Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Антифон - Православні Новини avatar
Антифон - Православні Новини
宗教
Антифон - Православні Новини avatar
Антифон - Православні Новини
宗教
04.05.202506:25
Сьогодні православні відзначають День жінок-мироносиць

Згідно з біблійними переказами, жінки-мироносиці присвятили своє життя служінню Ісусу Христу. В Писанні згадується сім імен жінок-мироносиць, однак їх було набагато більше.

У Писанні найчастіше згадують про Марію з Магдали або Марію Магдалину. Вона вела грішне життя до зустрічі з Ісусом Христом та була одержима сімома бісами, яких Спаситель з неї вигнав. Марія покаялася і пішла за Ним, щоб спокутувати свої гріхи.

Також серед жінок-мироносиць згадують Марію Клеопову, яка була матір'ю майбутнього євангеліста Матвія. Відомими є Марія і Марфа — рідні сестри Лазаря Четвероденного, якого Ісус воскресив на четвертий день після його смерті (про ці події згадують у Лазареву суботу).

Всі ці жінки зреклися свого минулого і пішли за Ісусом Христом як за Учителем. У момент розп'яття вони були поруч і підтримували Богородицю. Пізніше також супроводжували тіло Ісуса до гробниці. Апостоли розбіглися в страху, адже боялися, що їх будуть переслідувати за сповідування християнства. Жінки натомість залишилися вірними, бо відчували, що дбають не про простого покійника, а про того, хто стане Переможцем смерті.

@orthodox_news
Пожежі біля Єрусалима: католицькі спільноти просять про допомогу

Внаслідок масштабних пожеж в Ізраїлі постраждали католицькі монастирі та спільноти, зокрема трепісти з Латруну та Спільнота Блаженств з Емаус-Нікополіс. Хоча сакральні будівлі вціліли, знищено господарські споруди, житло ченців та співпрацівників. Частина мешканців залишилася без даху над головою.

1 травня в Латруні відправили подячну Святу Месу за збереження монастиря та санктуарію. За словами єпископа Увильяма Шомалі, вигоріло близько 24 гектарів землі. Втрати значні, але, на щастя, обійшлося без людських жертв. Єпископи Латинського патріархату відвідали постраждалі громади, щоб висловити солідарність і дізнатися про потреби.

Пожертви можна надіслати через "PayPal" на сайті: emmaus-nicopolis.org.

@orthodox_news
Львівські монахи ПЦУ відвідали Афон

Братія львівського Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ПЦУ звершує паломництво на Афон та до інших святинь Греції.

В рамках паломницької поїздки львівські ченці відвідали афонський монастир Новий Есфигмен, де звершили Літургію з нагоди вшанування святого мученика Агафангела Есфигменського.

Літургію очолив архимандрит Кипріан Лозинський, намісник Іоано-Золотоустівського монастиря. По Літургії він подарував обителі священниче облачення. У відповідь від братії Есфигмену паломники отримали ікону Вознесіння Господнього.

Опісля львівські православні монахи вшанували мощі святих угодників Божих.

@orthodox_news
Європейські євангельські лідери закликали церкву не вплутуватись у «культурні війни»

Представники Європейського євангельського альянсу закликають християн бути активними у суспільстві, але не піддаватися політичному маніпулюванню чи конфронтаційній риториці. Євангеліє має бути дороговказом у суспільному житті, а не інструментом партійних ідеологій.

Юлія Доксат-Персер, представниця ЄЄА з соціально-політичних питань, у розмові з журналістом Брюсом Барроном наголосила:

«Церква має залишатися позапартійною. Індивідуальні християни можуть підтримувати політичні партії, але ми не повинні віддавати партіям нашу повну лояльність. Це вже ідолопоклонство».

@orthodox_news
02.05.202506:23
19 квітня (2 травня) православні відзначають день памʼяті святителя Трифона, патріарха Константинопольського

Святитель Трифон, патріарх Константинопольський, з юнацьких років був ченцем і вирізнявся лагідністю, незлобивістю, твердою вірою і любов’ю до Церкви.

У той час у Візантії правив імператор Роман (919–944), який хотів звести на патріарший престол свого молодшого сина Феофілакта. Коли помер Патріарх Стефан (925–928), Феофілакту було всього лише 16 років. Імператор запропонував преподобному ченцю Трифону стати місцеблюстителем патріаршого престолу до змужніння Феофілакта.

