❗Звернення про відстрочення ICS2 для вашої компанії Шановні учасники Асоціації! З огляду на можливі ускладнення у зв’язку із запровадженням Євросоюзом із 01.04.2025 обов’язкового подання автомобільним перевізником в’їзної декларації ENS до системи ICS2, Міжнародний союз автомобільного транспорту (МСАТ/IRU, Женева) пропонує транспортним операторам, які базуються за межами ЄС, розглянути питання щодо звернення кожної окремої компанії до митних органів тих країн-членів ЄС, де було зареєстровано її номер EORI (шаблон листа англійською мовою (з українським перекладом) за посиланням 👉 http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=69321&langid=1 ).
Мета такого звернення – отримати індивідуальне відтермінування виконання обов’язків з подання ENS до ICS2. Якщо митним органом, який надав українському перевізнику номер EORI, буде погоджено тимчасове звільнення від виконання вимог, воно діятиме в усіх країнах-членах ЄС, через які будуть ввозитися до ЄС товари з метою імпорту і транзиту.
Нагадуємо, що визначити митний орган країни ЄС, який надав вам номер EORI, можна за першими двома літерами самого номеру: FI - Фінляндія, LT - Литва, LV - Латвія, SK - Словаччина, HU - Угорщина, PL – Польща тощо.
Адреси для звернення можна знайти на вебсайтах митних органів цих країн або в документі Європейської Комісії від 28.06.2022 taxud.b.1(2022) «EORI National Implementation (Національне впровадження EORI)», який розміщений на сайті АсМАП України (див. посилання вище).
Румунія. RO e-Transport. З 1 квітня 2024 року застосовуватимуться штрафи за не передачу GPS.
Нагадуємо, що 01 квітня 2025 року румунські контролюючі органи можуть накладати штраф на перевізників, які не передають GPS координати в застосунку RO e-Transport.
•по ЦМР, • по книжкам МДП, Т1, від митниці розмитнення до вантажоотримувача, або від вантажовласника до митниці замитнення. Також в цих випадкам потрібно мати код UIT.
Крім того, рекомендуємо ознайомитися з повідомленнями на сайті АсМАП України:
❗ОСОБЛИВОСТІ СТАРТУ ICS2 У ПОЛЬЩІ. Всім іноземним перевізникам надано «вікно розгортання».
Шановні учасники Асоціації! Згідно з інформацією, одержаною нами від Митного департаменту Міністерства фінансів Республіки Польща, у зв’язку з упровадженням Євросоюзом з 01.04.2025 системи ICS2 Випуск 3, всі автомобільні перевізники, які перевозять вантажі з третіх країн, до останнього дня «вікна розгортання», тобто до 31.08.2025, звільнені у Польщі від обов’язку подавати скорочену ввізну декларацію ENS до нової системи ICS2. ☝Відповідно, українським перевізникам непотрібно подавати окремі заявки на погодження «вікна розгортання» ICS2. На практиці це означає, що до 01.09.2025 автомобільні перевізники можуть вирішити, який канал зв’язку використовувати для надання даних про безпеку та захист (safety & security): вони можуть подавати свої декларації ENS як до нової системи ICS2 (по готовності), так і до існуючої, «старої» системи ICS. У разі перевезення вантажів під транзитною процедурою дані про безпеку та захист також можуть надаватися як частина декларації, переданої до системи NCTS2 PLUS. Просимо врахувати. 📌Телеграм-канал АсМАП України
Інформація МСАТ щодо вимог ICS2 в окремих країнах ЄС
✅❗Болгарія (джерело - Болгарська митниця та асоціація AEBTRI)
З 1 квітня 2025 року автомобільні та залізничні перевізники зобов’язані подавати дані для зведених декларацій на в’їзд (ENS) до ICS2. Ті перевізники, які не готові надавати дані та отримали номер EORI в Болгарії, можуть запросити вікно розгортання за допомогою заяви довільної форми, надісланої на servicedesk@customs.bg. Заява обов'язково повинна містити номер EORI суб'єкта господарювання. Після отримання реєстраційного номера заявки вважається, що вікно розгортання для конкретного перевізника надано. Одна заява може запитувати вікно розгортання лише для однієї компанії. Вікна розгортання мають фіксований кінцевий термін 1 вересня 2025 року, і після цієї дати всі автомобільні та залізничні перевізники повинні відповідати вимогам ICS2. Суб’єкти господарювання, які подали запит на вікно розгортання, повинні будуть продовжувати подавати дані безпеки та захисту через транзитну декларацію, якщо вона містить такі дані, або через формат відкритого документа (ODF) у ICS1. Перевізники, які не одержали доступ до ICS2 або не подали запит на вікно розгортання, не зможуть ввозити товари в ЄС через Болгарію.
