Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Бабай avatar

Бабай

Оспівувач «темного» мистецтва - жахи, трилер, нуар, містика, дарк-фентезі, міфологія, криваві історії
Посилання на все: https://flow.page/babai
Ваші пропозиції можна надсилати сюди: @serafimur
Чат для жахоманів: https://t.me/babaicochat
Рейтинг TGlist
0
0
ТипПубличный
Верификация
Не верифицированный
Доверенность
Не провернный
Расположение
ЯзыкДругой
Дата создания каналаВер 28, 2018
Добавлено на TGlist
Вер 21, 2023
Прикрепленная группа

Последние публикации в группе "Бабай"

Адам Невілл розповів, чому варто писати горор, на подкасті Writers, Ink 😈

Він багато говорив про письменницьке навчання, про своє ставлення до текстів, про сприйняття горору і книжковий ринок Британії — і там можна провести багато паралелей з нашими реаліями.

Тож, без довгих прелюдій — ось деякі цікаві тези:

🪶 Коли Адам і його брат були дітьми, батько щовечора читав їм історії різних жанрів, але найбільше Адама зачаровували і вражали історії про привидів. Коли він став старшим, у домі, повному книжок, Адам обирав видання за обкладинкою і назвою, і найбільше його приваблювали саме горори — серед них Елджернон Блеквуд, Артур Мекен, Волтер де ла Мер — тобто британська класика.

🪶 Вперше думка написати власний твір прийшла до Адама у 16 років на уроці поглибленого вивчення англійської, коли він відкрив для себе Шекспіра, Джойса та інших модерністів. Саме тоді Адам усвідомив, що якщо не писатиме, то ніколи не буде задоволений своїм життям.

🪶 По-справжньому цілеспрямовано Адам почав будувати карʼєру письменника років у 20, але писав він у ті часи так собі.

🪶 Адам 6 років працював на телебаченні. Він також писав статті для газет, журналів, писав невеличкі оповідання, але все це не закривало його потребу у творчості, тож він прийняв вольове рішення кинути роботу. Це був відчайдушний крок, бо в ті часи було складно знайти хорошу роботу, а роботу на телебаченні — взагалі майже неможливо. Та незважаючи на все це, Адам звільнився і повернувся до університету по другу освіту — у магістратуру з креативного письма.

🪶 Він потрапив на чудовий курс, в якому не навчали всіляких банальних побудов сюжету, прописування персонажів і їхніх арок, а вчили саме технічних аспектів письма: поетики, мелодики мови, побудови речень, ритміки оповіді, чуттєвості мови.

🪶 У 1997 році Адам видав перший роман під жіночим псевдонімом, і з гонорару зміг оплатити навчання. То був еротичний роман — жанр, що саме був на піку популярності в Британії. Книга продалась накладом близько 40 тис. примірників, тож він вирішив написати цілу серію з 9 книг. На кожну книгу пішло трохи менше року. Одна книга була написана від першої особи, одна — від другої, одна — від третьої, одна — в епістолярному жанрі, що дало Адаму можливість поекспериментувати з різними підходами і наративними техніками.

🪶 Свій перший роман жахів, Banquet of the Dead, Адам писав протягом 4 років, але завдяки «внутрішньому редактору», якого він виростив у собі завдяки навчанню, Адам відшліфував його до того стану, коли текст стилістично повністю його задовольняв.

🪶 Адаму подобається переписувати і шліфувати власні тексти — і йдеться не про правильну розстановку ком чи підчищення дивних речень, а про переписування кожного речення знову і знову, доки воно не стане ідеальним.

🪶 Креативного письма зазвичай навчають двома способами. Перший, яким пощастило навчатись Адаму, більш формальний і повністю зосереджений на мові. По суті, вас більше навчають як поета, а не як прозаїка. Другий же зосереджений навколо побудови сюжету. Він, по суті, не гірший, але багато хто одразу переходить до нього — і це не зовсім правильно, бо спочатку ви маєте навчитись писати, і вже тоді — розповідати історії.

🪶 Хоч Адам і захоплювався та надихався класичними горористами минулого, писати він хотів щось, що вшановувало б їхню спадщину, але було б сучасним.

🪶 Протягом 3 років ніхто не погоджувався публікувати його перший роман, бо видавництва не хотіли горору. Коли нарешті знайшовся невеличкий видавець, що погодився, книга вийшла накладом всього 700 примірників, але саме завдяки цьому Адам нарешті знайшов агента (в ті часи у Британії було неможливо видатись без нього), завдяки якому за 10 років видавництва вже ставали в чергу, щоб отримати права на його книги.

🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

Дуже рекомендую послухати повністю.

