Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Гетьманська Шабля avatar

Гетьманська Шабля

Старший @halytskyin
І наш любий адмін @alexkyivchronicler
На нашому каналі ви дізнаєтеся багато цікавого про Гетьманат та Козаччину.
TGlist reytingi
0
0
TuriOmmaviy
Tekshirish
Tekshirilmagan
Ishonchnoma
Shubhali
Joylashuv
TilBoshqa
Kanal yaratilgan sanaMar 09, 2024
TGlist-ga qo'shildi
Jun 08, 2024
Muxrlangan guruh

Rekordlar

17.03.202523:59
436Obunachilar
22.03.202523:59
200Iqtiboslar indeksi
21.07.202423:59
106Bitta post qamrovi
05.07.202423:59
39Reklama posti qamrovi
04.07.202423:59
72.97%ER
12.06.202423:59
133.93%ERR

Rivojlanish

Obunachilar
Iqtibos indeksi
1 ta post qamrovi
Reklama posti qamrovi
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Гетьманська Шабля mashhur postlari

22.03.202518:34
🌟| Наша дружня команда підготувала невеличке відео стосовно федеративної грамоти.
Перепрошуюємо за якісь можливі неточності :3
🫥🫥🤍🤍🤍🤍🤍🏹🤍🤍🤍🤍🤍
✝️ | Записки Рояліста

✝️ | Роялістський чатівник

✝️ | Підтримати відео у тік тоці
07.04.202514:56
Останні дні гетьмана Павла Скоропадського.

❤️| Частина 2 |❤️

«Батько рішуче заборонив, гостро йому гукнувши. Коли няня зауважила: чого Ви так гукаєте на бідного Дмитра Івановича? Батько сказав: "не гинути ж йому з-за річей, і не можу ж я його тут залишити, а сам ховатися!"
Батько, няня й я пішли за натовпом через "шперре". Батько взяв з собою куфер з документами й архівом. Я несла Його портфель. Люде з переляку не знали, що робити, бо сховищ справжніх, власне кажучи, не було... Коли ми підходили дo вхідних дверей, чувся вже великій гуркіт літаків. Батько сказав: "До бункера ми не попадемо, він замаленький, перечекаємо цю першу хвилю тут, переходити площу небезпечно". Гуркіт збільшувався. Батько йшов перший, я за ним. Ми троє стали коло зовнішньої стіни будинку двірця, між дверима й вікном. Батько сказав: "тут найкраще, бо зможемо з будинку вискочити, а в бункері може засипати" (воно так і сталося, всі люде там загинули).
Тільки встигли ми так стати, як почалися вибухи. Було щось страшне. Все злилося в один великий вибух, хоч напевно їх було сотні, та й дуже близько від нас. Після першого вибуху почали валитися стіни (треба зазначити, що двірець був великий, кілька поверховий, камянний, високий, стіни міцні). Тріск був страшний. На нас летіло каміння. Ми стояли перед тим у напів темній залі. Після вибуху опинилися немов надворі. Даху над нами більше не було, кілька поверхів будинку було зруйновано. Наша стіна ще стояла, й ми за нею. Я встигла ще з лівого боку побачити кілька зруйнованих будинків. Я запитала: "Чи Ти живий Батьку?" Але після цього першого вибуху нам нічого особливого ще не сталося. Нас лише присипало. Мій батько простягнув мені руку, трохи назад, і я трималася її. Я йому сказала: "Ховай свою голову", але я бачила, що він був цілий. Ми обоє ще встигли заспокоїти один одного, що нам нічого не сталося. Няня теж була ціла. Чути було, як вона промовляла: "Господи, помилуй, Господи, помилуй!"
Через момент стався другий вибух, страшніший від першого. Я встигла лиш подумати: "хіба такий буває кінець?" Але ні, ми були ще живі. Стіни валилися далі. Нас засипало ще більше, руки були ще вільні. Я старалася скидати каміння з Батька, а він з мене. З цього моменту, одначе, я пам'ятаю мало й не все знаю, що було. Я була майже весь час непритомна. Лиш окремі моменти залишилися в пам'яті... Взагалі, скільки часу тривав алярм і скільки часу минуло після того як нас відкопали й до того часу, як я опинилась в лікарні в Деггендорфі, що знаходиться від Платлінгу в 12 кілометрах, і як мене взагалі везли - я не знаю."
Єлисавета Павлівна, коли прийшла до притомності, то розпитувала першим ділом за Батька, й їй сказали, що Він живий та що Він мав на шиї образок Божої Матері на золотому ланцюжку. Той образок Він у першу ніч зняв з шиї й поклав під подушку, коли Його перевезено було до лікарні в Деггендорфі, але той образок в нього вкрали. Грищинський вийшов з катастрофи цілий і ще й відкопав усі речі, головно куфер з документами. У няні були опалені руки, нога, лице, але рани були поверхові**). У самої Єлисавети лікарі встановили зламаний ніс, а за кілька днів, коли зробили знімок, виявилося, що в кількох місцях тріснув череп. Волосся, брови, вії обгоріли, лице було розпухле, обшарпане, синє. Очей не було видно. Дихала з трудом. Одначе Єлизавета Павлівна надзвичайно швидко стала поправлятись, хоч терпіла страшні болі й не могла спати. Коли на шостий день вона подай від сестер встала й тримаючись за стіни, хитаючись пішла до Батька, який лежав на тому ж поверсі, то побачила таку картину: у великій кімнаті стояло 10 ліжок, на одному з них лежав Гетьман. Половина голови в нього була забинтована, але по тій стороні, що була вільна, особливо по виразу ока, я побачила, що він дуже тяжко хворий. З таблички на ліжку я вичитала, до він має гарячка, що дня 39 і більше. Він мене пізнав, але йому було тяжко говорити».


