Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Рівне. Голос Церкви avatar

Рівне. Голос Церкви

宗教
ресурс Рівненської єпархії УПЦ
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期May 18, 2022
添加到 TGlist 的日期
Jun 24, 2023
关联群组

"Рівне. Голос Церкви" 群组最新帖子

🌺У ці світлі дні Пасхальної радості квартет Воскресенського кафедрального собору Рівного передає щире вітання всім вірянам: «Христос Воскрес!»

Нехай лунає ця благовісна пісня у кожному серці, наповнюючи його миром, надією та любов’ю.

Світла седмиця триває — тож радіймо разом!
🌺24 КВІТНЯ -СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА АНТИПИ ПЕРГАМСЬКОГО

Священномученик Антипа – учень святого апостола Іоанна Богослова (пам’ять 26 вересня), був єпископом Пергамської Церкви за царювання імператора Нерона (54–68).

У той час за наказом імператора всіх, хто не приносив жертви ідолам, страчували або виганяли. Тоді був ув’язнений та висланий на острів Патмос в Егейському морі святий апостол Іоанн Богослов, якому Господь відкрив майбутні долі світу та Святої Церкви.

“І Ангелу Пергамської Церкви напиши: так каже той, що має гострий з обох боків меч: знаю твої діла, і що ти живеш там, де престол сатани, і що міститься Ім’я Моє, і не зрікся віри Моєї навіть у ті дні, в які в вас, де живе сатана, умертвлений вірний свідок Мій Антипа” (Об’явл.2:12-13).

Святитель Антипа своїм прикладом, твердою вірою та невпинною проповіддю про Христа досяг того, що жителі Пергаму почали ухилятися від жертвоприношень ідолам. Поганські жерці дорікали єпископу в тому, що він відвертає народ від поклоніння вітчизняним богам, і вимагали припинити проповідь про Христа та принести жертву ідолам.

Святитель Антипа спокійно відповів, що не стане служити богам-бісам, які тікають від нього, смертної людини, що він поклоняється і поклонятиметься Господу Вседержителю, Котрий створив все, і Його Єдинородному і Єдиносущному Сину і Святому Духу. Жерці заперечили, що їхні боги існують здавна, а Христос з’явився нещодавно і був розіп’ятий при Пілаті як лиходій. Святитель відповів, що язичницькі боги створені руками людей та всі оповіді про них сповнені беззаконь. Він твердо сповідував віру в Божого Сина, що втілився від Пресвятої Діви.

Розлючені жерці завели священномученика Антипу до храму Артеміди і кинули його в розпеченого мідного вола, куди зазвичай кидали жертви ідолам. Священномученик у розпеченій печі голосно молився Богу, просячи прийняти його душу та зміцнити віру християн. Він відійшов до Господа спокійно, ніби заснув († бл. 68).

Вночі християни взяли не знищене вогнем тіло священномученика Антипи і з честю поховали у Пергамі. Гробниця священномученика стала джерелом чудес та зцілень від різноманітних хвороб. Особливо вдаються до священномученика Антипи при зубних болях.

На сайті: https://rivne.church.ua/sviati-dnia/24-kvitnya-svyashchennomuchenyka-antypy-perhamskoho-2/
🌺23 КВІТНЯ – МУЧЕНИКІВ ТЕРЕНТІЯ, АФРИКАНА, МАКСИМА, ПОМПІЯ, ЗІНОНА, ОЛЕКСАНДРА, ФЕОДОРА ТА ЩЕ 33 -ОХ

Святий мученик Терентій та його дружина постраждали за часів імператора Декії (249–251). Імператор видав указ, у якому наказував всім підданим приносити жертви язичницьким ідолам.
Коли цей указ отримав правитель Африки Фортунатіан, він скликав народ на площі, показав страшні знаряддя тортур і оголосив, що всі без винятку мають принести жертви ідолам. Багато хто, злякавшись мук, погодився, але сорок християн на чолі зі святим Терентієм мужньо заявили про свою вірність Спасителю.

Фортунатіан здивувався їхній сміливості і запитав, як вони, розумні люди, можуть сповідувати Богом Того, Хто був розіп’ятий іудеями як лиходій. У відповідь на це святий Терентій сміливо відповів, що вони вірять у Спасителя, який добровільно зазнав Хресної смерті і третього дня Воскрес. Фортунатіан зрозумів, що Терентій своїм прикладом надихає інших, і наказав ув’язнити його в темницю разом із трьома його найближчими друзями – Африканом, Максимом та Помпієм. Решту мучеників, у тому числі Зінона, Олександра і Феодора, Фортунатіан вирішив змусити зречення Христа. Однак ні вмовляння, ні страшні муки не похитнули святих мучеників: їх палили розпеченим залізом, поливали рани оцтом, розтирали сіллю, стругали залізними пазурами. Незважаючи на страждання, святі не слабшали у сповіданні Христа, і Господь зміцнював їх.

Фортунатіан наказав привести мучеників до храму і ще раз запропонував їм принести жертву ідолам. Мужні воїни Христові покликали Бога: “Боже Всесильний, що колись пролив вогонь на Содом за беззаконня його, руйнуй і нині цей безбожний храм ідольський, заради істини Твоєї”. Ідоли впали з гуркотом і розсипалися, а згодом зруйнувався весь храм. Розлючений правитель наказав стратити їх. Мученики, славлячи Бога, схилили свої голови під меч ката.

Після страти 36 мучеників Фортунатіан закликав до себе Терентія, Максима, Африкана та Помпія, показав їм страчених і знову запропонував принести жертву ідолам. Мученики відмовилися. Правитель наклав на них важкі кайдани і наказав морити у в’язниці голодом. Вночі Ангел Господній зняв з мучеників пута і наситив їх. Вранці варта знайшла святих бадьорими і повними сил.
Тоді Фортунатіан наказав волхвам і заклинателям навести до в’язниці змій та всяких гадів. Сторожі через отвір у даху зазирнули до в’язниці і побачили неушкоджених мучеників, які молилися, а змії повзали біля їхніх ніг. Коли заклиначі, виконуючи наказ, відчинили двері в’язниці, змії, не слухаючи заклинань, кинулися на них і почали жалити. Розлючений Фортунатіан наказав обезголовити святих мучеників. Християни взяли їхні святі тіла та поховали з честю за містом.

На сайті: https://rivne.church.ua/sviati-dnia/23-kvitnya-muchenykiv-terentiya-afrykana-maksyma-pompiya-zinona-oleksandra-feodora-ta-shche-33-okh/
🌺Діти Воскресенської парафії з квітами, великоднім кошиком крашанок та урочистими віршами зустрічають владику Пимена.
🌺У ВОСКРЕСЕНСЬКІЙ ПАРАФІЇ ОСТРОГА ВІДЗНАЧИЛИ ПРЕСТОЛЬНЕ СВЯТО

У Воскресенській парафії Острога відзначили престольне свято
. Богослужіння очолив правлячий архієрей. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

22 квітня, у вівторок Світлої седмиці , у Воскресенському храмі міста Острога відбулося святкове богослужіння з нагоди престольного свята. Урочисту літургію очолив архієпископ Рівненський та Острозький Пимен.
Разом із владикою молився секретар Рівненської єпархії протоієрей Віктор Земляний — настоятель парафії, а також благочинні та духовенство з різних куточків єпархії, які прибули розділити радість великого свята.

Під час богослужіння були піднесені особливі молитви за мир в Україні, за припинення війни, за зцілення хворих, підтримку нужденних і всіх, хто страждає від наслідків війни.

У слові архіпастирської проповіді владика Пимен закликав вірян не втрачати надії, довіряти Богові, берегти світло Воскресіння у серцях.

