Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Альтеральдика avatar
Альтеральдика
Альтеральдика avatar
Альтеральдика
Селидове. Покровська громада. Донецька область.

"Щит розділено перекинуто вилоподібно на малинове, зелене та чорне поле; в першому полі покладені в косий хрест - срібна шабля із золотим руків'ям вістрям додолу та золотий спис із флюгером того ж кольору та срібним вістрям догори; в другому полі три золоті колоски в стовп; в третьому полі срібні молотки в косий хрест."

☝🏻нагадаю, що є проєкти, які вже були представлені раніше на сторінці в Instagram, і отримали редизайн;
✌🏻раніше я не був таким нахабним і символіка була лише переспівом офіційної (символи, кольори тощо).
08.04.202516:03
Тримайте новий Крінж пакет🩸

Можете кинути в коментарі герб, який я пущу під ніж🔪
Я хотів додати цей герб до рубрики #крінжпакет, але цей блазон Ви маєте побачити окремо:

"Для зображення ... взято п'ятикутний слов'янський щит із золотистою обвідкою🤔...

У верхній частині на білому тлі розміщено назву міста літерами гербового шрифту золотистого кольору з чорною обвідкою.🫠 За геральдичними правилами всі гербові зображення мають чорну обвідку.😧

У нижній частині щита геральдичною фігурою стовп утворюються три умовні смуги. Центральна смуга уособлює річку Вільнянку, вона блакитного кольору. Дві бокові смуги (береги річки), жовтого кольору.🏊🏻‍♂️

У центрі розміщено зображення вершника. Від глядача він обернутий у лівий бік — так за геральдичними правилами.🤌🏻 Тулуб його відхилений назад з піднятою рукою, простертою в емоційному захваті вгору, ніби вигукує він слово «ВОЛЯ!»🤠

Вершник, козак, в шапці сірого кольору, в білій, вишитій червоним, сорочці, що розвівається на вітрі, з хрестиком на міцних грудях
😇, шаровари, з грубого домотканного полотна сірого з вохрою кольору🧶, в коричневих темних чоботях. Обличчя, руки вершника засмаглі від сонця🌞, колір — помаранчевий. Сідло коричневе по краю бахристе. Кінь — білого кольору, грива і хвіст теж білі, він у стрибку (в леті долає перепону — річку). За нею вже бажана Воля.

Внизу в вільному леті зображено степового орла (колір птаха сіро-вохристий), цим підкреслюється, посилюється алегорія поривання до дійсної волі і незалежності.

Зображення птаха підсилює політ вершника, дає відчуття загального зображення гербового малюнку в його об'ємності.
"🫠🫠🫠
25.03.202511:42
Марківка. Старобільський район. Луганська область.

"На лазуровому щиті із зеленим підніжжям та червоною розімкнутою облямівкою, обтяженою двома золотими колосками в стовп, сходить золота цибулина з зеленим листям, перед якою лежить червоний глечик, звідки поверх всього додолу виливається срібний хвилястий потік, що розширюється".

Чому довелося додати всратий лугандонський герб, поясню в коментарях💩
Що глибше занурюсь у класичну геральдику, то більше розумію на скільки обскубаною є наша українська. Багато гербів навіть блазонуються неправильно🫠🫠🫠
Олександро-Калинове. Іллінівська громада. Краматорський район. Донецька область.

"На золотому щиті з лазуровим хвилястим підніжжям, завершеним срібною вузькою облямівкою та обтяженим срібною вузькою хвилястою балкою, зелений з чорними колесами трактор УД-2, супроводжуваний у главі візерунком зеленої гілки з червоними кетягами калини".

На днях я занурився в історію села Олександро-Калинове та зібрав її по крупицях в одну статтю. Я трохи змінив герб, проте центральний елемент я б і зараз не змінив.

Трактор переводить герб у такий вигаданий термін, як техногеральдика.
Авдіївка. Покровський район. Донецька область.

"Щит напіврозтятий та перетятий. У першому зеленому полі золота підкова вушками додолу; у другому лазуровому полі золотий молоток та розвідний ключ у косий хрест; у третьому чорному полі повстають чотири червоних ґонти у золотій нитяній облямівці."
30.03.202509:25
Завітне Бажання. Старомлинівська громада. Волноваський район. Донецька область.

"Щит підвищено перетято на лазурове поле, на якому сходить золоте з прямими та хвилястими променями поперемінно; та золоте поле із лазуровою розімкнутою зверху облямівкою, на якому натурального (брунатного) кольору верба із зеленим листям."
Їжівка. Костянтинівська громада. Краматорський район. Донецька область.