✅ Польща (джерело - Польська митниця та асоціація ZMPD)
Від 1 квітня 2025 року оператори автомобільних вантажних перевезень повинні подавати окрему декларацію про безпеку та захист (ENS) через ICS2. Польща надає загальну згоду всім економічним операторам автомобільного та залізничного транспорту не використовувати ICS2 до 1 вересня 2025 року для товарів, що ввозяться до ЄС через Польщу. Ті, хто готові використовувати ICS2, можуть подавати декларації ENS до нової системи ICS2. Ті, хто не готові, мають подавати декларації через існуючу систему ICS. Для товарів, що прямують транзитом через Польщу, ENS можна задекларувати через NCTS2 plus. Слід зазначити, що всі, хто ввозить товари в ЄС через Польщу, повинні бути повністю готові до використання ICS2 до 1 вересня 2025 року. Коли Польща буде готова до впровадження NCTS фаза 6,подання декларації ENS буде можливими через ту саму систему, що й митна декларація. Окремі декларації більше не будуть потрібні.
✅ Угорщина (джерело - Угорська митниця та асоціація MKFE)
З 1 квітня 2025 року оператори автомобільних вантажних перевезень зобов’язані подавати окрему декларацію безпеки та безпеки (ENS) через ICS2. Угорщина вирішила відмовитися від упровадження NCTS фаза 6, тому в середньостроковій та довгостроковій перспективі в Угорщині залишатиметься необхідність двох декларацій: Т1 та окремо ENS. Для тих, хто не готовий до ICS2, вікно розгортання можна запросити в державі-члені ЄС, де вони одержали номер EORI. Особи, які не зареєстровані у державах-членах ЄС, також можуть запитувати номер EORI в Угорщини. Рекомендується використовувати лише одну з наступних форм заявки: вікно розгортання ICS2 і номер EORI для операторів, зареєстрованих за межами ЄС; запит на вікно розгортання для операторів із країн, які не є членами ЄС; запит на номер EORI для операторів із країн, які не є членами ЄС.
Асоціація отримала уточнену інформацію від румунської сторони щодо функціонування системи відстеження переміщення товарів з великим фіскальним ризиком по території Румунії.
Міжнародні перевезення вантажів понад 500 кг, або вартістю понад 10 000 RON, в/з Румунії, окрім транзитних, по ЦМР, та по митним гарантійним системам (книжкам МДП, Т1), ВИКЛЮЧНО від митниці розмитнення до вантажоотримувача, або від вантажовласника до митниці замитнення, необхідно реєструвати в системі RO e-Transport.
Звертаємо увагу, що застосунок працює з мобільних телефонів українських операторів ВІКЛЮЧНО в роумінгу на румунські мобільні мережі.
Тобто, вмикати застосунок RO e-Transport, вводити UIT код та вмикати передачу GPS координат потрібно у випадках перевезення вантажів в/з Румунії масою понад 500 кг, або вартістю понад 10 000 RON: • по ЦМР, • по книжкам МДП, Т1, від митниці розмитнення до вантажоотримувача, або від вантажовласника до митниці замитнення; • або при транзиті, коли використовуються склади, або проводиться розмитнення на території Румунії. При інших міжнародних транзитних перевезеннях вантажів, за інформацією наших румунських колег, користуватися застосунком не потрібно.
