Президент Радіо Свобода прокоментував повідомлення про скасування гранту на діяльність компанії
Капус назвав скасування угоди про надання гранту «величезним подарунком ворогам Америки».
«Іранські аятоли, китайські комуністичні лідери та автократи в Москві та Мінську святкуватимуть падіння Радіо Свобода/Радіо Свобода через 75 років. Якщо віддати перемогу нашим супротивникам, це зробить їх сильнішими, а Америку слабшою», – йдеться в його заяві.
Капус вказав на те, що протягом всієї історії Радіо Свобода компанія мала двопартійну підтримку в США.
«Без нас майже 50 мільйонів людей у закритих суспільствах, які щотижня залежать від нас за точними новинами та інформацією, не матимуть доступу до правди про Америку та світ», – додав він.
Про вимушену евакуацію редакції через посилення російських обстрілів сьогодні повідомляє головний редактор газети "Перемога" з Краснопілля на Сумщині Олександр Моцний.
"З болем повідомляємо, що редакція газети «Перемога» змушена була покинути рідне селище Краснопілля через безжальне знищення російськими окупантами. 93 роки нашої історії, архівні матеріали, оргтехніка – все це ми намагалися врятувати, вмістивши в редакційну автівку. Звісно, не все вдалося забрати. Кажуть, що треба щось забути, щоб повернутися. Ми віримо, що повернемося.
Війна вже одного разу переривала вихід нашої газети під час Другої світової. Два місяці ми не виходили після початку цієї російської агресії, але відновили роботу. Віримо, що й зараз зможемо продовжити нашу справу.
Зараз наші працівники стикаються з безліччю побутових проблем: пошук житла, облаштування нового робочого місця, забезпечення необхідними речами. Але ми не втрачаємо оптимізму і віримо в краще. Ми вдячні всім, хто підтримує нас у цей складний час. Ваша підтримка – це наша сила!"
Національна спілка журналістів України протягом всього періоду повномасштабного вторгнення надавала допомогу "Перемозі", як і іншим прифронтовим локальним газетам. Ми й надалі продовжуватимемо підтримувати наших колег у ці надзвичайно складні часи.
Він долучився до лав Сил безпеки й оборони у липні 2024 року. Службу ніс у Третій ОШБ — загинув під час виконання бойового завдання на Сході України, звідки він сам родом.
Дмитро завжди був сповнений оптимізму, навіть перебуваючи на передовій знаходив час підбадьорити команду. А ще — шалено любив свою роботу і присвятив журналістиці більшу частину свого життя.
💔 І це найважчі слова, які ми мусимо написати: наш Дмитро — на щиті. У нього залишилася літня мама, Ганна Семенівна. Підтримати її можна за реквізитами:
Сьогодні вночі під час масованої дронової атаки на Київ серйозно постраждав ОБОЗ — один із ТОП-10 новинних сайтів України.
💥 Наслідки удару: - Вибито вікна та двері офісу - Пошкоджено відеостудію OBOZ TV - Зруйновано центральний вхід - Виведено з ладу частину обладнання
"В основному постраждала будівля студії, бо вона ближче до приміщення, по якому був приліт. Є пошкодження кількох камер. Не знаємо поки що по студійному світлу, бо нас вимкнули від електрики. Але слава Богу, що всі цілі. Все відновимо, головне – життя", — розповіла НСЖУ головна редакторка видання Леся Гасич.
Попри шок, колеги не втрачають присутності духу: "Нарешті я розберу документи в кабінеті на вікні, бо вікна нема", — з гірким гумором зазначила Леся.
НСЖУ вже інформує Міжнародну та Європейську федерації журналістів, Комітет захисту журналістів (США) про черговий воєнний злочин росії проти українських медіа.
Гранти на обладнання для регіональних медіа України! The Fix Foundation спільно з Європейським центром свободи преси та медіа (ECPMF) продовжує підтримку українських медіа через програму «Voices of Ukraine».
💸 Що можна отримати? – Грант для медійників: близько 1600 євро. – Для медіаорганізацій: до 10 000 євро.
Фінансування на техніку, електроживлення, зв’язок
Хто може подати заявку? – Друковані та онлайн-медіа, радіо, ТБ – Як великі редакції, так і стартапи – Пріоритет – регіональні видання, фронтові та гіперлокальні медіа
⚡️ Подати ЗАЯВКУ українською мовою. Дедлайн: 30 березня 2025.