"На червоному щиті із золотою главою, обтяженою червоною розгорнутою книгою зі срібними сторінками, де на правій стороні чорний сигль "Ї", а на лівій - золоте перо в лівий перев'яз, повстає срібна половецька баба."

Перша версія цього герба була розроблена на основі емблеми сільської ради, але я вирішив додати зміни. А саме - додати золоту главу із книгою.

Книга символізує, що саме на хуторі Їжівка народився відомий український дисидент, педагог та правозахисник Олекса Тихий. Сигль Ї символізує питому українську назву села та праці Тихого з української мови.
23.03.202515:03
Катеринівка. Іллінівська громада. Краматорський район. Донецька область.

"На зеленому щиті, всіяному срібними трилисниками, золотий здиблений Козеріг."

І як люди щось публікують з телефону? Жах якийсь🫠
Найважливіше з гарячих обговорень герба Кам'янця-Подільського:

🐍Герб із Юрієм Змієборцем від 1374 року, який згадує Дашкевич може бути пов'язаний з карбуванням від 1380 року подільського півгрошика князя Костянтина Коріятовича. Проте першою столицею тодішнього князівства був Смотрич, який зараз і носить герб із Юрієм Змієборцем.
На жодні документи ці згадки про 1374 рік напряму не посилаються, а всі тексти наповнені словам "мабуть", "можливо", "здається".

➕До проєкту Великого Герба, затвердженого 2012 роком додано девіз “ПІД СОНЦЕМ БОГОМ СТВОРЕНЕ”, який замінив собою попередню ідею «Сонце світить кожному» («Sol omnis lucet»/«Sol omnis»), що фактично легалізує хрест, який до герба додали росіяни. Який в свою чергу жодним чином ніде не пояснюється.

🗝Святий Миколай на проєкті Великого Герба є помилкою, зображення якого переплутали свого часу зі Святим Петром. Цей проєкт цю помилку фактично узаконює, бо на наявних зображеннях старих гербів та печаток чудово видно, що святий тримає в руках ключі (атрибути Святого Петра).

🦅У звіті сесії, на якій затвердили нині офіційний герб, зазначено: «Депутати - після тривалої дискусії і поіменного голосування відновили історичний герб Кам’янця-Подільського 1796 року. Проте, двоголового імперського орла, депутати на гербі 1796 року чомусь не згадують.
Колись підписники просили показати мої замальовки. Загалом - нічого грандіозного. Зазвичай це примітивні скетчі кульковою ручкою на аркушах в клітинку🐤
У деяких населених пунктах на рівні герба та прапора, офіційною символікою також є корогва (хоругва).

Вікі дає визначення корогві, як бойовому прапору, але в Україні також набули поширення серед церковної та муніципальної символіки.

Корогва частіше повністю повторює елементи герба, або сам герб (малий чи середній).

Фактично є європейським banner of arms, або ще простіше - heraldic flag - квадратним прапором муніципалітету.

В Україні також є штандарти - теж квадратні прапори, але виконують іншу функцію.

Заглиблюватися я в це не буду. Корогву зробив щоб була💅🏻
Буквально вчора у нас в чаті згадався офіційний герб Херсона і вчора було прохання від підписника в instagram висвітлити його історію.

Сьогодні трохи розібрався з цим питанням, то побачите вже на днях. А ще розширив статтю на Вікі.

*зображення герба Херсонської землі (автор - Wowthatsmeow)
Якщо ранок починається з того, що тобі пише автор сайту Українська геральдика, отже вийшла стаття від Радіо Свобода📰
22.03.202513:44
Коломия. Івано-Франківська область.

"На червоному щиті золота коронована голова орла."

Коли я вивчав цей герб, то згорів нах🔥
Іванівське. Бахмутська громада та район. Донецька область.

"Щит перетято кутоподібно на чорне поле, обтяжене двома золотими козацькими піками зі срібними вістрями та малиновими прапорцями, складеними в косий хрест та супроводжувані вгорі срібною мушлею; та зелене поле, обтяжене трьома золотими ступками в балку, середня з яких більше за інших."

Був час також і більше зануритися в історію села Іванівське і тут вже довелося кардинально змінити проєкт. Одразу скажу, що барська купальня від герба відвалилася, адже я не зрозумів, чому сільська рада зробили її центральним елементом🤷‍♂️

Скажу лише, що мушля це символ Іоанна Хрестителя, бо асоціюється з хрещенням. З мушлею зустрічаються деякі ікони та біблійні сюжети довкола Іоанна Предтечі.

Зелений трикутник це гора Баба.

А Ступки - це брати засновники села. Ойконім зберігся досі: ботанічний заказник Ступки-Голубовські, річка Велика Ступка, сусіднє село Ступочки.
На днях мене звинуватили в тому, що я приписую французький геральдичний щит до російської геральдичної системи. Насправді це моя власна маніпуляція на користь так званого іспанського.

