Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ДивоІндія avatar

ДивоІндія

Про давню та сучасну Індію.
मैं तुम से बहुत प्यार करती हूॅं, मेरा भारतवर्ष 🇮🇳
TGlist 评分
0
0
类型公开
验证
未验证
可信度
不可靠
位置
语言其他
频道创建日期Серп 17, 2022
添加到 TGlist 的日期
Квіт 10, 2024
关联群组

"ДивоІндія" 群组最新帖子

Вести постійну хроніку немає можливості. Але ось сьогодні хороші новини, варті посту.

Лінія контролю (ЛК) і прикордонні райони залишалися «в основному мирними», заявила індійська армія в понеділок, менш ніж через два дні після того, як два ядерних сусіда домовилися про припинення вогню.

«Ніч залишилася загалом мирною в Джамму і Кашмірі та інших районах уздовж міжнародного кордону. Не було зафіксовано жодних інцидентів, що стало першою спокійною ніччю за останні дні», - повідомили армійські джерела в інтерв'ю телеканалу NDTV.
转发自:
Пломінь avatar
Пломінь
🔥 Бгаґавадґіта — незабаром у наявності

«Бгаґавадґіта» — одна з найвідоміших священних книг індуїзму. Протягом століть індійці зверталися до неї в пошуках відповідей на сокровенні питання буття, вона надихала індійських патріотів на боротьбу за незалежність батьківщини. За межами Індії «Бгаґавадґітою» захоплювалися видатні філософи, поети, письменники й науковці. В Україні про «Бгаґавадґіту» ще в 1844 році писав філософ і богослов Орест Новицький; цитувала цю книжку й Леся Українка. З 2022 року популярність «Бгаґавадґіти» в нашій країні лише зростає.


Переклад відповідає тексту, виданому 2021 року Інститутом сходознавства імені А. Ю. Кримського Національної академії наук України, однак пропоноване нами видання розраховане на широке коло читачів і містить лише найнеобхідніші примітки. Вірші «Бгаґавадґіти» доповнені також пояснювальною статтею і додатками.

Ілюстрації до видання Obsidian Bone

Очікується з друку на початку червня

Ціна за передзамовленням — 440 (<strike>490</strike>) грн.

Замовити ➡️
https://plomin.club/product/bgagavadgita/
https://www.youtube.com/live/-uV45BJELLc?si=BMbmoqHW-niV1U-5

Лекція про Кашмір взагалі і в контексті сучасної ситуації зокрема - Олена Борділовська
В контексті дискусій про залученість вайшнавів у російсько-українську війну, деякі вайшнави підкреслюють, що відданий апріорі не може залишатися осторонь війни, бо сам Вішну - діяльний, він - Шактіман, "володар сили (шакті)".

Чи так називають лише Вішну? Чи це загальна назва для Бога, майже така ж, як Ішвара чи Бгагаван?

Шактіман - це "Бог, який має силу (шакті)“, тобто це назва Бога, яка покликана підкреслити його здатність діяти, його дієву силу й нерозривність з енергією. Шактіманом може бути і Вішну, і Шіва, хоча в шиваїтських текстах він - Шактімат. І тут вже треба звертатися до знавців санскриту, бо я не можу відповісти на питання, чому така різниця.
Індія почала операцію "Сіндур" проти терористичної інфраструктури Пакистану й атакувала 9 точок, в тому числі на пакистанських, а не спірних територіях.

"Наші дії не носять ескалаційний характер. Жодна пакистанська воєнна інфраструктура не постраждала".
Запрошуємо киян та гостей міста на відкриту лекцію з «Камасутри» від Ольги Неліної:

За роки дослідження першоджерела назбиралось багато цікавих думок та розумінь якими буду ділитись 16 травня в затишній чаярні улюбленого міста @tea.g.spot на Воздвиженці.

Найвідоміша асоціація з «Камасутрою» що це посібник по сексу. Але насправді це лише невелика частина, і на думку самого автора не першочергова. Головне ж це вміло поєднувати різні аспекти життя, одним з яких є бажання та задоволення. Про це і буде йти мова на лекції.

Ця подія є нагодою розширити та уточнити своє бачення щодо легендарного твору, а також тих концепцій про які в ньому йдеться.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Подію присвячуємо збору коштів на потреби дружньої нам медичної служби Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ.

