МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
BS
Bonds & Stocks Ukraine
Iqtiosdiyot
BS
Bonds & Stocks Ukraine
Iqtiosdiyot
28.04.202509:02
Огляд Eavex Capital: Щотижневий огляд фондового ринку 🇺🇦України за 28 квітня

На ринку акцій США спостерігалася зміна настроїв з екстремального страху у минулий понеділок до справжньої ейфорії у четвер та частково у п'ятницю. У підсумку індекс S&P 500 зробив відскок на +4,6% і закрився на технічному рівні спротиву, від якого може знов початися падіння на фоні ризиків рецесії.

Покращення ситуації на глобальних ринках дало позитивний імпульс і для акцій українських компаній, що торгуються на зарубіжних біржах. Котирування акцій Ferrexpo зросли на 9,3% до 55,2 пенсів (ринкова капіталізація 439 млн дол.). По цінним паперам «Кернел» котирування піднялися на 10% до позначки 19,0 злотих (капіталізація 1,5 млрд дол.) навіть при тому, що компанія прозвітувала про досить слабкі операційні результати за минулий квартал. Зокрема, обсяги продажів олії у компанії знизилися у річному порівнянні на 9%.

По акціям «Астарти» підйом був на 2,4% до 51,9 злотих (капіталізація 337 млн дол.).

Індикативні котирування українських суверенних єврооблігацій в середньому додали ще 1,7% ігноруючи проблеми у перемовинах про припинення війни. Ціна випуску Україна-2029 зросла на 1,1% до 64,0 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 19,7%).

По ВВП варантам України було підвищення котирувань на 4,1% до 71 цента за долар номіналу після того як кредитори відхилили пропозицію реструктуризації цих деривативів. На наш погляд, кредитори зайняли занадто жорстку позицію і тому є досить висока ймовірність, що Україна піде на дефолт по зобов'язанням щодо ВВП варантів.

Нацбанк за тиждень витратив на інтервенції 619 млн доларів, довівши продаж з резервів до майже 11 млрд доларів з початку року. За тиждень курс долара піднявся на 1,1% на міжбанківському ринку до 41,83 грн/дол. Сценарій поступової девальвації національної валюти залишається без змін. При цьому, поточний розмір резервів на рівні 42 млрд доларів дозволить НБУ згладжувати валютні дисбаланси на ринку. За даними від Мінфіну, у цьому році Україна вже отримала 16,8 млрд доларів міжнародної фінансової допомоги.

#акції #євробонди #облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
25.04.202507:04
Ранковий дайджест (25 квітня 2025 р.)

Виплата купону
🔩ТАС Нейл, 1-B

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
23.04.202512:03
Огляд ICU: Аналітика по облігаціях - Мінфін задовольнив усіх охочих

На вчорашньому аукціоні Міністерство фінансів задовольнило всі отримані заявки, обмеживши незначно лише покупців трирічних ОВДП.

Інтерес до 14-місячних військових ОВДП різко збільшився, можливо, тому, що це наразі єдиний випуск військових облігацій, які міністерство розміщує на аукціонах. Загалом Мінфін отримав 27 заявок на 2.8 млрд грн зі ставками 16.3-16.35% і задовольнив їх усі в повному обсязі.

1.8-річні ОВДП зібрали звичний обсяг заявок, трошки більше одного мільярда гривень, зі ставками 17-17.1%. Відповідно, особливих причин не задовольнити всі отримані заявки в міністерства не було.

Лише трирічні облігації отримали обсяг заявок більший, ніж пропозиція. Учасники аукціону вже не наполягали на вищих ставках, і всі заявки були зі ставками, нижчими від рівня відсікання минулого тижня, в діапазоні 17.7-17.8%. Мінфін задовольнив усі неконкурентні заявки (за середньозваженим рівнем ставок) і всі конкурентні. Однак схоже, що дехто з учасників із конкурентними ставками 17.8% отримав не весь бажаний обсяг облігацій, а в межах залишку після задоволення заявок із нижчими ставками та неконкурентних заявок. Адже обсяг поданих заявок був на 36 млн грн більшим за пропозицію, тож Мінфін не задовольнив менше 1% попиту.

