Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
АвВА INFO 🇺🇦 avatar
АвВА INFO 🇺🇦
政治
АвВА INFO 🇺🇦 avatar
АвВА INFO 🇺🇦
政治
Оперативна ситуація по області станом на ранок 7 травня.

Покровський район. У Мирнограді поранено людину, пошкоджено 5 будівель. У Родинському пошкоджено 5 приватних будинків, ще 3 — у Добропіллі. У Гродівській ТГ 3 будинки зруйновано і 11 пошкоджено.

Краматорський район. У Зарічному Лиманської громади зруйновано 2 будинки, у Ставках — 1. В Олександрівській громаді пошкоджено сільгосппідприємства. У Слов'янську пошкоджено промзону. В Олексієво-Дружківці поранено 2 людини, пошкоджено 6 будинків; у Торському пошкоджено 3 будинки. У Костянтинівці 3 людини поранені, пошкоджено 28 приватних будинків, адмінбудівлю, 3 підприємства і 2 лінії електропередач. В Іллінівській громаді 1 людина загинула і 5 об'єктів пошкоджено в Яблунівці, 1 людина загинула і 17 об'єктів пошкоджено в Полтавці; пошкоджено 10 об'єктів в Олександро-Калиновому і 1 в Степанівці.

Бахмутський район. У Сіверську пошкоджено 7 будинків.

За добу росіяни 76 разів обстріляли населені пункти Донеччини. Евакуйовано 113 людей, у тому числі 25 дітей.
Росія вбиває цивільних!

За 4 травня росіяни поранили 10 жителів Донеччини: 5 у Покровську, 3 у Дружківці і 2 у Зарічному.

Загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.
__
Russia kills civilians!

On 4 May, the number of the victims of the Russians in Donetsk oblast increased by 10 injured.

Total number of victims of Russia in Donetsk oblast doesn't include killed and injured in Mariupol and Volnovakha.

#StopRussia
#RussiaKillsCivilians
02.05.202518:31
Провів Ставку. Були доповіді про забезпечення наших бригад, про комплектацію підрозділів. А також – дуже детально про українську ракетну програму, наші ракетні розробки, виробництва. Завдання – максимально прискорювати створення української балістики. Наша далекобійність – це чітка та ефективна гарантія безпеки для України.

Кілька разів сьогодні доповідав Головком. Особлива увага – ситуації на Донеччині, зокрема на Покровському напрямку, на деяких інших напрямках. Продовжуємо діяти і на території Курської та Бєлгородської областей. Росія продовжує відмовлятись від повного, тривалого припинення вогню – вже всі партнери втомились від цих російських маніпуляцій. Ми захищаємо наші позиції, ми будемо діяти відповідно – як на фронті, так і в наших діях на російській території. Війна має відчуватись там, звідки вона і прийшла.
1 травня, або День праці, - це міжнародне свято, яке щороку відзначається в багатьох країнах світу як символ пошани до працівників та боротьби за їхні права. Його історія сягає другої половини ХІХ століття, а значення - особливо актуальне і в наш час.

📜 Історичне коріння
Свято виникло у Сполучених Штатах Америки після масових протестів робітників у Чикаго 1886 року, які вимагали 8-годинного робочого дня. Після жорстокого розгону мітингів та страти кількох активістів, 1 травня стало днем пам’яті про тих, хто віддав життя за соціальну справедливість. У 1889 році Другий Інтернаціонал ухвалив рішення щороку відзначати цей день як свято міжнародної солідарності трудящих.

💡 Сучасне значення
Сьогодні 1 травня в Україні:
✓залишається нагадуванням про права працівників та важливість гідної праці;
✓має соціальне та економічне звучання, пов’язане з обговоренням умов праці, рівня оплати та безпеки робочого середовища.

🤝В умовах війни це свято також набуває нового змісту: нагадує про важливість праці кожного українця - на полі, в лікарні, у школі, на заводі чи на фронті. Усі працюють задля спільної перемоги.
📣З метою підтримки та забезпечення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, оздоровчими послугами, урядом реалізується механізм направлення дітей вищезазначеної категорії до ДПУ «МДЦ «Артек».

