Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
УПОВНОВАЖЕНИЙ З ПИТАНЬ ОСІБ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ЗА ОСОБЛИВИХ ОБСТАВИН avatar

УПОВНОВАЖЕНИЙ З ПИТАНЬ ОСІБ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ЗА ОСОБЛИВИХ ОБСТАВИН

其他
Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин) МВС України
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置Україна
语言其他
频道创建日期Лют 06, 2025
添加到 TGlist 的日期
Жовт 31, 2023

"УПОВНОВАЖЕНИЙ З ПИТАНЬ ОСІБ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ЗА ОСОБЛИВИХ ОБСТАВИН" 群组最新帖子

Дякуємо всім небайдужим організаціям та громадянам, які долучаються до підтримки родин зниклих безвісти та полонених. Разом ми здатні повернути надію та відновити справедливість.

❤️ Підписатися|Facebook
🔹Інші питання

Враховуючи, що кримінальні провадження за фактами зникнення безвісти можуть передаватися за підслідністю до інших слідчих підрозділів поліції та навіть в інші регіони, зокрема за місцем зникнення особи, близькі часто втрачають зв’язок зі своїми слідчими. Тому з метою вирішення проблемних питань, пов’язаних із розшуком осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, при головних управліннях Національної поліції України (далі – ГУНП) створено спеціалізовані центри з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (далі – Спеціалізовані центри).

На цей час Спеціалізовані центри впроваджено в роботу при двадцяти шести ГУНП: Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (з дислокацією в м. Києві), Вінницькій
(м. Вінниця), Волинській (м. Луцьк), Дніпропетровській (м. Дніпро), Донецькій (з дисколацією в м. Дніпро), Житомирській (м. Житомир), Закарпатській (м. Ужгород), Запорізькій
(м. Запоріжжя), Івано-Франківській (м. Івано-Франківськ), Київській (м. Київ), Кіровоградській (м. Кропивницький), Луганській (з дислокацією в м. Дніпро), Львівській
(м. Львів), Миколаївській (м. Миколаїв), Одеській (м. Одеса), Полтавській (м. Полтава), Рівненській (м. Рівне), Сумській (м. Суми), Тернопільській (м. Тернопіль), Харківській
(м. Харків), Херсонській (м. Херсон), Хмельницькій (м. Хмельницький), Черкаській
(м. Черкаси), Чернівецькій (м. Чернівці), Чернігівській (м. Чернігів) областях та у м. Києві.
Примітка: при ГУНП в Дніпропетровській області функціонує Об’єднаний (Міжрегіональний) Спеціалізований центр, який в тому числі охоплює зону обслуговування Донецької та Луганської областей.

Мета діяльності Спеціалізованих центрів є:
▫️надання близьким родичам та іншим членам сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, інформації щодо алгоритму та порядку їх дій;
▫️можливість подачі заяви про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин;
забезпечення належної комунікації слідчим, який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зникнення безвісти їх рідного;
▫️надання інформації рідним про стан здійснення розшуку та його результати; відібрання у заявників (близьких родичів та інших членів сім’ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин) біологічних зразків з метою проведення судової молекулярно-генетичної експертизи (дослідження);
▫️проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій за участю заявників (потерпілих) – допити, пред’явлення особи для впізнання, ознайомлення з матеріалами кримінального провадження; надання правничої та психологічної допомоги, а також вирішення інших проблемних питань, які виникають.

Також до функцій Спеціалізованих центрів належать:

