Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Зла читачка avatar
Зла читачка
Зла читачка avatar
Зла читачка
Я: ну наче закінчили з книгами на релігійну тематику.

Також я: беру Правік і читаю анотацію 🗿

Правік — це село, розташоване в центрі всесвіту, на межі реальності й міфу, сьогодення і вічності, буденності й чуда. Тут живуть люди, що мають прізвища Небесні й Божі, Херувими і Серафини. Тут діти народжуються від кохання людей з рослинами, а Богоматір може пильнувати прив’язаного собаку. В центрі оповіді — історія життя трьох поколінь однієї сільської родини впродовж майже цілого ХХ століття.
24.04.202518:12
А ще, не дивлячись на нічні тривоги, трагічні події та недосипання, були сьогодні на випускній виставі у КНУТКіТ.

Сицилійські лимони — це набір етюдів, поставлених за творами Луїджі Піранделло. Що цікаво, це режисерський дебют Олександра Рудинського, якого ми знаємо як прекрасного актора. Дуже помітно, що Сашко активно надихався Уривським, видають його улюблені режисерські прийомчики😁Проте виглядало все одно симпатично, для студентської вистави взагалі дуже достойно.

Але найголовніше — які прекрасні там грали діти. Чудові молоді актори, красиві, талановиті — класне нове покоління. Впевнена, що багатьох ми ще побачимо 🖤
Трошки захопились 🥲
20.04.202509:24
З Великоднем усіх, хто святкує!

Хто не святкує — все одно зʼїжте пасочку. Бо я за будь-яку тусовку, в якій задіяна смачна їжа.

А фотографії — це ілюстрації того, як же в нас красиво 🖤
Коротко про мене і моє читання Червоного повстання 🌚
Дочитала я ті Помаранчі Джанет Вінтерсон від ЩОС. І ось що я маю сказати:

I will eat up everything this woman writes.

Книжок вона написала не так багато, тому всю бібліографію осилити цілком реально. Як раз подивлюсь на прозу в оригіналі, бо це має бути дуже і дуже добре.

P.S. Існує міні серіал за цією книгою від BBC, який ще і BAFTA свого часу отримав.
28.04.202511:01
«ТАЄМНУ КІМНАТУ ВІДЧИНЕНО. СТЕРЕЖІТЬСЯ, ВОРОГИ СПАДКОЄМЦЯ!»

У другий рік навчання Гаррі Поттера у Гоґвортсі лиховісні напади паралізують деяких учнів. Майбутнє школи — непевне. Зачарований щоденник слизеринця Тома Редла стає провідною ниткою на шляху Гаррі до Таємної кімнати й того, що криється у її Темному серці...

Це прегарне видання, створене спеціально для слизеринців, ушановує гоґвортський гуртожиток, який славиться гордістю, честолюбством та хитрістю. Насолоджуйтесь вражаючими ілюстраціями лауреата медалі Кейт Ґріневей Леві Пінфолда і захопливими гуртожитськими цікавинками. Замовити новинку можна зараз — вона вже в наявності.

💚🩶ГОРДО НОСІТЬ КОЛЬОРИ ВАШОГО ГУРТОЖИТКУ
А взагалі собі купила всього лише 2 (ще раз, дві!!) книги за сьогодні.

Втрачене покоління та новинку від Апріорі, яку хотіла ще з моменту анонсу — Сходження Сенліна. На Книжковій країні вже була у наявності, ще і за ціною передзамовлення 💅
За останні пару тижнів купила багато, не показала нічого (обіцяла одна собі у квітні трошки зупинитись, ага). Частина перша:

🌟Амадіс Ґальський — ну як можна було пройти повз, коли на сайті книгарні є була на нього дуже зваблива ціна. Середньовічний лицарський роман, все, як ми любимо. Дуже приємне і якісне видання.

🌟Далі йдуть раритети Ольги Токарчук від Темпори, випадково виловлені вже у фізичній книгарні Є. Там взагалі багато хорошого було, не тільки Токарчук. Тому треба буде повернутись на полювання 🌚

🌟Природний роман Ґеорґі Ґосподінова — перевидали нарешті. Після Часосховища мені потрібні й інші його книги.

А чим ви себе радували останнім часом?
Сьогодні була на обговоренні Червоного повстання від видавництва Небо.

