Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Омбудсман Лубінець Дмитро avatar
Омбудсман Лубінець Дмитро
Siyosat
Омбудсман Лубінець Дмитро avatar
Омбудсман Лубінець Дмитро
Siyosat
Головне:
🔸
Відбувається обмін посилками та листами для військовополонених.
🔸
Повернення українських дітей: маємо врятувати їх від російських загарбників!
🔸39 років потому: вшанування героїв Чорнобиля та важливість підтримки постраждалих.
🔸
Захист прав національних меншин (спільнот) в Україні: здобутки та виклики на шляху до євроінтеграції.
🔸Спільна робота держави, громадськості та міжнародних партнерів посилює якісні результати у реалізації НПМ.
🔸Захист прав громадян на чисту та доступну воду в умовах воєнного стану: основні висновки та рекомендації.
🔸Онлайн-зустріч з Омбудсманом Польщі Марчіном Вьочеком та Європейським Омбудсманом Терезою Анжіньйо.

Оперативна інформація:
🔸
Системні злочини Росії в Україні потребують міжнародного засудження.
🔸Протидія шахрайству:
інформаційна кампанія
Офісу Омбудсмана та Кіберполіції.

🔸Проблеми надання медичної допомоги в місцях несвободи — системні.

Військовим та їх родинам:
🔸Зустріч із родинами зниклих безвісти: держава продовжує шукати кожного та кожну.

Діти:
🔸
Спрощена процедура оформлення опіки та піклування для родичів і хрещених: що змінилося?
🔸Допомога на дітей одиноким матерям та батькам: як отримати?

#Щотижневийдайджест

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Сьогодні вшановуємо пам’ять про одну з найбільших техногенних катастроф людства, яка забрала життя, здоров’я та домівки тисяч українців — Чорнобильську катастрофу.

⏺Минуло 39 років, але Україна знову змушена жити під загрозою масштабної загрози — цього разу через свідомий терор з боку РФ.
Росія не лише знищує цивільні міста, вбиває й катує мирних жителів — вона веде ще й ядерний тероризм.

Нещодавно Росія влучила по Чорнобильській АЕС, пошкодивши саркофаг, який мав назавжди ізолювати світ від наслідків трагедії 1986 року. Водночас вже три роки під окупацією перебуває одна з найбільших атомних електростанцій світу — Запорізька АЕС, яка щодня залишається під загрозою.

🗣Переконаний, ми подолаємо цю темряву — так само, як вистояли після Чорнобиля. Сьогодні, як і щороку, ми вшановуємо памʼять жертв тієї трагедії. Пам'ятаємо.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
🕯Світла пам’ять
24.04.202507:00
Відбувається обмін посилками та листами для військовополонених.

Напередодні Великодня українською та російською сторонами було розпочато вручення військовополоненим листів від родин і посилок від Міжнародного комітету Червоного Хреста.

ℹ️ Це відбувається за заздалегідь обумовленими списками з 1500 осіб, якими наш Офіс обмінявся з офісом російської уповноваженої з прав людини в РФ на початку березня. Всі листи для громадян України, які надіслали члени родин за домовленістю сторін, будуть вручені адресатам. Це було погоджено сторонами задля продовження гуманітарної ініціативи, започаткованої раніше. Нагадаю, що вона спрямована на те, щоб кожна утримувана особа могла повідомити про себе після потрапляння в полон.

Окрім того, з російською стороною було обговорено продовження практики обміну листами від військовополонених як зворотної звістки для сімей про їхню долю, а також заходи для повернення військовополонених та розв’язання гуманітарних питань.

🗣Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права. Акцентую, що родини повинні мати право отримати інформацію про свого рідного у полоні, а він — про сім’ю! А також кожен полонений повинен утримуватись в гідних умовах із реалізацією всіх прав, передбачених Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Офіс Омбудсмана та Кіберполіція реалізують інформаційну кампанію з протидії шахрайству на темі військовополонених та зниклих безвісти.

Для цього створена спеціальна тематична брошура — “Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?”. Вона містить алгоритм дій захисту для рідних полонених і зниклих безвісти українців, а також інформацію для журналістів, державних службовців. 

