Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мінветеранів України avatar
Мінветеранів України
Мінветеранів України avatar
Мінветеранів України
Ми оптимізували систему!

🔸За останній місяць Департамент цифрового розвитку та трансформації Міністерства та експерти Офісу підтримки ветеранської політики очищували дані в Реєстрі. Тому для багатьох ветеранів та ветеранок посвідчення учасника бойових дій підтягнулося в Дію.

Щоб воно з’явилося і у вас — просто вийдіть із Дії та ще раз авторизуйтесь у застосунок.

👉 Що потрібно зробити:

1️⃣Зайти в Дії у розділ “Меню” та натиснути “Вийти”
2️⃣Авторизуватись повторно
3️⃣Додати посвідчення ветерана в розділі “Документи” - прогортайте всі документи в Дії та натисніть Додати документ.

☝️Це важливий крок на шляху до зручної цифрової взаємодії ветеранів із державою. Далі — більше.

Якщо посвідчення не додалось, то зверніться в службу підтримки Дії.
Ветерани та ветеранки з інвалідністю можуть навчитись керуванню на спеціалізованих авто за кошти Мінветеранів

Як це зробити – розповідаємо

🔸Водіння авто у сучасному світі стає необхідністю зокрема і для ветеранів та ветеранок з інвалідністю. Адже це не лише про практичні навички водіння, а й забезпечення їх мобільності, незалежності та інтеграція в активне життя.

Тож Мінветеранів відшкодовує вартість навчання керуванню на спеціалізованих авто.

🔸Хто може скористатися

✅ ветерани та ветеранки війни
✅ члени їхніх сімей
✅ члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
☝️Та мають з інвалідність (незалежно від причин її отримання), які мають медичні показання до керування транспортними засобами.

🔸Де доступне навчання
За інформацією МВС, наразі функціонують 16 спеціалізованих автошкіл у 14 регіонах, з них 7 – на базі закладів освіти системи МВС.

🔸Як подати заявку – деталі на нашому сайті
18.04.202511:02
Нові можливості після служби: в Україні відбувся онлайн-ярмарок вакансій для ветеранів й ветеранок

🔸Захід став унікальною платформою для об'єднання зусиль держави, бізнесу та громадянського суспільства заради спільної мети — допомогти ветеранам війни знайти роботу, освіту та підтримку для започаткування власної справи.

🔸У ярмарку взяли участь 250 ветеранів з усієї країни, освітні установи, державні служби та рекрутингові платформи, а також понад 20 українських роботодавців з різних секторів: культура, інженерія, будівництво, енергетика, банківська справа, харчова промисловість, ІТ, транспорт та логістика. Вони представили свої політики, дружні до ветеранів, наявні вакансії, можливості для навчання та підвищення кваліфікації, а також переваги роботи у їхніх організаціях.

Представники Work.ua та robota.ua поділилися стратегіями пошуку роботи та порадами, як ветерани можуть максимально ефективно використовувати онлайн-інструменти.

🔸Ветерани й ветеранки також мали можливість поділитися своїми історіями, надихнутися успіхами побратимів, які вже знайшли своє покликання після служби.

Зі словами підтримки до учасників ярмарку звернулася й Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. Вона підкреслила важливість інтеграції ветеранів у цивільне життя через гідну роботу.

💬 «Цей захід — не просто платформа для пошуку роботи. Це наш крок назустріч людям, які віддали частину свого життя заради нашої свободи. Роботодавці, які долучаються до таких ініціатив, уже завтра отримують у свої команди сильних, мотивованих, надійних людей з унікальним досвідом подолання викликів. Але важливо не лише запрошувати ветеранів й ветеранок до співбесід, а й активно адаптовувати для них робочі місця: гнучкі графіки, менторські програми, психологічна підтримка. Це наша спільна відповідальність — допомогти їм інтегруватися в цивільне життя та реалізувати себе на повну. Дякую усім, хто долучився. Далі — більше!».

🔸Також на заході заступниця Міністра Юлія Кіріллова представила стратегічні напрямки роботи Мінветеранів.

Онлайн-ярмарок вакансій став чудовий прикладом того, як синергія державних, міжнародних та громадських зусиль може створити реальні можливості для наших Захисників і Захисниць.

ℹ Захід провела Міжнародна організація з міграції (МОМ) IOM Ukraine у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України, Український ветеранський фонд Мінветеранів, Міністерство економіки України та Державна служба зайнятості.