Людей було багатенько, і обговорення було дуже і дуже жваве ❤️‍🔥

З оцінкою я нарешті визначилась. А взагалі сьогодні була у клубі Ґрінчів (хто б сумнівався), хоча в цілому книга мені сподобалась, і я чекатиму на продовження. Яке, як нам натякнули, має бути скоро 🌚
Ну що, шановні, я несу черговий цікавий список — 100 найкращих британських романів (що були обрані не британськими літературними критиками та редакторами) від BBC culture.

Якісь речі дуже очевидні. Наприклад, велика кількість Джейн Остін та Діккенса, Лоуренс, Орвелл тощо. Якісь здивували мене більше: хороша представленість більш сучасних авторів/ок, від Кадзуо Ішіґуро до Алі Сміт. А ще — багато книг, написаних жінками, близько 40%, при цьому навіть перша десятка починається з Мідлмарч та творів Вірджинії Вулф.

Достатньо непоганий масив уже перекладено українською, проте точно є над чим працювати: нам потрібний і той самий Мідлмарч, і книги Доріс Лессінг, і Елізабет Боуен.

Традиційно відчуваю себе тупою після таких списків, бо читати мені ще і читати 😁 Особливо враховуючи, що я не люблю Джейн Остін, а товщина книжок Діккенса мене досі відлякує. Проте з американською літературою було б ще гірше. А тут список для читання виходить нічогенький, наприклад, Баєтт та Гіларі Мантелл і так були у найближчих планах.

Як ваші справи? Чи багато читали з цього списку? Що з цього хотіли б українською?
Неочікувано цікавий список від Goodreads — 100 years of beloved books, що охоплює роки з 1925 по 2024. Куратори обирали «книгу року» серед книжок, випущених у тих роках, що зустрічаються на поличках користувачів найчастіше.

Скільки з цього списку ви прочитали? І чи плануєте читати ще? Бо у мене деякі книжки і були в Want to read, а деякі туди точно додадуться.
Трапляється у житті різне, але деякі речі незмінні і за розкладом, як і рубрика #arthurianart

Сер Бедівер — лицар Круглого столу, що за легендою повертає Екскалібур Володарці озера Німуе після смерті короля Артура.

Бедівер насправді один з найбільш ранніх персонажів, повʼязаних з Артуріанським циклом. У валлійських текстах він згадується як Bedwyr, разом із сером Кеєм вони є найближчими друзями та споборниками Артура.

При цьому зображень його, на відміну багатьох інших героїв Артуріани, не так багато.

Сер Бедівер — картина сучасного британського митця Крістофера Ле Брана. У творчості Ле Брана є кілька повторюваних мотивів, у тому числі вершники та лицарство. Тут сер Бедівер зображений після битви при Камлані: верхи, з похиленою головою біля озера, вкритого ліліями. Ми бачимо момент перед поверненням меча Володарці озера, де лицар ніби збирається з силами для своєї останньої місії.
Отакі раритети, наприклад, можна вхопити на Книжковій країні на стенді Стилета і Стилоса.

Взагалі багато новинок і цікавинок на подивитись і пощупать.

Тільки дуже спекотно сьогодні 🫠
Червоне повстання Пірс Браун

Ох, навіть і не знаю, як вмістити всі думки в один допис. Тому, мабуть, обійдусь достатньо загальним відгуком.

🪐На початку книги ми знайомимось з Дерроу. Дерроу 16 років, він належить до класу «Червоних» (читати - майже рабів), які під поверхнею Марса гарують, щоб забезпечувати вищі класи засобами для терраформування інших планет та супутників. У Дерроу є дружина та родина, яких він дуже любить. Але внаслідок певних трагічних подій він стає на шлях помсти правлячим елітам.

🪐Перше, що вам потрібно знати — це не наукова фантастика. Фантастика — так, проте науковості тут очікувати не варто. Найкращий опис дійсно був у тих відгуках, які називали цю книгу «Голодними іграми у космосі» (я не люблю баттл роялі в принципі, а тут його наявність ще і не сильно виправдана, на відміну від Голодних ігор). Тому якщо ви раптом очікували масштабної космічної епопеї, то принаймні у першій частині її не буде точно.

