Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Tax Time! avatar

Tax Time!

Huquq
На каналі знайдете різноманітні добірки, новини та статті на податкову тематику, а також посилання на судову практику.
Для консультацій та співпраці пишіть:

@khitko_vasyl
TGlist reytingi
0
0
TuriOmmaviy
Tekshirish
Tekshirilmagan
Ishonchnoma
Shubhali
JoylashuvУкраїна
TilBoshqa
Kanal yaratilgan sanaЛют 07, 2025
TGlist-ga qo'shildi
Черв 21, 2023
Muxrlangan guruh

"Tax Time!" guruhidagi so'nggi postlar

ІПК ДПС № 1143/ІПК/99-00-21-02-02 від 03.03.2025

Чи є обов’язковим оформлення товарно-транспортної накладної для Підприємства, якщо перевезення товарів (вантажів) здійснюється для власних потреб і власним транспортом (або орендованим), коли відсутній сторонній перевізник, а перевізником виступає водій Підприємства

Відповідь ДПСУ

Наявність товарно-транспортної накладної є обов’язковою при отриманні послуг з перевезення вантажу на договірних засадах від іншої юридичної особи.

Якщо перевезення вантажу для власних потреб юридичної особи здійснюється водієм такої юридичної особи, що перебуває з нею у трудових відносинах, документом, що підтверджує перевезення можуть слугувати інші належним чином оформлені первинні документи (накладна, інший визначений законодавством документ на вантаж). 

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05 квітня 2021 року № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон № 2344) (зі змінами) товарно-транспортна накладна – єдиний для всіх учасників транспортного процесу (крім фізичних осіб, які здійснюють перевезення вантажу за рахунок власних коштів та для власних потреб) документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, який складається у паперовій та/або електронній формі та містить обов'язкові реквізити, передбачені цим Законом та правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з абзацами першим та другим частини другої ст. 48 Закону № 2344 документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника – документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія – посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо) (частина перша ст. 50 Закону № 2344).
Repost qilingan:
Мутні Схеми avatar
Мутні Схеми
❗️Командир частини, до якої мобілізувався Насіров, скасував наказ про його призов, визнавши протиправним.

За наказом Сирського, розпочато розслідування за фактом призову ексголови фіскальної служби і ймовірного перевищення повноважень, – ВСП.

Доведеться знов під хворого косити і під ковдру ховатись 😂
✔️📊Комітет рекомендував прийняти законопроект N12359 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оцінки ефективності та результативності діяльності податкових органів та законопроект N12360 про внесення змін до Митного кодексу України щодо оцінки ефективності та результативності діяльності митних органів в першому читанні за основу.

💁‍♂️Нагадаю, законопроєктами пропонується запровадити оцінку ефективності та результативності діяльності податкових та митних органів з метою підвищення прозорості та підзвітності податкових та митних органів, оптимізації процесів прийняття управлінських рішень, усунення недоліків у діяльності.
❕Така оцінка буде проводитися на підставі KPI, які будуть визначитися Мінфіном та оприлюднюватися на офіційних веб-сайтах ДПС та Держмитслужби. За результатами оцінки ДПС та Держмитслужба будуть складати звіти, які підлягають оприлюдненню на веб-сайтах цих органів.

Проектом щодо встановлення KPI для податкової пропонується:

1️⃣визначення поняття «ключовий показник діяльності податкових органів» (KPI) та встановлення вимог до KPI;
2️⃣визначення поняття «податковий розрив» (tax gap) та запровадження щорічного обчислення і оприлюднення цього показника;
3️⃣запровадження рекомендованої МВФ класифікації KPI для ДПС на стратегічні (строком більш ніж на один рік) та операційні (щорічні);
4️⃣встановлення взаємозв’язку між індивідуальним оцінюванням службової діяльності посадової особи та оцінкою діяльності ДПС;
5️⃣врегулювання порядку щоквартального оприлюднення інформації про виконання KPI для ДПС;
6️⃣першим звітним періодом для оцінки ефективності та результативності діяльності податкових органів має стати 2025 рік, а з метою врахування кращих міжнародних практик (TADAT) та рекомендацій міжнародних організацій (МВФ, ОЕСР) проектом закону пропонується перелік рекомендованих для встановлення KPI для ДПС.

