Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Костопільська міська рада avatar
Костопільська міська рада
Yangiliklar va OAV
Костопільська міська рада avatar
Костопільська міська рада
Yangiliklar va OAV
09.05.202510:39
У громаді триває масштабне озеленення

Цього року в Костопільській громаді висаджують понад 250 дерев — ялини європейські, сосни звичайні, модрини, декоративні туї. Саджанці вже не вперше безкоштовно надає кооператив «Селянський ліс» завдяки ініціативі його керівника, депутата Костопільської міської ради Віктора Москвича.

Сотні дерев уже з’явилися біля закладів освіти громади — поруч зі спортивною школою, міськими та сільськими ліцеями. До озеленення активно долучаються небайдужі депутати, жителі громади, педагогічні колективи, учні та випускники. У багатьох ліцеях нові насадження стали початком створення алей героїв.
08.05.202509:07
Чин похорону у храмі Петра і Павла за загиблим воїном завершено. Траурна процесія рухається до майдану Т.Г.Шевченка, де за декілька хвилин розпочнеться загальноміське прощання.
Костопільська громада зустріне свого захисника Олександра Осташевського
 
У четвер, 8 травня, Костопільська громада зустріне свого захисника: старший сержант Олександр Осташевський повертається додому на щиті. Олександр Осташевський народився 10 листопада 1972 року в селі Соломка, але все життя провів у Костополі. Навчався у школі №4, а згодом у Костопільському будівельно-технологічному фаховому коледжі, де здобув фах маляра-штукатура. Водночас активно займався біатлоном — мав звання кандидата в майстри спорту, десятки грамот, медалей, похвал.
 
У 1991 році пішов до армії, де отримав звання старшого сержанта. Після служби одружився та влаштувався на роботу — спочатку в КП «Комуненергія», а останні 10 років працював на склозаводі у будівельній бригаді.
 
У червні 2024 року був мобілізований на військову службу. Служив стрільцем. У липні того ж року під час виконання бойового завдання на Донеччині, зв’язок з ним обірвався. Лише нещодавно офіційно підтвердили загибель Олександра. Життя воїна обірвалося 23 липня 2024 року. У захисника залишились дві доньки, дружина, мама, брат і сестра.
«Він був добрий, дуже добрий. Усе життя допомагав людям, навіть коли самому було важко. Любив землю, природу і особливо дітей. Він був нашою опорою. Ми чекали його до останнього…І будемо пам'ятати завжди», — каже дружина захисника Оксана Осташевська.

У четвер, 8 травня, Костопільська громада попрощається із загиблим захисником.
▪️07:30 – жалобний кортеж заїде в Костопіль і рухатиметься вулицями: Рівненська — Руданського, 4 — Прибережна — Заріччя — О. Теліги.
▪️10:30 – літія у домі загиблого (вул. Олени Теліги, 16).
▪️11:00 – чин похорону в храмі святих апостолів Петра і Павла.

Після завершення церемонії жалобна процесія пішою ходою вирушить на майдан Шевченка, де відбудеться громадське прощання із загиблим.

Поховають Олександра Осташевського на кладовищі «Нове» в Костополі.

🕯️Вічна пам’ять воїну.
 
06.05.202513:59
День матері: у Костополі провели богослужіння та захід для родин загиблих воїнів

У Петропавлівському храмі відбулася служба. Потому рідним загиблих воїнів Юрія Антонця та Анатолія Улянчука вручили ордени «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

▪️Юрій Антонець служив гранатометником десантно-штурмового відділення. Загинув у серпні 2024 року поблизу Бахмута на Донеччині.

▪️Анатолій Улянчук був стрільцем, брав участь у бойових діях у багатьох гарячих точках. Загинув у грудні 2023 року внаслідок ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання на Харківщині.

У цей день у Центрі культури та дозвілля відбувся захід до Дня матері. Серед запрошених — матері, діти та рідні загиблих воїнів Костопільської громади. Для них виступили вихованці Костопільської дитячої школи мистецтв, Центру дитячої та юнацької творчості, та Центру культури та дозвілля.
08.05.202514:00
07.05.202512:30
У пам’ять про трьох захисників у Пенькові відкрили меморіальні дошки

У Пеньківській філії Пісківського ліцею імені Героїв-земляків урочисто відкрили меморіальні дошки на честь воїнів Юрія Лешука, Володимира Вознюка та Яна Овдійчука. На заході зібралися рідні загиблих захисників, місцеві жителі, колектив ліцею, представники влади та духовенства. Священники ПЦУ провели молебень і освятили дошки. Цього дня звучали зворушливі спогади про долі захисників та щирі слова співчуття для близьких.