🤍🤍🤍🤍🇺🇦🤍🤍🤍🤍

❤️Гетьманська Шабля

❤️Наш чат

❤️Підтримати канал
03.04.202515:13
Гетьманські страви 1918 року: смак і традиції Української Держави.
🤍🤍🤍🤍❤️🤍🤍🤍🤍
У 1918 році, під час правління Гетьмана Правда Скоропадського, Українська Держава не лише формувала свою політичну систему та армію, а і приділяла увагу культурним аспектам, зокрема гострономії. Гетьманський уряд затвердив перелік страв, які стали символами національної кухні та подавалися під час урочистих прийомів, офіційних банкетів та вищих військових зібрань.
🤍🤍🤍🇺🇦🤍🤍🤍
Традиції, що формували державний стіл.

Українська кухня завжди відзначалися простою та сутністю , поєднуючи шляхетські традиції. Гетьманські страви 1918 року поєднували козацьку спадщину, старовинні рецепти Київської Русі. Вони мали не лише кулінарне, а й символічне значення - відображали ідею сильної, самобутньої та багатої національної культури.
🤍🤍❤️🤍🤍
Страви в гетьманській Україні.


Щерба – традиційна українська рибна юшка, яка подавалася як основна страва на гетьманських бенкетах. Особливість її приготування – використання різних видів риби, що надавало бульйону багатий смак.

Верещака – страва ще з часів Гетьманщини, тушковане м’ясо (часто свинина) в буряковому квасі з прянощами. Вважалася святковою стравою серед козацької старшини.
🤍🤍🤍🤍❤️🤍🤍🤍🤍
Гусак у меду – запечена гуска, яку маринували в медовому соусі з додаванням спецій та трав. Таке м’ясо мало особливий солодкуватий смак і подавалося з гарніром із запечених яблук та капусти.
🤍🤍🤍🤍🏹🤍🤍🤍🤍
Кваша – густий ферментований напій, схожий на кисіль, який готували з житнього борошна або вівса. Він мав тонізуючі властивості та був популярний серед козаків.
🤍🤍🤍🤍❤️🤍🤍🤍🤍
Паляниця з маком і медом – не просто хліб, а символ достатку та гостинності. Така випічка часто прикрашала святковий стіл під час державних прийомів.
🤍🤍🇺🇦🤍🤍
Національна кухня як частина державного відродження


Українська Держава Скоропадського відзначалася намаганням зберегти історичну спадщину і водночас інтегрувати її у сучасний (на той час) світ. Гастрономія теж була частиною цього процесу – гетьманські страви підкреслювали українську ідентичність та повагу до традицій.
🤍🤍🤍🤍🤍❤️🤍🤍🤍🤍🤍
Хоч Українська Держава 1918 року проіснувала недовго, її культурна спадщина заслуговує на увагу.


🏹Гетьманська Шабля

🏹Наш чат

🏹Зарядити канал
10.04.202518:45
Автомобілі Павла Скоропадського.
🤍🤍🤍🤍|☦️|🤍🤍🤍🤍
Автомобілі під час служби в Російській імперії.

До першої світової війни Скоропадський був генералом царської армії, і як представник вищого дворянства, мав доступ до автомобілів, які використовувалися генералітетом:

Delaunay-Belleville - французький бренд, був популярний серед російських аристократії (в тому числі Романових).

Mercedes Simplex - німецький преміум- клас, міг використовуватись для офіційних потреб.

