Дорогі маріупольці!
Вчора Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення десяти військових адміністрацій на Донеччині, зокрема й Маріупольської міської військової адміністрації. З цього
моменту ми з командою отримали десятки, якщо не сотні повідомлень та дзвінків від маріупольців. Багато питань: Що далі? Чи будуть працювати центри «ЯМаріуполь»? Що з соціальним житлом?
Мені зрозумілі ваші хвилювання, адже ми разом з вами протягом трьох років побудували найбільшу
в Україні екосистему підтримки громади у вигнанні, попри бюджетні обмеження. Для багатьох центри «ЯМаріуполь» стали точкою опори після страшних випробувань та жахіть, які на превеликий жаль, випали на долю маріупольців під час цілеспрямованого знищення міста російською армією.
Якими б не були подальші рішення, ми зробимо все можливе, щоб зберегти поточні ініціативи та
програми підтримки переселенців та військових. А до того, виконавчий комітет, центри підтримки «ЯМаріуполь», медичні хаби, об’єкти соціального житла, оздоровчо-реабілітаційні центри, онлайн-освіта для наших дітей та всі інші ініціативи працюють у звичайному режимі.
Ми акумулювали більше 5,5 млрд грн в місцевому бюджеті аби запустити будівництво та реновацію соціального житла для 13 тисяч маріупольців. Серед них є особлива та шанована категорія оборонців Маріуполя, наших ветеранів та звільнених з російського полону. І ми наполягаємо, щоб незалежно від управлінських рішень, гроші громади спрямували виключно на вирішення найактуальнішої проблеми – забезпечення всіх цих людей доступним та комфортним житлом.
Дякую Захисникам Маріуполя, які в найважчий момент допомогли Україні встояти – відволікли на себе значні сили ворога та дали час Силам Оборони підготуватися до відсічі агресору на інших
напрямках.
Вдячний маріупольцям, команді та всім партнерам і друзям Маріуполя. Хочу нагадати лише про декілька наших спільних досягнень:
🔹Наразі відкрито 38 центрів «ЯМаріуполь» в 21 місті України, які допомагають 65 тисячам родин. Наші фахівці надали 200 тисяч консультацій. Видали понад 750 тисяч гуманітарних наборів. Майже пʼять тисяч людей знайшли нову роботу, а 284 родини отримали соціальне житло у Дніпрі та Києві. До кінця цього року в планах провести реновацію ще 9 об’єктів для 500 маріупольських родин та запустити будівництво нових будинків.
🔹Залучено гуманітарну допомогу в еквіваленті 1,7 мільярда гривень. Це дозволило зберегти бюджет міста для вирішення ключової проблеми із житлом.
🔹Відновлено роботу 6 шкіл в онлайн та одну в офлайн форматі для майже 5 тисяч
маріупольських дітей, які за різних причин знаходяться на ТОТ або за кордоном.
🔹На запит громади розробили план відновлення Маріуполя після деокупації, який вже зараз в якості унікального досвіду став актуальним для десятків постраждалих громад.
🔹Ми запустили ініціативу «Mariupol Justice», покликану відновити справедливість для нашої громади – від міжнародного визнання трагедії Маріуполя, фіксації та однозначного
засудження злочинів росії, до виплати справедливих компенсацій за втрати. Вже створено реєстр зруйнованого та пошкодженого майна, інформаційну базу свідчень, що вже налічує понад 12 тисяч унікальних повідомлень про вбитих країною-терористом цивільних, а такожзібрано понад 1,5 тисячі фактів колабораційної діяльності, які передані правоохоронним
органам. Цю надважливу роботу потрібно завершити.
🔹Одним з головних напрямків залишається підтримка наших захисників, на що з місцевого
бюджету було спрямовано 77 млн грн. Додатково спільно з партнерами передали на фронт 200 одиниць техніки, сотні військового обладнання та дронів. Також продовжується реалізація оборонного проєкту з облаштування фортифікаційних споруд на Донеччині.
Попри нові обставини, наша мета залишається незміною – підтримати маріупольців та захистити їх права. І ще раз наголошую, що всі кошти Маріупольської громади мають піти виключно на підтримку її мешканців, особливо оборонців міста та їх родин.