Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Шо в Китаї? avatar

Шо в Китаї?

Найбільший в Україні канал про Китай, китайські міжнародні відносини, локальні новини і політика.
Чат каналу: https://t.me/+MBVVWEv93O4yOWUy
Зворотній зв‘язок: @huangdi_dawang
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置
语言其他
频道创建日期Sep 08, 2023
添加到 TGlist 的日期
May 22, 2024
关联群组

记录

29.04.202504:24
1.6K订阅者
29.03.202500:12
367引用指数
25.02.202502:53
11.4K每帖平均覆盖率
10.04.202523:59
2.6K广告帖子的平均覆盖率
10.03.202507:59
18.61%ER
02.03.202523:59
777.90%ERR

Шо в Китаї? 热门帖子

老大哥在看着你

🇨🇳 Шо в Китаї?
😵 Хтось знайшов пам'ятник невідомому китайському солдату у селі Павлівка, Синельниківського району на Січеславщині.

🇨🇳 Шо в Китаї?
🇺🇦🇨🇳 22 квітня Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ма Шенкунь був запрошений до Міністерства закордонних справ.

Під час зустрічі заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс наголосив, що факти участі китайських громадян у бойових діях проти України на боці держави-агресора, а також залучення китайських компаній до виробництва у Росії продукції військового призначення викликають серйозне занепокоєння та суперечать духу партнерських відносин між Україною та КНР.

Докази таких фактів були передані українськими спецслужбами китайській стороні.

У зв’язку з цим Євген Перебийніс закликав китайську сторону вжити заходів з метою припинення підтримки Росії у її агресії проти України, про відсутність якої неодноразово заявляв Пекін.

Євген Перебийніс запевнив, що наша держава цінує стратегічне партнерство з КНР та розраховує, що Китай утримуватиметься в подальшому від кроків, які могли б зашкодити двостороннім відносинам.
27.04.202518:01
Тінь Культурної революції: як незасвоєне минуле впливає на сучасний Китай

Уявімо собі, що червоногвардієць із часів Мао Цзедуна опиняється в сучасному китайському місті. Одягнутий в уніфікований одяг, він з подивом дивиться на висотні будівлі, галасливі торгові центри й нічні клуби, а ще більше його шокує вигляд жінок у коротких спідницях і на підборах. Читання газет приносить знайомі теми — критика американської демократії, репортажі про візити лідерів на заводи. Але поруч — новини про клініки для зниження ваги, пластичну хірургію й сервіси для пошуку кохання. Він навіть бачить офіційні співчуття Китаю з приводу смерті Папи Римського — факт, який суперечить усім уявленням її покоління.

Хоча портрет Мао досі висить над площею Тяньаньмень, на рекламних щитах тепер не цитати великого керманича, а реклама косметики й розкішних авто. Маленька червона книжечка перетворилася на мобільний додаток для обговорення моди, спорту і подорожей. Усе це свідчить: країна, яка колись запекло боролася проти капіталізму, нині стрімко рухається шляхом ринкової економіки.

І все ж, попри зовнішні зміни, в управлінні країною простежується спадкоємність. Якщо Мао заохочував хаос і боротьбу проти авторитетів, то Сі Цзіньпін наголошує на стабільності й повазі до старших. Замість вивчення історій про героїв повстань, школярі тепер читають про генералів, що славилися слухняністю. Сі, який сам пережив переслідування під час Культурної революції, централізував владу ще жорсткіше, ніж Мао: він ліквідував обмеження на кількість термінів президентства й оточив себе вірними прибічниками.


Водночас Комуністична партія Китаю так і не провела повноцінного осмислення свого маоїстського минулого. У 1981 році вона офіційно засудила Культурну революцію як «катастрофічну», але водночас виправдала саму себе, переклавши провину на «контрреволюціонерів», що начебто ввели Мао в оману. Після цього тему закрили, архіви засекретили, а спроби створити музей відхилили. Із часом пам’ять про справжні масштаби насилля — страти, переслідування, масові вбивства — почала стиратися.

Сучасний Китай — країна контрастів, де поряд існують процвітання для одних і тяжкі умови для інших. Молодь стикається з високим безробіттям, корупція й експлуатація праці залишаються поширеними явищами, а важкі спогади про локдауни через Covid-19 ще свіжі. На цьому тлі зростає ностальгія за Культурною революцією як нібито більш «чистим» і «рівним» часом. Збірники творів Мао знову стали бестселерами, а неомаоїзм набирає популярності серед молоді.


У 2023 році тисячі людей зібралися в Шаошані, на батьківщині Мао, скандуючи гасла Культурної революції. Це нагадування про те, що поки Комуністична партія уникає чесного аналізу свого минулого, тінь Культурної революції продовжуватиме тяжіти над майбутнім Китаю.
🇨🇳 Китай закликав усунути «першопричини» російсько-української війни

першопричини, на думку Ван Ї, — це не росія 😭

На зустрічі міністрів закордонних справ BRICS у Ріо-де-Жанейро глава МЗС Китаю Ван Ї повторив традиційну позицію Пекіна щодо війни в Україні:

Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне врегулювання української кризи, та сподівається, що сторони усунуть її першопричини і якнайшвидше досягнуть справедливої, тривалої й мирної угоди, яка буде обов'язковою та прийнятною для всіх.

- заявив міністр закордонних справ КНР

Ван Ї наголосив на важливості "збереження об'єктивної та неупередженої позиції" і закликав вирішувати суперечності "через діалог і переговори."

