Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
книжкова хуліганка👑 avatar
книжкова хуліганка👑
книжкова хуліганка👑 avatar
книжкова хуліганка👑
03.05.202517:23
боже, ну яка ж краса🥰

на ці обкладинки та зрізи дивитись і дивитись🌸
01.05.202509:16
побачила в Регіни в коментарях, що оці красиві обкладинки до серії The Saint of Steel, на яку я давно дивлюся, малювала українка Anna Moshak.

Жорж добряче так взялися за Кінґфішер, було б чудово, якби в нас ці книги вийшли саме в такому оформленні, хоч вони, можливо, не дуже пасують до стилістики видавництва.

до речі, є ще одна серія для тих, хто любить монстрфакерство (я), де на обкладинках ілюстрації цієї ж художниці, як вона сама себе називає - horny oil painter. нічого, окрім поваги❤️
29.04.202518:39
дуже хочу українською в гарному оформленні книгу "Північ і Південь" Елізабет Ґаскелл.

може, цей заклик полетить у вуха комусь з видавництв, наприклад, команді Ще одну сторінку, які вже видали книгу подруги Ґаскелл - "Вільєтт" Шарлотти Бронте.

цей соціально-психологічний роман було опубліковано в 1854-1855 рр. частинами в журналі Household Words, редактором якого був Чарльз Дікенс (він же й наполіг на такій назві).

📚 книга яскраво описує соціально-економічну різницю північних та південних регіонів Англії, вплив промислової революції й відносини між робітниками та роботодавцями. здебільшого в книгах ми бачимо це через male gaze, але Елізабет Ґаскелл дає можливість поглянути на все очима жінки того часу.

📚 через своїх персонажок/ів письменниця також ставить під сумнів ґендерні ролі та приписування тих чи інших рис виключно жінкам чи чоловікам. так головна героїня Марґарет перебирає на себе відповідальність за родину - виконуючи не лише завдання, які вважалися "чоловічими", але й вдаючись до рішень, за які мали б братися її батьки.

💁‍♀ але, звісно, у 15 років, коли я вперше побачила екранізацію, цікавив мене не стільки аспект ґендерних чи соціальних ролей, а романтична лінія, де чітко проглядається вплив "Гордості й упередження" Джейн Остін через схожість архетипів. Марґарет та Торнтон стикаються лобами через власну впертість та різницю поглядів, що в сучасності охрестили б теґом from enemies to lovers😅

можете подивитися 4-годинний серіал 2004 року з неймовірною Даніелою Денбі-Еш та молодим Річардом Армітеджом (так, це той, що Торін з "Гобіта"), бо я вважаю, що про цю історію якось замало говорять. не Остін та Бронте єдиними, так би мовити)
я не відповідаю за те, якою гіперфіксованою стану, коли «Пекельні механізми» нарешті вийдуть українською.

уже хочу побачити, яке оформлення для цією трилогії зробить РМ👀
28.04.202509:09
25.04.202519:07
FAIRY drink?
сюдиии😂
подумала, що про прочитане я й так розповідаю вам, то давайте поговоримо про непрочитане за квітень.

я досі не читала "Дослідження утоплення" Ави Рід, а розпочала своє знайомство з авторкою з її дебютної книги The Wolf and the Woodsman.

в описі на ґудрідз її порівнюють з однією роснефільською історією, але тут росні нема, а є спроба виїхати на угорській історії та єврейській міфології. я погано знаю що те, що інше, тому оцінити пропрацювання фольклору не можу, але 51% твору було прочитано лише через ті крупинки фентезійного елементу та щиру надію, що ось зараз буде краще.

краще не стало, бо текст якийсь нечитабельний через дивні метафори, які не працюють, та занадто підліткову поведінку головної героїні, якій ніби як 25. якби книга була янґедалтом, то питань нема, але це теґають як дорослу літературу, але щось якось взагалі нє.

тут у нас:
✨ від ворогів до коханців, бо герой супроводжує героїню в столицю, де її мають чи вбити, чи ще щось;
вимушена близькість, коли вони через холод сплять разом, тож у діло йдуть обійми та сором на ранок;
релігійна тематика, де чітко проглядається мотив насадження християнства та скидання "поганських ідолів" у річку та переслідування язичників (от оце перегукується з хрещенням Русі);
дорога з квестами, які не вирішуються, буквально є момент, де персонажам кажуть, що нє, вам оце не можна брати, а вони такі "а, ну ок".

з хорошого: відьми не з плоті, а глини, деревини і тд, які хочуть вас з'їсти, як у казках. але це три сторінки, далі знову нудно.