Також на лекції буде фотограф тож за бажанням можна зробити портрет на згадку 🤗

Посилання на реєстрацію в першому коментарі
Манвантари й трошки про індійський час

Усе ж першим словом, яке спадає на думку при згадці про індійські уявлення про час – це юґа. Сатья-юґа, трета-юґа, двапара-юґа і калі-юґа. Різні напрями індуїзму розходяться в тому, в якій юзі ми зараз живемо. Хтось каже, що людство вже перейшло в сатья-юґу, а весь хаос, який зараз відбувається у світі – це лише ознака транзитного періоду, оскільки юги не змінюються миттєво. Тобто періоди переходу з однієї в другу досить довгі за людськими мірками, й супроводжуються «чистками», які для людини виглядають апокаліптично. Кришнаїти ж вважають, що зараз – розпал калі-юґи. Та в чому можемо бути впевненими точно, так це в тому, що ми живемо зараз, відповідно до пуран, в манвантарі Вайвасвата. Про наявність манвантар згадують рідко. Тож як манвантари співвідносяться юґами?

Найбільші «одиниці» циклу індійського часу – це «День Брагми» та «Ніч Брагми», величезні періоди існування й відпочинку всього сущого. «День Брагми» поділяється на 14 манвантар, де кожною з них править людський прабатько. Зараз триває 120-мільйонорічна 7 манвантара, якою править син самого Сур’ї Вайвасват. У кожній з них проявляється якась аварата бога Вішну й на світ приходять нові саптаріші – вісім мудреців. Після кожної манвантари світ закінчується. Манвантара складається з 71 магаюґи, а магаюґа – це ніщо інше, як цикл з відомими чотирма юґами. Про манвантари ми згадуємо мало, зважаючи на їхні масштаби (який сенс думати про її кінець, якщо він настане за багато мільйонів років?), а також тому, що ці відтинки часу – нейтральні, не пов’язані ні з деградацією, ні з процвітанням, як юґи.

Думати про індійський час майже так само терапевтично, як дивитися на нічне небо в Карпатах з мільярдами зірок.
转发自:
Trips and Quips avatar
Trips and Quips
🇵🇰🇮🇳 Протяжність пакистансько-індійського кордону — понад три тисячі кілометрів. Десь три чверті цієї лінії визнають обидві країни. Решта — це фактична лінія контролю, яку встановили під час підписання договорів про перемир'я.

Завдяки встановленому освітленню цей кордон видно вночі з космосу.


📷 NASA
Недавно під враженням від книги Діпо Фалоїна я писала про небезпеки редукування державою культури та ідентичності до якогось одного її варіанту. У продовження теми пост українського філософа Миколая Карпіцького, де він називає це явище "архаїчною свідомістю", а Нарендру Моді - її носієм.

"Хто б міг очікувати, що перехід до нової інформаційної епохи супроводжуватиметься повстанням архаїки? А втім, це закономірно. Раніше людина з архаїчним світоглядом була ізольована у своєму колі спілкування, а тепер, завдяки інформаційним технологіям, вона входить у спільний інформаційний простір.

Ознака архаїчного світогляду – пріоритет колективістського над особистісним. Це проявляється у запереченні права на самоідентифікацію: ти не маєш права сам визначати свою релігійну, національну, соціальну чи гендерну ідентичність – за тебе це має робити колектив, клан, стан, суспільство або держава.

Повстання архаїки набуло глобального характеру: навіть у найбільших демократичних державах до влади приходять лідери, які мислять категоріями архаїчного імперіалізму. Що спільного між Дональдом Трампом, Нарендрою Моді та Сі Цзіньпіном? У їхній політиці – і навіть у політичній риториці – відсутнє поняття прав людини. Тим часом саме завдяки орієнтації на цінність особистості та права людини Захід переміг Радянський Союз у холодній війні. І той факт, що сьогодні Захід відступає перед некроімперською Росією, безпосередньо пов’язаний з відходом від цих цінностей".
Цей тайський Будда дивний з усіх боків. Дивна асана, дивні "жести рук" 🤷🏻
Індія звинувачує Пакистан в спонсоруванні прикордонного тероризму, а тому у теракті 22 квітня 2025 року. Але тут і до Індії виникає багато питань.

Пагалгам знаходиться глибоко всередині спірного штату Кашмір й найближча відстань до лінії контролю становить понад 100 кілометрів (по прямій), тоді як долина Байсаран посилено охороняється через те, що є топ-курортом, який надає VIP-послуги.

