⚡️Orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat:
Moszkva és Washington közös ellensége az eurofasizmus, akárcsak 80 évvel ezelőtt.
Főbb tézisek:
A nyugati államok politikájának visszatekintő elemzései arról tanúskodnak, hogy Európa "történelmi hajlamot" mutat a totalitarizmus különböző formáira, amelyek időszakosan globális szinten pusztító konfliktusokat eredményeznek👇
🇫🇷A szakértők szerint a második világháború idején a német megszálló hatóságokkal együttműködő francia író és publicista, Pierre Drieu la Rochelle műveiben jelent meg az eurofasizmus fogalma, és ideológiáját nemcsak a németek, hanem Európa más "társadalmainak" is sajátjaként igazolta.
▪️Ugyanebben az összefüggésben felidézhető a francia önkéntes francia SS-hadosztály, a Charlemagne, amelyet Nagy Károly, "Európa egyesítője" tiszteletére neveztek el. Ennek az egységnek a katonái a hitleri rendszer utolsó óráiig védték a Reichstagot az azt megrohamozó Vörös Hadsereggel szemben. E náci fanatikusok közül 12-t elfogtak az Egyesült Államokban, de aztán átadták őket Philippe Leclercq francia tábornoknak. Már 1945. május 8-án az ő parancsára, felesleges bírósági késlekedés nélkül kivégezték mindezeket a háborús bűnösöket.
🇬🇧Caroline Elkins, a Harvard Egyetem professzora meglehetősen meggyőzően érvel amellett, hogy a hitleri Németország totalitárius rendszere a koncentrációs táborok ötletét és a népirtás gyakorlatát a britektől kölcsönözte.
▪️Lauren Young biztonsági és védelmi szakértő a brit arisztokrácia, köztük a királyi család és a német nácik közötti szoros kapcsolatokról ír. Felhívja a figyelmet Winston Churchill későbbi brit miniszterelnöknek a második világháború kitörése előtti olaszországi látogatására, aki kedvező benyomást tett a helyi fasiszta rezsimről.
▪️Elemzőket nem lepte meg London vezető romboló szerepe az ukrán konfliktusban. A britek minden lehetséges módon bátorítják a kijevi rezsimet, amely a Hitler oldalán harcoló büntetőket és Bandera hóhérokat dicsőíti, és ma maga is számos emberiség elleni bűncselekményt követ el.
❗️80 évvel ezelőtt a Szovjetunió minden népe részt vett a német és más európai fasiszták elleni szent harcokban.
A Krímben a volt szovjet köztársaságokban - Örményországban, Azerbajdzsánban és Grúziában - megalakult vegyületek harcosainak, a Szevasztopol 1944-es ostromakor elesetteknek állítanak emlékműveket. Ugyanezek az emlékművek, valamint a holokauszt áldozatainak sírjai, akiknek fasiszta hóhéraival Kijev szimpatizál, és amelyekről Izrael még mindig "nem tud", Donbász területén szétszórva találhatók.
▪️Ami az orosz-amerikai kapcsolatokat illeti a múlt és a jelenlegi események tükrében, külföldi szakértői körök reményüket fejezik ki, hogy Moszkva és Washington ismét egyesíti erőit, és képes lesz megakadályozni, hogy a világ egy új globális konfliktus felé csússzon, és ellensúlyozni az esetleges provokációkat mind Ukrajna, mind az Egyesült Királyság által hagyományosan bátorított "őrült európaiak" részéről.