Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
WAS. Популярна Історія avatar

WAS. Популярна Історія

Foydali
Усі корисні посилання ви знайдете тут:
https://bento.me/was.
З питань співпраці та реклами:
https://t.me/m_i_t_y_a
TGlist reytingi
0
0
TuriOmmaviy
Tekshirish
Tekshirilmagan
Ishonchnoma
Shubhali
JoylashuvУкраїна
TilBoshqa
Kanal yaratilgan sanaNov 15, 2017
TGlist-ga qo'shildi
Jun 25, 2023
Muxrlangan guruh

"WAS. Популярна Історія" guruhidagi so'nggi postlar

Makeover 1944 року.

Наприкінці Другої світової американська розвідка серйозно побоювалася, що Гітлер спробує втекти, перевдягнувшись і загримувавшись до невпізнання. Щоб підготуватися до такого сценарію, Управління стратегічних служб (попередник ЦРУ) звернулося до нью-йоркського візажиста Едді Сенца з проханням створити серію портретів Гітлера з іншою зовнішністю — без вусів, з іншою зачіскою, навіть з окулярами.

Ці «нові обличчя фюрера» поширили серед американських військових підрозділів одразу після висадки в Нормандії.

Лише в 1990-х роках німецький журнал Der Spiegel знайшов і опублікував серію портретів, показавши, яким міг бути Гітлер-утікач.

Чи вдалася втеча фюреру? Дивіться тут!
У видавництва «Стилет і Стилос» вийшла книга «Поле бою. 10 конфліктів, які пояснюють сучасний Близький Схід»!

Яка передісторія громадянської війни в Сирії та що означатиме перемога опозиції? Чому в Ємені розгортається найгірша гуманітарна криза у світі та за що воюють хусити? Які існують проєкти мирного врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту?

Відповіді на ці та інші питання — у книзі британського дослідника Крістофера Філіпса.

У 10 главах автор описує понад десяток країн та територій регіону, де зараз тривають військові та гібридні конфлікти, та пояснює, який вплив там мають закордонні гравці, передусім США, Росія та Китай, але також Іран і Саудівська Аравія.

Це поєднання захопливого репортажу та глибокого аналізу, розрахованого на читача, що цікавиться геополітикою, історією та конфліктологією. Для написання цієї книги Філіпсу став у пригоді досвід репортера, який тривалий час провів на Близькому Сході.

Ціна книги – 480 грн


Замовляйте книгу на сайті
Грань між добром і злом? Чи можна нести порятунок тим, хто винен у смертях мільйонів? І чи існують беззаперечні відповіді на ці питання?

У новому відео WAS йдеться про світ, в якому найжорстокіші злочинці зникають без сліду, ховаючись за фальшивими іменами, церковними печатками і авторитетом гуманітарних організацій. Ті, кого ми мали б побачити на лаві підсудних, попивали коктейлі на сонячних терасах Латинської Америки.

Час після Другої світової дивував багато чим, але й досі серед усіх історій про втечу є та, що не дає багатьом спокою: Гітлер в Аргентині. Фото, свідчення, легенди — усе це змішалося в химерну теорію, яку хтось називає фальсифікацією, а хтось — замовчуваною правдою. Та що насправді стоїть за міфом про фюрера в Андах?

Дивимося! https://youtu.be/BJBtAwJveQY
Після смерті папи Франциска настав період «Sede vacante» — це латинський вираз, який означає «вакантний престол». Так у Ватикані називають час між смертю (або зреченням) Папи та обранням наступника. У цей час всі важливі рішення призупиняються, папські перстень і печатка знищуються, а управління справами передається Колегії кардиналів. Вона ж і організовує Конклав — вибори нового понтифіка.

У дні «Sede vacante» змінюється навіть герб Ватикану: традиційні тіара і ключі залишаються, але замість папського герба з’являється символ камерленга — кардинала, який тимчасово керує Апостольською столицею (на рисунку). Церква в цей час живе у стані очікування. Всі погляди — на Сикстинську капелу, де збирається Конклав. За давнею традицією: якщо з комина капели йде білий дим — вже є новий Папа, чорний — ще ні. Для білого диму спалюють бертолетову сіль, лактозу і каніфоль.
У списку Пап, що приписується святому Малахії — ірландському архієпископу XII століття, Франциск іде під гучним номером 112, останнім. Саме він фігурує під латинським девізом Petrus Romanus, «Римський Петро» або «Римський камінь». Нагадаємо, що ім'я папи при народженні - Хорхе Марио Бергольо (прізвище походить від слова "берг", тобто камінь). Текст пророцтва каже, що після його понтифікату «місто семи пагорбів буде знищене, і страшний Суддя судитиме народ свій. Кінець».

