Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
DIVOCHE.MEDIA avatar
DIVOCHE.MEDIA
DIVOCHE.MEDIA avatar
DIVOCHE.MEDIA
В Україні вийшов документальний фільм «Будь її голосом». Це історії п’ятьох жінок різного віку та з різних регіонів України — як із великих міст, так і з невеликих сіл, — які в умовах повномасштабної війни стали лідерками у своїх громадах. Попри різні життєві обставини, можливості й виклики, їх об’єднує спільне прагнення підтримувати одна одну та надихати інших на дії. Проєкт розповідає, як трансформується жіноча роль — від мирного життя до нової реальності. І водночас — як народжується підтримка та сестринство, здатне тримати цілий світ.

Головними героїнями проєкту стали активістка групи самодопомоги «Мальви» Катерина Бабарикіна, голова громадської організації «Жінки Лебединщини» Олена Солоненко, активістка ГО «Жінки Лебединщини» Людмила Іщенко, спеціалістка з підвищення обізнаності в ромській мобільній бригаді у благодійному фонді «Вітри змін» Зінаїда Прокопенко та волонтерка, керівниця медичного напрямку благодійного фонду «КОЛО» Ірина Солошенко.

@divochemedia
Київські акторки та актори ініціювали петицію з вимогою звільнити директора — художнього керівника Молодого театру Андрія Білоуса, звинуваченого у сексуальному насильстві, та директора Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Сергія Анжияка — «за свідому й систематичну бездіяльність, що стала на заваді належному реагуванню на кричущі порушення в підпорядкованому закладі».

Петиція, зареєстрована на сайті КМДА минулого тижня, на ранок 2 травня вже набрала необхідні для розгляду шість тисяч голосів.

«Ця петиція — вимушена ініціатива громадян, які не згодні з тим, що зловживання владою, зневага до людської гідності та покривання порушень залишаються безкарними», — наголосила авторка петиції, акторка Вікторія Ромашко.

@divochemedia
Щоразу, коли ми виходимо на сцену — відкриваємо двері для інших жінок. Тих, хто сумнівається. Тому я й інвестую так багато часу в публічність, у проговорювання досвіду. Чому важливо бути видимою? Чому важливо мати голос? Бо тоді ми — адвокатки сектору, жінок, матерів. І жінки, які нас бачать, думають: «Вона змогла — і я зможу». Або принаймні: «Я спробую».

«На її плечах» — мультимедійний проєкт про жінок-лідерок та діяльність українських організацій, які допомагають жінкам. Проєкт створено DIVOCHE.MEDIA за підтримки Українського жіночого фонду. Гостя другого випуску — Юлія Спориш, засновниця та директорка громадської організації «Дівчата», кандидатка соціологічних наук, лауреатка премії Анни Кляйн 2024 року.

Юлія розповідає про свій шлях від фінтеху до громадського сектору, створення освітніх програм із сексуальної просвіти, публічність як інструмент впливу, підтримку інших жінок і лідерство, засноване на партнерстві та сміливості.

Юлія Спориш про шлях у громадському секторі та голос жінок
Американська акторка Наташа Ліонн, відома за серіалами «Помаранчевий — хіт сезону», «Американський пиріг» та «Покерфейс», зрежисує науково-фантастичний фільм Uncanny Valley («Зловісна долина») за допомогою штучного інтелекту.

Стрічка стане повнометражним режисерським дебютом Ліонн, яка також працювала над сценарієм разом із Бріт Марлінг, вони обидві виконають головні ролі у картині. Також до них долучиться один із найвидатніших винахідників, письменник, автор терміна «віртуальна реальність» Джарон Ланьє.

У центрі уваги фільму — дівчинка-підлітка, яку захоплює надзвичайно популярна відеогра з доповненою реальністю, і вона втрачає зв’язок із дійсністю. Картина поєднуватиме традиційне фільмування та ігрові елементи.

@divochemedia
Щорічний кінофестиваль «Київкінофест», присвячений Дню Києва, проведуть 22–26 травня. Спеціально до кінофестивалю стрічку «Дика любов» (1993) Вілена Новака із колекції «Довженко-Центру», що стане фільмом-відкриттям, заново відсканують.