☝Якщо вашій компанії потрібна методичні поради щодо працевлашутвання можете ознайомитись за посиланням: https://mva.gov.ua/veteranam/metodichni-rekomendatsii-dlya-robotodavtsiv-z-organizatsii-pratsevlashtuvannya-ta-rozvitku-trudovih-vidnosin-z-veteranami-viyni-

☝Якщо вашій компанії потрібна підтримка у впровадженні рекомендацій, зверніться до Команди впровадження за посиланням: https://veteranfund.com.ua/grupy_vprovadzhennia/

Реалізується на виконання Стратегії ветеранської політики

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
Запрошуємо молодь стажуватись у Мінветеранів

🔷Хочете долучитися до формування ветеранської політики, отримати досвід державної служби та працювати над важливими для країни питаннями? Подавайтесь на участь у Програмі стажування молоді в Мінветеранів.

🔷Що це за Програма?

Це спільна ініціатива Мінветеранів та ГО “Ліга інтернів”, яка передбачає стажування молоді в Міністерстві з червня по грудень 2025 року.

🔷Що ви отримаєте

◾практичні навички роботи в Міністерстві
◾розуміння принципів держслужби
◾знання щодо формування державної політики

📲Як податися

◾Заповнити анкету за посиланням: https://minvet.interns.org.ua/
◾Пройти співбесіду

🗓Кінцевий термін подачі анкет – до 23:59 15 травня 2025 року.

Детальніше про вимоги до кандидатів та умови стажування: https://mva.gov.ua/prescenter/category/86-novini/startuvav-konkurs-na-stazhuvannya-u-minveteraniv-dlya-molodi

Маєте питання? Пишіть на liga.interniv@gmail.com або Громадська організація "Ліга інтернів".

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
16.04.202507:17
Підтримка ветеранського підприємництва має стати складовою бізнес-культури в Україні

🔷На Центральному вокзалі Києва запрацювала нова пекарня (франшиза популярних Lviv Croissants), яку відкрила родина військовослужбовця — це ще один приклад того, як на практиці втілюються Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів, одним з підписантів яких стала Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia.

🔷До повномасштабного вторгнення власник закладу вже мав кавʼярню на вокзалі, але під час його служби термін оренди завершився. Але Укрзалізниця не залишила бізнес Захисника без підтримки, а запропонувала йому нову, ще вигіднішу локацію у самому центрі конкорсу між Центральним та Південним вокзалами. Заклад інклюзивний та доступним для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

💬“Укрзалізниця стала одним із перших підписантів Принципів бізнесу дружнього до ветеранів та ветеранок та активними діями вже показує, яким має бути соціально відповідальний бізнес впроваджуючи їх. Ми щиро вдячні Укрзалізниці. Загалом Принципи підписало 43 найбільших компаній України і саме так бізнеси засвідчують підтримку ветеранів та їхніх близьких у всіх сферах своєї діяльності. Досвід ветеранів, їхня рішучість і наполегливість — це величезний капітал для компаній, які прагнуть бути не лише успішними, а й соціально відповідальними”, — зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юля Кіріллова.

🔷Голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський наголосив, що підтримка ветеранів є свідомим довгостроковим курсом компанії:

💬“Цей приклад – не виняток, а наш принцип. Від початку повномасштабного вторгнення понад 14 тисяч залізничників стали на захист України. Ця цифра показує не лише масштаб нашої участі у війні, а й нашу відповідальність за підтримку тих, хто ризикує своїм життям заради країни. Укрзалізниця продовжує виплачувати заробітну плату всім залізничникам, хто долучився до війська, і, звичайно ж, чекає на їхнє повернення, адаптує робочі місця, щоб якомога більше людей могли продовжити роботу в компанії. Цим не обмежуємось: прагнемо підтримати ветеранське підприємництво – ми готові й надалі виділяти локації на великих вокзалах для бізнесів ветеранів, військових та їхніх родин”.

🔷Закликаємо українські підприємства підтримувати Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів і ветеранок та створювати більше можливостей для їхнього професійного розвитку й реалізації.

🔗Якщо ваша компанія готова долучитися до ініціативи — повідомте про це у короткій формі.

🔗Якщо вашій компанії потрібна підтримка у впровадженні Принципів - зверніться до Команди впровадження.

🔷Підтримка ветеранів у бізнесі — це не лише про вдячність, але й про відповідальність, розвиток і майбутнє України.

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
Нагадуємо! Триває прийом заяв на Ветеранський спорт

📆 Реєстрація відкрита до 20 квітня включно.

🔸Учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю можуть отримати 1 500 грн на спорт у другому кварталі.

☝️Зверніть увагу! Якщо ви отримали кошти у першому кварталі та використали їх повністю або частково, то заявку у другому кварталі подавати не потрібно, кошти надійдуть вам автоматично.

☝️Якщо не витратили жодної гривні — гроші з вашої Дія.Картки повернулися до Мінветеранів, а участь у програмі припинена. Подайте заяву знову, щоб знову отримати кошти. Ця можливістьу же стала доступною.

