Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу avatar
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу avatar
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу
🌊 Сірководень у Чорному морі: хто виживає у токсичних глибинах?

У глибинах Чорного моря, на рівні понад 150-200 метрів, залягають величезні поклади сірководню (H₂S). Це агресивне середовище майже позбавлене життя, проте деякі унікальні організми змогли пристосуватися до таких екстремальних умов.

🔬 Хто мешкає в аноксичних зонах?
✔️ Сірководневі бактерії – вони окислюють H₂S, перетворюючи його на менш токсичні речовини.
✔️ Сульфатредукуючі бактерії – здатні використовувати сульфати для анаеробного дихання.
✔️ Симбіотичні організми – деякі молюски й трубкові хробаки живуть у симбіозі з бактеріями, що допомагає їм виживати.

Час від часу через природні фактори сірководень може підніматися ближче до поверхні, що призводить до загибелі морських мешканців та порушення екосистеми.

💡 Чи можна використовувати сірководень?
Науковці пропонують видобувати його для отримання водню та сірки – це не тільки зменшить екологічні ризики, а й забезпечить корисні ресурси для промисловості.
🚜 Позашляховики в природоохоронних зонах: штрафи до 8,8 тисяч гривень

01 лютого 2025 року набрав чинності Закон України від 08.01.2025 № 4188-IX «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» .

Законом забороняється проїзд механічних транспортних засобів у межах територій та об'єктів ПЗФ.

❗️ Штраф за порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду – від 153 до 408 грн. для громадян та від 255 грн. до 510 грн. для посадових осіб.

❗️ Також існує такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок проїзду транспорту. Наприклад, за проїзд одиниці транспортного засобу (за кожні 100 метрів), з урахуванням індексації у 2025 році:

👉🏻 мопеда, мотоцикла, моторолера – 4 020,80 грн.;
👉🏻 легкового автомобіля, мікроавтобуса, пікапа – 6 428,80 грн.;
👉🏻 автобуса, вантажного автомобіля – 8 848,00 грн.
🌳🚔 Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища спільно з працівниками Подільського ВП ГУНП в Одеській області викрили черговий факт незаконної рубки дерев у лісовому масиві ДП «Ліси України».

Зловмисники намагалися приховати свої сліди, викорчовуючи пні після розпилу деревини, але навіть такі хитрощі не допомогли їм уникнути відповідальності!

За цей злочин передбачено покарання за ч. 1 ст. 246 КК України, а також обов’язкове відшкодування завданої шкоди, завданої лісовим ресурсам. Наразі тривають слідчі дії 🕵️‍♂️
26.09.202408:57
​​🌍 Всесвітній день здоров'я довкілля (World Environmental Health Day)

Щорічно 26 вересня відзначається Всесвітній день здоров'я довкілля. Цей день був встановлений Міжнародною федерацією з охорони здоров'я довкілля (IFEH) у 2011 році.

🌱Основна мета цього дня — привернути увагу до питань здоров’я довкілля та підвищити обізнаність про вплив людської діяльності на навколишнє середовище. Щороку Всесвітній день здоров’я довкілля присвячений певній темі, яка висвітлює актуальні екологічні проблеми.

🗣️Ця проблема завжди є актуальною. Для покращення стану довкілля активісти звертаються за допомогою до громадськості. Кожен охочий може взяти участь, щоб покращити стан довкілля.
Repost qilingan:
Міндовкілля avatar
Міндовкілля
26.09.202407:04
​​🔥🍂З початком осені активізувалися любителі спалювання сухої трави, листя та гілля. Окрім того, що це шкодить довкіллю та здоров’ю людей, в Україні за це передбачені штрафи.

Навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї може перекинутися на траву, а звідти – на ліси та торфовища. За кілька десятків секунд можуть спалахнути цілі гектари і ситуація може вийти з-під контролю.

😶‍🌫️Випалювання сухої рослинності викликає респіраторні захворювання у людей.