Цей список, знайдений у 1590 році, часто вважали пізнішою фальшивкою, однак інтерес до нього щоразу зростає після смерті понтифіків. У 2025 році смерть Франциска знову привернула увагу до древнього тексту, який згадує кінець череди Пап і початок чогось нового. Тлумачі давно сперечаються, чи йдеться у цьому пророцтві про кінець Церкви, світу чи просто про символічне оновлення.
У ніч на понеділок 21 квітня помер Папа Римский Франциск. Про це повідомили у Ватикані.

Папі було 88 років. Він лікувався від двосторонньої пневмонії і переніс госпіталізацію.

Його понтифікат тривав 12 років і був позначений спробами реформування Церкви.

Напередодні, у Великодню неділю, Папа Франциск з’явився на балконі Собору Святого Петра, щоб благословити вірян і виголосити послання «Urbi et Orbi». У ньому він закликав до миру в усьому світі, зокрема і в Україні.

"Нехай воскреслий Христос дарує Україні, спустошеній війною, свій великодній дар миру і заохочує всі залучені сторони продовжувати зусилля, спрямовані на досягнення справедливого і міцного миру"
21 квітня 2010 року в Харкові президент України Віктор Янукович і президент росії Дмітрій Мєдвєдєв підписали угоди, які увійшли в історію як «Харківські». Документи передбачали продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму на 25 років після 2017-го — тобто до 2042 року з можливістю продовження ще на п’ять. В обмін Україна отримала знижку на російський газ — 100 доларів на тисячу кубометрів, якщо ціна перевищувала 330 доларів.

Ратифікація угод у Верховній Раді відбулася вже 27 квітня, супроводжуючись димовими шашками, бійками та яйцями, які літали у сесійній залі. Попри спротив опозиції, документ підтримали 236 депутатів. Через чотири роки, після окупації Криму, Рада визнала ці угоди такими, що втратили чинність.
20 квітня — не просто дата, а ціла культурна подія для шанувальників канабісу у США. Число 420 стало кодовим символом марихуани, і хоча існує безліч міфів про його походження (від хімічного складу до поліцейських радіокодів), найбільш правдоподібна версія веде до групи каліфорнійських школярів із Марін Каунті. У 1971 році вони щодня збирались біля шкільної статуї Луї Пастера о 4:20, курили джойнт і вирушали на пошуки покинутої плантації.

Місце зростання омріяного «врожаю» знайти так і не вдалося, зате число 420 вкорінилося в їхньому сленгу як умовний знак серед учнів, а пізніше — й у ширшій спільноті завдяки зв’язкам із фанатами гурту Grateful Dead. Сьогодні цей код відзначають по всій Америці, а самі школярі стали частиною легенди.
У 1945 році Великдень західного обряду припав на 1 квітня. Американські військові технік п'ятого класу Вільям Е. Томас і рядовий Джозеф Джексон відправляють "спеціально підготовлені яйця для Гітлера".

Надпис на снаряді: "Щасливого Великодня, Адольфе!"

Надпис на ящику: "Пасхальні яйця для Гітлера"
У Норвегії Великдень — це час для злочинів і загадок! Там панує традиція під назвою «påskekrim» — читати детективи та дивитися кримінальні фільми і серіали під час великодніх свят. Її початок датується 1923 роком, коли двоє авторів, Нурдаль Ґріґ і Нільс Лі, опублікували роман «Пограбування бергенського поїзда вночі» і прорекламували його на першій шпальті газети Aftenposten так, що читачі сприйняли це як справжню новину. Книга стала бестселером, і з того часу кримінальні історії стали невід’ємною частиною норвезького Великодня.

Сьогодні під час великодніх канікул норвежці вирушають до гірських хатин, де читають детективи, дивляться кримінальні серіали та навіть розгадують міні-детективи на упаковках молока. Видавництва випускають нові кримінальні романи спеціально до свят, а телебачення транслює цілі сезони детективних серіалів нон-стоп.
Кажуть, що великодній заєць з’явився не випадково — він старший за шоколадні яйця й навіть за саме свято Великодня. Його коріння веде до Еостри — язичницької богині весни, яку шанували у Північній Європі. Її символом був саме заєць — бо бігає швидко, розмножується ще швидше, а головне — пробуджує природу до життя. Одна з легенд навіть розповідає, як Еостра перетворила пташку на зайця, але той зберіг здатність нести кольорові яйця.

