Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Инсайдер UA
Инсайдер UA
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Инсайдер UA
Инсайдер UA
МІНЕНЕРГО avatar

МІНЕНЕРГО

新闻和媒体
Офіційний канал Міністерства енергетики України
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
已验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Jan 23, 2023
添加到 TGlist 的日期
Jul 25, 2023

МІНЕНЕРГО 热门帖子

Вітаємо в команді Міненерго Олександра Павліченка — нового заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Уряду 18 квітня 2025 року.

📌 До призначення на посаду очолював Державну службу експортного контролю України.

Олександр Павліченко — фахівець з міжнародного права, має значний досвід у сфері міжнародної діяльності, державної служби та дипломатичної роботи.
🕯️ російський терор забрав життя енергетика на Сумщині!

Сьогодні, 12 травня, на околиці міста Суми ворожий російський дрон атакував бригаду служби ліній АТ «Сумиобленерго». Внаслідок атаки загинув 44-річний Олександр Федченко, який перебував всередині автомобіля.

Він був водієм служби транспорту і логістики АТ «Сумиобленерго», пропрацював на цьому підприємстві 22 роки. У 2024 році Олександр був нагороджений Подякою Міністерства енергетики України за сумлінне виконання обовʼязків у небезпечних прикордонних зонах для проведення відновлювальних робіт внаслідок ворожих обстрілів.

Міністерство енергетики України висловлює глибокі співчуття родині загиблого - дружині та двом синам.

росія вкотре вчинила черговий злочин, вбивши цивільну людину.
❕Аварійні роботи з ліквідації наслідків російської атаки на газову інфраструктуру Черкащини тривають

Робітники газової сфери продовжують відновлення стабільності постачання газу жителям Черкаської області.

💬 «Роботи з ліквідації наслідків російської атаки на газову інфраструктуру Черкащини тривають безперервно. Усі аварійні бригади забезпечені необхідною технікою та матеріалами і працюють за чітким графіком відновлення. Просимо громадян поставитися з розумінням і терпінням — наші газовики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути тепло й газ у домівки людей», - про це сказав заступник міністра енергетики України Микола Колісник, відвідавши Черкаську область і взявши участь в оперативній нараді щодо відновлення газопостачання мешканцям регіону після російської атаки.

Нагадаємо, 28 квітня внаслідок ворожої атаки було пошкоджено об'єкт газової інфраструктури Черкащини, через що частина мешканців Черкас і навколишніх сіл залишилися без газопостачання.

📌 Роботи над ліквідацією наслідків аварії були розпочаті в оперативному режимі і наразі тривають. На допомогу черкаським колегам прибули газовики з різних регіонів України, які допомагають із проведенням відновлювальних робіт.
💡 Міжнародна допомога: Україна отримала додаткові вантажі енергообладнання з Литви, Польщі та Бельгії

За координації Міністерства енергетики України підприємства енергетичного сектору протягом 14-18 квітня 2025 року отримали ще 11 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою 271,7 тонни. Серед донорів – партнери з Литви, Польщі та Бельгії.

Серед наданого устаткування, зокрема, трансформатори, генератори, спецтехніка, електротехнічне обладнання. Відповідну допомогу було розподілено між енергетичними підприємствами. 

📲 Більше за посиланням
⚡️ Герман Галущенко у Варшаві зустрівся з міністрами енергетики ЄС та обговорив захист і відновлення критичних обʼєктів

У межах зустрічі міністрів енергетики ЄС у Варшаві міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у робочій сесії «Відбудова енергетичної інфраструктури України та підготовка до зими в Україні та Молдові».

Очільник Міненерго ознайомив учасників з руйнівними наслідками російських атак на українську енергетику, які тривають, та ключовими напрямками для відновлення об’єктів та підтримки енергетичної стабільності і безпеки.

💬 «Завдяки невтомній роботі українських енергетиків і підтримці міжнародних партнерів Україна пережила ще одну складну воєнну зиму, але майбутні виклики не менш складні. Серед них – забезпечення захисту енергооб’єктів системами протиповітряної оборони, кібербезпека, а також нагальна потреба завершити ремонтні та відновлювальні роботи до початку наступного опалювального сезону», - зазначив Герман Галущенко.

