Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ЕК
ЕкоHub
ЕК
ЕкоHub
25.04.202517:32
Митники зупинили живий товар: 2580 особин «без власної згоди» прямували з України до Польщі

Справжній мурашник, але не в лісі, а в посилці з Києва до Вроцлава виявили працівники митниці на митному посту «Львів-поштовий» за допомогою рентген-системи.

Комах передали на відповідальне зберігнання.
25.04.202506:49
🐈Двох котиків врятували на місці атаки рф по житловому будинку у Києві

Знайшли їх на місці суцільних руйнувань, зазначили в ДСНС.

Наляканих, але неушкоджених тваринок передали працівникам Червоного Хреста.
24.04.202510:42
🙂Цієї ночі на Землею побачимо небесний смайлик — таку посмішку створять Місяць, Венера і Сатурн

Явище можна спостерігати приблизно о 5:20 ранку.
💊Україна придбала в Ізраїлю партію ліків на випадок ядерної загрози, — The Times of Israel

Контракт уклали ізраїльська біотехнологічна компанія та український кріобанк. За угодою, виробник поставить 12 тисяч доз ліків. Це іноваційний препарат. Його використовують для лікування променевої хвороби - захворювання, спричинене впливом високої дози радіації. Препарат відновлює пошкоджені елементи крові. Переданих доз вистачить на лікування 6 тисяч людей. Їх зберігатимуть на базі кріобанку, а у випадку ядерної катастрофи передаватимуть лікарням по всій країні.
Білка-диверсант
Рідкісне сонячне гало у небі над Києвом😍
Володарська та Маловільшанська громади Білоцерківського району Київської області виступили проти планів відновити розробку Тарасівського родовища титанових руд. Влада намагається реалізувати цей проєкт уже не вперше — спроби запуску тривають десятиліттями. Про це повідомив депутат Київської обласної ради Роман Титикало з посиланням на матеріал видання Київвлада.

Попри попередні протести, у березні цього року Кабінет міністрів України включив родовище до Переліку надр стратегічного та критичного значення, які передаватимуть у користування через аукціони.

Тарасівське родовище має високий потенціал видобутку титану, скандію, цирконію, а також ванадію, дистену, силіманіту, ставроліту й високоглиноземної сировини.

Місцеві жителі наголошують на екологічних ризиках, потенційній шкоді здоров’ю населення та загрозі для річки Рось.

Упродовж березня громади ініціювали збір підписів з вимогою виключити родовище з переліку. Лише у Володарській громаді вдалося зібрати понад 6,2 тисячі підписів.
转发自:
PRportal avatar
PRportal
22.04.202513:43
UAnimals запускає «Балачку» — платформу з лекціями, що допомагають тваринам

«Балачка» — це серія мінілекцій на різноманітні теми — від мистецтва до штучного інтелекту, які можна переглянути за донат від 200 грн. Усі зібрані кошти спрямовуються на порятунок тварин. Серед спікерів — Андрій Федорів, Василь Байдак, Масі Найєм, Катя Тейлор, Tember Blanche, Остап Українець та інші.

На платформі вже опубліковано 14 лекцій, кожна з яких має бонусне відео з порадами. Перегляд можливий у будь-який зручний час, доступ до лекцій зберігається протягом трьох місяців. Проєкт «Балачка» — це новий спосіб допомогти тваринам і водночас відкрити щось нове для себе.
21.04.202507:08
КиївЗОО знов перетворився на осередок весняної краси — найбільша в Україні зграя рожевих фламінго вийшла на літні озера:
за граціозними птахами відвідувачі можуть спостерігати у максимально наближених до природи умовах.
Дослідники з Гарвардської школи інженерії та прикладних наук і Музею зоології порівняльного аналізу вперше показали, як жорсткі гілки в пташиних гніздах формують стабільні структури без клею чи цвяхів.
Використовуючи комп’ютерне моделювання та рентгенівську томографію, вони з’ясували, що ключем до міцності є тертя, гравітація та унікальне переплетення гілок. 
Пташині гнізда, на перший погляд, здаються тендітними конструкціями, зробленими з тонких гілочок. Проте в реальності вони демонструють стійкість до вітру, дощу та щоденних коливань. Птахи витрачають години на збирання матеріалів, вибираючи кожен елемент так, щоб він підходив для потреб висиджування потомства. Особливе значення мають розміри гілочок і спосіб їх укладання.
Гнізда мають витримувати вагу птахів, що сідають і злітають, а також впливи довкілля. Для цього птахи використовують власне тіло як інструмент перевірки: проштовхують, натискають і злегка трусять гілки, щоб переконатися, що вони «сіли» на своє місце.
Вчені знайшли екзопланету з найсильнішими ознаками життя, — CNN

Астрономи за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» виявили в атмосфері чужої планети хімічні відбитки двох газів — диметилсульфіда та диметилдисульфіда, — які на Землі утворюються лише в результаті життєдіяльності мікроорганізмів, зокрема фітопланктону.

