МС
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
ТУ
Труха⚡️Україна
НВ
Николаевский Ванёк
ЛП
Лачен пише
МН

МІНЕНЕРГО

Новости и СМИ
Офіційний канал Міністерства енергетики України
Рейтинг TGlist
32.41
0.43
ТипПубличный
Верификация
Верифицированный
Доверенность
Не провернный
РасположениеУкраїна
ЯзыкДругой
Дата создания каналаJan 23, 2023
Добавлено на TGlist
Jul 25, 2023

Статистика Телеграм-канала МІНЕНЕРГО

Подписчиков

7 976

24 часа
5
-0.1%Неделя
15
-0.2%Месяц
96
-1.2%
25.04.2025
7 976
5

Индекс цитирования

14

Упоминаний1Репостов на каналах0Упоминаний на каналах1
25.04.2025
0-

Среднее охват одного поста

4 312

12 часов1 614
54.6%
24 часа4 312
240%
48 часов1 327
93.3%
25.04.2025
4 312
3 044

Вовлеченность (ER)

0.71%

Репостов3Комментариев0Реакций30
25.04.2025
0%-

Вовлеченность по охвату (ERR)

15.89%

24 часа0%Неделя
4.64%
Месяц
4.76%
25.04.2025
0%-

Охват одного рекламного поста

1 227

1 час36529.75%1 – 4 часа27422.33%4 - 24 часа53443.52%
25.04.2025
1 056
171
Подключите нашего бота к каналу и узнайте пол аудитории этого канала.
Всего постов за 24 часа
6
Динамика
1

Последние публикации в группе "МІНЕНЕРГО"

Герман Галущенко обговорив з Держсекретарем Великої Британії з енергобезпеки допомогу українському енергосектору

На полях Саміту з енергетичної безпеки в Лондоні Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з Державним секретарем Великої Британії з питань енергетичної безпеки та досягнення нульових викидів Едом Мілібендом.

Обговорили поточну ситуацію в українському енергосекторі, заходи з подолання наслідків атак рф та підтримки стабільної роботи енергосистеми. Міністр подякував за підтримку з боку Великої Британії, зокрема:

🔸84 гуманітарні вантажі (1 250 тонн) - електростанції резервного живлення, габіони, комплектуючі до генераторів, газове обладнання та інше устаткування, необхідне для відновлення енергооб’єктів після російських атак;
🔸понад 100 млн євро внеску до Фонду підтримки енергетики України.

Окрему увагу приділили напрямкам співпраці для протидії росії та зменшення впливу агресора на світових енергетичних ринках.

📲Більше за посиланням
⚡️ Герман Галущенко обговорив з єврокомісаром Деном Йоргенсеном питання енергетичної безпеки

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з Комісаром ЄС з питань енергетики та житлового господарства Деном Йоргенсеном. Сторони зустрілися у Лондоні в межах Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки.

📌 Обговорювалася ситуація в українській енергетиці з огляду на російські прицільні атаки, потреби енергосектору та напрямки взаємодії з ЄС для посилення стійкості української енергосистеми. Особливу увагу у цьому контексті було приділено сфері електроенергетики та газовій галузі.

Герман Галущенко наголосив на важливості повної відмови Європи від російських енергетичних ресурсів, зауваживши, що питання енергетичної безпеки безпосередньо залежить від диверсифікації джерел постачання.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з Лаурою Лохман напрямки співпраці з США в енергетиці

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з виконувачкою обов’язків помічника Державного секретаря з енергетичних ресурсів США Лаурою Лохман. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки, який триває у Лондоні.

Очільник Міненерго ознайомив представницю Сполучених Штатів з поточною ситуацією в українській енергетиці та загрозами, пов’язаними з російською військовою агресією.

📌 Міністр наголосив на необхідності посилення захисту енергооб’єктів, зокрема силами протиповітряної оборони, яка є найефективнішим засобом захисту.

Також обговорювалися напрямки співпраці у газовій галузі та атомній енергетиці, які дозволять посилити енергетичну безпеку України.
🇺🇦🇧🇪 Герман Галущенко обговорив з міністром енергетики Бельгії допомогу для підтримки енергетичної стійкості України

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром енергетики Бельгії Матьє Біє. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки.

