Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ЯВ - Язичницький Вісник avatar

ЯВ - Язичницький Вісник

Вісник доби Язичницького Ренесансу
Наш ютуб-канал - https://youtube.com/@pagan_visnyk?si=oRM0oig8PhCEDtDN
По всім питанням звертатись до @Azrayar
Рейтинг TGlist
0
0
ТипПубличный
Верификация
Не верифицированный
Доверенность
Не провернный
РасположениеУкраїна
ЯзыкДругой
Дата создания каналаЛист 05, 2023
Добавлено на TGlist
Квіт 18, 2024
Прикрепленная группа

Рекорды

17.04.202523:59
2.4KПодписчиков
31.05.202423:59
500Индекс цитирования
08.04.202523:59
750Охват одного поста
09.04.202520:23
509Охват рекламного поста
21.03.202523:59
24.78%ER
08.04.202523:59
31.15%ERR

Развитие

Подписчиков
Индекс цитирования
Охват 1 поста
Охват рекламного поста
ER
ERR
ЛИП '24ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

Популярные публикации ЯВ - Язичницький Вісник

18.03.202511:48
Сотворив на алтар свій кумир Віщого Бога.

Для замовлення подібного писати @RyzhyiRusich

ЯВ #ідоли
28.03.202506:43
Ритуальне служіння Чорнобогу передбачає очищення. Очищення від невігластва, від хибних переконань, від лжевчень. Очищення від усіх прив'язаностей, залежностей та перепон на шляху до духовного розвитку, пізнання Божественного та єднання з Божественним.
Наші уявлення про Божественне важливі для катафатичного богослів'я, для пізнання Ликів, Образів, під Якими Божественне являє Себе у бутті. Однак від них необхідно позбуватися, коли ми намагаємося пізнати Джерело.
Меч Суртра розрубує Світове дерево Іґґдрасіль не тільки через нестримну руйнівну Силу Богів Хаосу, але й через необхідну умову існування Життя - Смерть того, що віджило.

ЯВ
Адміністрація Язичницького Віснику вітає усіх одновірців зі Святим Днем Весняного Рівнодення!

Слава Сонцю!
Слава Рідним Богам!


ЯВ
18.03.202515:24
Характерною рисою слов'янської іконографії Богів, особливо на західнослов'янському просторі, є багатоголовість. Свентовит зображувався з чотирма головами, відоме зі Збруцького ідола зображення Велеса має три лики, ідол Ругевита описувався як семиликий. Безумовно, така символіка пов'язана як із сакральною нумерологією (4 лики як символ чотирьох сторін світу, 3 голови як символ влади над Трьома Світами), так із всевіданням, всезнанням, баченням усього світу (світів).
Подібна іконографія відома також кельтам, еллінам, римлянам та індусам, що може свідчити про спільне індоєвропейське походження традиції створювати багатоголові кумири.

ЯВ
07.04.202514:00
Автентична NS символіка,
одяг та книги, що відображають
дух епохи.

Збережи частинку історії
разом з
RADICAL_ SH8P 👈🏻
Скіфам були відомі шаманство та екстатичне сп'яніння, викликане димом коноплі. Подібне використання психоактивних речовин для досягнення екстазу відомо також і спорідненим зі скіфами іранцям, і саме іранська назва коноплі слугує в Центральній Азії та і Сибірі для опису містичного сп'яніння. Відомо, що кавказькі народи, а особливо індоєвропейці осетини, зберегли архаїчні скіфські міфо-релігійні пласти. А концепція потойбічного у ряду кавказьких народів близька до ірано-арійської, зокрема, в тому, що стосується проходження померлих по тонкому, як волосина, мосту, міфу про Світове Дерево, чия вершина торкається неба і з-під якого б'є чарівне джерело (все це - характерна для шаманізму символіка). Також у гірських племенах було розвинене чаклунство: важливу роль у суспільному житті мали віщуни, ясновидці та некроманти-психопомпи, які могли супроводжувати померлих у Нижній Світ, впадаючи в транс.

