Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Гендер в деталях avatar
Гендер в деталях
Гендер в деталях avatar
Гендер в деталях
Зупинись — вшануй.

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
11.05.202507:35
«Ого, ви жінка!»: професійна реальність сьогодення жінок в авіації

👩‍✈️61-річна Марія Пернія-Діґінґс — пілотеса старшого рангу. За роки кар’єри вона чула різні реакції від пасажир_ів: від вигуків «Ого, ви жінка!» після приземлення — до захоплених «Жіноча сила!» від мандрівниць. Утім, жоден із цих коментарів вона не вважає доречним.
«Це чудово. Люди справді підтримують. Але мені не подобається, коли мене змушують почуватися інакшою», — каже Марія Пернія-Діґінґс.

❗️Статистика ж віддзеркалює всю соціальну стигматизацію. Попри десятиліття ініціатив у Великій Британії лише 6,5% від загальної кількості пілот_ів є жінками. У США пілотеси складають 5–8% від загальної кількості комерційних пілот_ів; тим часом, в Індії ця цифра становить понад 15%, що є радше результатом швидкого зростання авіаційного сектору країни, а не ініціатив.

🤬 В авіаційній галузі вперто вкорінене упередження про гендерні ролі. Згадаймо зображення авіаційних професій у кіноіндустрії: жінка грає бездоганну й турботливу бортпровідницю, а чоловік — серйозного й розумного пілота. Авіакомпанії так само використовували ці стереотипи для маркетингу. Наприклад, до недавнього часу компанія Virgin Atlantic будувала свій бренд на працевлаштуванні лише привабливих бортпровідниць.

❤️Компанія EasyJet впроваджує заходи, що спрямовані на подолання професійних стереотипів. У планах — збільшити частку пілотес до 7,5%. Хоча ця цифра може здатися низькою, для галузі вона вже є підставою для обережного оптимізму. Самі пілотеси відзначають позитивні зміни: зокрема, матерям стало легше поєднувати роботу з родинним життям, адже тепер вони можуть планувати свої зміни самостійно.

Саме такі історії слугують нагадуванням про нагальну потребу у змінах. Модернізації уніформ і перегляд правил щодо зачісок та макіяжу — лише мала частина на шляху до викорінення стереотипів у авіації.
10.05.202510:33
Помилки бувають чоловічі і жіночі? Радниця з гендерних питань розповіла про стереотипи в армії

📲Кожен раз, коли жінка в армії припускається помилок, радниці з гендерних питань Збройних сил України Оксані Григор'євій телефонують і скаржаться. Про це вона повідомила під час конференції hromadske «Війна жіночого роду».

«За кожен випадок, де "накосячила" жінка, мені особисто дзвонять. "А я вам говорив. А ви "топили", щоб її поставили командиром, а вона от така-сяка, таке зробила". Я така: "Стоп, стоп, стоп. Вам сказати, скільки чоловіків зробили отаке-то?". Це стосується і навчань зокрема», — розповіла Оксана Григор’єва.


❗️Посадовиця наголосила, що це підтверджує існування щодо стереотипів про жінок в армії. Хоча вже навіть випустили методичку для командирів, у якій розписані всі міфи і стереотипи на гендерну тематику.

📈Попри офіційне декларування рівних прав, на практиці жінки в армії досі змушені доводити свою компетентність більше, ніж чоловіки, стикаючись із системними упередженнями навіть щодо звичайних помилок, які в чоловіків вважають «частиною служби». Нагадаємо, за даними міністерства оборони, станом на 1 січня 2025 року в ЗСУ служать понад 70 000 жінок. У відомстві наголосили, що вони мають рівні з чоловіками права на обіймання посад, кар’єрне зростання та військові звання.
09.05.202515:49
Акторки та актори Молодого театру виступили з протестом наприкінці вистави.