«Світло Христового Воскресіння — це не просто спогад про диво двотисячолітньої давнини. Це дійсність, яка наповнює наше сьогодення надією, любов’ю та вірою в перемогу життя над смертю. Нехай це світло веде нас і укріпляє в часи випробувань».

Святкування завершилося хресним ходом навколо храму, що стало величним підсумком спільної молитви та єдності громади в день її особливого торжества.

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/22/u-voskresenskiy-parafiyi-ostroha-vidznachyly-prestolne-svyato/
🌺У РІВНЕНСЬКІЙ ЄПАРХІЇ ТРИВАЄ БЛАГОДІЙНА ІНІЦІАТИВА З РОЗДАЧІ ОБІДІВ ПРИ УСПЕНСЬКОМУ ХРАМІ РІВНОГО

У Рівному триває благодійна ініціатива з роздачі обідів при Успенському храмі
. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

По благословінню Владики Пимена при Успенському храмі м. Рівне продовжується добра традиція — роздача благодійних обідів для потребуючих. У світлий день Пасхи святкову трапезу прикрасили пасочки та крашанки, даруючи присутнім справжню радість Христового Воскресіння.

Щонеділі роздається понад 100 порцій гарячої їжі. До цієї справи активно долучилися храми міста та навколишніх сіл. Велика вдячність настоятелям і вірянам, які підтримали ініціативу:

 • прот. Михаїлу, настоятелю храму Волинських святих, благочинному м. Рівне;
 • прот. Павлу, настоятелю Борисо-Глібської парафії (м. Рівне);
 • прот. Тарасію, настоятелю Свято-Пантелеімонівського храму (м. Рівне);
 • прот. Василію, настоятелю Миколаївського храму (м. Рівне);
 • прот. Дмитрію, настоятелю Петро-Павлівського храму (м. Рівне);
 • прот. Іоанну, настоятелю Іоанно-Богословського храму с. Біла Криниця;
 • прот. Іоанну, настоятелю храму Дмитрія Солунського с. Городище;
 • прот. Роману, настоятелю Свято-Троїцького храму с. Колоденка;
 • настоятелю Свято-Покровського храму с. Велика Омеляна;
 • настоятелю Свято-Покровського храму с. Обарів.

Нехай світло Воскресіння Христового надихає нас творити добрі справи й надалі!

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/21/u-rivnenskiy-yeparkhiyi-tryvaye-blahodiyna-initsiatyva-z-rozdachi-obidiv-pry-uspenskomu-khrami-rivnoho/
🌺Сестри Георгіївського подвор’я щиро вітають всіх православних християн зі Світлим Христовим Воскресінням!

У ці святі дні вони поділилися пасхальною радістю через чудовий піснеспів «Христос воскресе, радість принесе», який наповнює серця світлом, любов’ю та надією.

Нехай Воскреслий Христос благословляє кожну душу миром і великодньою радістю!
🌺22 КВІТНЯ – МУЧЕНИКА ЄВПСИХІЯ

Святий мученик Євпсихій у Кесарії Кападокійській народжений і вихований, походив із чесного патриціянського роду, проводив непорочно у християнській цноті роки юности своєї, сивину маючи розуму і вік старості — життя чисте.
Поєднався законним шлюбом із жінкою за царювання богопротивного Юліана Відступника, і ще не розійшовся шлюбний бенкет, як показав за Христом, Богом своїм, велику ревність і любов. Було-бо в граді тому капище нечистого ідола, його ж називали Тихис, тобто “доля, чи фортуна”. Капище те відомим було, у ньому ж цар Юліан щодня приносив свої нечисті жертви, якщо був у Кесарії. Коли відбувався шлюб Євтихія, трапилося тоді й празнику нечестивому ідольському бути. І бачив Євпсихія святий еллінів (їх же небагато вже в Кесарії було), які йшли з приношенням жертви до свого капища. Розпалився ревністю до Господа і, взявши зі собою багато християн, пішов і розбив ідолів та храм ідольський зруйнував до основ.

Зразу ж про те сповіщено було цареві Юліану, а святий Євпсихій, бачивши, що має бути йому за те страждання, маєтки свої тим часом роздав убогим і приготувався до мученицького подвигу, у пості й молитвах перебуваючи. Цар же Юліан, коли почув про те, що сталося в Кесарії Кападокійській зруйнування богів його храму, сповнився люті великої, гнівався не лише на Євпсихія, а й на цілий град, і зразу звелів усіх чесних громадян схопити, з них же деяких смертю скарав, а інших у вигнання послав і маєтки їхні розграбував. Ще ж і у всіх кесарійських церков маєтки позабирав і клириків у воїнський чин записувати й в полки насилу вести звелів. У града ж забрав чесне ім’я Кесарія, яким же за царювання Клавдія його було вшановано. І звелів попереднім ім’ям називати його — Маза, так-бо раніше називався. І між селами його записав, викресливши з числа шанованих градів, і данину велику на тамтешніх мешканців, християн вірних, наклав. І зруйноване капище з великими погрозами звелів християнам відбудовувати.

А Євпсихія святого, як найпершого винуватця руйнування того, мучити й до ідольської жертви примушувати звелів. Пробачити йому те дерзновення, що зруйнував храм, могли за умови, якщо поклониться ідолам. Проте Христовий воїн ніяк не корився, але мужньо стояв в ісповіданні імені Христового. Повісили його на катівському дереві й гребенями залізними обдирали його до нутрощів, але укріплював його ангел, що явився йому в муках. Тоді після довгих і важких мук мечем у голову страчений був, і видно було чудо: замість крови молоко з водою витекло з рани. І взяли вірні святе його тіло, чесно поховали.

Бідував же град від гніву катового, а найбільше тоді, коли на персів через Кападокійський край ішов, до Кесарії наближався і нахвалявся зруйнувати град до решти. Вийшов же йому назустріч святий Василій Великий, віддаючи честь як цареві й приносячи на благословення три хліби ячмінні, які сам їв. Цар звелів зброєносцям своїм хліби ті взяти, а святому Василієві дати сіна жменю з наругою, кажучи: “Ти дав нам ячмінь — їжу худоби, тому сам прийми від нас сіно”. Відповів святий Василій: “Ми, о царю, принесли тобі те, що самі їмо. Ти ж дав нам їжу худоби — справді насміхаєшся, бо не можеш сіна того владою своєю перетворити на хліб і їжу, природну для людини”.

Розгнівався ж Юліан, сказав до святого: “Знай добре, що тим сіном буду тебе годувати, коли повернуся сюди з Персії. Зруйную-бо і знищу град цей до основ і ралом те місце зорю, щоб краще жито, ніж людей, родило. Не утаїлося від мене, що твоєї ради послухавши, народ насмілився образ і храм Фортуни зруйнувати”. Це з гнівом сказавши, цар пішов у путь свою і загинув там скоро — вбив його святий великомученик Меркурій, як же про те в житі святого Василія Великого написано.

Після убивства Юліана народ кесарійський збудував церкву прекрасну над гробом святого мученика Євпсихія, і струмені зцілення виточили святі його мощі на славу Христа, Бога нашого, з Отцем і Святим Духом славленого навіки. Амінь

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/22/22-kvitnya-muchenyka-yevpsykhiya-2/
🌺Діти недільної школи Вознесенської парафії м. Дубно щиро привітали парафіян зі світлим святом Воскресіння Христового, прославляючи Спасителя піснями, віршами та радісною звісткою: «Христос Воскрес!»
Ще раз вітаю всіх Вас, дорогі брати і сестри, з Великим Днем Христової Пасхи, з Днем Світлого Христового Воскресіння! Нехай Воскреслий Христос наповнює наші серця світлою надією на спасіння і радістю Своєї великої Перемоги над силами зла. Нехай Воскреслий Христос умиротворить злобу воюючих проти нас і благословить нас миром.