взагалі потенціал в історії є, її б гарненько переписати, бо ідея цікава. але я вирішила не витрачати свій час, коли є багато книг, які хороші ВЖЕ. а тут і сюжет не надто захоплює, і романтична лінія не пробуджує почуттів, нема з ким навіть зарілейтитися.

але Аву Рід ще читатиму, бо в мене дві книги стоять на полицях.
29.04.202516:12
травневі новинки КСД несуть пряму загрозу моєму гаманцю😂

"Червону королеву" хочу, щоб потім почитати разом з "Безсилою" та порівняти.

"Ковен" буде проходити тест крінж/не крінж, бо відгуки різні, але ж красиве. якщо таки крінж, чекайте тут спам з цитатами.

"Посібник оптимістки з розбитого серця" обіцяє можливість поплакати, а я щось так смачно поридала над "Щасливим місцем", що хочу ще.

"Поганці" - кайф, female rage серійної вбивці та романтика? сюдиии, воно ще й з гумором.

Муракамі треба, давно в нас не було його книг українською.

"Між світами" планую купити, коли побачу відгуки про переклад. в анотації займенники виправили, то вже добре.

❓ так само й з "Ураганними війнами" - дуже красиво, але почекаю, що скажуть інші.

було б круто, якби КСД знову робили електронки, бо деякі книги за відчуттями "одноразові", а місця на полицях мало...
плани на цей тиждень:

- Олівію Ленґ вже почала, дуже сподіваюсь, що полюблю авторку;

- а Фонду Лі треба прочитати з двох причин:
а) купила «Нефритове місто» на минулій книжковій країні восени, то совість гризе, що досі не бралася,
б) бо скоро вийде інша книга авторки, тож треба зрозуміти, замовляти чи ні😂

взагалі з книгами Ще одну сторінку та Жорж мені щастить, бо чи я добре обираю, чи вони видають класні твори.
не купувала всі ці дні книжки ксд, але в останній день знижок взяла 5 електронок…

згадала, що я ж любила колись Сафона, його «Цвинтар забутих книжок» був улюбленою серією (може, й зараз є, просто давно читала).
згребла те, що ще є доступним, а то права закінчаться, ніде не знайду.
25.04.202512:31
я: відібрала книжки, щоб віднести в «плекай»
Бальтазар: ні, не дам
💐 Сад супроти часу - Олівія Ленґ 💐

чернетка цього відгуку, написана вночі, коли мені лишалося ще сто сторінок, була нещадною. я читала цю книгу з позиції людини, яка виросла в Україні, де віками зв'язок з землею та рослинами базувався більше на тяжкій праці та городах, не кажучи вже про часи кріпацтва, ніж на спокійному вирощуванні прекрасних садів, якими милується Олівія Ленґ.

💐одна з головних ідей цієї книги - сади завжди були та є ознакою статусу (не всі), тим, до чого не мають доступу певні верстви населення. Олівія Ленґ пише про утопічну ідею, яку змалювали багато митців минулого - Томас Мор, Джон Мілтон, Джон Клер - сад-Едем, місце рівності, насолоди від праці, споглядання рукотворної краси природи. письменниця з дня на день плекає свій сад, підживлюючи ґрунт добривами, садячи рідкісні сорти рослин - і, здається, не робить більше нічого, окрім дослідження історії та написання книг. я теж хочу <strike>шоколадку</strike> так жити, але подібне перетворення дозвілля на основне заняття не є доступним всім. це варіант, коли ти вже маєш достатньо грошей, а не пашеш на роботі, а потім ідеш полоти той клятий бурʼян поміж витоптаних їжаками стежок (реальний досвід моєї мами).

на фоні цього трішки втрачається отой романтичний посил про потребу доступності саду для всіх, насолоду від створення власного Едему, коли не маєш на це ресурсів. я сприймаю це як мрії заможної людини, яка думає, що цей ідеал є досяжним, варто лиш усім разом захотіти все змінити. ми на своїй шкурі пережили комунізм та знаємо, що ця штука не працює так, як звучить на папері. це дуже «західний» погляд громадянки країни, яка підкорювала, але не була підкореною, погляд людини, яка може просто взяти та купити будинок з садом у гарному історичному районі.

🌷авторка багато уваги приділяє Вільяму Моррісу - письменнику-фантасту, власнику меблевої фірми та соціалісту, який читав лекції про жахливі умови на фабриках, але не запроваджував запропонованих змін на своєму підприємстві, а чекав, щоб оце все рраз і сталося одразу всюди. звісно, я не порівнюю Ленґ з ним, бо свій сад вона відкрила для людей, а не лишила прихованим, тим часом кажучи про потребу в його доступності для інших. вона послідовна.