▫️прийом заяв та повідомлень про зникнення безвісти особи за особливих обставин;
▫️допомога у відборі біологічних зразків у близьких родичів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
▫️організація та проведення зустрічей з представниками громадських організацій та об’єднаннями родин;
▫️здійснення індивідуальних та колективних прийомів громадян та родин осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
▫️аналіз стану та ефективності службової діяльності органів системи поліції з розшуку безвісти зниклих осіб, а також якості проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами безвісного зникнення осіб за особливих обставин;
▫️контроль за станом розшукової роботи щодо безвісного зникнення;
▫️контроль за своєчасністю призначення слідчими регіону ДНК-експертиз, інформування про їх результати зацікавлені сторони;
▫️верифікація даних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (усунення невідповідностей у таких даних тощо);
▫️координація дій та комунікація на постійній основі із представниками інших спеціалізованих центрів ГУНП;
▫️налагодження комунікації родин із слідчими, які здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях;
▫️ознайомлення зацікавлених осіб із електронними каталогами неідентифікованих тіл;
▫️ряд інших функції та завдань, пов’язаних із наданням допомоги родинам безвісти зниклих осіб за особливих обставин.
Поряд з наведеною роботою слідчого у кримінальних провадженнях даної категорії, рідних часто турбує питання про розшукові (пошукові) заходи, які проводяться з метою встановлення місцезнаходждення їх близьких. Але це не зовсім просте питання, оскільки навіть при наявності інформації про місцезнаходження (координати) тіла на тій чи іншій території, слідчий не провидить евакуацію таких тіл, оскільки не уповноважений на таку роботу. Тут потрібно розмежовувати поняття РОЗШУК та ПОШУК.
Зокрема, розшуком зниклого безвісти займається Національна поліція України та органи, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, визначені Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність». Тут використовуються методи, які можуть включати широченних спектр засобів та ресурсів.
А от пошуком, переважно загиблих, займаються пошукові групи. Це групи з пошуку та евакуації гуманітарної місії Збройних Сил України, діяльність яких спрямована на пошук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, їх останків, пошук і фіксацію місць необлікованих поховань, проведення вилучення (ексгумації) тіл (останків) загиблих (померлих) осіб та їх транспортування (евакуацію) до державних спеціалізованих установ або місць остаточного поховання.
Пошукові групи утворюються Генеральним штабом Збройних Сил України за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими.
Порядок проведення пошукових робіт, пошуку останків осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, пошуку і фіксації місць необлікованих поховань, проведення вилучення (ексгумації) тіл (останків) загиблих (померлих) осіб та їх транспортування (евакуації) до державних спеціалізованих установ або місць остаточного поховання визначається Генеральним штабом Збройних Сил.
У зв’язку з цим, у разі наявності інформації про знаходження тіла військового на певній території, родичі можуть звернутися до слідчого, надавши йому таку інформацію самостійно або з метою встановлення наявності такої інформації клопотати про те, щоб він звернувся із запитом до Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України (ЦУ ЦВС ГШ ЗСУ України), з метою отримання інформації про проведені пошукові заходи.
Комунікація між слідчими Національної поліції з державними органами, дотичними до процесу пошуку зниклих безвісти, в тому числі з Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, здійснюється постійно.
🔹Особливості відбору біологічного матеріалу у родичів безвісти зниклих та у військовослужбовців, а також призначення та проведення молекулярно-генетичних експертиз (ДНК-експертиз).

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» передбачено, що у разі введення воєнного стану відбір біологічного матеріалу здійснюється в обов’язковому порядку у військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, а також членів добровольчих формувань територіальних громад.
Тому слідчий може звернутися із запитом до військової частини, де проходив службу зниклий та у разі наявності відібраного прижиттєвого зразка біологічного матеріалу, вилучити його та призначити по ньому експертизу. Експертиза призначена по біологічному зразку зниклої особи є пріоритетною, оскільки висновок такої експертизи найбільше достовірний: тут збіг між зразками буде 100%.
Після збору біологічних зразків родичів або прижиттєвого зразка зниклого, слідчий призначає по ним ДНК-експертизу для того, щоб встановити ДНК-профіль, інформація про який поміщається до Електронного реєстру геномної інформації людини (ЕРГІЛ, колишня назва Центральний облік генетичних ознак людини (ЦОГОЛ).
Про наявність збігів по ДНК експертна служба інформує слідчого, зокрема щодо достатності наявних зразків для проведення порівняльної молекулярно-генетичної експертизи або щодо необхідності надання додаткових зразків. Тому у випадку надходження останньої рекомендації експерта слідчий за необхідності може повторно відбирати зразки у рідних для призначення порівняльної експертизи з ДНК-зразком особи, тіло або останки якої доставлені до судово-медичних установ.
Слід зазначити, що персональна інформація про генетичні ознаки людини, тобто ДНК-профіль людини, в ЕРГІЛ є знеособленою. Виведений експертами ДНК-профіль зашифрований у вигляді абетково-цифрового коду, який може збігтися із ДНК-профілем, тобто абетково-цифровим кодом іншої особи у зв’язку із наявність між ними ознак спорідненості. Такі шифрування продиктовані вимогами національного законодавства про захист персональних даних. У вказаному вище Закону чітко зазначено, що відомості, які містяться в ЕРГІЛ, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягає оприлюдненню.
Тому питання про створення Єдиної платформи з доступом до неї родин зниклих безвісти осіб не є доцільним, оскільки такі коди можуть прочитати лише відповідні спеціалісти, вони не розкривають жодної інформації.
Інформацію про встановлення ДНК-профілю, поміщення/знаходження його до/в ЕРГІЛ, а також результати молекулярно-генетичних експертиз може надати лише слідчий у випадку звернення до нього родини зниклого із клопотанням.
Слідчим також:
▫️витребовуються висновки службових розслідувань з військової частини, де проходив службу зниклий безвісти військовий,
▫️про факт зникнення безвісти інформується Національне інформаційне бюро,
▫️робляться відповідні запити до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з метою отримання відомостей щодо можливого перебування зниклої безвісти особи в полоні держави-агресора.
Загалом комунікація між державними органами, дотичними до процесу пошуку зниклих безвісти та Національною поліцією здійснюється постійно.
У разі наявності осіб, яким відомі обставини зникнення чи потрапляння в полон, за клопотанням потерпілих чи без нього, слідчий може допитати таких осіб, якщо вони не знаходяться на бойовому завданні.
Подальші слідчі та розшукові дії здійснюються в залежності від отриманої інформації.
Це може бути витребовування інформації від операторів мобільного зв’язку, щодо останнього місця перебування зниклого, руху коштів по банківських картках, аналіз інформації з відкритих джерел, щодо можливого перебування військового у полоні або загибелі, проведення портретної експертизи за наявності фото- відеоматеріалів на яких зафіксовано факт перебування військового у полоні тощо.
У разі встановлення збігу ДНК-профілю зниклої безвісти особи з ДНК-профілем невпізнаного тіла, доставленого в установу СМЕ слідчим з урахуванням рекомендацій експертної установи призначається порівняльна молекулярно-генетична експертиза за результатами якої приймається рішення щодо ідентифікації тіла.
Загалом рішення щодо проведення тих чи інших слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні слідчий приймає самостійно, виходячи з конкретних обставин, установлених під час розслідування кожного окремого факту зникнення безвісти.
Яка специфіка проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактом зникнення безвісти особи за особливих обставин?