🔸Як подати заяву у застосунку Дія:

1️⃣зайти у Дію 👉 сервіси “Ветеранський спорт”
2️⃣обрати Дія.Картку для виплат та надіслати заяву
3️⃣кошти надходитимуть автоматично через шість робочих днів після оформлення заявки на Дія.Картку.

🔸Де можна використати кошти?

У будь-якому спортивному закладі, який працює за кодом 7941 “Фізична культура”, 7997 “Клуби — заміські клуби, членство”.

📌Список спортивних закладів можна переглянути на сайті Мінветеранів https://mva.gov.ua/veteranam/erelik-zakladiv-sferi-fizichnoi-kulturi-i-sportu-sportivnih-zakladiv-ta-sportivnih-klubiv-yaki-zalucheni-do-uchasti-u--programi-veteranskiy-sport?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR79BqRyBmpFQobm-MIA-YBqG4i2lxOp0FN00-eYgi2K67ZUTIT1Dj2PMCr0ng_aem_gUJyuk-ZjI2WIiwalcJDfQ

📌Відповіді на найпоширеніші питання щодо програми тут https://mva.gov.ua/prescenter/category/86-novini/veteranskiy-sport-startuvala-programa-pidtrimki?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR7aqD0ZJagmQu70ELEO8XboRWgGpcypcrZrSeLYHnzsTN9HtpXWtodXqGFyRg_aem_hV8kG6dJ6oFLp3-lR3GYcg

ℹ️ Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерство цифрової трансформації України на виконання Стратегії ветеранської політики та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
З ініціативи першої леді України Олена Зеленська прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
22.04.202509:24
Як ветеранам війни та їхнім сім'ям отримати безоплатну правничу допомогу

🔸Держава гарантує ветеранам й ветеранкам, членам їхніх сімей, родинам полеглих Захисників і Захисниць України право на безоплатну правничу підтримку.

🔸Отримати послуги можна у державній мережі точок доступу до правничої допомоги по всій Україні, а також телефоном та онлайн

0 800 213 103 або через Telegram (+380677213103, бот LegalAidUkraineBot).

🔸Також працюють спеціальні консультаційні пункти у військових частинах, ТЦК та СП, госпіталях, ЦНАП, ветеранських просторах, громадських організаціях у багатьох областях України.

ℹ️ Детальніше – у слайдах
Від щирого серця вітаємо вас із Великоднем — святом перемоги життя над смертю, добра над злом, віри над відчаєм.

Сьогодні ці сенси звучать для нас особливо глибоко і по-справжньому особисто. Україна проходить через складні випробування, захищаючи право на свободу, життя, гідність і мир.

Нині, як і завжди в нашій історії, українці стоять у боротьбі за справедливість і свободу. Віримо, що наша нація, зберігаючи свою духовну силу, традиції і незламний характер, обов’язково переможе у цій боротьбі за незалежність і право на мирне життя.

Висловлюємо найщирішу вдячність кожному та кожній, хто стоїть на захисті України. Дякуємо нашим Захисникам і Захисницям, ветеранам, їхнім родинам — усім, хто боронить і підтримує державу. Ви — ті, завдяки кому ми можемо зустрічати Великдень із вірою у завтрашній день.

Нехай це свято принесе сили тим, хто в строю, зцілення тим, хто відновлюється, мир і тепло у кожну домівку. Нехай світло Христового Воскресіння укріпить нашу єдність, а спільна віра допоможе Україні відродитися ще сильнішою та переможною.

Христос Воскрес!
Слава Україні!
Чому для нас так важливо пам’ятати та вшановувати

Меморіалізація — основа нашої національної ідентичності. Особливо під час війни, коли країна зіштовхується з безліччю викликів, увічнення досвіду, героїзму та жертовності стає фундаментом майбутнього та допомагає зберегти зв'язок між поколіннями. Це також служить запобіжником від повторення помилок та фальсифікації історії.

🔷10 принципів меморіалізації, які допоможуть зберегти правду

1️⃣ Широка залученість

Важливо, щоб до вшанування пам'яті долучалися різні люди – військові та цивільні, місцеві громади, науковці, освітяни та інші групи. Потрібно запрошувати всіх зацікавлених взяти участь у цьому процесі.

2️⃣ Публічність та ясність

Коли створюються меморіали чи проводяться заходи з вшанування пам'яті, всі етапи – від планування до втілення – мають бути відкритими. Інформація має бути доступною, а процес участі – зрозумілим для всіх. Прозорість допомагає людям довіряти таким проєктам.

3️⃣ Правдивість

Розповіді про війну повинні спиратися тільки на перевірену інформацію. Важливо говорити правду, адже це про збереження гідності людей, про яких ми розповідаємо, і повагу до їхнього досвіду.

4️⃣ Інклюзивність

Війна зачепила все наше суспільство, тому важливо показувати різні історії та досвіди. Особливу увагу слід приділяти людям, чиї історії можуть залишитися непоміченими – вимушеним переселенцям, людям з інвалідністю та іншим групам.