У ній ви знайте інформацію про: 
🔘шахрайство та злочини щодо військових і їхніх родин; 
🔘основні кроки, як не стати жертвами шахраїв;
🔘фішинг в інтернеті та ворожу пропаганду;
🔘фактчекінг і перевірку інформації. 

Також брошура містить алгоритм дій для рідних, чий близький зник безвісти або потрапив у полон.  

Закликаємо медіа, державні органи та громадян використовувати інформаційний матеріал та розповсюджувати його!

Брошура розташована👉 за посиланням.

Шахрайство — це не лише історії з мережі, але те, що може трапитися з кожним! Будьте підготовленими, знайте, як його розпізнати та протидіяти! 

Якщо ви стали жертвою онлайн-шахрайства — негайно звертайтеся до Кіберполіції.
➡️Для надійної та безпечної допомоги у пошуку зниклих безвісти, з питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих і примусово переміщених цивільних осіб, у тому числі дітей, звертайтеся до Офісу Омбудсмана:
✉електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;
📞за телефонами: 0 800 501 720; 044 299 74 08
📍через громадську приймальню: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
22.04.202512:40
Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон… Росіяни знову обстрілюють цивільну інфраструктуру! Під ударом — житлові будинки, лікарня, навчальний заклад.

❗️РФ знову завдала цинічного удару по мирних містах України, вчергове демонструючи повну зневагу до міжнародного гуманітарного права та основ людяності.

За попередньою інформацією, загинула людина, є поранені.

🗣Росія обрала шлях терору. Світ має перестати закривати очі на системні злочини проти цивільного населення.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
У поминальну неділю ми вшановуємо всіх, хто пішов від нас у вічність

Особливо схиляємо голови перед нашими Захисниками та Захисницями, які віддали своє життя за свободу та незалежність України, перед тими, хто загинув від рук ворога. Вони назавжди залишатимуться в наших серцях.

🕯️Сьогодні у храмі я помолився за упокій душ тих, хто загинув у боротьбі за Україну.

Низький уклін і вічна шана.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Захист прав громадян на чисту та доступну воду в умовах воєнного стану: основні висновки та рекомендації

👉 Сьогодні представив Спеціальну доповідь щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Документ складається з 4 розділів і, що важливо, ґрунтується на реальних даних — 511 зверненнях громадян до нашої інституції, 9 моніторингових візитах, результатах лабораторних досліджень якості води та всеукраїнському онлайн-опитуванні, у якому взяли участь 13 673 респонденти з усіх регіонів України.

ℹ️ Зазначу, що Спецдоповідь охоплює такі ключові напрями: вплив збройної агресії РФ на реалізацію права на питну воду, вплив суб’єктів господарювання на водні ресурси, ефективність державної політики, а також імплементацію міжнародних стандартів у національне законодавство.

Нагадую, що підрив греблі Каховської ГЕС Росією позбавив доступу до питної води понад мільйон українців. Це не просто екологічна катастрофа — це масштабна гуманітарна криза, яка безпосередньо зачіпає базові права: на воду, на гідність, на життя.


Окрім цього, дані дослідження засвідчили критичний стан системи водопостачання: 76% громадян повідомили про перебої з водою під час воєнного стану, лише 53% мають доступ до води під час відключень світла, а 69 % не п’ють воду з-під крану без додаткового очищення. У низці громад тарифи на воду втричі перевищують середні показники у великих містах, при цьому якість послуг часто залишається незадовільною.

🤝 Щиро дякую всім учасникам заходу, народним депутатам, представникам органів влади, громадам, експертам та міжнародним партнерам — чеській гуманітарній організації «Людина в біді», ЮНІСЕФ за підтримку під час підготовки доповіді, а також Українському інституту майбутнього — за надану локацію та допомогу в організації заходу.
Якщо ми й надалі будемо заплющувати очі на масштабну проблему — низьку якість питної води, несправедливі тарифи, зношену інфраструктуру — то ці виклики лише посилюватимуться.

