Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Yangiliklar va OAV
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Yangiliklar va OAV
Учора минуло 9 років відтоді, як 26 квітня 2016 року російська окупаційна влада в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим прирівняла Меджліс кримськотатарського народу до "екстремістської" організації та заборонила його діяльність.

Заборона стала черговою спробою окупантів дискредитувати кримських татар, знищити національну ідентичність усіх корінних народів Криму, змусити їх забути свою культуру, мову, свої традиції.

Дії російської влади наочно продемонстрували повне нехтування кремлівським режимом норм та принципів міжнародного права, включаючи Міжнародну конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації, Конвенцію Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод, Декларацію ООН про права корінних народів.

Заборона діяльності Меджлісу не зламала дух свободи кримськотатарського народу. Попри репресії та тюрми, вже одинадцять довгих років він продовжує вперто виборювати своє законне право на мирне життя на власній землі. 224 в’язні свободи, з яких 134 є кримськими татарами, незаконно запроторені російськими окупантами до тюремних казематів поневоленого Криму лише за свої етнічні, релігійні чи політичні вподобання.

Як у попередні роки, так і до повної деокупації українського півострова, наша позиція залишається незмінною: Крим — це Україна.

Більше: https://bit.ly/4iDUhuV
Repost qilingan:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Хороша зустріч. Один на один встигли обговорити багато. Сподіваємось на результат з усіх речей, які прозвучали. Захист життів наших людей. Повне й безумовне припинення вогню. Надійний і тривалий мир, який убезпечить від повторення війни. Дуже символічна зустріч, яка має потенціал стати історичною, якщо досягнемо спільних результатів. Дякую, Президенте Дональде Трампе!
26 квітня 2025 року минає 39 років від дня однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Катастрофа стала наслідком ризикованого експерименту, проведення якого вимагала Москва для підтвердження власних амбіцій, незважаючи на очевидні порушення базових протоколів безпеки. Внаслідок неприйнятних маніпуляцій з реактором сталася неконтрольована реакція, вибух та розплавлення активної зони реактора.

Радянський режим вчинив злочин не лише спричинивши катастрофу як таку, але і замовчуючи правду про неї. Проведення першотравневих демонстрацій у Києві та уникнення належної евакуації людей продемонстрували повну зневагу Москви до людських життів, нездатність гарантувати базову безпеку, та зрештою стали одним з факторів колапсу СРСР.

Спроби радянської влади приховати масштаби трагедії призвели до того, що мільйони людей зазнали радіаційного опромінення. Понад 145 000 км² територій були забруднені радіонуклідами, зокрема 2 218 населених пунктів в Україні. Радіоактивне забруднення поширилося на десятки країн Європи. Загалом від наслідків катастрофи постраждали майже 5 мільйонів людей. Сукупні економічні збитки України оцінюються в десятки мільярдів доларів США.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять героїв-ліквідаторів, які ціною власного здоров’я та життя стримали розповсюдження радіації та запобігли ще більш масштабному лиху. Висловлюємо глибоку шану працівникам Чорнобильської АЕС та Зони відчуження, які у 2022 році мужньо забезпечували безперервне функціонування критичної інфраструктури в умовах російської окупації.

24 лютого 2022 року зона відчуження ЧАЕС стала однією з перших цілей російського вторгнення. Протягом 36 днів окупації російські війська порушували радіаційний режим, використовували територію як військову базу та завдали шкоди у понад 3 мільярди гривень. У ході відступу, 31 березня, окупанти примусово вивезли 169 військовослужбовців Національної гвардії України, з яких поки що вдалося повернути лише 65. Ми продовжуємо наполягати на необхідності звільнення всіх бранців.

У річницю Чорнобильської трагедії ми вкотре наголошуємо: ціна мовчання, цинізму й безкарності — надто висока. Лише спільними діями ми зможемо зупинити російський терор і запобігти повторенню таких трагедій.

Вічна пам’ять загиблим. Довічна шана та вдячність всім, хто ліквідовував наслідки катастрофи та продовжує захищати Україну.

🔗 Заява МЗС: https://cutt.ly/Vrh71xK7
Сьогодні перший заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зробив запис у Книзі жалоби, відкритій в Апостольській нунціатурі з приводу смерті Папи Франциска.

Понтифік був символом духовного служіння, миру та надії не лише для вірян Католицької церкви, а й для мільйонів християн по всьому світу.