🤍🤍🤍🤍|📓|🤍🤍🤍🤍
Час Гетьманату (1918 рік)

Період правління - найімовірніше, найбільш розкішний в автопарку Скоропадського.

Mercedes-Benz - найпоширеніший і найпрестижніший варіант у той час, особливо з огляду на присутність німецької армії в Києві. Ймовірно це були шестицилідровані моделі з відкритим кузовом типу Phaeton або Landaulet.

Opel або Horch - теж німецькі машини, можливо використовувалися як транспорт для охорони чиновників гетьманського уряду.

Rolls-Royce Silver Ghost - не підтверджено, але міг бути, поле кілька таких машин перебували у Російській Імперії та згодом у Києві. Ці авто були символом статусу.

🤍🤍🤍🤍|🔥|🤍🤍🤍🤍
Кортеж Скоропадського включав:

Головний автомобіль (Mercedes)

Авто для охорони

Машина для ад'ютантів/супроводу
.
🤍🤍|❤️|🤍🤍
Еміграція

Після падіння Гетьманату Павло Скоропадський емігрував до Швейцарії згодом до Німеччини. У цей період жив досить скромно, хоча зберіг аристократичний стиль
.

Можливо мав Opel, або Mercedes середнього класу - як авто для особистих потреб
.
🤍🤍✍️🤍🤍
|Гетьманська Шабля
|Наш чат
|Підтримати нашу працю
Карта Козакії уклали Гнат Білий і Микола Битинський на початку 1930-х. Розміщували її на обкладинці журналу "Вільне козацтво", який видавали протягом 1926-1939 років у Празі та Парижі.

➡️Гетьманська Шабля
➡️Підтримати канал
Про роботу японців серед українців на Далекому сході.
🤍🤍🤍🤍|⚔️|🤍🤍🤍🤍
Який перебував у Берліні не під час олімпіади 1936 р, японський капітан Акацукі відвідав колишнього українського гетьмана Павла Скоропадського і в бесіді повідомив йому, що японці добре проінформовані про положення на радянському Дальньому Сході.

За словами Акацукі, в Хабаровську, на різних військових роботах зайнято близько 15.000 українців, висланих туди з України, головним чином куркульство і колишніх офіцери, з котрими японці підтримують зв'язок, так як серед українців японці мають велику агентуру.

Акацукі був у Берліні і кілька років тому, під час скаладних японо-радянських відносин. Він тоді відвідав Скоропадського і просив його порекомендувати йому скільки видних офіцерів-українців, які зуміли б організувати українські дружини з числа військовополонених червоноармійців-українців під час японо-радянської війни, яка має бути в найближчому майбутньому.

🤍🤍🤍🤍|✍️|🤍🤍🤍🤍
Джерело: ГДА СЗРУ, частина 1, сторінка 168.

|Гетьманська Шабля
|Підтримати нашу працю
Repost qilingan:
Regnum Aeternum avatar
Regnum Aeternum
05.04.202518:35
БАТЬКО УКРАЇНСЬКОГО МОНАРХІЗМУ — 143-я річниця дня народження В'ячеслава Липинського

Сьогодні день народження В'ячеслава Липинського — історика, політика і теоретика українського монархізму, що намагався його систематизувати в «Листах до братів-хліборобів» — чтиво, на хвилинку, на 600 сторінок, де зачіпляється безліч питань: від критики націоналізму донцовського зразка до національності власників великих капіталів, положення шляхти на українських землях і засад української монархії.

Слід визнати, В.К.Л з обʼємом ідеологічних праць перемудрив настільки, що згодилось би на створення наукового напрямку «липиністика», але враховуючи відсутність альтернатив, для гетьманців це буквально рятівне коло, що повʼязує стару і нову генерацію руху.

Усе життя провів в ізоляції, як в суспільно-політичній через свої монархічні та консервативні погляди, так і в особистій — Липинський помер на самоті від туберкульозу в санаторії в Вінер-Нойштадті, неподалік Відня.

Класократична ідея перейняла ізольованість від свого автора й стоїть «особняком» в українській правиці й понині, хоча вшанування памʼяті й дослідження спадку Липинського дає концепції надію на майбутнє.

Regnum Aeternum
03.04.202515:30
Шановне панство, не будьмо сканарами - поставте реакцію на пост.
03.04.202515:12
Гетьманські страви 1918 року: смак і традиції Української Держави.
↓↓↓
31.03.202516:14
«Вірю, що здорова національна стихія змете з нашого тіла й заразу московського большевизму, а всі українські державники знайдуть шлях один до одного й, об'єднавшися під покровом одної керівної ідеї, у творчім пориві здобудуть і відбудують Україну».