Воістину Христос Воскрес!
Смиренний
+ Онуфрій
Митрополит Київський і всієї України
Пасха Христова 2025 р. м. Київ

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/19/paskhalne-poslannya-blazhennishoho-mytropolyta-onufriya/
🌺ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ОНУФРІЯ

П А С Х А Л Ь Н Е   П О С Л А Н Н Я

Предстоятеля
Української Православної Церкви
Блаженнішого Митрополита Київського
і всієї України
О Н У Ф Р І Я
архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви
Христос Воскрес!

Сердечно поздоровляю всіх Вас: боголюбиві архіпастирі і пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати і сестри, — з найвеличнішим нашим християнським Празником Преславного Воскресіння Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа!

Воскресіння Христове — це великославна, священна подія, через яку Бог повернув людству загублений Рай; це подія, через яку Божественна Любов зруйнувала пекло і відняла силу у смерті. Через Своє Воскресіння Христос Спаситель знову подарував людству втрачений дар вічного життя і блаженства.

Дивними і неосяжними для людського розуму стежками Божественна Любов одягає на Себе людську природу і приходить на землю, щоб перемогти вселюдську злобу і гріх.
Богочоловік Христос бере на Себе наші гріхи і як Людина волею розпинається за них на Хресті. На Хресті Христос Спаситель розриває рукописаніє людських согрішеній і звільнює людство від влади диявола, забирає людство від рук його. А коли Богочоловік Христос помер як Людина на Хресті й зійшов у пекло, то з людською душею Спасителя зійшло в пекло і Божество, Яке у Христі навіки поєдналось із людською природою. Божество Своєю блискавичністю знищило пекло (Воскр. троп. гл. 2). Божество воскресило людську природу Спасителя і вивело з пекла душі всіх праведних, що жили на землі вірою у Христа Грядущого.
Воскресіння Христове стало найвеличнішим тріумфом перемоги життя над смертю.

Слово про Христа Розп’ятого і Воскреслого пролунало по всьому світу. Святі Апостоли, щирі учні і послідовники Христа, які були свідками вчення, чудес, страждань і Воскресіння Христа, розійшлись по всьому світу, щоб сповістити і засвідчити про Світле і всепереможне Воскресіння свого великого Вчителя і  Господа, Який Своєю смертю нашу смерть поправ, а Своїм Воскресінням сущим у гробах життя дарував (Троп. Св. Пасхи). Слово про Воскреслого Христа було сильним і могутнім, воно преобразило світ; воно звільнило людство від страху, унинія і відчаю і огорнуло людські страждання, скорботи і біль теплом світлої надії. Слово про Воскреслого Христа навчило людей правильно вибудовувати своє земне життя — так, щоб у ньому панували Божественна воля, правда і любов.
Сьогодні ми радісно святкуємо і молитовно прославляємо Світле Христове Воскресіння, Велику Перемогу добра над злом, яку подарував нам наш Спаситель і  Господь Іісус Христос. Ми ділимось цією священною радістю один з одним і з усіма людьми доброї волі. Ми, як християни, свідчимо і маємо свідчити про Христове Воскресіння не тільки своїми словами, але й своїм життям.

Що означає свідчити про Воскреслого Христа своїм життям?
Якщо християнин живе благочестиво, тобто живе по Христових заповітах, то він стає джерелом чистої, живої води Божої благодаті, що тече у вічне життя (Ін.  4,  14). Як у звичайному чистому джерелі відображається небо, — говорить святитель Феофан Затворник у своєму слові на Пасху, — так у чистому житті християнина, що живе по слову Христа, відображається Христос. Тому благочестивий християнин є живим свідком Христового Воскресіння. Ті люди, які не можуть або не бажають підняти свої розумні очі до Неба, можуть побачити в Небесній славі сущого Воскреслого Христа, Який відображається в чистому житті благочестивого християнина, і таким чином отримати добру можливість змінити своє суєтне життя на життя світле і радісне у Христі.

Приєднуймось і ми, дорогі брати і сестри, до тих християн, що своїм богоугодним життям сьогодні свідчать світові про нетлінну красу, велич і спасительну силу Христового Воскресіння. Вибудовуймо своє життя так, щоб у ньому святилось і славилось Ім’я Бога, великого і славного в ділах Своїх; Творця Неба і землі; Бога, Який по Своїй безмежній любові зійшов з Неба на землю, щоб нас із землі возвести на Небо (акаф. Спасителю, 8-й кондак).
🌺ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА РІВНЕНСЬКОГО І ОСТРОЗЬКОГО ПИМЕНА ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ ЦЕРКВИ

Христос воскрес!

Улюблені в Христі браття й сестри!
    Святитель Іоанн Златоуст найяскравіше розкриває перед нами суть свята Пасхи Христової, указуючи, що фактом Свого Воскресіння Господь перемагає усі єства устави й дарує всім благодатні дари Своєї любові: «Увійдіть усі в радість Господа свого: і перші, і другі — нагороду прийміть. Багаті й убогі, разом радійте!»

    Свято Воскресіння – це радість у всій повноті. Це не один день у році, а постійне життя  у Христі тих, хто Його любить. Для кожного ця радість має свій смисл: людина, утверджена у вірі, знаходить у Воскресінні втіху, духовну насолоду, передчуття Царства Божого; а для того, хто лише ступає на шлях духовності — це заклик до пробудження, до оновлення своєї природи та всіх почуттів.

    Сьогодні задля нас звершилась справа нашого спасіння. Господь, перемігши смерть і знищивши пута пекла, відкрив дорогу до Свого Царства. Людська природа — обожнена, піднесена до небес і освячена самим Богом.

    Великдень нагадує нам: головне не лише зовнішня радість, а передусім — внутрішнє преображення. Бо якщо серце людини залишиться в полоні гріха, ненависті чи байдужості, то чи принесе їй користь навіть найбільша земна перемога? Господь говорить: «Яка користь людині, що здобуде весь світ, але душу свою занапастить?» (Мк. 8:36).

     Багато хто сьогодні шукає миру, захисту, справедливості. Але справжній мир починається в серці, а справжня перемога — це перемога над гріхом. Саме до цього нас закликає Христос. Пасха — це час воскресіння нашої віри, надії і любові, час молитви й довіри до Бога.

     Цього року ми знову зустрічаємо Великдень у непростий для нашої Батьківщини час. Триває війна, і кожен більшою чи меншою мірою несе тягар скорботи, тривоги, невідомості. У такі миті Господь випробовує нас, нагадуючи, що ніщо на землі не вічне, окрім Його любові. Навчімося ж любити, прощати, підтримувати один одного, бути братами й сестрами в Христі, маючи за Отця Предвічного Бога, Який «віки сотворив».

     «У світі зазнаєте скорботи, але будьте відважні: Я переміг світ» (Ін. 16:33) — істина цих слів відкривається нам нині особливо зрозуміло. Зло намагається зруйнувати наші життя, посіяти страх і відчай. Але Христос уже переміг — і цю перемогу дарує кожному, хто Його шукає.

