📑 Прийняті рішення на засіданні НКЕК 23 квітня 2025 року:
🔵 Адміністративні послуги: ➭ видано 3 ліцензії на користування радіочастотним спектром України; ➭ переоформлено 3 ліцензії на користування радіочастотним спектром України; ➭ внесено зміни до переліку дозволеного до застосування в Україні радіообладнання та випромінювальних пристроїв; ➭ видано дозвіл на користування ресурсом нумерації;
🔵 Розгляд проєктів законів України та нормативно-правових актів: ➭ розглянуто та погоджено із зауваженнями проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України щодо схвалення Стратегії розвитку сфери електронних комунікацій України на період до 2030 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2025 - 2027 роках.
🔵 Інші рішення: ➭ до реєстру операторів поштового зв’язку додано 2 товариства; ➭ схвалено зміни до структури НКЕК: оптимізація департаментів і посилення функції внутрішнього аудиту
📱Регулятор планує послабити вимоги до роботи «Київстар», Vodafone і lifecell під час блекаутів, дізнався Forbes Ukraine.
Замість нинішніх 10 годин зв’язку під час вимкнень світла операторів зобов’яжуть забезпечувати роботу мережі лише шість годин.
«Проєкт нового розпорядження щодо вимог НЦУ до операторів проходить фінальні обговорення», – каже радник очільника Мінцифри з питань електронних комунікацій Денис Поздняков.
💻 «Київстар» відкриває новий набір до програми «БезВагань»: це кар'єрна можливість для початківців будь-якого віку у напрямках BigData та Cloud рішення, кібербезпеки, HR та PM
📞 lifecell удосконалив якість дзвінків VoLTE, запустивши кодек EVS
Завдяки впровадженню нового голосового кодека EVS (Enhanced Voice Services), розмови звучатимуть чіткіше, з більшим динамічним діапазоном.
Станом на початок квітня 2025 року кількість абонентів, які користуються VoLTE, досягла 733 тисяч. Оператор фіксує 17% зростання попиту на річній основі як порівняти дані 2024 та 2025 років.
Особливо помітним є інтерес у містах з високою концентрацією користувачів смартфонів, зокрема у Києві (18% усіх абонентів у столиці), Одесі, Львові, Дніпрі, Черкасах.
Зараз у мережі lifecell понад 3,8 млн пристроїв підтримують VoLTE — це майже 46% усіх смартфонів.
Час з’єднання при дзвінку VoLTE у 2-3 рази швидший та становить у середньому 2-3 секунди, тоді як у мережах третього покоління – 5-6 секунд. До прикладу, у Києві середній час з’єднання при VoLTE-дзвінках становить лише 1,8 секунди.
#lifecell #dvl #volte Запропонувати новину або зв’язатися з редакцією - @mzu_messages_bot
Які вразливості використовують зловмисники для атак на інформаційно-комунікаційні системи українських організацій? Фахівці Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку називають п’ять найбільш поширених.
1️⃣ Використання застарілих (вразливих) операційних систем та програмного забезпечення.
2️⃣ Надмірна кількість відкритих сервісів на АРМ (Application Performance Monitoring – Моніторинг продуктивності додатків) та серверах, використання яких не обумовлено виробничою необхідністю.
3️⃣ Недоліки у налаштуваннях мережевого обладнання, зокрема відсутність належно налаштованих списків контролю доступу.
4️⃣ Недотримання вимог кібергігієни.
5️⃣ Особливості використання віддаленого доступу.
Як усувати ці вразливості та як організаціям посилити свій кіберзахист за допомогою сервісів Системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки, читайте на сайті Держспецзв’язку.
🔋lifecell забезпечив 89% базових станцій автономним живленням до 10годин
У 14 областях України таку автономну роботу може підтримувати понад 90% базових станцій. З них у 8 областях – Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Херсонській та Сумській – енергомодернізація вже завершена повністю: обладнання 100% базових станцій зарезервовано до 10 годин на випадок знеструмлень.
Від початку блекаутів lifecell закупив для переоснащення базових станцій по всій Україні 48 тисяч літієвих акумуляторних батарей (48V по 100 ампер*годин).
Станом на початок квітня 2025 року в різних регіонах вже встановлено 37 тисяч батарей, із них 20 тисяч – упродовж січня-березня 2025 року.
Китайці щойно знесли стелю швидкості — представили PoX, найшвидшу у світі памʼять, яка в 10 000 разів швидша за флешку.
Без охолодження. Майже без енергоспоживання. І вмикається МИТТЄВО.
По суті, це гібрид оперативки та накопичувача: більше не треба ганяти дані між DRAM, SRAM і SSD — все працює напряму.
Якщо цю штуку масово запхають у смартфони й ноути — забудь про «завантаження», «очікування» і «гальма». Почнеться ера реально холодної і блискавичної електроніки.
‼ В Україні можуть заборонити трансляцію Discovery та інших іноземних телеканалів
Верховна Рада України розглядає законопроєкт, який може призвести до заборони трансляції телеканалів Discovery й інших закордонних медіа під юрисдикцією США та Великої Британії через відсутність україномовної звукової доріжки.
📱Регулятор планує послабити вимоги до роботи «Київстар», Vodafone і lifecell під час блекаутів, дізнався Forbes Ukraine.
Замість нинішніх 10 годин зв’язку під час вимкнень світла операторів зобов’яжуть забезпечувати роботу мережі лише шість годин.
«Проєкт нового розпорядження щодо вимог НЦУ до операторів проходить фінальні обговорення», – каже радник очільника Мінцифри з питань електронних комунікацій Денис Поздняков.
lifecell впровадив кодек EVS для покращення голосових дзвінків VoLTE
Мобільний оператор lifecell впровадив голосовий кодек EVS. Під час дзвінків він забезпечує Hi-Fi якість голосу та забезпечує стабільну роботу в умовах слабкого або нестійкого сигналу.
У 2024 році збитки «Укртелекому» зросли у чотири рази до 265 млн гривень
Телекомунікаційна компанія «Укртелеком» закінчила 2024 фінансовий рік із чистим збитком 265,1 млн гривень, що вчетверо більше за показник попереднього року.
Сьогодні сталася знакова подія — компанія STETMAN (Україна) підписала угоду з компанією Requtech (Швеція) про ліцензійне серійне виробництво передових супутникових терміналів для платформ OneWeb (LEO) та Intelsat (GEO) в Україні! Йдеться про пласкі термінали, подібні до автомобільного Starlink від STARMOD.
Завдяки цьому Україна матиме не лише альтернативи Starlink, якому ми щиро вдячні за своєчасну технологічну підтримку і з яким продовжимо співпрацю, але й власне виробництво супутникового обладнання. Насамперед це забезпечить наші внутрішні потреби, а в перспективі — дозволить експортувати продукцію для посилення європейської супутникової інфраструктури!