Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
新闻和媒体
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
新闻和媒体
❗️Андрій Сибіга прокоментував чергову нічну атаку Росії на українські міста

«Росія знову завдає ударів по Києву. Гучна ніч у столиці України.

Станом на зараз, двоє людей загинули, інші поранені, в тому числі четверо дітей, які отримали опіки.

Росія також атакувала Запоріжжя та інші регіони.

Путін відповідає такими жорстокими ударами на безумовну пропозицію України про припинення вогню на 30 днів або довше. Він свідомо насміхається над мирними зусиллями США.

Необхідно посилити тиск на Москву, щоб покласти край цьому терору.

Це також ще одне нагадування, чому відзначення 80-ї річниці перемоги над нацизмом разом з путінською Росією є неприйнятним. Це не "визволителі", а воєнні злочинці», – зазначив глава МЗС.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіасом Корманом, який прибув до Києва.

На початку візиту Андрій Сибіга та Матіас Корман поклали квіти до Стіни пам’яті поглелих захисників України на Михайлівській площі.

Під час переговорів міністр висловив вдячність Генеральному секретарю за вже третій візит в Україну від початку повномасштабного військового вторгнення РФ та відкриття у 2023 році Офісу ОЕСР в Україні. Цей крок засвідчив віру Організації в Україну та її процвітаюче, незалежне та демократичне майбутнє.

Сторони також обговорили прогрес української сторони в реалізації Програми ОЕСР для України з метою набуття повноцінного членства в Організації. Міністр підкреслив, що співпраця з ОЕСР є важливою частиною стратегічного курсу нашої держави на успішну інтеграцію в економіку Європейського Союзу.

Більше: https://bit.ly/3YsU72v
04.05.202516:48
Провів зустріч із Президентом Петром Павелом у Чехії. Подякував за незмінну та принципову підтримку України і в захисті життів від російських ударів, і в політиці.

Чехія бере активну участь в усіх форматах глобальної співпраці, щоб зупинити російську агресію. Блискуче працює чеська артилерійська ініціатива: минулого року ви значно допомогли нам зі снарядами для артилерії, і ми розраховуємо, що цього року співпраця буде такою ж результативною: ми проговорювали, що цього року може бути 1,8 мільйона снарядів. Це дуже сильне рішення. Завтра в нас буде зустріч з оборонними компаніями Чехії, і ми готуємо ще конкретику. Сьогодні ми з Президентом Павелом, а також представники на рівні урядовців та військових обговорюють наступні кроки у розвитку нашої авіаційної коаліції, а саме – створення українсько-чеської школи F-16. Очевидно, що станом на зараз із безпекових причин ми не можемо відкрити таку базу в Україні: російські удари щодня тривають. І тому ми працюємо з партнерами, щоб такі школи могли відкритися за межами України. І це буде. Ми домовилися, що Чехія буде з нами в реалізації відповідних рішень. І, звісно, ми сьогодні детально обговорили наявну дипломатичну роботу – комунікацію з ключовими партнерами: США, Європою. Ми робимо все можливе, щоб партнери збільшили тиск на Росію.

Дякую Чехії, усьому народу, уряду за повагу до нашої української громади та за синьо-жовті прапори сьогодні на вулицях Праги. Ми дійсно це високо цінуємо – усю вашу увагу, усю допомогу, усю вашу підтримку.

🇺🇦🇨🇿
❗️Речник МЗС Георгій Тихий:

«Я щойно зв'язався з речницею Державного департаменту США Теммі Брюс.

Ми підтвердили, що її коментар щодо ролі США як посередника пролунав у контексті її аналогічного коментаря, зробленого раніше цього тижня: "Якщо не буде прогресу, ми відступимо від ролі посередника".

Це не була нова позиція, а лише повторення того, що раніше вже озвучував державний секретар США».
01.05.202509:32
Зараз в Одесі ще триває розбір завалів у будинку, по якому вдарив російський дрон. Уночі в місті було багато пожеж. Загалом Одесу атакував 21 безпілотник. На жаль, є загиблі. Мої співчуття рідним та близьким. Усім постраждалим надається необхідна допомога.

Також уночі під ударом були й Одеська область, Київська, Сумщина, Кропивницький і область, Харківщина, Черкащина. На Харківщині досі рятувальники борються з пожежею. Тільки за цю ніч росіяни застосували проти України 170 дронів, із них більш як сотня – «шахеди».