- як нападники могли перетнути мілітаризовану лінію контролю, уникнути кількох рівнів безпеки, пройти до Байсарану непоміченими, відокремити немусульманських туристів-чоловіків і вбити їх перед тим, як зникнути в регіоні, де Індія розгорнула понад 700 000 військових? Кажуть, що офіційно сезон на курорті починається в травні, а з ними починаються і безпекові заходи, але в результаті зміни клімату і потепління туристи вже у квітні починають туди їздити.

- Чому військові не відреагували на злочин, який тривав 30 хвилин, хоча пост охорони розташований всього за 10 кілометрів?

- Чому перший інформаційний звіт був зареєстрований протягом 10 хвилин після нападу і як так вийшло, що в ньому вже була названа група виконавців, коли ледь відомі були деталі теракту?

- Чому афілійовані з розвідкою облікові записи соціальних мереж почали звинувачувати Пакистан протягом п’яти хвилин після інциденту?

Джерело: Naveed Hussain «From Pulwama to Pahalgam».
Чи має Індія право в односторонньому порядку призупиняти дію Договору про води Інду відповідно до міжнародного права? (на основі статті The Hindu)

24 квітня 2025 року Індія оголосила про призупинення Договору про води Інду 1960 р. після теракту в місті Пагальгам в Кашмірі, який забрав життя 26 цивільних. Нагадаємо, Пакистан розцінив це як «акт війни» й оголосив про низку дипломатичних заходів у відповідь.

Згідно з Договором 1960 року, який підписали ще перший прем’єр-міністр Індії Джавагарлал Неру і Президент Пакистану Аюб Кхан, Індія отримала необмежені права на три східні річки – Раві, Біас і Сатледж, тоді як Пакистан отримав ексклюзивний контроль над трьома західними річками – Індом, Джелумом і Ченабом.

Тут треба підкреслити, що хоча «західні» річки передані Пакистану, Індія має обмежені права користування ними для побутового використання, зрошування та генерації електроенергії.

Отже, чи має Індія право в односторонньому порядку призупиняти дію договору відповідно до міжнародного права?

Договір про води Інду не може бути змінений в односторонньому порядку. Крапка. То чи є підстави в міжнародному праві для Індії «підвішувати» Договір?

Стаття 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів (1969 р.) дозволяє денонсувати договір, якщо відбулася «докорінна зміна обставин» порівняно з тими, що існували на момент його укладення. Індія, видно, посилається на цей принцип, оскільки в її листі зазначено, що «фундаментальні зміни в обставинах» вимагають «переоцінки зобов'язань» за Договором про води Інду. «Зміни в обставинах» – це «суттєво змінена демографічна ситуація», “необхідність прискорення розвитку чистої енергетики” і нібито нездатність Пакистану діяти “добросовісно”.

Але річ у тому, що визначення «фундаментальних змін в обставинах» від Міжнародного суду дуже жорстке. Тому деякі експерти пропонують не посилатися Індії на недобросовісність Пакистану, а серед фундаментальних змін обставин назвати постійне порушення Пакистаном територіального суверенітету Індії через його спонсорство тероризму. Та чи справді Пакистан спонсорує тероризм?

Нагадаємо про актуальні події за 26 квітня 2025 р.:

✔️ Індія проводить операцію в Кашмірі з пошуку терористів

✔️ Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф у суботу (26 квітня 2025 року) заявив, що готовий до «нейтрального» розслідування жахливого нападу в кашмірському Пагальгамі.
⬆️⬆️⬆️

Демониця Тибету
поч. ХХ ст.
фарби на полотні
Музей Рубіна
Хто ця жінка, що розляглася на землі й уся вкрита храмовими спорудами?

Це – демониця (сінмо) Тибету, яка заважала тибетському царю Сонґцен Ґампо (правив з 580 до 650 р.) будувати храм Джоканг у Лхасі. Це дуже відомий храм бодгісаттви Авалокітешвари (Ченрезіга тибетською), покровителя царя, який він наказав спорудити на честь свого одруження з непальською принцесою Трітсун.

