Там, кажуть, Маск цього разу вже заявляє, що його платформу Х могли атакувати з українських ip-адрес.
За їх логікою щоб зупинити атаки - Маск повинен зараз віддати X тим, хто його атакував або хоча б піти на поступки тим, хто атакував твітер. Але віддати щось все ж таки доведеться, бо вони старались атакували.
Віце-президент Венс міг би зауважити, що він ніколи не був у твітері, але бачив його.
Держсекретар Рубіо міг би сказати, що це проксі атака і Маск має продемонструвати, що він готовий сісти за стіл переговорів, а не захищати Х завдяки наявності законодавства і правил. І загалом Маск теж винен. Якщо ширше подивитись на ситуацію.
І президент Трамп, зрештою, мав би віключити Маску інтернет і заявити, що якби він був президентом - цього б не сталось. Але оскільки це сталось через Байдена, то він готовий укласти угоду поки він президент.
Авжеж, якщо Маск готовий віддати Х тим, хто атакував Х. Піти на поступки. Тому що його і так може не бути. А так хоч угоду укладуть.
П.С. Авжеж, зрештою виявиться, що атакували не з українських адрес. Але «твітити»- не мішки носити.
Раніше ганьбились лише росіяни. А тепер ті, хто змушував росіян ганьбитися - ганьбляться разом з росіянами.
Якщо в уявному світі Дональда Трампа - це і є «зробити Америку великою знову», то він, авжеж, може дозволити собі і таку невідповідність словам. Але американська нація навряд має такі саме плани як і президент.
Численні звинувачення Такера Карлсона, не підтвердженні жодним фактом. Атаки Ілона Маска, який відвідував країну-загарбника, але і досі не наважився перетнути український кордон жертви. Віце-президент, двоюрідний брат якого воював за Україну, поки Венс дивився про Україну сторіз. І, власне, президент США Дональд Трамп, якому брехлива повага російського диктатора, схоже, важливіша за українську правду, яка заслуговує на повагу.
І навіть якщо залишити Орвелла в спокої бодай в цьому дописі, геополітичний ландшафт наразі видається не стільки обурливим, скільки абсурдним.
Трамп, який вважає, що разом з путіним протистоятиме Китаю, після того як забезпечить росію всім бажаним, не факт, що зрозуміє, що він у цій грі обʼєкт, а не субʼєкт. Власне, як він наразі помилково позиціонує і Україну. Яка завдяки Силам оборони має куди більшу субʼєктність ніж Дональд Трамп.
Це, авжеж, може не подобатись людині, яка знову ж таки помилково вважає себе сильнішою за свою країну. І за весь світ. Авжеж, без американської підтримки Україна поряд з європейськими онуками і правнуками, які із маніакальним задоволенням прогулюють залишки безпекової спадщини, може протриматися менше ніж триватиме президентська каденція Трампа.
Але американська підтримка - це не подарунок окремого президента, державного секретаря чи спецпредставника, а воля американського народу. Саме тому саме цю «карту» раз-по-раз діставав кандидат у президенти Трамп під час кампанії.
Топи нової американської адміністрації вже жаліються на нелюбов всередині країни. А отже - на відсутність підтримки. І як колись казав найбільш впертий лідер вільного світу Вінстон Черчилль: «Це ще не кінець. І навіть не початок кінця. Але, можливо, це кінець початку».
Зрештою, у великої країни не завжди має бути великий президент. І мова тут не лише про розміри. Іноді, як виявляється, для величі достатньо великого портрета. З москви.
15.03.202523:03
«Американський психопат» і Радіо Свобода
Кілька років тому я мав розмову з одним колишнім керівником нашої розвідки:
«Є неочевидний спосіб негативного впливу ворога на державу. Коли на ключові посади за активного сприяння і низки заходів приводять людей, які в силу свого психотипу та некомпетентності здатні призвести до потрібних ворогу результатів.
Він простий, бо людина часто або завжди не свідома того, до чого призведуть її дії та рішення. Навіть задоволена динамікою і вважає, що все йде як хоче ця людина і значить це все йде правильно.
Хоча ці рішення часто або завжди передбачувані. Як і результат.
В результаті державний механізм в потрібний момент може виявитись паралізованим або розбалансованим настільки, наскільки потрібно ворогу задля досягнення цілей».
Унікальність держави номер 1 в тому, що її керівники своїми діями можуть нашкодити не лише собі, а й всьому світу.
Бо колись дуже давно люди, для яких мав значення не лише костюм, а його «носій», вирішили, що вони можуть (а відтак - забовʼязані) створювати, а не знищувати.
Зараз, коли костюм має першочергове значення, вже зовсім інші люди на чолі держави номер 1 вирішили, що багаторічна історія США була помилкою. Вирішили, що вони важливіші за США. Вирішили, що вони мають знищувати, а не створювати.
