Тепер вже точно можна казати що сили оборони покидають Курщину, це було очевидно з перших днів заходу наших сил, і стояло лише питання «коли?», і чесно кажучи, ніхто такого успіху не очікував принаймні в моєму "робочому" оточенні. Україна тримали райцентр, м. Суджа 218 днів, це трохи менше ніж росіяни тримала Херсон (254 дні). На мій погляд операція гарно спланована та себе виправдала.
Росіяни з резервів та інших напрямків зняли угрупування у близько 50 тисяч осіб, серед них "елітні" бригади морської піхоти та ВДВ, а також одні з найкращих дроноводів окупаційної армії. Більшість цих "елітних підрозділів" (які відрізняються від звичайних наявністю військової техніки, а не жигулів), тільки за geoint-інформацією в Курьскій області залишили більше 500 од. тільки військового металобрухту, без врахування цивільних авто, які росіяни використовують частіше за військові Наші втрати в основному були цілком помірними для такого роду операцій
Ця операція показала нам як варто проводити наступальні оперції. В умовах інформаційної тиші, реальної, а не дешевий фальш як у випадку з Запорізьким контрнаступом. В умовах прикриття наступаючих сил з повітря, і це я навіть не про авіацію. Скільки "крил" було збито розрахунками зенітних FPV? Багато, достатньо багато щоб забезпечити угрупуванню безпечне пересування, але ненадовго.
Ми могли б тримати Курщину й далі, але є 2 фактора які на це вплинули - військовий і політичний. Військовий фактор полягає в тому що росіяни знову нам перерізали головні логістичні артерії, що і змусило нас виводити сили в Сумську область, всі російські "заходи" у села Курщині останніми днями це заходи майже в пусті села, які можна було б відбити як би не довелося виводити війська
Це нажаль наша головна причина відходу з багатьох окупованих н.п. та головна російська тактика. Так було з з Северодонецьком, Бахмутом, Курахово, Вугледаром, теж саме росіяни намагалися та ще будуть намагатися провернути з Покровськом та Куп'янськом, але наразі сили оборони цьому запобігають. "В лоб" у росіяни захоплювати міста майже ніколи не виходить так швидко, подивіться на Вовчанськ, Торецьк або Часів Яр.
В загалому - це успішна операція, вічна слава всім хто віддав своє життя за Україну, вгризнувшись на територію ворога
"Что касается вашего вопроса о российских дронах прошлой ночью. У меня есть хорошая информация от телефонного звонка, который у меня был перед эфиром, что президент Путин отдал приказ в течение 10 минут после своего звонка с президентом [Трампом] c указанием не атаковать украинскую энергетическую инфраструктуру. Все атаки, которые произошли прошлой ночью, произошли до того, как был отдан этот приказ.
Россияне сказали мне сегодня утром, что 7 их дронов были сбиты российскими же войсками. Я склонен верить, что Путин действует добросовестно. Он сказал президенту [Трампу] вчера, что будет действовать добросовестно, и я верю ему на слово".
Спецпосланник Стив Уиткофф.
__ Просто слово в слово повторил заявление Минобороны РФ...
Обіцяна карта успішних атак по території РФ протягом останнього місяця.
На карту додані лише ті атаки, які підтверджені декількома джерелами (місцеві чати, канали, відео та фото матеріали, ЗМІ, інші соц. мережі) та тільки при наявності певних результатів влучань.
Інфу збирали насправді довго, тому підтримайте хоча б лайком.
🫡
Файл карти у великій роздільній здатності буде у коментарях, а також там буде список атак звичайним текстом.
💥 Гуркіт в Криму: під ударом ― ворожі системи ППО, морські судна та гелікоптер
📣 Загарбники у тимчасово окупованому Криму упродовж кількох днів дрижали від небувалого гуркоту ― їхні дороговартісні системи протиповітряної оборони виявились безпорадними перед влучними ударами воїнів ГУР МО України.