У XVII столітті в Німеччині вже згадували Osterhase — зайця, який залишав дітям святкові крашанки. А згодом німецькі переселенці привезли традицію в Америку, де вона швидко прижилася. Сьогодні великодній заєць — це герой кошиків і дитячих очікувань, невід’ємний символ весни, солодощів і трохи чарів.
19 квітня 1943 року троє молодих бельгійців — Юра Лівшиць, Жан Франклемон і Роберт Майстріо — здійснили напад на потяг, який перевозив євреїв із бельгійського міста Мехелен до Аушвіцу. Використовуючи червоний ліхтар як сигнал небезпеки, вони змусили поїзд зупинитися. Озброєні лише одним пістолетом і кусачками, вони відкрили один із вагонів і допомагали в'язням тікати. Охорона відкрила стрільбу, але 116 людей змогли врятуватися. Вони до кінця війни переховувалися у бельгійських сім'ях.

Юра Лівшиць, народжений у Києві 30 вересня 1917 року, переїхав до Бельгії в дитинстві, де став лікарем. З початком війни приєднався до руху опору. Після нападу на конвой був заарештований гестапо 14 травня 1943 року, але зумів втекти. Однак 26 червня того ж року його знову схопили, і 17 лютого 1944 року він був страчений розстрілом у Шарбеку, відмовившись надягати пов'язку на очі.
Разом з каналом kinowar.com згадаємо фільми про Ку-Клукс-Клан – і драматичні, і веселі.

Міссісіпі у вогні (1988)
Трилер Алана Паркера про розслідування вбивства активістів у Міссісіпі. На місце злочину прибувають два ФБРівця: молодий завжди діє за законом, а більш досвідчений розуміє, що іноді без застосування сили в таких справах не просунутись.

О, де ж ти, брате? (2000)
Фільм братів Коенів є прочитанням «Одіссеї», події якої перенесено в Міссісіпі. Серед ознак півдня США, звісно ж, Ку-Клукс-Клан, який збирається лінчувати жертву. Троє головних героїв завадять цьому акту, паралельно спричинивши хаос, викривши особистість ватажка та прихлопнувши його палаючим хрестом.

Джанґо вільний (2012)
В фільмі сцена з кланом лише одна, проте познущався Квентін на всі сто. Чиясь дружина не впоралась з дірками для очей в мішках на голову, і тепер загін нічого не бачить. Замість розробки підступного плану декілька десятків клановців починають сваритися, що врешті-решт закінчується для них ще більш недолуго і трагічно.
Щороку у Велику Суботу спільно Єрусалимським православним патріархатом та Єрусалимським патріархатом Вірменської апостольської церкви у храмі Гробу Господнього, проводиться церемонія сходження благодатного вогню. За традицією, після тривалої молитви Патріарха в кувуклії над Гробом Господнім, полум’я нібито з’являється само собою. Перші хвилини воно не обпалює шкіру, а присутні передають вогонь один одному зі свічки на свічку. З IV сходження благодатного вогню фіксують письмово, а з XIX століття воно стає об'єктом масового паломництва.

Перед початком церемонії храм перевіряють на наявність джерел вогню, опечатують гробницю, після чого Патріарх входить до неї сам, без сірників чи лампад.

З церемонією пов’язана легенда про тріснуту мармурову колону біля входу в храм. За переказом, приблизно у XVII ст. турки, які охороняли святиню, не впустили православних усередину, і вогонь зійшов просто з цієї колони. Тріщина на ній збереглася донині, і віряни вважають її свідченням дива.
19 квітня 1934 року Роберт Вілсон, лондонський хірург і гінеколог, зробив світлину, яка згодом стала відомою як "фото хірурга". Право на публікацію знімка придбала газета "Daily Mail" і опублікувала його як доказ існування Лохнеського чудовиська. Вілсон стверджував, що випадково побачив дивну істоту на поверхні озера. Знімок швидко став сенсацією, а "голова на довгій шиї", що визирала з води, — культовим образом криптозоології XX століття.

