Вперше обрали для книжкового клубу те, що не порадили б нікому 😱
Цієї неділі ми обговорювали працю Вільяма Дерезевіца «Смерть митця. Як творчі люди виживають у часи мільярдерів і технологічних гігантів». У підсумку одностайно дійшли думки — це не варто читати.
Книжка позиціонується як глибоке дослідження, основою для якого стало 140 інтерв'ю з митцями різних сфер: музика, письменництво, візуальне мистецтво, кіно і телебачення. Автор розпочинає з того, що йтиметься про гроші, адже це питання зазвичай оминається у контексті мистецтва.
Спочатку мені було дуже цікаво. Перші кілька розділів я старанно відмічала ідеї, доки не збагнула, що читаю перефразовані думки, які були висловлені н часу назад. Таке відчуття не полишало мене й надалі. На клубі ми погодилися на тому, що це цілком могла бути стаття, а не 368 сторінок повноцінної книги (доволі дрібним шрифтом!).
Озвучується проблема — відсутність належної платні людям зі сфери мистецтва. А уся подальша розповідь — численні аргументи на підтримку цієї тези. Дерезевіц не розглядає, як цю ситуацію вирішити, чи хоча б покращити, майже не наводить приклади успішних кейсів, лише продовжує виводити свою нитку.
Загальний настрій книги надзвичайно песимістичний. Невже автор не подумав про те, що його цільова аудиторія — митці, про яких йдеться. Після цієї книги мені захотілося покінчити з усіма творчими пориваннями. Хоча, може він і мав це на меті...
#мистецька_бібліотека