☝️ Умови направлення:

✔️вік дитини від 7 до 18 років;

✔️в поточному році дитина не забезпечувалась оздоровчими послугами за рахунок бюджетних коштів (підтверджується довідкою від УСЗН за місцем фактичного перебування);

✔️перевезення дітей до закладу та в зворотному напрямку здійснюється за рахунок коштів батьків, або інших незаборонених джерел;

✔️батьки мають можливість сформувати, завірити в установленому законодавством порядку та надіслати необхідний пакет документів засобами поштового зв’язку.

☝️Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, можуть стати на облік для забезпечення путівкою за місцем фактичного проживання, а також за зареєстрованим місцем проживання.

📱За додатковою інформацією звертайтесь до УСЗН Авдіївської міської ВА за тел. 0509592214
27.04.202508:51
АТОМНА ЕКСПЕДИЦІЯ: в Авдіївському хабі відбулася дослідницько-пізнавальна програма для дітей

В Міжнародний день пам’яті Чорнобиля, в соціальному хабу в Умані «Авдіївка. Вільні люди. Так було, так буде.» у співпраці з Тетяною Переверзєвою, представницею Авдіївського відділу культури, пройшла пізнавальна програма для дітей «Атомна експедиція».

📖 Спочатку дівчата та хлопці подивились мультфільм «Книга-мандрівка. Чорнобиль». Цей сюжет спонукав до розмови про те, що таке енергія, як вона виробляється, які можуть бути наслідки її неправильного використання. Потім згадали хронологію Чорнобильської катастрофи - однієї з найбільших трагедій ХХ століття. В цікавій дискусії з дітьми ведучі програми акцентували увагу на тому, що треба зберігати пам’ять про події, які вплинули на мільйони людей.

⚛️ Далі наша експедиція вирушила в напрямку дослідження атома та енергії. Присутні з’ясували, що атом - це маленька частинка, з якої складається все навколо нас. І що всередині атома захована велика енергія. А щоб на практиці уявити роботу атома грали в ігри «Атомний пазл», «Електрони навколо ядра», «Атоми-молекули», «Знайди пару».

🧐🔎 Яке ж наукове дослідження без дослідів?! Із завмиранням дослідники спостерігали, як улюблені всіма цукерки M&M’s, потрапивши в воду, створювали надзвичайно красиву веселку 🌈.

🎈 Змагання-дослідження за допомогою наелектризованої кульки виявилось не таким вже й легким. А дослід «Запуск міжгалактичної ракети» показав, як миючий засіб змушує барвники рухатися по поверхні молока — і це схоже на вибух енергії в космосі! На зустрічі було дуже весело. І не менш веселою забавою стало малювання по молоку.

🚀 Продовжуючи тему енергії та космосу, діти зробили ракети в техніці орігамі та за допомогою коктейльних трубочок запустили їх в політ.

🧁 На завершення пізнавальної програми всі створювали тістечко «Атом»: тут вже учасники і учасниці порадували себе солоденьким 😊!

☝️Розповідати про мирний атом, згадувати трагічні сторінки історії, пов’язані з використанням атомної енергії, завжди вчасно і завжди потрібно. Так формується відповідальність молоді за життя планети. Сьогоднішня Атомна експедиція в цьому плані була цікавою і корисною.

🤝 Дякуємо управлінню праці та соціального захисту населення Уманської міської ради за надане приміщення для проведення зустрічі.

📌 Інформацію про нові зустрічі можна дізнатися за 📱 +380680304507
Підполковник ЗСУ Олег Ігнатченко на псевдо «Ігнат» поліг 9 грудня 2023 року під час виконання службових обов’язків поблизу міста Костянтинівка. Офіцеру було 30 років.

Олег народився у селищі Комишуваха у Волноваському районі. У 2010-му став випускником Донецького військового ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, а у 2015-му – Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Того ж року чоловік почав служити у 92-ій окремій штурмовій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка. Боронив незалежність України під час АТО/ООС.