Підставами для початку розшуку людини є заява або повідомлення про зникнення особи.
Після надходження до поліції з будь-якого джерела інформації про факт зникнення особи безвісти за особливих обставин слідчим розпочинається кримінальне провадження і подальші дії щодо розшуку здійснюються в рамках вказаного кримінального провадження.
Після внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) слідчий зобов’язаний видати особі, яка була заявником витяг з ЄРДР, цей документ є підтвердженням того, що у поліції наявне кримінальне провадження за фактом зникнення безвісти особи.
Специфікою є те, що у випадку безвісного зникнення військовослужбовця під час виконання бойового завдання або в ході бойових дій слідчі працюють одразу по трьом ймовірним версіям:
▫️не виходив на зв’язок через об’єктивні обставини (наприклад виконував бойову задачу, телефон вимкнений або залишеним по місцю дислокації), повернувся із завдання живим, вийшов на зв’язок;
▫️потрапив в полон до ворога, перебуває в місці несвободи, яке ще потрібно ідентифікувати;
▫️загинув і тіло може перебувати на полі бою, доступ до місця неможливий через активні бойові дії чи окупацію території.

Версія самовільного залишення місця несення служби або дезертирство може розглядатися лише у випадку отримання та аналізу матеріалів службового розслідування військової частини, в яких такі дані можуть міститись. Тут слідчий скеровує запити до Державного бюро розслідувань.
Фактори, що перешкоджають або ускладнюють проведення досудового розслідування в кримінальних провадженнях за фактами зникнення безвісти осіб:
▫️безпекова ситуація,
▫️відсутність доступу до території, де особа зникла (зона бойового зіткнення, окупована територія, тощо), можуть ускладнювати чи унеможливлювати проведення окремих слідчих дій.

🔹Чим на практиці займається слідчий ?

Під час досудового розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за фактами зникнення осіб безвісти за особливих обставин, слідчими Національної поліції України в межах компетенції вживаються вичерпні заходи, спрямовані на повне, всебічне та неупереджене дослідження обставин кримінального правопорушення та встановлення місцезнаходження зниклої особи, які можливо здійснити в умовах збройного конфлікту.

В першу чергу слідчим допитуються близькі родичі або заявник. Під час допиту з’ясовуються відомі обставини зникнення особи, особливі прикмети, відомості про військовий підрозділ, де проходив службу зниклий безвісти, наявна інформація про місце зникнення, побратимів, які можуть надати інформацію про зниклу особу та обставини зникнення.

У разі, якщо заявником не є особа з числа близьких родичів, слідчим вживаються заходи щодо їх встановлення з метою відібрання біологічних зразків та призначення ДНК-експертизи для поміщення ДНК-профілю до електронного реєстру геномної інформації людини з метою можливої ідентифікації зниклого безвісти серед невпізнаних тіл загиблих. У разі відсутності родичів, для встановлення ДНК-профілю зниклої особи також можуть бути досліджені особисті речі зниклої особи. До прикладу, такими речами можуть бути станки для гоління, зубна щітка, гребінець, предмети одягу (нижня натільна білизна (майка, футболка тощо), шапка, шарф, рукавички тощо).
Відомості про зниклу особу вносяться до відповідних розшукових обліків Національної поліції. Ця інформація в автоматичному режимі надається до Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріату Уповноваженого) МВС для формування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Існують активні групи, діяльність яких спрямована на допомогу родинам зниклих безвісти та полонених військовослужбовців, зокрема шляхом збору та поширення фото-відеоматеріалів та надання корисної для родин інформації.
Такими активними групами створюються та адмініструються різні інформаційні канали та чати для надання роз’яснень та відповідей на актуальні питання, які виникають у родин.
Пріоритетним напрямком у роботі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артура Добросердова є комунікація з родинами, тому на звернення до одного з найактивніших ТГ-каналів
«Ірина Україна», пов’язаного з тематикою зниклих безвісти та полонених, нами опрацьовано актуальні питання стосовно роботи слідчих та підготовлено відповідні роз’яснення.