Іспанський щит для українських муніципалітетів - це не примха очільника УГТ Андрія Гречила. Так історично склалося. З появою на українських землях геральдики, найпоширенішим щитом був іспанський.

Звісно, що в Україні герби на французькому щиті не всі походять з російської геральдичної традиції. Але таких більшість. Така форма щита подекуди зустрічається в Польщі, Австрії, Угорщині тощо. Справа в тому, що ці країни не мають єдиної геральдичної системи.

Не має подібної системи й Україна. Є геральдична традиція, методичні рекомендації з питань геральдики, проте не система. Вгадайте яка квазідержава має систему? Бінго!

Як раз таки росія має чітку геральдичну систему. Її, до речі, не так давно оновили і зараз російська геральдична реформа дотягнулася і до окупованих українських земель. Перше, що піддається змінам - щит. Саме французький щит є основою російської геральдичної системи. Без альтернатив. Це тягнеться ще з часів імперії.

Першу геральдичну систему запровадив Бернгард Кене. На ній частково ґрунтується і українська традиція. Чому традиція, а не система? Бо це не вимоги, а лише рекомендації для того, щоб наблизитися до єдиної системи в межах України. Тобто це не жорсткі умови для герба Вашого села, а лише "ну бум ласка зробіть отако"🥹

Але Україні потрібна геральдична реформа, бо це один з аспектів політики деколонізації. По-перше, позбавитися російських гербів, а згодом і решти - румунських, угорських тощо.

Румунія також має чітку геральдичну систему. В основі - англійський щит і чітка ієрархія корон, за якими можна точно сказати, що цей герб румунський.

За малим гербом неможливо визначити якій країні належить герб. Але коли з'являється система прикрас, як наприклад, декоративний картуш та корона, то ви точно зможете сказати, що цей герб з України.

Так само можна сказати, що Дружківка, Сіверськ чи Костянтинівка є частиною російської імперії. Саме імперії. Тому нам і потрібно буде колись провести реформу. Закарбувати чіткі вимоги та правила для української муніципальної символіки.

Проте варто сильно переглянути всі ці методичні рекомендації, бо виглядають вони як ніби взяли мануал з класичної геральдики, викинули з нього все, що не змогли перекласти з французької на українську і вуаля🙌🏻
Всі ці 37 днів мене гризло сумління, що я намалював негарного барана для Новоянисолі.

Сьогодні я цю халтуру виправляю. Це все, що Вам треба про мене знати🫥

А ще тепер деякі мої роботи можна знайти на сайті Української геральдики, де я з'явився як автор👈🏻
27.03.202509:05
Миколаївка. Новогродівська громада. Покровський район. Донецька область.

"Щит перетято на лазурове поле, на якому сходить золоте сонце з п'ятьма серпастими променями, та зелене поле, де з чорного вигнутого тонкого підніжжя в стовп золотий паросток з золотим листям і верхнім зеленим."

Багато інформації про село немає, але трохи я знайшов і закинув на Вікі і ще менше залишу в коментарях🌿
Трохи оновив презентації з Луганщини на Pinterest
Добропілля. Покровський район. Донецька область

"Щит перетято за шевроном на лазурове поле, обтяжене золотим сонцем з 18-ти хвилястих променів, що сходить; та зелене поле із чорним хвилястим підніжжям, завершеним срібною тонкою хвилястою балкою та обтяженим двома золотими молотками в косий хрест"

Герб Добропілля мене переміг. Я не зміг його ніяк переосмислити. Лишаємо як є. Лише зроблю спробу правильно його блазонувати, бо не певен, що роблю це коректно. Сонце замінив на геральдичне, адже офіційне ніяк додатково не блазонується.

Єдине, що я не зміг притягнути сюди рагульський офіційний прапор🫥
15.03.202509:12
Я хотів розповісти історію герба Кам'янець-Подільського, але через те, що це буде доволі великий матеріал, хочу загострити увагу окремо на іншому.

Перед Вами офіційний герб міста Кам'янець-Подільський, затверджений 18.12. 2012 року.

На другому слайді Ви можете побачити систему муніципальних корон в межах геральдичної системи російської федерації, яка була затверджена Геральдічєскім совєтом 24 березня 2005 року.

В свою чергу нова система корон ґрунтується на першій системі територіальних корон, яка була розроблена Гєральдічєскім совєтом прі прєзідєнті російской фєдєрациі у 2002 році.

У мене запитання до секретаря міської ради В.Сенюка, на якого поклали контроль за виконання цього рішення. А якого бл*дь х*я?🗿
🤷‍♂️

#Самар
@patokovyna
显示 1 - 24 33
登录以解锁更多功能。