Проблема з храмом була така, що усі стіни, які будівельними зводили за день, наступного ранку лежали в руїнах. Щоб зрозуміти причину руйнувань, Сонґцен Ґампо звернувся до своєї китайської дружини Веньчен, яка була вправною в геомантії, науці про енергетичну організацію простору, а, інакше кажучи, добре знала феншуй. Вона проконсультувалася з ворожильними картами та виявила, що сама земля Тибету подібна до жінки-демона, що лежить на спині. Тіло її складає центральний Тибет, а кінцівки простягаються вглиб плато – до Амдо на півночі, Гімалаїв на півдні й Кашміру на заході, а місце, де цар збирався побудувати храм – це саме серце сінмо. Перешкодою до будівництв храму Джоканг є те, що земля Тибету в теперішньому вигляді є дикою і неприборканою.

Саме тому Сонґцен Ґампо вирішив спочатку збудувати 12 інших храмів, які б нейтралізували негативний вплив демониці й буквально «пришпилили» її до землі. Їх можна бачити на плечах і суглобах сінмо. В області серця зображений той самий храм Джоканг, який побудували, приборкавши демоницю, а південніше можна бачити загороджений стінами перший буддійський монастир Самьє. Як виявилося, буває не лише сакральна географія місцевості, а й антисакральна, демонічна. Подолати негативний вплив сінмо стало можливо не лише завдяки пришпиленню її до землі храмами, а й через активізацію саме сакральної географії Тибету, адже долина Лхаси також нагадує тіло Будди.
Світ на порозі нової війни? Ризики відкритого збройного протистояння між Індією та Пакистаном.

https://youtu.be/QE6xtDm1Q-Q?si=URaQu8hh7o9rMiMM

记录

10.05.202523:59
469订阅者
21.05.202423:59
0引用指数
18.04.202520:25
4.4K每帖平均覆盖率
12.05.202506:11
4.4K广告帖子的平均覆盖率
12.05.202523:59
25.00%ER
18.04.202520:25
967.11%ERR
订阅者
引用指数
每篇帖子的浏览量
每个广告帖子的浏览量
ER
ERR
ЛИП '24ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

ДивоІндія 热门帖子

转发自:
Пломінь avatar
Пломінь
11.05.202520:28
🔥 Бгаґавадґіта — незабаром у наявності

«Бгаґавадґіта» — одна з найвідоміших священних книг індуїзму. Протягом століть індійці зверталися до неї в пошуках відповідей на сокровенні питання буття, вона надихала індійських патріотів на боротьбу за незалежність батьківщини. За межами Індії «Бгаґавадґітою» захоплювалися видатні філософи, поети, письменники й науковці. В Україні про «Бгаґавадґіту» ще в 1844 році писав філософ і богослов Орест Новицький; цитувала цю книжку й Леся Українка. З 2022 року популярність «Бгаґавадґіти» в нашій країні лише зростає.


Переклад відповідає тексту, виданому 2021 року Інститутом сходознавства імені А. Ю. Кримського Національної академії наук України, однак пропоноване нами видання розраховане на широке коло читачів і містить лише найнеобхідніші примітки. Вірші «Бгаґавадґіти» доповнені також пояснювальною статтею і додатками.

Ілюстрації до видання Obsidian Bone

Очікується з друку на початку червня

Ціна за передзамовленням — 440 (<strike>490</strike>) грн.

Замовити ➡️
https://plomin.club/product/bgagavadgita/
10.05.202505:35
https://www.youtube.com/live/-uV45BJELLc?si=BMbmoqHW-niV1U-5

Лекція про Кашмір взагалі і в контексті сучасної ситуації зокрема - Олена Борділовська
转发自:
Trips and Quips avatar
Trips and Quips
04.05.202507:35
🇵🇰🇮🇳 Протяжність пакистансько-індійського кордону — понад три тисячі кілометрів. Десь три чверті цієї лінії визнають обидві країни. Решта — це фактична лінія контролю, яку встановили під час підписання договорів про перемир'я.

Завдяки встановленому освітленню цей кордон видно вночі з космосу.


📷 NASA
08.05.202517:15
В контексті дискусій про залученість вайшнавів у російсько-українську війну, деякі вайшнави підкреслюють, що відданий апріорі не може залишатися осторонь війни, бо сам Вішну - діяльний, він - Шактіман, "володар сили (шакті)".

Чи так називають лише Вішну? Чи це загальна назва для Бога, майже така ж, як Ішвара чи Бгагаван?