🔹 Визначення слідчого як уповноваженої особи? Які повноваження та обов’язки слідчого при здійсненні ним досудового розслідування по кримінальному провадженні? Яка специфіка проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактом зникнення безвісти особи за особливих обставин?

Визначення слідчого як уповноваженої особи?

Згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) слідчий - службова особа органу Національної поліції, органу безпеки чи інших органів та структур, визначених в статті 3 КПК України, уповноважена в межах компетенції, передбаченої КПК України, здійснювати досудове розслідування кримінальних правопорушень (злочинів).

Які повноваження та обов’язки слідчого при здійсненні ним досудового розслідування по кримінальному провадженні?

Повноваження слідчого регламентовані статтею 40 КПК України, зокрема:
1. Слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.
2. Слідчий уповноважений:
1) починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених КПК України;
2) проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених КПК України;
3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам;
5) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій;
6) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру;
7) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження;
8) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених КПК України, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених статтею 284 КПК України;
9) здійснювати інші повноваження, передбачені КПК України.
❗️До уваги мешканців м. Бахмач Чернігівської області❗️

🗓 22 травня 2025 року відбудеться зустріч представника Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Чернігівській області Катерини Смуригіної з родинами осіб, зниклих безвісти та полонених.

На заході будуть присутні представники відповідних державних органів та установ для обговорення актуальних проблемних питань, що стосуються дотримання прав і законних інтересів родин оборонців України та цивільних громадян.

✅ Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1GLkN5QPVGQgeFV1kxS-BLgoK1UdDPTxCzgcDRgZ_sxU/edit
Форма для реєстрації діятиме до 19.05.2025 включно.

Про місце проведення зустрічі учасникам буде повідомлено індивідуально.

ℹ️ Для уточнення додаткових питань щодо зустрічей звертайтесь до регіонального представника Уповноваженого в Чернігівській області Катерини Смуригіної

📞 050 596 50 11
❗️До уваги мешканців м. Борзна Чернігівської області ❗️

🗓 19 травня 2025 року відбудеться зустріч представника Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Чернігівській області Катерини Смуригіної з родинами осіб, зниклих безвісти та полонених.

На заході будуть присутні представники відповідних державних органів та установ для обговорення актуальних проблемних питань, що стосуються дотримання прав і законних інтересів родин оборонців України та цивільних громадян.

✅ Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1FoVFKriWOOQ_bEsNolm8nXEMbwbLM8HaJ74gJdt_HXs/edit
Форма для реєстрації діятиме до 15.05.2025 включно.

Про місце проведення зустрічі учасникам буде повідомлено індивідуально.

ℹ️ Для уточнення додаткових питань щодо зустрічей звертайтесь до регіонального представника Уповноваженого в Чернігівській області Катерини Смуригіної

📞 050 596 50 11
📍Донецька область

За дорученням Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артура Добросердова, його представником у Донецькій області Костянтином Черніковим організовано та проведено онлайн-зустріч з родинами зниклих безвісти та полонених військовослужбовців.
У зустрічі взяли участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області, ГУНП у Донецькій області, Донецький ОТЦК та СП, ДНДЕКЦ, МКЧХ та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

🔹 Основними темами зустрічі стали:
- роз'яснення щодо розслідування кримінальних проваджень за фактами безвісного зникнення;
- порядок призначення та проведення молекулярно-генетичних експертиз, терміни їх виконання;
- джерела отримання інформації про зниклих безвісти військовослужбовців після бойового зіткнення;
- питання підтвердження полону та здійснення переговорного процесу по поверненню наших Захисників;
- налагодження комунікації з командуванням військової частини;
- процедура та терміни проведення службових розслідувань у військових частинах;
- складності репатріації тіл полеглих Захисників;
- юридична та адміністративна підтримка (консультації щодо оформлення статусу безвісти зниклого, виплат, соціального захисту, допомога в оформленні документів, збереженні робочого місця, спадкових прав тощо).

✔️Якщо Ви розшукуєте безвісти зниклого за особливих обставин можете звертатися на гарячу лінію Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин:
📞 «гарячої лінії»: 16-98

❤️ Підписатися|Facebook
Чому захист персональних даних родичів українських військових — це питання безпеки?