Вони вимагають негайного звільнення Андрія Білоуса, якого звинувачують в сексуальному насильстві до акторок та студенток
09.05.202510:35
Пулітцерівська премія 2025: лауреатки серед журналісток, науковиць і мисткинь

Колумбійський університет оголосив лауреат_ів Пулітцерівської премії 2025 року. Серед 23 номінацій жінки здобули одинадцять нагород.

🗞За служіння суспільству — Кавіта Сурана, Ліззі Прессер, Кассандра Харамійо, Стейсі Кренітс, за серію репортажів «Life of the Mother»
🗞За роз'яснювальний репортаж — команда The New York Times, зокрема Крістіна Ґолдбам, за серію репортажів «How the U.S. Lost Afghanistan»
🗞За висвітлення місцевих новин — команди The Baltimore Banner та The New York Times, зокрема Аліса Дзю й Джессіка Ґаллахер, за серію розслідувань «Baltimore’s Overdose Crisis»
🗞За художню критику — Александра Ланге, за матеріал «Designing Cities for Families»
🗞За редакційний коментар — команда The Houston Chronicle, зокрема Шерон Штайман, Ліса Фалькенберг і Лія Бінковіц, за проєкт «Dangerous Crossings»
🗞За карикатуру й коментар — Енн Тельнес, за добірку ілюстрованих робіт, що вирізняються політичною проникливістю, редакційною точністю та суспільною значущістю

📚За книгу з історії Сполучених Штатів — Едда Л. Філдс-Блек, за «Combee: Harriet Tubman, the Combahee River Raid, and Black Freedom During the Civil War»
📚За книгу з історії Сполучених Штатів — Кетлін Дювал, за «Native Nations: A Millennium in North America»
📚За біографію або автобіографію американського автора — Тесса Голз, за «Feeding Ghosts: A Graphic Memoir»
📚За поетичний твір — Марі Гоу, за «New and Selected Poems»

🎶За видатний музичний твір — Сюзі Ібарра, за композицію «Sky Islands»

Пулітцерівська премія — одна з найпрестижніших відзнак у журналістиці, літературі, театрі й музиці США. Заснована 1917 року Джозефом Пулітцером на базі Колумбійського університету, премія охоплює понад 20 номінацій і включає грошову винагороду від 10 до 15 тисяч доларів.
08.05.202513:31
Боротьба Трампа з «гендерним божевіллям» триває: постраждають трансгендерні військові

Верховний суд США підтримав указ адміністрації Трампа щодо заборони служби трансгендерних військових у збройних силах. Це призведе до звільнення тисячі чинних військових та припинення їх рекрутингу.

📄 20 січня 2025 року Дональд Трамп підписав указ, що скасував положення про дозвіл трансгендерним військовослужбовцям служити в армії. Відповідно, це рішення скасовує політику адміністрації Байдена, яка раніше дозволила службу відкрито. Попередньо Трамп вже наголошував на тому, що боротиметься з «гендерним божевіллям», а також виступатиме за визнання лише двох статей.

❗️Правозахисні організації Lambda Legal та Human Rights Campaign Foundation назвали рішення Верховного суду «руйнівним ударом по трансгендерних військових, які вже довели свою здатність і відданість захисту нації».

Це рішення стало черговим кроком у низці ініціатив адміністрації Трампа, спрямованих на обмеження прав ЛГБТІК+ спільноти. І викликає закономірне запитання: які наслідки це матиме далі?
11.05.202512:02
«Я нікому не скажу, але знаки будуть»

, – жартує керівниця медіанапрямку Гендер в деталях Ірина Дєдушева і долучається до збору Руху Veteranka до Дня матері.

І сьогодні один із таких знаків — дуже особливий👇

Цьогоріч Ірина вперше святкує День матері вже в новому статусі – жінки, яка чекає дитину у воєнній країні.

У статусі жінки, яка попри втому, страхи і тривоги — продовжує працювати, триматися, вірити і допомагати.

Сьогодні вона долучається до збору Руху Veteranka не просто як гендерна експертка чи волонтерка. А як майбутня мама. Бо турбота — це не лише про дитячий одяг і колискові. Це і про броню, і про пікапи, і про генератори для тих, хто захищає наше майбутнє.

