Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Вокс Україна/VoxUkraine avatar

Вокс Україна/VoxUkraine

Iqtiosdiyot
Найцікавіший економічний контент із усього світу, що містить рішення українських проблем.
💬 Чат ось
https://t.me/+fD52HYLeLCgzYjli
TGlist reytingi
0
0
TuriOmmaviy
Tekshirish
Tekshirilmagan
Ishonchnoma
Shubhali
JoylashuvУкраїна
TilBoshqa
Kanal yaratilgan sanaApr 21, 2016
TGlist-ga qo'shildi
Jun 17, 2023
Muxrlangan guruh

Rekordlar

29.07.202323:59
4.1KObunachilar
28.02.202523:59
1400Iqtiboslar indeksi
19.07.202323:59
3.1KBitta post qamrovi
27.02.202516:58
698Reklama posti qamrovi
15.09.202423:59
27.27%ER
19.07.202323:59
83.46%ERR

Вокс Україна/VoxUkraine mashhur postlari

28.03.202517:01
🚨 Кремль у європейській політиці: хто грає на боці росії?

Росія роками втручається в європейську політику: фінансує крайні партії, впливає на рішення урядів і підриває підтримку України.

❗ З 2014 до 2022 року кремль витратив понад 300 млн доларів на фінансування іноземних політичних сил. У 2023 році в Європі було понад 900 політичних партій та інших організацій, а також 1300 впливових осіб, які поширюють російські наративи.

Ось лише декілька прикладів:
◼️ Журналісти довели зв’язки німецької партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) із рф: її депутати саботували військову допомогу Україні, узгоджували заяви з російськими кураторами та отримували фінансування. AfD має підтримку близько 20% виборців і продовжує впливати на політику Німеччини та ЄС.

◼️ Французька партія «Національний альянс», яку очолює Марін Ле Пен, отримувала фінансування від російського банку та підтримувала політику путіна. Партійці відвідували Крим та Донбас і навіть брали участь у виборах, організованих росією. Попри перемогу на виборах 2024 року (37% голосів), ультраправих не допустили до формування уряду завдяки співпраці лівих і партії Макрона.

Європа намагається боротися з російським впливом, але чи достатньо цього? І як це загрожує Україні? Читайте в нашому матеріалі. ⬇️

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
📉 Україна посіла 111 місце в Світовому рейтингу щастя (World Happiness Report 2025), втративши 6 позицій за рік. Країна опинилася між Нігером і Марокко, а Пакистан і Палестина нас обігнали.

Всього у рейтингу 147 країн. У трійці найщасливіших – Фінляндія, Данія та Ісландія, а на останньому місці – Афганістан.

Попри повномасштабну війну, показник щастя українців навіть вищий, ніж у рейтингах 2016-2020 років, і становить 4,68. Чому він не впав ще більше, та як на суб’єктивну оцінку щастя впливають регіон проживання, освіта й зайнятість – розповідаємо в статті.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
01.04.202515:06
🎬 Чому міжнародні фестивалі досі не відмовилися від російського кіно?

Ще за радянських часів кінематограф став для кремля інструментом пропаганди. За останні два десятиліття росія вклала мільйони у просування своїх фільмів на Заході, вибудовуючи імідж «глибокодуховної» держави.

Каннський і Берлінський кінофестивалі та навіть «Оскар» багато років підтримували радянське та російське кіно. Адже від початку заснування вони були не лише мистецькими подіями, а й майданчиками для політичної та культурної дипломатії. Зокрема Захід сприймав участь СРСР у фестивалях як сигнал готовності до співпраці.

Протистояти експансії російської культури – завдання не одного дня. Публікації в міжнародних медіа, інтерв’ю з українськими митцями та організовані дискусії залишаються важливою частиною цієї боротьби.

Як саме росія використовує кіно для впливу та що з цим робити – читайте в статті аналітикині @VoxCheck Анастасії Бродовської.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
25.03.202513:12
🤔 Українці хочуть жити в демократичній країні, але не довіряють тим, хто нею керує. Чому рівень довіри до державних інституцій низький навіть під час війни? І що може змінити ситуацію? Відповіді в картках, а детальніше – в статті доцентки Київської школи економіки Лариси Таміліної.
26.03.202514:14
🌚 Експерти попереджали: взимку можливі блекаути. Журналісти «Подробиць» вирішили, що якщо прогнози не здійснилися, значить, вони були брехнею та залякуванням населення. Але сама стаття «Подробиць» повна маніпуляцій.

🔶 По-перше, прогнози – це не магічні передбачення, які мають завжди збуватися, а аналіз наявних даних та оцінка ризиків.