☝️Шахраї активно моніторять соцмережі у пошуках повідомлень від родичів полонених чи зниклих безвісти військовослужбовців. Вони створюють фейкові акаунти, маскуючись під державні установи чи міжнародні організації, щоб виманити гроші. Проте, жодна офіційна структура чи волонтерська організація не буде вимагає оплату за інформацію або допомогу. В інфографіці читайте, чому НЕ варто поширювати свої персональні дані.

Детальніше про те, яким може бути шахрайство на темі військовополонених та зниклих безвісти дізнавайтеся у ➡️ спеціальній брошурі, яку Офіс Омбудсмана підготував спільно з Кіберполіцією.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти підтримує 🫂родини зниклих безвісти та продовжує збір ДНК-зразків у Європі.🇪🇺

МКЗБ допомагає родинам, які шукають своїх близьких, зниклих через війну Росії проти України.
В рамках співпраці з Головним слідчим управлінням Нацполіції України та Управлінням з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин наші фахівці провели збір 🧬ДНК-зразків у 🇩🇪північній Німеччині.
Під час поїздки фахівці зустрілись майже із 𝟒𝟎 родичами зниклих безвісти в Україні. безвісти в Україні. Рідні зниклих мали можливість надати додаткові дані, а також референтні зразки для підтримки ДНК-ідентифікації зниклих безвісти в Україні
Якщо у вашій родині є зниклі через війну, ви також можете надати свої ДНК-зразки для пошуку.
Як це зробити:
📍 Залиште інформацію про зниклу особу за 👉посиланням

📞 Або зателефонуйте до офісу МКЗБ в Україні:
+38 (068) 791-00-00 (доступні месенджери Telegram, Viber, WhatsApp)
🔹Робота над звільненням цивільних

За дорученням Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артура Добросердова, представник Управління (Секретаріату Уповноваженого) взяв участь у засіданні підгрупи звільнення та повернення Робочої групи з питань захисту прав і свобод цивільних осіб.

Захід відбувся під головуванням Представника Уповноваженого з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Юрія Ковбаси. До обговорення долучилися представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, державних органів, правоохоронних структур та громадських організацій.

Повернення цивільних осіб, які були незаконно позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії рф, залишається одним із найскладніших напрямків. Міжнародне гуманітарне право прямо забороняє свавільне затримання цивільних, однак на практиці механізмів їхнього повернення не існує — цим і зумовлена необхідність консолідованої міжвідомчої роботи.

Під час зустрічі учасники напрацювали низку конкретних пропозицій щодо посилення захисту прав цивільних заручників, зокрема — у частині міжнародної взаємодії з партнерами.

Окрему увагу приділено українським громадянам, які утримуються в російських центрах тимчасового утримання іноземців. Таким особам необхідна підтримка з боку держави у вирішенні документальних питань, а також у створенні умов для безпечного повернення додому. Одним із кроків у цьому напрямі стало впровадження Державною міграційною службою можливості дистанційного отримання тимчасового посвідчення громадянина України для українців, які залишаються на тимчасово окупованих територіях.

🔸 За результатами засідання сторони погодили подальші дії та механізми взаємодії.

❤️ Підписатися|Facebook
Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку повернення українських дітей, яких Росія депортувала або примусово перемістила.

ℹ️ Документ підтримали п’ять основних політичних груп Європарламенту: EPP, S&D, Renew Europe, Verts/ALE та ECR. Це потужний сигнал солідарності та єдності у відстоюванні прав українських дітей!

У резолюції містяться такі ключові положення:
1. Засудження насильницьких дій Росії та співучасть Білорусі в злочинах проти українських дітей: вбивств, примусових переміщень й депортацій, незаконних всиновлень,
сексуального насильства, примусової
русифікації та мілітаризації.
2. Заклик до невідкладного припинення порушень, відкриття доступу міжнародним організаціям до всіх депортованих дітей і забезпечення їхнього безпечного та безумовного повернення додому.
3. Посилення санкцій проти осіб та установ, причетних до цих злочинів.
4. Засудження нав’язування громадянства РФ та державних програм усиновлення як інструментів примусової асиміляції.
5. Заклик до посилення співпраці з Україною та міжнародними організаціями для документування всіх зниклих і депортованих дітей.
6. Підкреслення необхідності міжнародної координації, зокрема через Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України.

❗️Європейський парламент чітко заявляє: жодна мирна угода не може бути повноцінною без повернення всіх українських дітей і притягнення Росії до відповідальності!

Щиро дякую Європарламенту за принципову позицію, солідарність із Україною та підтримку ініціативи Bring Kids Back UA. Разом ми досягнемо справедливості і повернення всіх викрадених агресором дітей!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
❗️До уваги мешканців Одеської області❗️

🗓 15 травня 2025 року відбудеться зустріч представника Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин в Одеській області Тетяни Хижняк з родинами осіб, зниклих безвісти та полонених.