5️⃣ Рівність

Усі, хто брав участь у війні або постраждав від неї, заслуговують на визнання відповідно до значущості їхніх вчинків. Ніхто не повинен бути забутим через своє походження, національність, стать чи віру.

6️⃣ Фаховість й доброчесність

Створенням меморіалів повинні займатися люди, які мають відповідні знання та досвід, поважають історію та розуміють свою відповідальність. Робота має бути якісною та ретельною.

7️⃣ Актуальність та своєчасність

Меморіали й пам'ятні заходи мають відповідати сучасності. Замість копіювання старих проявів меморіалізації важливо використовувати нові та доречні підходи.

8️⃣ Гуманність

Будь-які меморіальні прояви й ініціативи слід реалізовувати гуманно та з повагою до живих і полеглих. Неприпустимими є примус, формалізм чи виконання “для годиться”.

9️⃣ Етичність й екологічність

Це про те, що не слід створювати враження, що одні жертви чи подвиги важливіші за інші, а також потрібно бути уважними до вже наявних в українському суспільстві меморіальних практик.

🔟 Ідеологічна нейтральність

Меморіали не повинні просувати певні політичні ідеології, але мають підтримувати загальнолюдські цінності, демократію та міжнародне право.

🔷Правильне впровадження цих принципів допоможе створити гідну культуру меморіалізації, що зберігатиме правду про наше минуле для наступних поколінь.

🔗Підготовлено за матеріалами Український інститут національної пам'яті: https://uinp.gov.ua/memorializaciya/9-pryncypiv-memorializaciyi-yakoyu-mozhe-buty-pamyat-pro-viynu

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
16.04.202514:21
У трьох медзакладах Чернівецької області запрацювали простори турботи про ветерана

🔷Простори турботи про ветеранів продовжують з’являтися у все більшій кількості регіонів України. За ініціативи Мінветеранів нові осередки підтримки відкрилися у трьох медичних закладах Чернівецької області.

🔷У Просторах ветерани та їхні рідні зможуть дізнатися про програми з реабілітації, державні гарантії та можливості лікування, перекваліфікації й працевлаштування. А також отримуватимуть підтримку в оформленні або відновленні документів, правничі та психологічні консультації.

🔷Весь процес забезпечуватимуть фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, юристи, психологи, спеціалісти з пошуку роботи, капелани, волонтери. У разі потреби залучатимуть й інших.

🔷У відкритті взяли участь Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова зі своїм заступником Руслан Приходько.

💬«Сьогодні Україна бореться не лише за свою свободу, а й за право бути державою, де кожен та кожна, хто захищає країну, відчуває підтримку й турботу не лише на передовій, а й після повернення додому. Саме тому, підтримка ветеранів та ветеранок - це не одноразова допомога, а цілісна державна політика, заснована на вдячності, повазі й конкретних рішеннях.
Простори турботи — це конкретне рішення та приклад як спільними зусиллями держави, бізнесу та громадського сектору ми створюємо умови для гідної реабілітації та повернення до цивільного життя», — зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

🔷Простори турботи про ветерана вже працюють у лікарнях Хмельницької, Чернігівської, Дніпропетровської та Житомирської областей. Розширення мережі триває, і вже незабаром до неї долучаться нові регіони.

ℹ Проєкт кабінети «Простори турботи про ветерана» реалізується Мінветеранів на виконання Стратегії ветеранської політики, Міністерством охорони здоров'я України, Чернівецька ОВА, Житомирська ОДА, Чернігівська ОДА, Дніпропетровська ОВА та Хмельницька ОВА, за менеджерської підтримки Благодійного фонду Повернись живим та фінансової підтримки ПАТ Укрнафта.

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
15.04.202517:18
В Україні вперше відбувся навчально-тренувальний збір з джиу-джитсу для ветеранів та ветеранок — TMS PARA CAMP 2025. KARPATY I 🥋

🔷Ветерани та ветеранки з усієї країни кілька днів інтенсивно тренувалися з досвідченими тренерами, брали участь у відновлювальних сесіях та спільних активностях. Захід, організований TMS HUB за підтримки Мінветеранів та Фонд "МХП-Громаді", був спрямований не лише на фізичну, а й психоемоційну реабілітацію.

🔷Важливою частиною стали зустрічі з психологами та реабілітологами, які допомагали ветеранам знаходити шляхи відновлення. Водночас продовжувались тренування — боротьби було багато, але ще більше було підтримки й командного єднання.

🔷Щовечора учасники збиралися, щоб розповісти про враження й думки, які їх хвилюють — для багатьох це був перший після повернення з фронту досвід відкритого діалогу з іншими ветеранами.

🔷За ці кілька днів тренери напрацювали нові підходи до роботи з ветеранами. А учасники вдосконалили техніку бою і доєдналися до братерської спільноти, де кожен має голос і підтримку.