ЯВ #шаманізм
23.03.202508:22
Для людини традиційного світогляду життєво важливим є знання міфів. Будучи пізнаним міф дарує можливість розуміти сакральну історію походження речей, що дозволяє магічним чином мати над ними владу. Відтворення міфу через ритуал є вихід із часу профанного у час міфічний, священний, у якому людина стає співучасником дій Богів, Предків та героїв.
Варто розуміти, що пізнання міфологічне протистоїть пізнанню логічному, а осмислення світу через міф передбачає його переживання - дію екзистенційного характеру, яка дозволяє відчувати світ як ієрофанію - прояв священного.
У данному контексті особливо важливою є поезія, той священний акт, який своїми чарами єднає арійських ріші, еллінських поетів, давньоруських співців, скальдів Скандинавії та німецьких мінезингерів. Поезія - ключ до таємної брами міфу, дар Віщого Бога.

ЯВ
25.03.202507:07
Боротьба Громовика (як активної іпостасі Уранічного Патріарха) та Віщого Бога Смерті НЕ може бути прирівнена до коханих авраамізмом сюжетів боротьби "добра" зі "злом". Натомість цей міф розкриває парадигмальний теомахічний зв'язок Двох "сторін" амбівалентного Священного (і Божественного):
Світле Священне - уранічні, солярні і ряд метеоролігчних ієрофаній, Космос, Верхній Світ, а також нерідко Цей Світ .
Темне Священне - хтонічно-акватичні, лунарні і демонічні ієрофанії, Хаос, Нижній Світ - Інший Світ (і нерідко Інше в цілому).

ЯВ
Міф сам по собі не є ні добрим, ні злим, моральні оцінки неприпустимі по відношенню до нього. Функція міфу — демонструвати зразки і, таким чином, надавати сенс (священний сенс!) світу і людському існуванню. Саме завдяки міфу поняття реальності, цінності, трансцендентності поступово виявляють свою суть. Розповідаючи, як світ був створений, міфи відкривають, як і чому були створені ті чи інші речі і за яких обставин. Походження світу, космогонія, стає частиною антропогонії, вплітаючись як у колективну священну історію (походження того чи іншого народу/племені/раси, професійної групи чи таємного окультного товариства) чи у священну історію походження особистості. Генеалогія, яка коріниться у Божественному, освячує людське буття і космологію, даруючи усвідомлення себе у світі як, водночас Божественної Сутності, здатної ритуально творити і руйнувати (тим самим долучаючись до Божественних космогонічних та есхатологічних актів), так і частини Божественної біокосмічної Єдності, явленої у Природі.

ЯВ #теологія
Сьогодні розповімо про одного з найвідоміших князів-волхвів Русі - Всеслава Брячиславича, також відомого як Всеслав Чародій.
Він народився близько 1029 року і помер 14 квітня 1101 року, був єдиним представником полоцького роду Рюриковичів, який правив у Великому князівстві Київському.
«Повість минулих літ» повідомляє, що мати народила Всеслава «від волхвування» (в присутності волхвів) і що він мав родиму пляму, на якій носив пов'язку; за іншими даними, Всеслав народився «в сорочці» і носив частину плаценти на собі як амулет.
Дитина, що народилася в «сорочці», вважалася чарівником. Присутність волхвів під час народження Всеслава співвідноситься з чаклунським посвяченням, з винятково ранньою ініціацією князя як чаклуна.
Водночас у літописі йдеться про його релігійне благочестя: «О кресте честный! Понеже к тобѣ вѣровах, избави мя от рва сего». Це лише означає, що не стільки Всеслав був віруючим християнином в очах літописця, скільки сам літописець мав потребу представити його таким.

ЯВ
25.03.202514:26
Ми знову й знову повертаємося до теми метафізики маски у традиційному суспільстві, коли, в свою чергу, традиційні суспільства знову й знову повертаються до містерій у масках.
Маска дозволяє розкрити людині нелюдське у ній - демонічне, Божественне, Інше. Розкрити той прихований потенціал перевертництва, який прихований за маскою людини.
Нерідко ритуальне переодягнення відбувається у час святкування Нового року. Тоді особи в масках можуть символізувати входження у світ Богів і Предків і їх священні дії, як це було на початку часів, щоб відновити світ, освятити його Божественною присутністю та очистити.