Загалом бюджет отримав 9 млрд грн, і це є одним із найбільших обсягів гривневих залучень цього року. Більше Мінфін позичав лише наприкінці лютого, коли перевкладалися кошти від погашення найбільшого випуску гривневих ОВДП. В інші тижні позики теж були чималими, але часто з резервними ОВДП.

Щодо ставок, то вони, схоже, знайшли рівновагу. Рішення НБУ не змінювати облікову ставку підтримало очікування зниження ставок восени, тож у найближчі місяці інвестори поповнюватимуть портфелі, фіксуючи ставки на перспективу кількох років, адже з осені може розпочатися поступове зниження дохідностей.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
22.04.202507:00
Ранковий дайджест (22 квітня 2025 р.)

На сьогодні жодних подій на ринку облігацій України поки що не заплановано😴

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
17.04.202512:02
Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15,5%

Правління Національного банку ухвалило рішення залишити незмінною облікову ставку на рівні 15,5%. Це рішення сприятиме підтриманню стійкості валютного ринку, збереженню контролю над інфляційними очікуваннями та поступовому сповільненню інфляції до цілі 5% на горизонті політики. Ураховуючи значний рівень невизначеності, що в останні місяці лише посилився, НБУ гнучко реагуватиме на зміни в балансі ризиків для цінової динаміки та інфляційних очікувань.

#макроекономіка

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
16.04.202512:01
Огляд ICU: Аналітика по облігаціях - Мінфін розміщує нові трирічні облігації

Після тримісячної перерви Міністерство фінансів запропонувало вчора нові звичайні трирічні гривневі облігації. Вони зібрали чималий інтерес, але не всі заявки задовольнили Мінфін.

14-місячні військові облігації отримали 17 заявок, але всього на 317 млн грн, що є одним із найменших обсягів заявок на придбання цього випуску ОВДП. Оскільки дохідності в заявках були звичними, міністерство задовольнило їх усі, залучивши до бюджету майже 328 млн грн.

Трохи більшим був інтерес до 1.8-річних облігацій. Попри невелику кількість заявок, Мінфін залучив 1.1 млрд грн, задовольнивши всі заявки. На відміну від двох попередніх аукціонів, цього разу не було заявок, які потребували б підвищення ставки відсікання.

Учасники розміщень, які прагнули підвищення ставок за 1.8-річним випуском у попередні тижні, схоже, переключилися на трирічні облігації. Новий випуск ОВДП, звичайних, а не військових чи резервних, отримав 18 заявок на 6.3 млрд грн. Більшість заявок, але на 2.8 млрд грн, були зі ставками від 17.7% до 17.8% або неконкурентними (задовольняються за середньозваженою ставкою), і саме їх міністерство задовольнило. Решту заявок, а саме три, на суму 3.5 млрд грн, Мінфін відхилив, адже вони потребували встановлення ставки відсікання на рівні до 18.5%.

Мінфін погодився платити премію за строковість (за додаткові 15 місяців терміну обігу) на рівні 70 б.п. до дохідності 1.8-річних облігацій. Хоча це на 5 б.п. більше, ніж премія за удвічі меншу різницю в терміні обігу між двома коротшими облігаціями, розміщеними на цьому ж аукціоні. Водночас ставка за новими трирічними паперами виявилася на 131 б.п. вищою, ніж за аналогічним терміном обігу на початку січня цього року. Тобто, підвищивши ставки за річними та дворічними ОВДП у 1кв25 року на 125 б.п., Мінфін погодився на трошки більше підвищення дохідності за новими облігаціями.

Загалом бюджет отримав 4.2 млрд грн на свої потреби, що без резервних облігацій є дуже непоганим результатом. Натомість резервні облігації Міністерство фінансів розміщуватиме сьогодні шляхом обміну на резервні папери з погашенням у травні. Такий підхід до ставок та операцій із державним боргом ще раз демонструє, що міністерство не поспішає з роловером погашень.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
28.04.202507:04
Ранковий дайджест (28 квітня 2025 р.)