    «Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, і все інше вам додасться» (Мт. 6:33).
    Нам належить прагнути вищого, ставати кращими, відкривати серце навіть тому, хто нас кривдить, бо у великій славі воскресить нас Господь. Прощаймо тим, хто не кається, бо й ми прощені та омиті кров’ю Агнця. Подаймо руку допомоги немічним, сиротам, залишеним і вдовам — і Господь, «рукою сильною і раменом високим», проведе нас крізь усі бурі життя. Позичаймо тим, хто не має чим віддати, бо нагорода вже готується на небі. Проповідуймо любов у всій її повноті, бо «досконала любов проганяє страх» (1 Ів. 4:18).

    Воскресіння Христове – це перемога життя над смертю, світла над темрявою, любові над ненавистю. Це свято нагадує нам: жодне зло не може подолати Бога, жодна темрява не здатна загасити Його світло. І якщо ми з Христом – то й наш шлях має бути Його шляхом: шляхом істини, терпіння, жертовності, молитви та прощення.

    «Христос Воскрес — і життя торжествує!
Христос Воскрес — і немає мертвих у гробах!
Бо Христос, воскреснувши з мертвих, став початком померлих. Йому ж слава й влада — на віки віків. Амінь», – говорить святитель Іоанн Златоуст про свято Воскресіння Господнього.

     Нехай же світло Воскреслого Христа осяє кожну українську родину, наповнить душі миром, а землю нашу освятить Божим благословенням!

    Христос воскрес! 
    Воістину воскрес Христос!
З архіпастирським благословенням,
+ Пимен, архієпископ Рівненський і Острозький

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/19/velykodnye-poslannya-arkhiyepyskopa-rivnenskoho-i-ostrozkoho-pymena-dukhovenstvu-chernetstvu-ta-vsim-virnym-chadam-tserkvy/
☦️ПРО СТРАСНУ П‘ЯТНИЦЮ РОЗПОВІДАЄ о.РУСТІК МЕЛЬНИЧУК

День Великої П’ятниці присвячений спогадам про суд над Спасителем, а також про Його страждання, розп’яття і смерть. Таким чином, Страсна п’ятниця — це день, в який Господь наш Ісус Христос приніс Себе в жертву на Хресті для порятунку всього людства від влади гріха, диявола і смерті. В день Великої П’ятниці був розп’ятий Христос, Страсна п’ятниця є єдиним днем у богослужбовому році, коли не прийнято здійснювати Євхаристію, оскільки в цей день була принесена кровна жертва — Тіло і Кров Самого Бога.
🙏АРХІЄПИСКОП ПИМЕН ЗВЕРШИВ ОСТАННЮ В ЦЬОМУ РОЦІ ЛІТУРГІЮ ПЕРЕДОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ

У середу, 16 квітня 2025 року, в Воскресенському соборі м. Рівне була звершена остання в цьому Великому пості Літургія Передосвячених Дарів. Богослужіння очолив архієпископ Рівненський і Острозький Пимен.

Разом з архіпастирем молилися секретар єпархії протоієрей Віктор Земляний та духовенство собору.

Літургія Передосвячених Дарів — особливе богослужіння Великого посту, яке зберігає дух покаянної тиші, водночас єднаючи вірних зі Спасителем через Причастя Святих Христових Таїн. Цього дня багато парафіян собору причастилися Святих Дарів, готуючи серце до переживання Страсного тижня.

На завершення богослужіння владика Пимен подякував духовенству та вірянам за спільну молитву й благословив усіх на достойне  завершення Страсної седмиці.

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/16/arkhiyepyskop-pymen-zvershyv-ostannyu-v-tsomu-rotsi-liturhiyu-peredosvyachenykh-dariv/
☦️ ВЕЛИКА СЕРЕДА

Велика Середа — це день, коли Церква згадує зраду Іуди. Саме цього дня він пішов до первосвященників, щоб домовитися про те, як передати їм Ісуса.

Це момент, коли стає очевидним, що зовнішня близькість до Христа ще не означає вірності. Іуда був серед учнів, бачив чуда, чув Його слова, але серце було вже не з Ним.

Сьогоднішній день — це привід кожному з нас чесно подивитися на себе. Що в моєму житті може стати зрадою Христа? Чим я готовий поступитися заради спокою, вигоди, зручності?

Церква закликає нас до зосередження.
Ми вже стоїмо перед дверима найважливіших днів року — перед Таємною Вечерею, перед Голгофою, перед Воскресінням. Але пройти ці дні формально — це змарнувати шанс на справжнє очищення.

Тому сьогодні — час зупинитися. Помолитися.
І чесно запитати себе: чи я з Христом насправді?

记录

20.04.202523:59
2.6K订阅者
31.01.202523:59
600引用指数
31.10.202323:59
3.5K每帖平均覆盖率
10.04.202512:09
1.7K广告帖子的平均覆盖率
25.09.202423:59
45.05%ER
31.10.202323:59
161.45%ERR

Рівне. Голос Церкви 热门帖子

02.04.202517:39
🌿В УСПЕНСЬКІЙ ЦЕРКВІ РІВНОГО ГОДУЮТЬ НУЖДЕННИХ


В Успенській церкві Рівного годують безхатьків та нужденних. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

У грудні 2024 року Успенська парафія міста Рівного започаткувала соціальну ініціативу – щонеділі після богослужіння на території храму роздають гарячі обіди для всіх, хто цього потребує.
Парафіянки Успенської церкви самостійно готують страви: борщі, супи, м’ясо, каші та інші поживні страви, щоб підтримати людей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За словами клірика Успенської церкви та керівника соціального відділу Рівненської єпархії протоієрея Петра Перетятка, на початку соціального служіння приходило небагато людей – 15–30 осіб. Однак за три місяці роботи кількість нужденних значно зросла, і нині щонеділі парафія роздає близько 100 порцій гарячої їжі.
З 13:00 і впродовж двох годин на парафію приходять безхатьки, малозабезпечені пенсіонери, люди, яким потрібна допомога. Дехто обідає просто на території храму, інші беруть їжу з собою.

Священнослужителі та парафіяни раді, що ця ініціатива приносить користь людям. Вони сподіваються продовжувати цю добру справу й надалі, слугуючи на благо Церкви та всіх, хто потребує підтримки.

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/02/v-uspenskiy-tserkvi-rivnoho-hoduyut-bezkhatkiv-ta-nuzhdennykh/
22.04.202519:08
🌺Діти Воскресенської парафії з квітами, великоднім кошиком крашанок та урочистими віршами зустрічають владику Пимена.
30.03.202505:08
Тіло святого Олексія з належними почестями перенесли і поклали на ложі. Імператор і Папа Римський схилили коліна, просячи святого розтиснути руку. І святий Олексій виконав їхнє прохання.

Сувій із життєписом святого був прочитаний читцем храму в ім’я святого апостола Петра. Отець, мати і дружина святого Олексія з плачем припали до тіла святого, вклонилися його чесним останкам. Побачивши таку подію, багато хто плакав. Ложе з тілом святого Олексія було поставлено посеред центральної площі. До нього став стікатися народ, щоб очиститись і позбавитись від недуг своїх. Німі починали говорити, сліпці прозрівали, одержимі та психічно хворі одужували. Бачачи таку благодать, імператор Гонорій та Папа Інокентій самі понесли тіло святого у похоронній процесії. Чесні останки святого Олексія, чоловіка Божого, поховані у храмі в ім’я святого Воніфатія 17 березня 411 року. У 1216 були знайдені мощі святого. 

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/03/29/30-bereznya-prepodobnoho-oleksiya-cholovika-bozhoho-3/
19.04.202513:00
🌺ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ АРХІЄПИСКОПА РІВНЕНСЬКОГО І ОСТРОЗЬКОГО ПИМЕНА ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ ЦЕРКВИ

Христос воскрес!