Знову, без прямих згадок про росію як агресора. Без конкретних механізмів врегулювання. Без визначення, що саме стало "першопричиною"

🇨🇳 Шо в Китаї?
10.04.202507:01
Пишуть, що китайці не дуже то і переживають за мита. Вони все можуть виготовити всередині країни — навіть покращену версію Трампа 🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?
14.04.202516:49
На пресконференції, організованій СБУ, військовополонені з КНР попросили Пекін організувати їхній обмін для повернення додому

Військовополонені з Китайської Народної Республіки, які воювали у складі зс рф і були взяті в полон Силами оборони на Донеччині, закликали офіційний Пекін сприяти організації їхнього обміну на українських військовополонених, яких утримує рф.

Про це вони повідомили під час пресконференції, організованій Службою безпеки України.

Зокрема, обоє полонених заявили, що хочуть повернутися додому і готові до обміну на українських захисників. «Ми всі хочемо повернутися до Китаю, на батьківщину. Ми сподіваємося, що китайський уряд може допомогти: тобто здійснити обмін між Україною та росією і ми повернемося до Китаю», – сказав військовополонений Джан Ренбо.

Відповідаючи на запитання журналістів, обоє розповіли, що вербування громадян КНР для підписання контракту з міноборони рф для участі у війні проти України відбувається через різні платформи, зокрема, з допомогою блогерів і реклами у ТікТок та інших соцмережах.

«Нашим співгромадянам із Китаю, які захочуть взяти участь у цій війні, ми хочемо сказати, що не варто цього робити. Тому що все, що ми почули від росіян, – це була неправда. І виявилося, що росія не така сильна, а Україна не така слабка. І тому краще – взагалі не брати участі у війнах», - вважає військовополонений Ван Гуанцзюнь.

За словами обох іноземців, вони підписали контракти з міноборони рф, спокусившись на велику одноразову грошову винагороду та подальші щомісячні виплати у розмірі 200-250 тис. рублів.

Один із них підписував контракт у Ростові, інший – у Казані. Як стверджують полонені, потім їх перевезли у польові наметові табори для короткотривалого навчання, а згодом – до тимчасово окупованого Донецька.

Після того, як вони опинилися в полоні, їх передали представникам СБУ та перевезли у безпечне місце далі від лінії фронту, а потім – до Києва, де утримують у гарних умовах і добре ставляться.

«Війна зовсім відрізняється від того, що ми бачили в кіно і по телевізору. Хочу сказати своїм рідним, що мені зрештою дуже пощастило: ставлення в Україні до мене – дуже хороше», – відзначає Джан Ренбо. Він усвідомлює, що має нести покарання за участь у війні.

Нагадаємо, СБУ проводить необхідні слідчі заходи для встановлення всіх обставин участі громадян КНР у війні рф проти України та перевіряє покази цих полонених.

Слідство ведеться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора за ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини).
Десь в резиденції 中南海, 2025

🇨🇳 Шо в Китаї?
Реакція Вейбо не забарилась

🔻 [Якщо США додають тарифи для нас], а не інших, це фактично означає мовчазну згоду на капітуляцію, тобто Трамп по суті тимчасово здався. Через це американський фондовий ринок злетів угору, але волатильність знову повертається.

🤦‍♂️ Тим часом, Міністр фінансів США Бессент спробував представити паузу як частину стратегії Трампа, а не як капітуляцію, заявивши, що тарифи спрацювали на те, щоб деякі з найближчих сусідів Китаю укладали угоди зі Сполученими Штатами.

🇨🇳 Шо в Китаї?
09.04.202518:11
Військовополонені китайці спілкуються з СБУ в Києві — Зеленський

Президент додав, що Україна має дані про інших громадян КНР в ЗС РФ: їхні імена, прізвища та конкретні шляхи, як вони опинилися у складі окупаційного контингенту.

Плз скиньте в коментарі трек «Я відпустку проведу на підвалі СБУ». Дякую.
💀 Китайці поширюють в соцмережах сцену з "Сімпсонів", де Трампа нібито ховають 12 квітня 2025

Але, як пишуть, це фейк, такої серії не було 🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?
10.04.202519:16
А хтось бачив посаду перекладача/-ки з китайської в ЗСУ?

оце справді гарна теорія і практика перекладу 🤦‍♂️

🇨🇳 Шо в Китаї?
❗️Китай заперечив заяви Зеленського про постачання росії зброї, — Sky News

Речник МЗС Китаю Лінь Цзянь назвав «безпідставними» заяви президента України Володимира Зеленського про те, що Пекін постачає Москві артилерію та порох для боєприпасів:

Китай ніколи не надавав летальну зброю жодній зі сторін під час цієї війни та суворо контролює товари подвійного призначення.

Українська сторона публічно заявляла, що більшість запчастин до зброї, які імпортує Росія, надходять із США та інших західних країн.

При цьому китайський дипломат не став коментувати слова Зеленського про те, що китайські компанії займаються виробництвом зброї в рф
🗣️ Мита мають бути вже 888%, це щасливе число для китайців

Пишуть в соцмережах після введення 145% мита 🤦‍♂️

Хоча є ше 1314% або 666%, теж непогані варіанти 💀

🇨🇳 Шо в Китаї?
🗣 Більші мита — менше фільмів

Представник Китайської кінематографічної адміністрації заявив, що країна помірно скоротить кількість імпортованих фільмів зі США

🗣 За словами речника, це рішення ґрунтується на ринкових принципах та уподобаннях аудиторії, зокрема з огляду на нещодавнє підвищення мит США на китайський експорт.

Останні торговельні кроки Вашингтона неминуче впливають на інтерес китайських глядачів до американського контенту

— зазначив речник.

Водночас Китай, як другий за величиною кіноринок у світі, підкреслює свою відданість відкритості й обіцяє залучати більше якісних фільмів з інших країн для задоволення попиту 🫡

🇨🇳 Шо в Китаї?
登录以解锁更多功能。