Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Байки Дуелянта avatar

Байки Дуелянта

Цей канал створено для публікації текстових матеріалів в доповнення до нашого Ютуб-проєкту. Дякуємо, що підтримуєте нас. Підтримати фінансово: https://donatello.to/Duelist_fables
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Dec 06, 2022
添加到 TGlist 的日期
Apr 10, 2024
关联群组

记录

09.04.202523:59
667订阅者
28.10.202423:59
0引用指数
13.01.202522:18
744每帖平均覆盖率
24.01.202523:43
457广告帖子的平均覆盖率
04.02.202523:59
27.35%ER
13.01.202522:19
128.50%ERR

Байки Дуелянта 热门帖子

Попалось фото цього палацу 1954 року. На цих самих сходах всього через якихось 70 років ми писатимемо відоси для ютуба))
Дивіться що сфоткав)
09.04.202508:49
Хочете ще конфузів на тему визначення типу зброї?

От дивіться. У нас є римський гладіус. Загальна довжина 55-65 см в залежності від типу, широкий клинок з виражено колючим вістрям, ефесом з упором для руки, без гарди.

І є кавказська кама. Довжина 30-50 см, широкий клинок, виражено колюче вістря, руків'я з упором без гарди.

Як бачимо, в діапазоні біля 50 см ці дві зброї дуже схожі. Майже ідентичні. Але кама при цьому кинжал. А гладіус меч.

Чому так? В чому принципова різниця?

Моя думка - в застосуванні. Гладіус це зброя солдата, призначена для використання на полі бою. Кама - зброя самооборони та статусу. При всій повазі, її основне призначення красиво висіти на поясі.

От так структурно майже однакова зброя може по-різному класифікуватись залежно від часу, культури регіону походження та спрсобу застосування.
Тож Deus Vult, і рубатись за Єрусалим))
Дизайнерський елітний гульфік)
05.04.202511:32
А тепер вмикаю душнілу)))

Чи буде помилкою назвати цю зброю шпагою? Давайте думати.

По-перше, іспанською мовою його б, скоріш за все, назвали словом espada. Тобто меч. А саме від цього слова походить наше "шпага".

Другий момент. Це виражено дуельна зброя. Про це нам каже двосічний клинок з колючим вістрям, нижня третина якого не має лез і призначена для парирування. І ефес, що має дужки з обох боків та прикриває руку повністю. На кавалерійських шаблях ефес або взагалі не закриває руку, або закриває лише с зовнішнього, правого боку. Такий був на палаші поруч.

Тобто наш пацієнт іспанський дуельний меч. Espada ropera. Себто, шпага.

От так і виходить, шо технічно це шпага, але я як фехтувальник сприймаю цю зброю як палаш чи шаблю. На таких моментах і ламаюттся списи в інтернетах на тему типів тієї чи іншої зброї.
18.03.202518:02
Я раніше брав участь у створені цих випусків. Тепер я можу лише спостерігати як глядач, як і ви. І знаєте, Антон хоч і мій друг і я дещо упереджений, але відверто, небагато історій на ютубі можуть викликати такий спектр емоцій. Жахливо але цікаво. Подивився сам і залишився під сильним враженням. Фанатам тру крайму просто обов'язково до перегляду.
19.03.202517:13
Я там два культи розвінчати обіцяв. Так от.

Другий культ є характерним для руснявої двіжухи, хоча і у нас фанатів вистачає. Помилково цю зброю асоціюють з козацтвом, і хоча певні підстави на це є, але загалом це теж помилка. Мова про кавказську шашку.

Її міфи дуже нагадують катану. Що вона гостра і що завгодно перерубає. Що нею можна якось прям мегакруто фехтувати і що це ідеальна фехтувальна зброя. Але чим вона є в реальності?

Запам'ятайте. Якщо зброя погано захищає руку, вона в принципі не призначена для дуельного фехтування. Шашка не має гарди взагалі. Просто ручку. Я не кажу, що нею не намагались битись, в тому числі, в двобоях. Але це радше поножовщина, аніж фехтування.

Шашка це зброя кавалериста. Її основне призначення вдарити з коня один раз і полетіти далі. Парирувати удари нею ніхто не збирався. Саме тому захисту руки на ній немає. І фехтувати нею погана ідея, бо досвідчений противник першим же ударом перетворить ваші пальці на фарш.

В усьому іншому шашка мало відрізняється від типових кавалерійських шабель 18-20 століть. Клинки саме кавказських шашок походять, як і часто європейські, з Близького Сходу. І мають доволі схожу морфологію. Вони не гірші і не кращі, вони такі самі плюс-мінус. Тому по факту, шашка це типова тогочасна шабля з поганим ефесом.

Є ще тема з російськими імперськими шашками. Саме їх приписують "казакам" москалі і розкручують культ навколо них. Їх виготовляли серійно на фабриках. Але морфологію клинка спростили, матеріали здешевили, тому в решті вони були не найкращої якості. Частенько шашками озброювали поліцію, щоб розганяти бунтуючу челядь. На рівні з драгунськими шаблями шашки застосовували в кавалерії аж до середини 20 століття. Активно ними користувались і в армії УНР. Саме з часів Української Народної Республіки до козацького образу приліпились деякі кавказські елементи, зокрема шашки та ками.
19.03.202517:16
Окремо варто сказати про фланкування. Часто для таких трюків використовують саме шашку, бо в неї немає гарди, яка в таких справах трохи заважає. Саме фланкування створили ілюзію, що шашка це зброя майстерного фехтувальника. Фланкування прикольна річ як трюк, як врави для загального розвитку. Але не для бою. Якщо людина круто фланкує це зовсім не означає, що вона вміє фехтувати.
19.03.202517:27
Нате вам краще нормальних пацанських шабель, а всілякі шашки залиште москалям, хай вони без пальців ходять))
Ось кавказська шашка
А ось русняве імперське лайно. Зверніть увагу на клинки і порівняйте їх будову.
27.03.202507:22
Внаслідок нічної атаки пошкоджено Палац студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, пам'ятку архітектури національного значення. Будівля зведена наприкінці XVIII сторіччя як палац князя Григорія Потьомкіна-Таврійського

Фото: Борис Філатов
登录以解锁更多功能。