Вже понад 50 днів Росія ігнорує американську пропозицію повного й безумовного припинення вогню. Були й наші пропозиції – щонайменше відмови від ударів по цивільній інфраструктурі та щодо тривалої тиші в небі, на морі й на землі. На все це Росія відповідає новими обстрілами, новими штурмами.

Саме тому потрібен відчутний поштовх для дипломатії – потрібен подальший тиск на Росію, який примусить її до тиші та до перемовин. Що ефективніше діятимуть санкції, то більше стимулів у Росії завершувати війну. Що міцнішими будуть українська оборона та наші сили ППО, що більше життів ми зможемо врятувати, то швидше зможемо гарантувати тривалу безпеку. Дякую всім у світі, хто допомагає.
30.04.202517:34
💬 "Суверенітет і територіальна цілісність – не є предметом торгу, справедливість – не є предметом торгу, діти – не є предметом торгу.

Ми закликаємо міжнародну спільноту – і особливо Раду Безпеки ООН – підтвердити очевидне: мир без справедливості – це не мир, це капітуляція. А саме цього й хоче Росія – вона хоче, щоб Україна здалася, щоб Україна капітулювала.

Але в нас є погана новина для Росії: Україна не здасться", – наголосила заступниця міністра закордонних справ України Марʼяна Беца на засіданні Ради Безпеки ООН 🇺🇳
🇺🇦 6 травня, з нагоди Дня піхоти Збройних сил України, міністр закордонних справ Андрій Сибіга разом із заступником керівника Офісу Президента, полковником Павлом Палісою та очільником платформи "Культурні сили", капітаном ЗСУ Миколаєм Серьгою урочисто відкрили перед будівлею МЗС арт-інсталяцію «Демократія стоїть, бо стоїть українська піхота».

💬 “Українська дипломатія щодень працює тут для посилення як нашої української піхоти так і Збройних Сил України. Це наш головний пріоритет, наше головне завдання, щохвилини, щогодини, в кожній дипломатичній установі, на кожному рівні. Немає таких зустрічей, таких перемовин, де б не порушилось питання щодо посилення нашої оборонної спроможності, посилення нашої армії. Це не лише про безпеку України, це про безпеку Європи”, – наголосив Андрій Сибіга.

Цей арт-об’єкт є символом мужності українських воїнів та нагадує про щоденну боротьбу за свободу, яку Україна веде вже понад 11 років, захищаючись від російської агресії.

💬 “Піхота – це ті, хто тримають на собі не лише фронт, а й саму суть нашого вибору – свободу, демократію, гідність. Все в армії важливе, але все працює на одне – щоб стояла піхота. Бо від того, наскільки міцно вона стоїть, залежить, наскільки стійко стоятиме й наша держава. Сьогодні ми дякуємо тим, хто захищає право України бути вільною”, – зазначив заступник керівника Офісу Президента Петро Паліса.

Інсталяція представляє собою скляний куб, всередині якого – справжні берці піхотинця, який захищав Україну на одному з найгарячіших напрямків фронту, та зазнав поранення в бою.

"Ці берці ще два місяці тому йшли передовою, а сьогодні стоять біля Міністерства закордонних справ, щоб нагадувати: свобода має ціну, і її платять конкретні люди. Солдат Олег Лявор, позивний “Богданич”, отримав поранення на Запоріжжі, і його берці – не просто експонат, а жива памʼять про тих, хто тримає лінію. У цій війні демократія перероджується – і тримається вона на плечах піхоти. Там, де є людяність, честь і справедливість, там є і майбутнє", – повідомив Миколай Сєрьга, очільник Культурних сил, капітан ЗСУ.

⭐️ Інсталяція розміщена у фойє Міністерства, куди прибувають іноземні делегації та де проводяться брифінги для медіа.

Метою інсталяції є вшанування героїзму української піхоти, яка щодня боронить не лише незалежність України, а й безпеку демократичного світу. У церемонії відкриття також взяли участь парамедикиня Юлія "Тайра" Паєвська, оборонець Маріуполя Сергій Волина, військовослужбовці, представники платформи "Культурні сили", громадські активісти, дипломати.

ℹ️ Проєкт реалізовано з ініціативи платформи "Культурні сили" у співпраці з Командуванням Сухопутних військ ЗСУ.