Міністр наголосив, що у 2025 році ключові зусилля буде зосереджено на трьох пріоритетах: зміцнення стійкості та захисту енергетичної інфраструктури, забезпечення енергопостачання та безпеки та розбудова потужностей розподіленої генерації.

Важливим напрямком забезпечення енергетичної безпеки України у процесі підготовки до наступної зими є забезпечення газом в умовах, коли росія зруйнувала значну частину українських газовидобувних потужностей. У цьому контексті міністр наголосив на потребах у закупівлі імпортного блакитного палива і зауважив про очікування України на співпрацю з ЄС у цьому питанні. Крім цього, акцентувалося на важливості створення резервів запасів газу для надійного постачання всього регіону з використанням, зокрема, українських підземних газових сховищ.

📌 Також Герман Галущенко наголосив на важливості збереження можливостей для імпорту електроенергії з європейських країн на рівні 2,1 ГВт, що має важливе значення для балансування системи у випадку критичних ситуацій.

Окремо очільник Міненерго ознайомив учасників із заходами щодо розвитку в Україні розподіленої генерації та нарощування потужностей ВДЕ.

Акцентувалося також на потребах підприємств українського паливно-енергетичного комплексу, зокрема в обладнанні.

💬 «Три роки постійних атак на енергетичну інфраструктуру, а ми все ще маємо світло, маємо тепло, і немає обмежень для наших громадян. Це справді неймовірний результат за вашої підтримки. Переконаний, ми зможемо втримувати таку солідарність і надалі», - резюмував Герман Галущенко.
已删除14.05.202516:50
💡Підготовка до опалювального сезону 2025-2026 триває згідно з графіком – Микола Колісник

Енергетики розпочали підготовку до осінньо-зимового періоду 2025-2026 років одразу після завершення попереднього опалювального періоду і продовжують виконання відповідних робіт згідно із затвердженими графіками.

Про це в ефірі марафону «Єдині новини» заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

💬 «Антикризовий енергетичний штаб координує всі підготовчі роботи, усі заплановані заходи реалізуються в повному обсязі. Особлива увага приділяється відновленню генерації. Це - наш пріоритет», - наголосив він.

Заступник міністра зазначив, що Міністерство енергетики затвердило графіки планових ремонтів на електростанціях та інших обʼєктах, а також графіки відновлення обладнання на 2025 рік.

💬 «Ці графіки розроблено так, щоб мінімізувати можливий дефіцит потужності та щоб була можливість покривати потреби споживання. Держава контролює чітке дотримання цих графіків ремонтних робіт усіма енергокомпаніями», - запевнив Микола Колісник.

У підготовці до ОЗП враховується унікальний досвід, набутий енергетиками під час проходження трьох воєнних зим.

Заступник міністра також зазначив, що наразі ситуація в енергосистемі стабільна. На сьогодні планових відключень електроенергії не передбачено.

💬 «Саме завдяки зусиллям енергетиків та влади споживачі мають стабільне постачання електроенергії. Вживаються всі необхідні заходи, щоб не допустити дефіциту в період спеки і погодних коливань. Єдина можлива причина застосування обмежень електропостачання - це російські удари по енергетичній інфраструктурі», - додав він.
⚡️ Міністри енергетики України і Франції обговорили співпрацю для відновлення енергосектору і поглиблення співробітництва в атомній галузі

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром промисловості та енергетики Французької Республіки Марком Ферраччі. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки, який триває у Лондоні.

Очільник Міненерго подякував Франції за допомогу, що надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення, зокрема надане енергетичне обладнання, а також внески до Фонду підтримки енергетики України.

Сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі, зокрема реалізацію розпочатих проєктів з постачання обладнання для АЕС.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузі

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом компанії Urenco – комерційним директором Лораном Оде, віце-президентом з маркетингу та продажів Майклом Брайантом, директором з урядових справ ЄС Хідде Баарсом, керівником відділу по роботі з урядом Емілі Айзекс.

Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів (збагаченого та природного гексафториду урану), необхідних для роботи українських атомних електростанцій.

Герман Галущенко подякував представникам Urenco та Уряду Великої Британії за поточну співпрацю та внесок у забезпечення енергетичної безпеки України і стабільну роботу енергосистеми.

📌 Міністр наголосив, що атомна генерація відіграла ключову роль у стабільному проходженні вже третьої воєнної зими в умовах російських атак на українську енергетику.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року НАЕК «Енергоатом» та Urenco підписали контракт про постачання збагаченого уранового продукту для українських АЕС.

У липні 2024 року НАЕК «Енергоатом» та консорціум міжнародних банків уклали кредитну угоду на суму 181 млн фунтів стерлінгів під гарантію Уряду Великої Британії для забезпечення виконання договору між НАЕК «Енергоатом» та Urenco з питань закупівлі ядерного палива.

Домовленості передбачають постачання ядерних матеріалів до 2035 року з можливістю пролонгації контракту до 2043 року.
❗️ ЗАЕС знову під загрозою блекауту через російський удар

Внаслідок ворожого обстрілу Запорізька атомна станція втратила живлення однієї з двох зовнішніх ліній електропередачі, що з'єднують тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України. Одна з ліній живлення ЗАЕС знеструмлена внаслідок атаки.

Наразі станція отримує електропостачання лише однією лінією електропередачі. Забезпечення зовнішнього живлення станції, необхідного для безпечного функціонування, знову під загрозою. У разі повного відключення від енергосистеми на ЗАЕС може статися черговий блекаут, що становитиме серйозну загрозу для радіаційної безпеки.

💬 «Через російський удар знову відключилась одна з ліній електропередачі, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з українською енергосистемою. Щойно дозволить безпекова ситуація, енергетики зроблять усе можливе для якнайшвидшого відновлення живлення ЗАЕС. Деокупація станції - це запорука безпечного її функціонування», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення ЗАЕС уже 8 разів пережила повний блекаут і неодноразово опинялася на межі блекауту.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з єврокомісаром Деном Йоргенсеном питання енергетичної безпеки

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з Комісаром ЄС з питань енергетики та житлового господарства Деном Йоргенсеном. Сторони зустрілися у Лондоні в межах Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки.

📌 Обговорювалася ситуація в українській енергетиці з огляду на російські прицільні атаки, потреби енергосектору та напрямки взаємодії з ЄС для посилення стійкості української енергосистеми. Особливу увагу у цьому контексті було приділено сфері електроенергетики та газовій галузі.

Герман Галущенко наголосив на важливості повної відмови Європи від російських енергетичних ресурсів, зауваживши, що питання енергетичної безпеки безпосередньо залежить від диверсифікації джерел постачання.
🇺🇦🇩🇪 Герман Галущенко обговорив з новопризначеною міністеркою економіки та енергетики Німеччини потенційні напрямки співпраці

У межах зустрічі міністрів енергетики ЄС у Варшаві міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з Федеральною міністеркою економіки та енергетики Німеччини Катериною Райхе.

🤝 Очільник Міненерго подякував Німеччині за підтримку, яка надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення, зокрема найбільший внесок до Фонду підтримки енергетики України, що становить майже 400 млн євро.

Окремо сторони обговорили напрямки поглиблення співпраці для посилення енергетичної стійкості України, підготовки до наступного опалювального сезону, а також забезпечення поточних потреб українського енергосектору.
Сьогоднішній день багато чим нагадує нам, наскільки важливо не залишатись наодинці та не залишати без підтримки того, хто поруч. І це стосується не тільки нашого захисту в цій війні.

Щороку 26 квітня ми вшановуємо хоробрість та самовідданість тисяч людей, які захистили Україну й усі інші країни від наслідків Чорнобильської катастрофи. Її називають словом «аварія», але сенс значно більший. Вибух на четвертому реакторі Чорнобильської станції забруднив радіоактивними елементами країни за тисячі кілометрів від епіцентру. Наслідки могли б бути значно масштабнішими, якби не наші люди.