⭕Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. Родючий ґрунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише за п’ять-шість років. Також підпали збільшують промерзання ґрунту удвічі, а то і вчетверо.

⭕У вогні можуть загинути і постраждати звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайченята, їжаки, жаби.

Спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а подекуди і кримінальну відповідальність.
🔺За спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн.

🔺Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн).

🔺Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.
🌊🧪 І знову невідомі плями на пляжах Одеси…

До інспекції надійшла інформація щодо забруднення Чорного моря в районі «Будинку Павлових».

На цей раз державні інспектори виїхали на зазначене місце у складі комісії, разом з представниками департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради та комунального підприємства «Узбережжя Одеси».

В ході візуального обстеження акваторії Чорного моря – забруднення не виявлено. Проведено відбір проб морської води.

За результатами аналізів проб від 21 серпня хімічні показники якості води знаходяться в межах гранично-допустимих концентрацій та фону. Інформація щодо забруднення не підтвердилась.
🛑 400 м² забрудненого ґрунту: наслідки нічної ДТП на Миколаївщині

⚠️ Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що сталась вночі 16 березня 2025 року на території села Михайло-Ларине (Воскресенська громада на Миколаївщині) з цистерни автомобіля DAF стався витік маслянистої горючої речовини (попередньо: нафтопродукти та меляса (побічний продукт бурякоцукрового виробництва) на відкриту поверхню ґрунту.

Державними інспекторами здійснено виїзд на місце події та зафіксовано факт розливу даної речовини на загальній площі 400 кв.м., а також здійснено відбір проб ґрунту для подальших лабораторних досліджень з метою встановлення концентрацій забруднюючих речовин та проведення розрахунку розміру шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів.

Про подію повідомлено Головне управління ДСНС в Миколаївській області та Миколаївську районну державну адміністрацію.

На даний час інспекція вживає заходи для встановлення всіх обставин події для притягнення винних осіб до відповідальності.
🔍 5 лютого 2025 року екоінспектори прийняли участь у заходах під час затримання громадян, підозрюваних у проведені незаконних рубок поблизу села Щербані (Дорошівська громада на Миколаївщині).

Слідчі дії проведені Вознесенським районним управлінням поліції ГУНП в Миколаївській області. Встановлено, що троє мешканців Вознесенського району, без дозвільних документів, у період із серпня 2024 року по лютий 2025 року здійснювали незаконну порубку дерев у лісосмугах району. Зрубані дерева зловмисники продавали місцевим жителям як сировину для опалення житла.

За розрахунками фахівців інспекції, в результаті незаконних рубок завдано збитків на понад 1️⃣ млн грн.

Групі осіб що вчиняли незаконні дії, інкримінують злочин, відповідальність за який передбачена частинами 2 та 4 статті 246 Кримінального Кодексу України.
09 лютого 2025 року державні інспектори Південно-Західного округу взяли участь у проведенні обліку мисливської фауни в угіддях ТОВ «Фазан» (Новий Буг, Миколаївська область).

Точний облік тварин – це основа раціонального використання мисливських ресурсів. Регулярний моніторинг чисельності копитних, пухнастих тварин та мисливських птахів допомагає виявляти динаміку змін у популяціях та оперативно реагувати на можливі загрози. Крім того, ці дані важливі для планування заготівлі кормів на зимовий період та підтримання екологічної рівноваги в угіддях.

Для мисливців і державних органів якісний облік є не лише інструментом для планування сезону полювання, а й дієвим механізмом охорони природи 🌿🦌
26.09.202408:54
25.09.202410:46
✅ На перетині вулиць 7-а Слобідська та 1 Воєнна підтверджено розміщення відходів, про яке повідомили громадяни у зверненні до інспекції.

✅ На теперішній час несанкціоновані сміттєзвалища повністю ліквідовані.
🗣Оновлена щотижнева інфографіка про завдані збитки довкіллю внаслідок збройної агресії рф
🛢 Як нафтові корпорації впливають на зміну клімату та що роблять для його збереження?