На заході будуть присутні представники відповідних державних органів та установ для обговорення актуальних проблемних питань, що стосуються дотримання прав і законних інтересів родин оборонців України та цивільних громадян.

✅ Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEsi_CsRVC4YxWgh1lm7SuBCocVWzCbnh0GKOZSzmiIS17xA/viewform?usp=header


Про місце проведення зустрічі учасникам буде повідомлено індивідуально.

ℹ️ Для уточнення додаткових питань щодо зустрічей звертайтесь до регіонального представника Уповноваженого в Одеській області Тетяни Хижняк

📞 050 582 61 38

❤️ Підписатися|Facebook

记录

10.05.202523:59
19.2K订阅者
29.03.202511:52
6500引用指数
08.05.202514:54
60.9K每帖平均覆盖率
08.05.202518:26
59.6K广告帖子的平均覆盖率
15.09.202423:59
112.00%ER
13.01.202517:02
359.70%ERR
订阅者
引用指数
每篇帖子的浏览量
每个广告帖子的浏览量
ER
ERR
ЛИП '24ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

УПОВНОВАЖЕНИЙ З ПИТАНЬ ОСІБ, ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ЗА ОСОБЛИВИХ ОБСТАВИН 热门帖子

Наші – вільні. Наші – вдома.

Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту.

Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності.

Ми повернули їх. І я дякую всім, хто працював над цим обміном. Дякую партнерам, передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні.

Щодня ми боремося за наших людей. Обовʼязково зробимо все, щоб повернути кожного й кожну.
‼️За результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 909 полеглих Захисників.

➡️ З числа повернених "на щиті" Оборонців полеглі з:
- Курахівського напрямку;
- Покровського напрямку;
- ⁠Бахмутського напрямку;
- ⁠Вугледарського напрямку;
- Луганського напрямку;
- Запорізького напрямку;
- Сумського напрямку;
- Харківського напрямку;
- з моргів на території рф.

Полеглих Оборонців вдалося повернути за результатами спільної роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.

Висловлюємо вдячність за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

☝Окрема подяка особовому складу Збройних Сил України, який здійснює перевезення репатрійованих полеглих Героїв до визначених державних спеціалізованих установ, організовує передачу загиблих представникам правоохоронних органів в системі МВС та судово-медичної експертизи в системі МОЗ. Слідчими правоохоронних органів спільно з експертними установами МВС у найкоротші терміни будуть встановлені особи загиблих.

🇺🇦Слава полеглим Героям!
Наші вдома – одна з найкращих новин, які можуть бути. Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону.

Воїни Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину.

Дякую всім, хто зробив можливим це повернення наших людей. Особливо вдячний Обʼєднаним Арабським Еміратам за посередництво.

Загалом від початку повномасштабної війни вдалося повернути додому з російської неволі вже 4552 людини – воїнів та цивільних.

Памʼятаємо про всіх, хто в полоні. Шукаємо кожного й кожну, хто може там бути. Маємо повернути всіх.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Напередодні свята 277 українців повернулися з російського полону.

77 – з системи МВС: 73 гвардійця та 4 прикордонники. Абсолютна більшість перебувала в полоні майже 3 роки.

Серед звільнених - найстарший гвардієць, якому днями виповниться 61 рік, вперше за довгий час свій день народження зустріне в колі рідних людей.

Наймолодшому серед оборонців — 20 років. Задля його звільнення, як і за кожного полоненого, було докладено максимальних зусиль.

Ми подбаємо про наших захисників, вони отримають усю необхідну допомогу та підтримку, аби вони чимшвидше відновилися.

Дякую Президенту України, керівнику Офісу Президента та колегам з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за спільну невтомну роботу, а також ОАЕ за посередництво.

Слава Україні! Героям слава!
20.04.202511:19
Вітаємо усіх зі світлим святом Великодня 🕊️

Це свято — символ перемоги світла над темрявою. Нагадування про те, що наш дух не здатна здолати навіть найчорніша пітьма.

❤️І в цьому світлі — наша сила! Зі святом, Христос Воскрес!
💬 Повертаючи тіла військових, росіяни не пояснюють причин смерті людини», — заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко в інтерв'ю «Цензор.НЕТ»

Ідентифікація тіл — комплексний і складний процес. Він починається з поверхневого огляду — речей, татуювань, шрамів. Якщо цього недостатньо, тіло фотографують і проводять розпізнавання облич. Коли тіло сильно ушкоджене, беруться відбитки пальців або проводиться ДНК-експертиза.

