Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
ZMINA | Центр прав людини avatar
ZMINA | Центр прав людини
Новости и СМИ
ZMINA | Центр прав людини avatar
ZMINA | Центр прав людини
Новости и СМИ
11.05.202516:33
✊ Посолка Канади в Україні Наталка Цмоць зробила татуйовання із символом руху “Зла Мавка”

Вона наголосила, що зробила це на знак солідарності з жінками, що чинять опір росіянам на тимчасово окупованих територіях України. 
11.05.202508:05
❤️‍🩹 Українські матері — надзвичайно сильні жінки, які чекають на своїх синів і доньок із фронту, ризикуючи життям борються за визволення дітей із російських катівень.

Тож саме сьогодні — у День матері — спільно з Медійною ініціативою за права людини розповідаємо про них, аби нагадати, які випробування випадають на їхню долю під час війни Росії проти України.

📣 Пʼять історій — пʼятеро відважних мам. Читайте детальніше — за покликанням.
З 12 травня має розпочатися повне і безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів

Дану заява сьогодні випустила «Коаліції охочих».

В іншому випадку на росію чекають санкції, а Україну посилюватимуть військовою допомогою.
09.05.202516:26
📚 Безбар’єрність – не розкіш, а норма: як інклюзивна бібліотека в Запоріжжі стала острівцем надії для дітей і дорослих

У прифронтовому Запоріжжі, попри щоденні виклики війни, вже майже три роки функціонує унікальна інклюзивна бібліотека.

🫂 Бібліотека облаштована з урахуванням потреб різних груп. Тут є книги шрифтом Брайля, аудіокниги, відео з перекладом жестовою мовою, тактильні глобуси, бізі-борди, комп’ютери з програмами для озвучення тексту.

У просторі проводяться також майстер-класи з акварельного живопису, ораторського мистецтва та арттерапія, які допомагають відвідувачам розкривати потенціал:

Попри всі виклики воєнного часу, команда бібліотеки продовжує розвивати простір, шукає партнерів та підтримку, аби забезпечити ще більше інклюзивних можливостей.

🔗 Про створення безбар'єрних просторів, роль подібних просторів у житті українців та як дійти від мрії до дії читайте на сайті ZMINA.
📢 ZMINA оголошує конкурс грантів для організацій, що працюють у сфері захисту прав людини та розвитку громадянського суспільства!

До участі запрошуються:

🔸 Організації громадянського суспільства та правозахисні ініціативи, що працюють над захистом прав людини під час воєнного стану.
🔸 ОГС, які відстоюють демократичні цінності, права людини та європейський шлях розвитку України.
🔸 ОГС, які представляють інтереси вразливих до дискримінації груп, зокрема жінок, осіб з інвалідністю, ЛГБТКІ+, ветеранів, ВПО, етнічних та релігійних меншин, осіб старшого віку тощо.

💰 Обсяг фінансування: від 20 000 до 50 000 євро на один проєкт.

🗓 Кінцевий термін подачі заявок: 29 травня 2025 року, до 23:59 (за Києвом).

📝 Щоб заявка була винесена на розгляд комісії, вона має відповідати технічним критеріям, зазначеним на сайті.

🔗 Детальна інформація про умови участі, вимоги до заявників і форма для подачі — за посиланням на сайті ZMINA.
Активісту та військовослужбовцю Павлові Петриченку посмертно присвоїли звання Героя України

До повномасштабного вторгнення він був громадським активістом – учасником Євромайдану, ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк”, а також організатором акцій на підтримку Сергія Стерненка.

У березні 2022 року Павло долучився до розбудови волонтерського центру Сергія Притули, а вже у квітні долучився до лав ЗСУ, зокрема – 59 ОМБр. На жаль, він загинув 15 квітня 2024 року на Донеччині під час виконання бойового завдання.
👩‍🍼 Як нові підходи у ветеранській політиці можуть вплинути на материнство?

Із початком повномасштабної війни суспільство в Україні помітно змінило своє ставлення не лише до ситуації у державі, а й до військовослужбовців, зокрема ветеранів.

📌 Так, зі зростанням уваги до їхніх питань й проблем зʼявились нові послуги та можливості, які також стали доступнішими і для членів родин.