ℹТабір відбувся на виконання Стратегії ветеранської політики та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

З ініціативи першої леді України Олена Зеленська прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
14.04.202516:11
Ігри Ветеранів 2025 стартують!
Розпочато реєстрацію на Перший етап Регіональних відбіркових змагань🔥


Цього року ще більше можливостей для кожного, хто хоче випробувати себе, знайти нову силу та відчути командну єдність.

Ігри Ветеранів – це про витримку, взаємопідтримку, виклики і головне про спільноту, яка розуміє з пів слова.

У програмі зʼявились нові дисципліни, щоб кожен знайшов щось своє:
💪🏼 Кросфіт
🏓 Настільний теніс
🏐 Волейбол сидячи
👾 Кіберспорт

Перший етап Регіональних відбіркових змагань у Рівному:
🗓 3 травня — настільний теніс. Дедлайн реєстрації - до 30 квітня (включно)
🗓 4 травня — волейбол сидячи. Дедлайн реєстрації - до 30 квітня (включно)
🗓 17 травня — кросфіт. Дедлайн реєстрації до 10 травня (включно).

Всеукраїнські змагання відбудуться 28–30 листопада в Києві.

📍 Зареєструватися можна в кабінеті е-Ветеран: https://is.gd/obdz4j

До участі у регіональних змаганнях запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій.

До зустрічі на Іграх. Разом – ми сильніші!
Триває прийом заявок на нову грантову програму “Варто діяти”, яку реалізує Український ветеранський фонд Мінветеранів у партнерстві з Kernel та SKELAR

🔸Ветерани, їхні рідні та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть отримати грант від 500 000 до 1 500 000 грн на реалізацію свого бізнес-проєкту.

Передбачена також додаткова підтримка від партнерів.

☝️У пріоритеті — проєкти, під час реалізації яких буде створено додаткові робочі місця.

Дедлайн прийом заявок: 28 квітня 2025 року (до 18:00)
Оголошення переможців: 17 червня

❗️Зверніть увагу: грант не надаватиметься на ініціативи, що стосуються аграрної сфери, для них запланована окрема програма в червні.

ℹ️ Детальні умови конкурсу — на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-diiaty/
Встигніть подати заяву на Ветеранський спорт до 20 квітня!

🔸Учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю можуть отримати 1 500 грн на спорт у другому кварталі.

Важливо❗️
▪ Якщо ви вже отримували кошти в першому кварталі та використали їх повністю або частково — нову заяву подавати не потрібно. Кошти надійдуть автоматично.

▪ Якщо не витратили кошти — вони були повернені до Мінветеранів, і участь у програмі припинена. У такому разі подавайте нову заяву, щоб знову отримати виплату.

🔸Як подати заяву у застосунку Дія:

1️⃣зайти у Дію сервіси “Ветеранський спорт”
2️⃣обрати Дія.Картку для виплат та надіслати заяву
3️⃣кошти надійдуть автоматично через шість робочих днів після оформлення заявки

🔸Де можна використати кошти?

У будь-якому спортивному закладі, який працює за кодом 7941 “Фізична культура”, 7997 “Клуби — заміські клуби, членство”.

📌Список спортивних закладів можна переглянути на сайті Мінветеранів https://mva.gov.ua/veteranam/erelik-zakladiv-sferi-fizichnoi-kulturi-i-sportu-sportivnih-zakladiv-ta-sportivnih-klubiv-yaki-zalucheni-do-uchasti-u--programi-veteranskiy-sport

📌Відповіді на найпоширеніші питання щодо програми тут https://mva.gov.ua/prescenter/category/86-novini/veteranskiy-sport-startuvala-programa-pidtrimki?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR5QBLryt2kV4ZhJJU1NTDpT70LWDQBVK-QxNGsZfSTrNpKfDfbhFJttjKUL8w_aem_j4JO0F_-N5IgLfQddqWcuQ

ℹ️ Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерство цифрової трансформації України на виконання Стратегії ветеранської політики та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

З ініціативи першої леді України Олена Зеленська прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

#ПолітикаГероїв #поважай_та_дій
Автоцивілка для ветеранів та ветеранок: Страховий поліс буде коштувати 0 грн, держава компенсує витрати

🔸Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №12295-д, що передбачає повну компенсацію вартості обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) для ветеранів війни. Документ підтримали 285 народних депутатів.

Проєкт закону напрацьований спільно з народними депутатами України на основі підготовленого акту Мінветеранів.

🔸Згідно з нововведеннями, з 1 січня 2025 року учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які особисто керують власними транспортними засобами, матимуть право на оформлення автоцивілки абсолютно безкоштовно. Половину вартості полісу покриватиме страхова компанія, а іншу половину — держава з бюджету.