🎥 На відео результати успішної демілітаризації півострова ― уражено цілу низку російських радіолокаційних станцій (РЛС):
Також під удар потрапили пускова установка С-300СВ, командні пункти РЛС “СТ-68” та РЛС 39Н6 “Каста 2Е2”, а ще ― три московитські зенітні ракетно-гарматні комплекси “Панцирь-С1”, транспортно-буксирне судно проєкту С4236, універсальний буксир “фьодор урюпін” та вертоліт Мі-8 російських окупантів.
Загальний обсяг звільнених від ворога територій — три квадратних кілометри.
«Взяття Надії вартувало противнику двох місяців зусиль і двох стертих в «нуль» механізованих полків — 752-го та 254-го 20-ї армії рф», — Командир Третього Армійського Корпусу Андрій Білецький.
Перші кадри з 30-годинної операції — у цьому відео.
🤦🇺🇸 Я завтра поговорю з президентом путіним, щоб врятувати (українських) солдатів, які опинилися в дуже складній ситуації. Вони оточені російськими військами. Якби не я, їх би вже не було. Мені вдалося переконати їх поки що нічого не робити, - Трамп
Заявление пастора Марка Бёрнса, личного духовника Дональда Трампа, после визита в Украину (Буча, Ирпень, Бородянка).
"Война в Украине - это больше, чем демократы или республиканцы, левые или правые.
Вам может не нравиться Трамп или Зеленский, но там погибают настоящие люди.
20 тысяч детей были похищены и вывезены в Россию.
300 женщин были недавно изнасилованы, как сообщают религиозные лидеры разных конфессий.
700 религиозных зданий были уничтожены специально, потому что зачастую они единственный источник надежды для украинского народа.
Невинным гражданским стреляли в голову из-за спины, а руки их были связаны.
Когда я вижу картины мёртвых тел - детей и стариков - или слышу из первых уст, как пасторам связывали руки за спиной, заставляли стать на колеги, а затем стреляли в голову, или как молодых солдат, которые взяли в руки оружие, разрывает на куски ударными дронами, и как они благодарят президента Трампа и умоляют дать им больше боеприпасов, чтобы защитить свои дома, молодых жён и детей, мне совсем не до того, нравится ли вам Зеленский и что вы не хотите давать больше денег Украине.
Эти солдаты на фронте не просят деньги. Они просят 1000 танков, 300 F-35, ПВО, чтобы сбивать дроны, которые летят по гражданским зданиям и убивают людей.
Помните, это президент Трамп отправил "Джавелины" вместо подушек. Он положит конец этой войне. Все в Украине благодарят президента Трамп и Америку за то, что она с Украиной.
Молитесь со мной, чтобы мир пришёл быстро во время Иисуса!
И нет, мне не платили за это. Меня пригласил главный раввин Украины, который столько всего сделал для беженцев из Украины. Для него и для меня это не политика, это человеческие жизни".
Сили спеціальних операцій у взаємодії з ГУР МО, Ракетними військами і артилерією знищили два ворожих вертольота Ка-52 та два Мі-8 в Білгородській області рф.
Ка-52 - ударний вертоліт, який ворог використовує для розвідки та атак цілей на землі. Транспортні вертольоти Мі-8 війська противника використовують для перевезення особового складу та вантажів, а також для підтримки наземних операцій.
Всі вертольоти знищені ракетними ударами в тил ворога, де противник створив майданчик для підскоку авіації - замасковану позицію для швидкого переміщення бортів або для несподіваних атак на Сили безпеки та оборони України.
Ворог знову думав, що в глибокому тилу є недосяжним. Ми вчергове довели, що для ССО немає недосяжного.
Джеремі Кларксон назвав Джей Ді Венса "мудаком", а Трампа, Маска та Путіна - мерзотниками
Популярний ведучий, а нині вже коло-політик, Джеремі Кларксон, в своїй традиційній недільній колонці в The Sunday Times розкритикував адміністарцію Трампа, назвавши віце-президента США "мудаком", а Трампа та Ілона Маска - "мерзотниками".