💐якщо ви дійшли аж сюди та ще не хочете закидати мене хейтом, бо я не хвалю Олівію Ленґ, то мені насправді сподобалася книга. я далека від садівництва та не розрізняю більшість видів рослин (що це цвіте? вишня? абрикоси?), але люблю квіти та хочу мати сад татуювань на своєму тілі (колись покажу вам моє тату). я з задоволенням читала як переліки насіння та цибулин, які обрала авторка, так і аналіз літературних творів та історичні вставки.

💐історія садів це й про красу та задоволення, і про рабовласництво та криваві прибутки, за які ці сади створювалися. це історія про прихисток-утопію, який знаходили серед рослин квіри (тема, близька письменниці).

Олівія Ленґ придбала будинок з земельною ділянкою у Саффолку в часи ковіду, коли світ переживав шок, а всі потребували розради. свою вона знайшла у відновленні саду, яким займалася на фоні хвилювання через вибори у США, коли всі видихнули, бо переміг Байден, а не Трамп, демократи прийшли до влади, але ми знаємо, що ненадовго, бо рудий дід is back. а останні приготування до "відкриття" цього раю для загалу припали на початок повномасштабного вторгнення, про що згадано в тексті. є й окремий лист до нас із вами.

🌷це моя перша книга Ленґ, я точно хочу прочитати й інші, які вже вийшли українською, бо манера авторки мені дуже подобається, як і ті ідеали, які вона виношує в серці, проте вони поки такі ж далекі від реальності, як і «Утопія» Томаса Мора. але мріяти приємно та важливо.

оцінювати не буду, оскільки це не художній твір, а особисті роздуми та досвід реальної людини, що якось недоречно міряти балами. книга чудова, дослідження ґрунтовні, переклад мелодійний. я ніколи раніше не замислювалася про сади та їх нерозривний зв'язок з історією, це був пізнавальний досвід.

#відгуки_ганка
якщо я не писатиму, я в цукровій комі🌸
28.04.202514:56
може, це буде ще одна готикана, а, може, і ні, але ця книга англійською довго лежала в мене в бажанках через оформлення, аж тут вона вийде в ксд...
27.04.202514:17
сьогодні був день з родиною, коли ми ходили на кладовища, книжкового контенту нема, але є собачки)
25.04.202511:59
розмови в маршрутці дорогою до книжкової країни:
- та купимо ми твоїх геїв, не переживай

це буквально ми з моєю Джин будемо бігти на стенд РМ за книжкою «Він»😂
01.05.202512:08
ще вранці реактивно доїхала посилка від Лабораторії, де зараз акція 1+1=3 на книги цього видавництва та Артбукс.

на фото ви бачите:
🅾️книгу, яку не можна відкрити;
🅾️книгу, яку відкрию нескоро;
🅾️книгу, назву якої поки не можу розкрити, бо взяла, аби розіграти на каналі, коли вас тут буде 500.
подруги, які знають, що там, тссс тихо
29.04.202508:58
мольфари нарешті відкрили передзамовлення на манґу, я дочекалася)

братиму "Наречену чаклуна" (неймовірна серія, усім раджу), "Вовчицю і Прянощі" та "Ніч живих Нявців" (бо котииииии).
моя love language це радити/дарувати подругам книги, які я люблю, а тоді читати їхні враження в процесі💖
26.04.202508:57
вчора був єдиний день фестивалю, який я мала змогу відвідати, тож на події не ходила, але встигла побачитися з купою людей💖

цього разу я відчула себе частиною "блогерської ком'юніті", бо розвіртуалилася з дівчатами, з якими вже подружилася онлайн чи просто читаю їхні канали.

фото додаю в хронологічному порядку, хоча зробила селфі не з усіма, з ким зустрілася. на першому - то моя Джин, а на решті ви, я думаю, когось та впізнаєте. з Сашею та Аліною ми планували сфотографуватися потім, але забули, то знак, що треба скоро побачитися знову.

було тепло (на душі, бо ввечері змерзли), багато любові, обіймів та розмов про книжки. а ще трішечки пліток, але я вам не розкажу😂

сподіваюся, що зможу наступного разу більше днів погуляти книжковою країною, бо вчора була радше в режимі "все куплю, всіх обійму", а не повноцінно вливалася у святкову атмосферу з івентами, автограф-сесіями і тд.
люди знаючі, скажіть, мені треба ця книга?
显示 1 - 24 313
登录以解锁更多功能。