Ми знаємо все про потенціал держави та розказуємо про наші підприємства та бізнес. І віримо, що Україна - найкраще місце для створення власної справи @gk6439 - співпраця
Збірка штурмових гвинтівок CZ BREN 2 за ліцензією компанії Česká Zbrojovka на одному з українських підприємств. Джерело
03.04.202510:41
"Львівські круасани" виходять на ринок Республіки Корея
Українська мережа пекарень готується до відкриття першого закладу в Кореї. "Ми виходимо на корейський ринок. Плануємо відкриття ближче до кінця місяця", — повідомили у Lviv Croissants.
Заклад з’явиться у бізнес-кварталі Goddeok Business Valley за адресою 353-23 Godeok-dong. Наразі компанія шукає менеджера пекарні.
Мережа Lviv Croissants наразі працює за франшизою. В Україні відкрито понад 178 пекарень, 11 — у Польщі, одна — у Словаччині та ще одна — у США.
Розробники комплексу "ГЛЯДАЧ" продемонстрували свій виріб для ведення прицільного вогню із-за укриття, залишаючи стрільця під захистом.
Він не перешкоджає веденню стрільби з будь-яких положень та мобільності бійця, компактний в зібраному вигляді і являє собою модульну систему.
Демонстрація відбувалася на полігоні – були проведені стрільби по мішенях з-за укриття, та імітації зачистки будівель. Комплекс складається з камери, яка закріплена на зброї, монокуляру, в якому стрілець бачить зображення з камери та модуля управління.
Українські виробники отримали можливість експортувати свіжі яблука на канадський ринок. Наразі Канада вже здійснила оновлення імпортних вимог для України у своїй автоматизованій довідковій системі імпорту (AIRS) та затвердила Програму експорту для фруктів.
Також на кожен вантаж повинен бути оформлений фітосанітарний сертифікат, який видає Держпродспоживслужба.
Міністр енергетики країни Кріс Райт заявив, що Штати "без проблем" могли б керувати експлуатацією атомних електростанцій в Україні, якщо буде прийнято політичне рішення щодо цього.
"Разом із місцевими експертами ми залучимо висококласних ядерних фахівців із Сполучених Штатів, і разом ми приймемо мудрі рішення. Америка сповнена досвіду в цій галузі", – наголосив Райт. Водночас він додав, що діалог щодо можливого придбання американськими компаніями атомних електростанцій, наприклад ЗАЕС, не ведеться.
Згідно офіційної заяви держсекретаря Марко Рубіо та радника з нацбезпеки Майка Волца за підсумками розмови Трампа та президента Зеленського, американський лідер запропонував передати українські АЕС під контроль США.
Але Зеленський наголосив, що мова йшла про можливість забрати ЗАЕС у росіян та інвестувати в неї, спростувавши розмову з Трампом щодо права власності.
@donbusinessukr
06.04.202507:02
Заступник польського міністра запропонував купити порт в Одесі та орендувати українські землі
Заступник міністра агрополітики Польщі Міхал Колодзейчак заявив, що Варшава має розглянути можливість купівлі або довгострокової оренди порту в українській Одесі. На його думку, польські компанії могли б експортувати зерно через порт під польським контролем із таких регіонів, як Замостя, Люблінщина, Підкарпаття, а також із Західної Європи.
Колодзейчак зазначив, що транспортування через Україну до африканських країн є дешевшим, а отже – економічно вигіднішим. За його словами, середня ціна тони пшениці в регіоні Чорного моря на 100 злотих вища саме через нижчі логістичні витрати.
Колодзейчак запропонував, щоб Польща офіційно ініціювала переговори з Україною щодо оренди чи купівлі причалу в Одесі, наприклад, на 50 років. Окрім цього заступник міністра також припустив, що польські компанії могли б орендувати до пів мільйона гектарів української землі. Це, за його словами, дозволило б посилити аграрну позицію Польщі на тлі можливого вступу України до ЄС.
@donbusinessukr
20.03.202520:04
Ужгородське підприємство налагодило виробництво акумуляторів
ТОВ "Перегіум", яке розпочало свою діяльність на волонтерських засадах, перетворилося на бізнес з виробництва акумуляторів та систем зберігання енергії.
У 2022 році кілька молодих ентузіастів почали виготовляти зарядні станції та павербанки для військових у невеликому складському приміщенні. З часом команда зростала, набуваючи досвіду і можливостей для створення потужніших пристроїв, що відповідали запитам військових підрозділів.