Що це означає:

📌За страховий поліс ветерани війни сплачуватимуть фактично 0 грн. Половину вартості, як і зараз, покриватиме страхова компанія, а іншу половину – держава з бюджету;
📌Договір страхування буде обов’язковим, але зі 100% компенсацією витрат;
📌Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, які з 1 січня 2025 року вже придбали автоцивілку, отримають компенсацію 50% вартості полісу;
📌У разі порушення умов (неособисте керування авто, неправдиві дані) право на компенсацію буде втрачено.
📌Компенсація – лише за одне авто.

🔸Умови програми:

▪️Авто має бути у власності та під особистим керуванням ветерана війни
▪️Об’єм двигуна — до 2500 см³ або потужність електродвигуна — до 100 кВт
▪️Транспорт не використовується для комерційних перевезень

✅“Ухвалений закон — це визнання важливості підтримки наших Захисників і Захисниць. Вони захищали і продовжують захищати нашу країну на фронті, а після їх повернення держава має відповідати взаємністю через турботу та створення можливостей. Ми вдячні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики та всім народним депутатам за розуміння й підтримку”, – зазначила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

☝Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Після цього Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців має затвердити Порядок і умови компенсації, забезпечити цифрову інтеграцію між державними реєстрами та привести відповідні акти у відповідність із Законом.

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
16.04.202512:20
В Україні стартувала перша сертифікаційна програма «Рівний-Рівному» для тих, хто готовий підтримувати побратимів і посестер у цивільному житті

🔷«Рівний-Рівному» – це про конфіденційність та довіру, взаємоповагу та неієрархічні відносини, надію та натхнення. Це унікальний формат серед сервісів ментального здоров’я, спрямований на підготовку фахівців, які в подальшому сприятимуть відновленню благополуччя ветеранів та ветеранок, військовослужбовців та колег.

🔷Саме за сприяння Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська – понад рік тому почалося формування засад для створення та впровадження нової навчальної програми, що відповідала б світовим стандартам принципу «Рівний-Рівному».

🔷Результатом річної роботи стало створення, затвердження та старт окремої навчальної програми на базі університету. Серед спікерів – професорсько-викладацький склад КНУ імені Тараса Шевченка, фахівці-експерти Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ, міжнародні експерти тощо. Серед потенційних слухачів – ветерани та ветеранки, військовослужбовці, демобілізовані. Учасники курсу отримають сертифікати державного зразка та вже за чотири місяці зможуть працювати за новим фахом.

🔗Детальніше про курс – за посиланням 📲 https://ipe.knu.ua/sertyfikatni-programy-3.html

🔷Старт проєкту був би неможливий без головних стейкхолдерів: Координаційного центру КМУ, Мінветеранів, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, зокрема Інституту психіатрії КНУ, Каліфорнійського університету Сан-Дієго UC San Diego та Міжнародного центру трансферу технологій в Україні ITTC Україна.

ℹСупровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської – здійснює Координаційний центр КМУ за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я World Health Organization (WHO).

🔗Детальніше читайте на сайті.

#тияк
Держава віддає шану загиблим добровольцям: прирівняно рівень виплати родинам загиблих добровольців до виплат сім'ям полеглих військовослужбовців

🔸Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон, який прирівнює виплати родинам загиблих добровольців до рівня виплат сім’ям полеглих військовослужбовців. Відтепер родини цивільних осіб, які загинули, беручи участь у забезпеченні оборони України, отримуватимуть 15 млн грн одноразової грошової допомоги (ОГД).

☝Раніше така допомога для сімей загиблих добровольців становила лише 2 млн грн. Для тих родин, яким вже була виплачена допомога в менших обсягах, держава здійснить доплату з урахуванням вже отриманої суми.

🔸Далі Мінветеранів розробить і передасть на затвердження КМУ порядок реалізації виплат ОГД.

💬“Жодна сума не поверне найдорожчих, але ми зобов’язані робити все можливе, щоб родини загиблих добровольців відчували, що держава пам’ятає і цінує їх внесок. Тож цей закон — це не лише про виплати, це про шану і вдячність тим, хто з першого дня став на захист країни. Дякую народним депутатам України за підтримку закону”, — зазначила Міністр у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

ℹ Детальніше — на нашому сайті https://mva.gov.ua/prescenter/category/86-novini/derzhava-viddae-shanu-zagiblim-dobrovoltsyam-pririvnyano-riven-viplati-rodinam-zagiblih-dobrovoltsiv-do-viplat-simyam-poleglih-viyskovosluzhbovtsiv
Ветеранські бізнеси відкривають нові можливості для економічного партнерства України з Європейським Союзом

🔷Сергій Тамарін, ветеран та переможець програми "Варто" Український ветеранський фонд Мінветеранів, виступив спікером на EU-Ukraine Business Summit у Брюсселі. Темою заходу стало розширення можливостей для бізнесу в Європі через інвестування в Україну.