Це любовна історія, розказана в атмосфері перших років незалежності — часів вільного ринку, свободи від будь-якої цензури, відкритих кордонів, оголеного тіла, корпоративних піонерів. Водночас це ще й непересічний портрет української столиці, де легко пізнаються численні київські вулички та райони: від Лівобережної до Подільських схилів, Гідропарку й аеропорту Бориспіль. Все це перетворює фільм на унікальний документ епохи, а його оповідь — на показову історію про 90-ті, в яких легко знайти паралелі й із сьогоденністю.

За сюжетом Максим, хлопець із «забезпеченої» та успішної родини, кохає Машу, дівчину з інтернату. Вона кохає Максима. Але любовна пряма обертається драматичним трикутником — до Києва в пошуках свого родоводу приїздить американка Сьюзен.

@divochemedia
Від моменту першої телеадаптації «Гордості й упередженості» 1938 року романи Джейн Остін про кохання, соціальні звичаї та пошук щастя отримали десятки кіноверсій. Однак не в усіх адаптаціях режисери дотримуються суворої історичної канви — деякі експериментують із жанрами, стилями та епохами.

DIVOCHE.MEDIA розповідає про нестандартні екранізації романів Джейн Остін.

Джейн Остін на новий лад: Екранізації, які змінюють уявлення про класику
Американська акторка Джилліан Андерсон, зірка серіалу «Сексуальна освіта», випустить продовження книжки-прориву Want, закликаючи більше жінок поділитися своїми сексуальними фантазіями.

Нині авторка та видавництво Bloomsbury Publishing разом із міжнародними партнерами-видавцями збирають інтимні листи для другої книжки.

В Україні продовження нашумілого бестселера вийде друком у видавництві «Ще одну сторінку».

«Перша книга Want від Джилліан Андерсон уже перекладена, зараз завершуємо редагування! Сподіваємось, що українські читачі та читачки оцінять добірку відвертих сексуальних жіночих фантазій. Але не забуваймо: це лише вигадки, до того ж потаємні. А поки робота над Want триває, ми вирішили долучитися до збору листів для другої книжки! Можливо, туди потрапить і ваше анонімне послання. До речі, у першій книзі є лист від українки. Сподіваємось, у другому виданні їх побільшає», — повідомили у видавництві.

@divochemedia
02.05.202509:40
До Дня Матері український бренд ювелірних подарунків Love You випустив особливе золоте кольє-оберіг «LOVE YOU, МАМА!», що втілює безумовну любов та найцінніші спогади, які мама дбайливо зберігає у своєму серці.

Центральний елемент прикраси — серце, яке ніжно огортає перлину (імітація натуральних перлів). Ця маленька перлина — метафора тієї самої скарбнички спільних дитячих моментів. Золоте плетіння, що обрамляє серце, нагадує про лагідні та надійні мамині обійми, в яких завжди було так затишно і безпечно. У кожній деталі кольє — зворушливий спогад, який знову оживає та нагадує про найважливіше.

На звороті — гравіювання зі словами «LOVE YOU, МАМА!», що є символом подяки й любові, який хочеться тримати ближче до серця.

@divochemedia

#promo
В український прокат виходить документальна стрічка «Квіти України» режисерки Аделіни Борець.

Це історія про 67-річну Наталію, яка народилася і виросла на Позняках ще до того, як цей район щільно забудували багатоповерхівками. Попри це вона продовжує жити у своїй хатині з садом, козами та іншим господарством, поки девелопери борються за цей шматок землі.

Місія Наталії — захистити свій оазис у «ямі», оточеній висотками, і зберегти цей зв’язок із землею. А після повномасштабного вторгнення це бажання тільки зміцнюється.

@divochemedia
Верховна Рада підтримала законопроєкт про запобігання і протидію проявам дискримінації та насильству за ознакою статі й сексуальним домаганням у Збройних силах України. Депутати схвалили проєкт закону в першому читанні.