Системні рішення потрібні вже сьогодні. Ми продовжимо цю роботу разом із міжнародними партнерами, та профільними міністерствами, адже ефективна державна політика можлива лише за чітко визначеної відповідальності. Ознайомитися зі Спецдоповіддю можна ➡️ за посиланням.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Зустріч із родинами зниклих безвісти: держава продовжує шукати кожного та кожну

ℹ️ Під головуванням мого Представника з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Юрія Ковбаси відбулася зустріч із членами родин зниклих безвісти військовослужбовців з-поміж особового складу 30-ї ОМБр.

На запитання родин відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, НІБ, Обʼєднаного центру при СБУ, представники ГСУ НПУ, ГШ ЗСУ, ПФУ, ДНДЕКЦ МВС, представник МОУ та військової частини.

☝️Під час зустрічі обговорили ключові питання, які хвилюють родини. Зокрема, йшлося про кроки, які держава здійснює для пошуку зниклих безвісти та роботу над процесами обмінів військовополоненими. Також зазначили про пріоритетність повернення тяжкопоранених, тяжкохворих і тих, хто перебуває у полоні найдовше. Присутні отримали відповіді на запитання щодо процесів репатріації та ідентифікації тіл полеглих воїнів, проведення ДНК-експертиз та низку інших тем.

Пошук і повернення наших Захисників і Захисниць — це те, за що держава щоденно бореться.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
9 загиблих і понад 70 поранених у Києві — такими є справжні наміри Росії.

❗️Смертоносна ніч для України: масовані удари по низці областей. Найбільше постраждала столиця. Екстрені служби працювали на 13 локаціях. За їхніми повідомленнями, з-під завалів зруйнованого будинку чути телефонні дзвінки. Розбір руїн триває.

Слова про мир не можуть лунати одночасно з вибухами балістичних ракет. Важливі реальні дії. Удари по Україні повинні бути припинені.

UPD: 12 загиблих.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
23.04.202507:00
Сьогодні — Всесвітній день книги та авторського права. Це дата, що нагадує про силу слова та культури, зокрема й української. Яку наразі Росія буквально знищує.

❗️Росіяни вбивають українських письменників. На тимчасово окупованих територіях вилучають і знищують українську літературу. Забороняють українську мову. Нав’язують брехню замість історії.

Це все спроба знищити нашу культуру. Бо книга — більше, ніж текст. Це голос народу.

🗣Українське слово — незнищенне. Ми боремось далі!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
22.04.202509:14
Системні злочини Росії в Україні потребують міжнародного засудження

Росія вже понад 11 років порушує норми міжнародного гуманітарного права в Україні, а з початком повномасштабного вторгнення масштаби злочинів зросли. Серед найтяжчих — страти українських військовополонених, що є грубим порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

❗️Як Уповноважений ВРУ з прав людини, я постійно інформую міжнародні організації про ці порушення. Водночас потрібна чітка позиція міжнародної спільноти: засудження дій Росії та її військового керівництва. Важливо й поширення правдивої інформації про злочини, у чому значну роль відіграють журналісти. Нещодавнє розслідування The New York Times також демонструє, що російські війська свідомо вбивають беззбройних українських полонених, які вже не становили загрози. Ці факти підтверджують систематичність таких дій та особливу жорстокість агресора.

Страти полонених — не поодинокі. Моніторингова місія ООН підтвердила 79 випадків у 24 інцидентах з серпня 2024 року. Також фіксуються тортури, сексуальне насильство та інші форми нелюдського поводження, що свідчать про системну політику російських сил.

Інші воєнні злочини Росії:
🔘Атаки на цивільне населення: нещодавно 20 загиблих у Кривому Розі, серед них 9 дітей; 35 загиблих у Сумах, зокрема 2 дітей;
🔘Депортація українських дітей, що має ознаки геноциду;
🔘Систематичні тортури та сексуальне насильство щодо полонених і цивільних.

Ці дії — частина стратегії знищення українського народу. Необхідно забезпечити притягнення винних до відповідальності. Міжнародний кримінальний суд уже розслідує воєнні злочини, але створення спеціального трибуналу пришвидшить процес правосуддя.