🔷Ветеран поділився історією створення власної компанії "Українські Дронові Компоненти" і тим, як йому вдалося отримати фінансування від держави для її запуску.

💬"На війні я дуже швидко зрозумів, що нам потрібні дрони та технології для успіху на полі бою. Шукаючи безпілотники для свого підрозділу, я дізнався про гранти на розвиток ветеранського бізнесу від Українського ветеранського фонду і вирішив самостійно зайнятися виробництвом компонентів для дронів", — розповів Сергій Тамарін.

🔷У своїй компанії він працює лише з ветеранами, зокрема тими, хто отримав травми та поранення під час виконання бойових завдань. За його словами, важливо, щоб Захисники й Захисниці України, які ризикували життям на фронті, мали можливість реалізовувати себе після служби.

🔷Під час виступу Сергій також підкреслив, що підтримка ветеранського підприємництва має стратегічне значення для відновлення ветеранської спільноти та України загалом.
Ветеранський спорт набирає обертів: майже 75 тисяч учасників у ІІ кварталі!

💪🏼У другому кварталі 74 756 ветеранів та ветеранок отримає кошти для занять спортом за програмою “Ветеранський спорт”
📲Якщо ви подали заявку, але ще не отримали виплату — не хвилюйтеся. Зарахування коштів очікується до 28 квітня 2025 року.
📅 Якщо ж не встигли податися цього разу — матимете таку можливість у наступному кварталі.

Стежте за нашими анонсами.

❗️Нагадуємо, що використати нараховані кошти потрібно до 30 червня 2025 року.

📌Перелік спортивних закладів тут
19.04.202508:08
Денис Смольніков родом з Луганської області. З 2016 року рятував життя військових на посаді бойового медика. Влітку 2022 року отримав поранення на сході під час евакуації побратимів.

🔷Продовжуємо знайомство із надзвичайними ветеранами та ветеранками, які у лютому представили Україну на Invictus Games у Канаді. Мінветеранів активно розвиває флагманський проєкт «Розвиток спорту ветеранів війни», допомагаючи відновлюватися Захисникам і Захисницям.

🔷Сьогодні Денис приділяє велику увагу висвітленню теми невидимих травм у військових та прагне мотивувати їх займатися спортом.

🔷Більше про його дитинство та спогади, прийняття рішень та роки на війні, поранення й адаптацію, а також про підтримку поранених побратимів і власні мрії за посиланням: https://bit.ly/4hlNl5u

ℹВідбір, підготовку та забезпечення участі національної збірної команди України в Invictus Games Vancouver Whistler 2025 здійснює Мінветеранів спільно з Український ветеранський фонд, Центром стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine, ГО Центр ініціатив ПЖ та ГО Invictus Games: Team Ukraine та за підтримки Комплексного пакета допомоги NATO in Ukraine у межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору, ініційованої першою леді Олена Зеленська.

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
Український ветеранський фонд Мінветеранів відкриває конкурсний добір експертів до Експертної ради конкурсу «Варто діяти»

🔷Саме експерти оцінюватимуть заявки учасників і формуватимуть рейтинг переможців.

🔷Запрошуємо фахівців, які:

◾мають досвід створення або розвитку бізнесу в Україні;
◾розуміють сучасні виклики підприємництва;
◾хочуть підтримати ветеранську спільноту реальними діями.

🔷Термін подачі документів:

3 14 квітня до 15 травня 2025 року (до 12:00 за київським часом).

🔷Основні вимоги:

◾вища освіта не нижче другого (магістерського) рівня;
◾досвід ефективного управління проєктами, зокрема досвід бюджетування проєктів не менше 1 року;
◾досвід ведення бізнесу і/чи розуміння бізнес-процесів;
◾знання ділової української мови;
◾бездоганна ділова репутація.

🔗Подати заявку: https://uvfproject.com.ua
🔗Детальніше про конкурс: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-diiaty/
🔗Детальніше про вимоги до експертів: https://veteranfund.com.ua/newsukr/varto-diyati-startuvav-nabir-expertiv/

З додаткових питань звертайтеся:
📩a.ivaniuk@veteranfund.mva.gov.ua
📲+38 (067) 274-96-90

Нагадуємо: прийом заявок на конкурс «Варто діяти» триває ❗️

🔷Ветерани, їхні рідні та родини загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати від 500 тис. до 1,5 млн грн на реалізацію власного бізнес-проєкту.

ℹКонкурс «Варто діяти» реалізується Український ветеранський фонд Мінветеранів у партнерстві з Kernel та SKELAR.