Преподобний Трифон погодився на це і протягом трьох років мудро керував Церквою. Коли Феофілакту виповнилося двадцять років (у 931 році), імператор запропонував преподобному Трифону відмовитися від патріаршого престолу. Преподобний Трифон не вважав за можливе передати престол недосвідченому юнакові і відмовився виконати це. Імператор не знаходив приводу для усунення преподобного Трифона, оскільки життя його було бездоганним. Тоді Роман скористався підступною порадою єпископа Кесарійського Феофіла.

Цей єпископ вирушив до преподобного Трифона і лицемірно став умовляти його не погоджуватися з імператором і не йти з патріаршого престолу. Він став радити преподобному Трифону заздалегідь вжити запобіжних заходів і спростувати думку імператора про його неграмотність. Для цього єпископ Феофіл підступно запропонував преподобному Трифону написати на чистому аркуші свій повний титул і передати імператору. Не підозрюючи обману, святитель на Соборі єпископів узяв чистий аркуш і поставив на ньому свій підпис “Трифон, милістю Божою архієпископ Константинополя, нового Риму вселенський патріарх”. Коли цей папір передали імператору, він наказав над підписом святителя написати: “Я поступаюся патріаршим місцем не з іншої якоїсь причини, а лише тому, що вважаю себе негідним цього сану”. Коли цю підробку було прочитано в присутності імператорських сановників, слуги вивели святителя Трифона з патріаршого палацу. Преподобний Трифон вимушений повернутися до свого монастиря. Він прожив у ньому скромним ченцем трохи більше двох років до самої смерті († 933). Тіло його було перенесено до Константинополя і поховано в гробниці патріархів.

@orthodox_news
У Космачі вшанували 35-річчя єпископської хіротонії Патріарха Володимира

29 квітня 2025 у селі Космач Косівського деканату відбулись урочистості з нагоди 35-ї річниці єпископської хіротонії Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка), яка відбулася саме у місцевому храмі Святих Апостолів Петра і Павла 29 квітня 1990 року.

З цієї нагоди духовенство та вірні з усього Прикарпаття зібрались на спільну молитву. Божественну літургію очолив митрополит Галицький Андрій, керуючий Івано-Франківською єпархією ПЦУ.

Під час богослужіння лунали посилені молитви за Україну та її захисників. Після Літургії на церковному подвір’ї освятили пам’ятник Патріарху Володимиру та відслужили панахиду.

Також відбулась панахида на могилах полеглих воїнів з Космача, а їхнім родинам передали посмертні відзнаки «Хрест Свободи».

@orthodox_news
«Навіть светр чи мило – це вже допомога». Пастор Російського союзу євангельських християн розповів, до чого Росія привела Донбас

Повноважний представник старшого єпископа Російського союзу євангельських християн в Пензенській області, пастор Сергій Кірєєв разом з молодіжною командою «Церкви Божої в Пензі» здійснив поїздку на окуповану частину Донецької області України.

Вони зустрічалися з представниками окупаційної адміністрації та роздавали допомогу мешканцям Торецька, Селидова, Курахового, Авдіївки, які залишилися без даху над головою, стали біженцями або живуть у підвалах внаслідок російської агресії.

«Ми побачили очі дітей, які радіють простим іграшкам, і дорослих, для яких навіть простий светр або мило – це вже допомога», – розповів пастор про наслідки «спецоперації» РФ.

@orthodox_news
Другий регіон в Україні оголосив про повний розрив з УПЦ

В Івано-Франківській області станом на сьогодні немає жодної релігійної громади УПЦ.

Таку інформацію надала Івано-Франківська обласна військова адміністрація за запит «Главкома».

«На Прикарпатті з березня 2022 року і до сьогодні релігійні організації Української Православної Церкви не ведуть своєї діяльності, культові споруди (храми) зачинені. З 20 серпня 2024 року до 1 січня 2025 року 1 (одна) релігійна громада змінила підлеглість у канонічних та організаційних питаннях», ідеться у відповіді на інформаційний запит.

@orthodox_news
На Сумщині від обстрілів зазнало значних руйнувань Миколаївське архиєрейське подвір’я УПЦ

У селі Миропілля на Сумщині внаслідок чергових ударів з боку російських військ завдано значних руйнувань Миколаївському архиєрейському монастирському подвір’ю.