Світ не має права мовчати. Закликаю міжнародну спільноту:
🔴Засудити дії Росії як воєнні злочини та акти геноциду;
🔴Посилити санкції та підтримати розслідування МКС;
🔴Допомогти Україні документувати злочини та повернути викрадених дітей і звільнити полонених;

Мовчання зміцнює агресора. Світ має діяти рішуче — заради справедливості й захисту прав людини.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
26.04.202518:00
Потрібне системне рішення щодо підтримки ліквідаторів аварії на ЧАЕС

👉У 39-ті роковини Чорнобильської катастрофи виступив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» та розповів про соціальний захист постраждалих від вибуху на ЧАЕС.

Сьогодні чорнобильці борються не лише з наслідками радіації, а й за свої права: соцзахист, пільги та пенсії. Люди, які постраждали десятиліття тому, заслуговують на справедливість і підтримку — навіть у часи війни.

Детальніше — у відео.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Ваші персональні дані були неправомірно оприлюднені в місцях загального користування? Це порушення ваших прав!

☝️Акцентую, що ви, як суб’єкт персональних даних, маєте право пред’явити вмотивовану вимогу володільцю такої інформації щодо заборони обробки даних, їх видалення надалі. Вимога розглядається володільцем впродовж 10 днів з моменту отримання. Вас мають повідомити про результати її розгляду.

Додам, що право на захист своїх персональних даних від незаконної обробки гарантовано Конституцією України і Законом України «Про захист персональних даних».

Якщо ж ваше право порушено, Ви можете звернутись до Офісу Омбудсмана:
✉електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;
📞за телефонами: 0 800 501 720; 044 299 74 08
📍через громадську приймальню: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Ознайомитись із найпоширенішими запитаннями у сфері захисту персональних даних можна 👉 за посиланням.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Спільна робота держави, громадськості та міжнародних партнерів посилює якісні результати у реалізації НПМ

ℹ️ Сьогодні презентував перед Комітетом ВР України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ України, національних меншин і міжнаціональних відносин Спеціальну доповідь щодо недопущення в Україні катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарань у 2024 році.

Документ містить 8 розділів і охоплює широкий спектр проблем: від умов утримання у пенітенціарних установах до порушень у діяльності ІТТ, психіатричних лікарень та соціальних закладів. Акцентував, що у 2024 році Офіс Омбудсмана спільно з громадськістю здійснив 543 відвідувань до установ у сфері Мін’юсту, МВС, МОЗ, Мінсоцполітики, а також приватних геріатричних пансіонатів. Також наголосив: ми регулярно відвідуємо табори утримання російських військовополонених і фіксуємо дотримання Женевської конвенції.

☝️Окрім цього, документ містить відсоток виконання рекомендацій, викладених у Спецдоповіді за 2023 рік: лише 16% виконано, 58% — перебувають у стадії реалізації, 26% — не виконано. Значну частину повторно подано у цьогорічній доповіді.

Дякую народним депутатам, які одноголосно підтримали проєкт постанови — це створює основу для подальших важливих рішень.

Ми продовжуємо працювати — послідовно, відкрито й професійно — заради гідного ставлення до кожної людини.

➡️ Ознайомитися зі Спецдоповіддю можна за посиланням.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Онлайн-зустріч з Омбудсманом Польщі Марчіном Вьочеком та Європейським Омбудсманом Терезою Анжіньйо: спільні дії заради захисту прав українців у Європі!

Насамперед щиро вдячний європейським колегам за підтримку. Їхні інституції відіграють ключову роль у захисті прав українців, які покинули дім через війну.

☝️Офіс Омбудсмана щоденно отримує звернення від наших громадян, які перебувають у державах ЄС. Це дає змогу чітко бачити реальні потреби: доступ до житла, освіти, охорони здоров’я, правової підтримки, а також необхідність розробки гуманних механізмів майбутнього завершення тимчасового захисту й створення довгострокових програм для українських громадян. Саме ці питання були ключовими у нашому діалозі.

Важливо не лише усвідомити масштаб викликів, а й підготувати спільні рекомендації для інституцій ЄС, національних урядів і парламентів для створення єдиної, комплексної стратегії повернення або реінтеграції українців з-закордону. Наголосив, що в межах цієї стратегії особливу увагу слід приділити українцям, які втратили усе майно на ТОТ України.