Автори ідеї: Андрій Клименко, Дмитро Хопта. Реалізація: Олександр Сосницький, Юрій Білінський
05.05.202518:41
Спільно з першою леді зустрілися з українською громадою в Празі.

Обговорили важливість єдності всередині Європи та між усіма ключовими партнерами задля справедливого закінчення цієї війни, адвокацію вступу України до ЄС та залучення іноземних інвестицій.

Вже зараз ми мусимо думати про повоєнну відбудову України, залучати державу та бізнес до спільної з партнерами роботи над відновленням у майбутньому.

Дякую українській громаді в Чехії за сильний голос і важливу підтримку України.
💼 #ABCDiplomacy – пояснюємо ключові поняття та процеси дипломатії. Сьогодні розповімо простими словами про мораторій.

Морато́рій (від лат. moratorius – що уповільнює, відстрочує) – це тимчасова заборона або призупинення певних дій.

У дипломатії та міжнародному праві такий інструмент використовується для того, щоби “поставити на паузу” складну або ризиковану ситуацію, поки тривають переговори чи пошук рішень.

Мораторій може бути:

🔹 на укладання нових угод,
🔹 на виконання зобов’язань,
🔹 на використання певних видів зброї (як-от мораторій на ядерні випробування).

Його можуть запроваджувати як окремі держави, так і міжнародні організації – часто в кризових або перехідних періодах.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга у своєму виступі щодо поточної геополітичної ситуації на черговому засіданні Верховної Ради України:

💬 "Попередні місяці характеризувалися високою геополітичною турбулентністю. Всі ви бачите, в яких складних умовах ми відстоюємо національні інтереси.

Але я хочу наголосити тут, перед вами: за цей час ми відстояли всі принципові позиції України. Навіть в умовах колосального тиску.

Свідченням цьому є зустрічі в Римі, Джидді, Ер Ріяді, Парижі та Лондоні.

Така ж принципова позиція захисту національних інтересів України буде дотримана і на всіх наступних зустрічах.

Особливо важливе значення мала зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента США Дональда Трампа у базиліці Святого Петра.

Якщо озирнутися на ці кілька місяців нової геополітичної реальності, хочу виділити кілька ключових моментів.

По-перше, нам вдалося зберегти військову допомогу та обмін розвідданими, особливо від США.

По-друге, нам вдалося активізувати мирні зусилля, щоб змусити Росію припинити вогонь і сісти за стіл переговорів для реальних мирних домовленостей.

По-третє, нам вдалося згуртувати наших найближчих союзників у Коаліції рішучих навколо розробки реальних гарантій безпеки для України та посилення нашої стійкості.

По-четверте, ми досягли значного прогресу на шляху до членства у ЄС, навіть попри спроби заблокувати цей процес окремими країнами.

Україна демонструє безпрецедентний рівень готовності бути новим членом ЄС та швидкість переговорного процесу. Це підтверджується нашими європейськими партнерами.

Ми також докладаємо максимум зусиль, щоб вже цьогоріч відкрити всі переговорні кластери."

🔗 Повний виступ: https://cutt.ly/Urkg02bB
🇺🇦🇹🇷 Посольство України в Туреччині сприяло реабілітації для дітей із Сумщини

До Туреччини прибула чергова група дітей із Сумської області — 35 юних українців, які постраждали від війни. Серед них — діти загиблих та зниклих безвісти Героїв.

Протягом тижня діти матимуть можливість пройти психологічну реабілітацію, відпочити та відновити сили в теплій та дружній атмосфері. Також на них чекають екскурсії історичними місцями Туреччини, цікаві заходи, нові знайомства та позитивні емоції.

Цей візит є частиною реалізації ініціативи міністра закордонних справ України Андрія Сибіги з підтримки дітей українських захисників і захисниць.

💬 «Ця ініціатива дає можливість дітям хоча б на мить забути про пережите та відчути турботу і підтримку. Щиро вдячні турецьким партнерам за солідарність, гостинність і тепле ставлення до наших дітей. Працюємо далі над тим, щоб на обличчях українських дітей з’являлися усмішки», — зазначили в українській дипустанові.
🇺🇦 Сьогодні, у День прикордонника, ми вшановуємо хоробрість і відданість воїнів Державної прикордонної служби України.

Прикордонники першими зустріли російських загарбників у лютому 2022 року, а сьогодні вони продовжують виконувати одні з найважливіших завдань: контролюють лінію кордону, оперативно реагують на ворожу активність і захищають Україну від російських ударів.