Кларксон написав:
"Зараз я не хочу опускатись до його рівня, але я збираюсь це зробити. Венс - бородатий святоша, який вважає, що жінок треба змушувати народжувати, якщо їх згвалтували. Я шукав підходяще слово, щоб його описати і, здається, це слово "мудак". Він також не має жодного уявлення про історію.
Тому що не пізніше ніж 30 чи 40 років тому, наших хоробрих хлопців розривало на шматки в якійсь Богом забутій пустелі, щоб підтримати якийсь безумний план, який американський президент затіяв на цьому тижні. І давайте не будемо забувати, що поки вони там помирали в агонії, Велика Британія все ще виплачувала усю ту зброю, яку ми в них купили, щоб перемогти Гітлера у Другій світовій війні. Фактично останній платіж за цю "допомогу" склав 43 мильйони фунтів у 2006 році...
Багато коментаторів зараз бігають навкруги і кажуть, що саме цього треба очікувати, якщо ми передамо владу мільярдерам. Хм. Я знаю доволі багато дуже багатих людей. Переважно вони добрі і нормальні люди, які займаються благодійністю. Але є декілька мерзотників, і я підозрюю, що Трамп, Ілон Маск та Владімір Путін потрапляють в цю категорію.
Вони вважають, що оскільки вони просто трудоголики, яким пощастило - ще все, що потрібно аби стати мільярдером - вони чимось краще інших людей. Вони дійшли до того, що почали вважати, що усі, хто заробляє менше них, мают бути їхніми услужливими клерками. І якщо такі приходять до влади в найбільш могутній країні світу, вони застосовують цю логіку на інші країни. Кому цікаво, що думають Греція чи Латвія? Вони лише офісний планктон".
Три роки ми здобували унікальний досвід у запеклих битвах, проводили успішні контрнаступи, ставали найефективнішими у застосуванні дронів на передовій.
Ми впроваджували технології, змінювали підхід до підготовки особового складу й створили кращий в країні рекрутинг. Запустили власні школи FPV й НРК. Створювали масштабні культурні та просвітницькі проєкти. Настав час розширити горизонти.
У День українського добровольця, заснована добровольцями в 2022 Третя штурмова стає Третім Армійським Корпусом під командуванням Андрія Білецького.
«Наші плани — змінити принципи цієї війни. А значить змінити й сам хід війни на користь України. Ca vis pacem para bellum. Слава Україні», — Андрій Білецький.
Кити, на яких збираємось будувати корпус — бойова підготовка, професійний сержантський корпус, робота з управлінням, плануванням, і технологічність.
Спецпосланник президента США Стив Уиткофф в интервью Такеру Карсону заявил, что Россия не хочет захватывать Украину.
«Это было бы как оккупация Газы, зачем израильтянам оккупировать Газу до конца своих дней?» - сказал он в интервью, выложенном в аккаунтах американского ведущего.
▪️«Во-первых, зачем бы им хотеть захватить Украину? Ради какой цели? … Они не хотят. Они хотят стабильности там», - утверждает Уиткофф.
В интервью он также выразил мнение, что жители четырех оккупированных в 2022 году областей (названия двух он не смог вспомнить) хотят остаться в составе России:
«Я думаю, самый важный вопрос в этом конфликте – эти так называемые четыре региона – Донбасс, Крым, вы знаете названия, Луганск, и еще два других. Там говорят по-русски, подавляющее большинство людей на референдумах обозначили, что они хотят быть под управлением России», - отметил спецпосланник Дональда Трампа.
▪️Уиткофф также отметил, что администрация Трампа «далеко продвинулась» в установлении перемирия между Россией и Украиной, потому что «Путин очень уважает президента [Трампа]».
▪️Спецпосланник американского президента также подчеркнул, что украинские солдаты «окружены» в Курской области (на этом же настаивал Дональд Трамп, несмотря на то, что данные американской разведки говорят об обратном).