Компанія, що налічує 20 працівників, створює рішення, здатні забезпечити енергоживленням як квартири, так і невеликі підприємства чи лікарні. Наразі налагоджене виробництво батарейних конструкцій, які можуть бути зібрані в системи зберігання енергії з потужністю від 5 до 108,5 кВт, в залежності від вимог замовника.
@donbusinessukr
15.03.202508:03
Vyriy Drone виготовила першу тисячу повністю локалізованих FPV-дронів
Українські дрони, оснащені тепловізійною камерою, виготовили на замовлення "Армії дронів". Вартість одного – близько 30 тис грн. У компанії розповіли, що в серійному виробництві дрони з українських комплектуючих вдалося здешевити до рівня аналогічних моделей з китайських компонентів.
Частину компонентів компанія виробляє сама, частину – українські підрядники. Так Vyriy Drone вдалося самотужки локалізувати виробництво рам, плат ініціації, польотних контролерів та систем радіоуправління. Водночас відеопередавачі виготовила українська компанія DEC-1, двигуни – ТОВ "Реалголд", а камери – Odd Systems.
@donbusinessukr
23.03.202513:03
"Ліси України" цьогоріч закінчують перший етап висадки мільярда дерев
Державне підприємство "Ліси України" прагне завершити перший етап екологічної програми "Зелена країна", яка передбачає висадку 1 мільярда дерев, розпочатої президентом України Володимиром Зеленським в 2021 році. Про це повідомив гендиректор держпідприємства Юрій Болоховець.
За його словами висадка 1 млрд дерев необхідна для мінімізації наслідків глобальної зміни клімату, створення захисних смуг із дерев для захисту від пилових бур, а також збільшення показника лісистості країни з нинішніх 15,9% до мінімально необхідних 20%.
З початку повномасштабної війни понад 1700 працівників групи "Метінвест" були демобілізовані. Наразі до роботи в компанії повернулися майже 1000 ветеранів, з яких понад 190 працюють на об’єднаному гірничо-збагачувальному комбінаті компанії.
Якщо за станом здоров’я вони не можуть виконувати попередні обов’язки, їм пропонують здобути нову професію або підвищити кваліфікацію безпосередньо на підприємствах Групи.
Окрім цього, захисники мають можливість отримати безкоштовну вищу освіту у технічному університеті "Метінвест Політехніка". Для вступу передбачена спрощена процедура – онлайн-співбесіда без іспитів. Торік студентами університету стали 26 ветеранів, серед яких є співробітники компанії та оборонці "Азовсталі".
@donbusinessukr
24.03.202508:05
В Україні налагодили ремонт американських БТР М113
Це стало можливим в першу чергу через освоєння виробництва запчастин до цієї техніки, що дозволяє не чекати на постачання з-за кордону. Капітальні ремонти цих машин проводять тепер не лише на заводах, а й на військових логістичних базах.
В деяких випадках фахівці навіть переставляють на М113 гусениці з БМП-1 або БМП-2, часом це покращує прохідність та надає додаткові переваги, якщо порівняти зі стандартними.
"Тут, на фронтах Донеччини, Харківщини та Луганщини, ці машини отримали нове життя. Адже після закінчення війн в Іраку та Афганістані вони були законсервовані, ніде не використовувалися, перебували на базах зберігання. Я думаю, що вони б там і поіржавіли. А тут М113, дійсно, непогано себе показали. Інженери, які придумали цю техніку, можуть пишатися своїм витвором", — запевнив механік-водій Сергій.
УЗ вперше за чотири роки провела конкурентну закупівлю рейок з Китаю через відкриті торги в системі Prozorro. Вже у квітні розпочнеться відвантаження, і за три місяці критично важливий вантаж буде в Україні.
Очікується, що 32 тис тонн вистачить для будівництва та відновлення приблизно 245 кілометрів залізничних колій. Контрактна ціна однієї тонни рейки становить $960 (без ПДВ), що значно вигідніше за попередні домовленості.
Фахівці УЗ відвідали місце виробництва рейок в Китаї, де вже завершено прокат першої партії в 16 тис. тонн, і провели детальний огляд продукції та ознайомилися з процесом виробництва.
До повномасштабного вторгнення монопольним постачальником рейок для "Укрзалізниці" була "Метінвест". Їх виробляли на маріупольській "Азовсталі".
На Запоріжжі окремі господарства працюють близько лінії розмежування — на полях Гуляйпільщини та Оріхівщини Пологівського району, під постійними обстрілами. Серед них агропідприємства "Преображенське" та "Лаванда", якими керують брати Олександр і Дмитро Коростельови.