📍 Головне із зустрічі:

Очільник Міненерго ознайомив колегу з поточним станом української енергосистеми потребами галузі з огляду на атаки росії, підготовку до майбутнього опалювального сезону.

Герман Галущенко подякував Бельгії за підтримку, що надається українському енергосектору з початку повномасштабного вторгнення рф, та модернізації енергетичної інфраструктури, зокрема впровадженню децентралізованих систем опалення та електропостачання, передачі мобільних котлів для лікарень і комунальних підприємств у межах проєкту BE-Relieve Ukraine, який триватиме до кінця 2028 року.

Сторони обговорили питання та радіаційної безпеки, пов’язані з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції - української ЗАЕС.
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣5️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
🇺🇦🇯🇵 Герман Галущенко обговорив з державним міністром закордонних справ Японії підтримку українського енергосектору

У межах Саміту Міжнародного енергетичного агентства з енергетичної безпеки, що триває у Лондоні, міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з державним міністром закордонних справ Японії Хісаюкі Фуджі.

Очільник Міненерго подякував японській стороні за допомогу у подоланні наслідків російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури України, зокрема — за підтримку, що надається через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Серед обладнання, наданого Японією, — трансформатори, габіони, газові турбіни, високовольтне устаткування, автотранспорт та комп’ютерна техніка.

📌 Під час зустрічі сторони обговорили подальшу співпрацю у сферах гідроенергетики та атомної енергетики. Окремо акцентовано на необхідності гарантування ядерної та радіаційної безпеки, враховуючи тривалу окупацію Запорізької АЕС та атаки рф на підстанції, критично важливі для роботи українських АЕС.

Також ішлося про розширення співпраці у сфері новітніх технологій. Зокрема, обговорено можливості залучення японського досвіду та рішень до процесу відновлення і модернізації українського енергосектору.
Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору

Україна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.

Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.

💬 «Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань. Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером. Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну», - наголосив Микола Колісник.

Головне із зустрічі:

🔹 Наголошено на важливості чистої атомної енергетики в енергетичному міксі України. Сторони вже мають значні досягнення у співпраці зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» зі спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 

🔹 Українська сторона висловила подяку шведській стороні за надане обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.

🔹 Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою взяли участь у бізнес-форумі «Україна – Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».

🔹 Обговорено напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України. 
Герман Галущенко обговорив з міністром Великої Британії у справах Європи питання енергетичної безпеки

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з державним міністром у справах Європи, Північної Америки та заморських територій Міністерства закордонних справ Великої Британії Стівеном Дауті.

Ключовими темами зустрічі стали:
🔸Питання енергетичної безпеки України та європейського континенту.

🔸 Загрози ядерній та радіаційній безпеці, пов’язані з військовими діями росії на території України, зокрема атаки на підстанції, що є критичними для роботи атомних електростанцій, а також окупація рф ЗАЕС.

❗️Герман Галущенко подякував британській стороні за підтримку, що надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення.

Ознайомив колегу із заходами, що здійснюються для відновлення пошкоджених об’єктів.
⚡️ Герман Галущенко в Лондоні виступив на саміті МЕА, присвяченому енергетичній безпеці

Диверсифікація джерел постачання і співпраця з партнерами є невід’ємними складовими енергетичної безпеки. Це засвідчив досвід України, здобутий за три роки безперервних російських атак на об’єкти енергетики.

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко під час виступу на панельній дискусії в рамках Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про майбутнє енергетичної безпеки, що триває у Лондоні.

💬 «Існує три основі принципи енергетичної безпеки, а саме: передбачуваність, співпраця та можливість диверсифікувати постачання. У випадку України ми не знаємо, який енергетичний об’єкт буде атакований росією сьогодні чи завтра – чи то генерація, чи підстанція, чи це буде видобуток газу. Але дуже важливо те, що без двох інших принципів – співпраці та можливості диверсифікації постачання, – вижити майже неможливо», - зазначив він.