Завдяки прикордонникам тривають економічні зв’язки з нашими міжнародними партнерами, а оборонна інфраструктура України залишається стійкою.

Сьогодні ми сердечно дякуємо українським прикордонникам. Пам’ятаємо полеглих. І висловлюємо шану кожному, хто продовжує службу 🫡
🇺🇦 6 травня, у День піхоти Збройних Сил України, міністр закордонних справ Андрій Сибіга разом із міністром стратегічних галузей промисловості Германом Сметаніним відкрив у Міністерстві закордонних справ України виставку зразків новітніх озброєнь, дронів і військової техніки українського виробництва. У заході також взяли участь радник Президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін та заступник керівника Офісу Президента України Павло Паліса.

Презентуючи проєкт, Андрій Сибіга наголосив на історичній місії, яку сьогодні виконує оборонно-промисловий комплекс України.

“У час, коли країна веде боротьбу за своє виживання, наш ОПК забезпечує понад 40% потреб Сил оборони України в озброєнні та військовій техніці. Це не просто статистика. Це результат щоденної, самовідданої праці українських інженерів, виробників і робітників, які працюють в умовах, коли кожна година має значення,” — зауважив міністр.

Андрій Сибіга заявив, що виставка є свідченням сили України, яка зростає, коли держава, армія, промисловість та міжнародні партнери діють як єдине ціле.

“Я твердо переконаний: майбутнє України будується саме тут — у цехах, на випробувальних полігонах, у кабінетах конструкторів, у переговорах із союзниками."

Більше: https://bit.ly/3RRlaRu
💬 "У Празі я був радий зустрітися з моїм чеським колегою і другом Яном Ліпавським, щоб обговорити імплементацію результатів візиту Президента України Володимира Зеленського до Чехії.

Ми також обговорили перспективи справедливого миру та посилення тиску на Росію, зокрема санкції та продовження військової допомоги Україні.

Я подякував Чеській Республіці за її важливу та ефективну ініціативу щодо артилерійських боєприпасів. Я вдячний усім партнерам, які долучилися до неї. Очікується, що ця ініціатива буде розширена і цього року Україна отримає 1,8 мільйона снарядів.

З такими союзниками, як Чехія, ми впевнені, що маємо необхідну підтримку для зміцнення України і наближення справедливого і тривалого миру", – зазначив глава МЗС України.
🏛 Державний секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Карасевич та начальник Управління кадрового менеджменту Віталій Мошківський відвідали Харків, де провели зустрічі зі студентами Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Харківського національного економічного університету імені С.Кузнеця.

Дипломати поділились своїм багаторічним професійним досвідом, ознайомили присутніх із сучасними підходами до кадрової політики та новими ініціативами, спрямованими на залучення молоді до роботи в структурі Міністерства.

Представники МЗС також наголосили на ролі студентів-міжнародників для розвитку дипломатичної служби України.

Олександр Карасевич та Віталій Мошківський розповіли про можливості проходження виробничої практики та стажування в структурних підрозділах апарату Міністерства та представництв України за кордоном, вимог на зайняття посад дипломатичної служби та обговорили кар'єрні перспективи 💼
🇺🇦🇫🇷 Україна взяла участь у міжнародній виставці інновацій для сталого розвитку – ChangeNOW 2025 у Парижі. Організація українського стенда цього року відбулася за підтримки Посольства України у Франції та партнерів – La French Tech Kyiv, Українського фонду стартапів, Expertise France та проєкту EU4Innovation East.

Україну в Парижі представили три стартапи:

🔹 Hydratico – технологія очищення та опріснення води на основі гідродинамічного випаровування та хімічної фільтрації

🔹 Esper Bionics – інноваційні біонічні протези, що поєднують медицину, інженерію та штучний інтелект

🔹 Go To-U – програмне забезпечення для управління зарядною інфраструктурою електромобілів із глобальним охопленням

Окрім учасників національного стенда, ще 7 українських команд – Recast Plastic, S.Lab, Swapp, Apixmed, Recup Green, Wood Mood та Autistic People Friendly (APF) NGO – взяли участь у саміті як відвідувачі виставки.