Уиткофф рассказал, что Путин на встрече с ним спросил, что ему делать с окруженными украинскими солдатами, которые не хотят сдаваться, несмотря на то, что российский президент готов сохранить им жизнь.
«Я был бы счастлив никого не убивать, я был бы счастлив, если бы они показали белый флаг», – пересказал спецпосланник слова Путина.
Как уточнил Уиткофф, это будет одним из вопросов, которые будут обсуждаться в Джедде с российской делегацией в понедельник.
▪️Комментируя перспективу вступления Украины в НАТО, Уиткофф заявил, что, по его мнению, Зеленский уже «принял» тот факт, что его страна не сможет стать частью альянса.
▪️В беседе с Карлсоном Уиткофф также рассказал, что в Украине будут президентские выборы, потому что «они [администрация Зеленского] согласились на них».
▪️Одним из самых ярких моментов интервью стал рассказ Уиткоффа о его последней поездке в Москву. Из его слов следовало, что во время его второго визита в Москву Путин подарил ему портрет Трампа, нарисованный «ведущим российским художником», и попросил передать его американскому президенту.
Путин также рассказал Уиткоффу историю о том, как он ходил в церковь молиться за здравие американского лидера, когда на последнего было совершено покушение. Свои действия Путин объяснил тем, что Трамп «был его другом».
По словам спецпосланника, Трамп «был тронут» этими жестами.
Генерал Кристофер Каволи, главнокомандующий НАТО в Европе, на слушаниях в сенатском комитете по вооружённым силам США.
Вопросы задают председатель Роджер Уикер (респ) и его зам Джек Рид (дем). У обоих на лацкане значки с флагами Украины и США.
- В феврале 2022 мы и мечтать не могли о таких потерях российских танков, верно?
- Нет, не могли. Я не ожидал, что война продлится так долго, и не ожидал, что Украина сможет уничтожить так много российских военных возможностей.
Что касается России, мы видим, что технический уровень её специалистов очень высок и эволюционирует на протяжении войны, но это касается лишь отдельных видов войск, это не является тенденцией по всем войскам. В целом, качество её войск, в особенности, наземных сил, ухудшается на протяжении войны.
Что касается Украины, мы видим противоположное: её армия начинала с "холодного старта", она развивалась и эволюционировала очень быстро.
- Если бы нам или нашим союзникам по НАТО довелось столкнуться с Россией, помогли ли бы нам извлечённые из её войны против Украины уроки, стали ли мы на голову лучше благодаря этому опыту?
- О да, господин председатель.
- А что российская экономика?
- Российское правительство перевело в турборежим оборонный сектор. Это создало огромное инфляционное давление на экономику, в особенности, в гражданском секторе. Они ответили огромными процентными ставками, чтобы сдержать инфляцию, что душит гражданскую экономику. Имея огромный рост в оборонном секторе у них атрофировался гражданский сектор. И им будет очень сложно разрешить этот дисбаланс.
- А как ситуация на поле боя? Мы видим, что украинская армия испытывает проблемы, и тем не менее, они всё ещё удерживают значительные территории, дают отпор россиянам и внедряют инновации на поле боя.
- Всё вышеперечисленное верно. Что касается Курской области, Россия собиралась выбить Украину оттуда ещё в сентябре 2024. Украина до сих пор удерживает там плацдарм. И немного даже зашла в Белгородскую область.
За Часов Яр и Торецк бои идут уже 8 месяцев. (За Часов Яр уже почти год, с конца апреля 2024, - прим.) В последние месяцы российское наступление в некоторой степени начало снижаться в масштабах и захваченных территориях. Они подошли близко к Покровску, но застряли там.