Тож вітайте Іру донатом!

Міні-банка Ірини — це 10 000 грн на спільну мету.

Ми збираємо 2,5 млн грн на техніку для її підрозділу: пікапи, генератори, обладнання — все, що дає нашим захисницям точність, швидкість і перевагу.

Цей збір — не лише про авто.

Він про силу кожної жінки: бути сміливою, ніжною до своїх дітей та нещадною до ворогів.
Пам'ять про Маргариту Половінко — мисткиню і операторку дронів

Маргарита Половінко — художниця і військова Другого механізованого батальйону 3 ОШБ загинула 5 квітня 2025 року. Вона була важливою фігурою для багатьох в мистецькому середовищі України. Учора, 10 травня, в київській галереї «The Naked Room» завершився тиждень пам'яті, присвячений їй. Тоді ж висадили ситуаційну клумбу.

«Ситуаційна клумба» — мистецький проєкт трьох художниць, він являє собою висаджування квітів та імпровізованих клумб в різних громадських місцях. Кожна клумба — пам'ять про загиблих. Є квіти, присвячені конкретним людям, є — анонімні історії втрат.

Пам'яті Маргарити Половінко висадили 31 кущ маргариток. Число обрано не випадково: загиблій військовій був 31 рік.

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
10.05.202509:03
Заступника директора найбільшого європейського фестивалю звільнили через звинувачення у домаганнях

📌 У Франції звільнили керівника театрального фестивалю в Авіньйоні Пʼєра Жендроно. Він залишить посаду 13 червня. Театральний фестиваль в Авіньйоні — один із найвпливовіших сценічних форумів Європи, що щороку збирає десятки тисяч глядачі_в.

❗️У 2024 році на адресу театру надійшло девʼять скарг про сексуальне та гендерно зумовлене насильство. Декілька з них стосувалися Жендроно.

Також Міністерство культури Франції отримало анонімні скарги від двох жінок щодо нібито сексуальних домагань з боку Жендроно. Після проведення розслідування його провини не було доведено, та наявність звинувачень вплинула на атмосферу в команді і призвела до недовіри.

🔗 Нагадаємо, що в Україні досі точиться дискусія щодо домагання до студенток та акторок з боку викладача та режисера театру Андрія Білоуса. На відміну від Франції, де сам факт численних скарг став підставою для звільнення, в Україні — навіть наявність доказів не призводить до реальних наслідків.

Підтримайте акторів та акторок Молодого театру задля відставки Андрія Білоуса!
Маркетинг, який дійсно працює на жіночу аудиторію
09.05.202509:04
Протести проти феміциду в Стамбулі: вбивство 34-літньої жінки викликало обурення по всій країні

❗️5 травня сотні жінок вийшли на акцію протесту у Стамбулі. Причиною стало вбивство Бахар Аксу її колишнім чоловіком. Вранці того ж дня він разом зі своїми друзями спробував викрасти її та силоміць посадити в машину. Коли вона почала чинити опір, він вистрілив у неї з вогнепальної зброї. Жінка загинула на місці інциденту, внаслідок отриманих травм.

Цей випадок викликав національне обурення і хвилю гніву в соціальних мережах. Учасниці акції пройшлися маршем солідарності до місця вбивства. Також вони зачитали заяву, в якій засуджують постійні випадки феміцидів. Вони підкреслили, що вбивство сталося на одній з найважливіших вулиць Стамбула, що свідчить про загроженість жінок навіть у громадських місцях.

Феміцид — одна з найбільш застарілих та руйнівних соціальних проблем Туреччини. За даними платформи «Ми зупинимо феміцид», від початку цього року у Туреччині від феміциду загинуло вже близько 98 жінок.

❗️У даних також йдеться, що 2024 рік став найсмертоноснішим роком за всю історію спостережень як за феміцидами, так і за «підозрілими» смертями жінок.
Україна без бойових генералок: у чому причина

В Україні досі немає бойових генералок. Про це повідомила радниця з гендерних питань ЗСУ Оксана Григорʼєва.

