Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Лачен пише
Лачен пише
НАЗК avatar
НАЗК
政治
НАЗК avatar
НАЗК
政治
Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

🇺🇦 Дайджест українською
🇬🇧 Дайджест англійською

🌍 Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) зафіксувала прогрес у протидії корупції в Україні

🕵️‍♂️ НАБУ вперше пройшло зовнішній незалежний аудит: комісія з проведення зовнішнього незалежного аудиту оцінила його діяльність як помірно ефективну

🇪🇺 Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкти дорожніх карт у сферах верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій

Більше новин на нашому сайті 🔗
📢 Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR

В НАЗК відкрито три нові вакансії. Наразі ми шукаємо:
💼 спеціаліста відділу стратегічного аналізу та формування механізмів запобігання корупції;
💼 спеціаліста відділу формування політики у сфері роботи уповноважених осіб;
💼 спеціаліста відділу проходження державної служби.

Приймаємо резюме до 20 травня, виключно державною мовою.

Деталі та вимоги до кандидатів за посиланням 🔗

#робота_в_НАЗК
🔎 ВАКС задовольнив позов САП за матеріалами НАЗК та стягнув в дохід держави 2 млн грн керівника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області Управління нотаріату Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

📍✅ #НАЗК за результатом моніторингу способу життя встановило, що посадовець у 2021 році набув 2 млн грн, за які надалі придбав автомобіль «Toyota Rav4» 2023 року випуску.

Детальніше 🔗
Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

📌 Дайджест українською
📌 Дайджест англійською

🔸 НАЗК запропонувало шляхи усунення корупційних ризиків у законопроєкті № 3091 "Про державний екологічний контроль";
🔸 Україна розпочала двосторонні скринінгові зустрічі з ЄС за Розділом 20 "Підприємництво та промислова політика";
🔸 Міноборони України зекономило майже 180 млн грн на закупівлях у I кварталі 2025 року.

Більше новин на нашому сайті 🔗
👥 Представники НАЗК взяли участь у виїзній нараді Комітету з питань екологічної політики та природокористування, де опрацьовувався законопроєкт № 3091 “Про державний екологічний контроль”

📑 Зазначений законопроєкт є ключовим для реформування системи екологічного нагляду в Україні. 

💬 “У сфері екології часто виникають порушення або зловживання з боку інспекторів, оскільки органи, що мають повноваження на перевірки й притягнення до відповідальності, володіють широкими дискреційними повноваженнями, що створює високі корупційні ризики. Також на це впливає рівень прозорості, підзвітності, унормованості процедур та цифровізації у діяльності контролюючого органу. Тому головне наше завдання — заздалегідь виявляти корупційні ризики й усувати прогалини в законодавстві, оскільки запобігти корупції завжди простіше, ніж потім розслідувати кримінальні правопорушення”, –  зазначив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк.

Детальніше - тут 🔗
24.04.202508:09
Боротьба з корупційними ризиками у лісовій сфері та впровадження сучасного управління і цифрових рішень стають стратегічною необхідністю для відновлення України 🌲

#НАЗК у співпраці зі Спеціалізованою екологічною прокуратурою Офісу Генерального прокурора, Базельським інститутом управління, Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та за підтримки Швейцарії підготувало дослідження «Корупційні ризики у лісовому господарстві».

Експерти визначили основні корупційні ризики у лісовій сфері, які можуть призводити до правопорушень під час рубок, продажу деревини та здійснення державного контролю. Серед головних викликів — недосконале законодавство, паперовий документообіг і відсутність дієвого зовнішнього нагляду.

🌳 Дивіться відео з презентації дослідження та дізнавайтеся більше про виклики для лісового сектору та запропоновані шляхи змін. 

🤔 А на вашу думку, які кроки потрібні, щоб управління лісами було прозорим і ефективним?

📖 Детально ознайомитись з повним текстом дослідження ви можете за посиланням 🔗
07.05.202516:29
🛡️ Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених

В Чернігівській області найбільш вразливими до можливих зловживань залишаються:
🚧 сфери реконструкції об’єктів, знищених або пошкоджених внаслідок бойових дій,
🚧 зведення фортифікацій і закупівля деревини для цих цілей.

💬 ”Зокрема, питання будівництва оборонних споруд має свою специфіку — дані про виконавців, локації, вартість робіт та використану техніку є закритими, що суттєво ускладнює контроль і підвищує ймовірність корупції. Через особливе розташування Чернігівської області по відношенню до країни-агресорки та часті обстріли, особливо актуальним є питання прозорого та ефективного використання бюджетних коштів на відновлення пошкоджених російськими терористами об’єктів”, - під час робочого візиту до регіону повідомив заступник голови НАЗК Сергій Гупяк.