У России наблюдается нехватка бронетехники и живой силы. Украина, со своей стороны, заняла очень хорошие оборонительные позиции, хорошо окопалась, и, вероятно, решила некоторые свои проблемы с живой силой, которые она испытывала прошлой осенью. Украина расширила пул подлежащих мобилизации, пул добровольцев, а также провела хорошую работу по отправке на фронт тыловиков.
__ Жаль, что Каволи в этом году уходит на пенсию по достижению 60-летнего возраста. Каволи, кстати, свободно владеет русским языком и как никто знает своего противника.
Фиона Хилл (специальный помощник Трампа по делам Европы и России в 2017-19):
▪️«Трамп не особо слушает своих собеседников, для него все определяется вайбом и поведением собеседника. Когда я была на первых телефонных звонках с путиным, я внимательно слушала русских. Переводчик постоянно сглаживал углы и не передавал всю суть что говорил путин. Он очень аккуратно выбирал слова, и часто он открыто подтрунивал над Трампом. Он шутил над ним в построении фраз, в контексте, в намеках, но переводчик это все сглаживал. А после звонка Трамп даже не стал читать распечатки и наши комментарии. Он полностью упустил это. Сейчас Виткофф сидит по три часа с путиным. Думаете они записывают все слова путина на русском и потом их анализируют? Они теряют суть, что он на самом деле говорит».
▪️ (ведущий попросил привести пример как путин подтрунивал над Трампом по-русски, но переводчик упустил) «Классическая история это саммит G-20 в Осаке. Трамп и путин разговаривают, и путин ему рассказывает про свои новые гиперзвуковые ракеты. Трамп слушает и отвечает «о, я бы хотел их получить», путин саркастически комментирует «да, да, конечно, ты их получишь». Но переводчик это переводит дословно. Они говорят дальше, и они начинают говорить за Израиль. Трамп начинает бравировать что «никто не сделал для Израиля больше чем я», начинает перечислять то и се. Путин его слушает и абсолютно саркастическим тоном, так, что любой кто знает русский понимает, что это стеб, отвечает: «Ты молодец, Дональд. Может Израилю надо назвать страну в твою честь?». Но переводчик это опускает и переводит дословно, и Трамп не понимает что над ним просто посмеялись: «Не, это наверное будет перебор». Он принял это за чистую монету».
@sofasignals
Kanaldagi o'zgarishlar tarixi
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.
На The Intelligencer вийшло змістовне інтерв'ю Benjamin Hart з Майклом Кофманом.
Тут вони обговорюють причини сповільнення російського наступу взимку, адаптацію українських сил до тактики противника, а також вплив політики США за Трампа, зокрема коливань у військовій допомозі та тиску щодо припинення вогню.
Кофман аналізує, як Україна намагається стабілізувати фронт і виграти час, тоді як Росія прагне нав’язати вигідне їй перемир’я, використовуючи війну як важіль у ширших переговорах із Заходом. Також порушуються питання залежності України від американської підтримки, настроїв українського суспільства та складнощів укладення угоди, яка б задовольнила всі сторони й забезпечила сталий мир.
Останнє від Кофмана почути було особливо цікаво. Тому раджу.
Дав переклад на Друкарні [яка пів дня сьогодні не працювала, тому вибачайте, що так пізно]
10.04.202517:25
La Monde поспілкувалися з командиром РУБпАК «СЕРАФИМИ» рівненської ✝ 104 окремої бригади ТрО Сергієм Костинським, яка працює на Сумському напрямку. Французькі журналісти побували в штабі бригади, який розташований десь в районі Шостки (50 км від кордону з РФ).
Шостка колись була головним промисловим центром України з виробництва вибухівки та боєприпасів, тому була мішенню для масованих повітряних атак. Заводи «Звезда» (виробництво пороху) та «Імпульс» (детонатори) неодноразово зазнавали ударів у 2024 році, зокрема 31 грудня 2024 року, коли росіяни вдарили тринадцятьма балістичними ракетами.
💬 Наше головне національне виробництво боєприпасів було знищене, — каже Антон Сербін, офіцер 104-ї бригади.