🕯️На фронті загинув колишній оператор телеканалу PTV UA Артур Шибалов. Про це повідомила його мати Тетяна Шибалова на своїй сторінці у фейсбуку.
«У тебе були зовсім інші плани на життя. Ти хотів знімати кіно і писати книги. Ти для цього скільки навчався. Але ти вважав неможливим заховатися і не прийняти виклик. Моє сонечко погасло», – написала вона.
💔 Артурові було 26 років. Мав звання солдат та проходив військову службу по мобілізації на посаді стрільця-снайпера десантно-штурмового відділення. Загинув військовий під час виконання бойового завдання 13 березня 2025 року у Курській області рф.
Національна спілка журналістів України висловлює глибокі співчуття рідним і колегам Артура Шибалова. Світла памʼять Герою...
🎙 Розсилка PDF-версії видання дає можливість зберегти аудиторію, адже частково вирішує питання із розповсюдженням газети. Про це наголосив редактор газети «Ворскла» Олексій Пасюга, коментуючи ситуацію з прифронтовими медіа на Сумщині.
💬 «Раніше ми поширювали примірники через "Нову пошту", але нині це затратно. Їздити стає небезпечно – території закидають мінами-пелюстками. Тому PDF-версія газети стала для нас способом дійти до читачів», – каже редактор.
📰 Подружжя журналістів доставляє газету до Великописарівської громади, лишає в магазинах, інших умовних точках, а передплатники забирають, незначна частина примірників продається у інших населених пунктах Сумщини. Проте передплатників стає менше – багато хто покинув регіон, який нещадно обстрілюється ворогом.
❗️Медіа з прифронтових територій не лише інформують, а й соціалізують громади, підтримують зв’язок між людьми, які вимушено роз’їхалися по світу.
ТЕРМІНОВИЙ ЗБІР: Автомобіль пресофіцерів 24-ої бригади потребує серйозного ремонту! "Дороги Донбасу не щадять жодну марку автомобіля" — передає Іван Петричак, колишній журналіст 1+1, тепер — пресофіцер 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила.
Авто, яке торік придбали журналісти для документування українського опору, потребує капремонту: підвіска, коробка передач, турбіна. Загальна сума — 200 тисяч гривень.
Пресслужба бригади — це справжні герої: ➡️ Коли бронемашина висувається на позиції, пресофіцер Олег Петрасюк сідає прямо на броню ➡️ В одній руці — фотоапарат, у другій — протидронова рушниця ➡️ Днями зафіксували знищення ворожої колони: 11 одиниць техніки + 24 окупанти
"Інформаційне поле не може бути порожнім, бо його заповнить ворожа пропаганда", — підкреслює Іван Петричак.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко особисто відвідував позиції 24-ої бригади в Нью-Йорку, Донецька область, і підтверджує: робота військових журналістів критично важлива!
🫶🏻 Дякуємо за дитячі посмішки! Діти запорізьких журналістів – як переселенці, так і з багатодітних родин – отримали солодкі подарунки від Української Федерації банків продовольства.
З початку повномасштабної війни УФБП, яка працює під гаслом «Єднаємо зусилля – годуємо країну!», надала продуктові набори понад 840 тисячам українців загальною вагою 2,7 млн кілограмів.
Вантаж доставила до офісу Запорізької обласної організації НСЖУ «Гуманітарна Нова пошта», яка з перших днів війни безкоштовно перевозить благодійні вантажі.❤️
Частину солодощів НСЖУ передала колегам в Одесу для дітей медійників-переселенців. Завдяки співпраці УФБП і НСЖУ подібні солодкі набори отримали діти журналістів майже в усіх областях України.
🔥 За утримання фокуса уваги на війні в Україні та сприяння війську! Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирськийвручив відзнаку французькому журналісту, філософу, письменнику, та інтелектуалу Бернару-Анрі Леві.
👏 «Я неодноразово зустрічався з Бернаром-Анрі в зонах бойових дій, на гарячих ділянках фронту. Публічний інтелектуал світового масштабу, пан Леві озброєний правдою та робить величезну роботу для того, аби Україна й надалі залишалася у фокусі уваги Заходу, була його етичним викликом», – зазначив Сирський.
За його словами, через фільми, публікації, зустрічі з політиками й виступи на найвищих майданчиках Бернар-Анрі Леві закликає до конкретних дій: озброєння України, посилення санкцій проти росії, визнання російських злочинів геноцидом.
«Підтримка дає сили далі жити і працювати» — журналісти про гуманітарну допомогу від НСЖУ.