Герман Галущенко наголосив, що саме співпраця з партнерами допомогла українській енергосистемі втримати стійкість на початку повномасштабного російського вторгнення, коли об’єднана енергосистема України від’єдналася від енергосистем Росії та Білорусі.

📲 Більше за посиланням
⚡️ Міністри енергетики України і Франції обговорили співпрацю для відновлення енергосектору і поглиблення співробітництва в атомній галузі

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром промисловості та енергетики Французької Республіки Марком Ферраччі. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки, який триває у Лондоні.

Очільник Міненерго подякував Франції за допомогу, що надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення, зокрема надане енергетичне обладнання, а також внески до Фонду підтримки енергетики України.

Сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі, зокрема реалізацію розпочатих проєктів з постачання обладнання для АЕС.
Міністерство енергетики продовжує стратегічне партнерство  із Міжнародним енергетичним агентством

☑️ Під час робочого візиту Міністра Германа Галущенка до Лондону та зустрічі з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства Фатіхом Біролем укладено важливу Спільну робочу програму на 2025–2026 роки.

Програма передбачає надання підтримки Україні щодо посилення енергетичної безпеки, післявоєнного відновлення та реконструкції з одночасними інвестиціями в перехід до «зеленої» енергії.

Міністерство енергетики України високо цінує експертну підтримку та рекомендації фахівців МЕА, які допомагають відновлювати та реформувати український енергосектор.

💬 «Співпраця з Міжнародним енергетичним агентством має важливе значення для України. Ми високо цінуємо експертну підтримку та рекомендації фахівців МЕА, які допомагають відновлювати та реформувати український енергосектор відповідно до принципів енергетичної переходу та зеленої трансформації. Нова робоча програма співпраці дозволить нам поглибити це співробітництво», - зазначив Герман Галущенко.

📲 Більше за посиланням
💡 Україна продовжує курс на розбудову децентралізованої енергосистеми – Герман Галущенко

Україна залишається відданою меті побудови стійкої, децентралізованої та сталої енергетичної системи, що забезпечить енергетичну незалежність та посилить енергетичну безпеку України.

На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час заходу «Створення стійкої та децентралізованої енергетичної системи для наступної зими та майбутнього», що відбувся у Лондоні за сприяння Міжнародного енергетичного Агентства (МЕА) та Уряду Великої Британії.

📌 Очільник Міненерго нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення росії енергосистема України продемонструвала вражаючу стійкість і зараз пройшла вже третю воєнну зиму в умовах безпрецедентних ворожих атак. Це стало можливим завдяки сотням технічних рішень і унікальному досвіду українських енергетиків.

За його словами, розвиток розподіленої генерації – це теж одне з рішень, яке дійсно допомагає енергосистемі виживати.

Герман Галущенко зазначив, що в Україні наразі затверджено паспорти енергетичної стійкості регіонів — практичний інструмент для оцінки ризиків, картографування місцевої генерації та планування мереж, що можуть працювати як у складі об’єднаної енергосистеми, так і автономно. Завдяки їм кожна область знає, яку генерацію вона має встановити, де розташовані майданчики для підключення нових обʼєктів.

💬 «Децентралізована генерація - чи то відновлювані джерела енергії, чи газові установки - з військового погляду досить складна ціль. Росіянам складніше знищити стільки децентралізованих об’єктів по країні. Навіть з цими тисячами дронів або тисячами ракет, які вони використовують щодня. Тож це дуже важливо, адже це також питання безпеки постачання», - наголосив очільник Міненерго.

Герман Галущенко подякував МЕА за доповіді та рекомендації щодо напрямів, які дозволять посилити енергетичну стійкість України, серед яких, зокрема, поради щодо розвитку децентралізованої генерації, протидії російському енергетичному терору, розвитку відновлюваних джерел енергії.
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 2️⃣4️⃣ квітня

💡 ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ


Відновлювальні роботи на пошкоджених енергооб’єктах продовжуються. Вживаються  необхідні заходи для забезпечення сталої роботи енергосистеми після попередніх обстрілів енергетичної інфраструктури. 

