Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
AgroPolit.com avatar
AgroPolit.com
新闻和媒体
AgroPolit.com avatar
AgroPolit.com
新闻和媒体
👩‍🌾 Переробники ріпаку закликають парламент внести зміни до діючого закону про регулювання ГМО та дозволити ввезення генно модифікованого ріпаку в Україну з подальшим реекспортом виготовленої з нього продукції.

📌 Переробники звернулися з проханням дозволити завозити в Україну ГМО-ріпак для переробки із подальшим реекспортом виготовленої з нього продукції.

🔍 За оцінками галузевих експертів, цього року врожайність ріпаку не зможе компенсувати загальний вал урожаю через різке скорочення посівних площ ріпаку.
➡️Фермерські землі в Україні розміновують.

За час дії державної програми з компенсацій вартості розмінування земель сільськогосподарського призначення фермерам повернули понад 1100 га очищених земель. Про це повідомило Міністерство економіки.🤔

Більше про те, як фермери можуть отримати державну компенсацію читайте у нашому спецпроекті. 👈
🐮 «Земельний банк» у системі «Prozorro.Продажі» розпочав аукціони суборенди пасовищ та сіножатей.

👩‍🌾 На торги виставлять 7475 га пасовищ та 2 706 га сіножатей.

📌 Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1 848 га) та Харківській області (1 619 га), а сіножатей — у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.

🤝 Ініціатива дозволить аграріям у кілька кліків побачити актуальні пропозиції, перейти до обраного лота та підготуватись до участі в аукціоні.
❗️ Відновлення українських сільськогосподарських ґрунтів після війни коштуватиме щонайменше $20 млрд.

🧐 Є припущення, що українське виробництво продуктів може повернутися до нормального життя після війни, але це не так.

🪖 Харківська – одна з десяти областей України, які сильно постраждали від війни потребує на відновлення $2 млрд.

🔍 Науковці припускають, що витрати для інших областей будуть подібними, оскільки збиток у Харкові розподіляється між найбільш постраждалими регіонами і тими, які постраждали менше.
🌻 Європейський парламент схвалив рішення про надання в ЄС еквівалентності системі сертифікації та насінню олійних культур (соняшник, ріпак та соя) і насінню буряків, які виробляються в Україні.

🇪🇺 Рішення дозволяє використовувати українське насіння олійних культур та буряків на території Євросоюзу.

✅ Єквівалентність ЄС вже поширюється на насіння зернових, сорго та кукурудзи з України.

✍️ Тепер Європарламент розширив визнання еквівалентності українського насіння стандартам ЄС, додавши олійні культури та буряк. Це дозволить Україні експортувати більше видів насіння до ЄС.
🥚 Антимонопольний комітет України застеріг виробників яєць від створення штучного дефіциту та підвищення цін, особливо напередодні Великодніх свят.

🧮 Минулого року на українському ринку сильно здорожчали яйця. Це спричинило реакцію Антимонопольного комітету, який минулого тижня ще раз застеріг виробників яєць від намагань створити штучний дефіцит та завищити ціну.

✍️ Антимонопольний комітет надав обов'язкові для розгляду рекомендації про запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції десятьом найбільшим виробникам і реалізаторам курячих яєць.
🛳 За весь час роботи українського морського зернового коридору ним експортовано 116 млн т вантажів в країни Європи, Африки та Азії, із яких майже 73 млн т — зернові культури. Про це розповів віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

❗️ З літа 2023 року рф випустила більше півтисячі ракет по українських портах, пошкодивши близько 400 об’єктів портової інфраструктури.

⛴ Робота зернового коридору триває у штатному режимі. Це означає, що військові моряки успішно виконують завдання.
💼 Аграрна нота нова доба агрофінансування?

🎵 В Україні з'явився новий інструмент — аграрні ноти. Це не просто оновлені аграрні розписки, а електронні цінні папери, які відкривають нові можливості для аграріїв.

👆 Серед переваг — спрощений доступ до фінансування, цифровізація, зручність та надійність.

🙄 Та існують і певні ризики, про які теж варто знати.

💬 «Наразі чітко не встановлено, хто перевіряє достовірність інформації, внесеної нотаріусом при видачі аграрної ноти, а також, яку відповідальність він несе за недбалість», — зазначив адвокат Сергій Клюца

🔍 Хто може видавати аграрні ноти? Як працює цей інструмент? В чому ключова відмінність від уже знайомих розписок? Читайте на AgroPolit.com ⬇️
👩‍🌾 Кабінет Міністрів України оптимізував чинні та скасував застарілі та неактуальні інструменти регулювання діяльності в сфері насінництва.

✍️ Постанову №403 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері насінництва» ухвалили на черговому засіданні.