«У нас багато жінок були в армії саме на тилових посадах — фінансистки, юристки, логістика. Вони мали звання полковника і мають їх нині. Тобто, вони не генералки. Якщо я подивлюсь кар'єрне зростання хлопців, які прийшли в 14 році, і тих дівчат, які прийшли в 14 році, — хлопці вже сьогодні бойові генерали. А ті дівчата переважно залишились на тих самих посадах», — повідомила радниця з гендерних питань ЗСУ.


Попри те, що жінки проходять навчання і здобувають необхідну кваліфікацію, їх часто не включають до списків на підвищення. Оксана Григор'єва також підкреслила, що чоловіки «зі скрипом» віддають керівні позиції.

Це ще раз доводить: без цілеспрямованої політики рівності та прозорих механізмів просування ми продовжуватимемо втрачати цінні кадри — не тому, що вони не готові, а тому, що їм не дають шансу

Фото: Анатолій Назаренко / hromadske
11.05.202510:28
Бути матірʼю – це важка праця. Бути матірʼю під час війни – це титанічна, надпотужна і просто космічна робота.

Жінки, які, попри воєнні виклики, продовжують ставити своїх дітей на ноги – справжні героїні. Це люди, які заслуговують чути це щодня. А сьогодні особливо.

Гортайте карусель та надсилайте наші листівки всім жінкам, для кого це може бути важливо почути та відчути вашу підтримку.
10.05.202513:34
👩‍⚕️ Операції, які рятують частіше — проведені жінками: дослідження

Жінки-хірурги рятують життя частіше. Масштабне дослідження, що охопило понад 2,3 мільйона операцій у США, показало: пацієнти, яких оперували жінки, мали менший ризик померти або повторно потрапити до лікарні.

🔎 Основні результати:
— Смертність у перші 3 місяці після операції була нижчою у пацієнт_ок жінок-хірургів (2,6% проти 3%);
— У пацієнт_ок було також менше ускладнень (12,2% проти 12,8%) і повторних госпіталізацій (7,3% проти 7,7%);
— За рік після операції ці зв’язки зберігалися: пацієнт_ки жінок-хірургів мали вищі шанси на виживання, а пацієнт_ки — ще й менше ускладнень і візитів до лікарні.

❗️Попри це, жінки проводять у 15 разів менше операцій, ніж чоловіки-хірурги.

📌 Науковці уточнюють: результати стосуються пацієнтів віком 65–99 років, тому для молодших пацієнтів статистика може відрізнятися.
10.05.202507:34
Напередодні Дня матері work.ua опублікували вакансію.

Подивіться, скільки навичок має мати та, чия праця часто лишається непомітною…

Тішимося, що українські бізнеси підсвічують роль жінок в складній доглядовій щоденній роботі 🥰
🎬 🇬🇧 Документальну стрічку про українських парамедикинь покажуть на фестивалі у Великій Британії

💁🏻‍♀️«Куба&Аляска» — документальний фільм, що розповідає історію українських жінок-парамедикинь, увійшов до конкурсної програми престижного Sheffield DocFest у Великій Британії.

У центрі стрічки — дві військовослужбовиці на псевдо Куба і Аляска. Вони, як і багато українських захисників та захисниць, переживають спільну історію: що довше вони на передовій, тим тоншою стає для них нитка зв’язку із цивільним життям, друзями, родинами.

🎥Стрічка пропонує новий, неочікувано особистий і навіть іронічний погляд на війну — через історії жінок, які рятують життя на фронті. Як зазначає режисер Єгор Трояновський, попри велику кількість документальних фільмів на цю тему, йому хотілося знайти інший кут — ближчий до саміх учасник_ів бойових дій, з живими емоціями та гумором.