Триває активна підготовка обладнання до наступного опалювального сезону, а також періодів підвищеного навантаження у літній період. 

❗️ Закликаємо споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у пікові години споживання вранці і ввечері. Це допомагає знизити навантаження на систему.

⚛️ СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧 Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.11 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
⚡️ Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузі

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом компанії Urenco – комерційним директором Лораном Оде, віце-президентом з маркетингу та продажів Майклом Брайантом, директором з урядових справ ЄС Хідде Баарсом, керівником відділу по роботі з урядом Емілі Айзекс.

Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів (збагаченого та природного гексафториду урану), необхідних для роботи українських атомних електростанцій.

Герман Галущенко подякував представникам Urenco та Уряду Великої Британії за поточну співпрацю та внесок у забезпечення енергетичної безпеки України і стабільну роботу енергосистеми.

📌 Міністр наголосив, що атомна генерація відіграла ключову роль у стабільному проходженні вже третьої воєнної зими в умовах російських атак на українську енергетику.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року НАЕК «Енергоатом» та Urenco підписали контракт про постачання збагаченого уранового продукту для українських АЕС.

У липні 2024 року НАЕК «Енергоатом» та консорціум міжнародних банків уклали кредитну угоду на суму 181 млн фунтів стерлінгів під гарантію Уряду Великої Британії для забезпечення виконання договору між НАЕК «Енергоатом» та Urenco з питань закупівлі ядерного палива.

Домовленості передбачають постачання ядерних матеріалів до 2035 року з можливістю пролонгації контракту до 2043 року.
Вітаємо в команді Міненерго Олександра Павліченка — нового заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Уряду 18 квітня 2025 року.

📌 До призначення на посаду очолював Державну службу експортного контролю України.

Олександр Павліченко — фахівець з міжнародного права, має значний досвід у сфері міжнародної діяльності, державної служби та дипломатичної роботи.

Рекорды

15.01.202511:12
8.3KПодписчиков
01.02.202517:14
1367Индекс цитирования
05.12.202423:59
97.3KОхват одного поста
01.01.202523:59
58.8KОхват рекламного поста
19.08.202423:59
850.00%ER
05.12.202423:59
1183.88%ERR

Развитие

Подписчиков
Индекс цитирования
Охват 1 поста
Охват рекламного поста
ER
ERR
OCT '23JAN '24APR '24JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Популярные публикации МІНЕНЕРГО

Вітаємо в команді Міненерго Олександра Павліченка — нового заступника Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Уряду 18 квітня 2025 року.

📌 До призначення на посаду очолював Державну службу експортного контролю України.

Олександр Павліченко — фахівець з міжнародного права, має значний досвід у сфері міжнародної діяльності, державної служби та дипломатичної роботи.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з єврокомісаром Деном Йоргенсеном питання енергетичної безпеки

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з Комісаром ЄС з питань енергетики та житлового господарства Деном Йоргенсеном. Сторони зустрілися у Лондоні в межах Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки.

📌 Обговорювалася ситуація в українській енергетиці з огляду на російські прицільні атаки, потреби енергосектору та напрямки взаємодії з ЄС для посилення стійкості української енергосистеми. Особливу увагу у цьому контексті було приділено сфері електроенергетики та газовій галузі.

Герман Галущенко наголосив на важливості повної відмови Європи від російських енергетичних ресурсів, зауваживши, що питання енергетичної безпеки безпосередньо залежить від диверсифікації джерел постачання.
💡 Міжнародна допомога: Україна отримала додаткові вантажі енергообладнання з Литви, Польщі та Бельгії

За координації Міністерства енергетики України підприємства енергетичного сектору протягом 14-18 квітня 2025 року отримали ще 11 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою 271,7 тонни. Серед донорів – партнери з Литви, Польщі та Бельгії.

Серед наданого устаткування, зокрема, трансформатори, генератори, спецтехніка, електротехнічне обладнання. Відповідну допомогу було розподілено між енергетичними підприємствами. 