В період початку застосування штрафів можуть виниками випадки застосування їх при виконанні міжнародних вантажних перевезень транзитом через територію Румунії. В такому випадку радимо терміново звертатися до Асоціації з наданням такої інформації: пункт пропуску, назва контролюючого органу Румунії, який накладає штраф, реєстраційний номер тягача/причепа, прізвище водія, номер його мобільного телефону, назва вантажу, що перевозиться з наведенням коду ГС товару, номер книжки МДП/Т1, скріншоти застосунку де видно реєстраційний номер тягача та включення сигналу GPS. 📌Телеграм-канал АсМАП України
28.03.202507:40
❗УВАГА! ☝2 квітня 2025 року відбудеться техніко-операційна нарада з ICS2
❗Шановні учасники Асоціації! За повідомленням Міжнародного союзу автомобільного транспорту (МСАТ, м. Женева) 2 квітня 2025 року з 14.00 до 16.00 відбудеться робоча нарада з технічних та операційних питань впровадження системи ICS2, яка організована Генеральним директоратом Європейської Комісії з оподаткування й митниці (DG TAXUD) на платформі Webex. Ця нарада проводиться з метою обговорення технічних та операційних питань, пов’язаних з ICS2 та надає можливість поставити технічні та/або операційні запитання, що стосуються ICS2. Прохання надсилати запитання щонайменше за 3 дні до зустрічі на електронну адресу: TAXUD-ICS2-PROJECT-CM@ec.europa.eu із темою листа "Questions to the ICS2 technical-operational call"
‼️ ВАЖЛИВО! БОЛГАРСЬКА МИТНИЦЯ ПРО ВІДСТРОЧЕННЯ ICS2
З 01.04.2025 автомобільні та залізничні перевізники повинні подавати дані для скорочених ввізних декларацій (ENS) до ICS2. Перевізники, які не готові надавати дані та отримали номер EORI в Болгарії, можуть подати запит на період розгортання до 31.03.2025 з безкоштовною письмовою заявою, надісланою на адресу 👉servicedesk@customs.bg. Заява повинна містити номер EORI суб’єкта господарювання. Після отримання реєстраційного номера заявки перехідний період для конкретного перевізника вважається дозволеним. Одна заявка може просити відстрочку лише для однієї компанії. ❗ Вікно відстрочки має жорсткий кінцевий термін 1 вересня 2025 року. ☝Після цієї дати всі автомобільні та залізничні перевізники повинні відповідати вимогам ICS2. Усі, хто надіслав запит на вікно розгортання, продовжуватимуть надсилати дані безпеки та захисту через транзитну декларацію, якщо вона містить таку інформацію, або через EFA в ICS1. Перевізники, які не підготувалися до ICS2 або не оголосили вікно розгортання, не зможуть ввозити товари в ЄС. Система була успішно впроваджена для морських перевізників у 2024 році, а пільговий період для морських експедиторів закінчується 01.04.2025. Інформація, документація та інструкції щодо ICS2 опубліковані на Електронному порталі Митниці в меню «Документи»/ «Актуальні документи» у розділі «Система контролю імпорту 2 (ICS2)». Інформація про ICS2 також опублікована на сайті ЄК».
На запити АсМАП України щодо запобігання негативному впливу впровадження Європейським Союзом системи ICS2 на діяльність міжнародних автомобільних перевізників, а також щодо взаємодії українських митних інформаційних систем з європейською, Державна митна служба України повідомила таке.
На сьогодні Держмитслужбою впроваджується централізована модель системи митного оформлення АСМО «Центр», яка в подальшому взаємодіятиме з ICS2 через відповідний інтерфейс. При цьому ICS2 є компонентом митної інформаційної системи ЄС, з яким взаємодіятиме Україна після набуття членства в ЄС. Наразі підключення до робочого середовища (PROD) цієї системи Держмитслужби не є можливим. Однак, на час перехідного періоду, який триватиме до 31 серпня 2025 року (включно), у суб’єктів зберігається можливість подачі комбінованих декларацій T1 з даними безпеки (safety & security) до системи NCTS P5 без необхідності додатково подавати ENS до окремої системи. ❗Тож до 1 вересня 2025 року при поданні комбінованих декларацій T1 з даними безпеки, відсутня потреба в окремій подачі ENS в ICS2.
