Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими avatar
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Boshqa
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими avatar
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Boshqa
‼️26 квітня — день, коли світ згадує Чорнобильську катастрофу 1986 року — одну з найстрашніших техногенних трагедій в історії людства. Її наслідки торкнулися мільйонів людей, а територія навколо станції ще довго буде непридатною для повноцінного проживання.

У ліквідації наслідків від вибуху реактора ЧАЕС взяли участь сотні тисяч людей. Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам аварії.

➡️ У перший день повномасштабного вторгнення у 2022 році, російські війська захопили Чорнобильську АЕС та взяли в полон нацгвардійців, які охороняли станцію. Також були захоплені й цивільні працівники. Під час відступу з Київщини, окупанти забрали із собою всіх бранців з ЧАЕС.

☝Координаційному штабу вдалося звільнити з російської неволі значну кількість полонених на ЧАЕС. Але ми продовжуємо працювати, щоб повернути додому усіх Захисників.
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 27-ої Печерської бригади НГУ (в/ч 3066).

З родичами нацгвардійців спілкувалися представники Коордштабу та Головного управління Національної гвардії України.

Учасники зустрічі цікавилися механізмом офіційного підтвердження факту перебування у ворожому полоні Оборонця.

➡️ Представник Штабу окреслив процес перевірки достовірності відомостей про зниклих і полонених бійців, які надходять із різних джерел. Також він навів статистичні дані про кількість Захисників, з якими втрачено зв’язок під час бойового протистояння на Сватівському напрямку.

☝Окремо торкнулися питання підготовки та організації репатріації тіл полеглих Захисників. Присутні дізналися особливості проведення ідентифікації шляхом аналізу і збігів серед ДНК-зразків.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Із присутніми та тими, хто доєднався онлайн, спілкувалися представники Коордштабу та військової частини.

➡️ Йшлося про невелику кількість звільнених військових, чиє перебування в полоні не було офіційно підтверджено через МКЧХ, про листи до рідних, які були передані під час обміну, але досі невідомо, чи потрапили вони до адресатів, прагнули з’ясувати, чому не з усіх колоній обмінюють полонених, та як відбуваються пошуки зниклих безвісти, зокрема і через опитування звільнених та демонстрацію їм фото- та відеоматеріалів.

☝Також обговорили нещодавні репатріаційні заходи, які стосуються тіл полеглих Героїв, терміни проведення ДНК-експертиз та інших слідчих дій в контексті їхньої ідентифікації, ймовірність втілення формату обміну «всіх на всіх» із врахуванням протизаконно засуджених, періодичність подання у запитах кожного військовослужбовця, відстеження місць утримання полонених та чимало інших важливих питань.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами Оборонців.

На запитання родичів полонених та зниклих безвісти Захисників відповідав представник Коордштабу.

➡️Він розповів про методи й інструменти, які використовуються для встановлення місцеперебування військовополонених, умов утримання, стану їхнього здоров’я та можливих переміщень. Слід зазначити, що російська сторона не надає офіційної інформації про наших поневолених громадян.

Члени сімей Оборонців порушили низку питань про своїх близьких, які, ймовірно, перебували або перебувають в одній із колоній на тимчасово окупованих територіях України. Проте через відсутність повноцінного доступу до місць утримання представників МКЧХ підтвердити інформацію про конкретне місцезнаходження полоненого вкрай складно.

☝Представник Коордштабу також підкреслив, що військові частини надають усю необхідну інформацію щодо бійців та обставин їхнього зникнення, проте не беруть участі у переговорному процесі та не впливають на його перебіг.

Крім того, обговорили порядок зміни облікової категорії військовослужбовця у разі появи нових відомостей. Окремі питання стосувалися реабілітації та реінтеграції визволених з полону Захисників.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
23.04.202506:36
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 103-ої та 104-ої окремих бригад Сил територіальної оборони ЗСУ.

На запитання родичів полонених та зниклих безвісти Захисників відповідав представник Коордштабу.

➡️Родичі порушили низку важливих питань про своїх близьких, які зникли безвісти на Куп’янському напрямку. Йшлося, зокрема, про з’ясування обставин зникнення, ймовірність потрапляння в полон, можливі місця утримання тощо. Слід зазначити, що країна-агресорка не надає офіційної інформації про військовополонених, стан їхнього здоров’я чи місця утримання.