🪐Недоліків у першої книги маса. Всі наші «улюблені» тропи YA зібрані в одному місці: головний герой - абсолютно той самий «обраний, не такий, які всі, унікальний і особливий», і все він витримує, і все йому дається, і люди, що бачили його 5 хвилин за своє життя, безпричинно стають йому вірними до гроба. На клубі наші думки з цього приводу розділились, але я продовжую вважати, що Дерроу — таки Марті Сью. Звичайно, йому дають «трагічну передісторію», він буде мститися, а по дорозі також трошки боротись з несправедливістю. Світ (поки що) недорозкритий. І соціальний устрій, і колоніальну систему нам описують дуже і дуже загальними рисами. З одного боку — це логічно, бо це поки все, що власне дізнається сам головний герой. З іншого — хочеться більшого, бо в принципі у всій цій історії бачиться величезний потенціал.

🪐Написано слабко. От прям хотілось відправити Пірса Брауна на якісь курси creative writing, бо кількість дивних діалогів, постійних повторів, пафосу, рублених речень, псевдофілософських цитат тощо просто зашкалює. Я розумію, що це дебютна книга автора, і дуже сподіваюсь, що у наступних частинах він і його редактори працювали краще.

🪐Про нелогічність деяких сюжетних моментів я просто помовчу, бо так, спойлери.

🪐Отже, може здатися, що мені абсолютно не сподобалось, і я зараз як вліплю погану оцінку 😁 Але це не так. В цілому — сподобалось, і серію я далі точно читатиму, бо певні моменти дали величезний кредит довіри автору. Ця книга точно була динамічною, захопливою та як мінімум дуже розважальною. Я повторю це знову: я бачу величезний потенціал. Для більшого світу, більш захопливих подій та інтриг (а також для кращого стилю в автора, бо я ж бачу, що він може, було кілька епізодів, коли мене аж пробрало).

🪐Найкраща порада: читати без очікувань «найкращої фантастичної серії у вашому житті»; радше як соціальну антиутопію в космосі у майбутньому, а не НФ; а також не дуже сильно задумуватись у процесі, а просто плисти за течією і отримувати задоволення від динаміки та пригод.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

#відгук@evil_readers
Дочитала я вчора Червоне повстання Пірса Брауна, і навіть не знаю, як до купи зібрати думки з цього приводу. Відгук, мабуть, напишу вже після книжкового клубу, бо зараз я реально як у тому мемі “it has potential!” 😁

А от 2 інші книги в процесі потребують вибирати з надр памʼяті якісь залишки знань (заради справедливості, дуже загальних) з релігієзнавства.

Це, по-перше, Till we have faces. Тут я вже на середині, і мені страшенно подобається. Але, як і завжди у Льюїса, багато про релігію. Філософська, темна книга.

Друга - Кантика для Лейбовіца, яку я почала вчора. Мені здається, до цієї книги одразу має прикладатись яка-небудь Теологія для чайників. Поки я не втягнулася, і йде важко.

Це в нас що, Великодні читання? 🌚
Я ще не договорила!

Окремим рівнем задоволення особисто для мене було впізнавання місцевості. Так сталося, що у свої 16 років я влітку вчилась у школі у тому самому Вігані, куди періодично їздить мати Джанет. А ще була у тому самому Честерському зоопарку (який зараз має цілком пристойний вигляд та прекрасні вольєри, і я це кажу при моїй загальній нелюбові до зоопарків).

Та і взагалі по тій північно-західній частині Англії я трохи поїздила, тому бачити знайомі назви було досить забавно і дещо ностальгічно. Вийшла трошки прогулянка памʼяттю, і зовсім не завдяки паралелям із дитинством Джанет.
11.04.202512:11
Яку я посилку з Амазона забрала 😍

Це були подарунки самій собі на день народження (ну і ще дуже приємно співпало, і там була акція 3 по ціні 2). Що я собі обрала:

🌟Бокс з циклом The Chronicles of Prydain Ллойда Александера — це дитяча класика фентезі, у нас не сильно популярна. Але ви можете памʼятати старий діснеївський мультик Чорний казан, створений за мотивами перших двох книжок циклу. Ну люблю я дитячі книжки, і що ви мені зробите 🌚

🌟The Will of the Many — один з найбільш популярних фентезі релізів останніх років. Дуже високі рейтинги і переважно позитивні відгуки. Цього року нарешті виходить продовження, тому саме час знайомитись.