Лише в 1994 році було остаточно з’ясовано, що "чудовисько" було підробкою. Один із співавторів розіграшу, Крістіан Сперлінг, на смертному одрі зізнався, що фото створили із макета підводного човна і іграшкової змії. Метою розіграшу було помста газеті "Daily Mail", яка свого часу висміяла попереднього "дослідника" Нессі.

Rekordlar

21.04.202515:03
21.6KObunachilar
10.06.202223:59
900Iqtiboslar indeksi
27.12.202323:59
17.1KBitta post qamrovi
24.03.202523:59
6.7KReklama posti qamrovi
01.09.202423:59
144.30%ER
27.12.202323:59
95.45%ERR

WAS. Популярна Історія mashhur postlari

На руці у Дениса Прокопенка (позивний «Редіс»), командира 1-го корпусу Нацгвардії «Азов» - тату з портретом... фінського снайпера Сімо Гяюгя! Для Редіса це — символічний зв’язок із власним минулим. Його прадід, карел за походженням, зник безвісти у Зимовій війні, воюючи проти СРСР. Дениса виховував дід, який багато розповідав про ті події.

Сімо Гяюгя, знаний як «Біла смерть» - рекордсмен серед снайперів - за 98 днів знищив понад 500 радянських солдатів зі снайперської гвинтівки. У нього був свій спосіб стрільби: він наморожував кучугуру під гвинтівкою, аби сніг не розлітався під час пострілу, тримав сніг у роті, щоб не видихати пару.

Мав важке поранення, переніс 25 операцій. Уникав публічності, але залишився національним героєм Фінляндії. Перед кінцем життя його спитали, чи відчував він докорів сумління через вбивство росіян. Відповідь була:
Я робив те, що було наказано, так добре, як міг. Не було б Фінляндії, якби всі тоді не робили так само.
А тим часом третій президент України Віктор Ющенко підкорив екскаватор. Чому ми пишемо про це в пабліку про історію? Тому що Віктор Андрійович будує музей під назвою "Код нації", який має розповідати про те, що українці дали світові. У цьому музеї наразі вже можна побачити колекцію з 11 тисяч українських рушників, вишиванки. А ще там демонструвалися чотири одиниці військової техніки росії, знищеної захисниками України під час битви за Київ. Сучасна еклектика як вона є 😉

Фото розмістила у своїй Інсті донька президента Віталіна Ющенко.
19 квітня 1943 року троє молодих бельгійців — Юра Лівшиць, Жан Франклемон і Роберт Майстріо — здійснили напад на потяг, який перевозив євреїв із бельгійського міста Мехелен до Аушвіцу. Використовуючи червоний ліхтар як сигнал небезпеки, вони змусили поїзд зупинитися. Озброєні лише одним пістолетом і кусачками, вони відкрили один із вагонів і допомагали в'язням тікати. Охорона відкрила стрільбу, але 116 людей змогли врятуватися. Вони до кінця війни переховувалися у бельгійських сім'ях.

Юра Лівшиць, народжений у Києві 30 вересня 1917 року, переїхав до Бельгії в дитинстві, де став лікарем. З початком війни приєднався до руху опору. Після нападу на конвой був заарештований гестапо 14 травня 1943 року, але зумів втекти. Однак 26 червня того ж року його знову схопили, і 17 лютого 1944 року він був страчений розстрілом у Шарбеку, відмовившись надягати пов'язку на очі.
Режисер Кріс Коламбус зізнався, що хотів би вирізати камео Дональда Трампа з комедії «Один вдома 2: Загублений у Нью-Йорку» (1992), але боїться наслідків. Каже, що остерігається, що його вишлють зі США за вказівкою чинного президента: «Мене визнають непридатним для життя в Штатах, доведеться повертатись в Італію».

Трамп з'являється у стрічці на шість секунд — у сцені, де показує головному герою шлях до ліфта в готелі Plaza, яким на той час володів. Коламбус стверджує, що участь Трампа була умовою для зйомок у готелі. У відповідь політик у 2023 році назвав це брехнею й заявив, що знімальна група «умоляла» його знятися.