У 2021 році навчався в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського на командно-штабному курсі тактичного рівня Сухопутних військ.

Під час повномасштабної війни Олег продовжив воювати у лавах 92-ї бригади. Обіймав посаду командира зенітного ракетно-артилерійського дивізіону.

Поховали героя на Алеї Слави кладовища №18 у Харкові.

О 9:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
04.05.202515:22
НАЖИВО. Пресконференція за підсумками зустрічі з Петром Павелом.
02.05.202510:27
Бібліотечний хаб «Авдіївський код», який працює на базі Центру культури та дозвілля «Зоряний», що в селі Вербуватівка став не тільки осередком єднання всіх поколінь громади.

Він став місцем народження планів, розвитку ідей, згуртування громади.

Днями відбулась зустріч зі стратегічного планування співпраці всіх інституцій, які працюють під дахом «Зоряного». Всі учасниці зустрічі розуміють цінність взаємодії в рамках культурних, громадських ініціатив громад Вербуватівки та Авдіївки.

Розроблений план стане основою для забезпечення культурних потреб жителів громади, зокрема і тих, хто переселився до Вербуватівки внаслідок війни.

За інформацією відділу культури
Тетяна Троянченко загинула 1 серпня в окупованому Донецьку. Донька жінки Ганна Сарбаш повідомила, що трагедія сталась внаслідок артобстрілу.

«Мама була українкою, насамперед. Ніколи не підтримувала російську пропаганду, була завжди за свою країну і дуже любила свій дім, який був окупований у 2014 році. Після 2014-го проживала в Черкаській області, у місті Шпола. Так трапилось, що на момент вторгнення Росії мама була в Донецьку, і не змогла виїхати вчасно за станом здоров'я. А коли вирішила евакуюватись, потрапила під артобстріл і загинула», - розповіла донька загиблої.

Тетяна Троянченко працювала фельдшеркою. Любила читати та вирощувати квіти.

«Мама дуже хотіла до сім'ї, але не встигла… Вірила в те, що наша країна здобуде перемогу. Взагалі, уся наша родина завжди підтримували тільки Україну, починаючи з 2004 року. Ми стільки пережили з 2014-го і навіть не уявляли, що доведеться пережити таке горе, як смерть найдорожчої людини – мами», – розповіла Ганна.

У Тетяни залишилися чоловік, три доньки та онуки.

Донецька ОВА та платформа Меморіал: вбиті росією згадують убитих росіянами жителів Донеччини.
29.04.202507:11
Творчість, дружба і натхнення: дозвілля авдіївців в Умані
✂️🧵 Щопонеділка в Центрі інтегрованих соціальних послуг УПСЗН Уманської міської ради відбуваються засідання факультету народно-прикладного мистецтва Університету третього віку «Дивосвіт». Координаторка соціального хабу в Умані «Авдіївка. Вільні люди. Так було, так буде.» проводить для відвідувачів творчі майстер-класи — справжні зустрічі душі для внутрішньо переміщених осіб з Авдіївки та інших регіонів України.

🤗🖌 Такі майстерки — це чудова можливість не лише здобути нові знання та навички, а й знайти коло друзів, подолати самотність, відкрити в собі нові таланти. Атмосфера спільної творчості наповнює серця теплом і взаємною підтримкою.

🌞🎉 Окрім навчання, це ще й простір для відпочинку та отримання позитивної енергії, якої сьогодні так бракує багатьом нашим землякам. Кожна зустріч заряджає оптимізмом і допомагає відчути радість простого людського спілкування.

📢📅 Долучайтеся до наших наступних заходів! Детальніше про зустрічі можна дізнатися за телефоном 📱 +380680304507. Чекаємо на вас у колі друзів і творчих ідей!
27.04.202508:45
Оперативна ситуація по області станом на ранок 27 квітня.

Покровський район. У Сергіївці Удачненської громади пошкоджено адмінбудівлю, спортивний об'єкт і господарчу споруду. У Родинському пошкоджено будинок і інфраструктурний об'єкт. У Новоекономічному Гродівської громади 1 людина загинула і 4 поранені.