📲 Більше за посиланням
⚡️ Міністри енергетики України і Франції обговорили співпрацю для відновлення енергосектору і поглиблення співробітництва в атомній галузі

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з міністром промисловості та енергетики Французької Республіки Марком Ферраччі. Сторони зустрілися на полях Саміту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо майбутнього енергетичної безпеки, який триває у Лондоні.

Очільник Міненерго подякував Франції за допомогу, що надається українському енергосектору з перших днів повномасштабного російського вторгнення, зокрема надане енергетичне обладнання, а також внески до Фонду підтримки енергетики України.

Сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі, зокрема реалізацію розпочатих проєктів з постачання обладнання для АЕС.
⚡️ Герман Галущенко обговорив з керівництвом Urenco продовження співпраці в атомній галузі

Під час робочого візиту до Лондона міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з керівництвом компанії Urenco – комерційним директором Лораном Оде, віце-президентом з маркетингу та продажів Майклом Брайантом, директором з урядових справ ЄС Хідде Баарсом, керівником відділу по роботі з урядом Емілі Айзекс.

Сторони обговорили поточні питання співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Urenco, зокрема щодо постачання в Україну ядерних матеріалів (збагаченого та природного гексафториду урану), необхідних для роботи українських атомних електростанцій.

Герман Галущенко подякував представникам Urenco та Уряду Великої Британії за поточну співпрацю та внесок у забезпечення енергетичної безпеки України і стабільну роботу енергосистеми.

📌 Міністр наголосив, що атомна генерація відіграла ключову роль у стабільному проходженні вже третьої воєнної зими в умовах російських атак на українську енергетику.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року НАЕК «Енергоатом» та Urenco підписали контракт про постачання збагаченого уранового продукту для українських АЕС.

У липні 2024 року НАЕК «Енергоатом» та консорціум міжнародних банків уклали кредитну угоду на суму 181 млн фунтів стерлінгів під гарантію Уряду Великої Британії для забезпечення виконання договору між НАЕК «Енергоатом» та Urenco з питань закупівлі ядерного палива.

Домовленості передбачають постачання ядерних матеріалів до 2035 року з можливістю пролонгації контракту до 2043 року.
Вебінар: Як стати постачальником для Фонду підтримки енергетики України

Фонд підтримки енергетики України під егідою Секретаріату Енергетичного Співтовариства запрошує потенційних постачальників взяти участь у вебінарі, присвяченому процедурі закупівель та роботі платформи для проведення тендерів у рамках Фонду.

📅 Дата: п’ятниця, 28 березня 2025

⏰ Час: 16:00 – 17:00 (за Києвом) / 15:00 – 16:00 (CET)

🌍 Формат: онлайн

🔗 Реєстрація: https://www.energy-community.org/events/2025/03/UESF_Procurement.html

Програма вебінару
1️⃣ Представлення Агенту із закупівель
2️⃣ Огляд ключових принципів співпраці та умов участі постачальників у тендерах
3️⃣ Розбір тендерної документації та вимог до постачальників
4️⃣ Демонстрація платформи для закупівель
5️⃣ Сесія запитань і відповідей

Ця сесія орієнтована на всіх постачальників, які бажають взяти участь у процедурах закупівель, що фінансуються Фондом. Учасники отримають повний огляд підходу до закупівель та покрокову інструкцію щодо ефективної взаємодії з процесом.
post.reposted:
Zelenskiy / Official avatar
Zelenskiy / Official
17.04.202513:23
Вже третю зиму повномасштабної війни всім нам вдалося пройти без блекауту, усім разом. Було складно, було багато загроз, відключень, втрат. Але Україна зберегла свою енергосистему – об’єднану, робочу. І це надзвичайно важливе досягнення нашого народу, саме народу. Багатьох людей, які захищають енергооб’єкти, відновлюють їх після ударів, ремонтують – і навіть під обстрілами, – будують те, що треба для захисту, забезпечують роботу електростанцій, мереж – усієї нашої енергетики. Сотні тисяч українців постаралися, щоб Україна не втратила енергетику.