Необхідно вимикати мобільні телефони, оскільки російські розвідувальні дрони виявляють скупчення телефонів і навіть здатні ідентифікувати номери. Наявність іноземних номерів викликає у них особливу підозру.
Штаб «Серафимів» складається з трьох основних приміщень: майстерні для збирання дронів, складу для зберігання та командний пункт.
У майстерні привертає увагу збитий російський крилатий дрон «Молнія 2» [це той, який може нести обмотану скотчем ТМ-ку]. Фюзеляж простий — два металеві стрижні, закріплені під композитним крилом.
💬 У росіян іноді бувають хороші ідеї, але вони не доводять розробку до кінця. Ми скопіювали «Молнію», вдосконаливши компоненти та дизайн, і це стало дуже ефективною та дешевою зброєю, — кажуть інженери майстерні.
У «Серафимів» вважають, що дрони з фіксованим крилом — це поки що недостатньо використана опція порівняно з FPV-коптерами. Дрони літакового типу досі переважно використовувалися для розвідки. Вони літають вище, довше і коштують значно дорожче — десятки тисяч євро за одиницю проти 300–600 євро за FPV-коптер. Українська копія «Молнії» коштує близько 1000 євро.
Ми ще на етапі тестування. Наш зразок пролетів учора 70 кілометрів і може нести вибухівку до 10 кілограмів, що дозволяє знищити бронетехніку. Його радіус дії втричі перевищує квадрокоптери
10.04.202516:13
Командувач британських збройних сил відвідав Пекін вперше за десятиліття, — пише The Financial Times
Генерал Лю Чженьлі, начальник штабу спільного штабного департаменту Центральної військової комісії Китаю, у середу провів переговори з адміралом сером Тоні Радакіном, начальником штабу оборони Великобританії, у Пекіні, згідно із заявою Міністерства оборони Китаю.
💬 Обидві сторони провели поглиблений обмін думками щодо китайсько-британських відносин і військових зв’язків, міжнародної та регіональної ситуації, а також питань спільного інтересу, і обговорили питання зміцнення обмінів і співпраці між збройними силами двох країн, — йдеться у заяві китайської сторони.
Міністерство оборони Британії не оголошувало про цей візит і в четвер відмовилося від коментарів, лише підтвердивши, що такий відбувся.
Востаннє керівник британських збройних сил відвідував Китай у 2015 році, коли генерал сер Ніколас Хаутон здійснив поїздку під час так званої "золотої ери" англо-китайських відносин за прем’єр-міністра Девіда Кемерона. І хоча двосторонні відносини ставали дедалі холоднішими за пізніших урядів, очолюваних консерваторами, прем’єр-міністр сер Кір Стармер посилив контакти з Пекіном після приходу до влади.
Міністр фінансів Великобританії Рейчел Рівз і міністр закордонних справ Девід Леммі нещодавно вже відвідали Китай, а Стармер, як очікується, відвідає країну пізніше цього року.
❗️ Деякі британські посадовці приватно поставили під сумнів доцільність візиту Радакіна в той тиждень, коли торгівельна війна між США та Китаєм загострилася, а Великобританія намагається домовитися про скасування 10% тарифів, введених Трампом на британський експорт.
Натомість про візит високого рівня оголосило лише китайське Міністерство оборони. Імовірно, британські офіційні особи розглядали це як "компромісний" варіант — провести поїздку, але не афішувати її з британського боку.
Візит відбувся напередодні рейсу авіаносця Королівського флоту "Принц Уельський" у складі ударної групи на восьмимісячне плавання до Середземного моря та Індо-Тихоокеанського регіону. Дванадцять інших країн підтримують багатонаціональне розгортання під проводом Великобританії, яке підкреслює "силу лідерства Великобританії у прагненні підтримувати стабільність в Індо-Тихоокеанському регіоні".