Проте, хоч загроза існуванню держави та життю окремої людини об’єднує тему військових, які боронять живих, з темою материнства, що робить рівно те саме, але в інший спосіб, – масштабних і системних рішень для матерів досі немає. Та діти й жінки, що ними опікуються, також потребують реагування з боку суспільства, бізнесу, держави, яким варто адаптуватися до їхніх особливостей та потреб.

✍️ Детальніше про це розповіла гендерна експертка Ольга Костіна у колонці ZMINA.
🎭 Актори Молодого театру публічно звинуватили режисера Андрія Білоуса у сексуальному насильстві

Після вистави «Небезпечні зв’язки» актори та акторки Молодого театру вийшли на сцену та заявили про багаторічні сексуальні домагання з боку художнього керівника Андрія Білоуса.

📌 За їхніми словами, понад 80% працівниць театру віком до 40 років зазнали домагань. Подано чотири заяви до поліції. Двоє з потерпілих були неповнолітніми на момент злочину.

Попри це, Білоус досі обіймає свою посаду.
📲 Туреччина блокує голос опозиції: акаунт екс-мера Стамбулу Екрема Імамоглу недоступний

Рішення про блокування сторінки одного з опозиціонерів виніс суд Туреччини. Прокуратура вважає, що публікації з акаунту могли «підбурювати до злочинів» та «сприяти злочинній організації».

Цей крок викликав обурення серед опозиції, яка вважає блокування спробою ізолювати політика від громадськості.
⛓️ Геннадія Лимешка, який відбув повний строк, росіяни не відпускають — продовжують утримувати у СІЗО

Після восьми років незаконного ув’язнення в Росії український політв’язень Геннадій Лимешко мав би вийти на свободу.

Однак замість повернення додому його знову затримали та утримують у СІЗО Ставрополя.

Йому можуть висунути нове обвинувачення за статтею про так званий «екстремізм». Родина не має з ним зв’язку, а правозахисники б’ють на сполох.
📣 СБУ повідомила, що вперше в історії викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України

Осередок мав завдання збирати інформацію про військову захищеність Закарпатської області, пошук вразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону.

📌 Окремо вивчалися суспільно-політичні настрої місцевих жителів.
🇧🇪 “Важливі – люди, а не території”: у Брюсселі організовують Перший Тиждень Криму – 12-16 травня

Усі заходи в межах ініціативи насамперед спрямовані нагадати про реалії, у яких живуть люди на окупованому півострові. Зокрема кримські татари, правозахисники та незалежні журналісти, які попри системні репресії продовжують чинити спротив і долучатися до рухів опору.

Також низка професійних дискусій, культурних подій та експертних обмінів, покликані посилити залученість Європи до теми Криму.

🤝 Зауважимо, що організаторами є представники українського й міжнародного громадського сектору у тісній співпраці з інституціями ЄС.

Долучайтеся! 🙌 Подробиці – за покликанням: https://cutt.ly/KrlURoFz
🚫🇺🇸 У США федеральна суддя тимчасово заблокувала рішення Трампа про масове звільнення держслужбовців і закриття урядових програм

Сьюзан Іллстон встановила двотижневу паузу на реалізацію планів адміністрації президента, які вона назвала незаконними без схвалення Конгресу.
🇦🇫 Публічні побиття та приниження: як таліби карають афганських жінок за «моральні злочини»

Після повернення талібів до влади в Афганістані, щонайменше 1000 осіб, серед яких понад 200 жінок, були публічно побиті батогами.

🪡 Жінок карають за так звані «моральні злочини» — вихід з дому без супроводу чоловіка, спілкування з чоловіками, які не є родичами, або навіть за оренду швейної машинки.

Багатьох змушують зізнаватися у провинах без адвокатів, доказів чи права на захист. А також проти них застосовували тиск, побої та погрози життю.

🔗 Історії трьох жінок, які стали жертвою режиму, пережили побиття та нелюдські умови утримання — читайте на сайті ZMINA.
Залишаються під обстрілами: понад 2 500 маломобільних людей не евакуювалися з Донеччини

Серед них майже 600 людей з інвалідністю, відмовилися евакуюватися. Вони залишаються під постійною загрозою обстрілів, попри наявність безпечних варіантів виїзду, та категорично відмовляються покидати дім.