Понад 100 гуманітарних наборів із засобами гігієни передала Національна спілка журналістів України спільно з Українською Федерацією Банків Продовольства для медійників із шести областей, які опинились у складних обставинах через війну. Полтавський осередок НСЖУ вже розподілив частину допомоги серед журналістів-переселенців у Кременчуці.
❗️«Ми отримали набори для колег, які вимушено переїхали із зони бойових дій. Також допомогли тим, хто вже не працює, але залишається активним членом нашої спілки», — розповів Володимир Шевченко, голова Творчої спілки журналістів Кременчуччини.
Для медійників така підтримка має особливе значення. Вони кажуть:
«У важкі часи відчувати, що ти не один — надзвичайно важливо. Це додає сили пройти життєві випробування».
💔 На війні загинув відеограф Суспільне Дніпро Кирило Полікевич. Це сталося 16 березня під час виконання бойового завдання неподалік Преображенки Покровського району Донеччини...
Медійник прийшов на обласне телебачення у 2008 році, з 2018-го працював над ранковим проєктом «Ранок на Суспільному», а у 2020-му став відеографом.
«Кирило був дуже доброю людиною, стриманий, але з усмішкою на обличчі. Я встигла попрацювати з ним лише півтора місяця до того, як він пішов служити. Але, попри це, кожен раз, коли був у Дніпрі та забігав на філію, ми сідали в моєму кабінеті і розмовляли»
, — згадує Катерина Лисюк, менеджерка Суспільне Дніпро.
На фронті журналіст служив у бригаді ППО, двічі виходив з оточення, був нагороджений відзнакою «Піхота ЗСУ». У нього залишилася дружина Ольга та восьмирічна донька Софія.
Національна спілка журналістів України висловлює глибокі співчуття рідним і колегам Кирила Полікевича. Світла памʼять...🕯️
Професійний фотоапарат Canon майору Денису Слесарчуку, начальнику групи комунікацій 15-го окремого полку підтримки морської піхоти, передав сьогодні голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
«Військові комунікаційники працюють там, куди більшість цивільних журналістів просто не можуть потрапити, — наголосив він. – Пошук і передача професійної техніки прес-офіцерам - це спільна ініціатива Національної спілки журналістів та Академії української преси».
❗️На напрямку, де нині служить Денис Слесарчук, інтенсифікувалися бойові дії, тому команда гостро потребувала сучасного обладнання для якісної роботи в польових умовах.
Прес-офіцери документують бойові дії, супроводжують журналістів та створюють візуальний літопис нашої боротьби! Тому для журналістської спільноти підтримка колег у погонах є не просто корпоративною солідарністю, а добровільним обов'язком.
🤝 НСЖУ продовжує місію підтримки ЗСУ і незабаром також оголосить новий збір — на ремонт авто для прес-офіцерів на передовій!
20.03.202512:17
Знакова перемога – «Фактор-Друк» знову працює після руйнівного ракетного удару у травні 2024 року! Про це повідомляє міністерка економіки Юлія Свириденко.
🙏 «Фактор-Друк» має особливе значення для медійників і мешканців прифронтової Харківщини. Саме тут друкували випуски газети «Зоря» під керівництвом Василя Мирошника – героїчного редактора видання, героя документальної стрічки Національної спілки журналістів «На межі».
📰 «Надрукувати газету не встигли — по друкарні прилетіло», – сказав того трагічного дня Василь Мирошник у коментарі інформаційній службі НСЖУ.
Відкриття відбулося завдяки фінансовій підтримці фонду Говарда Баффета, котрий одразу після руйнування підприємства запевнив у готовності допомогти з відбудовою.
🎎 Створення релаксаційних ляльок-мотанок – таким проєктом опікується команда Запорізького Центру журналістської солідарності. З нагоди нещодавнього візиту голови НСЖУ Сергія Томіленка майстрині-журналістки Алла Шамрай та Світлана Костюк виготовили 35 оберегів для іноземних медійників.
👏 «Колеги з Європи в захваті від наших ляльок-дзиґ і навіть пропонують продавати їх за донат на користь українських журналістів», — ділиться Ліна Кущ, перша секретар НСЖУ.
За словами Наталії Кузьменко, співкоординаторки Центру, ляльки допомагають заспокоїтись у стресових ситуаціях, повернути ментальну стабільність.
🫶🏻 До виготовлення подарунків долучилася й тележурналістка Наталія Маренко з Дрездена: вона створила оригінальні сувеніри в кольорах прапорів Норвегії, Данії та Фінляндії — країн, що особливо допомагають українським медійникам.