◾Юрій Лешук воював на Покровському та Куп’янському напрямках. Був сильним духом і після поранення повернувся на бойові позиції. Загинув у жовтні минулого року на Харківщині. Меморіальну дошку на фасаді школи, яку свого часу закінчив Юрій, відкрили його мама, сестра та племінники.

◾Володимир Вознюк боронив Україну поблизу Бахмута, Часового Яру та Серебрянського лісу. Минулого року наш земляк загинув під артилерійським обстрілом на Донеччині. Вдома на нього чекали батько та сестра. Сьогодні вони відкрили меморіальну дошку. Володимир також був випускником цього навчального закладу.

Ян Овдійчук народився в Сєвєродонецьку. Захищав Україну на Луганщині та Донеччині в 2015–2016 роках. Окупанти захопили його рідне місто, і родина Овдійчуків переїхала до села Пеньків. Ян знову став на захист рідної землі й нашого майбутнього. Загинув у березні 2023 року під Бахмутом. Меморіальну дошку в його честь відкрили батьки, дружина та донька.

🕯️Світла пам’ять мужнім воїнам, які віддали життя за майбутнє наступних поколінь.
Просимо жителів громади вшанувати пам’ять полеглих захисників

У Пеньківській філії Пісківського ліцею імені Героїв-земляків відбудеться урочисте відкриття меморіальних дощок воїнам, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
До уваги мешканців Костопільської громади!

11 травня в Костополі відбудеться благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Місце проведення - сквер на березі річки Замчисько на вул.Прибережній.

Запрошуємо мешканців громади долучитися до цього благодійного заходу.
Завтра у центрі Костополя буде тимчасово припинено водопостачання❗️

9 травня з 09:00 у центральній частині міста проводитимуться аварійні роботи на мережі. У зв’язку з цим тимчасово буде відключено воду. Водопостачання планують відновити орієнтовно до 12:00, одразу після завершення робіт. Просимо мешканців заздалегідь зробити необхідний запас води.

КП КМР «Костопільводоканал»
08.05.202506:47
8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У Костопільській громаді ветеранам Другої світової війни вручили подяки та подарунки. Напередодні їх відвідала керуюча справами виконавчого комітету Костопільської міської ради Лілія Шульжук, голова відокремленого підрозділу Організації ветеранів Георгій Лазарчук та голова районної організації Товариства Червоного Хреста Раїса Мельничук.

Нині Україна змушена боротися за свободу та свою незалежність. Як і 80 років тому, наш народ демонструє неймовірну стійкість, мужність і єдність у боротьбі з агресором.

Спогади ветеранів Другої світової війни котрі мешкають у Костопільській громаді, читайте тут.
07.05.202513:30
«Хочемо зустріти ще одну перемогу»: спогади ветеранів Другої світової війни

«Ніколи знову» — ці слова, що стали обітницею після Другої світової, сьогодні звучать як болісне нагадування про незасвоєні уроки історії. Ті, хто пережив жахи тодішньої війни, із тривогою спостерігають, як у XXI столітті відроджується звіряче обличчя агресії — під новими прапорами, але зі старою суттю. На Костопільщині залишилося небагато живих свідків тих подій.

МАРІЯ КУЧКО
«Лягаю і встаю — молю Бога за мир в Україні, за спокій, щоб Божа Мати охороняла тих солдатиків, які нас захищають», — каже 98-річна Марія Юхимівна Кучко.

Жінка впродовж усього життя знаходила опору в молитві у найтяжчі часи. У 1943 році, коли її батька забрали на фронт, 15-річна Марія щиро благала про його повернення:
«Я страшенно переживала, бо розуміла: можу залишитися сиротою. Але мусила бути сильною. Ми тоді жили на хуторі Хотинка — лише чотири хати, майже відірвані від світу. Це був наш куточок тиші та надії. Мало що пам’ятаю з того часу, але одне скажу точно: нехай сучасні діти ніколи не дізнаються, що таке війна. А Збройним силам України — тільки вдячність. Хай усі повертаються живими і в мирі».


