Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Економічний Вісник avatar

Економічний Вісник

经济
Ексклюзивний аналіз економіки, політичних процесів України та світу. Висвітлення актуальних проблем та суспільно важливих явищ, що не залишить байдужими громадян.
Звʼязок з адміном — economicvisnyk@gmail.com
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Nov 27, 2022
添加到 TGlist 的日期
Jul 14, 2023
关联群组

记录

21.04.202523:59
613订阅者
08.02.202523:59
300引用指数
12.01.202523:59
17.2K每帖平均覆盖率
12.01.202523:59
17.2K广告帖子的平均覆盖率
11.05.202423:59
28.00%ER
12.01.202523:59
7004.07%ERR

Економічний Вісник 热门帖子

Перевернути торгові відносин з ніг на голову, або діалектика розвитку США

Завдяки тарифам, спочатку накладеним та потім скасованим, США давлять на своїх союзників, щоб вибити своїм компаніям преференції, ущемляючи при цьому ринок союзників.

На красномовному графіку, що вище, відображене світове промислове виробництво, де Китай є безперечним лідером, маючи показник вдвічі більший за США.

Але не тількі він є конкурентом США, ЄС також є таким, на ринку так чи інакше царює конкуренція.

Тож, Європу розглядають як жертву для американської промисловості, яка допоможе і боротьбі з КНР та відродженню промисловості США.

Ця жертва полягає в тому, за задумом адміністрації в Вашингтоні, щоб переманити європейські компанії до США, паралельно підтримувати свої та завдяки цьому взяти першість у передових технологій, впровадити їх у виробництво та перетворити Європу на ринок збуту, закидавши її американськими товарами та навʼязати залежність, безпосередню.

Як це робить Китай, коли хвиля дешевої продукції змиває усю конкуренцію та захоплює монополію над ринком, разом з цим знищуючи конкурентів.

В цьому плані, США хочуть компенсувати відкат від моделі, від якої вони відійшли у 1971-1975 році, коли скасували золотий стандарт та почали виводити виробництва в Китай.

Тоді США були світовою фабрикою і рушієм глобалізації, бо для нарощування могутності ця фабрика повинна продавати більше товарів, що і забезпечує глобалізація.

Зараз такою фабрикою є Китай. Відповідно, щоб протистояти економічному наступу КНР, Америка повинна мати для цього інструмент.

Який? Якщо битва йде на мечах, кумедно та дурно було б взяти в руки айфон або мікрочип.

Як то кажуть, «клин клином вибивають». Тож, вертаючись до наведеного графіку, США будуть мобілізовувати ресурси (за рахунок зменшення рівня життя громадян, фіскальних та кредитних стимулів, що також ляже на плечі населення) та створювати свій «економічний меч».

Тобто переходити від моделі економічних відносин, коли США отримують товари за фіатні гроші, що діє зараз, до моделі, коли США отримують іноземну валюти за свої товари.

Зараз з США йде відтік грошей через імпорт, і значна їх частина йде в Китаї, що фактично підтримує китайську економіку й до того призводить до зростання американського боргу.

Це привезло до того, що за період дії цієї моделі Китай виріс в рівного конкурента США.

І так як тількі американського ринку недостатньо для розбудови конкурентної промисловості, США необхідні іноземні.

Це ЄС, Японія, Корея, Індія та інші союзнику, які США розробляють як опору американській глобальній фабриці.

У Китаю така опора є — його ТНК захопили ринки Африки, на білішій частині Азії домінує китайський капітал, він же з кожним роком все глибше проникає в Європу.

США також необхідні такі ринки. А тарифи вже необхідні для того, щоб знищити промисловість залежних від США країн, а потім зайти на їх ринки.

Наскільки це важливо та актуально, показує наведена картинка, яку я вже не вперше згадаю.

Причому, графік цей відображає номінальні показники. Тобто, якщо б автори рахували показник по ПКС, відрив Китаю був космічним та він би закрив усі інші країни.

Про майбутнє Європи в цьому контексті планує окремий текст.