Краматорський район. У Лимані пошкоджено 2 будинки, ще 2 у Дробишевому і 3 у Зарічному. У Слов'янську пошкоджено промзону. У Зорі Іллінівської громади 1 людина загинула і 1 поранена, пошкоджено 11 об'єктів. У Костянтинівці 2 людини загинули і 7 поранені, пошкоджено 28 приватних будинків, 2 багатоповерхівки, 2 адмінбудівлі, 6 складів, лінію електропередач, легковик, мікроавтобус і 3 вантажівки.

Бахмутський район. У Сіверську поранено людину, пошкоджено 8 будинків.

Всього за добу росіяни 35 разів обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 108 людей, у тому числі 9 дітей.
06.05.202512:52
АВДІЇВСЬКІ ПЛАСТУНИ ВІДВІДАЛИ ХОЛОДНИЙ ЯР ✅

З 3 по 5 травня пластовий гурток «Росомахи» з Авдіївки здійснив мандрівку «Шляхом волі та гідності», вшанувавши героїзм і незламність українського народу.

Якби хтось складав перелік місць, де мусить побувати кожен українець, то туди мав би обов’язково увійти Холодний Яр, що на Черкащині. Тому всі покоління пластунів і пластунок з Авдіївки, з початку 2000-х років регулярно здійснюють мандрівки до цієї визначної місцини.

Чому саме Холодний Яр? Холодний Яр - урочище площею майже 7 тисяч гектарів - реліктовий лісовий масив з багатьма балками, пагорбами, струмками та джерелами. Тож перша причина, чому треба на власні очі побачити цей унікальний край, - це її надзвичайна краса.

Але що робить Холодноярщину справжнім місцем сили, - це те, що ці землі двічі ставали осередком визвольної боротьби українців: у вісімнадцятому столітті - для гайдамаків, а після Першої світової, разом зі спробами УНР здобути для України самостійну соборну державу, повстанці в боротьбі проти загарбників утворили тут Холодноярську республіку (1919-1922).

☝️Мандрівка пластунів і пластунок почалась із Суботова, який був родинним маєтком Богдана Хмельницького. Саме тут гетьман заклав основу свого політичного центру. Познайомились зі священною для українців Іллінською церквою, з історією Замчища Богдана Хмельницького, багато цікавого дізнались про боротьбу Гетьмана за волю України. Навіть обід в корчмі «У пані Олі» - це була дужа смачна історія української гастрономічної спадщини 👍.

📍Чигирин - маленьке, затишне місто, наповнене історією боротьби та звитяги, вразив авдіївців гостинністю та зустрічами з гарними людьми. Чигирин за часів Хмельницького був одним з найбільших міст України. З 1657 по 1676 роки його обирали своєю резиденцією гетьмани України Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Павло Тетеря та Петро Дорошенко. Пластуни з Авдіївки відвідали Музей Богдана Хмельницького та Резиденцію Богдана Хмельницького. В одній з будівель Резиденції представлена колекція козацької зброї та одягу. Сам же музей - це поєднання історичних фактів і сучасного, інтерактивного занурення в контекст подій: авдіївці з захопленням, в буквальному смислі руками, торкались історії.

«Росомахи» подолали довгу дорогу, щоб побачити 📍Мельники - столицю Холодноярської республіки. У селі народились головні отамани холодноярців - брати Чучупаки. Тут встановлені пам'ятники Героям Холодного Яру і автору однойменної книги Юрію Горліс-Горському. Біля Мельників, на місці скіфського городища, зайшли до Свято-Троїцького Мотронинського монастиря. Саме його дзвони 🔔 неодноразово повідомляли холодноярцям про небезпеку. На території монастиря знайшли місце церкви (вона, на жаль, не зберіглась), з якої в 1845 році малював 🎨🖌️акварель «Мотрин монастир» Тарас Шевченко.