🕯 Україна розділяє скорботу з католицьким світом. Вічна памʼять Папі Франциску.
🕯️ Разом із киянами та всією Україною вшановуємо пам’ять жертв російської атаки на Київ 24 квітня. Сьогодні, у День жалоби, Державний прапор України на будівлі Міністерства закордонних справ приспущено.

Світла пам’ять загиблим і щирі співчуття їхнім рідним та близьким.
🇺🇦🇿🇦 Андрій Сибіга провів зустріч з міністром міжнародних відносин і співробітництва ПАР Рональдом Ламолою

💬 "В рамках історичного візиту Президента Володимира Зеленського до Південно-Африканської Республіки я мав окрему двосторонню зустріч зі своїм колегою Рональдом Ламолою. Ми продовжили наш чудовий діалог.

Я поінформував міністра Ламолу про мирні зусилля, включаючи останні зустрічі в Парижі та Лондоні, та кроки України на шляху до миру. Ми хочемо закінчити цю війну цього року. І ми працюємо з партнерами, аби досягти цього.

Ми детально обговорили, як просувати взаємовигідне двостороннє партнерство України та Південної Африки, і ми прагнемо розширити співпрацю в усіх сферах, включаючи продовольчу безпеку, сільськогосподарські технології, освіту та діджиталізацію.

Ми цінуємо головування ПАР у Великій двадцятці та підтримуємо її пріоритети щодо більшої справедливості у глобальному управлінні та підвищення значущості порядку денного розвитку Африки.

Візит Президента Зеленського, хоча і перерваний через масовану російську повітряну атаку на Україну, є важливою віхою в наших двосторонніх відносинах. Це перший офіційний візит Президента до африканської країни. Цей візит свідчить про велику цінність, яку ми надаємо нашим відносинам.

Ми працюємо над тим, щоб перетворити дипломатичну діяльність на історії успіху для обох країн", – зазначив глава МЗС України.
💼 У нашій постійній рубриці #ABCDiplomacy продовжуємо пояснювати ключові поняття та процеси дипломатії. Сьогодні розповімо про функції тимчасового повіреного у справах.

Тимчасовий повірений у справах — це дипломатичний представник, який очолює посольство в разі відсутності або до призначення Надзвичайного і Повноважного Посла.

Розрізняють два типи:

🔹 ad interim — тимчасово виконує обов’язки посла під час його відпустки, відрядження чи тимчасової відсутності;
🔹 en pied — постійно очолює дипломатичну місію в країні, де з різних причин наразі немає посла.

Такий дипломат має право вести офіційне листування, представляти інтереси держави, брати участь у переговорах — тобто виконувати ключові функції керівника місії.

Фактично — це “обличчя держави” в країні перебування у проміжний період.
Прощання з Папою Римським Франциском та особлива меса на площі Святого Петра. Єдність багатьох людей з усіх частин світу. Вдячність Папі Франциску. Молитви, які зміцнюють і дають надію.
Хай Господь почує сьогодні кожне щире серце!
Андрій Сибіга віддав шану Папі Франциску у Ватикані

"Сьогодні я вшанував Папу Франциска в базиліці Святого Петра у Ватикані. Завтра українська делегація візьме участь у поминальній месі на площі Святого Петра, щоб разом з віруючими з усього світу віддати останню шану Папі Франциску.

Я також мав велику честь зустрітися з єдиним українським кардиналом, владикою Миколою Бичком, який візьме участь у конклаві.

Під час нашої зустрічі я подякував йому за його віддану місію на австралійському континенті та за підтримку української громади.

Разом ми прагнемо зміцнювати міжнародну підтримку України та допомагати нашим співвітчизникам у всьому світі", – зазначив глава МЗС.
🇺🇦🇮🇹 Андрій Сибіга провів у Римі зустріч з італійськими парламентарями

«Після прибуття до Риму я був радий зустрітися з сенаторами та депутатами італійського парламенту і привітати їх з Днем визволення Італії.

Я наголосив на важливості парламентського виміру у нашій двосторонній співпраці з Італією.

Я поінформував наших італійських друзів про ситуацію на полі бою, відданість України мирним зусиллям та наші останні кроки на шляху до миру.

Ми високо цінуємо позицію всіх депутатів та сенаторів, які голосують на підтримку України в італійському парламенті, в тому числі щодо надання військово-технічної допомоги.