🔶 По-друге, енергетичні прогнози враховують багато факторів: обсяг доступної генерації, наслідки атак рф, темпи відновлення, а також рівень споживання, який залежить від погоди та економічної активності. Якщо ситуація змінюється, то й прогнози оновлюються.

🔶 По-третє, в рейтингу «Подробиць» цитати експертів вирвані з контексту та подані вибірково.

@VoxCheck пояснює, чому така дискредитація експертів шкодить усім, і як правильно читати прогнози.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
28.03.202515:09
🌱 Попри всі виклики, наші аграрії продовжують годувати світ і забезпечують майже 60% валютних надходжень від експорту. Але загрози залишаються серйозними:

⚠️ Заміновані землі – $1,5 млрд потрібно на розмінування пріоритетних сільгоспугідь.
☝ Наразі аграрії можуть отримати 100% компенсації витрат на розмінування за рахунок держбюджету.
⚠️ Складна логістика – ситуація значно покращилася завдяки дії «морського коридору», але росія продовжує атакувати порти.
⚠️ Коливання цін, на які впливають військові дії, погода, ситуації на глобальних ринках та ін.
⚠️ Невизначеність з ЄС – пільги для нашого експорту діють до червня 2025 року, але що далі?

Агробізнес – основа нашої економічної стійкості. Його успіх потребує підтримки держави та міжнародних партнерів.
👉 Детальніше про виклики та рішення – у статті Вікторії Агапової, заступниці керівниці проєкту «Індекс реформ».

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
10.04.202514:04
🏭 Станом на початок 2025 року в Україні зареєстровано 100 індустріальних парків загальною площею майже 3 тис. га — майже як Житомирська область. Проте реально функціонує лише третина з них.

Від початку повномасштабного вторгнення кількість індустріальних парків зросла більш ніж у півтора раза. Бізнес використовує їх для релокації, створює нові виробничі майданчики та залучає до них своїх партнерів. Наприклад, індустріальний парк релокований з Краматорська до Перечинської громади на Закарпатті в 2023 році приніс додатково 102 млн гривень до місцевого бюджету й створив більше тисячі робочих місць.

🔸 як працюють індустріальні парки в Україні
🔸 які стимули отримують керуючі компанії та бізнес
🔸 чи справді такі вкладення можуть забезпечити довгостроковий розвиток регіонів

Детальніше — в статті аналітикині «Вокс Україна» Марії Балицької

@vox_ukraine
07.04.202515:41
📌 Головні реформи 257-го випуску Індексу реформ (за період з 27 січня по 9 лютого)

🏗️ Документи на будівництво розглядатиме електронна система, +1 бал
З 5 лютого рішення про зведення невеликих житлових будинків та господарських споруд ухвалюватиме електронна система без участі посадовців. Відтепер система автоматично здійснюватиме моніторинг і виявлятиме методологічні або технічні неточності в документах.
Раніше автоматична реєстрація була доступна лише через «Дію», тепер — також через ЦНАП

🧠 Закон про охорону психічного здоров’я, +1 бал
В Україні запровадять сертифікацію психологів та психотерапевтів. До 2031 року сертифікація буде добровільною, після — обов’язковою. Інформацію про фахівців із сертифікатом будуть вносити до Реєстру надавачів послуг психічного здоров’я, а сертифікувати психологів буде новостворена Національна комісія з питань психічного здоров’я, яка діятиме під керівництвом Кабміну.

Деталі про ці зміни та коментарі експертів — в статті.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
🇺🇦 Три роки тому, 2 квітня 2022 року, українські сили звільнили Київську область від російських окупантів. Оборона Києва та контрнаступ стали переломним моментом війни, довівши: Україна не лише може чинити опір, а й здатна перемагати.

Після деокупації світ побачив масштаби трагедії. На вулицях, у братських могилах, у підвалах знайшли тіла сотень убитих, серед них – жінки, діти, літні люди. Багатьох закатували. Руйнування були колосальними: знищені будинки, школи, лікарні, спалені цілі квартали. Але попри все, Київщина відновлюється – території розмінували, відновили 70% пошкоджених будівель.

Ця дата – не лише про біль і втрати, а й про стійкість. Київ вистояв, Київщина відроджується. А злочини росії не забудуть і не пробачать.
25.03.202509:37
📊 Головні реформи 2024 року: що змінилося в країні?

У 2024 році експерти відзначили 139 важливих регуляцій — менше, ніж у попередні роки. Серед них 27 отримали високі оцінки, тоді як у 2023-му таких було лише 20.

