Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Словниковий Запас | Саморозвиток avatar

Словниковий Запас | Саморозвиток

语言学
Один з найбільших пізнавальних телеграм-каналів в Україні.
Вивчай нові слова щодня. Поповнюй словниковий запас разом з нами.


⚡️ Наші канали: @uamedia365
💭 Зв'язок: @admqs (власник, редактор)
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Jan 26, 2018
添加到 TGlist 的日期
Jul 13, 2023
关联群组

记录

03.09.202323:59
47.7K订阅者
07.01.202123:59
200引用指数
11.08.202323:59
5.3K每帖平均覆盖率
07.10.202323:59
4.5K广告帖子的平均覆盖率
21.09.202423:59
2600.00%ER
11.08.202323:59
11.36%ERR

Словниковий Запас | Саморозвиток 热门帖子

Фріссон – приємні відчуття, що виникають при дотиках коханої людини, прослуховуванні улюбленої музики, а також через звуки природи, приємні думки тощо. В ці моменти у кров стрімко виділяється потужна доза гормону дофаміну, який викликає мурашки по шкірі та тремтіння.
Скоморох – грец. skōmmarchos ≈ майстер жарту або араб. mascara ≈ жарт, блазень. Це східнослов'янські мандрівні професійні актори, учасники свят та обрядів.

Їм приписують чаклунські здібності. Цікавим є факт, що у картах Таро та гральних картах найсильніша карта зображена у вигляді блазня (скомороха). Очевидно це явище зародилося у дохристиянську епоху, де скоморохи виконували язичницькі обряди, які пізніше використовувалися у новорічних обрядах «Коза» та «Маланка».

Зображення скоморохів є на фресках Софійського собору, що свідчить про їх суттєвий вплив на соціальні і культурні процеси, пам'ять про них навіки збереглася у казках, піснях, прислів’ях. Скоморохи зазнали переслідувань московською церквою, яка добилася царських указів про заборону скоморохів.

Приклади:
• Скоморох попові не товариш.
• I скоморохи, люди казали, по канату ходять.
Індиферентність – байдужість до когось або чогось, виявлення незацікавленості.
Де-факто – від латинської de facto ≈ фактично, на ділі. Термін використовують для позначення дійсності, реального стану речей на противагу визначеному хибному уявленню про щось.

В юриспруденції (правознавстві) – в ситуаціях, коли явище, предмет обговорення, не має офіційного (законного) статусу. Наприклад: де-юре (законом) в ₚосії встановлено поділ влади, але де-факто всі гілки влади підпорядковуються диктатору-президенту.
Колізія – від лат. collisio ≈ зіткнення. Гостра суперечність, зіткнення інтересів, переконань, мотивів, поглядів, прагнень та формування протистоянь.

У юриспруденції: взаємна невідповідність правових норм, які регулюють однакові суспільні відносини; також колізія законів – розходження змісту двох або більше формально діючих нормативних актів.
Екстраполяція – лат. extrā ≈ поза, понад, зовні та лат. polio ≈ виправляю, змінюю. Це поширення висновків, одержаних із спостереження над однією частиною явища, на іншу його частину.

Застосовується у статистиці, економіці, філософії, політичній науці, соціально-економічному прогнозуванні і криміналістиці. Екстраполяція може здійснюватися як у бік майбутнього (перспективна), так і у бік минулого (ретроспективна).

Приклади:
• Визначення джерел, ступеня та екстраполяції впливів ерозії ґрунту має значущий вплив на процеси, які протікають поза ділянкою безпосередніх досліджень.
• Людські екстраполяції часто дуже прямолінійні.
Анотація – лат. innotatia ≈ помітка, зауваження.

Коротка стисла характеристика змісту книги, статті, рукопису, наукових праць тощо. Анотація дає змогу зробити висновок чи доцільно вивчати документ докладніше. В анотації може надаватися оцінка документу, його призначення, спосіб практичного застосування. Перші анотації зафіксовані в ІІІ ст до н.е. у каталогах Александрійської бібліотеки.

Обов’язковим елементом анотації є бібліографічний опис, а саме: конкретні відомості про назву твору, його автора, видавництво, місце видання та ін.