🗣Права людини не мають кордонів! Ми вдячні партнерам за підтримку!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Удар по автобусу з людьми, атаки на будинки — терор Росії продовжується

У Харкові, Полтаві, Одесі, на Київщині і Дніпропетровщині ще одна ніч пройшла під ударами російських дронів по мирних людях і цивільній інфраструктурі. Є поранені та загиблі.

❗️У Марганці Дніпропетровської області ворог вдарив по автобусу з працівниками підприємства. За попередньою інформацією, 9 загиблих, 30 поранених. Співчуття рідним. Швидкого одужання постраждалим.

Це не страшний сон, а щоденна реальність українців. Лише сила і обʼєднаність проти країни-терориста зможе зупинити свавільні вбивства.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Якщо Ви одинока/одинокий мати чи батько і виховуєте  неповнолітню дитину самостійно — Ви маєте право на грошову допомогу від держави.

👆В інфографіці розповідаю про механізм надання такої допомоги, для кого вона передбачена і куди звертатися за її отриманням.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
39 років потому: вшанування героїв Чорнобиля та важливість підтримки постраждалих

⏺Сьогодні, у день роковин Чорнобильської катастрофи, перебував безпосередньо на місці трагедії. Взяв участь у заході вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів та всіх жертв аварії за участі представників влади та міжнародних партнерів, які підтримують Україну. Висловив вдячність та шану ліквідаторам за їхній подвиг, який врятував світ. Дякую тим, хто і зараз продовжує боротися з наслідками трагедії, а також громадським організаціям, які від самого початку катастрофи борються за права постраждалих.

Символічно, що саме тут відбулося виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань соціального захисту постраждалих від аварії на ЧАЕС. Дякую голові Комісії народному депутату Арсенію Пушкаренку і Першому заступнику Голови Верховної Ради України Олександру Корнієнку за ініціативу і постійну увагу до підтримки ліквідаторів та постраждалих від аварії.

🗣Під час свого виступу я наголосив, що зі звернень до нашого Офісу чітко видно: є низка проблем. Ті, хто жертвували своїм здоровʼям заради порятунку світу, повинні отримувати гідну підтримку держави.

Закликав, щоб сьогоднішній день став поштовхом для подальших конкретних дій. Влада має напрацьовувати нові закони для захисту прав ліквідаторів та їхніх сімей, забезпечення для них гідного соціального захисту і медичного страхування.

❗️Ми не маємо обмежуватися згадками про них лише раз на рік — турбота повинна бути щоденною відповідальністю.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Росія вдарила по багатоповерхівці в Павлограді. Є загиблі

❗️Окупанти знову атакували мирне населення шахедами.
Цього разу — у Павлограді, Дніпропетровської області.

Унаслідок удару загинули троє людей, серед них — дитина. Є поранені.
Це ще один цинічний злочин країни-агресора проти цивільного населення.

🗣Світ не має права залишатися осторонь. Ціна бездіяльності — зруйновані долі та втрачені життя.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Повернення українських дітей: маємо врятувати їх від російських загарбників!

ℹ️ Виступив онлайн на заході у Британському парламенті щодо кампанії «Return the Children Now» за повернення українських дітей.

Перш за все розповів про злочини Росії проти наших дітей: вбивства, депортації та примусове переміщення, яке триває з 2014 року. Наголосив, що це не просто порушення МГП, це прояв геноциду проти українського народу!

Нам потрібно повертати наших дітей додому. На мою думку, кампанія «Return the Children Now» — ініціатива, яка допоможе цьому процесу!

🤝Щиро вдячний члену Палати Лордів Парламенту Сполученого Королівства Лорду Девісу за організацію цієї події, а також подяка UK Friends of Ukraine. Ми цінуємо таку підтримку!

Закликав до дій: посилення тиску на Росію задля повернення дітей, сприяння справедливому покаранню винних у злочинах в Україні та продовження підтримки нашої країни у цій війні.