📌 Мета постанови — скасування неефективних інструментів державного регулювання на підзаконному рівні та дерегуляція господарської діяльності у сфері насінництва.
❗️ Найбільший від'ємний внесок у зростання ВВП у 2024 році мало сільське господарство.

🧮 Валова додана вартість (ВДВ) цієї галузі за підсумками року скоротилася на 7,3% через нижчий урожай.

👩‍🌾 Спекотна погода й посуха влітку та на початку осені негативно вплинули на врожайність, особливо пізніх культур.

🚜 Зниження врожаїв призвело до подорожчання кормів, що стримувало розвиток тваринництва. Відновлення дефіциту електроенергії через нові руйнування рф енергетичної інфраструктури України також стримувало зростання економіки.
🪖 У першому кварталі цього року Державний оператор тилу оштрафував постачальників продуктів ЗСУ на 6 млн грн, а причиною штрафів стали фальсифіковані продукти, зокрема, молочні вироби, які не відповідали державним стандартам.

🔍 Першими поглиблено перевірили масло селянське та кисломолочний сир. Саме ці продукти є найбільш вразливими для фальсифікації.

🧈 На замовлення ДОТ Управління безпечності харчових продуктів Міноборони відібрало зразки прямо у військових частинах, аби не виникло маніпуляцій.
👩‍🌾 За пів року роботи «Земельного банку» сформовано рейтинг регіонів, де суборенда гектара державної землі була найдорожчою – лідером стала Івано-Франківська область, де ціна за гектар склала 47,56 тис. грн.

🧮 Сформовано рейтинг регіонів, де суборенда гектара державної землі виявилася найдорожчою:

✅ Івано-Франківська область — 47 559 грн/га.
✅ Полтавська область — 41 012 грн/га.
✅ Кіровоградська область — 39 548 грн/га.
✅ Черкаська область — 39 467 грн/га.
✅ Вінницька область — 39 268 грн/га.
🔥 Чому аграрії переходять на теплогенератори замість газу? І що спільного між альтернативною енергетикою та зерносушарками?

⛳️ GRECO group — 11 років фокусу лише на одному: теплогенератори для агробізнесу. Уже понад 500 переобладнаних сушарок, реальний досвід і відверта розмова з Іваном Корженком — засновником компанії.

🎥 Як працює виробництво, на що звертати увагу під час монтажу, і хто саме довіряє їм свою сушку зерна — дивіться у відео👇
В Україні потрібно вирішити дві основні проблеми із розвитку зрошення, які особливо гостро відчувають сьогодні фермери.

За словами народного депутата Степана Чернявського, існує дві основні проблеми:

✅ зруйновані насосні станції та канали

✅перебої з електропостачанням, що ускладнюють роботу зрошувальних систем

У сукупності зі стрімким зростанням цін на паливо й енергію, все це призводить до зниження врожайності.

«Моя позиція незмінна: підтримка аграрного сектору — це пріоритет. Без зрошення — немає врожаю. Без врожаю — немає економіки. А без сильної економіки — не буде перемоги», — підсумуваав він.
🪖 В Україні 2024 року спостерігалася велика проблема з робочою силою для збирання врожаю фруктів та ягід, тому не всі підприємства змогли зібрати врожай, а у 2025 році проблеми з робочою силою загостряться. Про це заявив голова «Укрсадвинпрому» Володимир Печко.

✍️ У «Укрсадвинпрому» була ініціатива щодо покращення законодавчих норм для залучення іноземців до збирання врожаю в Україні через нестачу людей.

🧮 Фахівець наголосив, що нестача робочої сили стане причиною підвищення вартості ягід та фруктів, оскільки роботодавці збільшуватимуть зарплату.
转发自:
Latifundist.com avatar
Latifundist.com
10.04.202513:02
​​🌾 Землі НААН проти «Земельного банку»: 135 тис. га землі наукових установ можуть опинитися в новому ДП «Резерв», яке створює ФДМУ.

🚨 Академія сільгоспнаук б’є на сполох: це — не просто гектари, а десятиліття досліджень, селекції, генофонд.

💬 У Фонді держмайна кажуть: панікувати зарано. Землі наукової цінності не чіпатимуть.

Але чому тоді НААН не надала чіткий список таких ділянок?

⚖️ Що це: крок до ефективного управління чи загроза для української аграрної науки?

Коментарі заступника голови ФДМУ Ігоря Тимошенка — у інтервʼю https://latifundist.com/interview/831-igor-timoshenko-mi-ne-mozhemo-dozvoliti-sobi-shche-piv-roku-chekati-peredachi-zemel-naan
🇹🇿 Україна націлилася на ринок Африки. Цього року в планах запуск першого агрокластеру в Танзанії

💪 До серпня 2025 року українські компанії запустять пілотний агровиробничий кластер у Танзанії. У проєкті беруть участь чотири підприємства, які створять повний цикл виробництва: від вирощування сільгосппродукції до її переробки на місці.