ℹ️ ChangeNOW 2025 – один із найбільших світових майданчиків для презентації технологічних рішень, спрямованих на подолання кліматичних викликів, збереження біорізноманіття та сталий розвиток. Захід зібрав понад 35 тисяч учасників зі 167 країн, понад 1 000 стартапів, 400 спікерів та 800 інвесторів.
🇺🇦🇱🇺 Андрій Сибіга: Люксембург виділяє Україні додаткові 20 млн євро на оборонну та енергетичну підтримку

30 квітня глава МЗС України Андрій Сибіга привітав у Києві віцепрем’єр-міністра, міністра закордонних справ і зовнішньої політики Люксембургу Ксав’є Беттеля, який здійснив свій перший візит до Києва на цій посаді, а також міністерку оборони Юріко Бакес. 

Вранці на початку візиту глава МЗС особисто зустрів гостей на Центральному залізничному вокзалі Києва на знак поваги.

Міністри відвідали Національну дитячу спеціалізовану лікарню МОЗ України «Охматдит», яка постраждала під час варварського російського удару минулоріч. Вони поспілкувалися з лікарями та керівництвом лікарні, які розповіли про героїзм наших людей під час цих трагічних подій та подальше відновлення установи.

Вони також побували на виробництві дронів, де ознайомилися з передовими українськими технологіями та спроможностями виробництва БПЛА.

Під час переговорів у МЗС України сторони обговорили посилення обороноздатності України, тиск на агресора та інвестиції в українське виробництво зброї.

Андрій Сибіга висловив вдячність Люксембургу та обидвом міністрам за рішення виділити 10 мільйонів євро до Фонду підтримки енергетики України та додаткові 10 мільйонів євро на підтримку оборонного сектору, які були оголошені під час цього візиту.

"Кошти енергетичного фонду будуть спрямовані на критичні потреби — від закупівлі обладнання та пального до модернізації енергетичної інфраструктури", — зазначив міністр.

Сторони також приділили особливу увагу відбудові України. Андрій Сибіга відзначив, що Люксембург через агентство LuxDev вже втілює 40 проєктів відновлення у Кривому Розі.

👉 Детальніше
❗️Глава МЗС Андрій Сибіга:

«Україна вкотре підтверджує свою готовність до мирних переговорів у будь-якому форматі, щойно ми побачимо, що Росія справді готова до складного шляху до миру, а не лише до «мирного популізму» чи короткочасного пропагандистського припинення вогню заради параду 9 травня.

Росія може продемонструвати справжню готовність до мирних переговорів, погодившись на реальне припинення вогню щонайменше на 30 днів. Якщо Росія готова до 60- або 90-денного припинення вогню, ми теж готові.

Росії час перестати говорити про свою готовність до миру та почати діяти, беззастережно погодившись на реальне та тривале припинення вогню. Коли припиниться вогонь, можуть розпочатися переговори — у будь-якому форматі, який принесе мир».
❗️8 травня Україна, разом із рештою Європи та світу, відзначатиме 80-ту річницю перемоги над нацизмом.

Ми бережемо памʼять про Другу світову війну, якою була опалена кожна українська родина. Фронт прокотився всією нашою територією двічі, а загальні людські втрати українського народу склали вісім мільйонів загиблих: 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових.

Понад 6 мільйонів українців воювало в лавах Червоної Армії, сотні тисяч — у складі рухів опору та армій союзників антигітлерівської коаліції.

Сьогодні проти українського народу, який є одним з народів-переможців над нацизмом і сплатив страшну ціну за мир та свободу в Європі, ведеться жорстока та неспровокована загарбницька війна. У ході цієї агресії російські солдати вчинили сотні тисяч воєнних злочинів, убили вже 620 та поранили майже 2 тисячі, депортували щонайменше 20 тисяч українських дітей. 

Розстріли цивільних, масові могили, зґвалтування, мародерство, затримання цивільних заручників, тортури та страти військовополонених, використання зброї невибіркової дії, удари по густонаселених житлових кварталах, енергетиці, цивільній інфраструктурі.

Російська армія вчинила та продовжує вчиняти в Україні звірства, масштабу яких Європа не бачила з часів Другої світової війни.

Саме ця армія буде марширувати 9 травня на Красній площі в Москві. Ці люди не є визволителями Європи, вони є окупантами та воєнними злочинцями. Марширувати пліч-о-пліч із ними — це розділити відповідальність за кров убитих українських дітей, цивільних і військових, а не вшановувати перемогу на нацизмом. Росія запрошує іноземних військовослужбовців до участі в параді 9 травня для того, щоби відбілити свої воєнні злочини та виправдати агресію.