За словами Андрія Кульбака, керуючого відділеннями підприємства,російські FPV-дрони кружляють над полем і цілеспрямовано б’ють по тракторам та комбайнам, щоб зірвати посівну чи збір урожаю. Щоб захиститись усі робітники працюють в бронежилетах та касках, агротехніка обладнана засобами РЕБ. Затри роки війни постраждало півтора десятки тракторів господарства, деякі вдалося відремонтувати та відновити. Робітники не отримали серйозних травм, окрім легких контузій від вибухів чи незначних пошкоджень від розбитого скла. Наразі в господарстві працює 100 робітників, тоді як до повномасштабного вторгнення було 400.
"Укрнафта" видобуватиме сланцевий газ на Львівщині та Івано-Франківщині
Нафтогазовидобувна компанія отримала право на видобуток газу на Олеській ділянці, яка є одним з найперспективніших родовищ сланцевого газу і розташована у двох західних областях.
Передача відбудеться після державної реєстрації договору про внесення відповідних змін до Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, між Державою Україна та ТОВ "Надра Олеська" від 5 листопада 2013 року.
У 2013 році держава Україна, компанія Chevron і ТОВ "Надра Олеська" підписали угоду про розподіл продукції (УРП) на видобуток вуглеводнів на Олеській ділянці.
За умовами угоди, Chevron планував інвестувати $350 млн у розвідку сланцевого газу на Львівщині та Івано-Франківщині, а загальні інвестиції могли сягнути $10 млрд. Проте, наприкінці 2014 року компанія вийшла з проєкту на Олеській площі та у 2015 році припинила діяльність в Україні.
@donbusinessukr
09.04.202507:05
До України прибув перший балкер з американським вугіллям для "Метінвесту"
ДоУкраїни прибуло перше в цьому році судно з коксівним вугіллям, зафрахтоване холдингом Ріната Ахметова "Метінвест" з власного підприємства в США — United Coal Company (UCC).
80 тисяч тонн вугілля, доставлені балкером Bison, мають забезпечити безперебійну роботу металургійних підприємств "Метінвесту" після призупинення діяльності Покровської вугільної групи.
Імпортне коксівне вугілля дорожче за українське через логістику, але "Метінвест" й надалі очікує отримувати по одному судну з 80 тисячами тонн американського коксівного вугілля щомісяця, що дасть змогу закрити частину потреб "Запоріжсталі" та "Каметсталі".
@donbusinessukr
08.04.202519:07
На "Каметсталі" запустили піч підігріву вбирного масла після капітального ремонту
На металургійному комбінаті після капітального ремонту ввели в експлуатацію піч вогневого підігріву вбирного масла в цеху уловлювання хімічних продуктів коксування. Оновлення обладнання спрямоване на стабілізацію технологічного процесу та зменшення енерговитрат підприємства.
Піч виконує ключову функцію в отриманні сирого бензолу, нагріваючи вбирне масло до температури 135-160°C перед його подачею на бензольну колону. У якості джерела тепла використовується коксовий газ, що дозволяє суттєво зменшити витрати на дорогу пару.
Під час ремонту спеціалісти підприємства замінили трубчастий змійовик і відводи на нові, виготовлені з жароміцної сталі. Це рішення дозволило залучити всі нагрівальні поверхні та суттєво підвищити ефективність роботи агрегату. Також оновлено систему опалення: повністю замінено пальники спалювання коксового газу, встановлено нову запірну арматуру та відновлено систему регулювання шибера для керування відводом газів.
Окрема увага була приділена безпеці праці. Відновлено майданчики обслуговування печі, забезпечено їхню надійність та цілісність. Проведено герметизацію поду агрегату, щоб запобігти витокам продуктів горіння.
@donbusinessukr
08.04.202517:02
Уряд дозволив "Укрзалізниці" реалізовувати металобрухт та щебінь
Відтепер Укрзалізниця може самостійно, без погодження з Урядом, ухвалювати рішення про відчуження майна, якщо його балансова вартість не перевищує 500 млн грн. Це дозволить розпочати реалізацію, зокрема, накопиченого металобрухту та щебеневої продукції.
Очікується, що завдяки цьому рішенню Укрзалізниця зможе отримати понад 218,6 тис. тонн брухту чорних металів — на 1,6 млрд грн, 3,8 тис. тонн брухту кольорових металів та сплавів — на 233,4 млн грн, 553,5 тонни відпрацьованих моторних мастил — на 5,2 млн грн, майже 7,5 млн тонн щебеневої продукції — на 788,6 млн грн.