Кінофестиваль входить до десятки найвпливовіших документальних подій у світі й відомий фокусом на політичні та соціальні теми.
09.05.202507:33
Каліцтво жіночих статевих органів досі існує: ВООЗ закликає вжити термінових заходів

🤬У деяких країнах досі практикують каліцтво жіночих геніталій (англ. female genital mutilation — FGM). Зокрема, в Африці і країнах Азії та Близького Сходу. За статистикою, станом на на 2021 рік було відомо про 600 тисяч випадків каліцтв у Європі. Сьогодні ця цифра лише збільшується.

❗️ВООЗ опублікувало нові рекомендації щодо запобігання цій практиці та забезпечення науково обґрунтованої допомоги жертвам. Директор установи, лікар Паскаль Аллотей зазначив, що видалення або травмування частин жіночих статевих органів є серйозним порушенням прав дівчат і ставить під загрозу їхнє здоров'я. Такі процедури зазвичай проводять до досягнення статевої зрілості.

Нова настанова ВООЗ рекомендує професійні кодекси поведінки, які забороняють медичним працівникам виконувати подібні операції. Зокрема, наголошується на необхідності навчання медичних працівників для профілактики. Завдяки делікатним комунікаційним підходам медичні працівники можуть ефективно відмовляти у проханнях про проведення каліцтва, одночасно інформуючи людей про серйозні та довгострокові ризики. Саме медичні працівники можуть повпливати на громадську думку та відіграти вирішальну роль у запобіганні практики каліцтву жіночих статевих органів.

FGM — це не лише психологічна травма, а й форма гендерного насильства, яка вимагає негайної глобальної реакції.
02.05.202515:02
Десерт «Каринська»: як українська гастрономія вшановує забутих мисткинь

🍰 Українські кондитер(к)и створять десерт на честь Варвари Каринської — модельєрки з Харкова. Про це повідомив підприємець Всеволод Поліщук.

«Кілька місяців тому я написав, що пора забувати імперські назви, що у Львові меренговий десерт давно носить ім’я “Прийма-Богачевська”. І що пора б так зробити на всеукраїнському рівні», — розповів Поліщук.

🍴Розробкою нового десерту займатимуться кухар Євген Клопотенко та кондитерка Мирослава Новосад. Вони працюватимуть над рецептурою нового меренгового десерту, який отримає назву «Каринська».

🧁Аби кожен заклад міг підтримати ідею вшанування української мисткині, процес приготування десерту розмістять у відкритому доступі.

Варвара Каринська — дизайнерка одягу, авторка сценічних костюмів для кіно та балету, володарка премії «Оскар» (1948) — за дизайн костюмів до фільму «Жанна д'Арк». Завдяки ініціативі, «Каринська» стане не лише десертом, а знаком пам’яті й присутності української культури у повсякденному
11.05.202509:01
Міноборони спрямувало майже чверть мільярда на речове забезпечення військовослужбовиць

🪖Центральне управління розвитку матеріального забезпечення Міністерства оборони України розробило низку предметів жіночого речового майна та затвердило відповідні технічні специфікації, які вже доступні на цифровому порталі «Партнер МОУ». Зокрема, білизна та топ, костюм літній польовий, демісезонна білизна натільна, білизна для холодної погоди (сорочка зимова та кальсони зимові). Також затверджено дві моделі модульних бронежилетів, спеціально розроблених для жінок.

📌У рамках подальшого вдосконалення речового забезпечення було проведено військові (дослідні) випробування зимових вітровологозахисних курток і штанів, розроблених для жінок. За підсумками випробувань отримано позитивні відгуки, і наразі триває опрацювання відповідних технічних специфікацій.