👆 Крім того, в межах ініціативи Global Gateway українські агрокомпанії отримали шанс на спрощений вихід на ринки країн Глобального Півдня. Його суть у тому, що агрокомпанії можуть подавати проєкти з вирощування, переробки та створення агровиробництва в Африці.

💬 «Нам необхідно остаточно позбутися риторики про «завоювання». Ніхто нікого не планує завойовувати. Йдеться про принципово нову модель зовнішньої політики й економічної співпраці — де Україна не декларує, а реально виступає гарантом продовольчої безпеки в регіоні», — зазначив керівник Українсько-Африканської торговельної місії Артем Гудков.

🤔 Докладніше на AgroPolit.com 👉 https://bit.ly/3FZSnXX.
🇪🇺 Євросоюз очікує скорочення імпорту аграрної продукції з України після перегляду умов торгівлі. Про це заявив єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Гансен.

🧐 За словами єврокомісара, Брюссель прагне «знайти нову угоду» для торгівлі з Україною до того, як у червні закінчиться термін дії нинішніх заходів з часткової її лібералізації.

❗️ Гансен наголосив, що країни ЄС не підтримують продовження нинішніх умов торгівлі з Україною, оскільки вони «спричинили проблеми, особливо в деяких країнах-членах».
Експорт української агропродукції за березень виріс до $2,1 млрд і склав 5,4 млн т.

Такі дані оприлюднило Мінагрополітики.

Частка агросектору у загальному експорті України складає 58% і у порівняно з березнем 2024 року експорт зріс на $87 млн.

Топ-5 експортних товарів:

📌кукурудза — $514 млн (2,4 млн т)

📌соняшникова олія — $503 млн (441 тис. т)
📌 пшениця — $254 млн ( 1,1 млн т)
📌 соя — $150 млн ( 370 тис. т)
📌 м'ясо птиці — $95 млн (41 тис. т)
Український бізнес закликає Європейську Комісію подовжити дію торговельного безвізу з Україною та попереджає, що скасування автономних торговельних заходів може мати відчутні негативні наслідки для України. Більше деталей читайте за посиланням.
🚜 Землі Національної академії аграрних наук (НААН) передають до державного підприємства «Резерв».

🧮 Йдеться про ділянки площею 135 тисяч га, які не використовуються або не мають підтвердженого наукового призначення.

🏢 «Резерв» є оператором проєкту «Земельний банк» і має забезпечити прозоре управління державними землями через систему Prozorro.Продажі. У перспективі підприємство буде інтегроване в єдину інституцію — державний земельний банк.

👩‍🌾 У ФДМ переконують, що мова йде виключно про землі, які не мають підтвердження щодо їхнього наукового призначення.
🇪🇺 Євросоюз запустив програму Global Gateway з бюджетом 150 млрд євро для фінансування аграрних компаній, які бажають працювати на ринку Африки.

👩‍🌾 Програма підтримує не лише агросектор, але й харчову переробку, медицину та логістику в Африці.

✍️ Global Gateway є чудовою можливістю для українських компаній, які втратили активи через війну або мають амбітні плани, які наразі неможливо реалізувати в Україні.

💵 Проект Global Gateway — це можливість для українських аграрних компаній масштабувати свій бізнес в Африці за рахунок європейських грантів та інвестицій.
🇷🇴 Колишній прем'єр-міністр Румунії, нині кандидат у президенти Віктор Понта заявив, що заборонить транзит українського зерна через чорноморські порти країни у разі перемоги на виборах, щоб захистити румунських фермерів.

📌 При цьому він обіцяє і надалі зберігати інші заходи на підтримку України – йдеться про транзит зброї та підготовку українських пілотів.

💬 «В останні роки існувала політика надання переваги українському зерну з точки зору доступу до портових потужностей на шкоду румунському зерну, і румунські фермери сильно постраждали від цього», – сказав Понта.
🇺🇸 Президент України Володимир Зеленський розповів, чи вплине підвищення тарифів США, запроваджене Дональдом Трампом на економіку України.

💬 «Товарообіг дуже малий у України зі США. Тобто, я маю на увазі, це не ті об’єми, про які сьогодні можна говорити з якимось проблемами. Для нас це не є проблемою», — запевнив Володимир Зеленський.

🧮 Трамп запровадив мито на весь імпорт до США для всіх країн світу. Мита для усіх країн світу будуть встановлені в розмірі щонайменше 10% практично на всі товари, які надходять до Сполучених Штатів.
显示 1 - 24 6845
登录以解锁更多功能。