💬 Наразі основний метод — це саме ДНК-ідентифікація. Але буває, що тричі береться біологічний матеріал, і профіль не вдається вивести. Причини — гнилісні зміни, опіки, атрофована кісткова тканина», — пояснює заступник Міністра.

Тіла, що не підлягають ідентифікації, тимчасово зберігаються або ховаються з можливістю ексгумації. Такі рішення вже ухвалювали у Сумській, Дніпропетровській областях. Наразі плануються поховання на військовому меморіальному кладовищі. Перші з них мають відбутися вже у травні.

Окремих репатріацій людей, які загинули в колоніях чи СІЗО, немає. Причини російська сторона не повідомляє. Часто на тілі — лише маркування чи номер. У разі ознак катувань або страт слідчі фіксують усі деталі в протоколах. Такі дії кваліфікуються як воєнні злочини.

ℹ️Раніше Міністерство внутрішніх справ презентувало документальний фільм про репатріаційні заходи «Повернення. Герої на щиті».

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт для ефективнішого розслідування безвісти зниклих людей в умовах воєнного стану (реєстр. №12414).

Законопроєкт дозволяє гнучко визначати місце проведення досудового розслідування у справах про зникнення осіб за особливих обставин — зокрема, на тимчасово окупованих територіях або в зонах бойових дій.

Метою документа є забезпечення оперативної реакції на заяви про зникнення та надання родичам зниклих реального доступу до правових механізмів. Законопроєкт дає змогу прокурору призначати місце розслідування з урахуванням місця проживання заявника, що суттєво спростить комунікацію з органами слідства.

Нові норми покликані адаптувати кримінальний процес до умов воєнного стану та діятимуть також протягом трьох років після його завершення.

📱Деталі

Telegram / Facebook / Сайт / Instagram / X
Шановні піхотинці Збройних Сил України!

Вітаємо Вас з Днем піхоти! Ви є символом мужності та незламності, що стоять на захисті незалежності нашої країни. Ваша служба — приклад самовідданості та героїзму, який надихає всіх українців.

Висловлюємо Вам щиру вдячність. Нехай Ваше служіння веде до перемоги, а кожен новий день приносить надію та мир.

Слава Україні!🇺🇦

З повагою та найкращими побажаннями
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов та колектив
Управління (Секретаріату Уповноваженого).

❤️ Підписатися|Facebook
Держава має бути поруч із кожною родиною, яка чекає на повернення свого Захисника чи Захисниці

🔸Відтепер працездатні батьки полонених або зниклих безвісти ветеранів і ветеранок зможуть отримати відомості з ЄДРВВ та скористатися передбаченими державою пільгами.

Це рішення — про справедливість і підтримку для тих, чиї серця сьогодні чекають на найважливіші новини.

💬«Ми зробили цей крок, щоб підтримати родини наших Захисників і Захисниць, чиї діти у полоні чи зниклі безвісти, аби дати їм змогу скористатися правами, що гарантує держава. Це — про людяність і вдячність кожній родині, яка чекає на повернення свого Героя чи Героїні», — зазначила Міністр у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

☝Отримати витяг можна у ЦНАП, незалежно від місця реєстрації.

ℹ️ Детальніше — на нашому сайті https://mva.gov.ua/prescenter/category/86-novini/pratsezdatni-batki-polonenih-abo-zniklih-bezvisti-zahisnikiv-i-zahisnits-zmozhut-otrimati-vidomosti-z-edrvv
📑Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов в інтерв’ю Укрінформу розповів про координацію роботи з розшуку людей, особливості функціонування відповідного Реєстру та для чого необхідний витяг з нього:

Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, формується з тієї інформації, яка спочатку надходить до поліції. Обов’язкова умова — подання заяви до Національної поліції про зникнення особи.

На сьогодні, у розшуку перебуває понад 70 000 осіб, з них 2 740 — це неповнолітні. Розшук було припинено щодо понад 12 000 осіб, які були знайдені — живими, були ідентифіковані серед тіл або повернулися під час обмінів із полону.

✍️Громадяни отримали понад 62 000 витягів з Реєстру. Деякі родини отримували ці витяги не один раз. У Реєстрі також є окремий розділ для неідентифікованих тіл. Ці цифри постійно змінюються — надходять тіла з лінії фронту, відбуваються репатріації.

Для родин військовослужбовців, зниклих безвісти за особливих обставин, витяг з Реєстру необхідний для відстрочки від мобілізації, оформлення пенсії у зв’язку із втратою годувальника чи документів щодо отримання грошового забезпечення.

🇺🇦 Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
10.05.202510:04
Дякуємо всім небайдужим організаціям та громадянам, які долучаються до підтримки родин зниклих безвісти та полонених. Разом ми здатні повернути надію та відновити справедливість.

❤️ Підписатися|Facebook
Чому захист персональних даних родичів українських військових — це питання безпеки?