🔹 Головні реформи року стосуються нацбезпеки: це ратифікація Римського статуту та заборона РПЦ.
🔹 Євроінтеграція залишається ключовим рушієм змін.
🔹 Велика кількість реформ відбувається у медицині, соцзахисті та освіті, адже українці демонструють запит на реформування цих галузей.
🔹 Попри прогрес, не обійшлося без двох антиреформ: це закони про клуб білого бізнесу та доброчесне лобіювання.

Детальний аналіз від Вікторії Виговської — у статті ⬇️

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
27.03.202513:24
❗️ Судитися з рф в Україні та заборонити російську на перервах: які законопроєкти розглядають у Раді

За перші тижні березня в парламенті зареєстрували понад 30 законопроєктів. Ось найважливіші з них:

👉 Справи проти рф у судах України. Законопроєкт 7520-д визначає, коли іноземна держава може бути притягнута до відповідальності в українському суді. Наприклад, якщо вона веде бізнес в Україні, завдає шкоди громадянам або визнана державою-агресором. Документ також передбачає можливість арешту майна таких країн для компенсації збитків.

👉 Українська мова на перервах. Законопроєкт 13072 пропонує зобов’язати учнів, вчителів та батьків спілкуватися лише державною мовою на території шкіл та садочків. Винятки – для корінних народів, нацменшин та викладання деяких предметів англійською чи мовами ЄС.

👉 Простіше оформлення тимчасового проживання для волонтерів. Законопроєкт 13071 пропонує скасувати вимогу про довгострокову візу для іноземців, які хочуть отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні. Спрощена процедура діятиме на час воєнного стану та ще рік після його завершення й стосуватиметься гуманітарних працівників і волонтерів. Виняток – громадяни рф.

Є серед нових законодавчих ініціатив й декілька популістських. Детальніше – в огляді нашого аналітика Олега Іванова.

📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
📌 Хочете бути в курсі всіх ключових змін? Пропонуємо добірку ексклюзивних матеріалів від Воксу про реформи, економіку та політику:

◼️ Як змінилася Україна у 2024 році? Головні реформи у різних сферах
◼️ Маніпуляції журналістів: розбираємо рейтинг «Подробиць» про українську енергетику
◼️ Нові ініціативи законотворців: українським судам пропонують дозволити розглядати справи проти інших держав, а школярам – заборонити спілкуватися російською на перервах
◼️ Нова програма розвитку надр та захист рослин за стандартами ЄС: чому ці зміни такі важливі?
◼️ Український агросектор у 2024 році: з якими викликами стикнулися аграрії
◼️ Втручання росії в європейську політику – хто грає на боці рф?

📩 Хочете отримувати наші матеріали на пошту? Підпишіться на дайджест.
26.03.202517:18
27.03.202516:03
⚠️ Нові правила для бізнесу: що зміниться у видобутку копалин та агросекторі?

Два нові закони, які змінюють правила гри для бізнесу, отримали найвищі оцінки наших експертів. Це оновлена програма розвитку мінерально-сировинної бази України до 2030 року та закон про державне регулювання захисту рослин.

🔹 Закон 4154-IX вводить поділ корисних копалин на стратегічно й критично важливі. Їхній перелік затверджуватиме Кабмін, а видобуток дозволятиметься через аукціони, в яких можуть брати участь українські та міжнародні компанії з партнерських країн. Крім того, створять спецфонд для фінансування нарощування та відновлення мінеральних ресурсів.

🔹 Закон 4147-IX адаптує українське законодавство про захист рослин до європейських стандартів: вводить паспорти для перевезення рослин та унікальне маркування засобів захисту для контролю їхнього обігу. Документ набирає чинності у 2028 році, за винятком окремих положень, які почали діяти відразу.

Детальніше про ці зміни – у 256 випуску Індексу реформ.
📲 Підписуйтеся на канал Вокс Україна/VoxUkraine!
Вплив ШІ на ринок праці, політичні погляди українців, важливі законопроєкти – зібрали головні матеріали тижня в одній добірці:

✅ Чи справді політичні цінності України є демократичними? Аналіз в дослідженні.

✅ Заборона продажу енергетиків малолітнім, нові пільги для військових та відновлення військових судів – які ще ініціативи пропонують законотворці?

✅ Чи забере ШІ вашу роботу? Огляд статті Нобелівського лауреата Дарона Аджемоґлу про вплив штучного інтелекту на ринок праці та економіку.

✅ Як Україні подолати «страх перед плаванням» та зробити валютний ринок гнучкішим?

✅ Які реформи 4 кварталу 2024 року відзначили наші експерти.

📩 Хочете отримувати найважливіші матеріали Воксу щотижня? Підписуйтеся на дайджест.
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.