Заїхали до Гайдамацького ставу. Набрали води в джерелі «Дзюркун». Кажуть, що вода в Холодному Яру цілюща ☝️.

Експозиція Медведівського краєзнавчого музею познайомила мандрівників з історією Холодноярщини від початку XVIІ століття до сьогодення: Козаччина, Гайдамаччина та Коліївщина, діяльність Холодноярської організації у 1918-1923 рр., Голодомор 1932-33 рр., репресії, рух спротиву в роки Другої Світової війни, Майдани 2004 року, 2013-2014 років, боротьба проти агресії росії з 2014 року до сьогодні.

📍Неподалік найвищої точки Холодноярського плато, де колись був козацький цвинтар, зруйнований в радянські часи, біля Пантеону Героїв авдіївці вклонились пам’яті сучасних лицарів-захисників.

🌳 Кінцевим пунктом маршруту пластунів став хутір Буда. Саме тут вже понад тисячу сто років росте Дуб Залізняка, який досяг 24 метрів у висоту, а діаметр стовбура - 9 метрів.

Надзвичайно насичена, наповнена глибокими сенсами подорож🇺🇦 народила серед мандрівників ідею продовжити знайомство з місцями визвольних змагань українського народу. Хочемо, щоб кожний українець і українка відвідали Холодний Яр і відчули той дух💪, ту славу, які зродились там.
04.05.202511:27
Музика, як елемент терапії: відвідувачі Авдіївського хабу в Умані завітали на концерт камерної музики

🌸 З початком травня авдіївці та відвідувачі соціального хабу в Умані «Авдіївка. Вільні люди. Так було, так буде.» почали знайомитись з новими культурними заходами, що радують та наповнюють позитивними емоціями.

🎻 Наприкінці тижня в Уманському Художньому музеї відбувся чудовий концерт камерної музики, в якому взяли участь викладачі та студенти фортепіанного і струнного відділів Уманського обласного музичного фахового коледжу імені П.Д. Демуцького.

🤗 Прекрасна музика і чудове виконання запам’ятаються учасникам заходу надовго. Адже музика – це голос надзвичайно особливого стану свідомості та внутрішнього духу людини, здатного стати елементом терапії, в якій має потребу кожен.

🫶 Дякуємо виконавцям та організаторам концерту за можливість поринути у світ романтичної музики та насолодитися її глибоким змістом.

📝 Інформацію про наступні заходи можна дізнатися за телефоном +380680304507
01.05.202515:06
Завершено процес створення сторінки Авдіївської громади у Вишиваній книзі Донеччини!

За ініціативи Управління культури і туризму ДонОДА та Донецького обласного навчально-методичного центру культури на Донеччині триває масштабна культурно-мистецька акція #Донеччина_Вишивана, до якої долучилась Авдіївська міська військова адміністрація Покровського району Донецької області.

Метою акції є створення єдиної вишиваної книги, в якій кожна громада Донеччини презентує свою унікальну культурну спадщину, традиції, історію, символи та красу природи. Ця книга стане втіленням духовного багатства й сили нашого краю.

Місто з унікальною історією, з неповторними ландшафтами та краєвидами, з сильними, вольовими жителями, з пам’яттю про звитяжців, які в різні часи боронили українську землю від навали чужинців- це Авдіївка- місто форпост боротьби за незалежність України.

Символіка сторінки Авдіївської громади в вишиваній книзі #Донеччина_Вишивана розкриває історію і традиції міста Авдіївки.

Місто на пагорбі. Пагорб- немов вартовий, що вкритий спокоєм і пам’яттю.

Дим над трубами заводу в нашій інтерпретації- це безкінечність, це своєрідна молитва у спільності з повітрям і вогнем про повернення нашого міста до життя, сповненого мирною працею і творенням.

Кам’яна баба в полі пшениці символізує силу, охорону, зв’язок із предками й духовний захист. Це символ Дикого Поля, в якому росла відвага, героїзм та нестримна воля наших пращурів. Пшениця- це символ відродженого життя: ми віримо в відновлення нашого міста. Золоті лани- це образ спокійного, мирного життя, мрія про яке живе в наших серцях.