"Окрім додаткових доходів, це рішення має і практичне значення. Списані вагони, обладнання та інші матеріали не накопичуватимуться на коліях, що покращить безпеку руху. Також реалізація брухту дозволить забезпечити українську промисловість дефіцитною сировиною. У нинішніх умовах, коли обсяги вантажоперевезень зменшуються, а витрати на сировину й запчастини зростають, ці кроки є критично важливими для фінансової стабільності Укрзалізниці", – пояснили в Міністерстві розвитку громад і територій.
@donbusinessukr
08.04.202515:03
Суд визнав недійсним дозвіл АМКУ ірландській групі CRH на купівлю двох цементних заводів в Україні
Як зазначає суд у своєму рішенні, комітетом належним чином не доведено, що концентрації у вигляді придбання компанією CRH Ukraine B.V. акцій ПрАТ "Дікергофф Цемент Україна" та частки у статутному капіталі "Дікергофф Україна" (належали італійській групі Buzzi) не призведе до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на ринку бетону та цементу.
Комітет неповно з’ясував обставини, які мають значення для справи, не довів обставини, які мають значення для справи і які визнано встановленими, що є підставою для визнання недійсним рішення АМКУ.
Італійська Buzzi володіла українськими заводами "Волинь-Цемент" і "Південьцемент", розташованими в Рівненській і Миколаївській областях. У червні 2023 року компанія оголосила про намір продати ці активи CRH за €100 млн.
@donbusinessukr
08.04.202512:03
Португальський виробник дронів TEKEVER відкриває офіс в Україні
З відкриттям українського офісу TEKEVER планує розширити штат співробітників, розширити мережу інженерних, сервісних і дослідницьких об’єктів, а також створити нові навчальні центри для покращення спільної роботи з українськими партнерами.
TEKEVER співпрацює з українськими військовими з 2022 року, постачаючи безпілотні системи для розвідки, спостереження, виявлення цілей та захоплення. Її флагманський безпілотник AR3 вже напрацював понад 10 000 годин у бойових діях в Україні.
У своїй конфігурації VTOL (вертикальний зліт і посадка) AR3 може літати до 8 годин. При запуску з катапульти його витривалість продовжується до 16 годин. Він може підніматися на висоту до 3600 метрів, має дальність зв’язку 100 км і рухається зі швидкістю від 75 до 90 км/год.
@donbusinessukr
08.04.202510:02
Елеватор на Хмельниччині збільшить потужності під новий урожай
Група компаній VITAGRO завершує будівництво нових потужностей зберігання на елеваторі в Ізяславському районі Хмельницької області. Компанія зводить на елеваторі ще 2 силоси загальною місткістю 11 тис. т одночасного зберігання та готує майданчик для зберігання у зернових рукавах на 15 тис. т
Таким чином загальна потужність елеватора підвищиться до 66 тис. т одночасного зберігання. Остаточно завершити роботи планують вже на початку літа цього року, саме під новий урожай озимих.
Роботу над проєктом почали восени 2024 року. Тоді ж законтрактували обладнання та запланували хід будівництва. Загалом на першу чергу проєкту буде витрачено приблизно 153 млн грн. У планах збільшення обсягів зберігання буде додана ще одна робоча вежа, яка дозволить приймати одночасно 2 різні культури та вантажити зерно паралельно на залізничний та автомобільний транспорт. При цьому швидкість відвантаження зросте з 1400 т на добу до 2300 т на добу.
@donbusinessukr
08.04.202507:06
В Україні стартувала програма підтримки виробників військових комплектуючих
Запущенонову державну програму "Зроблено для Перемоги", спрямовану на підтримку національних виробників компонентів для озброєння та військової техніки. Ініціаторами програми виступило Мінекономіки спільно з іншими органами влади.
Наразі в країні працюють понад 100 таких виробників, які виготовляють широкий спектр продукції — від польотних контролерів, двигунів і рам до плат ініціації, пультів, CRP-антен та іншого. Минулого року в Україні з’явилися двигуни для безпілотників, повністю виготовлені з вітчизняних компонентів. Є також дрони, які на 100% складаються з українських деталей.
Програма "Зроблено для Перемоги" передбачає надання грантів до 8 млн грн на розвиток виробництва. Загальний бюджет ініціативи становить 1 млрд грн. Кошти можна спрямовувати на закупівлю нового виробничого обладнання та впровадження програмного забезпечення.
Програма реалізується на умовах співфінансування: 50% витрат покриває держава, інші 50% — виробник. Для підприємств, що працюють у прифронтових регіонах, а також виробників безпілотників, частка державного фінансування становитиме 80%. Отримані кошти повертати не потрібно.