Шактіман - це "Бог, який має силу (шакті)“, тобто це назва Бога, яка покликана підкреслити його здатність діяти, його дієву силу й нерозривність з енергією. Шактіманом може бути і Вішну, і Шіва, хоча в шиваїтських текстах він - Шактімат. І тут вже треба звертатися до знавців санскриту, бо я не можу відповісти на питання, чому така різниця.
Цей тайський Будда дивний з усіх боків. Дивна асана, дивні "жести рук" 🤷🏻
06.05.202522:37
Індія почала операцію "Сіндур" проти терористичної інфраструктури Пакистану й атакувала 9 точок, в тому числі на пакистанських, а не спірних територіях.

"Наші дії не носять ескалаційний характер. Жодна пакистанська воєнна інфраструктура не постраждала".
12.05.202506:29
Вести постійну хроніку немає можливості. Але ось сьогодні хороші новини, варті посту.

Лінія контролю (ЛК) і прикордонні райони залишалися «в основному мирними», заявила індійська армія в понеділок, менш ніж через два дні після того, як два ядерних сусіда домовилися про припинення вогню.

«Ніч залишилася загалом мирною в Джамму і Кашмірі та інших районах уздовж міжнародного кордону. Не було зафіксовано жодних інцидентів, що стало першою спокійною ніччю за останні дні», - повідомили армійські джерела в інтерв'ю телеканалу NDTV.
27.04.202515:11
Індія звинувачує Пакистан в спонсоруванні прикордонного тероризму, а тому у теракті 22 квітня 2025 року. Але тут і до Індії виникає багато питань.

Пагалгам знаходиться глибоко всередині спірного штату Кашмір й найближча відстань до лінії контролю становить понад 100 кілометрів (по прямій), тоді як долина Байсаран посилено охороняється через те, що є топ-курортом, який надає VIP-послуги.

- як нападники могли перетнути мілітаризовану лінію контролю, уникнути кількох рівнів безпеки, пройти до Байсарану непоміченими, відокремити немусульманських туристів-чоловіків і вбити їх перед тим, як зникнути в регіоні, де Індія розгорнула понад 700 000 військових? Кажуть, що офіційно сезон на курорті починається в травні, а з ними починаються і безпекові заходи, але в результаті зміни клімату і потепління туристи вже у квітні починають туди їздити.

- Чому військові не відреагували на злочин, який тривав 30 хвилин, хоча пост охорони розташований всього за 10 кілометрів?

- Чому перший інформаційний звіт був зареєстрований протягом 10 хвилин після нападу і як так вийшло, що в ньому вже була названа група виконавців, коли ледь відомі були деталі теракту?

- Чому афілійовані з розвідкою облікові записи соціальних мереж почали звинувачувати Пакистан протягом п’яти хвилин після інциденту?

Джерело: Naveed Hussain «From Pulwama to Pahalgam».
04.05.202510:31
Манвантари й трошки про індійський час

Усе ж першим словом, яке спадає на думку при згадці про індійські уявлення про час – це юґа. Сатья-юґа, трета-юґа, двапара-юґа і калі-юґа. Різні напрями індуїзму розходяться в тому, в якій юзі ми зараз живемо. Хтось каже, що людство вже перейшло в сатья-юґу, а весь хаос, який зараз відбувається у світі – це лише ознака транзитного періоду, оскільки юги не змінюються миттєво. Тобто періоди переходу з однієї в другу досить довгі за людськими мірками, й супроводжуються «чистками», які для людини виглядають апокаліптично. Кришнаїти ж вважають, що зараз – розпал калі-юґи. Та в чому можемо бути впевненими точно, так це в тому, що ми живемо зараз, відповідно до пуран, в манвантарі Вайвасвата. Про наявність манвантар згадують рідко. Тож як манвантари співвідносяться юґами?

Найбільші «одиниці» циклу індійського часу – це «День Брагми» та «Ніч Брагми», величезні періоди існування й відпочинку всього сущого. «День Брагми» поділяється на 14 манвантар, де кожною з них править людський прабатько. Зараз триває 120-мільйонорічна 7 манвантара, якою править син самого Сур’ї Вайвасват. У кожній з них проявляється якась аварата бога Вішну й на світ приходять нові саптаріші – вісім мудреців. Після кожної манвантари світ закінчується. Манвантара складається з 71 магаюґи, а магаюґа – це ніщо інше, як цикл з відомими чотирма юґами. Про манвантари ми згадуємо мало, зважаючи на їхні масштаби (який сенс думати про її кінець, якщо він настане за багато мільйонів років?), а також тому, що ці відтинки часу – нейтральні, не пов’язані ні з деградацією, ні з процвітанням, як юґи.