З метою забезпечення безперебійної роботи українських перевізників Держмитслужбою було прийнято рішення щодо переходу на NCTS P6, яка інтегрована з ICS2. Про дати реалізації проєкту буде повідомлено пізніше, в рамках комунікації Держмитслужби з суб’єктами ЗЕД. 📌Телеграм-канал АсМАП України
❗Ro eTransport. Розмір штрафів Асоціація отримала додаткову інформацію від Союзу автоперевізників Румунії UNTRR щодо штрафів, які можуть накладатися на перевізника та водія в разі невиконання умов перевезення чутливих вантажів до/з Румунії, що підлягають контролю через застосунок Ro eTransport.
Штрафи на автоперевізника.
✅ За використання автоперевізником простроченого коду UIT (понад термін його дії) застосовуються такі санкції: - штраф від 10 000 RON до 50 000 RON для фізичних осіб або штраф від 20 000 RON до 100 000 RON для юридичних осіб, та
- конфіскація еквівалентної вартості незадекларованих товарів.
✅ За невиконання положень щодо обов’язку організатора перевезення або транспортного оператора, залежно від обставин, оновлювати протягом терміну дії коду UIT інформацію щодо ідентифікації автомобільного транспортного засобу, коли вона змінюється, перед поновленням руху (заміна тягача, причепа, перевізника і т.п.) застосовуються такі санкції: - штраф від 10 000 RON до 50 000 RON для фізичних осіб або штраф від 20 000 RON до 100 000 RON для юридичних осіб.
✅ За невиконання положень щодо обов’язку перевізника надавати GPS координати в застосунку Ro eTransport - штраф від 10 000 RON до 50 000 RON для фізичних осіб або штраф від 20 000 RON до 100 000 RON для юридичних осіб.
Штраф, який може бути накладений на водія АТЗ:
✅ У разі коли водій отримав код UIT і не представив його разом із документами, що супроводжують перевезення вантажів, які підлягають моніторингу через систему RO e-Transport під час контролю дорожнього руху компетентним органам, а також непередачу даних GPS координат, він буде оштрафований на суму від 5 000 RON до 10 000 RON.
На прохання АсМАП України Союз автоперевізників Румунії UNTRR 27-28 березня 2025 року офіційно звернувся до Міністерства фінансів Румунії за роз’ясненнями щодо диференціації застосування штрафів за різні види порушень при перевезенні товарів, що підлягають контролю через застосунок Ro eTransport. При отриманні відповіді повідомимо додатково. 📌Телеграм-канал АсМАП України
“Транспортний безвіз” між Україною та Євросоюзом автоматично продовжено до кінця 2025 року, – Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Завдяки цьому рішенню українські автомобільні перевізники й далі не потребуватимуть спеціальних дозволів для здійснення перевезень до країн ЄС.
💬 "Це вже четверта пролонгація Угоди, яка демонструє свою результативність та ефективність. Український експорт дорогами до ЄС збільшився на 42%, імпорт автотранспортом до України – на 37%", – зазначив очільник Уряду.
Денис Шмигаль підкреслив, що європейський вектор торгівлі залишається пріоритетним і стратегічно важливим для зміцнення, відновлення та зростання української економіки.
Прем'єр-міністр також висловив подяку європейським партнерам та зазначив, що “транспортний безвіз” – це частина секторальної інтеграції України до Європи й передумова нашого членства в ЄС.
Укртрансбезпека розширила функціонал кабінету перевізника в ЄКІС: подати заявку на отримання статусу згідно з Наказом Мінрозвитку № 50 можна онлайн 🤩
💻 Ми розширили функціонал вже знайомого всім кабінету перевізника
✅ Відтепер суб'єкти господарювання у галузі автомобільного транспорту можуть подати заявку на отримання статусу важливих для національної економіки в особливий період згідно з Наказом Мінрозвитку № 50 в особистому кабінеті ЄКІС Укртрансбезпеки.