@donbusinessukr
07.04.202519:03
"Інтерпайп" розглядає оренду другого судна для відвантажень на Близький Схід
Торік компанія вперше взяла в тайм-чартер судна для експорту. Цей кейс виявився позитивним для компанії не тільки з точки зору економіки перевезень, але і керованості логістики.
На початку його використовували як фідер, доставляючи труби за маршрутом Одеса-Варна. Проте згодом балкер здійснив декілька разів рейси до Батумі. Таким чином, потенційно, орендоване судно могло б працювати у всьому басейні Чорного моря.
Головним аргументом для ухвалення рішення про оренду стала вартість перевезення тонни вантажу. За час роботи орендованого судна економія для "Інтерпайпу" на плечі Одеса-Варна склала майже 30%. Тайм-чартер дозволив стабілізувати ритмічність постачань, знизив витрати на оперативну діяльність (у людиногодинах).
Тепер "Інтерпайп" розглядає варіанти оренди (тайм-чартеру) другого судна за маршрутом Одеса - порти Перської затоки.
@donbusinessukr
07.04.202517:04
У Фастові планують побудувати контейнерний термінал
Про це розповів директор із розвитку термінальної мережі компанії "Левада Карго" (група "Лемтранс") Олександр Ткачук.
Термінал у Фастові стане стратегічною ланкою в розвитку транспортної логістики регіону. Проєкт дасть змогу оптимізувати логістичні ланцюги, розширити експортні можливості українських виробників і створити умови для інтеграції місцевого бізнесу у світову торгівлю.
Торік "Лемтранс" спрямував на інфраструктурні та логістичні проєкти понад 478 млн грн.
Агрохолдинг розширює експертизу в сфері лабораторного контролю й запустив власну агрохімічну лабораторію. Напрям її діяльності — аналізи ґрунту на велику кількість показників, які визначають його родючість.
Станом на зараз в агрохімічній лабораторії працюють 17 фахівців. Це хіміки, хіміки-аналітики та лаборанти, які проводять дослідження на замовлення аграрних підприємств МХП. Зокрема визначають хімічний склад ґрунту, його кислотність яка впливає на доступність поживних речовин для рослин та визначають органічні речовини і гумус, які впливають на родючість ґрунту. Усі випробування проводяться за вітчизняними та міжнародними стандартами ДСТУ, EN, ISO. Якісні випробування в стислі строки забезпечують високий рівень технічного забезпечення лабораторії, автоматизація багатьох процесів та компетентний персонал.
Найбільший ритейлер України планує розширитись до 5 000 магазинів. Це у 3,5 рази більше, ніж є сьогодні в мережі (1300 магазинів). У 2025 році АТБ запланувала купити близько 100 магазинів і відкрити 80.
Торік мережа відкрила 47 маркетів, ще в одинадцяти провели реконструкцію, оборот АТБ за 2024 рік становить більше $6 млрд. Відповідаючи на запитання про глобальні плани з розвитку АТБ, співвласник АТБ Віктор Карачун наголосив, що мережі "є куди рости" і вона готова до значного укрупнення. Для порівняння, провідний європейський дискаунтер Lidl сьогодні охоплює мережу з 12 тисяч магазинів, і працює в 33 країнах світу.
За рік, за підрахунками бізнесмена, у АТБ-маркетах роблять покупки близько 1 млрд людей. Виторг корпорації торік склав 208,9 млрд грн.
Аграрії отримали 126,6 млн грн компенсації за придбану українську техніку
Мінекономіки з початку року перерахувало 126,6 млн грн підприємцям за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки.
Цю виплату перераховано покупцям техніки вітчизняного виробництва, придбаної у грудні 2024 року та січні 2025-го. Заявки за лютий і березень будуть опрацьовані та виплачені у квітні.
Компенсацію нараховано за продукцію близько 90 українських машинобудівних підприємств, продукція яких включена до офіційного переліку міністерства. Це як великі заводи, так і малі та середні виробники з усієї України. Найактивніше скористалися програмою агровиробники Хмельниччини — 15,6 млн грн компенсацій, Миколаївщини — 13,3 млн грн, Сумщини — 12,7 млн грн, Тернопільщини — 9,7 млн грн та Одещини — 9 млн грн.
@donbusinessukr
07.04.202507:01
"Нова пошта" відкрила відділення у столиці Іспанії
"Нова пошта" відкрила відділення у Мадриді. Тепер у столиці Іспанії можна швидко відправити та отримати документи та посилки вагою до 30 кг і габаритами до 120×70×70 см.
Термін доставки з України - від 5 днів. Відділен знаходиться за адресою C. del Cañaveral, 95, Bajos 1, 28029.