Улюблені в Христі браття й сестри!
    Святитель Іоанн Златоуст найяскравіше розкриває перед нами суть свята Пасхи Христової, указуючи, що фактом Свого Воскресіння Господь перемагає усі єства устави й дарує всім благодатні дари Своєї любові: «Увійдіть усі в радість Господа свого: і перші, і другі — нагороду прийміть. Багаті й убогі, разом радійте!»

    Свято Воскресіння – це радість у всій повноті. Це не один день у році, а постійне життя  у Христі тих, хто Його любить. Для кожного ця радість має свій смисл: людина, утверджена у вірі, знаходить у Воскресінні втіху, духовну насолоду, передчуття Царства Божого; а для того, хто лише ступає на шлях духовності — це заклик до пробудження, до оновлення своєї природи та всіх почуттів.

    Сьогодні задля нас звершилась справа нашого спасіння. Господь, перемігши смерть і знищивши пута пекла, відкрив дорогу до Свого Царства. Людська природа — обожнена, піднесена до небес і освячена самим Богом.

    Великдень нагадує нам: головне не лише зовнішня радість, а передусім — внутрішнє преображення. Бо якщо серце людини залишиться в полоні гріха, ненависті чи байдужості, то чи принесе їй користь навіть найбільша земна перемога? Господь говорить: «Яка користь людині, що здобуде весь світ, але душу свою занапастить?» (Мк. 8:36).

     Багато хто сьогодні шукає миру, захисту, справедливості. Але справжній мир починається в серці, а справжня перемога — це перемога над гріхом. Саме до цього нас закликає Христос. Пасха — це час воскресіння нашої віри, надії і любові, час молитви й довіри до Бога.

     Цього року ми знову зустрічаємо Великдень у непростий для нашої Батьківщини час. Триває війна, і кожен більшою чи меншою мірою несе тягар скорботи, тривоги, невідомості. У такі миті Господь випробовує нас, нагадуючи, що ніщо на землі не вічне, окрім Його любові. Навчімося ж любити, прощати, підтримувати один одного, бути братами й сестрами в Христі, маючи за Отця Предвічного Бога, Який «віки сотворив».

     «У світі зазнаєте скорботи, але будьте відважні: Я переміг світ» (Ін. 16:33) — істина цих слів відкривається нам нині особливо зрозуміло. Зло намагається зруйнувати наші життя, посіяти страх і відчай. Але Христос уже переміг — і цю перемогу дарує кожному, хто Його шукає.

    «Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, і все інше вам додасться» (Мт. 6:33).
    Нам належить прагнути вищого, ставати кращими, відкривати серце навіть тому, хто нас кривдить, бо у великій славі воскресить нас Господь. Прощаймо тим, хто не кається, бо й ми прощені та омиті кров’ю Агнця. Подаймо руку допомоги немічним, сиротам, залишеним і вдовам — і Господь, «рукою сильною і раменом високим», проведе нас крізь усі бурі життя. Позичаймо тим, хто не має чим віддати, бо нагорода вже готується на небі. Проповідуймо любов у всій її повноті, бо «досконала любов проганяє страх» (1 Ів. 4:18).

    Воскресіння Христове – це перемога життя над смертю, світла над темрявою, любові над ненавистю. Це свято нагадує нам: жодне зло не може подолати Бога, жодна темрява не здатна загасити Його світло. І якщо ми з Христом – то й наш шлях має бути Його шляхом: шляхом істини, терпіння, жертовності, молитви та прощення.

    «Христос Воскрес — і життя торжествує!
Христос Воскрес — і немає мертвих у гробах!
Бо Христос, воскреснувши з мертвих, став початком померлих. Йому ж слава й влада — на віки віків. Амінь», – говорить святитель Іоанн Златоуст про свято Воскресіння Господнього.

     Нехай же світло Воскреслого Христа осяє кожну українську родину, наповнить душі миром, а землю нашу освятить Божим благословенням!

    Христос воскрес! 
    Воістину воскрес Христос!
З архіпастирським благословенням,
+ Пимен, архієпископ Рівненський і Острозький

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/19/velykodnye-poslannya-arkhiyepyskopa-rivnenskoho-i-ostrozkoho-pymena-dukhovenstvu-chernetstvu-ta-vsim-virnym-chadam-tserkvy/
28.03.202506:08
🌿28 БЕРЕЗНЯ – АГАПІЯ І З НИМ СЕМИ МУЧЕНИКІВ

Пам’ять святих мучеників Агапія, Пуплія, Тимолая, Ромила, Олександра, Олександра, Діонісія та Діонісія

Святі мученики жили за царювання Діоклетіана. Агапій походив з Гази, Тимолай з понту Євксинського, обидва Діонісія з Трипполя фінікійського, Пуплій та обидва Олександра з Єгипту, а Роміл був іподіаконом діоспольської церкви. Усі вони постраждали в Кесарії палестинській від ігемона Урвана в другий рік піднятого тоді гоніння на християн.

Тоді було видано указ по всіх країнах та містах – примушувати християн до поклоніння ідолам та принесення їм жертв. З нагоди колишнього тоді язичницького свята, в Кесарії для народу, що зібрався з усіх боків, готувалося видовище – на муки готували християни, які перебували вже у темниці, у кайданах. Подивитися на це видовище збиралися всі елліни, що були там.

Насамперед, після багатьох мук, був спалений на багатті святий мученик Тимофій (пам’ять його 19 серпня); після того були віддані на поживу звірам святий мученик Агапій та свята мучениця Фекла (не той Агапій, який згадується нині, але інший такого ж імені, який постраждав раніше зі святою Феклою і згадується разом із мучеником Тимофієм у серпні місяці).
Коли відбувалося це криваве видовище, шість мужніх юнаків християн: Пуплій, Тимолай, Роміл, обидва Олександра і Діонісій, пам’ять яких святкується нині, спалахнувши ревною любов‘ю до Христа, самі пов’язали собі руки, на знак того, що вони хочуть постраждати за Христа, готові йти на вогонь і на поживу звірам. Підійшовши швидко до центру видовища, вони зупинилися перед ігемоном Урваном і голосно вигукнули:

– Ми християни! Ігемон, бачачи, що вони ще юні віком, не бажаючи губити їх, почав ласкаво умовляти їх вклонитися ідолам і не губити себе самих у таких квітучих літах. Коли ж він не мав успіху, наказав відправити їх у в’язницю.
Через кілька днів до в’язнів Христових був кинутий святий Агапій, чоловік чесний і славний серед християн, тому що він раніше з великою відвагою сповідував ім’я Ісуса Христа та зазнав вже за це багато різних мук. Агапій був у узятий разом зі слугою своїм Діонісієм єгиптянином і ув’язнений у в’язниці разом із згаданими шістьма святими чоловіками, так що всіх їх стало вісім.

Довгий час ці святі мученики були у в’язниці, багато разів були мучені різним способом, але не відкинулися від Христа. Нарешті, вони були засуджені до страти і всі одного дня поклали чесні глави свої за Главу Церкви Ісуса Христа, Якому віддали свої душі і від Якого були увінчані переможними вінцями в Церкві, що торжествує на небесах.