Ріка стала символом того, що ворог може отримати наші будинки, але те, за чим він приходив насправді – ми, наше спільне життя, – його не можна просто так захопити. Воно, як ріка, тече крізь трагедії та біль всією Україною, але не піддається руйнівним намірам агресора.

Авдіївська каша як елемент нематеріальної культурної спадщини Авдіївської громади стала символом не тільки сталості традицій, а й незламності та єдності авдіївців по всьому світу.

Авдіївка: твердиня, що стоїть; земля, яка дихає; люди, які люблять, бережуть пам'ять і творять майбутнє.

Відділ культури
Росія вбиває цивільних!

За 30 квітня росіяни поранили 1 жителя Донеччини: у Добропіллі.

Загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.
__
Russia kills civilians!

On 30 April, the number of the victims of the Russians in Donetsk oblast increased by 1 injured.

Total number of victims of Russia in Donetsk oblast doesn't include killed and injured in Mariupol and Volnovakha.

#StopRussia
#RussiaKillsCivilians
29.04.202507:09
Оперативна ситуація по області станом на ранок 29 квітня.

Волноваський район. У Піддубному Комарської громади пошкоджено 2 будинки.

Покровський район. У Добропіллі пошкоджено промзону, у Мирнограді — 2 будинки. У Покровську пошкоджено багатоповерхівку. У Новоекономічному Гродівської громади 3 людини загинули, пошкоджено 9 приватних будинків, адмінбудівлю, кав'ярню і крамницю. У Шаховому 1 людина загинула і 3 поранені.

Краматорський район. У Лимані пошкоджено 2 будинки і лінію електропередач. У Софіївці Дружківської громади пошкоджено будинок. У Костянтинівці 1 людина загинула, пошкоджено 7 приватних будинків, багатоповерхівку, 4 нежитлові приміщення і лінію електропередач; в Іванопіллі поранено людину, пошкоджено 4 будинки; в Білокузьминівці пошкоджено 3 будинки.

Бахмутський район. У Сіверську пошкоджено 8 будинків.

Всього за добу росіяни 33 рази обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 86 людей, у тому числі 4 дитини.
87-річна Валентина Кочура загинула в Маріуполі внаслідок обстрілу. Вона разом із сином Олександром перебувала у школі номер 56. Він також загинув.

«Це сталося 18 або 19 квітня 2022 року в школі на Морському бульварі, що поряд із «Азовсталлю». Мама і брат були в підвалі, можливо, стався авіаналіт і від цього не витримали бетонні перекриття. Мама загинула під завалами одразу, а брат ще деякий час був живий», – розповів син Валентини, Сергій Кочура.

Валентина Кочура родом із Азербайджану. Працювала вчителькою математики. У вільний час цікавилася гімнастикою, йогою, вела здоровий спосіб життя.

«Любляча і добра, дорога бабуся, мама…», – додав син Сергій.

У Валентини Кочури залишилися син, внуки й інші рідні.

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини.
05.05.202505:27
Командир медичної роти 54 ОМБр Олексій Вовченко до повномасштабного вторгнення працював на підприємстві, яке займалось монтажем сонячних електростанцій.

Коли ворог вдерся до нашої країни, медик за освітою не залишився осторонь, і почав шукати посаду в армії, на якій міг би бути корисним. Після кількох спроб стати до лав ТРО, зустрівся з рекрутерами 54 бригади, яка вже вела бої на Донецькому напрямку.

Олексій пройшов офіцерські курси та спочатку став командиром медпункту одного з батальйонів, а пізніше — начальником медичної роти бригади.

Про роботу медичної роти 54 ОМБр імені Івана Мазепи, евакуацію поранених та мрії Олексія — детальніше у відео.
04.05.202508:15
Оперативна ситуація по області станом на ранок 4 травня.

Покровський район. У Білозерському обстріляна закинута промзона. У Мирнограді 1 людина загинула, пошкоджено 6 будівель. У Новоекономічному Гродівської громади зруйновано 14 приватних будинків.