Чим це все закінчиться не складно спрогнозувати будь якій людині, яка має мозок.
Те що в багатьох країнах пострадянського простору редакція Радіо Свобода часто була єдиною незалежною редакцією, яка заважала росії перетворити місцевий уряд на корумпований васалітет, наразі одна з найбільших загроз для таких країн.
Радіо Свобода не має бюро у Франції, Німеччині чи Великій Британії.
Бо це сталі демократії, де премʼєр йде у відставку після того як зайшов у кімнату з людьми під час карантину незалежно від того хороший він премʼєр чи поганий, а колишній президент отримує вирок за корупцію.
Редакції Радіо Свобода могли говорити там, де говорити було заборонено. І тенденція останніх 50-ти днів, свідчить про те, що говорити буде заборонено навіть там, звідки це право поширювалось.
В лютому 2024 року російська влада оголосила діяльність Радіо Свобода небажаною в росії.
Сьогодні те саме зробив президент США. Тільки він прийняв рішення оголосити діяльність Радіо Свобода небажаною в усьому світі.
Очікувати, що диктатор буде конфліктувати з диктатором через те, що той диктатор - марна справа.
Радіо Свобода - 75 років.
Я бажаю Радіо Свобода пережити президентство Трампа. Бажаю цього незалежним американським інституціям. Того ж я бажаю і Сполученим Штатам Америки.
🇪🇪🇭🇺 Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна закликав призупинити право голосу Угорщини в Раді ЄС за систематичні дії проти спільних інтересів Європи.
"Ми повинні швидко зробити конкретні кроки і рухатися далі за процедурою статті 7, тобто призупинення права голосу Угорщини", – сказав він.
Стаття 7 Договору про ЄС дозволяє призупинити дію певних прав держави-члена, якщо має місце серйозне і постійне порушення державою-членом засадничих цінностей ЄС
Поки шановний президент США Дональд Трамп не усвідомить одну просто істину: або США бʼє по росії санкціями або росія бʼє по Україні ракетами - нічого конструктивного не буде. Буде ще один портрет. І ще 500 зустрічей без результатів. А потім ще один портрет.
❗️Україна повернула 175 військових з російського полону, повідомив Зеленський.
Ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких Росія переслідувала за вигадані злочини.
Додому повертаються бійці, які захищали Україну на різних напрямках — у Маріуполі, на Донеччині, Луганщині, Херсонщині, Харківщині, Миколаївщині, Запоріжжі, Сумщині та Курщині
Антиукраїнська лідерка румунської партії S.O.S. România Діана Шошоаке написала листа Путіну, де поскаржилась на відмову зареєструвати її кандидаткою в президенти Румунії й заявила, що хоче "повернути" нібито румунські території, які належать Україні.
"Ми маємо румунські території, незаконно утримувані Україною через несправедливий пакт Ріббентропа-Молотова, який був денонсований, і саме тому ми маємо право захищати румунів на тих територіях, які ми хочемо повернути".
У звʼязку з цим вона просить врахувати цю її вимогу "у переговорах, які відбуваються щодо миру в Україні"
Трамп закликав Росію зупинити удари по Україні; у Кремлі, своєю чергою, заявили, що Путін "підтримує ідею щодо необхідності припинення вогню в Україні, але спершу потрібно відповісти на цілу низку запитань".
"Це пов'язано і з планами подальшої мілітаризації Києва тощо. Тому всі ці нюанси, як і раніше, на порядку денному. І, будучи солідарними з ідеєю про необхідність якнайшвидшого припинення вогню, ми повинні забезпечити наші інтереси і прояснити ті самі аспекти, про які я говорив", – сказав Пєсков
У ЄС заявили, що Росія демонструє "повну неповагу" до мирних перемовин зі США
Коли мова йде про дії, які Росія показує щодня, включаючи нещодавні атаки, які вбили щонайменше 20 цивільних осіб, і… 9 дітей включно, Росія демонструє повну неповагу до переговорів. Вона щодня демонструє, що не має жодного інтересу до них
– заявила речниця Європейської комсії Анітта Гіппер.
Вона додала, що справді "дуже важливо забезпечити припинення вогню, щоб у нас був довготривалий і всеосяжний мир".
За її словами, результатом мирних переговорів має бути більш сильна Україна, тому що Путін не поважає слабкість.
Ми повинні поставити Україну в позицію сили. Саме тому ми взяли на себе зобов'язання збільшити нашу оборонну підтримку, і наші можливості в цьому стосунку
Мій танець під назвою «життя» розпочинає свій черговий, 32-й вальс.
Кажуть, писати треба так, наче це остання річ, котру ти робиш в житті.