«За 2024–2025 роки закупівельна агенція Міноборони “Державний оператор тилу” придбала жіночого одягу на суму понад 230 млн грн. Ми системно змінюємо підхід до речового забезпечення, розширюючи асортимент та впроваджуючи нові вимоги, що відповідають анатомічним особливостям жінок. Міноборони зобов’язане забезпечити наших захисниць якісним, адаптованим до реальних умов служби одягом»

— наголосив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

Нагадаємо, за даними міністерства оборони, станом на 1 січня 2025 року в ЗСУ служать понад 70 000 жінок.
10.05.202512:03
Додаток Flо звинувачують у продажі інтимної інформації: подано колективний позов

🤯 Додаток Flo, який відстежує менструальний цикл жінок, звинувачують у продажі персональних даних своїх користувач_ок у колективному позові. Користувач(к)и додатку подали до суду в Каліфорнії на Flurry, Flo Health Inc., Google і Meta за звинуваченнями в тому, що додаток розповсюджує їхню особисту інформацію.

🙅‍♀️ Головна позивачка Теша Гаміно стверджує, що як тільки вона відкриває додаток, Flo починає збирати приватну інформацію, включаючи місцезнаходження, стать, день народження, дату менструації, сексуальну активність та наміри щодо вагітності.

💵 За словами позивачки, Flo ділиться інтимною інформацією сотень мільйонів своїх користувачів з такими інтернет-гігантами, як Google і Facebook. Додаток нібито отримує прибуток, використовуючи ці дані для маркетингу.

«Цільова реклама керується персональними даними користувачів і використовує складні алгоритми, які інтерпретують персональні дані для визначення найбільш ефективної реклами для окремих користувачів. Серйозність цих порушень конфіденційності даних неможливо переоцінити», — йдеться в колективному позові.


⚖️ Компанія мобільної аналітики Flurry погодилася виплатити 3,5 мільйона доларів, щоб врегулювати претензії щодо незаконного поширення даних з додатку для відстеження менструального циклу. Користувач(к)и додатку заявили, що хоча сума врегулювання є «значно меншою», ніж вони сподівалися, це був мудрий крок з огляду на важке фінансове становище компанії. Вони заявляють, що продовжуватимуть вимагати відшкодування збитків від Flo, Google і Meta.

💔 Ця ситуація ставить під сумнів не лише дотримання законодавства, а й саму ідею безпеки цифрових просторів, у яких жінки сподіваються відстежувати стан свого здоров'я. Натомість їхню вразливість перетворюють на продукт для маркетингових кампаній.

❗️ Це не перший випадок, коли практику збереження конфіденційності даних в додатку Flo ставлять під сумнів. В січні Федеральна торгова комісія США (FTC) звинуватила компанію в тому, що вона передавала інформацію про здоров'я користувачів постачальникам послуг з аналізу даних, хоча пообіцяла своїм користувач(к)ам, що буде захищати їхню приватність.

«Окрім порушення обіцянок користувачам додатку Flo, розкриття Відповідачем інформації порушило декілька власних умов про надання послуг або використання третіми особами», — йдеться у скарзі FTC.


📌 Згідно з угодою Flo з FTC, додаток повинен отримувати дозвіл користувач_ок перед тим, як ділитися їхніми особистими даними, а також провести незалежну перевірку своєї політики конфіденційності.
10.05.202505:59
«Давно не чекаю повернення до «нормального життя». Я усвідомлю, що війна і постійна допомога фронту – це наша нова реальність. І ми або усвідомлюємо це всі, або помираємо (не просто програємо)», — зазначила наша Ірина Дєдушева.

І це справді так. Наша реальність — саме така. Долучайтесь донатами до збору на 5 автівок для військових на Харківському, Куп'янському, Донецькому, Курахівському, Запорізькому напрямках.

Банка тут.

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання.
09.05.202512:00
🌍 Жінки зі Шрі-Ланки та Танзанії змінюють правила гри в туризмі

💁🏻‍♀️У двох регіонах, де домінують чоловіки в туризмі, жінки не просто увійшли в гру — вони її переписали. У Шрі-Ланці та Танзанії з’являються готелі, повністю керовані жінками, які не лише пропонують якісний сервіс, а й руйнують гендерні стереотипи у традиційно чоловічій індустрії.