Від обстрілів пошкоджено цілу низку церковних будівель на території подвір’я.

Зазначається, що пошкоджень зазнали величний Миколаївський храм, домовий храм на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”, чернечий корпус і господарські споруди.

@orthodox_news
Над Сикстинською капелою вже встановили комин, з якого йтиме дим конклаву

На даху Сикстинської капели вже встановили знаменитий комин, дим із якого сигналізуватиме про обрання — або необрання — нового земного голови Католицької Церкви.

За традицією, дим із комина Сикстинської капели під час конклаву інформує вірних, чи обрано нового папу римського, чи ні. Чорний дим означає, що кардинали ще не дійшли згоди і голосування не дало результату; білий — що Церква має нового папу, з яким світ от-от познайомиться.

Втім, в історії були випадки, коли за кольором диму важко було визначити підсумок голосування, тому, починаючи з конклаву 2005 року для продукування диму різного кольору використовують спеціальний пристрій, у якому спалюють ретельно підібраний набір хімічних речовин. Для чорного диму використовують суміш перхлорату калію, антрацену (кристали, одержувані з кам’яновугільної смоли) і сірки, а для білого — бертолетову сіль, лактозу і каніфоль.

@orthodox_news
У Білорусі католицького священика засудили до 13 років - спочатку його звинуватили в "диверсії", потім "знайшли" ще одну справу

Католицького священика Анджея Юхневича, настоятеля церкви в Шуміліно та керівника координаційної групи настоятелів чернечих громад Білорусі, 30 квітня засудили до 13 років позбавлення волі. Це вже другий католицький священик в країні, який отримав "суворий" вирок - процес проходив в закритому режимі, без допуску преси і громадськості.

Ще у травні 2024 року його затримали після фото з біло-червоно-білими та українськими прапорами. Спочатку їм висунули звинувачення у "диверсійній діяльності", потім у злочинах проти сексуальної недоторканності, нібито скоєних десять років тому.

Сам Юхневич заперечував свою провину, говорив про фабрикацію справи та тортури в СІЗО. Віруючі кажуть, що претензій до нього не було - ні тоді, ні пізніше.

Вирок ще не набрав законної сили. Апеляція перебуває на розгляді.

@orthodox_news
Міністр національної єдності України провів зустріч із представниками Святого Престолу

Віце-прем’єр-міністр — міністр національної єдності України Олексій Чернишов обговорив із представниками Святого Престолу збереження діалогу між християнськими конфесіями.

Про це інформує РІСУ

"Під час робочого візиту до Ватикану віце-прем’єр-міністр України — міністр національної єдності України Олексій Чернишов провів зустріч із представниками Святого Престолу: архиєпископом Полом Річардом Ґаллаґером, Секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями, архиєпископом Флавіо Паче, Секретарем Дикастерії сприяння єдності християн, архиєпископом Мішелем Жалахом та Секретарем Дикастерії Східних Церков.

Учасники зустрічі обговорили збереження діалогу між конфесіями та важливість взаєморозуміння", - йдеться в повідомленні.

@orthodox_news
Восьма загальна конгрегація: майже всі виборці на місці; тривають підготовчі роботи

У залі синодальних засідань у Ватикані відбулася восьма загальна конгрегація Колегії кардиналів. Як повідомив голова прес-служби Святого Престолу Маттео Бруні, у ній взяло участь трохи більше 180 кардиналів, понад 120 з яких є виборцями

Під час зібрання, яке завершилося о 12.30, виступили 25 кардиналів. Серед тем, які обговорювалися, Бруні відзначив наступні:
- євангелізація як центр понтифікату Папи Франциска;
- Церква як євангелізаційна спільнота;
- питання про ефективніше передання Євангелія, — особливо, молоді, — на всіх рівнях, від парафій до Курії.

@orthodox_news
Дональд Трамп опублікував свій портрет в образі Папи Римського

Знімок політик опублікував у соціальній мережі "Truth Social". На початку тижня він заявив, що готовий очолити католицьку церкву.

@orthodox_news
03.05.202506:32
20 квітня (3 травня) православні відзначають день памʼяті святителя Миколая (Велимировича), єпископа Охридського і Жицького

Святитель Миколай, богоносний отець наших днів, народився в день пам’яті святителя Наума Охридського 1880 року. Його батьки, селяни-фермери, дотримувалися церковного постового і богослужбового кола. З дитинства вигодуваний цим небесним хлібом, святитель Миколай згодом став «новим Златоустом», відомим і улюбленим усюди в православному світі за свої проповіді, повчання і писання.