Участь іноземних військовослужбовців у цьому дійстві є неприйнятною та буде розцінюватися Україною як наруга над памʼяттю про перемогу над нацизмом, пам'яттю мільйонів українців-фронтовиків, які визволяли нашу країну та всю Європу від нацизму вісім десятиліть тому.
Закликаємо усі іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді в Москві 9 травня.

Особливо це стосується країн, які декларують нейтральність у ставленні до російської агресії проти України або послідовно займають нейтральну позицію в міжнародних відносинах. Участь військових таких країн у спільному параді прямо порушить таку декларовану нейтральність та виглядатиме як підтримка держави-агресора.

Закликаємо всі іноземні держави та міжнародні організації до гідного вшанування жертв Другої світової війни та колективної перемоги над нацизмом, яке при цьому не виправдовує російської агресії та звірств проти українців.
Розпочато прийом заявок від українського бізнесу на участь у щорічній міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference 2025 (URC2025), яка цього року відбудеться 10-11 липня у Римі, Італія 🇮🇹

До участі запрошуються представники українського бізнесу, які готові презентувати свої успіхи, прагнуть налагодити міжнародне партнерство та долучитися до процесу відбудови України.

ℹ️ Ukraine Recovery Conference 2025 – це четверта щорічна високорівнева подія, присвячена відновленню та довгостроковій реконструкції України після повномасштабної російської агресії. Продовжуючи традиції попередніх конференцій URC2025 продемонструє прогрес України у реформах в контексті її економічної стійкості та євроінтеграційного шляху.

Конференція буде зосереджена на чотирьох тематичних вимірах:

🔹 Бізнес-вимір
🔸 Людський вимір
🔹 Місцевий та регіональний вимір
🔸 Європейський вимір

URC2025 об'єднає представників дружніх до України урядів, міжнародних організацій, фінансових установ, бізнесу, регіонів, муніципалітетів та громадянського суспільства. Мета конференції – об'єднати спільні зусилля зміцнити стійкість України та пришвидшити її відновлення.

🔗 Подати заявку та детальніше ознайомитися з умовами участі можна за посиланням: https://tinyurl.com/2dxr5gke
Весна в Києві – серці української дипломатії 🇺🇦🌸

Продовжуємо працювати задля досягнення справедливого і тривалого миру. Миру, який неодмінно настане.
💬 «У Києві віцепремʼєр, міністр закордонних справ Люксембургу Ксавʼє Беттель зустрівся біля Стіни Памʼяті з мамою офіцера Андрія Суботіна — захисника "Азовсталі", який загинув у Маріуполі 7 травня 2022 року.

Люксембурзький колега не зміг стримати сліз», – міністр Андрій Сибіга.

👉 Відео за посиланням
⚡️Глава МЗС Андрій Сибіга:

«Український уряд готовий допомогти Ізраїлю в боротьбі з лісовими пожежами. Ми можемо направити пожежну техніку, зокрема спеціалізований літак, та наших кваліфікованих рятувальників.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко передав відповідну пропозицію ізраїльській стороні.

Навіть захищаючись від агресії на рідній землі, ми готові допомагати іншим у порятунку людських життів».
🇺🇦🇦🇺 Посольство України в Австралії сприяло відправці в Україну енергетичного обладнання

Вартість контракту на постачання обладнання від австралійської компанії «NOJA Power Switchgear» становить 10 мільйонів австралійських доларів (6.42 мільйони доларів США).

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко взяв участь у церемонії завантаження на корабель енергетичного обладнання, яка відбулась у м. Брісбен.

💬 "Я глибоко вдячний Уряду Австралії за його незмінну підтримку енергетичного сектору України. Росія навмисно завдала ударів по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись чинити тиск на цивільне населення. Незважаючи на ці атаки, українці продемонстрували неабияку стійкість. Обладнання від NOJA Power ще більше зміцнить цю стійкість", — зазначив посол.

ℹ️ Енергообладнання було визначено для закупівлі урядом України та міністром енергетики Германом Галущенком та фінансується за рахунок внеску уряду Австралії до Фонду енергетичної підтримки України Європейського Союзу, а також урядом США в рамках проєкту енергетичної підтримки, який адмініструє компанія "Tetra Tech".
显示 1 - 24 3 266
登录以解锁更多功能。