📑 Для того щоб подати заявку потрібно:
🔹перейти на робочий стіл "Критичність", та обрати "Заява на визначення";
🔹для створення заяви натисніть ➕;
🔹у вкладці "Основні дані" оберіть тип заяви, заповніть всі обов'язкові поля та натисніть на "Завантажити дані по ліцензії";
🔹потім перейдіть у вкладку "Вкладення" та додайте PDF-файли та необхідні файли підписів відповідно до зазначених полів;
🔹для передачі даних потрібно натиснути "Надіслати", перевірити дані в згенерованій заяві і у разі відсутності помилок натиснути на кнопку "Надіслати до ДСБТ".
👮♂️👮Бажаємо вам вдалих рейсів та успішного ведення бізнесу!
ℹ️ У разі виникнення додаткових питань — просимо звертатися на Лінію інформаційної підтримки Укртрансбезпеки за номером телефону 044 350 43 04.
☝️Для запобігання затримкам у митному оформленні товарів протягом початкового періоду дії змін до Митного кодексу України, внесених відповідно до Закону України від 22.08.2024 № 3926-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу», повідомляємо, що з метою реалізації положень ч. 4 ст. 11-1, ч. 1 ст. 265 Митного кодексу України з 19.04.2025 року запроваджується ❗️обов’язкова перевірка заповнення у графі 44 митних декларацій всіх типів інформації за кодом «1001» – статус особи, яка подає МД.
Звертаємо увагу митних брокерів, що у зв’язку із запровадженням концепції митного представництва заявлення митним брокером типу представництва (пряме чи непряме) здійснюється шляхом зазначення в графі 44 митної декларації за кодом «1001» ознаки представництва – «2» – прямий представник або «3» – непрямий представник. Декларантам, які самостійно у власних інтересах та від власного імені здійснюють декларування, під кодом інформації «1001» необхідно зазначати «1».
При цьому допускається визначення прямого представництва договорами митних брокерів і осіб, інтереси яких вони представляють, укладеними до набрання чинності Законом України № 3926-IX, які передбачають, що митний брокер діє в інтересах і від імені особи, яку він представляє. Такі договори можуть не містити інформацію, що митний брокер виступає в якості прямого представника.
Також звертаємо увагу, що повноваження митних брокерів як прямих представників у частині виконання формальностей, пов’язаних із представленням інтересів декларантів, залишаються такими самими, що і передбачені чинною редакцією Митного кодексу України, зокрема, в частині пред’явлення товарів, присутності під час митного оформлення, здійснення фізичного огляду товарів, подання заяв щодо операцій з товарами, транспортними засобами комерційного призначення, митне оформлення яких не закінчено, тощо.
💻 Нагадаємо, суб'єкти господарювання у галузі автомобільного транспорту можуть подати заявку на отримання статусу важливих для національної економіки в особливий період згідно з Наказом Мінрозвитку № 50 в особистому кабінеті ЄКІС Укртрансбезпеки.
ℹ️ У разі виникнення додаткових питань — просимо звертатися на Лінію інформаційної підтримки Укртрансбезпеки за номером телефону 044 350 43 04.
🚛 До уваги водіїв великогабаритних транспортних засобів!
Відзавтра перевірятимуться автомобільні ваги у трьох пунктах пропуску, що на кордоні з Угорщиною, Словаччиною та Румунією. Термін проведення робіт – тиждень.
За інформацією філії «Укрінтеравтосервіс-Закарпаття», з 17 по 24 квітня 2025 року щорічну державну метрологічну повірку проходитимуть автомобільні ваги у пунктах пропуску «Чоп» (українсько-угорський кордон), «Ужгород» (українсько-словацький кордон) та «Дякове» (українсько-румунський кордон).
Тож, перевізникам вантажних транспортних засобів необхідно врахувати можливі тимчасові затримки руху автомобілів під час проведення метрологічної повірки на зазначених КПП.