Він став ченцем, потім ієромонахом і згодом єпископом Жицьким у віці 39 років. Під час Другої світової війни прийняв страждання в концтаборі в Дахау. Після війни врятував багато покинутих сербських монастирів від руйнування, надсилаючи туди черниць замість закатованих, ув’язнених або призваних на військову службу ченців. Він трудився як архієрей і духовний наставник в Америці і помер у Свято-Тихонівському монастирі в Південному Кенані, штат Пенсильванія. Його мощі було перенесено 1991 року до його рідного села Лелич, щоб вони спочивали поблизу мощей преподобного Іустина (Поповича).

@orthodox_news
У ДЕСС пояснили, коли розпочнеться бронювання священнослужителів

На сьогоднішній день процес бронювання священнослужителів на період мобілізації в Україні перебуває на етапі підготовки та реалізації, і остаточний механізм ще не запрацював, пише Судово-юридична газета.

Проте, як зазначили у ДЕСС, важливо розуміти, що сам факт наявності релігійної організації ще не означає, що її священнослужителі вже можуть бути заброньовані.

Релігійна організація буде віднесена до критично важливої виключно після того, як Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) перевірить її на відповідність спеціальним критеріям, які затверджені її наказом, та включить її до відповідного переліку.

@orthodox_news
Делегація ВРЦіРО відвідала храм Святого Миколая на Ground Zero

29 квітня делегація Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій (ВРЦіРО) відвідала грецький православний храм-меморіал Святого Миколая на Ground Zero у Нью-Йорку. Представників українських церков зустрів єпископ Діоклійський Нектарій (Грецька Православна Архієпископія Америки).

Історія храму, зруйнованого 11 вересня 2001 р. і відновленого як символ пам’яті та відродження, глибоко резонувала з українською делегацією на тлі російської агресії. Учасники побачили у святині символ надії для України.

Під час подальшого діалогу з єпископом Нектарієм обговорювалося використання релігії Росією як зброї. Наголошено на потребі єдності релігійних лідерів України для протидії маніпуляціям та захисту духовної цілісності нації.

У візиті взяли участь представники Православної Церкви України, УГКЦ, РКЦ, євангельських християн-баптистів, п'ятидесятників та Інституту релігійної свободи.

@orthodox_news
01.05.202506:25
18 квітня (1 травня) православні відзначають день памʼяті мученика Іоанна Нового, Янінського

Святий Іоанн народився 1522 року в бідній християнській сім’ї в селі Теровон між Яніною та Артою. Після смерті батьків, він вирушив до Константинополя, який за п’ятдесят років до того був захоплений османами.

Іоанн оселився в Константинополі і став працювати кравцем. Полум’яна віра в Христа спонукала його просити у свого духівника благословення на мучеництво, але священик відмовлявся благословити його. Однак згодом, коли до Константинополя прибули мусульмани з Трікали та знову порушили питання про його віросповідання, юнак відчув, що так Господь відповідає на його жагу до мучеництва. Він твердо заперечував факт навернення в іслам у будь-який період свого життя. На Пасху Христову 1546 року, зійшовши на мінарет, голосно заспівав пасхальний тропар: “Христос воскрес…” Голос його розносився вулицями міста. Його схопили, посадили до в’язниці і засудили. Того ж дня турецькі солдати розпалили величезне багаття і кинули в нього Іоанна.

Господар сусіднього будинку, злякавшись, що вогонь може перекинутися на належні йому будівлі, зажадав загасити його. Солдати витягли мученика з вогню і розпалили трохи віддалік нове багаття. Іоанн був сильно обпалений, але ще живий. Він побіг і кинувся в друге багаття. Греки, які були свідками його мук, зі співчуття підкупили солдатів, щоб ті швидко відрубали йому мечем голову. Після всіх цих подій християни зібрали вугілля та обгорілі останки – чудотворні мощі мученика Іоанна – і поховали їх у Константинополі.

@orthodox_news
Паніка щодо втечі старшокласників за кордон не відповідає реальності — статистика незмінна

Заяви про масову втечу українських старшокласників за кордон не мають підстав — статистичні дані не підтверджують жодного відтоку. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький під час дискусії в межах проєкту «Мости України», ініційованого громадською організацією «Голка».

