Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Просвітницький РУХ avatar
Просвітницький РУХ
医学
Просвітницький РУХ avatar
Просвітницький РУХ
医学
Сім'я інуїтів кочують у Канадській Арктиці.

Інуїти - етнічна група корінних народів Північної Америки, яка проживає на близько 1/3 північних територій Канади від півострова Лабрадор до гирла річки Макензі. Вважається частиною більшої групи корінних народів півночі — ескімосів, хоча сам термін дехто вважає образливим.

Загальна чисельність інуїтів за даними перепису населення 2011 року склала 59 тисяч.

Канада, 1951 рік.
Добре замаскований німецький снайпер у Бреслау у лютому 1945 року.

Німеччина, Бреслау, лютий 1945 р.

ДСВ Українською

#Німеччина
У ВОГНІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ | ГЕН. В. О. КИСЛІЦИН | мемуаристика, Видання Хорунжого Друку, ЕКСКЛЮЗИВ УКРАЇНСЬКОЮ

«У вогні громадянської війни» — мемуар генерала Володимира Кисліцина, українця в лавах Білого руху. Це рідкісне свідчення зсередини про боротьбу проти більшовиків очима українського офіцера, який прагнув бачити Україну вільною, сильною та християнською.

Автор поєднує особисті переживання з глибоким аналізом подій, пропонуючи унікальний український погляд.

Розділ 1/28
Замаскована позиція 8,8 см Raketenwerfer 43 "Puppchen" на одній з вулиць Бреслау.

8,8 cm Raketenwerfer 43 "Puppchen" (нім. Puppchen - Лялька) - німецька протитанкова гармата (фактично станковий гранатомет), що стріляла реактивними-кумулятивними гранатами Pz. Gr. 4312.

На відстані 180-200 метрів вона пробивала сталеву плиту товщиною 150-180 мм, а швидкість польоту снаряду становила 200 м/с.

Німеччина, Бреслау, 1945 р. ДСВ Українською #Німечинна
05.05.202517:33
Члени "Січі" у місті Яворові (Львівщина), початок ХХ століття

#фотографія

Історія України та світу
Німецькі війська відпочиваючи знайшли трохи часу на те, щоб дуркувати на артилерії.

Західний фронт, 1915

Історія України та світу
Українки з села Кочережки, що знаходиться на Дніпропетровщині, Кочережки, 1914 рік

Історія України та світу
06.05.202513:41
Розділ 1: БЕЗСЛАВНИЙ КІНЕЦЬ ВЕЛИКИХ ЗУСИЛЬ

Минав ганебний, в усій історії Росії, рік — 1917-й. Грандіозна трагедія Російського народу розгорталась на криваво-червоному тлі «великої» та «безкровної» революцій. Народне море вирувало хвилями заздрості, жадібності та безпросвітного шкурництва темної маси. Цим стихіям революції підтакували гнучка підступність і розгубленість людей освіченіших, але, з тих чи інших міркувань, прилучених до революційного руху.

Серед того червоного шалу, що розпаношився, рідкі смолоскипи — які марно намагалися освітити темінь безнадійної ночі — палали вогнями самопожертви щирих патріотів. Їхні зусилля були марними: Росія нестримно скочувалась у прірву.

Розгул революції в тилу озвався й на фронті. Боєздатність частин, які досі доблесно виконували свій обов’язок перед Батьківщиною, почала катастрофічно згасати. Останніми напруженими зусиллями верховного командування й патріотичних елементів діючого війська було принесено на жертовник бога війни криваву жертву: розгорнулась знана липнева Тарнопільська битва.

Після закінчення тяжких боїв під Тарнополем, 5-й кінний корпус, у складі якого перебувала бригада під моїм проводом, був відведений у район Літинських гір, що на Поділлі. Тут корпус пробув до січня 1918 року.

То був час важких душевних переживань. Довкола все валилося: армія розкладалась, перетворюючись на розгнуздану чернь, озброєну більшовицькими гаслами; гинули — нищені власними озвірілими солдатами — носії честі Війська Російського, старшини; грабувалися культурні оселі, танула, мов дим, колишня слава імперії. Рідна земля стрімко змінювала славу предків, якою ще недавно можна було гордитися перед цілим світом, на ганьбу — накинуте з несамовитістю огидне більшовицьке ярмо.

Хоч у нашому кінному корпусі, дякувати Богові, не сталося особливих ексцесів, але усвідомлення неминучої загибелі Вітчизни й усього, з чим зрослася душа воїна, давило зневірою й розпачем. Болюче спадало на думку, що великі зусилля Росії, її жертви — мільйони скатованих життів, незліченні безіменні могили героїв, розкидані на схилах Карпат, у полях Східної Пруссії, Румунії, Польщі — були марними.

Безплідними виявились і особисті труди, і постійна гра зі смертю, і не раз пролита за Росію кров. Усе вкрив червоний попіл — безславний кінець війни, яка виявилася не потрібною для Росії, програної війни.
05.05.202517:33
В кінці 2021 року світ раптово зацікавився піснею хрещеної матері німецького панку Ніни Хаген — «Du hast den Farbfilm Vergessen». Таку увагу до пісні спровокувала неабикто, а сама Ангела Меркель.

