✈️Перетин кордону дитини до 16 років у період воєнного часу
📌Якщо дитина до 16 років перетинає кордон з одним з батьків (незалежно від перебування батьків у шлюбі, зокрема, коли шлюб розірвано) нотаріально посвідчена чи будь-яка інша згода іншого з батьків ❌ НЕ потрібна.
У такому випадку достатньо мати лише закордонний паспорт дитини.
📌У випадку супроводу дитини іншими особами ситуація відрізняється. Супроводжуюча особа (бабуся, дідусь, брат, сестра, інший родич) повинна бути уповноважена одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування (❌без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків), згода обох батьків НЕ вимагається.
👉Таким чином, одному із батьків потрібно звернутися до органу опіки і піклування, який посвідчує заяву батька чи матері про дозвіл на виїзд дитини з третіми особами. Наразі поширена практика про термін дії посвідченої заяви до 08 травня 2025 року (поки воєнний стан не продовжено). Як тільки воєнний стан продовжать, то строк відповідно збільшиться.
☝️Законодавство не визначає ❌ перелік документів, який потрібно подати до органу опіки та піклування та хто повинен приходити. На практиці достатньо, щоб прийшов один із батьків (присутність дитини чи супроводжуючої особи не обов’язкова).
Також із собою тому з батьків, хто прийшов, потрібно взяти оригінали та копії наступних документів:
🔻паспорт громадянина України
🔻свідоцтво про народження дитини
🔻податковий номер (ІПН) дитини та одного з батьків (хто прийшов)
🔻паспорт дитини у вигляді ID-картки, якщо їй 14 років
🔻копію паспорта та податкового номера (ІПН) супроводжуючої особи
🔻бажано додати документи, які підтверджують мету поїздки.
❗️Перед візитом до органу опіки і піклування раджу попередньо зателефонувати до відповідного органу та уточнити години роботи та кабінет, де можна оформити згоду.
✅За консультацією звертайтесь до юристки центру "ЯМаріуполь".