ЯВ
У сучасному світі є три види магії: язичницька (власне, єдина справжня магія), псевдомагія (гадалки-оракули, гороскопи і подібне), а також техномагія. І якщо псевдомагія у всіх своїх видах є не більше ніж прояв глибокого невігластва загальнолюдей, то техномагія є посяганням на Природу. На Життя і на Смерть.
Виведені з пробірок вовченята вже не є частиною Священного Природи. Вимерлі види, як і загиблі в ході історії народи, у Царстві Чорнобога, не в руках людини. Мертве має бути мертвим, техно-некромантія плює на вівтар Смерті, всім своїм єством показуючи глибоку зневагу до Божественного.
Однак все далі видно як загальнолюдина захлинається від технологій.
Колись Суртр спалить Іґґдрасіль.

ЯВ
17.03.202515:02
Мірча Еліаде у своїй праці "Трактат з історії релігії" виділяв такі основні релігійні значення дерева у культах рослинності:
а) комплекс камінь—дерево—вівтар (жертвенник), що представляв собою реальний мікрокосм на найдавніших стадіях релігійного життя (Австралія; Китай — Індокитай — Індія; Фінікія — Егейське море)
б) дерево як образ Космосу (Індія; Месопотамія; Скандинавія тощо)
в) дерево — космічна теофанія (Месопотамія; Індія; Егейське море)
г) дерево — символ життя, невичерпної плодовитості та абсолютної реальності; його зв'язок з Великою Богинею або символікою води (наприклад, Якса); дерево, отожнюване з джерелом безсмертя («Древо Життя») тощо
д) дерево — центр світу та опора Всесвіту (у тюрків, скандинавів та інших)
е) містичні зв'язки між деревами та людьми (антропогенні дерева; дерево як вмістилище душ предків; одруження дерев; роль дерева в ритуалах ініціації тощо)
ж) дерево — символ воскресіння рослинності, символ весни та «оновлення» року (наприклад, «травневе дерево»)

ЯВ #ієрофанії
Плач Ярославни являє себе на сторінках «Слова» як язичницьке заклинання, магічний ритуал. Княгиня звертається зовсім не до християнського бога, а до Природи у різних Її Проявах:
СвЂтлоє и тресвЂтлоє слънце!
ВсЂмъ тепло и красно єси:
чему, господине, простре горячюю свою лучю
на ладЂ вои?
Въ полЂ безводнЂ жаждею имь лучи съпряже,
тугою имъ тули затче?


На Дунай прагне княгиня полетіти зегзицею за живою водою, необхідною, щоб оживити воїна після того, як мертвою, цілющою водою, джерелом якої виступає в «Слові» Каяла, будуть стягнуті рани. В основі фольклорних мотивів живої і мертвої води лежать не лише міфологічне знання про животворчу сутність води, про воду як еквівалент крові, але й відома слов'янам водна магічна практика — чародійство (чара — посудина).

ЯВ
Ритуал змушує людину розширити межі своїх можливостей, усвідомити своє місце поруч з Богами, Предками та міфічними героями, щоб бути здатним здійснювати їхні дії. Прямо чи опосередковано, але міф сприяє «возвишенню» людини. Це стає ще більш очевидним, оскільки в архаїчних суспільствах декламація міфологічних текстів залишається прерогативою небагатьох. У будь-якому випадку той, хто розповідає міф, зобов'язаний довести своє покликання і пройти підготовку у старійшин. Випробуваний повинен обов'язково відрізнятися своїми мнемонічними здібностями, своєю уявою чи літературним талантом. Так вихід за межу певного буттєвого стану відбувається і на суспільному рівні - міф дозволяє ініціанту стати посвяченим, містом. Перехід від одного суспільного стану до іншого, до наступної вікової групи чи сімейного положення (весілля) так чи інакше супроводжуються ритуальними дійствами, праобразом яких є Божественні Діяння.

ЯВ
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.