🌟 EconomichnijVisnik
20.04.202520:32
ℹ️Хронологія жорсткого торгу

Переговорний процес США і Росії, а також інших тих, хто домовляється, нерозривно пов'язаний з дипломатичною роботою на іншому фронті протистояння Америки і Китаю — мова йде про Близький Схід.

Сфера безпосередніх інтересів Росії не поширюється так далеко, до Ірану та Ізраїлю. Тегеран для Росії — це актив, який можна обміняти на Україну, а для нинішньої адміністрації США Україна — це актив.

Це обумовлює договірну здатність, певну поступливість США та РФ щодо України та тісну комунікацію щодо Близького Сходу.

І ось ми вже спостерігаємо деякі плоди цієї поступливості: після поїздок Уіткоффа до Путіна в Москву (обговорювалися умови можливого миру в Україні та Близький Схід) і двох телефонних дзвінків останнього з Трампом, західні компанії, в тому числі Kia, LG, IKEA, Coca-Cola вирішили повернутися в РФ, хоча не всі ще зізналися (IKEA), свій вихід з Росії також призупинив RifisenBank.

Уіткофф також виходив з заявою, що США «готові віддати РФ 5 областей України». А потім ми побачили, перше, прогрес щодо ядерної угоди США з Іраном (США на тлі цього заборонили Ізраїлю розпочати військову операцію проти іранських ядерних об'єктів), в якій Росія виступає посередником, й друге, з'їзд представників США, Франції, Німеччини, Великої Британії та України в Парижі.

Наступного дня ми побачили «Великоднє перемир'я», яке Зеленський запропонував продовжити ще на 30 днів.

У купі з новинами про те, що США майже готові визнати окупований Крим російським і зняти санкції з частини банківської системи, складається повна картина, яка і пояснює чинне, але ще не продовжене перемир'я.

США не отримали призупинення ядерної програми Ірану, а Росія не отримала частину України.
Але в цілому, ми як ніколи близькі до “deal” (угоди).

Поки що сторони обмінюють свої активи. З огляду на стрімке піке рейтингів Трампа, йому не можна зволікати з отриманням такої дипломатичної перемоги, яка наповнить сенсом гасло «Зробимо Америку знову великою», але головне, збереже місця в Конгресі.

Такою перемогою бачать світ в Україні, що означає і призупинення ядерної програми. А тому цей обмін активами прямо зараз різко прискорився і незабаром він може прийти до свого логічного завершення.

До того ж, головне для США не Україна, а Іран, який підійшов до створення ядерної зброї.

Що стосується Європи, то вона не має важелів тиску, ніяких, крім бездіяльності. Якщо ЄС нічого не робитиме, війна може продовжиться. Але свого вибору у нього немає і не буде до тих пір, поки Євросоюз (або країни-члени) не матимуть своєї армії, а економіка буде критично залежати від ринків збуту і, за сумісництвом, головних конкурентів — США і Китаю.

Але, хоча Європі нав'яжуть рішення, Америка не піде на мир, який опиниться програшним (про рамки цього «непрограшного миру поговоримо окремо). Це знищить шанси на перемогу республіканців на майбутніх виборах до Конгресу, навіть незважаючи на беззубість демократів.

Тому я очікую, що перемир'я може бути продовжено, поки не буде досягнуто рівноважного компромісу, що закриє питання і який дозволить нарешті виконати Трампу свою обіцянку.

На те, що мій прогноз цілком може збутися, вказує заява, зроблена президентом Фінляндії Олександром Стуббом, «Україна погодилася на беззастережне припинення вогню», заявив Стубб. І вже сьогодні Зеленський запропонував продовжити перемир'я, перебуваючи під щільним тиском Вашингтона і Трампа, який перевернув пісочний годинник і почав відлік до моменту, «коли США втратять інтерес до України».

🌟 EconomichnijVisnik
Міграційний експерт Гайдуцький два дні тому сказав дуже важливу, хоч і просту річ — «щоб українці повернулися з Німеччини, їх зарплату в Україні потрібно збільшити в чотири рази».

Ця цитата вказує на очевидні проблеми, вирішення яких, до речі, для широких верств населення зовсім не очевидне.