Звісно, це не означає, що загрози вже немає. Знаємо, до чого готується Росія. Є дані від наших спецслужб, від розвідки. Зараз – і напередодні Великодня, і після нього – можливі нові удари Росії. Ми будемо й надалі захищати нашу країну, нашу енергетику. Але цей захист – не тільки в ракетах ППО, не тільки військові його забезпечують. Всі, хто сумлінно та якісно працює в кожній громаді, у кожній нашій області, – усім ми вдячні за те, що Україна зі світлом, Україна відновлюється.

Подякував сьогодні за це нашим енергетикам і відзначив державними нагородами.
04.04.202512:37
До уваги енергетичних компаній!
 
Інформуємо про можливість взяти участь у Бізнес-ярмарку UKRAINE RECOVERY CONFERENCE 2025 (
#URC2025), що відбудеться 10-11 липня 2025 року.

Енергетичні компанії, які працюють в секторі енергетики або відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) і прагнуть заявити про себе на міжнародному рівні, встановити стратегічні партнерства, залучити фінансування для своїх інвестиційних проєктів, можуть подати заявку на участь.

Подати заявку можна за посиланням: https://forms.gle/n6JaNNqkcJo4fQz17.

📌 Дедлайн 20 квітня 2025 року.

Деталі про умови відбору можна дізнатись тут: https://cutt.ly/8rp5UO5Q
 
Конференція з відновлення України (URC) – це щорічний міжнародний захід, спрямований на координацію зусиль міжнародної спільноти щодо відбудови України. У 2025 році конференція відбудеться 10-11 липня в Римі, Італія.
⚡️ Міністри енергетики України і Молдови обговорили співпрацю для забезпечення енергетичної безпеки обох країн

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з міністром енергетики Республіки Молдова Доріном Жунгієту.

Окрему увагу було приділено питанням енергетичної безпеки обох країн, розвитку альтернативних маршрутів постачання газу, постачанню електроенергії, інтеграції енергетичних ринків. Сторони відзначили необхідність координації співпраці з ЄС.

📌 Молдовська сторона висловила зацікавленість у використанні українських підземних газових сховищ для формування запасів газу для власних потреб.

Також обговорювалися питання співпраці у сфері електроенергетики та можливі напрямки допомоги України у забезпеченні електропостачання споживачів Молдови. Було відзначено важливість збереження лімітів ENTSO-E для можливостей імпорту електроенергії до України та Молдови з європейських країн.

Сторони відзначили готовність до продовження співпраці в енергетиці, зокрема для досягнення спільних цілей євроінтеграції.
Інвестиції в енергетику та співпраця в газовій галузі: Україна і Греція поглиблюють партнерство
 
Заступник міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч з грецькою делегацією на чолі із заступником Міністра закордонних справ Греції Анастасіосом Хатзівасіліу.

Участь у зустрічі також взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Греції в Україні Пантеліс Александрос Дімітракопулос, спеціальний уповноважений Міністерства закордонних справ Греції з питань України Спірідон Ламбрідіс, а також представники українських енергетичних компаній.

Обговорили:
🔸 Напрямки співпраці для посилення енергетичної стійкості України, інвестиції в енергетику та співпрацю у питаннях транспортування та зберігання газу. 
🔸 Використання українських ПСГ для зберігання газу для потреб сусідніх країн.
🔸 Представники Греції акцентували на продовженні підтримки України в процесі відновлення після російської агресії. 
🔸 Участь грецьких партнерів  міжнародних конференціях - URC, яка відбудеться в Італії та ReBuild у Польщі.
🔸 Адаптацію українського законодавства до норм ЄС

📲 Більше за посиланням
Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору

Україна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.

Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.

💬 «Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань. Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером. Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну», - наголосив Микола Колісник.

Головне із зустрічі:

🔹 Наголошено на важливості чистої атомної енергетики в енергетичному міксі України. Сторони вже мають значні досягнення у співпраці зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» зі спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 

🔹 Українська сторона висловила подяку шведській стороні за надане обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.

🔹 Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою взяли участь у бізнес-форумі «Україна – Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».