☝️Шахраї активно моніторять соцмережі у пошуках повідомлень від родичів полонених чи зниклих безвісти військовослужбовців. Вони створюють фейкові акаунти, маскуючись під державні установи чи міжнародні організації, щоб виманити гроші. Проте, жодна офіційна структура чи волонтерська організація не буде вимагає оплату за інформацію або допомогу. В інфографіці читайте, чому НЕ варто поширювати свої персональні дані.

Детальніше про те, яким може бути шахрайство на темі військовополонених та зниклих безвісти дізнавайтеся у ➡️ спеціальній брошурі, яку Офіс Омбудсмана підготував спільно з Кіберполіцією.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
08.05.202513:37
Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку повернення українських дітей, яких Росія депортувала або примусово перемістила.

ℹ️ Документ підтримали п’ять основних політичних груп Європарламенту: EPP, S&D, Renew Europe, Verts/ALE та ECR. Це потужний сигнал солідарності та єдності у відстоюванні прав українських дітей!

У резолюції містяться такі ключові положення:
1. Засудження насильницьких дій Росії та співучасть Білорусі в злочинах проти українських дітей: вбивств, примусових переміщень й депортацій, незаконних всиновлень,
сексуального насильства, примусової
русифікації та мілітаризації.
2. Заклик до невідкладного припинення порушень, відкриття доступу міжнародним організаціям до всіх депортованих дітей і забезпечення їхнього безпечного та безумовного повернення додому.
3. Посилення санкцій проти осіб та установ, причетних до цих злочинів.
4. Засудження нав’язування громадянства РФ та державних програм усиновлення як інструментів примусової асиміляції.
5. Заклик до посилення співпраці з Україною та міжнародними організаціями для документування всіх зниклих і депортованих дітей.
6. Підкреслення необхідності міжнародної координації, зокрема через Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України.

❗️Європейський парламент чітко заявляє: жодна мирна угода не може бути повноцінною без повернення всіх українських дітей і притягнення Росії до відповідальності!

Щиро дякую Європарламенту за принципову позицію, солідарність із Україною та підтримку ініціативи Bring Kids Back UA. Разом ми досягнемо справедливості і повернення всіх викрадених агресором дітей!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Офіс Омбудсмана та Кіберполіція реалізують інформаційну кампанію з протидії шахрайству на темі військовополонених та зниклих безвісти.

Для цього створена спеціальна тематична брошура — “Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?”. Вона містить алгоритм дій захисту для рідних полонених і зниклих безвісти українців, а також інформацію для журналістів, державних службовців. 

У ній ви знайте інформацію про: 
🔘шахрайство та злочини щодо військових і їхніх родин; 
🔘основні кроки, як не стати жертвами шахраїв;
🔘фішинг в інтернеті та ворожу пропаганду;
🔘фактчекінг і перевірку інформації. 

Також брошура містить алгоритм дій для рідних, чий близький зник безвісти або потрапив у полон.  

Закликаємо медіа, державні органи та громадян використовувати інформаційний матеріал та розповсюджувати його!

Брошура розташована👉 за посиланням.

Шахрайство — це не лише історії з мережі, але те, що може трапитися з кожним! Будьте підготовленими, знайте, як його розпізнати та протидіяти! 

Якщо ви стали жертвою онлайн-шахрайства — негайно звертайтеся до Кіберполіції.
➡️Для надійної та безпечної допомоги у пошуку зниклих безвісти, з питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих і примусово переміщених цивільних осіб, у тому числі дітей, звертайтеся до Офісу Омбудсмана:
✉електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;
📞за телефонами: 0 800 501 720; 044 299 74 08
📍через громадську приймальню: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
07.05.202518:30
❗️До 10 травня 2025 року триває збір заявок на відібрання ДНК в українців у Польщі 🇵🇱, чиї родичі зникли безвісти внаслідок війни.
🤝У взаємодії з Головним слідчим управлінням Національної поліції України та Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (англ. ІСМР, International Commission on Missing Persons) проведе кампанію зі збору референтних (ДНК) зразків:

📍Варшава - 12 травня 2025 (понеділок)
📍Лодзь - 13 травня 2025 (вівторок)
📍Вроцлав - 14 травня 2025 (середа)

❓Якщо у вашій родині є особа, що зникла безвісти у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні, ви можете надати свої референтні (ДНК) зразки МКЗБ.

🔷Для запису на відбір ДНК зразків просимо залишити інформацію про особу, яка зникла безвісти, за посиланням 🔗 https://oic.icmp.int/index.php?w=mp_reg&l=uk або
надавши відповідну інформацію за телефоном МКЗБ в Україні +38(068)791-00-00 (доступні також месенджери Telegram, Viber, Whatsapp)

📢Просимо про підтримку в поширенні інформації!
登录以解锁更多功能。