Укртрансбезпека розширила функціонал кабінету перевізника в ЄКІС: подати заявку на отримання статусу згідно з Наказом Мінрозвитку № 50 можна онлайн 🤩
💻 Ми розширили функціонал вже знайомого всім кабінету перевізника
✅ Відтепер суб'єкти господарювання у галузі автомобільного транспорту можуть подати заявку на отримання статусу важливих для національної економіки в особливий період згідно з Наказом Мінрозвитку № 50 в особистому кабінеті ЄКІС Укртрансбезпеки.
📑 Для того щоб подати заявку потрібно:
🔹перейти на робочий стіл "Критичність", та обрати "Заява на визначення";
🔹для створення заяви натисніть ➕;
🔹у вкладці "Основні дані" оберіть тип заяви, заповніть всі обов'язкові поля та натисніть на "Завантажити дані по ліцензії";
🔹потім перейдіть у вкладку "Вкладення" та додайте PDF-файли та необхідні файли підписів відповідно до зазначених полів;
🔹для передачі даних потрібно натиснути "Надіслати", перевірити дані в згенерованій заяві і у разі відсутності помилок натиснути на кнопку "Надіслати до ДСБТ".
👮♂️👮Бажаємо вам вдалих рейсів та успішного ведення бізнесу!
ℹ️ У разі виникнення додаткових питань — просимо звертатися на Лінію інформаційної підтримки Укртрансбезпеки за номером телефону 044 350 43 04.
📣📣📣До уваги автомобільних перевізників, які використовують дозволи ЄКМТ!
☝️ 15 квітня — останній день надання до Укртрансбезпеки звіту про рейси, які завершились у березні.
❗️Обов'язок надання звітності передбачено Порядком, як в електронному вигляді в ЄКІС ДСБТ, так і в паперовому — надсилання відривних листків бортових журналів дозволів ЄКМТ до Державної служби України з безпеки на транспорті.
⚠️ Важливо, звітування є щомісячним — до 15 числа місяця, що настає за звітним.
Таким чином, звіт про виконані рейси, які завершились у березні 2025 року має бути подано до 15 квітня 2025 року.
📑 Відривні листки повинні бути завірені підписом уповноваженої особи. Ксерокопії відривних листків, а також порожні відривні листки надсилати не потрібно.
‼️ Подача порожніх листків, а також листи про те, що рейси не виконувались, не знімає відповідальності за неподання звітності про ВИКОНАНІ рейси!
Перевізник має подавати звітність тільки після повного виконання рейсу (повернення до кінцевого пункту призначення в Україні)!
🟩 Подача звітності — важлива умова для участі у конкурсі отримання дозволів ЄКМТ наступного року.
⛔️ Так, до перевізників, які не звітували або звітували не вчасно, буде нараховано штрафні бали (відповідно до вимог абзацу третього пункту 5 розділу IV Порядку).
‼️Нагадуємо‼️
🗺 Адреса для повернення: Київ, вул. Антоновича, 51,📱тел.: +38 068 58 00 179.
☝️На ПВД були передані дозволи квоти 2025 року за напрямком: Азербайджан Болгарія Боснія і Герцеговина Вірменія Греція Грузія Данія Естонія Казахстан Киргизстан Латвія Литва Молдова Німеччина Польща Румунія Сербія Словаччина Словенія Туреччина Туркменістан Угорщина Узбекистан Фінляндія Франція Хорватія Чехія Швеція
✅ Дозволи будуть доступні для замовлення у понеділок, 14 квітня з 09:00.
ℹ️ Замовити дозволи на міжнародні перевезення можна онлайн в особистому кабінеті ЄКІС ДСБТ.
⏰ З розкладом роботи ПВД можна ознайомитися за 👉посиланням 👮♂️👮 Врахуйте дану інформацію при плануванні перевезень.
“Транспортний безвіз” між Україною та Євросоюзом автоматично продовжено до кінця 2025 року, – Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Завдяки цьому рішенню українські автомобільні перевізники й далі не потребуватимуть спеціальних дозволів для здійснення перевезень до країн ЄС.