🔥 За утримання фокуса уваги на війні в Україні та сприяння війську! Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирськийвручив відзнаку французькому журналісту, філософу, письменнику, та інтелектуалу Бернару-Анрі Леві.
👏 «Я неодноразово зустрічався з Бернаром-Анрі в зонах бойових дій, на гарячих ділянках фронту. Публічний інтелектуал світового масштабу, пан Леві озброєний правдою та робить величезну роботу для того, аби Україна й надалі залишалася у фокусі уваги Заходу, була його етичним викликом», – зазначив Сирський.
За його словами, через фільми, публікації, зустрічі з політиками й виступи на найвищих майданчиках Бернар-Анрі Леві закликає до конкретних дій: озброєння України, посилення санкцій проти росії, визнання російських злочинів геноцидом.
🙏 «Той, хто крокує зі світлом»: вечір пам’яті воїна та журналіста Руслана Ганущака проведуть у Києві.
12 квітня у Музеї війни відбудеться вечір пам'яті військового репортера та розвідника Руслана Ганущака з позивними «Фотограф» та «Остап», який загинув 11 січня 2025 року під час бойових дій у Курській області.
🪖 Руслан був не лише старшим сержантом розвідувального відділення ударних безпілотних комплексів «CODE 9.2» 92-ї бригади ім. Івана Сірка, але й талановитим документалістом. Він активно фіксував події на Майдані, а його матеріали стали доказами у судах щодо злочинів під час Революції Гідності.
У 2014 році Руслан приєднався до «Азову» як військовий журналіст: документував бої в Іловайську та Широкиному. Він створив документальні фільми «Два дні в Іловайську» та «Брат за брата» про грузинських добровольців.
На вечорі пам'яті виступлять командування ЗСУ, рідні Руслана, Андрій Білецький, журналісти Юрій Бутусов, Андрій Цаплієнко та інші побратими.
«Нам потрібно бути сміливими, не мовчати, не закривати очі на катастрофу, яка продовжує розгортатися в нашій історії». Директорка Музею історії Полтавської битви Наталія Білан розповіла 🇲🇾малайзійській газеті The Borneo Post про зміну імперського наративу історичних подій.
Атмосферна будівля в Полтаві, присвячена битві 1709 року, зараз переживає справжню трансформацію. Після повномасштабного вторгнення музей розпочав процес деколонізації, витісняючи символи царської та радянської епох.
❌ «Геніальний» Петро I переміг війська шведського короля Карла XII – таку інтерпретацію подій істотно переглянули, а статую російському цареві демонтували.
«Одна з цих неприємних сторінок – імперський наратив про 'братні народи'», – додає директорка. Нині музей представляє Івана Мазепу як національного героя, що боровся за незалежність українських козаків від російського експансіонізму.
«Попри війну, треба рухатися вперед, допомагати розвивати спорт і молодих спортивних журналістів!». У Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ обговорили виклики та перспективи спортивної журналістики в умовах війни.
⚽️ Асоціація спортивних журналістів регіону налічує 39 членів та активно розвивається. За останній рік організація:
• Запустила інформаційні ресурси в соцмережах та створила сайт • Започаткувала проєкт «SPORT MEDIA CLUB DNIPRO», який визнано кращим регіональним проєктом року • Відзначила кращі спортивні досягнення області • Підписала меморандум про партнерство з Дніпропетровською ОО НСЖУ
«Журналістські матеріали про досягнення у спорті допомагають підтримувати моральний дух українців, об'єднують навколо спільних цінностей», – зазначила координаторка Центру Наталя Назарова.
👏 Успіхи є й на міжнародному рівні: фотоальбом «STOP WAR» зі світлинами зруйнованих спортивних об'єктів від фотографа Миколи Синельникова увійшов до десятки найкращих престижної премії AIPS Sport Media Awards.
07.04.202510:02
❗️ УВАГА! Для журналістів працює безкоштовна гаряча лінія юридичної допомоги НСЖУ.
Українські медійники та медійниці можуть отримати консультації від висококваліфікованих фахівців юридичної компанії «IBC LEGAL SERVICES» – адвокатів та юристів із великим досвідом.
Ми гарантуємо:
● повну конфіденційність; ● професійну, кваліфіковану допомогу; ● якісну та швидку відповідь на поставлене питання;
🤝🏻 Сервіс є повністю безкоштовним і доступним із будь-якого регіону чи країни.
Зауважимо, юридична гаряча лінія працює під егідою мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів.