©
Данило Павлович Скоропадський.
23.03.202516:01
Після поразки Білої армії у 1920 році Шкуро емігрував до Європи. Він жив в Югославії, Франції, намагаючись адаптуватися до нової реальності. У Парижі, позбавлений засобів для існування, організував циркову трупу, де демонстрував джигітовку, а також знімався в німому кіно.
🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Колись уславлений генерал перетворився на артиста-гастролера, чия слава залишилися у минулому.
🤍🤍🤍🤍
Проте Шкуро не залишав надії на реванш. В емігрантських колах він підтримував зв'язки з іншими білогвардійцями, включаючи отамана Петра Краснова. Їх об'єднувала ідея використання іноземної сили для боротьби з СРСР, що призвело до співпраці ж нацистами.
🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Співпрацю з Третім Рейхом.
З початком Другої Світової війни Шкуро, як і багато емігрантів-антикомуністі, побачив у Німеччині союзника для повалення сталінського режиму.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Уже у червні 1941 року він звернувся бо німецького командування із пропозицією сформувати козацькі частини у складі вермахту.
🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Його мотивація була двоякою:
Особиста ненависть бо СРСР. Шкуро вважав Сталіна винним у знищені козацтва.
Шкуро сподівався, що у разі перемоги Німеччини буде створено незалежну козачу республіку на Дону та Кубані.
Спочатку пропозиція Шкуро зустріла скепсис. Гітлер із підозрою ставився бо ідеї збройних формувань із «не арійських» народів. Однак після поразок на Східному фронті у
1942-1943 рр нацисти переглянули свою політику, і Шкуро включили у проект створення козацьких частин.
🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Шкуро на службі у німців:
Роблю у формування козацьких частин. До 1943 року Шкуро став ключовою фігурою у вербування козаків для вермахту і СС.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Його діяльність включала:
Пропагування. Через листівки та радіо виступи він закликав козаків-емігрантів та радянських військовополонених виступати в антибільшовицькі формування.
Організацію структуру. У 1944 році за розпорядженням Генріха Гіммлера Шкуро отримав звання групенфюрера СС і очолив Резерв козацьких військ при Головному штабі військ СС. Цей підрозділ займався підготовкою кадрів для 15 козачого кавалерійського корпусу СС під командуванням Гельмута фон Паннвіца.
Символічне лідерство. Шкуро дозволили носити німецьку генеральну форму, що підкреслювало його статус, хоча реальної участі у боях він не брав.
Козачі частини, сформовані за його участю, використовувалися для: боротьби з партизанити у Югославії (операцію проти загонів Тісто) охорони концтаборів та тилових комунікацій: придушення Варшавського повстання 1944 року.
Незважаючи на спроби Шкуро відтворити свою легендарну «Вовчу сотню» у 1945 році, проект провалився, через хаос відступу німецьких військ.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
У травні 1945 року Шкуро здався Британським військам Австрії. Незважаючи на сподівання на політичний притулок, за рішенням Ялтинської конференції його було видано СРСР разом з іншими козаками, включаючи Отамана Петра Краснова.
🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
На суді Шкуро звинувачували у:
1. У формуванні збройних загонів для боротьби з СРСР;
2. Шпигунстві та тероризмі;
участі у каральних операціях.

🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
Шістнадцятого січня 1947 року Шкуро засудили до страти через повішення. Вирок виконано у Москві.

➡️ Гетьманська Шабля

➡️ Наш любий чат

➡️ Підтримати канал
Політичне життя Андрея Шкуро в еміграції.
↓↓↓
06.04.202514:47
«Програма діяльності гетьманців на західноукраїнських землях».

«3'їзд вважає, що центер ваги організованої праці мусить бути як найшвидше перенесений на Українські Землі.
Для поширення та скріплення Гетьманського руху на Західних землях мусить повстати там сильний провід, який в стислім порозумінні та по директивам Гетьманської Управи міг би вести роботу згідно з умовами місцевого політичного та соціального життя.
Для успішного переведення в життядієї справи мусять бути най-доцільніше використані місцеві сили, а також кадри Гетьманців, ко підготовлені на еміґрації».


Джерело ГДА СЗРУ, частина 1, ст 114.

🏹Гетьманська Шабля

🏹Наш чат

🏹Підтримати нашу працю
27.03.202521:08
Не будьмо скнарами шановне панство, поставте реакцію на пост.
10.04.202519:06
Шановне панство, не будьмо сканарами - поставте реакцію на пост.
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.