Виплата купону
🚞ТАС-Логістік, 1-B
🚞ТАС-Логістік, 3-I

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
24.04.202514:01
Getin Holding продав Ідея Банк Тігіпку за $36,5 млн

Польський Getin Holding SA 23 квітня з третьої спроби продав 100% акцій Ідея Банку (Львів), 27-го за обсягом активів в Україні, покупцем виступила кіпрська компанія Alkemi Limited власника групи "ТАС" Сергія Тігіпка на виконання умовного договору купівлі-продажу від 18 жовтня минулого року, йдеться у біржовому повідомленні продавця.

"Відповідно до договору емітент отримав ціну за акції, яка становила еквівалент $36,5 млн. Крім того емітент отримав винагороду в еквіваленті євро в розмірі $194,339 тис. за ексклюзивним договором, укладеним емітентом з Покупцем 22 квітня 2025 року", – зазначив Getin.

Він додав, що ще отримав винагороду за передачу прав на кошти, накопичені на депозиті в Ідея Банк, що відповідає 30,24 млн грн в євро, тобто EUR633,79 тис. на підставі договору доручення, укладеного між продавцем, покупцем та банком 23 квітня 2025 року.

Як повідомлялося, Національний банк України рішенням від 21 квітня надав згоду Тігіпку на опосередковане придбання 100% акцій Ідея Банку.

#акції

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
21.04.202512:00
Огляд Eavex Capital: Щотижневий огляд фондового ринку 🇺🇦України за 21 квітня

Біржові котирування українських суверенних єврооблігацій помітно піднялися в середньому на 8,6% на фоні нової хвилі спекуляцій з приводу зупинки активних бойових дій. Видання New York Post посилаючись на власні джерела в адміністрації президента США зазначає, що вже цього тижня у Лондоні може відбутися угода щодо повного та всеосяжного припинення вогню.

Ціна євробондів Україна-2036 підскочила вгору на 13,2% до 50,6 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 15,5%). Проте, біржова оцінка цих бондів залишається нижче за рівень в 60 центів за долар, який спостерігався у лютому. Вартість випуску Україна-2029 збільшилася на 7,8% до 63,3 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 19,9%). У лютому ціна цього випуску на піку доходила до 74 центів за долар номіналу.

Єврооблігації українських корпоративних емітентів поки не відреагували на покращення ситуації в суверенних бондах. Зокрема, індикативна ціна для євробондів «Кернел» з погашенням у 2027 році залишається 92,3 центи за долар номіналу (дохідність 10,4%).

Акції українських агро компаній на минулому тижні показали неодностайну динаміку котирувань. Гірше за інших торгувалися акції «Кернел», які впали в ціні на 3,7% до 17,3 злотих (ринкова капіталізація 1,35 млрд дол.). По акціям «Кернел» існує ризик примусового викупу зі сторони мажоритарного акціонера, який вже консолідував пакет в 95%.

По акціям «МХП» був підйом на 6,6% до 5,32 доларів (капіталізація 570 млн дол.), а по акціям «Астарти» котирування завершили тиждень без зміни на позначці 50,7 злотих (капіталізація 328 млн дол.).

На глобальному ринку основні біржові індекси на минулому тижні рухалися в протилежних напрямках. S&P 500 втратив 1,5% в той час як японський Nikkei 225 піднявся на 3,4% а італійський IT40 підстрибнув на 5,7%.
Загалом значний підйом спостерігався в акціях нафтогазового сектору завдяки підвищенню ціни на нафту марки Brent на 7,3% до рівня 68 доларів за барель. З іншого боку, ціни на нафту залишаються у тренді на зниження. За останній місяць ціна нафти зменшилася на  3,7%, а за останні 12 місяців впала на 22%.

#акції #євробонди #облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Кількість зареєстрованих інвесторів в 🇺🇦Україні в березні 2025 р. перевищила 203 тис. - Розрахунковий центр

#інфраструктура

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
15 квітня Мінфін 🇺🇦України розмістив ОВДП на 4,2 млрд. грн.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
25.04.202514:05
ВВП-варанти були створені для економічної реальності, якої вже не існує, – міністр фінансів

Завдана Росією шкода внаслідок нічим не спровокованої та невиправданої військової агресії проти України є колосальною та безпрецедентною, тому Україна потребує реструктуризації випущених у 2015 році ВВП-варрантів, виплати за якими до 2041 року залежать від динаміки української економіки, прокоментував міністр фінансів України Сергій Марченко безрезультатний раунд перемовин з групою власників цих інструментів.