Раніше, в 2019 році канадське телебачення вже показувало «обезтрамплену» версію культового фільму.
Кажуть, що великодній заєць з’явився не випадково — він старший за шоколадні яйця й навіть за саме свято Великодня. Його коріння веде до Еостри — язичницької богині весни, яку шанували у Північній Європі. Її символом був саме заєць — бо бігає швидко, розмножується ще швидше, а головне — пробуджує природу до життя. Одна з легенд навіть розповідає, як Еостра перетворила пташку на зайця, але той зберіг здатність нести кольорові яйця.

У XVII столітті в Німеччині вже згадували Osterhase — зайця, який залишав дітям святкові крашанки. А згодом німецькі переселенці привезли традицію в Америку, де вона швидко прижилася. Сьогодні великодній заєць — це герой кошиків і дитячих очікувань, невід’ємний символ весни, солодощів і трохи чарів.
У ніч на понеділок 21 квітня помер Папа Римский Франциск. Про це повідомили у Ватикані.

Папі було 88 років. Він лікувався від двосторонньої пневмонії і переніс госпіталізацію.

Його понтифікат тривав 12 років і був позначений спробами реформування Церкви.

Напередодні, у Великодню неділю, Папа Франциск з’явився на балконі Собору Святого Петра, щоб благословити вірян і виголосити послання «Urbi et Orbi». У ньому він закликав до миру в усьому світі, зокрема і в Україні.

"Нехай воскреслий Христос дарує Україні, спустошеній війною, свій великодній дар миру і заохочує всі залучені сторони продовжувати зусилля, спрямовані на досягнення справедливого і міцного миру"
У списку Пап, що приписується святому Малахії — ірландському архієпископу XII століття, Франциск іде під гучним номером 112, останнім. Саме він фігурує під латинським девізом Petrus Romanus, «Римський Петро» або «Римський камінь». Нагадаємо, що ім'я папи при народженні - Хорхе Марио Бергольо (прізвище походить від слова "берг", тобто камінь). Текст пророцтва каже, що після його понтифікату «місто семи пагорбів буде знищене, і страшний Суддя судитиме народ свій. Кінець».

Цей список, знайдений у 1590 році, часто вважали пізнішою фальшивкою, однак інтерес до нього щоразу зростає після смерті понтифіків. У 2025 році смерть Франциска знову привернула увагу до древнього тексту, який згадує кінець череди Пап і початок чогось нового. Тлумачі давно сперечаються, чи йдеться у цьому пророцтві про кінець Церкви, світу чи просто про символічне оновлення.
Вчора компанія Colossal Biosciences оголосила про успішне відтворення тварини, схожої на вимерлого вовка Aenocyon dirus, який зник понад 12 500 років тому. Його також часто називають "Лютововком", як в творах Джорджа Мартіна і серіалі "Гра престолів" (як на колажі з фільму).

Відтворення стало можливим завдяки аналізу ДНК давніх зразків та редагуванню геному сучасних сірих вовків (Canis lupus) для відтворення характерних рис лютововка. Перші три особини, названі Ромулом, Ремом і Халісі, народилися від сурогатних матерів — домашніх собак.​

Робота над відтворенням лютововка стала етапом у проєктів з повернення інших вимерлих видів.

Кого, на вашу думку, варто відтворити? Динозаврів?
Цікаві дописи у мережі Х.
Спецпредставник президента США Річард Гренелл:
Давайте прояснимо ситуацію з Будапештським меморандумом: ядерна зброя належала Росії, це були її залишки. Україна повернула ядерну зброю Росії. Вона не належала Україні. Це незручний факт.


Сенатор-республіканець від штату Юта Майк Лі:
Ядерна зброя не належала Україні. І ніколи не було договору, який би зобов'язував США виконувати Будапештський меморандум.


Що насправді передувало підписанню Будапештського меморандуму, які країни його підписали і які зобов'язання взяли, розповідаємо у нашому відео!
Ні, це не Ку-Клукс-Клан, хоча згодні, дуже схоже. Це іспанська традиція відзначення Страсного тижня.

Ці загострені ковпаки називаються "капіроти". Вони є частиною традиційного одягу учасників релігійних процесій під час Страсного тижня в Іспанії, зокрема в Андалусії. Найчастіше їх носять члени братств, що несуть хрести, свічки або платформи з фігурами Ісуса і Богородиці.