Згідно з документом, у ЗСУ пропонують змінити поняття військової дисципліни, яке буде доповнено положенням про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення правопорушень проти статевої свободи та недоторканості тощо.

Законопроєкт зобов’язує усіх військових не допускати «вербальних чи невербальних негідних дій», пов’язаних із дискримінацією, сексуальними домаганнями та насильством за ознакою статі, а командирів — негайно реагувати на такі правопорушення, зокрема затримувати зловмисників.

Також передбачається запровадження нової підстави для усунення військовослужбовця від виконання обов’язків — якщо воно призвело до вчинення правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості.

@divochemedia
29.04.202517:21
Благодійний бренд Animalism by UAnimals випустив нову капсульну колекцію «ТІНІ ХВИЛЬ», присвячену зникненню дельфінів під час війни.

«Колекція називається “ТІНІ ХВИЛЬ”, адже дельфіни гинуть та фактично зникають з різних причин — зокрема й через війну. Коректної статистики про це до закінчення бойових дій, за словами науковців, немає та не може бути. Але якщо не зупинити екоцид, з часом дельфіни можуть стати тінями хвиль майже у буквальному сенсі», — розповіла керівниця Animalism Анастасія Юрко.

До колекції ввійшли: оверсайз-футболка із зображенням звукової доріжки голосу дельфіну, лонгслів із силуетами дельфінів, що зникають, хустка, металевий кулон-жетон, шкарпетки та гольфи з принтами дельфінів, а також чашка з дельфінами, які проявляються. До презентації колекції долучилися актори «Молодого театру» — Ілля Чопоров та Дар’я Грачова.

@divochemedia
Українська письменниця, публіцистка та літературознавиця Оксана Забужко представила обкладинку своєї нової книжки «Наша Європа».

«Обкладинку робила Оля Стрюцька, і мені цей “інтермаріум” страшенно подобається — при всьому позірному лаконізмі, тут зашито стільки сенсів, що воно тебе фіксує й заспокоює незгірш, як у дитинстві килимок над ліжком», — написала авторка.

За словами Забужко, книжка вже друкується і має вийти наприкінці травня, а презентація «Нашої Європи», ймовірно, відбудеться на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», що триватиме з 29 травня до 1 червня.

@divochemedia
На платформі «Дія.Освіта» з’явився освітній серіал «Гендерно чутливе та недискримінаційне спілкування у війську», розроблений рухом VETERANKA.

Це практичний курс про взаємоповагу, довіру, ефективну комунікацію та розуміння своїх прав у військовому середовищі. Він створений передусім для військовослужбовиць і військовослужбовців, командирів підрозділів, військових психологів, а також усіх, хто прагне сприяти ефективній комунікації під час несення служби в армії. Серіал складається з 14 серій, в яких експерти й експертки розповідають, як військовим захистити свої права, адекватно реагувати на конфліктні ситуації, а також про тонкощі щоденного спілкування у складних умовах служби.

«Цей серіал — відповідь на запит зсередини армії. Повага, підтримка і здорова комунікація напряму впливають на згуртованість підрозділу, довіру між бійцями та загальну ефективність війська. А ще — це про те, як знати й захищати свої права», — розповіла очільниця руху VETERANKA Катерина Приймак.

@divochemedia
Читаємо у травні

«Тайна нашої принцеси», Любов Яновська

Любов Яновська — українська письменниця, громадська діячка, членкиня Української центральної Ради; внучата небога Ганни Барвінок. Навчалася в Полтавському інституті шляхетних дівиць, займалася самоосвітою; згодом викладала та організувала недільну школу. Відстоювала національні права українців на рідну мову, літературу, культуру.

Любов Яновська написала близько 100 творів, найпомітніші з яких увійшли до добірки «Тайна нашої принцеси». У творах на соціально-побутову тематику з легкою іронією та психологізмом зображено життя людей.

Щоб долучитися до книжкового клубу, необхідно підписатися на щомісячний платіж на сайті DIVOCHE.MEDIA.