🏨 Так, наприклад, готель Amba Yaalu (Шрі-Ланка), розташований на манговій плантації біля озера Кандалама, став першим у країні, де весь персонал — жінки. Його очолює Джівантхі Адіккарі, яка понад 20 років працювала в туризмі, спостерігаючи, як менш досвідчені чоловіки отримують підвищення раніше за неї. Зараз вона керує командою з 75 жінок, включно з кухарками, прибиральницями та навіть охоронницями — колишніми військовими. Готель також проводить навчальні програми для жінок із сільських районів, допомагаючи їм здобути нові навички та економічну незалежність.

🏨 А Dunia Camp у Серенгеті (північний захід Танзанії) — єдиний в Африці сафарі-табір, повністю керований жінками. Його менеджерка Петроніла Моша розповідає, що спочатку було складно переконати жінок працювати в дикій природі, але зараз вони не лише успішно справляються з фізичними навантаженнями, а й отримують найвищі оцінки від гостей серед усіх 17 таборів групи Asilia. Завдяки Dunia Camp частка жінок у компанії зросла з кількох осіб до 30%.

💪 Ці ініціативи демонструють, як жінки можуть успішно працювати в туризмі, навіть у складних умовах, і надихають інших на зміни. Ці бізнеси — не лише про туризм. Це про перерозподіл можливостей у суспільствах, де довго здавалось, що жінкам там не місце .
У Львові в пам'ять про парамедикиню Ірину Цибух проведуть «ЧекаFest»

1 червня у Львові у Шевченківському гаю проведуть «ЧекаFest» у пам'ять про загиблу Ірину («Чеку») Цибух.

Ірина Цибух — журналістка, парамедикиня, активістка. Вона загинула під час ротації на Харківщині 29 травня 2024 року.

«Ти говорила про пам’ять, рік тому і сама стала нею. Змиритися і прожити цю втрату неможливо. Ми обрали дію. Пам’ять як дієслово. Для багатьох українців, і для нас життя поділилось на до і після твоєї втрати. За рік ми помітили, що Іра навіть після життя вплинула на дуже багатьох людей і насамперед на нас. Ми стали іншими завдяки їй, ми подорослішали завдяки їй. Її стовпи цінностей стоять непохитно та стають дороговказом для багатьох»

— зазначили організатор_и.

Організували фестиваль молодший брат Ірини Юрій Цибух, співачка Марина Круть, співзасновниця ініціативи «Вшануй» Катерина Даценко, координаторка акції на підтримку полонених Іванна Грищенко та інші.

09:00 — загальнонаціональна хвилина мовчання
30.04.202513:33
Від першої особи: VR-досвід змушує чоловіків інакше подивитися на домагання

📌Італійські науков_ці створили віртуальну реальність, яка дає чоловікам змогу прожити досвід жінки, що пізно ввечері їде в метро й стикається із небажаними залицяннями. Метою експерименту було спонукати чоловіків не лише утримуватись від подібної поведінки, а й активно реагувати, якщо вони бачать, що хтось чіпляється до жінок. Серед групи науков_ців були представни_ки кафедри філософії Болонського університету, Дослідницької ради Інституту когнітивних наук і технологій та Департаменту когнітивних наук Університету Мессіни.

🚇У дослідженні взяли участь 36 молодих чоловіків. У віртуальній реальності вони керували аватаром жінки, яка прямувала на вечірку та їхала в метро пізно увечері. Половина з них стикалася з негативними коментарями на кшталт: «Агов, чому б тобі не посміхнутися?», до інших звертались нейтрально, наприклад: «Котра година?».

📋Результати показали, що на нейтральні запитання учасники відповідали приблизно у половині випадків. У групі з негативними коментарями лише один учасник відповів, до того ж агресивно. Більшість пояснила свою стриманість тим, що грали за жінку і якби були в чоловічому образі, то реагували б упевненіше. Ті, хто пережив віртуальне чіпляння, після експерименту відчували огиду та гнів.

Експеримент доводить, що віртуальний досвід може стати інструментом емпатії та змінити уявлення про роль спостерігача у ситуаціях домагань
Показано 1 - 24 из 556
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.