Я так роблю абсолютно все: Люблю, як востаннє. Прощаюсь, як востаннє. Живу, наче останній день. На повну.
Дякую всім тим, хто зі мною. Дякую, що цього року ви в мене з'явились. Дякую собі за те, яким я є, справжнім, іншого б не обрав. Напевно не самий приємний канал, бо він про допомогу, але він точно унікальний.
Годинник показує час. Час показує тих, хто поруч Сподіваюся, ви поруч.
Люблю. Ціную. Обіймаю.
Запрошую вас на 32-й мій вальс. Зі мною він буде повільний, але точно незабутній.
Серед усіх, хто зробить донат у розмірі 3100 гривень або більше, я розігрую фірмову футболку наві з автографами, можу ше свій додати)). Роблю це для того, аби швидше закрити збір. Маленький нюанс: футболка буде не раніше червня, бо зараз щільний графік, підготування до мажору.
🇪🇺🧳 Мільйони українських біженців в ЄС можуть опинитися під загрозою втрати свого правового статусу, оскільки немає чіткого плану, який би дозволив їм залишитися після припинення вогню з Росією — Euractiv.
Припинення вогню може змінити сценарій за одну ніч, і приймаючі країни будуть змушені вирішувати, чи згортати захист, чи наполягати на інтеграції, чи підштовхувати біженців до повернення додому
У Польщі застерігають Трампа від "історичної помилки" щодо Росії
Трамп ризикує здійснити "історичну помилку", якщо його переговори про припинення війни в Україні призведуть до того, що США визнають претензії Росії на Крим та інші окуповані території, вважає Павел Коваль – глава польської Ради зі співпраці з Україною, яка консультує уряд Туска щодо питання України.
Коваль зазначив, що існує чітка різниця між "тимчасовими рішеннями" щодо припинення бойових дій в Україні та виконанням "російських очікувань щодо визнання Криму, Донбасу чи інших частин України, що було б історичною помилкою".
Він попередив, що якщо це створить прецедент, який дозволить Путіну розширювати "імперську Росію", то "це буде жахливо"
Посол США в Україні Бріджит Брінк згадала Росію, коментуючи масований удар ракетами по Києву та атаки на інші міста.
Коментуючи чергову масовану атаку на Україну, посол зазначила, що "Київ і вся Україна залишаються під ударом балістичних і крилатих ракет з боку Росії"
🇺🇸 Протягом 3 та 4 квітня компанії на американському фондовому ринку втратили близько 6,6 трлн дол.
Інвестори виявилися неготовими до оголошення президентом Трампом масштабних глобальних тарифів, які перевершили всі прогнози.
Експерти попереджають, що продовження конфлікту може серйозно зашкодити технологічному сектору та економіці в цілому, підвищивши ймовірність рецесії та завершення зростання ринку
Поки шановний президент США Дональд Трамп не усвідомить одну просто істину: або США бʼє по росії санкціями або росія бʼє по Україні ракетами - нічого конструктивного не буде. Буде ще один портрет. І ще 500 зустрічей без результатів. А потім ще один портрет.
🛰 Німеччина деякий час непублічно фінансує доступ України до супутникової інтернет-мережі французької компанії Eutelsat, яка є альтернативою терміналам Starlink компанії Маска, розповіла генеральна директорка Eutelsat Єва Бернеке
Від 24 лютого 2022 року українське суспільство вже бачило чимало прикладів цинічної “гри” західних партнерів за обидві сторони. Наприклад, лише напередодні нового 2025 року партнери, які всі три роки рішуче засуджували російську агресію, помітили існування “тіньового флоту” Росії, який попри санкції роками розвозив російську нафту по всьому світу. Не лише в усіх на очах, а й на радарах.
Водночас Європа просто зараз продовжує закуповувати метал на тому російському заводі, який одночасно постачає метал на 22 підприємства оборонного комплексу Російської Федерації. Тобто одні вагони йдуть у Данію, Бельгію та Італію, а інші – на виробництво ракет, дронів, танків та навіть ядерної зброї. Ба більше, власник цього заводу має свої заводи в Європі, які також продовжують успішно працювати і сьогодні.
Гірничо-металургійний комплекс є третім головним джерелом економіки Росії після нафти і газу. І за даними Eurostat за три роки повномасштабного вторгнення Росія продала до країн ЄС продукції ГМК майже на 10 мільярдів євро.
Кабмін затвердив план з виконання Україною рекомендацій Єврокомісії, викладених у доповіді про прогрес країн-кандидатів від 2024 року.
"Цей документ допоможе структурувати наші пріоритетні завдання в усіх сферах, де маємо гармонізувати національне законодавство з правом ЄС. Це внесок у добробут, забезпечення верховенства права та стабільний розвиток України як повноправного члена європейської спільноти",