Подробиці на сайті https://divoche.media/bookclub/.
Про зміни в житті жінки після пологів у суспільстві досі мало говорять. Одначе і тіло, і психіка, і стиль життя, і комунікація з соціумом незворотно стають інакшими. Жінка часто відчуває тиск щодо ролі матері, і їй легше мовчати про труднощі з тілом і психікою, які вона переживає.

Перші тижні й місяці після пологів критично важливі, а будь-які зміни в цей період можуть бути як нормальними, так і патологічними. Тож варто знати, що є нормою, а за яких проявів жінка вже має звернутись до лікаря або психолога.

DIVOCHE.MEDIA спільно з ГО «Генерація матерів Лада» розповідає про період післяпологового відновлення.

Час відновлення: що важливо знати жінці після пологів
30.04.202512:04
У Львові в просторі «INDEX: Інститут документування і взаємодії» до річниці загибелі журналістки, редакторки, театрознавиці та військовослужбовиці Алли Пушкарчук викрили фотовиставку «Бетельгейзе. Намисто для Рути».

«Вона поєднує світлини, зроблені Аллою під час служби, та намиста, які вона носила поверх військової форми. Ця експозиція — не лише вшанування пам’яті Алли, а й можливість побачити світ її очима», — розповіли в PEN Ukraine.

На відкритті виставки рідні, подруги та колеги Алли Пушкарчук ділилися спогадами про неї та читали її поезію.

@divochemedia
Викладач Київського національного університету імені Карпенка-Карого та директор — художній керівник Молодого театру Андрій Білоус, звинувачений у сексуальних домаганнях та насильстві щодо студенток і акторок, отримав вчене звання доцента кафедри акторського мистецтва та режисури драми. Про це йдеться в наказі Міністерства освіти і науки України.

У театральній спільноті рішення про надання Білоусу вченого звання розкритикували.

Тим часом на сайті Кабінету міністрів збирають підписи під петицією щодо протидії сексизму, сексуальним домаганням та гендерно зумовленому насильству у закладах вищої освіти.

@divochemedia
Близько місяця мої ноги так і були зв’язаними, адже рана мала загоїтися. Мама постійно застерігала мене, щоб я не бігала й не стрибала, а ступала обережно. Враховуючи, що я завжди була енергійною та активною і скакала, мов той гепард, лазила по деревах, стрибала через каміння, — це була додаткова мука для маленької дівчинки: сидіти без діла, поки всі брати і сестри граються. Однак я так боялася, що мені доведеться пройти через цей процес знову, що ледве рухала своїм тілом. Щотижня мама перевіряла, чи добре загоюються мої рани. Коли шви зняли, я вперше змогла роздивитися себе. Внизу утворилася гладенька ділянка шкіри — за винятком шраму посередині, схожого на замок-блискавку. І ця блискавка була застебнута. Мої геніталії запечатали, ніби цегляну стіну, крізь яку ніхто не зможе проникнути до шлюбної ночі, аж поки сам наречений розріже мене ножем або пропихнеться туди силоміць.

«Квітка пустелі. Незвичайна мандрівка кочівниці». Уривок з автобіографічної книжки Варіс Дірі
В Yakaboo Publishing вийде книжка української журналістки та медіаменеджерки, лауреатки Премії імені Георгія Ґонґадзе Тетяни Трощинської «Любов не минає. Щоденник мами, що втратила сина».

«Любов не минає» — це щоденник мами, яка ділиться своїм досвідом проживання втрати. Син авторки Тарас Федорів у 18 років помер внаслідок онкологічного захворювання. Від діагностування у нього хвороби до смерті пройшло лише 18 днів. У своїй книжці Тетяна Трощинська поєднує особисті рефлексії, історії тих, хто живе після смерті чи загибелі близької людини, поради фахівців і фахівчинь.

«Я вірю в те, що розділений біль легше пережити. І наше суспільство, яке зазнало і зазнає стількох втрат, може бути теплим і солідарним», — переконана авторка.