"Принц Уельський" братиме участь у навчаннях з японськими військовими, а також приєднається до маневрів за участю 19 країн поблизу Австралії. Натомість уряд Великобританії не підтвердив, чи проходитиме ударна група через Південнокитайське море в рамках операції зі свободи судноплавства, через занепокоєння діями Пекіна в цьому регіоні.
Припускається, що поїздка Радакіна до Пекіна, ймовірно, була частково спланована, "щоб уникнути непорозумінь" з китайськими військовими щодо рейсу британської ударної групи.
10.04.202515:44
Оператори безпілотних систем 🌊 3-ї штурмової бригади в хлам розносять штурмову групу противника в одній із посадок.
Привернуло увагу, як на 0:43 сек по пораненому урусу прилітає три FPV.
10.04.202515:19
Командувач INDOPACOM (Індо-Тихоокеанське Командування Збройних сил США) адмірал Папаро щойно підтвердив, що цілий батальйон PATRIOT був переведений з його зони відповідальності до CENTCOM (Центральне Командування Збройних сил США)
CENTCOM — це зона відповідальності в тому числі і Близького сходу.
Вчора командувач ССО США Брансон натякнув на те, що принаймні деякі з цих батарей були передислоковані з Корейського півострова.
Папаро каже, що для перевезення всього батальйону PATRIOT знадобилося 73 літаки C-17 (світлина ілюстративна)
Якби я подібний відос зробив для дпсу, мене б вже відправили на влк і визнали психічно хворим. Тому далі робимо відео без матюків, по пікселю, лозунг «я обожнюю дпсу і це найкраще місце у світі», а і так не забуваємо слово підари запікати й вирізати фрагмент, що нашим військовополоненим відрізають голови.
Державний секретар з питань оборони (міністр оборони) Великої Британії Джон Гілізаписав відеозвернення, прямуючи в штаб-квартиру НАТО в Брюссель, де завтра відбудеться зустріч у форматі «Рамштайн».
Наше зобов'язання як Британії поставити Україну в найсильнішу позицію на полі бою, в переговорах і через мир, який, сподіваємось, переговори забезпечать Україні в майбутньому. Ми їдемо потягом до Брюсселя, до штаб-квартири НАТО, і це будуть напружені 24 години з двома важливими зустрічами.
Перше - військове планування для забезпечення миру після переговорів про майбутнє України. Друге - робота, щоб Україна продовжувала боротьбу, поки Путін не припинить своє жорстоке вторгнення. І обидві зустрічі організовані керівництвом Британії.
Сьогодні близько 30 країн з Європи та за її межами готові працювати як коаліція для забезпечення довгострокового миру в Україні.
10.04.202512:44
Мадяр прозвітував за результати роботи 🦅 414-ї бригади безпілотних систем на Курсько-Белгородському напрямку.
Період з 17.03 по 09.04 (22 дні)
За цей період було ураженого 1682 цілі, з яких 501 — знищено.
10.04.202512:33
Гарна детонація російського Т-80БВМ від ураження FPV, руками оператора підрозділу Worms Busters 🦅 414-ї бригади безпілотних систем.
10.04.202511:25
Прикордоння Сумської області.
Група противника зайшла на мінне поле.
Знімає коптер 🦅 82-ї десантно-штурмової бригади
10.04.202510:51
> Петров із двома спільниками-росіянами з лютого 2022 по серпень 2023 купував у США електроніку для російського ТОВ "Електроком ВПК", яке постачає продукцію оборонним підприємствам РФ. Для приховування використовували підставні фірми в інших країнах. Загалом учасникам схеми вдалось закупити й передати Росію електронних компонентів військового призначення на суму понад $225 000.
> 50 баксів як донат в благодійну організацію
10.04.202510:45
Рівноцінна угода 🤝
Росіяни обміняли чергового фунта, заарештованого під надуманим приводом, тоді як США віддали цінного контрабандиста, який організовував складні схеми ввозу критично необхідної для військової машини РФ мікроелектроніки.
