Товарне кредитування в останні роки стало справжнім порятунком для фермерів.
📈У 2023 році за підтримки Програми USAID АГРО понад тисяча агропідприємств отримала більше ніж 800 млн грн у вигляді товарних кредитів, а минулого року ця сума перевищила 1 млрд грн. І це тільки початок.
Фермери обирають цей інструмент фінансування через його простоту й гнучкість. Він є одним із найпопулярніших серед малого бізнесу. Оформлення займає мінімум часу, а умови від постачальників дозволяють ефективно планувати посівну кампанію та керувати фінансами.
Проте розвиток цього ринку гальмує відсутність екосистеми, яка дозволить постачальникам передавати портфелі кредитів банкам чи фінансовим установам, швидко отримуючи ліквідність. Як це працює? Постачальники видають аграріям кредит на насіння, добрива чи засоби захисту, а потім передають сформований портфель банкам. Банки, у свою чергу, отримують нових клієнтів і пропонують їм інші послуги, наприклад, кредити за програмою «5-7-9».
Ця модель вигідна всім учасникам ринку:
🔹Аграрії (у т.ч. малі господарства до 500 га) отримають швидкий доступ до вигідного фінансування від постачальників, банків та інших фінансових установ.
🔹Постачальники зможуть швидко отримати кошти для розвитку свого бізнесу та розширення послуг.
🔹Банки отримають перевірених клієнтів із якісними кредитними історіями без значних витрат часу на індивідуальну роботу з кожним фермером.
💻Уже незабаром, завдяки співпраці компанії «ФІНТЕХ ПРО» та Програми USAID АГРО, цей механізм стане реальністю. Ми готуємо до запуску AgroAppPRO – онлайн-платформу, яка поєднає агропостачальників із фінансовими установами і розширить доступ агровиробників до товарного кредитування.
Доступне фінансування стає ще ближче.