🗣Дякую парламентарям і народу Великої Британії за стійку і віддану підтримку України. Ваша солідарність — не лише прояв дружби, а й потужна допомога у боротьбі за справедливість та за порятунок наших дітей!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Захист прав національних меншин (спільнот) в Україні: здобутки та виклики на шляху до євроінтеграції

☝️Сьогодні презентував стан виконання рекомендацій моєї Спецдоповіді щодо дотримання прав національних меншин (спільнот) та корінних народів в умовах збройної агресії РФ проти України.

До заходу долучилися представники органів влади, національних меншин (спільнот) та міжнародні партнери. Дякую Офісу Ради Європи в Україні за підтримку в організації події.

❗️Нагадаю, що у Спецдоповіді були напрацьовані 75 рекомендацій для органів влади у сферах мови, освіти, протидії дискримінації, документування тощо. Наразі 76% із них реалізовано або перебувають у процесі втілення. Це гарний результат, але недостатній.

Найкращу динаміку показали МОН, МЗС, Представництво Президента України в АР Крим, Обласні військові адміністрації: рівень виконання від 87,5% до 100%.

👉 Критично низький рівень виконання у Державної міграційної служби України — лише 8%. Десятки тисяч людей на території нашої держави досі залишаються без документів. Ситуація з документуванням ромської спільноти одна з найгостріших — ДМС має відійти від формального підходу і зосередитися на розв’язанні цієї хронічної проблеми.

Щодо протидії дискримінації. Рекомендації реалізовані на 40%. Має бути запроваджена адміністративна відповідальність за дискримінацію — вимога, яка понад 10 років залишається нереалізованою з моменту ухвалення профільного антидискримінаційного закону.

ℹ️ Окрім збройної агресії РФ, серед бар’єрів у виконанні рекомендацій можна виокремити розпорошеність повноважень між держорганами, бюрократичні перешкоди та недосконалі правові процедури. Детальніше ознайомитися зі звітом можна за посиланням.

За результатами зустрічі готується документ з висновками щодо виконання рекомендацій, який направимо Прем’єр-міністру та парламентарям. Питання дотримання прав нацменшин (спільнот) і корінних народів перебувають під особливою увагою Єврокомісії і безпосередньо впливають на євроінтеграційний процес України.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Ви виявили неправомірне втручання у Ваше приватне життя?

☝️Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Наголошую: за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу передбачена кримінальна відповідальність за частиною першою статті 182 Кримінального кодексу України.

ℹ️ У разі втручання у приватне життя, вчинення шахрайських дій з використанням Ваших персональних даних або їхнє вимагання, Вам необхідно звернутись до Національної поліції України.

Якщо Ваше право на захист персональних даних порушено, Ви можете звернутись зі скаргою до Офісу Омбудсмана.
Акцентую, що право на захист персональних даних гарантовано Конституцією України і Законом України «Про захист персональних даних».

➡️Ознайомитись із найпоширенішими запитаннями у сфері захисту персональних даних можна за посиланням.

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
У квітні світова спільнота відзначає 27-му річницю Керівних принципів ООН з питань внутрішнього переміщення всередині країни.

ℹ️ Офіційно представлений у 1998 році, цей документ став ключовим орієнтиром у захисті прав ВПО, а в умовах сьогодення він є надзвичайно актуальним для нашої держави.

Керівні принципи чітко закріплюють:

📌право ВПО на інтеграцію в нових громадах без втрати можливості впливати на майбутнє своїх регіонів походження;
📌свободу вибору ВПО, зокрема вони можуть інтегруватися, переїхати в інше місце або повернутися додому;
📌гарантії політичних прав ВПО на будь-якому етапі переміщення;
📌зобов’язання держави забезпечити участь ВПО у процесах ухвалення рішень.

Також цей документ слугує основою для формування політик, які дійсно працюють на захист прав ВПО, яких зараз в Україні вже понад 4,6 млн.

Сьогодні, як ніколи, важливо не лише декларувати, а й реалізовувати ці принципи.

🗣Органи влади, громадянське суспільство та міжнародні партнери мають сприяти створенню умов, у яких права ВПО будуть захищені, а їхній голос — почутий!

🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Ko'rsatilgan 1 - 24 dan 5385
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.