Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ДонорUA avatar

ДонорUA

医学
Тут ви знайдете анонси виїзних донацій крові, які відбуваються на вихідних та корисну інформацію про донорство. Якщо ви лише доєдналися, радимо ознайомитися із закріпленими постами.
Заплануйте донацію за посиланням: https://e.surl.li/register_DonorUA
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
已验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Aug 13, 2024
添加到 TGlist 的日期
Jun 14, 2023
关联群组

记录

09.05.202401:08
9.3K订阅者
02.04.202523:59
14900引用指数
09.01.202423:59
88.8K每帖平均覆盖率
11.09.202423:59
8.1K广告帖子的平均覆盖率
22.12.202323:59
7.22%ER
09.01.202423:59
982.86%ERR

ДонорUA 热门帖子

Третя хвиля дослідження культури донорства в Україні: як три роки повномасштабної війни змінили ставлення до донорства крові

🔴 Пройдіть опитування та допоможіть врятувати більше життів!

ДонорUA та дослідницька агенція DigData за підтримки Міністерства охорони здоров’я України запускають третю хвилю опитування про культуру донорства крові в Україні. Це частина системного дослідження, що проводиться що два роки, і його результати будуть проаналізовані та представлені до цьогорічного Всесвітнього дня донора крові.

🔹 Яка мета дослідження? Ми прагнемо зрозуміти, як українці ставляться до донорства зараз, після трьох років повномасштабної війни, як змінилися мотиви, страхи, бар'єри та стимули. Чи стало донорство частиною щоденної культури допомоги, чи, навпаки, зіштовхується з новими викликами?

🔹 Кому варто пройти опитування? Це дослідження важливе не лише для активних донорів, а й для тих, хто ще жодного разу не здавали кров або робили це епізодично. Адже саме ваші відповіді допоможуть визначити:
✔️ Які мотиви спонукають українців ставати донорами?
✔️ Що утримує людей від донацій?
✔️ Які системні зміни потрібні для розвитку культури донорства?

Дослідження має практичну мету — його результати допоможуть адаптувати комунікаційні кампанії, покращити доступ до центрів крові, усунути логістичні бар'єри та зробити донорство максимально комфортним та зрозумілим.

💬 «Системне вивчення змін у ставленні до донорства – ключ до ефективного залучення донорів. Ми не просто аналізуємо тенденції, а працюємо над рішеннями, що можуть рятувати життя. Чим більше людей візьме участь в опитуванні, тим точніші висновки ми зможемо зробити та швидше втілити їх у практику», — зазначає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».

📢 Запрошуємо всіх мешканців України віком від 18 років взяти участь в опитуванні! Ваш голос допоможе змінити систему та врятувати більше життів.
Головна мотивація донорів — врятовані життя, але всім приємно отримувати невеличкі винагороди за свою небайдужість. Дякуємо партнерам, які піклуються про донорів і допомагають популяризувати донорство ❤️

В нашій бонусній програмі вже понад 40 пропозицій: смаколики та аксесуари в подарунок, безкоштовне навчання та місця в коворкінгу, знижки на книжки, одяг, спортивні товари та багато іншого🎁

За кожну донацію ви отримуєте:
🩸за цільну кров — 100 балів
🩸плазму — 50
🩸тромбоцити — 150
🩸гранулоцити — 300

За ці бали можна отримати промокод на подарунок або знижку — винагороди “коштують” від 50 до 300 балів.

Ми трохи змінили бонусну програму, і тепер у ній є також “безкоштовні” пропозиції. Всі винагороди з цієї категорії можна отримати протягом 14 днів після донації, зберігши свої бали для інших бонусів😏

Реєструйтеся на ДонорUA, рятуйте життя та отримуйте подяки від наших партнерів за кожну донацію.
Часто можна зустріти дописи, де йдеться про сумісність різних груп крові: наприклад, що пацієнтам із другою групою можна переливати четверту абощо. Такий контент активно поширюють, хоча це не просто застаріла, а шкідлива інформація ❗️

Стандарт сучасної медицини — використання донорської крові, яка підходить за групою та резус-фактором. Але винятки справді бувають.

У термінових випадках, якщо група крові та резус-фактор постраждалої людини невідомі, для переливання можуть використовувати еритроцитарні компоненти крові О(І)- та/або плазму АВ(IV)-.

В першу чергу це стосується порятунку поранених бійців на фронті, або ж цивільних, які постраждали при обстрілі або отримали інші травми.

У нашій крові є так звані антигенні фактори. Залежно від групи та резус-фактору, вони “поводяться” по-різному. І саме вони можуть бути небезпечними для реципієнта.

У крові I групи на еритроцитах немає антигенів, тому така еритроцитарна маса може застосовуватися в екстрених випадках для пацієнтів із будь-якою групою крові.

Еритроцити IV групи крові мають сильні антигени, а ось у плазмі вони практично відсутні. Тому для термінових випадків, коли неможливо забезпечити ідеальну сумісність крові, використовують плазму від донора з IV групою крові.

Резус-фактор також визначається антигенами — “-” означає, що їх немає, тобто ризики для пацієнта мінімальні. Але вони ніколи не є нульовими.

В екстрених випадках, коли на порятунок життя є лічені хвилини, ризик побічних реакцій від використання компонентів крові інших груп — виправданий.

Проте якщо говорити про “повсякденні” цивільні потреби (пологи, операції, лікування онкозахворювань тощо), в лікарнях має бути сформований банк крові всіх груп.

Ми щотижня публікуємо інформацію про те, кров яких груп найпотрібніша у певних містах чи областях. Але йдеться лише про критичні потреби.

