🇺🇸 PROJEKT ČAPUTOVÁ A PROJEKT RIZMAN
Priatelia, treba to zhrnúť a povedať jasne - všetko má svoj pôvod a históriu a to, čo sa deje dnes má svoje korene v roku 2016.
V roku 2016 totiž do verejného priestoru začali "sily na pozadí" pretláčať absolútne neznámu Zuzanu Čaputovú, ako právničku z mimovládky VIA IURIS.
Nezabudnime, že v roku 2016 absolútne neznáma postava Zuzana Čaputová dostala v USA medzinárodné ocenenie v San Francisku na podujatí THE GOLDMAN ENVIROMENTAL PRICE.
"Šesť ľudí z celého sveta si v noci na utorok v San Franciscu prevzalo prestížne ocenenie Goldmanovu environmentálnu cenu. Medzi nimi bola aj Slovenka Zuzana Čaputová (42), vedúca osobnosť pezinskej občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta. Za neúnavné snaženie za zrušenie skládky na vývoz odpadov dostala okrem ceny aj 175 000 dolárov (155–tisíc eur)", uvádzala tlačová správa.
Takúto cenu nedostane len tak hocikto, ale samozrejme človek, ktorého "potlačia"; cenu vytvorili v roku 1989 Richard a Rhona Goldmanovci, miliardári a filantropi z USA.
Víťazov vyberá medzinárodná porota, ktorí dostanú dôverné nominácie od celosvetovej siete environmentálnych organizácií a jednotlivcov. Víťazi cien sa zúčastňujú 10-dňového turné po San Franciscu a Washingtone, DC, na slávnostnom odovzdávaní cien a prezentácii, na tlačových konferenciách, mediálnych brífingoch a stretnutiach s politickými, verejnými, finančnými a environmentálnymi lídrami.
Mimovládka VIA IURIS bola v tom čase štedro dotovaná grantami a dotáciami zo Sorosových fondov (Open society foundation), Nórskymi fondami či fondami tečúcimi cez nadáciu Ekopolis, ktorá spravovala Sorosove fondy, resp. granty.
Následne po takomto ocenení a práci sa Zuzana Čaputová stala kandidátkou o dva roky kandidátkou Progresívneho Slovenska na prezidenta SR a nakoniec voľby - po vražde Kuciaka - s masívnou podporou médií a kampaňou vyhrala.
Jej kolega z VIA IURIS - Juraj Rizman - s ktorým sa poznala 13 rokov, sa následne stal v paláci jej poradcom pre životné prostredie a ona sama veľmi rýchlo zo svojho poradcu spravila aj svojho životného partnera.
Dá sa preto s nadsadením povedať, že medzi rokmi 2019 - 2024 bol prezidentský palác obsadený mimovládkou VIA IURIS, ktorú podporovali Sorosove fondy.
V roku 2019 sa zakladá Občianska platforma pre demokraciu, ktorá začala združovať najvýznamnejšie mimovládky na Slovensku pod svojou hlavičkou v jeden celok, ktorý má svoj Výkonný výbor, kde sedí samotný Juraj Rizman, sorosovec Fedor Blaščák, Katarína Batková z VIA IURIS a dnes už aj Filip Vagač, bývalý splnomocnenec vlády pre tretí sektor a brat Mateja Vagača, prívrženca Matúša Valla (Tím Vallo, starosta Starého mesta BA).
Táto Občianska platforma pre demokraciu je hlasom mimovládneho sektora, ktorý tak vie vystupovať jednotne a organizovane - cez Juraja Rizmana a Fedora Blaščáka, ktorý napríklad riadil kampaň CHCEM TU ZOSTAŤ 2023.
Čo povedať v tomto krátkom zhrnutí na záver? Príbeh Čaputová - Rizman začal písať už v roku 2016 a pretransformoval sa nakoniec až do toho, že partner bývalej prezidentky je od roku 2019 organizátor zjednocovania sa mimovládneho sektora, ktorý vie aj dnes jednotne a systematicky vystupovať proti politicky nepohodlnej vláde.
Na tomto pozadí preto môžeme jasne povedať, že čelíme monolitickému spiknutiu tretieho sektora, ktorý vie vystupovať pod jednou hlavičkou a s nebývalou razanciou sa vie - aj bez účasti na voľbách - zúčastňovať aktívneho politického výkonu.
Tento stav v roku 2025 je preto len výsledkom dlhodobého spájania sa tretieho sektora a "síl na pozadí", čo je však absolútne desivé a vláda SR by s tým mala začať jednoznačne robiť poriadky.
Pamätajme, to čo sa deje dnes, to začalo už v roku 2016 a duo Čaputová - Rizman nás ešte potrápia!