Проектом щодо встановлення KPI для митниці пропонується:

1️⃣визначити види оцінки - внутрішня (проводиться Держмитслужбою на підставі KPI, розроблених Мінфіном), та зовнішня (проводиться незалежними експертами, що визначаються КМУ за пропозиціями міжнародних та іноземних організацій);
2️⃣визначити, що внутрішній оцінці підлягають такі напрями діяльності митниці:

▪️створення сприятливих умов для полегшення торгівлі та розвитку конкуренції;
▪️адміністрування митних платежів;
▪️захист суспільства, громадського здоров’я і безпеки навколишнього природного середовища та боротьба з незаконним переміщенням наркотичних засобів та зброї;
▪️організаційний розвиток діяльності митних органів;

3️⃣Мінфіну рекомендується врахувати механізм вимірювання ефективності діяльності митних адміністрацій (WCO Performance Measurement Mechanism), розроблений Всесвітньою митною організацією при визначенні KPI для митниці.
​​NovaPay змінила правила видачі готівки підприємцям у відділеннях Нової пошти

29 серпня 2024 року набрала чинності Постанова НБУ № 101 від 23.08.2024. Забороняється юридичним особам, ФОПам і тим, хто займається незалежною професійною діяльністю, отримувати післяплату готівкою у відділеннях. Тепер, гроші від клієнтів спочатку мають зараховуватися на рахунок, а потім їх можна за потреби зняти готівкою.

Щоб отримати кошти за свою підприємницьку чи професійну діяльність, потрібно:

✅ укласти договір післяплати з NovaPay;
✅ отримувати гроші на рахунок – він може бути відкритий у NovaPay або в будь-якому українському банку.

❗Нові правила роботи із готівкою не стосуватимуться приватних клієнтів, вони можуть отримувати кошти, як і раніше, – як на рахунок, так і готівкою, заявили у компанії NovaPay.
Repost qilingan:
Мутні Схеми avatar
Мутні Схеми
Нічого особливого, просто Ярослав Железняк зустрічкється з головою конкурсної комісії по БЕБ з Лаурою Штефан в лоббі готелю Hyatt.

Вона була призначена головою комісії, так як на неї нібито не можуть впливати українські політики. Проте про зустріч з Железняком вона публічно не повідомляла.

Відмазки Железняка в стилі обговорювали конкурс не приймаються. Адже на те й була створена формально незалежна комісія, щоб депутати не сунули своє рило туди
Repost qilingan:
Мутні Схеми avatar
Мутні Схеми
Ексголова ДФС Насіров мобілізувався до ЗСУ

За моїми даними, колишній керівник Державної фіскальної служби Роман Насіров сам мобілізувався до однієї з київських бригад. Зробив він це під час судових дебатів у справі про зловживання, яка пов'язана з газовими схемами екснародного депутата Олександра Онищенка. Тобто дуже близько до оголошення вироку.

До слова, 10 квітня суд мав розглядати питання про продовження обов'язків, покладених на Насірова. Наразі невідомо, чи Насіров буде на ньому присутній, але сьогоднішнє у газовій справі відклали. Також захист ексголови ДФС попросив зупинити розгляд справи у зв'язку з мобілізацією
ІПК ДПС № 1137/ІПК/99-00-04-01-04 від 03.03.2025

Товариство має у власності нерухоме майно (далі – Майно), право власності на яке зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 03.08.2021. Відомості про сформовану у розумінні ст. 79 ˡ Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс) земельну ділянку, на якій розташоване Майно (далі – Ділянка), внесені до Державного земельного кадастру 29.08.2019 року.

На підставі рішення міської ради від 17.02.2022 укладений договір оренди на Ділянку, право оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 27.07.2022 року (далі – Договір).

Товариство просить надати роз’яснення щодо виникнення у нього податкового обов’язку з обчислення, декларування та сплати плати за землю за період з 03.08.2021 (дати набуття права власності на Майно) до 27.07.2022 (дати державної реєстрації права оренди на Ділянку) та правових підстав для справляння плати за землю, з урахуванням наведених вище обставин.

Відповідь податківців

З дати державної реєстрації права власності на Майно до дати державної реєстрації користування Ділянкою на умовах оренди Товариство не є платником плати за землю у розумінні ст. 269 Кодексу до дати державної реєстрації Договору.