Дякую за нашу змістовну зустріч, шановні Філіппо Сенсі, Маріанно Мадіа, Андреа Казу, Олено Бонетті, Карле Тайбі, Піно Біккеллі та Лучано Нобілі, а також за ваш внесок у зміцнення України на шляху до справедливого, тривалого та всеосяжного миру», – зазначив глава МЗС України.
🇺🇦🇿🇦 Андрій Сибіга провів у Преторії зустріч зі студентами та викладачами провідних університетів ПАР

Перебуваючи у Південно-Африканській Республіці в рамках візиту Президента Володимира Зеленського, міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся зі студентами та викладачами провідних університетів ПАР.

Глава МЗС провів змістовні розмови з ректорами Університету Преторії та Університету Вітватерсранду — двох авторитетних освітніх інституцій країни, які висловили зацікавленість у включенні українського компоненту до своїх навчальних програм.

У своєму виступі перед південноафриканськими студентами міністр поділився баченням України щодо досягнення сталого та справедливого миру, а також окреслив потенціал розвитку двосторонніх відносин між Україною та ПАР, зокрема в освітньо-науковій сфері.

💬 «Щиро вражений глибокою зацікавленістю південноафриканського студентства українською тематикою — про що свідчила жвава дискусія під час сесії запитань і відповідей. Це ще раз підтверджує: співпраця у галузі освіти є одним із ключових напрямів розвитку наших відносин», — підкреслив міністр.

Андрій Сибіга особливо відзначив укладення сьогодні в ПАР Першою леді України Оленою Зеленською та ректором Університету Преторії Францисом Петерсеном меморандуму про запровадження в цьому провідному навчальному закладі ПАР українських студій.

Глава МЗС зазначив, що це черговий важливий крок у розвитку започаткованої минулоріч Оленою Зеленською Глобальної коаліції українських студій, активну участь у впровадженні якої бере Міністерство закордонних справ України.
❗️Міністр Андрій Сибіга:

«Росія здійснила масовану ракетну та безпілотну атаку на Україну, спрямовану проти цивільного населення в Києві та інших регіонах.

Вчорашні максималістські вимоги Росії до України вивести війська зі своїх регіонів у поєднанні з цими жорстокими ударами показують, що Росія, а не Україна, є перешкодою на шляху до миру. Саме на Москву, а не на Київ, слід чинити тиск.

Українська столиця пережила особливо жахливу і гучну ніч. Станом на зараз повідомляється про 9 загиблих цивільних осіб у Києві та понад 70 поранених, у тому числі 6 дітей.

Інші міста та громади по всій Україні були обстріляні російськими ракетами та дронами посеред ночі, що призвело до загибелі та поранення цивільних осіб.

Своїми діями, а не словами, Путін демонструє, що він не поважає жодних мирних зусиль і прагне лише продовження війни. Слабкість і поступки не зупинять його терор і агресію. Тільки сила і тиск».
Repost qilingan:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
26.04.202518:00
Хороша зустріч із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Говорили про кроки, які допоможуть захистити життя українців, повернути безпеку й наблизити безумовне припинення вогню. Обговорили зміцнення співпраці між Україною та ЄС, зокрема через ініціативу ReArm Europe.
 
Окрему увагу приділили підготовці 17-го пакету санкцій ЄС. Важливо, щоб він був спрямований на ключові сектори російської економіки і став одним з елементів тиску на Росію задля відновлення миру. 
 
Цінуємо підтримку Європейського Союзу. Спільно працюємо заради безпеки людей, справедливого миру та європейського майбутнього України.
🇺🇦🇺🇸 "Жодних слів не потрібно, щоби передати важливість цієї історичної зустрічі. Два лідери, об’єднані спільною працею заради миру, у соборі Святого Петра".

— міністр закордонних справ Андрій Сибіга у контексті переговорів Президента України Володимира Зеленського та Президента США Дональда Трампа у Ватикані.
Напередодні роковин трагедії у Чорнобилі нагадуємо про важливість коректної транслітерації. Chornobyl – саме так зазначаємо англійською назву міста, де 39 років тому сталася найстрашніша техногенна катастрофа в історії.

Вшановуючи жертв аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, ми наголошуємо на вживанні правильних назв. Як і випадку з #KyivNotKiev, інше написання є наслідуванням радянської русифікованої традиції.

Діліться цим нагадуванням з іноземною аудиторією та зберігайте українське в англомовних власних назвах.