Думати про індійський час майже так само терапевтично, як дивитися на нічне небо в Карпатах з мільярдами зірок.
05.05.202515:01
Запрошуємо киян та гостей міста на відкриту лекцію з «Камасутри» від Ольги Неліної:

За роки дослідження першоджерела назбиралось багато цікавих думок та розумінь якими буду ділитись 16 травня в затишній чаярні улюбленого міста @tea.g.spot на Воздвиженці.

Найвідоміша асоціація з «Камасутрою» що це посібник по сексу. Але насправді це лише невелика частина, і на думку самого автора не першочергова. Головне ж це вміло поєднувати різні аспекти життя, одним з яких є бажання та задоволення. Про це і буде йти мова на лекції.

Ця подія є нагодою розширити та уточнити своє бачення щодо легендарного твору, а також тих концепцій про які в ньому йдеться.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Подію присвячуємо збору коштів на потреби дружньої нам медичної служби Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ.

Також на лекції буде фотограф тож за бажанням можна зробити портрет на згадку 🤗

Посилання на реєстрацію в першому коментарі
27.04.202506:24
Чи має Індія право в односторонньому порядку призупиняти дію Договору про води Інду відповідно до міжнародного права? (на основі статті The Hindu)

24 квітня 2025 року Індія оголосила про призупинення Договору про води Інду 1960 р. після теракту в місті Пагальгам в Кашмірі, який забрав життя 26 цивільних. Нагадаємо, Пакистан розцінив це як «акт війни» й оголосив про низку дипломатичних заходів у відповідь.

Згідно з Договором 1960 року, який підписали ще перший прем’єр-міністр Індії Джавагарлал Неру і Президент Пакистану Аюб Кхан, Індія отримала необмежені права на три східні річки – Раві, Біас і Сатледж, тоді як Пакистан отримав ексклюзивний контроль над трьома західними річками – Індом, Джелумом і Ченабом.

Тут треба підкреслити, що хоча «західні» річки передані Пакистану, Індія має обмежені права користування ними для побутового використання, зрошування та генерації електроенергії.

Отже, чи має Індія право в односторонньому порядку призупиняти дію договору відповідно до міжнародного права?

Договір про води Інду не може бути змінений в односторонньому порядку. Крапка. То чи є підстави в міжнародному праві для Індії «підвішувати» Договір?

Стаття 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів (1969 р.) дозволяє денонсувати договір, якщо відбулася «докорінна зміна обставин» порівняно з тими, що існували на момент його укладення. Індія, видно, посилається на цей принцип, оскільки в її листі зазначено, що «фундаментальні зміни в обставинах» вимагають «переоцінки зобов'язань» за Договором про води Інду. «Зміни в обставинах» – це «суттєво змінена демографічна ситуація», “необхідність прискорення розвитку чистої енергетики” і нібито нездатність Пакистану діяти “добросовісно”.

Але річ у тому, що визначення «фундаментальних змін в обставинах» від Міжнародного суду дуже жорстке. Тому деякі експерти пропонують не посилатися Індії на недобросовісність Пакистану, а серед фундаментальних змін обставин назвати постійне порушення Пакистаном територіального суверенітету Індії через його спонсорство тероризму. Та чи справді Пакистан спонсорує тероризм?

Нагадаємо про актуальні події за 26 квітня 2025 р.:

✔️ Індія проводить операцію в Кашмірі з пошуку терористів

✔️ Прем'єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф у суботу (26 квітня 2025 року) заявив, що готовий до «нейтрального» розслідування жахливого нападу в кашмірському Пагальгамі.
01.05.202511:26
Недавно під враженням від книги Діпо Фалоїна я писала про небезпеки редукування державою культури та ідентичності до якогось одного її варіанту. У продовження теми пост українського філософа Миколая Карпіцького, де він називає це явище "архаїчною свідомістю", а Нарендру Моді - її носієм.

"Хто б міг очікувати, що перехід до нової інформаційної епохи супроводжуватиметься повстанням архаїки? А втім, це закономірно. Раніше людина з архаїчним світоглядом була ізольована у своєму колі спілкування, а тепер, завдяки інформаційним технологіям, вона входить у спільний інформаційний простір.