☝Серед іншого, обговорили роботу пошукових та евакуаційних груп, механізми пошуку й повернення тіл полеглих Оборонців, комунікацію родин зі слідчими Національної поліції.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️ Координаційний штаб звертає увагу: прийом відвідувачів проводимо за попереднім записом.

☝ Попередній запис дозволяє уникнути стояння в черзі, а консультантам дає можливість підготуватися до зустрічі та отримати всю необхідну інформацію заздалегідь.

📌 Якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтесь по допомогу до найближчого до вас регіонального представництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

👨‍👩‍👧‍👦 Записатися на прийом можна за телефонами (лінія працює у робочі дні з 9:00 до 17:00):

🔹 Консультаційний центр Східного регіону (Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Сумська області) – м. Харків, вул. Космічна, 21
☎️ 0 800 300 176

🔹 Консультаційний центр Південного регіону (Миколаївська, Одеська, Херсонська, Кіровоградська області) – м. Миколаїв, вул. Нікольська, 37
☎️ 0 800 200 202

🔹 Консультаційний центр Центрального регіону (Вінницька, Хмельницька, Чернівецька, Черкаська, Житомирська області) – м. Вінниця, вул. Театральна, 15
☎️ 0 800 200 606

🔹 Консультаційний центр Західного регіону (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська області) – м. Львів, вул. Січових Стрільців, 21
☎️ 0 800 300 541

🔹Громадська приймальня Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у м.Києві (Київська, Чернігівська та інші області України)
☎️ 0 800 300 529
‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами бійців 33-го окремого стрілецького батальйону та 79-ої окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, що входить до складу Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

Участь у заході взяли представники Коордштабу, командування Сухопутних військ ЗСУ, ДШВ та військових частин.

➡️ Родичі порушили низку питань стосовно комунікації з військовими частинами, особливостей несення служби, обставин зникнення, поранення або загибелі бійців під час виконання бойових завдань. Йшлося також про зв’язок під час бою, наявність фото- та відеоматеріалів, роботу евакуаційних груп, проведення службового розслідування та сповіщення родин за їхніми результатами.

☝Окремі питання стосувалися встановлення місцезнаходження та джерел інформації про зниклих безвісти Захисників, ймовірного потрапляння в полон та перевірки відомостей, що з’являються у відкритих джерелах.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами бійців 129-ої окремої бригади територіальної оборони, що входить до складу Сил ТрО ЗСУ.

На запитання родичів полонених та зниклих безвісти тероборонівців відповідали представники Коордштабу та військових частин.

➡️ Під час зустрічі обговорили поточну ситуацію в переговорному процесі, джерела інформації про Захисників, координацію дій між різними структурами та інструменти й механізми, які використовує Україна для визволення наших громадян з російської неволі.

☝Представники військових частин дали відповіді на низку питань стосовно особливостей несення служби, з’ясування обставин зникнення Оборонців під час виконання бойових завдань, роботу евакуаційних груп, свідчення побратимів, повернення особистих речей, проведення службових розслідувань, комунікацію з родинами тощо. Окремо звернули увагу на фінансові, правові та соціальні питання.
‼️День захисту дітей в Аланії — разом заради майбутнього!
У рамках проєкту «Люди майбутнього» в Аланії проходить реабілітацію 20 українських родин військових та цивільних, які пережили втрату, полон або зникнення близьких через війну.


Ця важлива поїздка стала можливою завдяки підтримці Міністерства закордонних справ України, Консульства України в Анталії та мерії міста Аланія.

➡️ Поїздка співпала із великим святом у Туреччині - Днем національного суверенітету та дітей. Це унікальне свято, що поєднує незалежність країни та щасливе дитинство, заснував перший президент Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк. Він зробив цей день подарунком для дітей з вірою, що саме вони є майбутнім кожної нації.

Саме у цей день нашу групу тепло привітали мер Аланії та Консул України в Аланії. Вони висловили слова підтримки українським родинам, а особливо — дітям, які постраждали внаслідок російської агресії.