Святитель Дмитрій Ростовський
На сайті: https://rivne.church.ua/2025/03/28/28-bereznya-ahapiya-i-z-nym-semy-muchenykiv-3/
30.03.202517:21
🌿У четверту неділю Великого посту, під час чину Пасії у Воскресенському кафедральному соборі м. Рівне, архієпископ Рівненський і Острозький Пимен звернувся до вірян із проникливим словом.
29.03.202505:26
🌿29 БЕРЕЗНЯ – ПРЕПОДОБНОЇ ЄВТРОПІЇ ХЕРСОНСЬКОЇ

Преподобна Євтропія, в миру Катерина Леонтіївна Ісаєнкова, народилася 24 листопада 1863 року в селищі Біла Криниця Херсонської губернії в сім’ї Леонтія й Агафії.
У 12 років була взята на виховання жіночою чернечою громадою в Олешківській Слободі Таврійської губернії. У громаді сестер Катерина осягала грамоту й рукоділля, одночасно навчаючись молитві й читанню Слова Божого. Незабаром громада отримала статус Успенського гуртожительного монастиря, Катерина прийняла чернечий постриг із ім’ям на честь св. мучениці Євтропії Олександрійської. Її чернечим послухом було читання й спів на кліросі. Після революції монастир скасували, храми закрили, черниць розігнали.

Монахиня Євтропія, як і багато інших насельниць обителі, поїхала в Херсон, де оселилася в районі Кіндійських хуторів (нині п. Кіндійка), недалеко від храму Різдва Богородиці. Це місце було обрано невипадково. За Дніпром були улюблені матінкою Олешки, на той час перейменовані в Цюрупинськ.
Матінка заробляла тим, що шила ковдри. Постійно ходила в храм, де молилися й інші черниці Олешківського монастиря. У 1938 році храм закрили, після чого черниці збиралися в приватному будинку. Сестри дбали одна про одну й підтримували одна одну, чим могли.

Під час війни в Херсоні стали відкривати раніше закриті храми. У 1941 році відкрили і Кіндійську церкву. Кілька років матінка жила в приміщенні, що було в огорожі храму. Але, бажаючи більшої самоти, вона незабаром перебирається в невеликий будиночок, розташований недалеко від Кіндійської церкви. Поки були сили, вона співала й читала на кліросі. Коли стала немічною, сиділа на лавочці біля хору й молилася. Вона ніколи не пропускала богослужіння.

Жила вона в невеликій тимчасовій споруді. Житло було просте, мазана хатка – одна кімната і коридорчик. До матінки приходило багато людей, які почули про її прозорливість і сподівалися на силу її молитви, двір завжди був наповнений людьми. Матінка приймала всіх у себе в кімнаті, сидячи на маленькій лавочці біля свого ліжка. Але ніхто ніколи не бачив, щоб матінка лежала на ліжку, навіть якщо була хвора. За словами очевидців, біля неї завжди лежала чурочка. Коли матінка втомлювалася, вона клала чурочку на ліжко, й сидячи на лавці, клала голову на чурочку. Численні відвідувачі везли їй гостинці. Але вона звикла задовольнятися просфорами й святою водою. Тому приношення вона роздавала бідним, незаможним, або ж людям, які дали їй дах.

Духовні чада свідчили, що на ногах матінка носила вериги. В її руках завжди було Євангеліє, яке вона постійно читала. Іноді вона направляла своїх чад до отця Йосипа (прп. Амфілохія Почаївського), з яким також спілкувалася. Перебуваючи на спокої в Херсоні, сповідник віри архієпископ Іоанн (Лавриненко) також спілкувався з матінкою Євтропією.
Матінка Євтропія передбачила свою кончину, прощаючись з тими, кого знала. Померла 29 березня 1968 року, у віці 105 років. Відспівували матінку в Кіндійській церкві Різдва Пресвятої Богородиці при величезному скупченні вірян. Поховали на Кіндійському кладовищі. На її могилі багато хто отримував для себе благодатну допомогу і зцілення.

12 листопада 2009 року були знайдені мощі черниці Євтропії, які були перенесені в Свято-Духівський кафедральний собор міста Херсона, де вони перебувають і понині.
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 грудня 2010 року черниця Євтропія зарахована до лику місцевошанованих святих Херсонської єпархії. 9 серпня 2011 року в Свято- Духівському кафедральному соборі Херсона відбулася канонізація преподобної Євтропії Херсонської.

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/03/29/29-bereznya-prepodobnoyi-yevtropiyi-khersonskoyi-2/
14.04.202507:30
☦️У БІЛІВСЬКОМУ ЖІНОЧОМУ МОНАСТИРІ ЗВЕРШЕНО ЧЕРНЕЧИЙ ПОСТРИГ П’ЯТИ ІНОКИНЬ

13 квітня 2025 року, у світлий день свята Входу Господнього до Єрусалиму, у Різдва-Богородичному жіночому монастирі села Білів відбулася особлива подія — чернечий постриг п’яти сестер обителі. Про це
повідомляє пресслужба Рівненської єпархії УПЦ.

Чин постригу звершив архієпископ Рівненський і Острозький Пимен. Під час богослужіння з особливою молитвою та співом, зі свічками в руках і вбранням, символом залишення світу, інокині склали обітниці перед Богом і Церквою, віддавши себе цілковито на служіння Господу у чернечому житті.
У постризі сестри отримали нові імена:
 • інокиня Зосима — Зінаїда,
 • інокиня Макарія — Маріоніла,
 • інокиня Нонна — Німфодора,
 • інокиня Лукія — Платоніда,
 • інокиня Глафіра — Агрипіна.
У своєму слові владика Пимен зазначив:

«Чернецтво — це не втеча від світу, а глибоке входження у боротьбу за спасіння душі. Це шлях любові, послуху та безперервної молитви, який веде до єднання з Христом. Сьогодні сестри зробили свій вибір — ідуть за Христом у тиші монастирського подвигу, і ми молимось, щоб Господь укріпив їх у цьому святому служінні».

Ця подія стала знаковою не лише для Білівської обителі, а й для всієї Рівненської єпархії, даруючи надію, що у світі, сповненому тривог, є серця, які невтомно шукають Бога.

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/14/u-bilivskomu-zhinochomu-monastyri-zversheno-chernechyy-postryh-p-yaty-inokyn/
18.04.202504:23
☦️ПРО СТРАСНУ П‘ЯТНИЦЮ РОЗПОВІДАЄ о.РУСТІК МЕЛЬНИЧУК

День Великої П’ятниці присвячений спогадам про суд над Спасителем, а також про Його страждання, розп’яття і смерть. Таким чином, Страсна п’ятниця — це день, в який Господь наш Ісус Христос приніс Себе в жертву на Хресті для порятунку всього людства від влади гріха, диявола і смерті. В день Великої П’ятниці був розп’ятий Христос, Страсна п’ятниця є єдиним днем у богослужбовому році, коли не прийнято здійснювати Євхаристію, оскільки в цей день була принесена кровна жертва — Тіло і Кров Самого Бога.
30.03.202505:08
🌿30 БЕРЕЗНЯ -ПРЕПОДОБНОГО ОЛЕКСІЯ, ЧОЛОВІКА БОЖОГО

Преподобний Олексій, чоловік Божий, народився в Римі від знатних та благочестивих батьків. Його батько Євфіміан був сенатором. Він вирізнявся душевною добротою, був милосердний до хворих і стражденних, щодня влаштовував у себе вдома три столи: для сиріт та вдів, для мандрівників та для жебраків. Євфіміан і дружина його Аглаїда довго не мали дітей, і це затьмарювало їхнє щастя. Але благочестива Аглаїда не залишала надії – і почув її Бог, і послав їм сина. 