#ПолітикаГероїв #Поважай_та_Дій
16.04.202510:05
На Київщині презентували програму підтримки «Дружина ветерана»

🔷Найчастіше саме дружини або партнерки ветеранів стають першими, хто підтримує і допомагає ветеранам після повернення до цивільного життя. Але часто й ці жінки також потребують підтримки та особливих знань, щоб пройти цей шлях разом. Саме тому Мінветеранів долучилося до створення інформаційно-просвітницької онлайн-програми «Дружина ветерана», яку днями презентували громадам Київщини.

🔷Участь у презентації взяли заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, начальник Київська обласна державна адміністрація Микола Калашник та голова ГО Київська школа державного управління ім. С. Нижного Anna Mishchenko.

💬“За кожним ветераном стоїть родина, яка щодня допомагає йому адаптуватися до нового етапу життя. Дружини та партнерки ветеранів часто першими приймають на себе цей виклик. Саме тому з партнерами працюємо над створенням дієвих інструментів підтримки. Програма «Дружина ветерана» — це про силу жінок, про підтримку і про те, щоб вони не залишалися сам на сам зі своїми запитаннями й емоціями”, — сказав Руслан Приходько.

🔷Програма “Дружина ветерана” — безкоштовна і включає 18 тематичних лекцій від провідних фахівців, які розкажуть учасницям про:

◾психологічну допомогу і роботу зі стресом;
◾юридичні питання;
◾можливості державної підтримки;
◾медичні аспекти адаптації;
◾основи підприємництва і фінансової самостійності.

🔷Навчання триває до двох місяців, після чого учасниці отримують електронний сертифікат.

🔗Зареєструватися можна за посиланням: https://www.kspa-ngo.com/platform/veteran-wife

ℹПрограму реалізовує ГО «Київська школа державного управління ім. С. Нижного» за підтримки Міністерства у справах ветеранів України та компанії «Енергетичне партнерство».
Держава має бути поруч із кожною родиною, яка чекає на повернення свого Захисника чи Захисниці

🔸Відтепер працездатні батьки полонених або зниклих безвісти ветеранів і ветеранок зможуть отримати відомості з ЄДРВВ та скористатися передбаченими державою пільгами.

Це рішення — про справедливість і підтримку для тих, чиї серця сьогодні чекають на найважливіші новини.

💬«Ми зробили цей крок, щоб підтримати родини наших Захисників і Захисниць, чиї діти у полоні чи зниклі безвісти, аби дати їм змогу скористатися правами, що гарантує держава. Це — про людяність і вдячність кожній родині, яка чекає на повернення свого Героя чи Героїні», — зазначила Міністр у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

☝Отримати витяг можна у ЦНАП, незалежно від місця реєстрації.

ℹ️ Детальніше — на нашому сайті https://mva.gov.ua/prescenter/category/86-novini/pratsezdatni-batki-polonenih-abo-zniklih-bezvisti-zahisnikiv-i-zahisnits-zmozhut-otrimati-vidomosti-z-edrvv

Послуга розроблена Мінцифрою спільно і Мінветеранів за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансування Швеції.
Ветеран, який розвиває телекомунікаційний бізнес: історія Миколи Височанського

🔷Микола Височанський – ветеран з Івано-Франківщини, який після повернення з війни започаткував власний бізнес у сфері телекомунікацій. Його мета – забезпечити свою громаду швидкісним і надійним інтернет-зв’язком. Започаткувати власну справу вдалося завдяки грантовій підтримці Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

🔷Чоловік став на захист України 25 лютого 2022 року у складі 102-ї окремої бригади територіальної оборони. Брав участь у боях на Харківщині та у Запорізькій області. Під час виконання бойових завдань отримав кілька серйозних поранень. Попереду його очікувало пів року лікування та реабілітації, щоб знову стати на ноги.

🔷Після демобілізації Микола продовжив працювати у сфері оборони як консультант і паралельно розвивав власний бізнес. У 2024 році ветеран став переможцем конкурсу “Варто почати власну справу” від Українського ветеранського фонду та отримав грант на розвиток бізнесу.

🔷Його проєкт передбачає створення сучасної інфраструктури зв’язку в Калуській міській громаді. Завдяки цій ініціативі вже 30 багатоквартирних будинків мають доступ до стабільного інтернету, що працює навіть під час відключень світла.

🔷Головна перевага бізнесу Миколи Височанського – інноваційні технології: пряма оптоволоконна лінія без активного обладнання на будинку, інтернет, що працює навіть без електрики (достатньо під’єднати маршрутизатор до павербанка), а також висока швидкість до 1000 Мбіт/с при мінімальному енергоспоживанні.

🔷Але ветеран не зупиняється. Його мета – розширити мережу, а також допомагати побратимам у започаткуванні власної справи та показати: ветерани можуть бути рушіями змін у своїх громадах.

💬“Якщо є можливість передати досвід іншим – це потрібно робити”, – переконаний Микола Височанський.
Показано 1 - 24 из 167
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.