☝Ми віримо, що завдяки спільним зусиллям ще більше українських родин з дітьми зможуть пройти реабілітацію та отримати необхідний відпочинок. Разом — заради дітей. Разом — заради майбутнього.
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців гвардії наступу «Буревій» в/ч 3027, що входить до складу Національної гвардії України.

З рідними полонених та зниклих безвісти Захисників та тих, хто приєднався онлайн, вели розмову представники Коордштабу та Національної гвардії України.

➡️На початку діалогу присутні висловили надію, що кількість обмінів та визволених Оборонців збільшиться найближчим часом. Говорили про категорії полонених, які розглядаються нашою стороною, як пріоритетні, та чому противник часто ігнорує пропозиції їх повернути, попри долучення міжнародних організацій.

Також розмова стосувалася інформації, яку надають про побратимів визволені з полону Захисники. Зокрема, присутні уточнювали, як саме ці свідчення використовує слідство.

☝Окремо, представник Коордштабу розповів про соціальні виплати та належну державну підтримку, які надаються звільненим із полону, зокрема щодо відновлення документів, лікування та реабілітації.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 110-ої окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

З присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Коордштабу.

➡️ Серед іншого, обговорювали розширення доступу до інформації в Особистому кабінеті, з’ясовували, як відновити втрачені під час бойових дій документи, зокрема, військовий квиток, скільки часу має тривати реабілітація військового після хвороби чи поранення, яким чином звільнений із полону може демобілізуватися, та чому ворожа сторона ігнорує українські запити про репатріацію пріоритетних категорій полонених.

☝Керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко повідомив, скільки Захисників бригади має офіційний статус «полон», скільки зниклих безвісти і скільки полеглих, розповів, з якою періодичністю подається прізвище кожного військового у запитах на обмін, означив ризики, які супроводжують учасників пошукових груп ЦВС у зоні бойових дій, а також відповів на численні поточні запитання.


🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
Із сумом сприйняли звістку про відхід у вічність Папи Франциска

Папа Франциск неодноразово привертав увагу міжнародної спільноти до долі військовополонених у російсько-українській війні та захисту їхніх прав. Ми вдячні за його послідовну підтримку та зусилля у цій важливій темі.

Україна, як і раніше, докладає всіх зусиль для визволення всіх своїх громадян з російського полону. Ми відкриті до подальшої співпраці з усіма міжнародними партнерами, зокрема з Апостольським Престолом. Маємо надію, що наступник Папи Франциска продовжить його місію і сприятиме поверненню поневолених українців додому.

Світла памʼять Папі Франциску.
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин бійців ОЗСП «Азов» Національної гвардії України (в/ч 3057).

З присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувалися представники Коордштабу та Головного управління НГУ.

➡️ Йшлося про налагодження процесу листування рідних з полоненими «азовцями», про те, яка робота провадиться для звільнення пріоритетних категорій, які мають бути репатрійовані без жодних умов відповідно до положень Женевських конвенцій, та які перешкоди чинить цій ініціативі країна-агресорка.

З’ясовували, як діє українська сторона, коли серед обміняних виявляються військові, які дали згоду на відверту співпрацю з ворогом, чому від таких людей не можна відмовлятися, і як вирішувати цю проблему у правовому полі.

☝Також обговорювали шляхи звільнення протизаконно засуджених Захисників, місця й умови їхнього утримання, постійні переміщення між колоніями, співпрацю з МКЧХ та Офісом Омбудсмана, роз’яснення з приводу відновлення належних виплат, участь нейтральних країн у перемовинах та низку інших важливих питань, які виникли протягом зустрічі.
‼️З ініціативи ГО “Засуджені, але не забуті” в Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених українських Захисників.
З учасниками зустрічі спілкувався керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко.


➡️ Присутні цікавилися статистичними відомостями про кількість військових та цивільних громадян, стосовно яких в російській федерації відкриті “кримінальні справи” або винесені “вироки судів”.

☝Керівник Секретаріату Коордштабу розповів про стан перемовин щодо звільнення засуджених бійців, а також про актуальні кейси, які наразі в роботі. Йшлося про можливість залучення до переговорного процесу міжнародних організацій та третіх країн, з метою збільшення тиску на державу-агресорку.

Низка питань стосувалася співпраці з адвокатами, які можуть захищати полонених Оборонців на території країни-агресорки.
‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами бійців 3-ої окремої штурмової бригади, яка сьогодні входить до складу 3-го Армійського корпусу СВ ЗСУ.