Показово і те, що, за оцінкою Гайдуцького, більшість тих людей, які повернуться в Україну, будуть представлені пенсіонерами і безробітними.

Те, що вони повернуться — для них необхідність. І тому вони готові повернутися в рідний край, оскільки трохи грошей краще, ніж їх відсутність.

В Україні продуктивність праці одна з найманих у Європі. Це означає тількі одне — мало виробляєш, мало отримуєш. Тобто низька продуктивність = низький дохід на людину.

Через низьку продуктивність люди в Україні працюють на 4 або навіть 6 годин більше, ніж у Німеччині, але отримують в рази менше.

Таким чином, більшості матеріально невигідно повертатися, багатьох ця можливість не приваблює.

Щоб вирішити проблему повернення українців, треба вирішити економічні проблеми, що переслідують Україну з самого початку.

Українці, що поїхали та змогли порівняти положення речей у себе в дома та в Європі не без підстав вважають за краще отримувати в рази більшу європейську зарплату, ніж бути частиною чергового рекорду з експорту яблук або збору кукурудзи, умовно.

На питання «що робити?» Відповідь проста — треба дивитися на тих, у кого вийшло, на Німеччину, наприклад.

Про це я планую зробити окремий пост з деякими міркуваннями.

🌟 EconomichnijVisnik
20.04.202512:48
Підйом Китаю, пік глобалізації в 2008 році і битва за домінування в новому витку глобалізації

Емпіричних доказів кінця глобалізації багато, але найбільш суттєвими є дані про кількість прийнятих мит або протекціоністських заходів, промислове виробництво та темпи зростання.

На даний момент рівень виробництва в США відповідає рівню кінця 2007 року. У більшій частині Європи ситуація аналогічна, з невеликими коливаннями. У Китаї темпи зростання сповільнюються чи не з кожним роком.

Криза 2008 року стала точкою відліку і офіційним початком фрагментації світової економіки, а також символом завершення процесу глобалізації.

Кількість протекціоністських заходів у світі неухильно зростає, і це не залежить від приналежності президента до тієї чи іншої партії.

Невеликий, але стрибок спостерігається в 2014-2015 роках, коли Росія окупувала Крим, що стало першим збройним зіткненням, безпосередньо пов'язаним з деглобалізацією.

Зараз, з загостренням процесу фрагментації та бар'єрними митами Трампа, навіть «обитель вільної торгівлі», Китай фактично зупинив імпорт американського газу та ввів свої мита.

Ті самі процеси відбуваються в Європі, Азії, по всьому світу, і обумовлені завершенням процесу глобалізації.

Оскільки розширити виробництво і реалізацію продукції в реальному секторі більше неможливо, то фінансові потоки йдуть в накачування бульбашок і спекуляції на ринку. Це залишається єдиним способом отримання та збільшення прибутку. Фінансіалізація економіки — головний тренд останніх десятиліть.

Фінансіалізація — це посилення ролі фінансового сектору в економіці, при якому фінансові операції переважають над реальним виробництвом. Тобто, процес трансформації фінансового капіталу в фіктивний і віртуальний капітал і його відділення від реальної, виробничої сфери, що породжує бульбашки, а потім — кризи.

Якщо криза 2008 року стала кризою, яка означила початок фінансіалізації, то нова майбутня криза здує фінансові бульбашки й стане передвісником вже кінця фінансіалізації.

З початком торгових воєн фінансові та економічні зв'язки розвинених країн і країн, що розвиваються між собою і всередині себе лопнуть, і бульбашка лопне, запустивши новий цикл розвитку промисловості, заснованої на новому технологічному укладі — ШІ.

Протилежністю фінансіалізації є реіндустріалізація, спрямована на зменшення залежності від світових фінансових ринків і посилення контролю над національною фінансовою та банківською сферами, посилюючи роль виробництва в секторі реальної економіки.

Реіндустріалізація є інструментом держав для боротьби зі своїми опонентами, конкуренція з якими загострилася в результаті деглобалізації.

Новий виток промисловості на основі 6-го технологічного устрою рухатиме новий виток деглобалізації.