Технічні консультації України та США щодо угоди про корисні копалини розпочнуться відбудуться 11 квітня у Вашингтоні, заявила віцепремʼєрка Стефанішина.
«Я не в змозі розглядати якісь деталі, тому що зустріч буде тільки завтра, але я зможу прокоментувати завтра», – сказала вона на пресконференції в Брюсселі.
10.04.202509:15
Цікава редакційна стаття The Washington Post про те, що змусило Трампа призупинити дію тарифів на всі країни, крім Китаю
Впродовж тижня після того, як Трамп оголосив про тарифи, він поводився як легендарний король Канут, коли той поставив свій трон на березі, наказавши припливу зупинитися. Через тиждень, коли його ноги промокли, а вода продовжувала підійматися, Трамп схопився за рятувальний круг. Оголосивши про 90-денну паузу на більшість тарифів для всіх країн, крім Китаю, він, хоч і неохоче, визнав суворі реалії економіки, зовнішньої політики та внутрішньої політики.
ℹ️ Ринки облігацій змусили Трампа діяти. Інвестори, виводячи свої гроші з доларів і продаючи облігації Казначейства США, сказали Трампу те, про що його найближчі радники не наважилися — про небезпеку одночасного розв’язання торгівельних війн з усіма країнами. Трильйони зникли на фондових ринках, а фінансова система блимала червоними сигналами.
Зрештою, дохідність облігацій почала прогнозувати катастрофу — особливо тривожним став розпродаж 10-річних казначейських облігацій. У часи паніки ці облігації зазвичай приваблюють інвесторів. Їхня неспроможність зробити це цього разу показувала зниження довіри, що уряд США зможе сплатити за свої борги.
Лідери недооцінюють силу ринків, які можуть легко зруйнувати їхній авторитет у суспільстві. Коли гроші знецінюються, політики стають уразливими. Повчальна історія сталася у 2022 році, коли прем’єр-міністр Великобританії Ліз Трасс проштовхнула зниження податків через парламент під час інфляції і сказала, що оплатить їх коштом боргу. Коли ринки обвалилися, вона скасувала своє рішення за кілька днів, а консервативна партія усунула її з посади вже через сім тижнів після вступу на посаду.
ℹ️ Трамп зрозумів, що США потрібні союзники, щоб протистояти Китаю. Після того, як Китай відповів на тарифи минулого тижня, запровадивши 84% мито на всі американські товари, Трамп підвищив мита на китайський імпорт до 125%. Протистояння другій за величиною економіці світу у тривалій торгівельній війні вимагає альтернативних і надійних постачальників.
Спочатку чиновники адміністрації наївно вважали, що Трамп зможе укласти угоди з традиційними партнерами, такими як Японія, Південна Корея і Тайвань, щоб об’єднатися проти спільного суперника в Пекіні. Але агресивні збори Трампа проти союзників, включно з ірраціональним 46% тарифом на В’єтнам, налякали ці країни. Китай скористався будь-якими розколами, відправивши свого міністра закордонних справ на зустрічі з колегами з Японії та Південної Кореї.
ℹ️ Трампу не вдалося створити політичний консенсус для перебудови економіки США. Хоча він виграв вибори, він отримав трохи менше ніж 50 відсотків голосів виборців. Хоча він агітував за введення тарифів, його найбільші прихильники та донори, очевидно, не сприйняли його протекціоністську риторику так серйозно, як мали б. Вони очікували лише помірних і цільових тарифів, подібних до тих, що були за його першого терміну.
До середи політична гравітація вплинула на президента. Опитування Economist-YouGov показало, що рейтинг схвалення Трампа впав до 43% за два тижні. Причому 80% американців очікують, що тарифи підвищать ціни на товари, які вони купують. Приватно республіканці також почали попереджати Білий дім, що якщо президент не призупинить тарифи, демократи заберуть Палату представників на проміжних виборах 2026 року, а боротьба за контроль над Сенатом може раптово стати конкурентною.