🌟Pre-Raphaelite Sisters — справжня перлина цих покупок. Надзвичайної краси книга, проте це не тільки артбук. Тут зібрані історії жінок, що були залучені до створення шедеврів прерафаелітів. Дружини, коханки, моделі, «музи» та мисткині — ця книга розповідає саме про них.
Ну а це просто щоб ви розуміли масштаб трагедії і без Книжкової країни 😁

Це залишок надбань за останній час: забрала свою частинку замовлення з Ранку з моїми улюбленими книжковими бестіз, а також книжки від Темпори та пару штучок з yakaboo.

Мені потрібен детокс і бан на покупки. У травні тільки сплачу свої книжкові підписки, а далі триматиму себе в руках.
24.04.202508:18
дуже важка ніч, дуже складний ранок 💔

будь ласка, задонатьте сьогодні на якийсь з актуальних зборів! додаю ті, що поширювали знайомі, та свій збір на бус:

на евакуаційний бус (мій розіграш): https://send.monobank.ua/jar/8n5doJfC5o

на ретранслятор (звідси): https://send.monobank.ua/jar/A3ukJKXdBC

на антени (звідси): https://send.monobank.ua/jar/3799ySkY7w

на мавік (розіграш тут) : https://send.monobank.ua/jar/8wxSJFqgoQ

на прилади нічного бачення (звідси): https://send.monobank.ua/jar/8jmErvLaf4

на автівку (звідси): https://send.monobank.ua/jar/A8WyjbZshp

на пікап (звідси): https://send.monobank.ua/jar/5SrUBTMNsq
Минулий раз ми зачепили тему Святого Ґрааля, тому сьогодні покажу ще одну картину Данте Габріеля Россетті Діва Святого Ґрааля 1874 року. Россетті написав кілька картин, пов'язаних з легендою про Ґрааль, і дві з них зображають Діву Святого Ґрааля.

Персонаж Діви кілька разів згадується у Смерті Артура Мелорі, хоча, за його звичкою, Россетті дозволив собі певну художню свободу у зображенні жінки. Мелорі описує її як «діву світлу та юну» і «одягнену всю в біле». Діва ж Россетті вдягнена зовсім не у біле, і взагалі має трохи більш світський вигляд, ніж уявляв би Мелорі. Розпущене волосся, червоні вуста та одяг надають картині чуттєвих відтінків (що взагалі характерно для пізніших робіт Россетті).

Моделлю була Алекса Вайлдінг, одна з улюблених моделей художника. Россетті навіть платив їй обовʼязковий щотижневий гонорар, аби дівчина позувала винятково для нього, боячись, що інші художники також можуть найняти її для своїх картин.

#arthurianart
16.04.202520:01
Загорніть все 💅
13.04.202509:37
Колись зранку, ми не читатимемо про вибухи й кількість загиблих. Бо більше не буде війни. Більше не існуватиме росії.

Але сьогодні знову болить. За Суми.

Тому донатимо. Вчора донатимо, сьогодні донатимо і завтра донатимо.

send.monobank.ua/jar/6t66SG1rzx
11.04.202510:43
Книжкова країна, на яку я так чекаю, - можливість не тільки принести додому нові книжки, але й знайти добрі руки для тих, які вже не будуть перечитуватися. Тож, поки я собі пакую коробочку, розповім деталі.

Фонд Leleka Foundation (так, той самий, якому ми збирали на мій день народження) знову буде роздавати книги за донати на такмед - але їм потрібен книжковий фонд.

- тільки книги в гарному стані і видані після 2015 року
- українською чи англійською
- для дітей та дорослих
- художня і науково-популярна література

Приймають книги до 22 квітня, надіслати можна новою поштою, але от ну дуже просять відправляти за власний кошт.

Адреса для відправки: Київ, відділення 447, Тимко Сергій, +380 67 259 3001

Минулого року привозила туди в кожен день фестивалю по рюкзаку книжок, але так, краще вже робити це заздалегідь. А самому фонду довіряю безмежно, тож і вам від всього серця рекомендувати можу. І так, на фото - стосик, що поїде від мене (хоча це з однієї тільки шафи поки що).
显示 1 - 24 101
登录以解锁更多功能。