💬 "Це вже четверта пролонгація Угоди, яка демонструє свою результативність та ефективність. Український експорт дорогами до ЄС збільшився на 42%, імпорт автотранспортом до України – на 37%", – зазначив очільник Уряду.
Денис Шмигаль підкреслив, що європейський вектор торгівлі залишається пріоритетним і стратегічно важливим для зміцнення, відновлення та зростання української економіки.
Прем'єр-міністр також висловив подяку європейським партнерам та зазначив, що “транспортний безвіз” – це частина секторальної інтеграції України до Європи й передумова нашого членства в ЄС.
Уряд Болгарії офіційно схвалив зміни тарифів на користування дорогами: 1 квітня набула чинності нова плата за проїзд для великовантажних транспортних засобів і автобусів, а з 1 травня – підвищення цін на віньєтки. Ставки дорожнього збору - за посиланням http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=69358&langid=1
Ще 14 суб’єктівгосподарюванняотримали статус важливих для національної економіки в особливий період
✅ 10 квітня Комісія з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки у галузі автомобільного транспорту в особливий період на своєму черговому засіданні визначила ще 14 суб'єктів господарювання такими, що відповідають Критеріям, затвердженим Наказом Мінрозвитку № 50 https://surl.li/epljzr.
📑 До Переліку додано: ТОВ «Еконо ЛТД» ТОВ «Транс-Віт» ТОВ «ЛОГІСТИК МК» ТОВ «ТРАНСАРТ» ТОВ «Пінчук» ТОВ «Профі Транс Менеджмент» ТОВ «СПЕЦХІМЛОГІСТИК» ТОВ «ІТРАНС ЛОГІСТИК» ТОВ «МОТО-Транс» ПРАТ «ВНЕШТРАНС» ТОВ «Карго саплай» ТОВ «Вікторіансервіс» ТОВ «Н.В.АГРО» МПП «Деймос»
❗️Таким чином, станом на 10.04.2025 164 суб’єкти господарювання вже отримали статус важливих для національної економіки в особливий період.
📑 З наказами щодо рішень засідань Комісії можна ознайомитися на сайті Укртрансбезпеки за покликанням. 📱 У разі виникнення додаткових питань — просимо звертатися на Лінію інформаційної підтримки Укртрансбезпеки за номером телефону 044 350 43 04.
Укртрансбезпека звертає увагу суб'єктів господарювання, які вже отримали статус важливих для національної економіки в особливий період згідно з Наказом Мінрозвитку № 50.
Якщо ви отримали статус відповідно до Постанови КМУ №76 , ви повинні його анулювати, звернувшись до відповідних органів державної влади.
❗️Оскільки без анулювання зазначеного статусу – підприємство не може бути включено до переліку важливих для національної економіки в особливий період на порталі Дія.
Нагадаємо, станом на 08.04.2025 150 суб’єктів господарювання вже отримали статус важливих для національної економіки в особливий період.
ℹ️ У разі виникнення додаткових питань — просимо звертатися на Лінію інформаційної підтримки Укртрансбезпеки за номером телефону 044 350 43 04.
🇺🇦🇷🇴Розбудова автомобільних пунктів пропуску: відбулась зустріч з румунською делегацією
За головування заступника Міністра розвитку громад та територій Сергія Деркача у Чернівцях відбулась зустріч з румунською делегацією на чолі з державним секретарем Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Іонелем Скріштіану.
👉Ключова тема зустрічі – розбудова автомобільних пунктів пропуску на українсько-румунській ділянці кордону.
Під час зустрічі сторони домовились:
✅забезпечити запуск великих автобусів через пункт пропуску “Дяківці” після завершення реконструкції цього переходу; ✅запустити пілотний проєкт з відкриття спільного пункту пропуску; ✅розпочати підготовку щодо визначення пріоритетності запуску пунктів пропуску для легкових авто та пішоходів, що матимуть важливе регіональне значення.
📃Мінрозвитку вже звернулось до румунських колег з нотою щодо відкриття п’яти нових пунктів пропуску.