Людям також намагаються пояснити, що існують партнерські організації, які допомагають з евакуацією і в Нідерланди, і в Фінляндію, і до інших держав.
🏆 Пулітцерівська премія 2024: переважна кількість лауреатів— жінки

У 23 номінаціях жінки отримали одинадцять нагород – у сферах журналістики, літератури, мистецтва та музики.

Про лауреаток та їх досягнення читайте на сайті ZMINA.
📑 Європейський парламент підтримав резолюцію, що вимагає від РФ повернути українських дітей, які були депортовані або примусово вивезені з ТОТ.

За документ проголосували 516 депутатів, троє висловилися проти та ще 34 утрималися.
🔎 Відтепер вакансії перевірятимуть на дискримінацію

Зокрема, Держпродспоживслужба переглядатиме зміст оголошень про пошук робітників. Під моніторинг потраплять усі вакансії, які публікують роботодавці чи рекрутингові агентства.

💼 Роботодавцям радять вже зараз переглянути свої оголошення, адже порушників штрафуватимуть.

🖇 Читайте детальніше на сайті ZMINA.
🫂 До дня матері “Укрзалізниця” перейменувала всі поїзди, які сьогодні курсують, на честь залізничниць, чиї діти служать в лавах Сил оборони.

Також певні потяги назвали іменами матерів тих, хто загинув обороняючи країну, та перебуває в полоні.

Поїзди-присвяти сьогодні прямуватимуть країною, нагадуючи про силу та відданість українських матерів. Ці рейси - подяка від залізничників за любов матерів, що рухає нас уперед навіть у найтемніші часи.

– поінформували в “Укрзалізниці”.
🧸 Пропаганда замість канікул: Кремль готує табори для дітей з окупованої Луганщини

Росіяни планують влітку 2025 року відправити дітей з тимчасово окупованої Луганщини до літніх таборів у віддалених регіонах РФ — Новосибірську, Тюмені, Башкортостані та на Алтаї.

💔 Замість оздоровлення та відпочинку на них чекає обов’язкова програма, насичена російською пропагандою. Це черговий крок у спробі стерти українську ідентичність у наймолодших.
Сьогодні до Києва прибули лідери Франції, Великої Британії, Німеччини та Польщі

Вони візьмуть участь у зустрічі «коаліції рішучих».
📲 Третина дітей в Україні стикається з ризиками в інтернеті — більшість мовчать

Близько третини дітей в Україні стикалися з ризикованим спілкуванням у мережі протягом останнього року, але лише частина з них повідомила про це дорослим.

📈 Дослідження агенції Proinsight Lab виявило, що такі ситуації включають отримання повідомлень із сексуальним підтекстом, спроби незнайомців зустрітися після онлайн-знайомства та прохання надіслати інтимні зображення.

Особливо вразливими є дівчата та підлітки віком 14–17 років. Тривожним є те, що 60% дітей не розповідають про такі випадки дорослим, що ускладнює своєчасне реагування та захист.
🗄 Чому важливо рятувати українські архіви? Та як зберегти пам’ять про події й наслідки війни?

Упродовж 11 років Національний архівний фонд потерпає від збройної агресії РФ. Йдеться як і про знищення, пошкодження документів через ракетні атаки й бойові дії, так і про незаконне привласнення, пограбування або умисне їх знищення на ТОТ.

📁 Водночас архівні установи беруть участь у документуванні подій та вчинених міжнародних злочинів. Відтак у майбутньому їх матеріали можна буде використати для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців, зокрема без строків давності.

Тож у 2024 році “Фонд підтримки фундаментальних досліджень” запропонував комплексний проєкт, аби привернути увагу міжнародної спільноти до шкоди, якої зазнають архіви від російської агресії.

🖇 Детальніше читайте у матеріалі ZMINA.
👩 Побороти жіночі стереотипи у медіа – чи можливо це?

За даними ІМІ, майже половина українських онлайн-медіа публікують гендерно упереджені матеріали. Беззаперечно, йдеться саме про жінок, адже замість висвітлення професійних якостей, досягнення високих результатів, вони найчастіше зводять до ролей “гарненької картинки”, “турботливої дружини” або “матусі”.

✍️ Комунікаційна експертка ГО “Інтерньюз-Україна” Анастасія Коваленко розповіла у колонці ZMINA, чому медіа досі підживлюють стереотипи про жінок і як цьому запобігти.

👉 Детальніше читайте на сайті.
Показано 1 - 24 из 1 780
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.