Йдеться про планету K2-18, яка розташована за 124 світових роки від Землі в сузір’ї Лева. Вона у 8,6 разів масивніша за нашу планету і має у 2,6 рази більший діаметр.

Відкриття свідчить про те, що планета може «кишіти» мікробним життям. Однак поки що вчені не оголошують про відкриття справжніх живих організмів, а наголошують на необхідності додаткових спостережень.
🌡📈Температурний рекорд зафіксували у Києві вчора

Температура повітря після полудня досягла 27,4 °С, що на 0,4°С вище ніж у 1950 році.
Після падіння російського безпілотника на дах укриття над Чорнобильскою АЕС, ізраїльська фірма «Pluri» почала постачати Україні препарат для екстреного лікування випадків променевої хвороби, — газета Times of Israel

Україна запросила іноваційні ліки для потенційного використання у випадку ядерних інцидентів.

Внаслідок ядерної атаки людина може постраждати від важкого променевого ураження, яке руйнує кістковий мозок і клітини крові.
22.04.202510:37
Сотні капібар «захопили» місто в Аргентині. Вони пасуться серед кварталів і нападають на собак

Про це пише The New Tork Times.

Коли у 2020 році через пандемію коронавірусу мешканці Нордельти зачинилися по домівках, капібари стали володарями ситуації і «колонізували» квартали, знайшовши там зелену траву і прісну воду. Також їх приваблювала відсутність хижаків. За останні два роки популяція капібар Нордельти зросла втричі — майже до тисячі особин.

Тож тепер у місті можна зустріти капібар, які пасуться біля тенісних кортів, дрімають на волейбольних майданчиках і переходять дорогу перед авто як повноправні пішоходи. І хоч на думку більшості мешканців капібари милі, вони спричиняють дорожні аварії, гризуть садові рослини та нападають на маленьких домашніх собак.
🐝 Дикі бджоли «окупували» будиночки для комах на Виноградарі

Будиночки для комах є важливою частиною екосистеми міста.

Вони створюють безпечний прихисток для диких бджіл та інших корисних запилювачів, які підтримують біорізноманіття та допомагають зеленим зонам квітнути.
На просторах Національного природного парку «Тузлівські лимани» вже більше тижня спостерігається рідкісний птах — косар (Platalea leucorodia), занесений до Червоної книги України.
Про це розповів доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русєв.
🐗 ВЕСНЯНІ КЛОПОТИ КАБАНІВ

З настанням весни дикі кабани активно мігрують у пошуках молодої рослинності, кореневищ, жолудів - важливих джерел поживних речовин. За добу дорослий кабан споживає від 3 до 6 кг корму, більшу частину якого знаходить у лісовій підстилці та ґрунті.

🐷 В цей час самки готуються до народження потомства, яке з'явиться вже у квітні-травні. Поросят у виводку може бути від 4 до 12 і народжуються вони з характерним смугастим забарвленням, яке допомагає їм маскуватися серед трави та листя.

🐽У диких кабанів чудово розвинені органи слуху та нюху, але слабкий зір. Саме тому, при зустрічному вітрі до них можна підійти дуже близько - вони не помітять людину з першого погляду.

Хоча зазвичай ці тварини уникають контакту з людьми, самка у разі небезпеки здатна поводитися агресивно, особливо коли поруч перебувають поросята.

🦷 Дорослих самців називають сікачами - за здатність наносити блискавичні удари іклами. Самиці мають менші ікла і не січуть ворога, а лише кусають, рвуть або топчуть.

📢 Кабани не люблять різких криків, свисту, шуму – одразу панікують і тікають.

📸 Дениса Вишневського
☺️🥺Ветеринари показали кошеня, яке врятували з-під завалів після атаки по Харкову 18 квітня

Маленьке кошеня, яке назвали Фенікс, було в критичному стані, ледве дихаючи і налякане. Після порятунку його прихистила мама-кішка Лада, яка сама нещодавно народила.
24.04.202517:58
Міндовкілля забракувало нову незаконну постанову Кабміну про знищення Мархалівського лісу 🌳🚫

Міністерство захисту довкілля України відмовилося погоджувати проєкт нової постанови Кабміну, яка дозволить безкарно різати дерева у Мархалівському лісі 😡.

Документ повторно розробило Мінветеранів, незважаючи на те, що аналогічну постанову вже було скасовано судом ⚖️❗️. Лист з відмовою підписав заступник міністра Міндовкілля Олександр Семенець 👏.