Батько назвав немовля Олексій (у перекладі з грецької «захисник»). Святий Олексій ріс здоровою дитиною, добре і старанно вчився. Коли ж він досяг повноліття, Євфіміан та Аглаїда вирішили його одружити. Вони вибрали для сина дівчину царської крові, дуже гарну та багату. Залишившись після весілля віч-на-віч із молодою дружиною, святий Алексій віддав їй свій золотий перстень і поясну пряжку зі словами: «Збережи це, і нехай буде між тобою і мною Господь, доки не оновить нас Своєю благодаттю». Потім він вийшов зі шлюбного покою і тієї ж ночі покинув батьківську хату. 
Сівши на корабель, що відпливає на Схід, юнак прибув до Лаодикії Сирійської. Тут він пристав до погоничів ослів і дістався з ними до міста Едеси, де зберігався Нерукотворний образ Господа, зображений на плащаниці. Роздавши залишки майна, юнак одягнувся у лахміття і почав просити милостиню у притворі храму Пресвятої Богородиці. Щонеділі долучався він Святих Христових Тайн. Ночами Олексій не спав і молився. Він їв тільки хліб і воду.

Тим часом батьки та дружина святого Олексія, засмучені його зникненням, послали своїх слуг на пошуки. Були вони і в Едесі, входили до храму Пресвятої Богородиці і подавали милостиню святому Олексію, не впізнавши його.
Через деякий час слуги повернулися до Рима, так і не знайшовши святого Олексія. І нікому з рідних не було одкровення про нього. Тоді вони змирилися і, хоч продовжували сумувати і тужити за ним, але поклалися на волю Божу.

Преподобний Олексій провів в Едесі, просячи милостиню у притворі храму Богородиці, сімнадцять років. Сама Пречиста, явившись уві сні церковному сторожу, відкрила, що жебрак Олексій є Божою людиною. Коли ж жителі Едеси стали шанувати його, преподобний Олексій таємно втік. Він думав вирушити до м. Тарс (у Малій Азії, батьківщина святого апостола Павла), але корабель, на якому плив преподобний Олексій, у сильну бурю збився з курсу, довго блукав і пристав нарешті до берегів Італії, неподалік Риму. Святий Олексій, побачивши в цьому Божий промисл, пішов до дому батька свого, бо був упевнений, що його не впізнають. Зустрівши батька свого Євфиміана, він попросив у нього притулку. Той радий був прийняти жебрака, дав йому місце в сінях свого будинку, наказав носити йому їжу з господарського столу і приставив слугу допомогти йому. Інші слуги з заздрощів стали тишком-нишком ображати жебрака, але преподобний Олексій прозрів приймав знущання зі смиренням і радістю. Він, як і раніше, харчувався хлібом і водою, а ночами не спав і молився. Так минуло ще сімнадцять років. Коли ж наблизився час смерті його, преподобний Олексій написав усе своє життя, і те таємне, що було відомо батькові з матір’ю, і слова, сказані дружині в шлюбному покої.

У неділю після Божественної літургії у соборі святого апостола Петра відбулося диво. Від святого престолу вийшов голос згори: «Шукайте чоловіка Божого, щоб він помолився за Рим і весь народ його». Весь народ у жаху та захопленні впав ниць. У четвер увечері в соборі апостола Петра молили Господа відкрити їм чоловіка Божого – і з престолу вийшов голос: «У домі Євфиміяна – чоловік Божий, там шукайте». У храмі були присутні римський імператор Гонорій (395–423), а також Папа Римський Інокентій I (402–417). Вони звернулися до Євфиміяна, але той нічого не знав. Тоді слуга, приставлений до святого Олексія, розповів Євфиміану про його праведність. Євфіміан поспішив до преподобного Олексія, але вже не застав його живим. Обличчя блаженно спочившего святого сяяло світлом нетутешнім. У руці преподобний Олексій тримав міцно затиснутий сувій.
12.04.202518:16
🌿Велича́ем Тя, Живода́вче Христе́, Оса́нна в вы́шних, и мы Тебе́ вопие́м: Благослове́н Гряды́й во и́мя Госпо́дне.
05.04.202514:05
🌿ПРОПОВІДЬ. НЕДІЛЯ 5-ТА ВЕЛИКОГО ПОСТУ


«Хто хоче бути більшим між вами, хай буде вам слугою;
і хто хоче бути першим між вами, хай буде всім рабом» (Мк. 10, 43–44).

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Кожна неділя Великого посту розкриває для нас глибокий сенс покаяння та очищення нашої душі, готуючи нас до зустрічі Христового Воскресіння.

Євангельський уривок сьогоднішнього богослужіння говорить про останні дні земного служіння Ісуса Христа.
Наближаючись до Єрусалима, Господь знову нагадує Своїм учням про страждання, які Йому належить витерпіти в цьому місті. Але учні не розуміють того, що намагається донести до них їхній Божественний Учитель. Святитель Василій (Преображенський) зауважує:

«І, не дивлячись на всі роз’яснення, учні ніяк не могли звільнитися від забобонів національної гордості і, як і раніше, очікували бачити свого Учителя – Месію – в ореолі земної слави та царської могутності».
Підійшли двоє найближчих апостолів – Яків та Іоанн Заведеєві (в Євангелії від Матфея згадується їхня мати) – з проханням сісти одному праворуч, а іншому ліворуч «у славі Твоїй» (Мк. 10, 37).

За тлумаченням блаженного Феофілакта, вони «захоплювалися людськими помислами і змусили матір підійти до Ісуса, соромлячись явно приступити до Нього самі, хоча таємно і підійшли до Нього, за словами Марка». Святі отці пояснюють, що цими проханнями вони прагнули верховенства серед інших апостолів.
Спаситель відповідає:
«Не знаєте, чого просите. Чи можете пити чашу, яку Я п’ю, і хреститися хрещенням, яким Я хрещуся?» (Мк. 10, 38).
Адже Господь приходить у світ не для того, щоб дати комусь владу, а щоб спасти людину. Апостоли ж прагнули іншої слави – простої, без страждань.
Святитель Миколай Сербський каже:
«У Господа Христа лише одна слава – це слава страждань».
Апостоли спочатку не зрозуміли слів Христа, думаючи, що «чаша» і «хрещення» мають буквальне значення, тому охоче погодилися. Святитель Філарет (Дроздов) пояснює, що під цим хрещенням мається на увазі «хрещення кров’ю, пролитою на Хресті».

Коли інші апостоли почули про прагнення синів Заведеєвих до першості, вони почали обурюватися. Євфимій Зігабен пояснює:
«Двоє хотіли возвиситися над десятьма учнями, а десять позаздрили двом, які просили першості, і таким чином усі вони були недосконалі, тому що ще не зійшов на них Дух Святий. Але подивімося на їхнє подальше життя – і побачимо їх вільними від усякої пристрасті, як вони підносять один одного і поступаються першістю».

Життя поза Христом влаштоване так, що людина, будучи частиною суспільства, бажає підкорити собі інших, отримати вище становище. Поза Христом було і життя тієї святої, яку сьогодні згадує Церква, – преподобної Марії Єгипетської.
Здавалося б, пропаща грішниця, повністю поглинута гріхом. Але Господь постукав у двері її серця – і її життя стало святим. Як важливо вміти почути цей стукіт! Адже Господь хоче спасіння кожного з нас.
В житті преподобної одна зустріч змінила все: грішниця – стала святою.
Покаяння – це зміна особистості. У покаянні ми маємо стати інакшими: не такими, як були вчора, і завтра бути не такими, як сьогодні. Господь чекає нас, так само як чекав Марію Єгипетську і багатьох інших грішників, які після зустрічі з Ним стали святими.