@divochemedia
Видавництво «Смолоскип» готує до друку антологію феміністичної поезії «Другий вінок», до якого увійдуть 100 віршів від 50 сучасних поеток, серед них — Вікторія Амеліна, Ярина Чорногуз, Ірина Цілик, Любов Якимчук та інші. Відкриватиме альманах вірш Оксани Забужко «Не руш моїх кіл!».

До книжки увійдуть знакові та культові сучасні вірші про різноманітні жіночі досвіди. Антологія матиме 10 тематичних розділів, названих цитатами з віршів.

«“Другий вінок” ми задумали як сучасну книжку, з поезією, в якій відлунюють наші дні. Саме ці слова, саме така стилістика. Вільних віршів тут більше за римованих — як може бути інакше у книжці про емансипацію. Ці вірші — про силу та світло, про правду, замовчувану за зціпленими зубами, про сталеві прибори болю, про задзеркалля шлюбу, про інший бік напрасованих стереотипів, про проміння, що йде зсередини», — розповіла одна з авторок Олена Павлова.

@divochemedia
У світі кіно дорога часто стає метафорою внутрішніх трансформацій. А жінки в центрі цих історій знаходять себе, починають вірити у власну силу та отримують бажану свободу.

24 квітня в українських кінотеатрах стартували покази роудмуві «Дві сестри», що створений українсько-польською командою, про зведених сестер, які вирушають у подорож заради батька.

DIVOCHE.MEDIA зібрало добірку фільмів із різних куточків світу, де героїні вирушають у подорожі, що змінюють їхні життя.​

Жінки у дорозі: П’ять роудмуві з героїнями у центрі сюжету
У межах мистецького проєкту «140 слів про жінок» фотографка і дослідниця Оксана Боровець шукає відповіді на складні запитання щодо жіночої ідентичності й самореалізації. Зокрема у розмові з авторкою книжки «Безстрашні. Історія українського фемінізму в інтервʼю», кандидаткою соціологічних наук, науковицею й дослідницею низки міжнародних програм Тамарою Марценюк.

«140 слів про жінок» — мистецький проєкт-дослідження про те, як українські жінки відчувають своє покликання, у чому вбачають сенс життя та яким словом це описують. Проєкт народився із бажання зафіксувати, як жінки України сьогодні бачать себе, свій шлях і свої цінності.

«Для ідентичності важливо мати можливість вибору, де себе реалізувати». Тамара Марценюк про фемінізм початку 90-х і шлях до рівних прав через медіа

📸 - Настя Телікова
Тіло української журналістки Вікторії Рощиної росіяни передали як «невстановлену особу чоловічої статі», а деякі внутрішні органи були відсутні, ймовірно для приховування причини смерті.

Як зазначається в спільному розслідуванні організації Forbidden Stories та низки медіа, під час огляду виявилося, що відсутні очні яблука, частина трахеї та мозок.

За словами джерела, наближеного до офіційного розслідування, синець на шиї свідчить про можливий перелом під’язикової кістки, що міг статися, коли журналістку душили.

@divochemedia
У Кропивницькому дизайнерка одягу Марія Величко запустила пошиття нестандартного одягу для військових — як чоловіків, так і жінок.

«Ми не перешиваємо виданий одяг чи одяг інших виробників. Ми створюємо під окремі запити. За цим жінки і звертаються. Щоб це було саме під них. У жінок лінія плечей вужча, тонша талія, ширші стегна. Розмір М жіночий, наприклад, менший за розмір М чоловічий, і таки талія буде ще ширша, а в стегнах, можливо, ще й тісне. Це дуже незручно. Жінки носять, беруть на розмір менші, щось придумують, мені скидали фото: там щось намотали, там щось затягнули. Комусь і пасує більш-менш, сідає по фігурі. Кому зовсім ні — перешивають чи шиють собі під себе», — наголосила засновниця виробництва.

Марія Величко шиє військовий одяг навіть для вагітних, адже є багато тилових посад, де жінки можуть виконувати свої обов’язки у цьому стані.

@divochemedia
显示 1 - 24 569
登录以解锁更多功能。