Це так само, як про війну Росії проти України: іноді кажуть слово «конфлікт», хоча загроза глобальна. І тільки завдяки українському народові, самопожертві та стійкості багатьох наших людей вдалося стримати повномасштабний удар російської армії, завдати їй значних втрат і захистити українську незалежність, а отже, й право на незалежність і самостійне життя інших націй.

Тридцять дев’ять років тому наші люди обʼєднались. Понад три роки тому обʼєднались не тільки наші люди, а й мільйони по всьому світу. Європа, обидві Америки, Африка, країни Азії, Тихоокеанського регіону – всюди є ті, хто підтримує наш захист життя. Всюди є ті, чия допомога стає основою відновлення безпеки.

Дякую всім, хто ліквідовував наслідки Чорнобильської катастрофи. Дякую всім, хто допомагає українському народові врятуватись від катастрофи російської війни. Безпека й мир мають бути відновлені.

Фото: Igor Kostin for Law Net, Igor Kostin for Getty, Volodymyr Repik for AP.
🇺🇦🇷🇴Герман Галущенко зустрівся з державним секретарем міністерства енергетики Румунії Крістіаном Сілвіу Бушой

На зустрічі очільника Міненерго з державним секретарем міністерства енергетики Румунії Крістіаном Сілвіу Бушой йшлося про співробітництво для посилення енергетичної безпеки обох країн і всього регіону, зокрема у галузі електроенергетики, транспортування і зберігання газу.

📌 Сторони обговорили сприяння подальшому стратегічному співробітництву та забезпечення ефективної координації спільних проєктів.

Очільник Міненерго подякував партнерам за допомогу у посиленні енергетичної стійкості України.
17.04.202513:23
Вже третю зиму повномасштабної війни всім нам вдалося пройти без блекауту, усім разом. Було складно, було багато загроз, відключень, втрат. Але Україна зберегла свою енергосистему – об’єднану, робочу. І це надзвичайно важливе досягнення нашого народу, саме народу. Багатьох людей, які захищають енергооб’єкти, відновлюють їх після ударів, ремонтують – і навіть під обстрілами, – будують те, що треба для захисту, забезпечують роботу електростанцій, мереж – усієї нашої енергетики. Сотні тисяч українців постаралися, щоб Україна не втратила енергетику.

Звісно, це не означає, що загрози вже немає. Знаємо, до чого готується Росія. Є дані від наших спецслужб, від розвідки. Зараз – і напередодні Великодня, і після нього – можливі нові удари Росії. Ми будемо й надалі захищати нашу країну, нашу енергетику. Але цей захист – не тільки в ракетах ППО, не тільки військові його забезпечують. Всі, хто сумлінно та якісно працює в кожній громаді, у кожній нашій області, – усім ми вдячні за те, що Україна зі світлом, Україна відновлюється.

Подякував сьогодні за це нашим енергетикам і відзначив державними нагородами.
🇺🇦🇮🇸 Герман Галущенко обговорив з міністром довкілля, енергетики та клімату Ісландії співпрацю для посилення стійкості української енергосистеми

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром довкілля, енергетики та клімату Ісландії Йоханном Паллом Йоханнссоном. Сторони зустрілися у Варшаві у межах зустрічі міністрів енергетики ЄС, присвяченої відбудові енергетичної системи України та європейській інтеграції України та ЄС.

🤝 Очільник Міненерго подякував колезі за допомогу українському енергосектору з початку повномасштабного російського вторгнення, зокрема надане обладнання, а також внески Ісландії до Фонду підтримки енергетики України, загальна сума яких становить понад 5,6 мільйона євро. Герман Галущенко наголосив, що Фонд зарекомендував себе як ефективний механізм здійснення закупівель устаткування для потреб українських енергокомпаній і посилення стійкості енергосистеми. Завдяки спільним зусиллям партнерів та героїчній роботі вітчизняних енергетиків вдається оперативно проводити ремонти після ворожих обстрілів.

Окремо сторони обговорили потенціал співпраці з реалізації проєктів геотермальної енергетики в Україні, а також можливості залучення фахівців ісландської сторони для навчання українських експертів у галузі геотермальної енергетики.
登录以解锁更多功能。