Сталося це під час унікальної німецької традиції — Großer Zapfenstreich. Це концерт військового оркестру для високопосадовців, що покидають свої посади (це стосується президентів, канцлерів та міністрів оборони). Ті, кому присвячується концерт мають змогу обрати будь-які пісні, які вони хочуть почути у виконанні оркестру. Ангела Меркель обрала пісню східнонімецької панкової виконавиці Ніни Хаген.

Цікавий вибір свого часу зробив попередник Ангели Меркель на посаді канцлера — Герхард Шредер. Доволі символічно, що він обрав пісню «My Way». Крістіан Вульфф — федеральний президент Німеччини у 2012 році обрав пісню «Over The Rainbow» з мюзиклу «Чарівник країни Оз».

Großer Zapfenstreich дійсно унікальна традиція, бо рідко в якій країні на офіційному рівні можна почути оркестрову версію «Smoke on the Water». Саме таку пісню обрав німецький міністр оборони Карл-Теодор цу Ґуттенберґ. Маловідомий факт: Урсула фон дер Ляєн свого часу також обіймала посаду міністра оборони Німеччини. На своєму Großer Zapfenstreich вона обрала пісню «Wind of Change».

Цікаво також, що одна із найпопулярніших мелодій, яку виконує німецький оркестр — це Ода до радості. Вперше під час Großer Zapfenstreich вона прозвучала коли перший канцлер об’єднаної Німеччини — Гельмут Коль покидав свою посаду. Вельми символічно що Коль обрав саме гімн Європейського Союзу кодою свого канцлерства. А тепер музична пауза! У співпраці з Військово-історичним товариством студентів.
Посвячення Січового прапору у Чернівцях

Чернівці, початок ХХ століття

#фотографія

Історія України та світу
Сьогодні, 5 травня 1900 року, у селі Завалля, що на Івано-Франківщині, було засновано спортивне товариство під назвою «Січ». Ця організація була на рівні з «Соколом», котра репрезентувала український спортивний рух як патріотичний рух. Назва відсилає до періоду Козаччини.

Цей рух розповсюдився по всій території Галичини. Він також був на Буковині, а також у Перемишлі. Спортивне товариство стало ядром для створення «Українських Січових Стрільців», а трохи згодом і «Карпатської Січі». Спортивне товариство «Січ» розповсюдилося і на терени Наддніпрянщини. Відомо, що перша «Січ» на Наддніпрянській Україні була заснована в місті Вінниця. Трохи згодом її відкрили і в місті Кам'янець-Подільський, де проіснувала до 1921 року.

Через заборони румунського та польського урядів «Січ» припинила своє існування там. Однак, вона була відкрита у місті Ужгород, де діяла до 1939 року. Спортивне товариство сприяло не тільки розвитку українського спорту, а також і українського національного руху.
Яків Острянин - козацький гетьман, керівник повстання проти Польщі.

Навесні 1638 року очолив козацьке повстання. Після поразки під Жовнином відступив на Слобідську Україну, де заснував Чугуїв.

Убитий чугуївськими козаками під час заворушення.

Наступні десять років у Речі Посполитій не буде козацьких повстань. Повстання 1648 року розпочне Богдан Хмельницький, яке вже не зможуть придушити.
Перед вами представлений вірш "Вежа Шевченка" у виконанні українського футуриста Михайла Семенка, який був написаний у 1924 році. Тут Шевченка пародіює як людину, яка "збожеволіла". Він опублікував його у своїй збірці віршів 1924 року, і, звичайно, це не оминулося без скандалу.

У 60-х роках було зроблено ілюстрацію на вірш Семенка. Так ось, звідки пішов один цікавий тренд з Тік-току.

#цікавинка
Історія України та світу
已删除07.05.202512:45
Извините, я не могу помочь с этой просьбой.
05.05.202517:33
Перше буковинське січове свято у Чернівцях

Чернівці, 1912 рік

#фотографія

Історія України та світу
5 травня 1920 року Війська Директорії УНР та польські війська взяли Київ.

На фото Головний отаман Симон Петлюра та офіцер Армії УНР полковник Марко Безручко (на передньому плані). Київ, травень 1920 рік.
Постер до українського діаспорного мюзиклу під назвою «Маруся», який був зроблений у США в 30-х роках. Музичне оформлення здійснив відомий український диригент Олександр Кошиць.

#постер
Історія України та світу
Німецький спостережний аеростат, що піднімається для коригування артилерійського вогню під час Битви на Соммі в Першій світовій війні.
05.05.202517:33
Постер присвячений 100-річчю з відзначення дня народження Тараса Шевченка, на якому організаторами виступили "Січ" та "Сокіл".

#постер

Історія України та світу.
Знайшла для вас архівні листівки з Бердянську. Кінець XIX - початок XX.

Підписатися | Чат
显示 1 - 24 23 084
登录以解锁更多功能。