АНАТОЛІЙ КАРП’ЮК
«Це не просто війна — це спроба геноциду», — говорить Анатолій Карп’юк. Своє життя він присвятив письменництву, викладацькій діяльності та краєзнавству. Вивчення та аналіз історичних подій займало важливе місце в його житті. Спогади для нього — не просто історія, а дзеркало, в якому відображається сьогодення.
«Мені було лише сім, коли я вперше побачив війну. У день, коли мав іти до школи, над Берестечком з’явилися німецькі літаки — почалося бомбардування. Спершу здавалося, що з неба сиплються якісь “горошинки”, та коли вони вибухнули, я перелякався й сховався в хліві біля корови. Спочатку німці поводилися порівняно гуманно — дітям давали цукерки, за худобу платили. Але це було не те, що зробили рашисти в Бучі чи Ірпені. Попри жахи, тоді ще залишалася хоч якась подоба людяності. Та коли ізолювали євреїв у гетто — без прав, без надії, — стало очевидно: це знищення народу. І коли сьогодні я бачу, як ворог руйнує наші міста, краде дітей, стирає культуру, я згадую ті гетто. Бо методи різні, а мета та сама — знищити націю».


ІВАН БУРНОС
Іван Гнатович Бурнос був призваний до армії у 17 років. Це була трагедія цілого покоління: десятки тисяч підлітків змушені були йти на фронт замість того, щоб мати юність.

За бойові заслуги Іван Бурнос був нагороджений орденом Богдана Хмельницького, медалями за перемогу. У мирний час він отримав звання підполковника. І сьогодні намагається тримати себе у формі — як приклад і порада для молодих захисників.
«Сьогодні Україна знову бореться з тоталітарним злом. Паралелі з нацизмом — більше не риторика, а сувора реальність: масові вбивства, депортації, нищення культурної спадщини. Ми пройшли пекло минулої війни — і хочемо зустріти ще одну перемогу», — каже 98-річний ветеран Іван Бурнос.
Служба у справах дітей спільно з громадою підтримує родини у складних життєвих обставинах

Підтримка та надія — там, де вони найпотрібніші. Ще одна родина отримала необхідні побутові речі завдяки Службі у справах дітей Костопільської міської ради. Жінка, яка самостійно виховує чотирьох маленьких дітей і перебуває у складних життєвих обставинах, отримала пральну машину, холодильник, дитяче ліжечко, одяг та іграшки. Батько дітей нині на військовій службі.

Начальниця Служби у справах дітей Оксана Козлюк звернулася до громади через соціальні мережі із закликом допомогти родині. Небайдужі костопільчани активно підтримали ініціативу. А працівники КП «УК «Костопільське БЖКП» доставили речі за призначенням.
Комунальні підприємства пропонують вакансії з можливістю бронювання

КП КМР "Костопількомунсервіс"
(0673200255) запрошує на роботу:


▪️двірників;
▪️вантажників;
▪️працівника цеху ритуальних послуг.

КП КМР "Костопільводоканал"
(0982109615) запрошує на роботу:

▪️водія;
▪️машиніста одноковшового екскаватора ;
▪️слюсаря аварійно-відновлювальних робіт;
▪️машиніста насосних установок;
▪️оператора очисних споруд.
09.05.202505:51
Олександр Осташевський. Світла памʼять воїну🕯️
Костопільська громада попрощалася з Олександром Осташевським

8 травня мешканці Костопільської громади попрощалися та провели в останню дорогу свого захисника Олександра Осташевського.
Чоловіка мобілізували на військову службу у червні 2024 року. Служив стрільцем. У липні того ж року під час виконання бойового завдання поблизу села Новоселівка Перша на Донеччині зник безвісти. Першого травня 2025 року постановою про ідентифікацію особи управління поліції у Запорізькій області старший сержант Олександр Осташевський визнаний загиблим 23 липня 2024 року.

Відспівали загиблого воїна у храмі Петра і Павла в Костополі. На майдані Шевченка з ним прощалася громада: рідні, друзі, колеги, представники влади та священики.

Поховали Олександра Осташевського на кладовищі «Нове» в Костополі.

🕯️Вічна пам’ять нашому захиснику.
07.05.202513:03
У Пенькові відкрили меморіальні дошки трьом захисникам — Юрію Лешуку, Володимиру Вознюку та Яну Овдійчуку.

🕯️Світла памʼять українським воїнам.
Колектив закладу культури підтримав військових

Колектив Центру культури і дозвілля відвідав військовослужбовців двох частин з концертними програмами. Для бійців виступили Народний аматорський чоловічий вокальний квартет «Тризуб», жіночий квартет «Намисто» та солісти Центру культури і дозвілля: Людмила Вареніченко, Тетяна Середа, Зінаїда Андрійчук, Катерина Рибарчук, Тетяна Романюк і Михайло Власюк.

Виступ організували в рамках культурно-мотиваційного проєкту «Ноти підтримки», що ініціював Рівненський обласний центр народної творчості.
Костопільська міська рада передала 15 FPV-дронів для 100-ї бригади.

Нехай дрони служать надійною допомогою нашим захисникам!
Ko'rsatilgan 1 - 24 dan 5 950
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.