У Товариства виникає податковий обов’язок з нарахування та сплати орендної плати за Ділянку з дати державної реєстрації Договору, тобто з 27.07.2022 року.
ІПК ДПС № 1011/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК від 26.02.2025

У разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН постачальником податкової накладної покупець має право відобразити суму ПДВ, зазначену у такій податковій накладній, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому її зареєстровано в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати її складання (з урахуванням зупинення термінів відповідно до пункту 102.9 статті 102 глави 9 розділу ІІ ПКУ (в періоді його дії) та підпункту 69.9 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Право на податковий кредит за такими податковими накладними втрачається після сплину зазначених вище термінів.
ІПК ДПС № 1013/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК від 26.02.2025

Прийняття комісією рішення про відповідність платника податку – постачальника критеріям ризиковості платника податку не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту, сформованого покупцем до прийняття такого рішення на підставі податкової накладної, складеної постачальником за операцією з постачання товарів/послуг та зареєстрованої в ЄРПН.
Гетьманцев розвіює міфи:

«Сьогодні день податкових зрад.
Тому розвію ще одну.

1. Отримання подарунку від родичів, в тому числі у вигляді грошових коштів, отриманих на розрахунковий рахунок не підлягають ані декларуванню, ані оподаткуванню.

2. Також відповідно до пп.165.1.31 не оподатковується доходи у вигляді поворотної фінансової допомоги, тобто якщо вам хтось (будь-хто) позичив гроші, а ви їх повернули, то це також не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

3. Ні, у ДПС нема доступу до рахунків і банківської таємниці. Процедура розкриття дуууже складна. Тому, у найгіршому випадку загроза так є, але поки доступу до рахунків у ДПС нема невелика.

4. Ні, банківську таємницю ми не плануємо розкривати принаймні доки реформа податкової не буде завершена і точно не будемо до кінця війни.

Не знаю хто і навіщо накручує людей, хто там дає коменти і навіщо, але цю зраду також прибрали.

Несіть наступну».

Джерело:
https://t.me/getmantsevdanil/9139
21 квітня 2025 - останній день сплати єдиного внеску, нарахованого за І квартал 2025 року ФОП, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерських господарств.

Це передбачено абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010.

Мінімальний щомісячний ЄСВ складає 1760,00 грн, а, отже квартальний платіж має бути не менш 5280,00 грн.

Хто з ФОПів може не сплачувати ЄСВ за себе:
- ФОП-пенсіонери;
- ФОП з інвалідністю;
- ФОП — наймані працівники, за яких ЄСВ сплачує роботодавець;
- Мобілізований ФОП;
- ФОП, позбавлені свободи внаслідок війни;
- ФОП з місцем проживання в окупації.

ЄСВ не сплачують ФОПи на загальній системі оподаткування без отримання прибутку

Rekordlar

12.01.202423:59
10.9KObunachilar
12.06.202323:59
0Iqtiboslar indeksi
02.01.202423:59
3.8KBitta post qamrovi
22.11.202323:59
2.1KReklama posti qamrovi
22.11.202323:59
5.21%ER
02.01.202423:59
35.28%ERR

Tax Time! mashhur postlari

Repost qilingan:
Злий Фіскал avatar
Злий Фіскал
31.03.202518:35
Данило Гетманцев прикупив землю та почав їздити на Land Cruiser своєї матері.

Нерухомість розташована в селі Красилівка Броварського району. Площа ділянки - 2090 кв. м.

Тут варто зазначити, що ця земля з’явилась у нардепа ще в листопаді 2023 року, але в декларації за 2023 рік її чомусь немає.

Дружина та діти парламентаря живуть у Франції та користуються квартирою площею 142,65 кв. м.

У січні 2024 року пан Гетманцев отримав право користування автомобілем Toyota Land Cruiser 200, який належить його матері Олені Дмитрівні.

Нардеп задекларував доволі скромні доходи: зарплату у парламенті - 858 748 грн, зарплату в КНУ ім. Шевченка – 131 415 грн та дохід від цінних паперів – 4 200 грн.

Є в Гетманцева деякі збереження та рахунки в банках України. Кошти його дружини розміщені на рахунку у банку Франції.