Походження капіротів пов’язане з середньовічною практикою публічного покаяння, коли грішників змушували носити ковпаки як знак сорому. Згодом символ покути перетворився на елемент релігійної урочистості. У сучасних іспанських процесіях капіроти мають різні кольори залежно від братства і дати виходу на ходу.
У Норвегії Великдень — це час для злочинів і загадок! Там панує традиція під назвою «påskekrim» — читати детективи та дивитися кримінальні фільми і серіали під час великодніх свят. Її початок датується 1923 роком, коли двоє авторів, Нурдаль Ґріґ і Нільс Лі, опублікували роман «Пограбування бергенського поїзда вночі» і прорекламували його на першій шпальті газети Aftenposten так, що читачі сприйняли це як справжню новину. Книга стала бестселером, і з того часу кримінальні історії стали невід’ємною частиною норвезького Великодня.

Сьогодні під час великодніх канікул норвежці вирушають до гірських хатин, де читають детективи, дивляться кримінальні серіали та навіть розгадують міні-детективи на упаковках молока. Видавництва випускають нові кримінальні романи спеціально до свят, а телебачення транслює цілі сезони детективних серіалів нон-стоп.
Про українського історика, який пояснює базу росіянам, написало видання NYT. Віталій Дрібниця — колишній учитель історії з Білої Церкви, який став відомим завдяки своєму YouTube-каналу Vox Veritatis, на якому він викладає свої стріми з чат-рулетки. Це сервіс, за допомогою якого Віталій спілкується з випадковими росіянами. І от там він розносить вщент міфи і шовіністичні наративи, які намагаються донести мешканці рф.

Дрібниця розповідає, що багато росіян досі щиро вірять у те, що Україна — це частина Росії, і що вони лише "повертають свої історичні території". Хтось же має їм доступною мовою пояснити, як насправді влаштований світ!

Віталій веде канал, на якому кількість підписників перевищує 465 тисяч. У 2024 році він увійшов до топ-50 блогерів України за версією журналу "Фокус".

Зізнавайтеся, дивитесь Vox Veritatis? Нічого, що це канал російською мовою?
Це ж було вже... Китайці вже брали участь у боротьбі проти України і нашої Незалежності.

Під час Української революції китайські найманці та добровольці у складі більшовицьких сил брали участь, зокрема в бойових діях проти Української Народної Республіки та Української Держави. Переважна частина китайців, які згодом опинилися у лавах більшовицьких військ, прибули до Російської імперії ще до Першої світової війни як трудові мігранти, працювали на будівництвах, у шахтах, портах та в сільському господарстві. Після Жовтневого перевороту їх частина приєдналася до Червоної армії і навіть служила в каральних загонах ЧК.

Більшовики використовували китайців як охоронців розвідників та виконавців каральних операцій, у тому числі проти українців. У документах згадується про їхню участь у боях під Києвом, на Лівобережжі та у придушенні повстань селян у південних регіонах України. У джерелах зустрічаються дані про кілька десятків тисяч китайців в армії більшовиків.
Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький написав допис з пропозицією перейменувати вулицю Володимира Винниченка. Саме на цій вулиці розташовані будівлі обласної адміністрації та ради. Козицький вже звернувся до Львівської міської ради, аби вона ухвалила відповідне рішення.

Козицький вважає, що Винниченко, політик часів УНР, підпадає під декомунізацію — як переконаний комуніст, противник самостійності України та створення української армії. Голова ОВА стверджує, що Винниченку закидають співпрацю з більшовиками, конфлікти з Петлюрою і заснування закордонної групи українських комуністів у Відні.

А ви що думаєте? Підтримуєте Максима Козицького щодо Винниченка?
На озброєнні ЗСУ виявили один із найменших броньовиків у світі — історичний британський автомобіль-розвідник Ferret Mk1. Його створили ще у 50-х роках для британської армії — невеликий, швидкий, з бензиновим двигуном Rolls-Royce та швидкістю до 93 км/год. Це класика бронетанкового ретро, яка досі на ходу. Ferret пройшов колоніальні війни, миротворчі місії, і тепер знову в бою — вже під українським прапором.

У березні 2025 року цей броньовик засвітився в складі 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під час звільнення села Надія в Луганській області.

Ferret Mk1 потрапив на озброєння ЗСУ завдяки приватним ініціативам. Наприклад, у серпні 2022 року компанія Tanks-A-Lot підготувала та передала Україні Ferret Mk1,придбаний приватними особами. У жовтні 2022 року бійці підрозділу "Азов" отримали бронемашини Ferret Mk1, на які встановили італійські кулемети Beretta MG 42/59 (на фото).
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.