Детальніше - за посиланням 🔗
🔎 НАЗК під час проведення моніторингу способу життя та з урахуванням матеріалів, зібраних під час досудового розслідування ДБР, виявило ознаки набуття необґрунтованих активів на 5,5 млн грн у колишнього начальника Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

🧑‍⚖️ Прокурори САП заявили позов до ВАКС для визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Йдеться про будинок із земельною ділянкою та два автомобілі, зареєстровані на дружину посадовця, квартиру, зареєстровану на його дочку, 20 тис. дол. США, які він набув разом із дружиною.

Детальніше 🔗

#моніторинг_способу_життя
В демократичному суспільстві прозорість та доброчесність осіб, що виконують функції держави, є ключовими принципами довіри до влади

❗ Одним із ризиків під час об’єктивного ухвалення рішень є конфлікт інтересів — ситуація, коли приватні інтереси посадовця можуть впливати на його службову діяльність.

📖 Українське законодавство містить чіткі правила щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів як для членів Кабінету Міністрів України, так і для народних депутатів. Ці норми покликані мінімізувати зловживання владою та гарантувати доброчесність ухвалення державних рішень. 

📌 Як регулюється конфлікт інтересів у діяльності членів Кабміну і нардепів - за посиланням.

#конфлікт_інтересів
30.04.202514:15
💡 Десять років діяльності НАЗК відіграли значну роль у становленні всієї антикорупційної інфраструктури України

За цей період Агентство пройшло шлях від перших кроків у розбудові антикорупційних інструментів, випробування політичним тиском та воєнними реаліями до впровадження антикорупційної політики з урахуванням вимог євроінтеграції.

❓ Як змінювалися підходи до запобігання корупції протягом десятиліття роботи НАЗК? Які механізми превенції та контролю продемонстрували свою ефективність, а які потребують подальшого розвитку? Про еволюцію електронного декларування, моніторингу способу життя, контролю за фінансуванням політичних партій, інституту викривання та інших інструментів протидії корупції - в авторській колонці голови НАЗК Віктора Павлущика
25.04.202509:24
🧑‍💻 Електронний сервіс Міндовкілля ЕкоСистема спрощує всі дозвільні процедури для бізнесу й мінімізує корупційні ризики

Наразі у сфері довкілля цифровізовано 25 видів послуг, серед яких 7 надаються автоматизовано, без участі людини, що оптимізує процес отримання необхідних документів для підприємців. Про це в ефірі Українське радіо розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко.
 
🗣️«ЕкоСистема – наш якірний продукт, що об'єднує підсистеми з питань поводження з відходами, лісового та водного господарства тощо. Через цей сервіс підприємець може завантажити необхідний пакет документів, включаючи PDF-файли, довідки та паспортні дані, засвідчивши їх електронним цифровим підписом. Наші фахівці оперативно розглядають подані матеріали. Таким чином усувається практика нескінченних запитів додаткових документів, що часто використовувалася для штучного затягування процесів та створення підґрунтя для корупційних дій» – підкреслив Сергій Власенко.

На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запустило ще один сервіс — ЕкоЗагроза. Цей ресурс, доступний як у вебверсії, так і у вигляді мобільного застосунку, збирає та фіксує інформацію про екологічні загрози в режимі реального часу. 

🤳 Кожен оперативно може повідомити про виявлені злочини проти довкілля. За словами Сергія Власенка, фіксувати такі правопорушення можна навіть за допомогою фото та геолокації у смартфоні. Відправлені через сайт чи застосунок звернення відразу потрапляють в екоінспекцію. Сервіс також дозволяє відстежувати дані щодо якості води, повітря чи радіаційного фону.

Детальніше читайте або слухайте за посиланням.

Ефір на «Українському радіо» відбувся в межах інформкампанії #НАЗК про альтернативні корупційним практикам державні ініціативи та сервіси.

#e_сервіси_проти_корупції
#Стратегія_комунікацій
Читайте головні новини у сфері антикорупції в Україні минулого тижня у нашому дайджесті

📌 Дайджест українською
📌 Дайджест англійською

🔹 з'явилась перша в Україні та Європі Централізована закупівельна організація Агентства відновлення;
🔹 the Economist опублікував статтю, яка висвітлює занепокоєння щодо централізації влади в Україні
🔹 СБУ та БЕБ викрили схему ймовірного розкрадання 153 млн грн, виділених на будівництво Подільського мосту в Києві

Більше новин на нашому сайті 🔗
07.05.202511:04
Уже за 5 хвилин розпочнеться публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України, підготовленого OECD!