«Минулого року на національний мультипредметний тест (НМТ) зареєструвалося 312 508 осіб. Цьогоріч — 312 490. Різниця — всього 18 людей. Це не може свідчити про будь-яку кризу чи масовий виїзд», — наголосив Винницький.

Зокрема, за кордоном цьогоріч НМТ складатимуть 20 тисяч абітурієнтів — майже стільки ж, скільки і торік (21 тис.). Чиновник також зауважив, що немає сенсу проходити тестування, якщо вступник не планує навчатися в Україні.

@orthodox_news
У Польщі з могили воїнів УПА прибрали табличку, що звинувачувала їх у «терорі й геноциді»

У Польщі з пам’ятника та братської могили воїнам Української повстанської армії на горі Монастир прибрали незаконну табличку, на якій бійців підпілля звинувачували у «терорі й геноциді проти беззахисного польського, українського та єврейського населення».

У відомстві розповіли, що реставратор пам’яток культури Підкарпатського воєводства видав наказ про усунення таблички, згідно з законодавством та урахуванням вимог охорони культурної спадщини.


Також у міністерстві зазначили, що станом на 28 квітня справа перебувала під наглядом Районної прокуратури міста Любачів і додатково — на контролі Окружної прокуратури міста Перемишль.

@orthodox_news
У Брюсселі обговорили роль Церкви у формуванні політики ЄС

У Брюсселі, в офісі Комісії єпископатів Європейського Союзу ("COMECE") відбулася щорічна зустріч генеральних секретарів єпископатів країн ЄС. Основною темою заходу стала участь Церкви у публічному житті та діалозі щодо майбутнього Європи.

Як наголосив єпископ Маріано Крочіата, голова "COMECE", Церква покликана активно долучатися до суспільних обговорень:

«Ми маємо бути голосом совісті в європейському просторі, особливо у вирішальних питаннях, що стосуються гідності людини та спільного блага».

До зустрічі долучився також колишній генеральний секретар Європейського парламенту, німецький політик Клаус Велле. Він підкреслив, що співпраця між релігійними та політичними структурами є необхідною.

@orthodox_news
«Пастирі підпільної Церкви»: у Василіанському інституті презентували книгу про підпільне служіння отців василіан

У Василіанському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах відбулася презентація книги «Пастирі підпільної Церкви» о. Климентія Стасіва, ЧСВВ.

Презентація видання відбулася за участю владики Василя Тучапця, екзарха Харківського, о. Йосифа Кральки, протоігумена отців василіан в Україні, о. Артемія Новіцького, ректора Василіанського інституту, та василіанської спільноти.

@orthodox_news
Німецький кардинал: Цей конклав може тривати довше за попередній

Кардинал Райнер Марія Велькі, архиєпископ Кельна, очікує, що прийдешній конклав, який розпочнеться 7 травня, триватиме довше, ніж попередній, на якому було обрано Папу Франциска.

Про це повідомляє CREDO.

«Я сподіваюся на короткий конклав, але думаю, що все можливо, — цитує слова кардинала CNA. — Я гадаю, що він не пройде так швидко, як попередній конклав. Але, можливо, я помиляюся. Я був би цьому радий».

Конклав 2013 року, на якому було обрано Папу Франциска, тривав лише два дні, що робить його одним із найкоротших у сучасній історії.

Велькі, який бере участь вже у другому конклаві, описав атмосферу, яка панує серед зібраних у Римі кардиналів, як «братерню і сердечну атмосферу».

@orthodox_news
Поліція: виявлені у Києві на Подолі людські рештки - археологічні знахідки

У Подільському районі Києва виявили людські кістки , які є археологічними знахідками, що втратили наукову цінність.

Про це у Фейсбуці повідомило Головне управління Національної поліції у місті Києві, передає Укрінформ.

Територія, де було знайдено останки, належить Подільській археологічній експедиції Інституту археології Національної академії наук України.

Ці знахідки вже втратили наукову цінність, і незабаром планується їх перепоховання. Зазначається що вага кісток близько 10 тонн. "Це переважно людські кістяки із розкопок на схилі гори Щекавиці, де колись було розташоване кладовище. Їх понад тисяча", - зазначають у соцмережі Фейсбук.

@orthodox_news
显示 1 - 24 2 030
登录以解锁更多功能。