Нафтові корпорації вже десятиліттями забезпечують світ енергією, але водночас залишають величезний екологічний слід.

Викиди парникових газів, спричинені спалюванням викопного палива, є однією з головних причин глобального потепління 🌡. Раніше компанії, такі як ExxonMobil, BP та Shell, не тільки сприяли зростанню споживання нафти, а й приховували дані про її вплив на клімат.

Сьогодні нафтові гіганти змушені змінювати підхід. Вони починають інвестувати у відновлювану енергетику, запроваджують технології уловлювання та зберігання вуглецю та впроваджують ESG-стандарти. Проте багато екологів і дослідників вважають, що це лише «зелений камуфляж», оскільки витрати на екопроєкти досі мізерні у порівнянні з інвестиціями у нафтовидобуток 💰.

Що далі? Нафтові корпорації можуть або прискорити екологічний перехід, або залишитися джерелом екологічних проблем.
🚔 Державні інспектори Південно-Західного округу спільно з поліцією затримали правопорушника, який здійснив незаконну вирубку дуба діаметром 56 см у полезахисній лісосмузі поблизу села Семенівка Благодатненської громади Первомайського району🌳

За фактом порушення складено протокол за ч. 1 ст. 65 КУпАП, накладено штраф у розмірі 510 грн, а сума завданої шкоди державі перевищує 26 тисяч гривень.

Незаконна вирубка дерев не лише завдає значних фінансових збитків, а й руйнує екосистему, знижує якість повітря та сприяє ерозії ґрунту. Пам’ятаймо, що ліси – це не лише ресурс, а й життєво важлива складова нашого довкілля! 🌱💚
26.09.202408:51
25.09.202410:28
🌊 17 березня 2025 року державними інспекторами проведено обстеження узбережжя Чорного моря в районі одеського пляжу «Лузанівка». Під час перевірки на піску виявлено осередки забруднення у вигляді згустків розміром 8-12 см, що простягаються на понад 50 метрів узбережжя. Візуально забруднення акваторії Чорного моря не спостерігається.

📌 Відібрані зразки морської води для аналізу на вміст нафтопродуктів у лабораторії інспекції, а також зразки забрудненої речовини з піском, які передані на лабораторні дослідження до УкрНЦЕМ.

📞 У разі виявлення на узбережжі або у воді згустків мазуту чи будь-яких інших залишків нафтопродуктів, просимо повідомити фахівців Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу за номером телефону (048) 705-40-02 або через додаток «Екозагроза».
🌳 153 тисячі гривень збитків: зафіксовано масову рубку дерев на Одещині

Екоінспектори спільно з поліцією викрили групу осіб, які здійснили самовільну рубку 17 сироростущих дерев у лісовому масиві Подільського району Одеської області.

🔍 Завдані збитки склали 153 тисячі гривень.

Поліцією відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 246 КК України, ведеться слідство.
🎤 Проблема зливових стоків в Одесі: інспектор розповів телеканалу «Рада» про ситуацію

Заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів Одеської області Андрій Островський в інтерв’ю телеканалу «Рада» розповів про хід розгляду звернення місцевих мешканців щодо потрапляння стоків у Чорне море через труби зливового колектору.

Зокрема, він зазначив, що на підставі вказаного звернення проведено комісійне обстеження території пляжу «Золотий беріг», в ході якого здійснено відбір проб води на пірсі пляжу «Золотий беріг», про що ми вже повідомляли раніше.

Наразі інспекція готує запит до КП «Міські дороги» щодо отримання інформації стосовно схем, планів прокладання ливневої мережі, а також запит до Одеської обласної (військової) адміністрації щодо сприяння виходу в акваторію Чорного моря для відбору проб води безпосередньо від місця, де здійснюється скид.
26.09.202407:04
25.09.202408:25
Ko'rsatilgan 1 - 22 dan 22
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.