Син в Гетьманцева навчається в Англії. Рік навчання обходиться в 1,25 млн. грн, проте в декларації цих витрат не вказано
❗️Нова форма декларації для ФОП на 3 групі за І квартал вже доступна в Електронному кабінеті за ідентифікатором F0103309
❗️З 1 квітня 2025 року ФОПи на 3 групі мають звітувати за новою формою податкової декларації, в якій слід буде обов’язково відобразити суму військового збору до сплати. Поки, що форма декларації відсутня в електронному кабінеті платника податків.

Декларацію потрібно буде подати до 12 травня 2025, а сплатити ЄП і ВЗ до 20 травня 2025.
Ексголова ДФС Насіров мобілізувався до ЗСУ

За моїми даними, колишній керівник Державної фіскальної служби Роман Насіров сам мобілізувався до однієї з київських бригад. Зробив він це під час судових дебатів у справі про зловживання, яка пов'язана з газовими схемами екснародного депутата Олександра Онищенка. Тобто дуже близько до оголошення вироку.

До слова, 10 квітня суд мав розглядати питання про продовження обов'язків, покладених на Насірова. Наразі невідомо, чи Насіров буде на ньому присутній, але сьогоднішнє у газовій справі відклали. Також захист ексголови ДФС попросив зупинити розгляд справи у зв'язку з мобілізацією
Гетьманцев розвіює міфи:

«Сьогодні день податкових зрад.
Тому розвію ще одну.

1. Отримання подарунку від родичів, в тому числі у вигляді грошових коштів, отриманих на розрахунковий рахунок не підлягають ані декларуванню, ані оподаткуванню.

2. Також відповідно до пп.165.1.31 не оподатковується доходи у вигляді поворотної фінансової допомоги, тобто якщо вам хтось (будь-хто) позичив гроші, а ви їх повернули, то це також не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

3. Ні, у ДПС нема доступу до рахунків і банківської таємниці. Процедура розкриття дуууже складна. Тому, у найгіршому випадку загроза так є, але поки доступу до рахунків у ДПС нема невелика.

4. Ні, банківську таємницю ми не плануємо розкривати принаймні доки реформа податкової не буде завершена і точно не будемо до кінця війни.

Не знаю хто і навіщо накручує людей, хто там дає коменти і навіщо, але цю зраду також прибрали.

Несіть наступну».

Джерело:
https://t.me/getmantsevdanil/9139
15.04.202506:42
ІПК ДПС № 1143/ІПК/99-00-21-02-02 від 03.03.2025

Чи є обов’язковим оформлення товарно-транспортної накладної для Підприємства, якщо перевезення товарів (вантажів) здійснюється для власних потреб і власним транспортом (або орендованим), коли відсутній сторонній перевізник, а перевізником виступає водій Підприємства

Відповідь ДПСУ

Наявність товарно-транспортної накладної є обов’язковою при отриманні послуг з перевезення вантажу на договірних засадах від іншої юридичної особи.

Якщо перевезення вантажу для власних потреб юридичної особи здійснюється водієм такої юридичної особи, що перебуває з нею у трудових відносинах, документом, що підтверджує перевезення можуть слугувати інші належним чином оформлені первинні документи (накладна, інший визначений законодавством документ на вантаж). 

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05 квітня 2021 року № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон № 2344) (зі змінами) товарно-транспортна накладна – єдиний для всіх учасників транспортного процесу (крім фізичних осіб, які здійснюють перевезення вантажу за рахунок власних коштів та для власних потреб) документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, який складається у паперовій та/або електронній формі та містить обов'язкові реквізити, передбачені цим Законом та правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Згідно з абзацами першим та другим частини другої ст. 48 Закону № 2344 документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника – документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія – посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо) (частина перша ст. 50 Закону № 2344).
01.04.202506:53
Через портал "Дія" вже відновлено функцію внесення змін для ФОП

Змінити можна КВЕД, ПІБ, місцезнаходження ФОП та контактну інформацію.
28.03.202512:07
Цікавий лист-відповідей ДПС від 24.02.2025 №162/2/99-00-24-01-03-02 щодо запитань платників податків
08.04.202508:15
21 квітня 2025 - останній день сплати єдиного внеску, нарахованого за І квартал 2025 року ФОП, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерських господарств.