"ВВП-варанти були створені для економічної реальності, якої вже не існує. Помірне зростання ВВП України у 2023 році не свідчить про економічне процвітання — це лише крихке відновлення після майже 30% падіння, спричиненого повномасштабною війною рф проти України", – зазначив Марченко.

#макроекономіка

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
24.04.202512:04
Україна та власники ВВП-варантів безрезультатно обмінялися варіантами їх реструктуризації

Уряд України в період з 15 квітня 2025 року по 23 квітня 2025 року провели зустріч з окремими членами спеціального комітету власників ВВП-варантів і обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації зобов’язань за ними, але кожна сторона відмовилася прийняти пропозицію іншої.

"Україна має намір продовжувати взаємодію з власниками варантів та розглянути всі доступні варіанти реструктуризації варрантів", – йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.

В ньому нагадується, що ці варіанти мають відповідати меті відновлення боргової стійкості відповідно до Програми розширеного фінансування МВФ; зобов'язанням України, взятим у рамках реструктуризації єврооблігацій у серпні 2024 року, щодо забезпечення належного розподілу тягаря за всіма комерційними вимогами в межах периметру реструктуризації та урядового мораторія, затвердженого 27 серпня 2024 року, на виплати за варантами, починаючи з 31 травня 2025 року і після цієї дати, аж до завершення реструктуризації варантів.

#облігації

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
22.04.202512:03
Огляд ICU: Облігації: Угода про надра підігріває оптимізм

Ціни єврооблігацій зросли минулого тижня, коли стало відомо, що Україна та США підпишуть меморандум щодо угоди про корисні копалини.

Українські єврооблігації подорожчали минулого тижня в середньому на 8%, що дозволило їм повернутися на рівень початку квітня. Найбільше, на понад 11%, подорожчали єврооблігації серії В з погашенням у 2035-36 роках. Ціна ВВП-варантів зросла до 70 центів за долар умовного номіналу, або на понад 12%. Індекс облігацій країн, що розвиваються, зріс минулого тижня на 2.1%.

Погляд ICU: Минулої середи стало відомо, що Україна та США підпишуть меморандум стосовно угоди про корисні копалини. Ця новина була минулого тижня визначальною для покращення настрою власників єврооблігацій. Меморандум було підписано у четвер онлайн, а саму угоду може бути підписано цього тижня, і вона потребуватиме ратифікації Верховною Радою України та Конгресом США. Нова редакція документів враховує застереження України в ряді аспектів. Загалом тональність висловлювань і заяв щодо угоди суттєво пом'якшилася, що дало власникам єврооблігацій нові надії на покращення взаємовідносин країн і кращих перспектив мирних переговорів. За відсутності негативних новин ціни єврооблігацій можуть продовжити зростання, зокрема відображаючи покращення сентименту до ринків, що розвиваються.

#євробонди

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Попередній анонс 🇺🇦ОВДП-аукціону 22 квітня

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
17.04.202507:02
Ранковий дайджест (17 квітня 2025 р.)

Виплата купону
🇺🇦Україна, 234777 EUR 16apr2026 Військові ОВДП

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Попередній анонс 🇺🇦ОВДП-аукціону 29 квітня

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
22.04.202509:03
Огляд ICU: Облігації: Мінфін провів успішні аукціони ОВДП