Долучайтесь до онлайн-трансляції:
🇺🇦Українською
🇬🇧Англійською

📝Програма заходу
📄👩‍⚖️ В Україні діють спеціальні законодавчі механізми запобігання та врегулювання конфлікту інтересів для різних категорій посадовців: від керівників центральних органів виконавчої влади до депутатів місцевих рад.

Ці правила покликані забезпечити баланс між ефективним управлінням та недопущенням зловживань владою.

🔹 Як керівникам центральних органів виконавчої влади діяти у разі конфлікту інтересів?
🔹 Як місцеві ради врегульовують конфлікт інтересів під час засідань?
🔹 Як їм дотриматися антикорупційних вимог при виконанні службових та представницьких повноважень одноосібно?

Відповіді читайте тут 🔗

#конфлікт_інтересів
Аналіз досліджень у країнах ЄС та Україні демонструє: попри важливу роль викривачів, частина із них мовчить через комплекс взаємопов'язаних бар'єрів — страх помсти, можливих репутаційних втрат тощо

❌ Статистика мовчання
У ЄС — лише 18% тих, хто зіткнувся з корупцією, повідомив про неї  (Eurobarometer, 2024).
В Україні  такі повідомлення зробили  9,7% громадян і 17,2% бізнесу (дослідження НАЗК, 2024).

 ☝️Причини:
1. Психологічні та соціальні бар'єри: страх помсти та переслідувань чи соціального осуду через повідомлення.
2. Правові та інституційні перешкоди: недовіра до системи правосуддя та правоохоронних органів та брак знань про процедури повідомлення
3. Організаційні й управлінські перешкоди: недовіра до керівництва організації і страх втратити роботу через повідомлення.

Дізнавайся, які з цих причин найбільше впливають на мовчання викривачів тут 🔗

#викривачі
Голова НАЗК Віктор Павлущик взяв участь в зустрічі високого рівня керівників антикорупційних органів країн Балтії, яка відбулась цього тижня в Литві

🗣️ Під час свого виступу Віктор Павлущик окреслив ключові досягнення НАЗК у сфері запобігання корупції і виклики, з якими стикнулося Агентство у впровадженні антикорупційної політики та необхідності адаптації законодавства до євроінтеграційних вимог.

💬 Для НАЗК пріоритетами міжнародної співпраці залишаються посилення інституційної спроможності, впровадження рекомендацій зовнішньої оцінки, реалізація державної антикорупційної політики, розвиток фінансового контролю та антикорупційної аналітики, імплементація положень Дорожньої карти з євроінтеграції, розширення IT-інструментів. Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо не лише подолати тимчасові труднощі, а й розвинути ефективну антикорупційну інфраструктуру, здатну протистояти сучасним викликам", — наголосив Віктор Павлущик. 


Детальніше - тут 🔗
Суспільне сприйняття викривачів у різних країнах формується історичним контекстом та стабільністю демократичних інституцій

У державах із тоталітарним минулим досі домінують упередження: «інформатор», «зрадник», «стукач».

Ці тенденції впливають на підтримку викривачів суспільством:
🔹 У Португалії, Німеччині, Італії, Великій Британії, Швеції та Франції вона тримається на рівні 63–74%
🔹 У Литві, Болгарії, Хорватії та Угорщині — лише близько 15%
🇺🇦 В Україні у 2024 р. вона досягла історичного максимуму – 74,3% ( 7%  порівняно з 2023 р.).  З боку бізнесу цей показник протягом двох років - понад 85%.

📈Готовність діяти в Україні  також зростає:
✅ 12,3% громадян готові повідомляти про корупцію (проти 10,6% у 2023)
✅ 9,7% вже повідомляли про такі факти (у 2023 — 6,5%)

📊 у ЄС повідомили про корупцію 18% тих, хто зіткнувся з нею або став її свідком (зростання на 4% проти 2023 року)

Детальніше 🔗

#викривачі
🔎🗓️ Вже з травня НАЗК розпочне перевірку декларацій, поданих за 2024 рік

📌 Один з видів фінансового контролю, який покладено на НАЗК  Законом України “Про запобігання корупції” - контроль щодо  повноти заповнення декларацій публічних службовців, який визначається відповідним Порядком.