Це передбачено абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010.

Мінімальний щомісячний ЄСВ складає 1760,00 грн, а, отже квартальний платіж має бути не менш 5280,00 грн.

Хто з ФОПів може не сплачувати ЄСВ за себе:
- ФОП-пенсіонери;
- ФОП з інвалідністю;
- ФОП — наймані працівники, за яких ЄСВ сплачує роботодавець;
- Мобілізований ФОП;
- ФОП, позбавлені свободи внаслідок війни;
- ФОП з місцем проживання в окупації.

ЄСВ не сплачують ФОПи на загальній системі оподаткування без отримання прибутку
❗️З 1 квітня 2025 року завершується дія тимчасового ліміту НБУ на карткові перекази фізичних осіб у розмірі 150 тисяч грн на місяць.

Однак, більшість банків знизили власні обмеження. З грудня 2024 року ПриватБанк, Ощадбанк, Monobank та Райффайзен Банк встановили ліміт у 50 тисяч грн на місяць, підписавши меморандум. До них приєдналися ще 25 банків та фінансових компаній: АТ «Укрексімбанк», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «КРИСТАЛБАНК», АТ «КБ «ГЛОБУС», ПАТ «МТБ БАНК», АТ «АБ «РАДАБАНК», АТ «Ідея Банк», АТ «АЛЬТБАНК», АТ «Банк Альянс», АТ «ЄПБ», АБ «КЛІРИНГОВИЙ ДІМ», АТ «Полікомбанк», АТ «БАНК ТРАСТ-КАПІТАЛ», АТ «Український банк реконструкції та розвитку», АТ «ОКСІ БАНК», АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК», ТОВ «НоваПей» (NovaPay), АТ «ПроКредит Банк», АТ «Комінбанк», АТ «Правекс банк», ТОВ «ФК «ЕВО» (RozetkaPay), АТ «БАНК «УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ», АТ «СЕНС БАНК», АТ «СКАЙ-БАНК».
Repost qilingan:
Мутні Схеми avatar
Мутні Схеми
❗️Командир частини, до якої мобілізувався Насіров, скасував наказ про його призов, визнавши протиправним.

За наказом Сирського, розпочато розслідування за фактом призову ексголови фіскальної служби і ймовірного перевищення повноважень, – ВСП.

Доведеться знов під хворого косити і під ковдру ховатись 😂
09.04.202513:42
ІПК ДПС № 1137/ІПК/99-00-04-01-04 від 03.03.2025

Товариство має у власності нерухоме майно (далі – Майно), право власності на яке зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 03.08.2021. Відомості про сформовану у розумінні ст. 79 ˡ Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс) земельну ділянку, на якій розташоване Майно (далі – Ділянка), внесені до Державного земельного кадастру 29.08.2019 року.

На підставі рішення міської ради від 17.02.2022 укладений договір оренди на Ділянку, право оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 27.07.2022 року (далі – Договір).

Товариство просить надати роз’яснення щодо виникнення у нього податкового обов’язку з обчислення, декларування та сплати плати за землю за період з 03.08.2021 (дати набуття права власності на Майно) до 27.07.2022 (дати державної реєстрації права оренди на Ділянку) та правових підстав для справляння плати за землю, з урахуванням наведених вище обставин.

Відповідь податківців

З дати державної реєстрації права власності на Майно до дати державної реєстрації користування Ділянкою на умовах оренди Товариство не є платником плати за землю у розумінні ст. 269 Кодексу до дати державної реєстрації Договору.

У Товариства виникає податковий обов’язок з нарахування та сплати орендної плати за Ділянку з дати державної реєстрації Договору, тобто з 27.07.2022 року.
Repost qilingan:
Злий Фіскал avatar
Злий Фіскал
31.03.202518:35
Як казав міністр фінансів Марченко - придбання нового автомобіля під час війни, це не бачена розкіш, а тут ще й новенький крузак 😎💸
Repost qilingan:
Мутні Схеми avatar
Мутні Схеми
09.04.202514:44
01.04.202514:35
ДПС розмістили оновлений довідник типів об'єктів оподаткування для форми №20-ОПП
👉 https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html
Ko'proq funksiyalarni ochish uchun tizimga kiring.