Війна і трудові права: як законно звільнити медійника, котрий зник? На таке питання експерти відповіли під час форуму НСЖУ та ФПУ «Захист трудових прав в умовах воєнного стану».
✅ Якщо працівник не виходить на зв'язок протягом тривалого часу, його можна офіційно звільнити за статтею 36 КЗпП (пункт 8-3): «припинення трудового договору у зв'язку з відсутністю працівника та інформації про причини понад 4 місяці поспіль».
Важливо! Для припинення дії трудового договору за відповідною підставою мають бути одночасно дотримані дві обов’язкові умови:
📌 фактична відсутність працівника на робочому місці понад 4 місяці поспіль; 📌 відсутність інформації у роботодавця про причини такої відсутності понад 4 місяці поспіль (при цьому не має значення поважність чи неповажність причин).
У день звільнення роботодавець зобов'язаний направити працівнику копію наказу та провести повний розрахунок.
«Всі роки із читачами — навіть під обстрілами»: історія прифронтової газети "Перемога". Зворушливу історію публікує 🇫🇷французьке видання Ouest-France про колектив локальної газети з прикордонного Краснопілля Сумської області, яка виходить вже майже століття.
У лютому 2022-го редакційний колектив сховав із приміщення все, що могло викликати підозру в окупантів — від самої назви "Перемога" до відзнак на стінах та доказів підтримки українських військових. Тепер через постійні обстріли редакція була змушена евакуюватися до Сум, які теж перебувають під регулярним вогнем.
Журналістки Ольга, Інна та Оксана, які також залишили Краснопілля, забрали з собою архіви газети і продовжують інформувати читачів, попри всі труднощі.
"У селах, які бомбардують, люди більше не мають грошей на передплату", — розповідає головний редактор Олександр Моцний про проблеми місцевої преси.
Авторка матеріалу Еммануель Шазе (Chaze) подякувала Національній спілці журналістів України та Сергію Томіленку за допомогу з організацією контактів для репортажу.
Локальні медіа залишаються важливим джерелом інформації на прифронтових територіях, навіть у найскладніших умовах.
За кращих комунікаційників ЗСУ можуть голосувати журналістські колективи.
Сили ТрО повідомили про старт нової номінації журналістського конкурсу «Війна в обʼєктиві», де українські медіа матимуть змогу відзначити професійних пресофіцерів та прессержантів, які найякісніше забезпечували комунікаційну складову у військових підрозділах.
☝🏻Кожне медіа може подати до трьох кандидатів/-ок із внутрішнім рейтингом: 5, 3 та 1 бали. Це вплине на остаточний результат при визначенні переможця/-ниці.
При поданні кандидатур редакції мають обґрунтувати свій вибір та надати гіперпосилання на матеріали, створені за підтримки або участю номінантів у період з 23 квітня 2024 по 21 квітня 2025 року.
«Не знаю, які ангели врятували нас...». Пронизлива історія з сьогоднішнього випуску 🇬🇧британської газети Daily Mail - автори відвідали місце удару дронів-камікадзе в районі Новобаварський у Харкові, де загинула родина з 12-річною дівчинкою та їхній сусід.
53-річна Вікторія дивом вижила, коли три вибухи потрясли її квартиру на четвертому поверсі. Частина іранського дрона Geran-2 приземлилась прямо на диван біля її вікна. Квартира сина на поверх вище повністю знищена.
Ольга, чий син-військовий зник безвісти ще два роки тому, стоїть серед руїн, плачучи: «У мене більше немає сина, а тепер немає й квартири. Все зникло».
Харків, як і інші українські міста, щоночі грає в російську рулетку. Місцеві вже не реагують на сирени, які лунають по 6 разів на день. «Це була найстрашніша ніч. Вперше за всю війну я справді хочу виїхати», — зізнається 45-річна Марина, чий будинок розминувся з прямим влученням лише на 15 метрів.
А світ дедалі менше звертає увагу на те, що досі переживають українці...
❗️«Дітей ніколи не можна робити військовими цілями. Але для росії немає меж. Росія хоче знищити не лише Україну як державу, а й зламати українців як націю. Терор проти цивільного населення й убивство майбутніх поколінь українців є частиною цієї стратегії», – коментує Анастасія Роді, українська кореспондентка провідної 🇩🇪 німецької газети Die Tageszeitung та спікерка заходів НСЖУ.