#ChornobylNotChernobyl
🇺🇦🇿🇦 У четвер, 24 квітня, під час першого візиту Президента України до Південно-Африканської Республіки українська делегація взяла участь у багатосторонніх переговорах з південноафриканською стороною.

Українську делегацію, очолювану Президентом України Володимиром Зеленським, представляли: керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, перша віцепрем'єр-міністерка та міністерка економіки Юлія Свириденко, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, заступник керівника Офісу Президента Ігор Брусило та пані посол України в ПАР Любов Абравітова.

Сторони обговорили шляхи посилення економічної співпраці, взаємодію в енергетичній сфері, співпрацю в агропромисловому секторі та глобальну продовольчу безпеку.

Глава МЗС Андрій Сибіга поінформував південноафриканську сторону про результати переговорів у Лондоні щодо встановлення тривалого та справедливого миру, а також наголосив на важливості підтримки мирних зусиль з боку ПАР.

👉 Більше: https://bit.ly/4jSldZa
У п’ятницю, 25 квітня, у МЗС та закордонних дипломатичних установах України по всьому світу будуть приспущені державні прапори на знак жалоби за жертвами ракетного удару по Києву 24 квітня.

Висловлюємо наші співчуття рідним і близьким 🕯
Repost qilingan:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
Готуємося до важливих зустрічей у ПАР із Президентом Сирілом Рамафосою та представниками політичних, громадських і студентських спільнот країн Африки.

Важливо наблизити достойний мир. Працюємо, щоб країни G20 були залучені до дипломатичних зусиль.

Розраховуємо на дієву участь ПАР у міжнародній коаліції для повернення тисяч викрадених Росією українських дітей. Обов’язково зміцнимо й наші культурні та освітні зв’язки.
Учора закордонні дипломатичні установи України по всьому світу приспустили державні прапори, вшановуючи пам’ять загиблих унаслідок ракетного удару РФ по Києву 24 квітня.

Унаслідок цієї атаки загинуло 12 людей.

Росія має понести повну відповідальність за кожен воєнний злочин. Справедливий мир – головне завдання української дипломатії.
26.04.202509:18
39 років тому відбулася аварія на Чорнобильській АЕС. Катастрофа стала можливою внаслідок безвідповідального експерименту, проведеного за вказівкою Москви з ігноруванням базових правил безпеки. Після аварії радянська влада приховувала правду і зволікала з евакуацією, піддавши мільйони людей впливу радіації.

Наслідки Чорнобильської катастрофи й досі глибоко відчутні. Світ має зробити висновки з помилок минулого, щоб через брехню й безвідповідальність більше ніколи не опинятися перед загрозою ядерної катастрофи.
Repost qilingan:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
25.04.202518:53
Сьогодні ми разом із дипломатичними представниками держав і міжнародних організацій, які працюють в Україні, були на місці удару балістики по Києву. Саме там, де вибух ракети забрав життя 12 наших людей. Мої співчуття.

Зруйновані звичайні будинки. Рятувальна операція тільки нещодавно закінчилась. Були на місці більш ніж 50 представників посольств, також представники міжнародних організацій. Разом ушанували пам’ять загиблих. Всі дипломати на власні очі побачили, кого атакує Росія своєю балістикою. Балістикою, яку вони отримують у Північній Кореї.

Я дякую всім державам, які разом з Україною в таких обставинах, у такі моменти: Європа, Латинська Америка, Африка, Азія, Австралія й регіон Тихого океану, Північна Америка – усім партнерам дякую за підтримку зараз. Також – усім міжнародним організаціям, які допомагають нам, нашій державі, які підтримують українців.
Repost qilingan:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
25.04.202513:39
Тільки сьогодні завершились рятувальні роботи на місці одного з російських ударів по Україні 24 квітня. Тоді росіянам, на жаль, вдалося вбити 12 наших людей в Києві, майже 90 були поранені в місті.

Зараз у лікарнях залишаються більше ніж 30 людей, зокрема з дуже важкими пораненнями, ампутаціями.

Триває зʼясування всіх деталей щодо ракети. Але вже зрозуміло, що це балістика з Північної Кореї.

Недостатність тиску на Росію дає їм змогу завозити такі ракети й іншу зброю та застосовувати тут, у Європі. Недостатність тиску вже на Північну Корею та її спільників дає змогу виробляти, зокрема, такі балістичні ракети. В ракеті, що вбила киян, було щонайменше 116 компонентів, які завозяться з інших країн, і більшість із них, на жаль, вироблена американськими компаніями.