Ознака архаїчного світогляду – пріоритет колективістського над особистісним. Це проявляється у запереченні права на самоідентифікацію: ти не маєш права сам визначати свою релігійну, національну, соціальну чи гендерну ідентичність – за тебе це має робити колектив, клан, стан, суспільство або держава.

Повстання архаїки набуло глобального характеру: навіть у найбільших демократичних державах до влади приходять лідери, які мислять категоріями архаїчного імперіалізму. Що спільного між Дональдом Трампом, Нарендрою Моді та Сі Цзіньпіном? У їхній політиці – і навіть у політичній риториці – відсутнє поняття прав людини. Тим часом саме завдяки орієнтації на цінність особистості та права людини Захід переміг Радянський Союз у холодній війні. І той факт, що сьогодні Захід відступає перед некроімперською Росією, безпосередньо пов’язаний з відходом від цих цінностей".
16.04.202511:34
Читаючи відому книжку Діпо Фалоїна «Африка не країна», натрапила на дуже гарне пояснення, яке можна застосувати до будь-яких країн, які намагаються уніфікувати культуру всередині себе, будуючи щось на кшталт «русского мира» в росії, чи «акханд Бгарату» в Індії.

Суспільство не приймає комплексної ідентичності, суспільство завжди прагне до уніфікації, бо це дає визначеність, прогнозованість і опору. Протягом історії індивідів чи спільнот, які занадто проявляли свої особистісні риси, намагалися позбавити цього, щоб зробити їх більш придатними до підкорення і приниження. Вільно виражати свою ідентичність й відкрито визначати себе – це привілей, який ми часто сприймаємо як належний, недооцінюємо його значення в нашому житті. Коли індивіда позбавляють цього привілею – це деструктивно, але коли ціла спільнота, країна чи раса виявляється підданою такому редукціонізму – це деструктивно в подвійному обсязі. Відбувається створення отруйного фальшивого наративу, який проходячи через покоління, стає, на жаль, фактом, й загальною істиною, яка передається далі й живе за шкільними партами і обідніми столами, у книгах і маскультурі. Думаю, ще до 2022 року росіяни в масі своїй не підтримували війну проти України, а зараз таких стає щоразу більше.

Редукціоністські ідеології, які намагаються нав’язати спільноті лише один варіант ідентичності, відмовляючи їй у складній і комплексній, чинять наругу над нею. «Еталонний індуїзм», або «справжній індуїзм», який подається як універсальний варіант ідентичності для індійця, хоча позірно ніби надає нації «обличчя», але насправді віднімає його, редукує до якогось одного образу, який, до того ж, подається як великий і дуже вартісний. Дуже часто звучать думки про Індію після 2014 року, тобто після того, як до влади міцно і надовго прийшла націоналістична партія Бгаратія Джната Парті, як про «іншу», «кращу» Індію, яка піднялася з колін, яка почала себе поважати. Та насправді сталося протилежне – Індія почала обрізати собі крила й з толерантної країни гетеродоксії, релігійного і ідеологічного різноманіття, почала перетворюватися на ортодоксальний моноліт, який у своїй гордині колись може піти поширювати свій правильний варіант культури на сусідні держави. Чи не так зробила сусідня з нами недофедерація?

Це застереження і Україні про те, що один, а до того ж ідеологічний, варіант української культури неприйнятний. Культурну ідіосинкразію не слід чіпати, якщо ми не хочемо виродитися у щось штучне і таке ж потворне, як те, з чим ми зараз боремося.
19.04.202513:38
Тимчасом на сайті ДивоІндія, про який я Вам, здається, ще не казала, вийшла рецензія письменниці і затятої любительки бгаратського кіна Ольги Брильової на фільм "Левеня" (Chhaava, 2025). Ольжин канал RRR ви вже знаєте, заходьте. А на сайті намагаємося збирати цікаві науково-популярні тексти про різні прояви улюбленої Індії - про індуїзм, мистецтво, політику, подорожі, літературу й кіно
25.04.202511:55
Світ на порозі нової війни? Ризики відкритого збройного протистояння між Індією та Пакистаном.

https://youtu.be/QE6xtDm1Q-Q?si=URaQu8hh7o9rMiMM
登录以解锁更多功能。