Сьогодні Die Tageszeitung публікує розгорнутий матеріал про трагедію у Кривому Розі, де внаслідок ракетного удару загинули 9 дітей. Лише за три хвилини після запуску російська ракета «Іскандер-М» знищила десятки маленьких життів. Серед загиблих – 3-річний Тимофій та ще 8 дітей, які просто гралися на дитячому майданчику.
🤬 За офіційною заявою міноборони рф, ударом планували влучити в ресторан, який начебто є «цивільним інфраструктурним об'єктом» у житловому районі з багатоповерхівками. Насправді ж ракета поцілила в місце з гойдалками, каруселями та пісочницею...
Під час російської ракетної атаки на Київ постраждала будівля, де розміщувались редакції українського державного іномовлення.
Від ракетного удару зруйновано новий ньюзрум телеканалу FREEДОМ та приміщення, де після лютневого обстрілу відбудовували оновлену студію.
Пошкоджено також офіси міжнародної редакції (UATV English, The Gaze, UATV Español, UATV Arabic, UATV Português), телеканалу "Дім", ефірні апаратні та інші робочі простори.
У бізнес-центрі зруйновано три верхні поверхи, біля будівлі утворилась велика вирва. Нижні поверхи також серйозно постраждали і наразі непридатні для роботи.
"Це вже друга атака менше ніж за два місяці. Ми ще до кінця не можемо оцінити масштаб заподіяної шкоди. Головне — ніхто з колективу іномовлення не постраждав. Ми продовжуємо виходити в ефір", — повідомила гендиректорка ДП "МПІУ" Юлія Бін.
Попри пошкодження, телеканал FREEДОМ продовжує мовлення з резервної студії.
🏙️ «Удень містяни відчувають себе досить безпечно, бо звикли, що зло прокидається в темну пору доби», – журналіст «Українського радіо. Харків», член НСЖУ Роман Кривко.
Після повномасштабного вторгнення медійник переїхав в Івано-Франківськ. Мешкав у тимчасово орендованій квартирі, а радіопередачі готував у коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності. Нині наш колега живе і працює в рідному місті, куди повернувся наприкінці жовтня 2022-го, однак дотепер підтримує тісні звʼязки з Центром.
«Принаймні, немає частих обстрілів ракетами й авіабомбами» – зазначає медійник у розмові з координаторкою Центру Вікторією Плахтою.
🌿 За словами Романа, харків'яни активно дбають про облаштування зон відпочинку та прибудинкових територій. Сад імені Шевченка, який він порівнює із затишним однойменним парком в Івано-Франківську, прикрашений цікавими інсталяціями. Наразі місто налічує близько 1,3 мільйона мешканців, включно з 200 тисячами внутрішньо переміщених осіб.
📚 «Вільні голоси»: у Києві відбудеться презентація книги про кримських журналістів-політв'язнів, які борються за права людини та свободу слова на окупованому півострові
Це спільна ініціатива Українського ПЕН, The Ukrainians Media, видавництва Vivat та Центру прав людини ZMINA.
Більшість героїв книги – кримські татари, тож у багатьох портретах читач знайде пояснення історичного контексту та причини спротиву корінного народу Криму радянській та російській системам.
У презентації видання візьмуть участь:
🔹Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA. 🔹 Олександра Єфименко – співавторка книги, журналістка. 🔹 Анастасія Левкова – письменниця, авторка книги «За Перекопом є земля». 🔹Тетяна Терен – модераторка заходу, журналістка, членкиня Виконавчої ради ПЕН.
Захід відбудеться 10 квітня о 18.30 за адресою: Київ, вул. Лук'янівська, 14а. Реєстрація за посиланням.
«Документи для тримісячного проєкту важили 8 кілограмів, а одна організація чекала схвалення проєкту цілий рік» — розповіла директорка зі стратегічного розвитку Ukrainian Women's Fund Наталя Карбовська.
У рамках 69-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку представили дослідження про фінансування жіночих ГО України. У заході взяла участь перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.
⚠️ Ключові проблеми, з якими стикаються медійниці та громадські діячки:
• Залежність від іноземних донорів • Короткострокове фінансування, що не дозволяє стратегічно планувати • Зосередження на термінових потребах (31,7% організацій) • Надмірна бюрократія — 35% робочого часу йде на звіти! • Нерівний доступ до фінансування для малих організацій
🗣 За словами Наталі Карбовської, чимало організацій після замороження коштів USAID думають про призупинення роботи. Втрати будуть суттєвими, адже чимало проєктів були спрямовані на жіноче лідерство та політичну участь жінок.