У заході взяли участь представники Коордштабу, Командування Сухопутних військ та військової частини.

➡️ З’ясовували, скільки тіл полеглих Героїв евакуювали із визначених локацій, чи є нові факти зміни статусу із «пошук особи» на «полон», підтверджений МКЧХ, яку інформацію про обставини зникнення військового не можна розголошувати публічно, але дозволено надати слідчому відповідно до вимоги, яким чином варто готувати та подавати позов до суду задля визнання зниклого безвісти загиблим та які докази потрібні для цього.

☝ Також обговорювали алгоритм виплати рідним належних виплат, внесення змін у законодавчу базу, яка стосується виплати ОГД рідним; питання роботи ДНДЕКЦ в контексті збільшення кількості лабораторій та моргів для пришвидшення проведення ДНК-експертиз, подання запитів на подальші обміни, роботу з фото- та відео матеріалами з метою пошуку зниклих серед полонених та низку інших актуальних питань.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами бійців 17-ої окремої важкої механізованої Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка.

➡️ Із учасниками заходу спілкувався представник Коордштабу.
Обговорювали кількість звільнених за нещодавніми обмінами військових, які належали до категорії «пошук особи», з’ясовували, чому закон про особисті розпорядження про розподіл коштів діє незалежно від наявності таких розпоряджень, чому затримуються виплати, належні родичам, та чи подаються в запитах на подальші обміни військовослужбовці, чиє перебування в полоні не підтверджене МКЧХ, але про нього відомо з інших джерел.

☝Також йшлося про терміни чинності статусу «зниклий безвісти», про те, що визнати загиблим Захисника може лише суд за наявності неспростовних доказів і за позовом винятково найближчих родичів, про місця утримання бійців, які потрапили в полон у боях з т. з. «вагнерами», про ризиковість пошукових робіт, які здійснює підрозділ ЦВС військової частини, про порядок видання посвідчення УБД, та про інші актуальні випадки і ситуації.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців 13-го окремого стрілецького батальйону, що входить до складу Сил територіальної оборони ЗСУ.

З родичами полонених та зниклих безвісти тероборонців спілкувався представник Коордштабу.

➡️ Він розповів про основні шляхи отримання відомостей стосовно зниклих безвісти Захисників: ймовірні місця та умови утримання в полоні, можливі переміщення, стан їхнього здоров’я тощо. Слід зазначити, що надзвичайно цінними свідченнями про своїх побратимів діляться визволені з полону бійці.

☝Також обговорили взаємодію між різними структурами, залученими в процеси пошуку й повернення Оборонців, та роботу міжнародних організацій, зокрема МКЧХ. Окремі питання стосувалися особливостей несення служби після повернення з полону, лікування, реабілітації, реінтеграції та захисту прав військовослужбовців.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️Великдень — одне з найголовніших християнських свят, що символізує перемогу добра над злом, життя над смертю, надії — над відчаєм. За українськими звичаями Великдень прийнято святкувати у родинному колі, серед найрідніших людей, з молитвою, добрими словами та щирими побажаннями.

Щиро бажаємо, щоб світле свято Воскресіння Христового наповнило ваші серця теплом, вірою і спокоєм. Нехай Великдень принесе кожній українській родині злагоду, добробут, впевненість у завтрашньому дні. Бажаємо миру, здоров’я, незламної віри та якнайшвидшого повернення всіх наших Захисників додому.

Зі світлим святом Великодня! Христос Воскрес!
‼️У Координаційному штабі відбулася зустріч з об’єднанням родин полонених музикантів оркестру 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського.

З родичами поневолених оркестрантів морської піхоти спілкувався представник Коордштабу.

➡️ Він ознайомив присутніх з інструментами пошуку інформації про умови й місця утримання, стан здоров’я та можливі переміщення військовополонених. Варто зазначити, що цінними свідченнями про своїх побратимів діляться визволені з полону Оборонці.

☝Окремі питання стосувалися налагодження комунікації між військовополоненими та їхніми родинами, а також пошуку дієвих механізмів визволення Захисників з важкими хворобами та тривалим терміном перебування в полоні.

🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
‼️Звільнені з російської неволі українці можуть отримати безоплатну допомогу:
* Консультації психолога
* Консультації психіатра
* Забезпечення необхідних ліків за призначенням лікаря
* Оплата дороговартісних обстежень.

☝ Щоб отримати допомогу слід перейти на платформу «Вільний Степ» та залишити заявку, натиснувши кнопку «Отримати допомогу». Або ж телефонуйте за номером: +38 050 956 42 27.

➡️ “Вільний Степ” - це платформа безоплатної комплексної підтримки та супроводу людей, які пережили полон, постраждали від тортур, СНПК та членів їх родин.
‼️ Команда Східного регіонального центру Координаційного штабу взяла участь у спільній зустрічі з родинами полонених і зниклих безвісти Захисників 92-ої ОШБр.

На зустріч, яка відбулася у місті Харків, були запрошені представники служб 92-ої ОШБр, Харківської субмісії МКЧХ, Національної поліції, ДНДЕКЦ, Уповноваженого ВРУ з прав людини.

➡️Під час зустрічі обговорили питання перемовного процесу; пошуку та повернення з полону зниклих безвісти та полонених; питання репатріації тіл загиблих Героїв та процедурі їхньої ідентифікації.

Родини цікавилися питаннями комунікації з військовими частинами та правоохоронними органами, механізмами виплат грошового забезпечення та додаткової винагороди; державних соціальних гарантій та пенсійного забезпечення; роботи міжнародних організацій, які задіяні в процесі підтвердження перебування в полоні.

Учасники заходу отримали інформацію про порядок реєстрації Особистого кабінету, його функції та особливості, а також індивідуальні консультації.

☝ Якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтесь по допомогу до Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: м. Харків, вул. Космічна, 21, тел.. 0 800 300 176 (лінія працює у робочі дні з 10.00 до 16.00).
23.04.202508:21
‼️Очікування рідної людини з полону — це важке випробування. Родини полонених та зниклих безвісти Захисників та поневолених цивільних українців переживають глибокі моральні страждання, перебуваючи у постійному стані тривоги та невизначеності.

➡️Щоб підтримати рідних, Координаційний штаб спільно з ГО «Громадський рух «Жіноча Сила України» запровадив телефонну лінію психологічної допомоги.

☝Зателефонувавши за номером 0 800 300 529 та обравши цифру 3, ви отримаєте можливість поспілкуватися з кваліфікованим психологом. Дзвінки приймаються з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00.
https://youtu.be/mt6edjuGZPk
‼️ У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 169-го навчального центру імені князя Ярослава Мудрого, також відомого як «Десна».

Із присутніми та тими, хто доєднався онлайн, спілкувалася представниця Коордштабу, яка детально розповіла про основні напрямки діяльності КШ, про його взаємодію з іншими державними установами і громадськими організаціями, комунікацію з військовими частинами, ОЦ СБУ, МКЧХ та ООН.

➡️ Обговорювали й алгоритм формування запитів для продовження перемовин про наступні обміну, труднощі, які створює при цьому ворожа сторона, процес пошуку зниклих безвісти серед полонених та репатрійованих тіл полеглих Героїв та за яких умов відбувається зміна статусу військового в Особистому кабінеті.

☝Також модераторка заходу пояснила, чому інформація про перебіг перемовин з країною-агресоркою не може бути публічною, якими шляхами надходять відомості про стан здоров’я полонених, як працювати з фото- та відео-матеріалами, знайденими в мережі, як писати листи рідним, які перебувають у неволі та відповіла на низку інших актуальних запитань.
🔹Особистий кабінет
🔹Дорожня карта: цивільні
🔹Дорожня карта: військові
🔹Приймальні в регіонах
19.04.202516:15
277 наших воїнів вдома!

277 українських родин сьогодні почули омріяну звістку про повернення їхніх рідних та близьких. Вдячний родинам за вашу мужність та віру.
Вітаю нас усіх та родини звільнених Захисників з цією прекрасною подією!
Вдячний усій команді Координаційного штабу, перемовній групі та всім, хто працював задля повернення хлопців та дівчат додому. Працюємо далі.

Слава Україні!

@ChiefUkrDIU
Ko'rsatilgan 1 - 24 dan 4446
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.