В сучасному світі будь-яка війна може дуже швидко втягнути багато різних субʼєктів, і будь-яка країна, що стає жертвою агресії, завжди захищається не від когось одного, а від групи спільників. Саме тому важливо, щоб і захист був заснований на колективних зусиллях.
Україна вдячна всім у світі, хто допомагає захищати життя наших людей, постачає нам системи ППО й ракети до них. Ми дякуємо всім, хто зберігає тиск на Росію за цю війну, на її спільників. Ми наполягаємо на тому, що Росія повинна негайно і безумовно погодитись на повне припинення вогню.

Україна вже 45 днів тому погодилась на пропозицію Президента Трампа щодо тиші в небі, на морі та на фронті. Ми пропонували зробити повною і продовжити тишу, яка могла бути встановлена на Великдень. Ми дали й пряму пропозицію Росії припинити удари щонайменше по цивільних обʼєктах. Все це Росія відкидає.

Саме тому без тиску це не вирішити. Потрібен тиск на Росію. Припинення вбивств – це перший пріоритет.
🇿🇦 Через черговий російський терор в Україні значно скорочуємо перший президентський візит до ПАР. Проте деякі зустрічі все-таки важливо провести для майбутнього наших країн і для захисту інтересів України.

📄 Спільно з ректором Університету Преторії Францисом Петерсеном сьогодні підписали меморандум про запровадження в цьому провідному навчальному закладі країни українських студій.

Глобальну коаліцію, яку маю честь патронувати, ми започаткували торік – спеціально, щоб об’єднати університети та наукові установи різних країн для вивчення України, її неупередженої, вільної від фейків та імперських наративів історії та культури, минулого і сьогодення. Це спільна ініціатива Українського інституту, Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим / Кримської платформи, Міністерства освіти і науки України та Міністерства закордонних справ України.

За три роки повномасштабної агресії Росія пошкодила або зруйнувала 3804 (15 %) закладів освіти України, повністю знищила три університети. Країна-агресорка не просто руйнує будівлі – вона намагається позбавити українських дітей і молодь можливості здобувати знання, а світ – знань про Україну.

👉 Протиставити цьому варварству ми можемо і повинні освіту, обізнаність, інформованість – і всередині, і особливо поза Україною. Бо наш головний союзник – правда про нас. Тож примножуємо й захищаємо її також.
❗️Андрій Сибіга розповів про підсумки переговорів української делегації у Лондоні з колегами з Великої Британії, Німеччини, Франції та США

💬 «Разом із керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком та міністром оборони Рустемом Умєровим ми провели день активної дипломатичної роботи в Лондоні.

Ми мали три важливі зустрічі: двосторонню з міністрами закордонних справ та оборони Великої Британії Девідом Ламмі та Джоном Гілі, багатосторонню з радниками з питань національної безпеки та зовнішньої політики Великої Британії Джонатаном Пауеллом, Франції Еммануелем Бонном і Німеччини Єнсом Пльотнером, а також зустріч зі спеціальним представником США генералом Кітом Келлогом.

Наша зустріч з британськими колегами була присвячена шляху до миру та реалізації 100-річного партнерства між Україною та Великою Британією, яке наші лідери уклали цьогоріч. Ми вдячні нашим британським друзям за їхню непохитну підтримку.

Ми також провели змістовну розмову з представниками Великої Британії, Франції та Німеччини, у розвиток наших попередніх дипломатичних зусиль в Парижі. Ми підтвердили відданість України мирним зусиллям за лідерства Президента США Дональда Трампа та нашу готовність рухатися вперед до всеосяжного, справедливого і стійкого миру. Ми продовжимо наш регулярний діалог.

Під час зустрічі зі спеціальним представником США генералом Кітом Келлогом ми мали конструктивний обмін думками щодо шляху до миру. Україна, як ніхто інший у світі, прагне припинення війни. Ми віддані спільній роботі для досягнення цієї мети.

Я дякую моєму колезі Девіду Ламмі та Сполученому Королівству за гостинність та лідерство. Сьогоднішні зустрічі допомогли скоординувати позиції та підтвердити нашу рішучу відданість тривалому миру та безпеці не лише в Україні, але й в усій Європі та трансатлантичному просторі», – зазначив глава МЗС України.
Ko'rsatilgan 1 - 24 dan 3229
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.