Приклади:
• Тепер щомісяця Управління театрів надсилатиме їм списки нових драматичних творів з короткими анотаціями, а в разі потреби, і самі п'єси.
• В анотації підкреслювалося, що автори керувалися метою «відділити наукові знання від нашарувань політичної міфології і опрацювати єдиний, несуперечливий і безконфліктний образ минувшини».
Реверанс – фр. révérence ≈ повага.

Шанобливий уклін з присіданням. У переносному сенсі – перебільшений вираз шанобливості або розшаркування. Реверанс (кніксен) використовується жінками, як знак поваги до людини, яка займає більш високий соціальний стан.

Монарші будинки деяких північних королівств (Швеція, Норвегія, Нідерланди) не використовують реверанс у родині, але обов’язково виконують на офіційних прийомах. Натомість у Британії, Іспанії та Данії таке привітання є обов’язковим усередині родини.

Важливим елементом реверансу є візуальний контакт. Під час такого привітання обидві сторони мають дивитися одне одному у вічі.

Приклади:
• Некліпно дивлячись на пані Лааман, вона вдруге зробила реверанс.
• «Ельміріта, раба господня і ваша служниця», – відповіла мулатка, схрестивши ноги в реверансі, як це роблять дівчата, виховані в домініканських французьких школах.
Профіцит – лат. proficit ≈ «зростання, збільшення». Надлишок у чомусь. Антонім до слова «дефіцит». Щодо бюджету – перевищення доходів над витратами. У мікроекономічному розумінні – надлишок будь-якого ресурсу чи фактора виробництва.

Також може означати перевиробництво – переважання на ринку пропозиції над попитом. Це призводить до зниження цін та/або збільшення кількості непроданих товарів з можливістю подальшого безробіття.

Приклади:
• Востаннє профіцит бюджету фіксувався в США в 2001 році.
Профіцит газу посилив падіння його споживання через теплу зиму 2019-2020 років та пандемію Covid-19.
• Разом з тим очікується стабілізація на валютному ринку, оскільки на міжбанку спостерігається профіцит валюти.
已删除23.03.202520:28
У Litosvita триває новий набір на курс «Редагування».

Разом із професійними редакторками учасники до дрібниць розбиратимуть покращення різних типів текстів: медійних, художніх, нонфікшн, перекладних, контенту для соцмереж тощо.

А також навчаться:

📗 розвивати авторський стиль і мову;
📗 працювати з популярними словами, сленгом, суржиком і говірками;
📗 розумно скорочувати текст, вносити правки в структуру, уникати мовних штампів та кліше;
📗 доречно порушувати мовні норми й користуватися актуальними довідковими виданнями.

Курс буде корисний редакторам, коректорам, авторам, копірайтерам, журналістам, блогерам, спеціалістам із комунікацій.

Навчання розпочинається вже 24 березня та відбуватиметься онлайн.

Докладна інформація про лекторок, програму, вартість та реєстрація: https://litosvita.com/editing

Встигніть долучитися до курсу!
🎬 Подорожуй Україною слідами кіно! 🎬

Чи знали ви, що Україна – не лише неймовірно красива, а й кінематографічна країна? Тут знімали культові фільми та серіали (Будинок "Слово", Тіні забутих предків тощо), і ви можете побачити ці локації на власні очі!

📌 А ще – десятки унікальних місць! На каналі Подорожуймо Україною ви знайдете найкрасивіші локації, цікаві маршрути та поради для комфортних подорожей.

👉 Готові вирушити у мандрівку? Приєднуйтесь!
已删除23.03.202520:11
Увага! Усі, хто хотів почати розбиратися у штучному інтелекті!

Щодня з’являються нові нейромережі, тренди та можливості. Де за всім цим стежити?

💡 JedAI – твій гід у світі штучного інтелекту!

🔗 Топові AI-інструменти для роботи та творчості.
🔗 Готові промпти для створення унікальних зображень і відео.
🔗 Тренди, меми та головні новини зі світу ШІ.
🔗 Корисні вправи, щоб навчитися розрізняти ШІ-генерації.

🚀 Переходь у JedAI – прокачай свої знання та дізнайся, як використовувати ШІ на повну!
登录以解锁更多功能。