Чому постанова незаконна? 🤔

У листі Міндовкілля зазначено, що нову постанову неможливо підтримати, бо аналогічний документ (№225 від 1 березня 2024 р.) вже був скасований судом 🚨. Підставою скасування стало те, що землі Мархалівського лісу входять до Смарагдової мережі — європейської екологічної мережі, яка має особливий природоохоронний статус 🌍💚.

Мінветеранів знову порушує закон 🤬

Незважаючи на судові рішення, Мінветеранів на чолі з міністром Наталією Калмиковою та її заступниками (Фархадом Фархадовим, Віктором Байдачним та Русланом Приходьком) знову спробувало проштовхнути незаконний документ 👎.

🔹 "Як можна вірити цим людям про нібито дотримання всіх екологічних норм, якщо вони вдруге обманюють Кабмін? 😤 Замість того, щоб визнати помилку в розміщенні військового кладовища у Мархалівському лісі, вони топчуть рішення судів та закони України ⚖️🚫. Хоч би шукали інше місце для цвинтаря!" — Володимир Борейко, КЕКЦ.

#ЗахистиМархалівськийЛіс 🌲#СтопНезаконніРубки 🪓🚫 #МінветеранівВідповідайте ❗️#Екологія💚 #СмарагдоваМережа 🇪🇺 #Корупція #НВМК #СправедливістьПеремагає
22.04.202506:06
Один із переможців щорічної премії від UAnimals — яготинський центр «Озеро Супій»

Це проєкт, покликаний досліджувати й зберігати природу, розповідати про важливість роботи неприбуткових організацій та допомагати пізнавати ландшафти України. Про історію центру, натхнення та цінність діяльності ГО розпвів його засновника — Євген Довгалюк.
20.04.202516:47
Нещодавно стало відомо про вирубку пралісів у лісництві “Шипот” під полониною Рівною🤬

Ми були шоковані новиною та свавіллям причетних до вирубки. Праліси — це екосистеми, які вже не можна відновити. Праліси – це національне надбання всіх українців. Їхня вирубка є злочином проти природи й порушенням українського законодавства.

Крім того, ми були обурені й тим, що праліси під полониною Рівною були вирубані для будівництва лісової дороги для вітропарку.

Greenpeace Україна активно виступає за розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема, вітрової. Утім, ми категорично проти, щоб цей розвиток відбувався ціною знищення цінних і охоронюваних природних територій, зокрема карпатських пралісів. ☝️Проєкти будь-якої галузі, що знищують цінні природні території, перетворюються на екоцид.

Ми вимагаємо належного контролю з боку державних інституцій: ДП "Ліси України", Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, правоохоронних органів. Незважаючи на численні звернення громадськості, журналістів та природоохоронців, будівництво дороги триває, а відповідальні особи мовчать.

📢Ми закликаємо:
1. Негайно припинити роботи, що шкодять пралісам та цінним природним екосистемам;
2. Розслідувати та притягти до відповідальності всіх причетних до незаконної вирубки;


Що може зробити кожен:
🌻Поширювати інформацію про вирубку пралісів — у соцмережах, під час спілкування.
🌻Звернутися до Міндовкілля та Держлісагентства з вимогою відреагувати на цей випадок знищення природи: це можна зробити електронною поштою.
🌻Підтримувати природоохоронні ініціативи, які займаються моніторингом порушень у Карпатах.
🌻Створювати або підписувати петиції, які мають на меті захистити цінну дику природу
🌻Вимагати від місцевої влади прозорості в реалізації енергетичних проєктів

Фото ілюстративне
У серці Чорнобильського заповідника, де природа оживає на тлі покинутих сіл, вже понад 25 років мешкає рідкісний вид диких коней – коні Пржевальського. Останнім часом популяція коня Пржевальського стикається з проблемою гібридизації. Ці тварини ризикують втратити генетичну чистоту через схрещування з домашніми кіньми. Історія, що почалася з романтичної втечі однієї кобилиці, може змінити майбутнє цього унікального виду.
Про це пише науковець Заповідника Сергій Жила.
🇰🇵 Гора Пекту в КНДР отримала статус глобального геопарку ЮНЕСКО. Це перший такий обʼєкт у країні.

Гора Пекту — це діючий стратовулкан на кордоні між Північною Кореєю та Китаєм, а ще найвища вершина Корейського півострова. Її часто використовує державна пропаганда КНДР, зокрема приписуючи правлячій родині Кімів «священну кров Пекту» — тобто називає їх предками древніх королів.

Тепер, коли гора Пекту має міжнародний статус, Пхеньян, імовірно, спробує просувати її як геотуристичну пам’ятку. Незрозуміло, призведе це до більшої відкритості чи стане ще одним інструментом пропаганди.
显示 1 - 24 244
登录以解锁更多功能。