Саме в цьому контексті варто оцінювати політику Трампа та інших лідерів, урядів. Всі вони (всі ми) в одній стихії, яка не підкоряється суб'єктивним бажанням, а розвивається і існує відповідно до своїх законів.

Це може призвести до кризи, над чим невтомно сміються експерти, виставляючи Трампа нікчемним самодуром. Але, як правило, суспільство, виховане в ліберальному середовищі, не хоче визнавати кінець ліберального світу та економіки.

Але, як відомо, нічого вічного в природі немає, крім постійних змін. Історія циклічна, і подібний цикл ми вже спостерігали в минулому столітті.

Криза світової економіки, фрагментація, подальша реіндустріалізація і новий виток глобалізації, де США і Китай будуть боротися за мир — ось наше осяжне майбутнє. Проголошений «кінець історії» закінчився.

Тому республіканці хочуть повернути виробництво в США і роблять ставку на промисловий розвиток Америки. Тому в Англії на всю сурмлять про необхідність реіндустріалізації, припинення програми «чистого нуля» (зелена програма), в Німеччині прийшли консерватори, які виступають за відновлення промислової потужності Німеччини.

Маятник тепер від фінансіалізації, яку супроводжує глобалізація; гойдається до виробництва і локалізації, оскільки розвиток власного промислового потенціалу вимагає захисту своїх компаній від зовнішньої конкуренції.

🌟 EconomichnijVisnik
🇪🇺Фіскальний допінг Європи, або що буде зі ставкою ЄЦБ?

Європейський центральний банк знизив процентну ставку запозичень на 0,25%, що було очікувано.

На ЄС сильно тисне торговельна війна, що спалахнула, і криза, яка триває вже третій рік.

Прийняте рішення щодо ставки для європейської економіки було необхідним, щоб стимулювати кредитування стагнаційної промисловості.

Однак це лише початок, за даними LSG, шанс на зниження ставки на наступному засіданні 75%, до кінця року за прогнозами ставка буде знижена на 65 базових пунктів.

Безсумнівно, ЄЦБ продовжить знижувати ставки, нехтуючи ризиками інфляції навіть на тлі торгових воєн, а борги Європи зростатимуть, оскільки грошей від торгових воєн більше не стає, подібно до того, як від гарячих воєн не стає більше людей.

Але їх, гроші, десь треба брати, враховуючи серйозну економічну кризу і загрозу Нової Великої рецесії.

Стан європейської економіки жалюгідний — так, індекс промислового виробництва в лютому 25 до 2021 року склав 97,2, для окремих країн він впав набагато значно: Німеччина (91,2), Бельгія (91,5), Італія (93,1), Угорщина (92,9).

У такому скрутному становищі, коли виробнича потужність зменшилася, дешеві енергоресурси з Росії стали недоступними, щоб переозброїтися і витримати торговельну війну, знадобиться багато ресурсів.

У Європі дозріло покоління нових, правих політиків, готових вирвати ці ресурси з кров'ю і принести в жертву соціалку, європейський рівень життя і натиснути на кредитний важіль.

Деякі такі політики вже при владі, як Мелоні, один з таких також прийшов до Німеччини, це Фрідріх Мерц. Він зламав «борговий гальмо» і намітив інвестиційний план на 500 мільярдів євро, загальні ж витрати коаліції складуть 900 мільярдів євро за 10 років.

Під ці масштабні плани планерам хотілося б отримати гроші, і дешевше.
Тим більше, що навіть цих, космічних для ЄС на цей момент, 800 млрд євро впродовж 10 років недостатньо. Тому Європейський ЦБ продовжить знижувати ставки, знижуючи вартість боргу, нехтуючи своєю, на словах, нетерпимістю до інфляції.

Тим не менш, незважаючи на неминучість циклу пом'якшення монетарної політики, ЄС поки не може залучити необхідну кількість коштів через роз'єднаність і слабкість. Згідно з підрахунками Маріо Драгі, Європі необхідно 800 млрд євро інвестицій на рік, а не на 10 років, щоб не безнадійно не відстати від гонки ж КНР та США.
Про це буде окремий текст.

🌟 EconomichnijVisnik
登录以解锁更多功能。