Не так страшно згрішити, як страшно не покаятися.
Амінь.
Ієрей Ярослав Холодницький ,
настоятель Сергіївської парафії м. КорцяКорецького І благочиння

На
сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/05/propovid-nedilya-5-ta-velykoho-postu/
23.04.202504:14
🌺23 КВІТНЯ – МУЧЕНИКІВ ТЕРЕНТІЯ, АФРИКАНА, МАКСИМА, ПОМПІЯ, ЗІНОНА, ОЛЕКСАНДРА, ФЕОДОРА ТА ЩЕ 33 -ОХ

Святий мученик Терентій та його дружина постраждали за часів імператора Декії (249–251). Імператор видав указ, у якому наказував всім підданим приносити жертви язичницьким ідолам.
Коли цей указ отримав правитель Африки Фортунатіан, він скликав народ на площі, показав страшні знаряддя тортур і оголосив, що всі без винятку мають принести жертви ідолам. Багато хто, злякавшись мук, погодився, але сорок християн на чолі зі святим Терентієм мужньо заявили про свою вірність Спасителю.

Фортунатіан здивувався їхній сміливості і запитав, як вони, розумні люди, можуть сповідувати Богом Того, Хто був розіп’ятий іудеями як лиходій. У відповідь на це святий Терентій сміливо відповів, що вони вірять у Спасителя, який добровільно зазнав Хресної смерті і третього дня Воскрес. Фортунатіан зрозумів, що Терентій своїм прикладом надихає інших, і наказав ув’язнити його в темницю разом із трьома його найближчими друзями – Африканом, Максимом та Помпієм. Решту мучеників, у тому числі Зінона, Олександра і Феодора, Фортунатіан вирішив змусити зречення Христа. Однак ні вмовляння, ні страшні муки не похитнули святих мучеників: їх палили розпеченим залізом, поливали рани оцтом, розтирали сіллю, стругали залізними пазурами. Незважаючи на страждання, святі не слабшали у сповіданні Христа, і Господь зміцнював їх.

Фортунатіан наказав привести мучеників до храму і ще раз запропонував їм принести жертву ідолам. Мужні воїни Христові покликали Бога: “Боже Всесильний, що колись пролив вогонь на Содом за беззаконня його, руйнуй і нині цей безбожний храм ідольський, заради істини Твоєї”. Ідоли впали з гуркотом і розсипалися, а згодом зруйнувався весь храм. Розлючений правитель наказав стратити їх. Мученики, славлячи Бога, схилили свої голови під меч ката.

Після страти 36 мучеників Фортунатіан закликав до себе Терентія, Максима, Африкана та Помпія, показав їм страчених і знову запропонував принести жертву ідолам. Мученики відмовилися. Правитель наклав на них важкі кайдани і наказав морити у в’язниці голодом. Вночі Ангел Господній зняв з мучеників пута і наситив їх. Вранці варта знайшла святих бадьорими і повними сил.
Тоді Фортунатіан наказав волхвам і заклинателям навести до в’язниці змій та всяких гадів. Сторожі через отвір у даху зазирнули до в’язниці і побачили неушкоджених мучеників, які молилися, а змії повзали біля їхніх ніг. Коли заклиначі, виконуючи наказ, відчинили двері в’язниці, змії, не слухаючи заклинань, кинулися на них і почали жалити. Розлючений Фортунатіан наказав обезголовити святих мучеників. Християни взяли їхні святі тіла та поховали з честю за містом.

На сайті: https://rivne.church.ua/sviati-dnia/23-kvitnya-muchenykiv-terentiya-afrykana-maksyma-pompiya-zinona-oleksandra-feodora-ta-shche-33-okh/
29.03.202514:41
ПРОПОВІДЬ. МОЛИТВА І ПІСТ

Неділя 4-та Великого Посту

«Молитва і піст»

«Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!»
У четверту неділю Великого Посту Церква Христова пропонує нам євангельське повчання «про зцілення біснуватого отрока». Ця подія відбулася одразу після Преображення Христового, у підніжжя гори Фавор. Апостоли не змогли допомогти хворому отроку, і його батько, побачивши Іісуса, попросив допомоги в Нього. Звісно, Христос зцілює цього юнака, виганяє з нього злого духа. Але як так сталося, що людина, яка створена за «образом і подобою Божою», стає біснуватою? Що треба було зробити, щоб потрапити під владу диявола?

Від самого початку створення людини Бог дає їй свободу. І на цю свободу націлився диявол, щоб підкорити її собі. Людина, виконуючи заповіді Божі, використовує цю свободу для власного спасіння, а порушуючи їх (заповіді) — для власної загибелі. І тут людина починає обирати між служінням Богу і дияволу. І тому біснування — це і є крайня форма служіння дияволу, коли людина непідвладна сама собі.

У цьому євангельському читанні не сказано про причину біснування юнака, якого привів батько, але Христос чітко підкреслив, як боротися зі злими духами. Апостоли запитали у Нього, чому вони не змогли його зцілити. «Бо цей рід виганяється тільки молитвою і постом», — сказав Христос апостолам. Значить, молитва і піст є основними засобами для боротьби з «родом бісовським».

Христа Спасителя диявол спокушав у пустелі порушити піст, Адам у раю спокусився, порушивши піст, все це говорить нам про те, чого боїться «рід бісовський».
Піст і молитва необхідні людині з цієї причини, що людина — істота двоскладова, яка складається з матеріального — тіла, і духовного — душі. А отже, і спасіння стосується не якоїсь окремої частини людини, а всієї людини в цілому: і її душі, і її тіла.

Святий праведний Іоан Кронштадтський каже, що диявол після гріхопадіння гніздиться в людській природі, і саме піст послаблює владу диявола над нами. А молитва — це те, що поєднує людину з Богом. Святитель Миколай Сербський доповнює: «Піст і молитва — це два стовпи віри».
Постом знищуються тілесні пристрасті, а молитвою — душевні. Постом очищується сосуд нашого тіла від усього нечистого і гріховного, а за допомогою молитви цей сосуд наповнюється Божою благодаттю, яка і приводить людину до спасіння.

Ми з вами повинні пам’ятати, що піст — це боротьба з власними пристрастями і гріхами, які плекаються «духами злоби». І для того, щоб перемогти в цій боротьбі, потрібно мати певну духовну підтримку, яку ми отримуємо лише у молитві і пості. Отже, тільки піст і молитва можуть стати тими засобами, які відкриють нам шлях до вічного життя в Царстві Господа нашого Іісуса Христа. Амінь!

Протоієрей Михаїл Голубка,
с. Новий Корець,
Космо-Даміанівський храм

На
сайті: https://rivne.church.ua/2025/03/29/propovid-molytva-i-pist/
16.04.202513:26
🙏АРХІЄПИСКОП ПИМЕН ЗВЕРШИВ ОСТАННЮ В ЦЬОМУ РОЦІ ЛІТУРГІЮ ПЕРЕДОСВЯЧЕНИХ ДАРІВ

У середу, 16 квітня 2025 року, в Воскресенському соборі м. Рівне була звершена остання в цьому Великому пості Літургія Передосвячених Дарів. Богослужіння очолив архієпископ Рівненський і Острозький Пимен.

Разом з архіпастирем молилися секретар єпархії протоієрей Віктор Земляний та духовенство собору.

Літургія Передосвячених Дарів — особливе богослужіння Великого посту, яке зберігає дух покаянної тиші, водночас єднаючи вірних зі Спасителем через Причастя Святих Христових Таїн. Цього дня багато парафіян собору причастилися Святих Дарів, готуючи серце до переживання Страсного тижня.

На завершення богослужіння владика Пимен подякував духовенству та вірянам за спільну молитву й благословив усіх на достойне  завершення Страсної седмиці.

На сайті: https://rivne.church.ua/2025/04/16/arkhiyepyskop-pymen-zvershyv-ostannyu-v-tsomu-rotsi-liturhiyu-peredosvyachenykh-dariv/
登录以解锁更多功能。