Насправді ж кров будь-яких груп ніде й ніколи не зайва. Здавайте її за будь-якої нагоди, якщо не маєте протипоказань. Тільки так усі пацієнти, які потребують крові, отримуватимуть її вчасно.
Донорська кров потрібна не лише військовим — її дефіцит існував в Україні ще до 2022 року, а повномасштабна війна лише загострила цю потребу. І вирішувати її нам слід буде й по завершенню бойових дій — за будь-якого сценарію.

🦾Поранені військові

Повномасштабне вторгнення росії на 60% збільшило потребу в донорській крові. Її практично з усієї України транспортують на фронт, аби рятувати поранених бійців.
Але вони потребують її не лише одразу після крововтрати, а й у процесі реабілітації, адже часто змушені проходити через реконструктивні та інші складні операції. Кожне таке втручання несе в собі ризик кровотечі.

🤰Породіллі та немовлята

Під час звичайних пологів без ускладнень жінка може втратити 300-500 мл крові, а при кесарівому розтині — до 1 л.

Якщо ж пологи ускладнені — наприклад, при багатоплідності чи ушкодженнях матки — крововтрата може бути більшою, й загрожувати життю.

Переливання може знадобитися і новонародженій дитині — наприклад, при жовтяниці, імуносупресії чи серцево-легеневих патологіях.

💊Дорослі та діти з онкозахворюваннями

Онкозахворювання, особливо онкогематологічні (рак крові), можуть критично знижувати рівень гемоглобіну та тромбоцитів. Аби нормалізувати його, потрібне переливання компонентів крові.

Додатково ці показники знижуються в разі хіміотерапії. Один курс зазвичай потребує більше 10 процедур переливання крові, часом і кілька десятків.

Деякі онкозахворювання можуть призводити до сильних кровотеч — наприклад, рак матки або шлунка.

🤕Постраждалі від обстрілів чи нещасних випадків

Не тільки російські ракети, а і травми на виробництві, ДТП та інші нещасні випадки можуть спричинити критичну крововтрату.

Деякі цивільні професії напряму пов’язані з ризиками для життя — наприклад, робота в ДСНС.

🩸Пацієнти з кровотечами

Не лише серйозні травми можуть викликати кровотечу. Наприклад, при гемофілії, коли кров погано згортається, можна втратити багато крові і від невеликого ушкодження. Якщо ж організм ослаблений — скажімо, у поважному віці — причиною крововтрати може стати навіть геморой.

Особливо небезпечні внутрішні кровотечі, до яких можуть призвести різні ушкодження — від аневризми (розриву) аорти до “банальної” виразки шлунку.

💔Люди з серцево-судинними захворюваннями

В серцево-судинній хірургії використовуються апарати штучного кровообігу (АШК), для роботи яких також потрібна донорська кров.

Аби прооперувати серце, його слід “відключити”, і в цей час його функції виконує АШК.

Пацієнтів з інфарктом міокарда — пошкодженням або некрозом певних ділянок серця — підключають до апарату, аби серце “відпочило” й пошкоджені ділянки загоїлися.
Кров потрібна, аби апарат міг запуститись і одразу “вбудуватися” в систему кровообігу людини.

🔗Реєструйтеся на ДонорUA та рятуйте життя
В найближчі пару тижнів в нас багато подій у Києві — реєструйтеся та здавайте кров у зручний день та в зручному для вас районі 🙌

💪5.04
Твоя кров переможе: донація для фронту
10:00-14:00, Creative State of Arsenal (вул. Князів Острозьких, 8, корпус 7)
📌Деталі та реєстрація

💎10.04
Донація крові серед діамантів
10:00-14:00, бутик ZARINA (б-р Шевченка, 2)
📌Деталі та реєстрація

💪12.04
Твоя кров переможе: донація для фронту
10:00-14:00, ТРЦ GULLIVER (пл. Спортивна, 1а, 8 поверх)
📌Деталі та реєстрація

🩸12.04
Додай червоного
10:00-13:00, Radisson Blu Hotel, Kyiv City Centre (вул. Ярославів Вал, 22)
📌Деталі та реєстрація

❓Як підготуватися до здачі крові
Тимчасові протипоказання
Абсолютні протипоказанням
У 15 областях України — дефіцит донорської крові 🩸

Реєструйтеся на ДонорUA, здавайте кров та користуйтеся бонусами для донорів

Відповіді на найпоширеніші питання щодо донорства крові

❤️ Не можете здавати кров — задонатьте будь-яку суму на проведення термінових донацій.
У 16 областях України — дефіцит донорської крові 🩸

Реєструйтеся на ДонорUA, здавайте кров та користуйтеся бонусами для донорів

Відповіді на найпоширеніші питання щодо донорства крові

❤️ Не можете здавати кров — задонатьте будь-яку суму на проведення термінових донацій.
Відкрита донація в Одесі ⚓️

Здаємо кров в Університеті Ушинського 🩸

24.03 | 9:00-13:00
вул. Старопортофранківська, 26, каб. 28 (вхід з вулиці)
Зареєструватися 📌

Процедуру проведуть медики Одеської обласної станції переливання крові.

📌Як підготуватися до здачі крові
📌Тимчасові протипоказання
📌Абсолютні протипоказання
У 19 областях України — дефіцит донорської крові 🩸

Реєструйтеся на ДонорUA та заплануйте донацію у своєму місті.

Відповіді на найпоширеніші питання щодо донорства крові

❤️ Не можете здавати кров — задонатьте будь-яку суму на проведення термінових донацій
У 19 областях України — дефіцит донорської крові 🩸

Реєструйтеся на ДонорUA, здавайте кров та користуйтеся бонусами для донорів

Відповіді на найпоширеніші питання щодо донорства крові

❤️ Не можете здавати кров — задонатьте будь-яку суму на проведення термінових донацій.
登录以解锁更多功能。