📌 За результатами проведення такого контролю протягом 2024 року НАЗК скерувало до Національної поліції України п’ять обґрунтованих висновків стосовно членів військово-лікарських комісій (ВЛК) за ознаками вчинення правопорушень,  передбачених ч. 4 ст. 172-6 КУпАП “Порушення вимог фінансового контролю”  та ст. 366-2 ККУ “Декларування недостовірної інформації”. Загальна сума виявлених недостовірних відомостей у деклараціях складає понад 35,3 млн грн.

Деталі - тут 🔗

#декларування
📢 До уваги політичних партій!

🗓 12 травня 2025 року – останній день подання звітів за І квартал 2025 року, оскільки останній звітний день припадає на вихідний.

З комплексними роз’ясненнями щодо фінансування та подання звітності політичних партій можна ознайомитися за посиланням.

⚠️ Нагадаємо, що за неподання звітів передбачена відповідальність відповідно до ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, це накладення штрафу від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 5 100 до 6 800 грн.

Детальніше 🔗

#політпартії
Запрошуємо на публічну презентацію Огляду доброчесності та антикорупційної політики України, підготовленого OECD!

🗓 7 травня 2025 року
🕑 14:00–18:00
🔗 Реєстрація

На заході буде представлено результати Огляду, який охоплює два ключові напрями:
✅ Публічна доброчесність
✅ Ділова доброчесність

🎤 Міжнародні експерти, українські реформатори, обговорення викликів і шляхів їх подолання.

Програма заходу 🔗

Докладніше 🔗

Долучайтесь до діалогу про доброчесність і прозорість в Україні!

#Integrity #AntiCorruption #OECD #NACP #Ukraine #анонс
🔍 НАЗК виявило недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн в деклараціях колишнього начальника Головного управління Державної податкової служби України в Тернопільській області 

👤 Посадовець приховав інформацію про два будинки (площею 296 м.кв та 64,6 м.кв.), власницею яких є його матір, в яких він та члени його сім’ї фактично проживали, а також не вказав відомості про земельні ділянки, на яких розташовані ці будинки. Під час перевірки встановлено, що власниця нерухомості нею не користувалася.

Декларант заперечував факт користування майном, але НАЗК разом із Державним бюро розслідувань зібрало дані, які свідчать про протилежне. 

📑 НАЗК склало обґрунтовані висновки та скеровано до ДБР, яке здійснює досудове розслідування за ознаками цього правопорушення.  

Детальніше 🔗

#декларування
🔎 Після подачі декларацій деякі публічні службовці отримали у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про проходження автоматизованої перевірки декларації

💻 У публічній частині Реєстру декларацій біля окремих декларацій з’явилась позначка “Декларація пройшла автоматизовану перевірку”.

🔗 Роз’яснюємо, що це означає та чому не всі декларанти отримали такі повідомлення.

#декларування
🔥 Сім нових вакансій в НАЗК

До команди Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони шукаємо спеціаліста відділу впровадження міжнародних стандартів безпеки і оборони.

3 вакансії відкрито в Управлінні формування правових позицій з питань декларування та конфлікту інтересів:
🔹 спеціаліст відділу Контакт-центру;
🔹 спеціаліст відділу роз’яснень з питань декларування;
🔹 спеціаліст відділу розгляду звернень та доступу до публічної інформації.

Також запрошуємо кандидатів на 3 позиції до управлінь реалізації антикорупційної політики:
🔹 спеціаліст відділу реалізації політики у сфері відновлення;
🔹 спеціаліст відділу реалізації політики в економічній сфері;
🔹 спеціаліст відділу реалізації політики у сфері правопорядку.

Приймаємо резюме до 29 квітня або 6 травня (залежно від вакансії).

Деталі та вимоги до кандидатів за посиланням 🔗

#робота_в_НАЗК
🔎 За результатами повної перевірки декларації за 2023 рік НАЗК виявило ознаки декларування недостовірних відомостей у декларації начальника Управління ДМС України в Хмельницькій області на понад 27,8 млн грн 

❌ Декларант не вказав інформацію про те, що його дружина придбала дві автівки — AUDI Q8 (2023 р.в.) та AUDI Q5 (2023 р.в.) загальною вартістю понад 5 млн грн. При цьому оплату за автомобілі здійснили треті особи. 
Також в декларації не відображені комерційні приміщення дружини, в яких вона здійснює підприємницьку діяльність. Загальна вартість цього майна становить понад 22,7 млн грн.

Детальніше - тут 🔗

#декларування
显示 1 - 24 3 151
登录以解锁更多功能。