Краматорський район. У Зарічному Лиманської громади знищено будинок. В Андріївці пошкоджено 7 нежитлових будівель і 3 будинки. У Новодонецькому пошкоджено склад. У Слов'янську пошкоджено 3 склади і 2 автівки. У Костянтинівці поранено людину, пошкоджено 13 приватних будинків, багатоповерхівку, адмінбудівлю, 3 лінії електропередач, 2 газогони та інфраструктурний об'єкт. В Іллінівській громаді пошкоджено 19 об'єктів: 15 в Олександро-Калиновому і 4 в Яблунівці.

Всього за добу росіяни 53 рази обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 94 людини, у тому числі 22 дитини.
01.05.202508:59
Оперативна ситуація по області станом на ранок 1 травня.

Покровський район. У Мирноградській громаді пошкоджено 26 будівель. У Покровську зруйновано 2 приватні будинки. У Добропіллі поранено людину.

Краматорський район. У Лимані пошкоджено господарчу споруду, у Коров'єму Яру — 4 будинки і лінію електропередач. У Торському Дружківської громади пошкоджено адмінбудівлю і 2-поверхівку; у Райському пошкоджено приватний будинок. У Довгій Балці Іллінівської громади пошкоджено склад і господарче приміщення. У Костянтинівці пошкоджено багатоповерхівку, приватний будинок і лінію електропередач; в Іванопіллі пошкоджено 24 приватні будинки.

Бахмутський район. У Сіверську пошкоджено 6 будинків.

Всього за добу росіяни 32 рази обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 135 людей, у тому числі 19 дітей.
Під головуванням заступника начальника Авдіївської міської військової адміністрації Сергія Легенького, за участі представника департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації Ганни Конакової, 30 квітня 2025 року пройшло чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення.

☎️ Обговорили стан роботи зі зверненнями мешканців громади на телефонну лінію центру.

👫Проаналізували результати спільної роботи відділу культури та хабів Авдіївської громади як дієвого механізму культурного об'єднання авдіїців.

📖 Заслухали інформацію щодо відкриття бібліотечного хабу "Авдіївський код. Вербуватівка".

🤝Розглянули заходи гуртування мережі хабів громади та їх спільні напрацювання в роботі.

☝За результатами засідання надані відповідні доручення.
Даніл Большаков загинув 13 березня 2022 року у Маріуполі, намагаючись врятувати з-під обстрілів батька з інвалідністю та бабусю.

Того дня хлопець із мамою перебували у підвалі будинку в Центральному районі міста, поблизу магазину «Жигулі». Тато і бабуся спускатися до укриття не захотіли. Коли ж будинок почали обстрілювати, хлопець не зміг сидіти на місці і побіг забирати рідних.

Коли Даніла дістали, то сказали, що хлопець зумів зорієнтуватися і накрив собою дівчину, яка тоді пішла з ним.

Данілу Большакову було 22 роки. Народився у Маріуполі. Був студентом. Водночас працював завідувачем у супермаркеті «Сільпо». У вільний час обожнював малювати, слухати музику, займатися спортом.

«Даня був найсвітлішою людиною з усіх, кого я знала. Добрий, чуйний, водночас мав сильний характер, завжди нас із мамою оберігав. Він мав багато планів, зокрема хотів якраз у березні зʼїхатися зі своєю дівчиною, а влітку – зробити їй пропозицію», – додала сестра Софія.
Росія вбиває цивільних!

За 26 квітня росіяни вбили 4 жителів Донеччини: 2 у Костянтинівці, по 1 в Новоекономічному і Зорі.

Ще 17 людей в області за добу дістали поранення.

Загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.
__
Russia kills civilians!

On 26 April, the number of the victims of the Russians in Donetsk oblast increased by 4 killed, 17 injured.

Total number of victims of Russia in Donetsk oblast doesn't include killed and injured in Mariupol and Volnovakha.

#StopRussia
#RussiaKillsCivilians
显示 1 - 24 7 863
登录以解锁更多功能。