Минулого тижня Міністерство фінансів провело два аукціони з розміщення ОВДП: звичайний та з обміну облігацій. Обидва аукціони були цілком успішними. На звичайному аукціоні з розміщення ОВДП міністерство пропонувало три випуски гривневих облігацій. 14-місячні військові облігації принесли бюджету майже 328 млн грн без змін у ставках. Також не змінилися дохідності за 1.8-річними облігаціями, яких Мінфін розмістив на 1.1 млрд грн, задовольнивши всі заявки. Також міністерство розмістило новий трирічний випуск звичайних ОВДП. Загальний обсяг заявок перевищував пропозицію, однак міністерство не погодилося на значно вищі ставки за цим випуском, задовольнивши лише заявки зі ставками не вище 17.8%. Навіть за такої ставки Мінфін погодився на премію за більший строк обігу порівняно з 1.8-річними облігаціями на рівні 70 б.п. та на 131 б.п. вище, ніж за паперами з аналогічним терміном обігу, що розміщувалися на початку січня. Другий аукціон передбачав обмін резервних облігацій. Міністерство пропонувало банкам придбати нові резервні облігації з погашенням у жовтні 2028 року, розрахувавшись за них резервними облігаціями з погашенням у другій половині травня. Загалом Мінфін пропонував до розміщення 10 млрд грн ОВДП і отримав 22 заявки на 13.4 млрд грн. Міністерство розмістило весь бажаний обсяг паперів, встановивши максимальну задоволену ставку на рівні 15.6%, а середньозважена ставка склала 15.45%. Відповідно ставка відсікання встановлена на 65 б.п., а середньозважена на 64 б.п. вище, ніж при розміщенні цих же облігацій у попередній тиждень. Проведення аукціону з обміну облігацій вплинуло на вторинний ринок. Загальний обсяг угод зріс на 57% до 14.9 млрд грн, і більше половини цього обсягу транзакцій були з резервними облігаціями.

Погляд ICU: Це був другий аукціон з обміну, і, на відміну від дебютного проведеного у лютому, Мінфін розмістив увесь бажаний обсяг нових облігацій. Підвищення ставок було ініційоване учасниками аукціону, які переважно подали заявки з вищими ставками, ніж за тиждень до того. Це може бути обумовлене бажанням банків мати в портфелях резервні облігації зі ставками, вищими від облікової НБУ, а також тим, що це був обмін на перспективу. Розрахунки за підсумком аукціону потребувала додаткових транзакцій як зі старими, так і новими резервними облігаціями, що збільшило обсяг торгів на вторинному ринку. Однак якби банки купували нові резервні ОВДП на звичайному аукціоні, конкуренція могла б бути більшою, і, відповідно, ставки за новими облігаціями могли би бути ще нижчими, ніж минулого вівторка.

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
18.04.202507:04
Попередній анонс 🇺🇦ОВДП-аукціону 16 квітня

#ОВДП

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
15.04.202514:04
Огляд ICU: Облігації: Надії на швидке припинення війни розтанули

Ціни українських єврооблігацій знизилися нижче рівня перед минулорічними виборами в США, втративши всі здобутки, породжені надіями на швидке припинення війни.

Вартість українських паперів знизилася за минулий тиждень у середньому на 5%. Найбільше, біля 7%, втратили єврооблігації серії В з погашенням у 2035-36 роках. Минулої п'ятниці всі єврооблігації вже коштували в середньому на 3% менше, ніж у переддень голосування за майбутнього Президента США у листопаді минулого року. Ціна ВВП-варантів знизилася на 7% до 62 центів за долар умовного номіналу. Індекс облігацій країн, що розвиваються, знизився минулого тижня на 2.9%.

Погляд ICU: Жодного прогресу в переговорах про припинення вогню минулого тижня не було досягнуто, тож українські єврооблігації перебували в загальному тренді країн, які розвиваються. Тарифні війни негативно впливали на настрої інвесторів, які продовжили шукати тихі гавані для своїх коштів, продаючи борги менш стабільних країн. Песимістичний тренд прискорив зниження цін українських паперів, і всі здобутки, отримані на очікуваннях швидкого завершення війни новим президентом США, було втрачено. Власники варантів залишаються стурбованими відсутністю фіналізованої пропозиції з реструктуризації, попри все ближчі дедлайни. Загалом росія очевидно затягує переговори, не бажаючи знижувати інтенсивність бойових дій. Змінити ситуацію може лише погроза додаткових санкцій проти росії з боку США.

#євробонди

❤️ Підписатися | ✍️ Надіслати новину
Ko'rsatilgan 1 - 24 dan 4420
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.
Cookie

Ko‘rish tajribangizni yaxshilash uchun cookie-fayllardan foydalanamiz. 'Hammasini qabul qilish' tugmasini bosish orqali siz cookie-fayllardan foydalanishga rozilik bildirasiz.