🔹 Обговорено напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України. 
Ісландія посилює підтримку України у відновленні енергетичної інфраструктури

Заступник міністра енергетики України Роман Андарак провів онлайн-зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісландії в Польщі, а також в Україні, Болгарії та Румунії Фрідріком Йонссоном.

Сторони обговорили можливі напрямки поглиблення співпраці в енергетичній сфері, а також допомогу Ісландії у відновленні українського енергосектору після російських атак.

🔸  З початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала з Ісландії 15 вантажів з енергетичним обладнанням загальною вагою близько 162,6 тонни. 

🔸 Ісландія готова спрямувати до України додаткове енергетичне обладнання. 

💬 «Важливе значення також мають внески до Фонду підтримки енергетики України, який на сьогодні є найшвидшим механізмом закупівель для потреб енергетичних компаній. Ми дякуємо Ісландії за відповідні транші, загальна сума яких до Фонду складає понад 5,6 мільйона євро», - сказав Роман Андарак.

Також сторони обговорили можливість вивчення українськими фахівцями ісландського досвіду у напрямку геотермальної енергетики, спільної реалізації пілотних проєктів та навчання за відповідними програмами.

📲 Більше за посиланням
Міненерго затвердило Антикорупційну програму на 2025-2027 роки

Антикорупційна програма визначає ключові корупційні ризики у діяльності Міністерства та передбачає заходи для їх мінімізації або усунення. 

Програма охоплює ключові напрями:
🔸 кадрова політика
🔸 фінансовий контроль
🔸 запобігання конфлікту інтересів
🔸 прозорість закупівель
🔸 управління ресурсами
🔸 ефективний розгляд повідомлень про порушення

Антикорупційна програма передбачає навчальні заходи для співробітників, створення додаткових механізмів контролю, а також посилений моніторинг і оцінку її виконання.

📲 Більше за посиланням
📌 Уряд уточнив правила звітності для видобувних компаній

За ініціативи Міністерства енергетики Кабінет Міністрів уточнив вимоги до звітів про платежі видобувних компаній на користь держави та звітів про отримані державою платежі з метою приведення у відповідність до норм Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» (ІПВГ) та вимог міжнародного Стандарту ІПВГ.

Зокрема, тепер компанії мають зазначати, чи належить кінцевий бенефіціар до політично значущих осіб.

Також введено нову форму звіту — про обсяги видобутку за регіонами. Крім того, звіти тепер можуть включати платежі в натуральній формі, а також деталізацію податків (рентна плата, плата за землю, екоподаток) по громадах.

Ці зміни мають зробити видобувну галузь більш відкритою та підзвітною, що сприятиме боротьбі з корупцією, покращенню інвестклімату та діалогу з громадськістю й владою.
⚡️У Міненерго обговорили поглиблення співпраці з польським бізнесом для відновлення і розвитку українського енергосектору

В Міненерго відбулася зустріч заступника міністра енергетики України Романа Андарака і представників польських та українських енергетичних компаній, під час якої обговорювалися питання співпраці у відновленні і подальшому розвитку українського паливно-енергетичного сектору.

У зустрічі взяли участь перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Павел Коханович, директор Польської агенції інвестицій у Києві Карол Кубіця, а також представники компаній обох країн. 

Сторони обговорили моделі державно-приватного партнерства та інвестування  у пріоритетні напрямки енергетичного сектору, зокрема виробництво критичного енергообладнання, розвиток розподіленої генерації та ВДЕ, впровадження технологій smart grid та систем зберігання енергії.

💬 «Ми зацікавлені у співпраці в напрямах виробництва енергетичного обладнання, логістики, виконання ремонтних робіт. Також реалізуємо масштабні проєкти із впровадження та підтримки відновлюваних джерел енергії. Активно вивчаємо польський досвід», – зазначив Роман Андарак.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено перспективам поглиблення співпраці в електроенергетичній та газовій галузях – зокрема торгівлі електроенергією, транспортування та зберігання газу – у контексті інтеграції України до енергетичних ринків Європейського Союзу.
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.
Cookie

Мы используем файлы cookie для улучшения вашего опыта просмотра. Нажав «Принять все», вы соглашаетесь на использование файлов cookie.