Повний випуск тут

Там затяжний вступ з довгими розмовами про книжковий ринок, бестселери, ШІ тощо — тож якщо хочете відразу перейти до Невілла, прокручуйте до 24 хв.
🌙З 29 травня українські глядачі мають змогу переглянути на великих екранах наймістичніший твір нашого кіноматографу - "Тіні забутих предків".

🕸Знятий Сергієм Параджановим у 1964 році фільм здобув світове визнання і статус культового.
Міфологія, трагічна історія кохання, морок та дихання Карпат - ця екранізація повісті Михайла Коцюбинського - надзвичайна.
☄️До мене, митці, до мене, писаки!

💀Владою, наданою мені штатом Каліфорнія Князем Темряви, оголошую про початок чергового весняного конкурсу ЧИСЛО ЗВІРА 2025!

🪶Напишіть надкороткі горор оповідання (до 6️⃣6️⃣6️⃣ слів) і долучайтеся до пекельного марафону, який розпочнеться вже з1️⃣травня!

🕷Що нового:

❣️Постійне лого конкурсу;
❣️Кілька важливих змін до правил (читайте уважно);
❣️Нові аватарки та нікнейми;
❣️Нові призи та номінації! (буде доповнено)

💀Пишіть і редагуйте ваші криваві історії, заглядайте на конкурсний майданчик, через два тижні розпочинаємо прийом текстів!

🔯Спонсор конкурсу - Видавництво Жупанського
🌕Земля невеличкого українського села зберігає в собі більше історій, ніж ви можете собі уявити. Вона архівує відбитки стоп, і людські кістки, і нашу пам’ять — хіба це не дає їй право отримати щось натомість, чогось від нас вимагати? Цього разу земля хоче забрати прокляту й невинну Кору, та Анісія мусить захистити свою молодшу сестру, навіть якщо ціна порятунку надто висока. Навіть якщо це чиєсь життя.

👄Юлія Сухорукова - наступна авторка з майбутньої збірки [назву_з’їв_морок] від Бабая і Видавництва Жупанського!

⭐️Її твір «ЗЕМЛЯ» приголомшив редакцію ще під час конкурсу «Справжній готичний детектив».
Готичного детективу, на жаль на щастя, не вийшло, але потужний психологічний фолк горор - так.

🪶Що каже про себе Юлія:
Любов до моторошно-огидного та страшно-неприємного з'явилася ще в дитинстві, але тільки з роками визріла у захват від густих текстів Едґара Аллана По чи соцільно-тривожних історій Стівена Кінґа. Переважно обираю для читання саме психологічні трилери — часто саме там ховаються більш темні речі, аніж у розповідях про привидів, монстрів і чудовиськ.
🔥 Бабай запрошує на Книжкову Країну (24-27 квітня).
🌹Ця чарівна історія поєднала у собі елементи фольклору, готики, магічного реалізму і трилеру. Місцями здається, начебто ти блукаєш в темній казці Братів Грімм. Книга, закривши яку, продовжуєш відчувати аромат диму і гнилого лісу, запах білої квітки-падальниці, що тхне трупами і проростає на тілах дівчат. Історія, яка має свої запахи, символи і післясмак, яку сміливо можна назвати атмосферною.

🥀Читаємо похмуре від видавництва «Vivat».

Огляд Наталі Волошиної.

https://babai.co.ua/articles/dim-gollou-kristal-sazerlend
💀У Бабая стільки планів, що вчасно ділитися ними банально не вистачає часу.
Але ви можете стати причетними до людей, які перші дізнаються про анонси, новини, цікавинки та нюанси бабайської роботи.
Наприклад, прямо зараз, на нашому Патреоні, можна дізнатися, що нового буде у "Першому кошмарі".

✨Підписуйтесь, підтримуйте розвиток українського горору, усі кошти йдуть на нові проєкти.
Якщо ж ви бажаєте підтримати Бабая разовим траншем, ось карта:
5375411420137536
(С.Біла)

🇺🇦Проте закликаємо насамперед донатити Силам оборони!
➡️Читаємо про гарячу горорну новинку у статті Оксани Ковальчук

Видавництво «Жорж» пропонує українському читачу привабливу подорож готичними світами з циклом Т. Кінгфішер «Клятвений солдат». Привабливу в усіх сенсах — від неймовірно гарних обкладинок і до химеристого світу, що розкривається поволі, як нічна хижа квітка. І який непомітно зваблює читача своїм розмаїттям.

Вже вийшли друком перші дві книги — «Те, що тривожить мерців» та «Те, що бенкетує вночі». Тож пропонуємо роздивитися ближче, чим авторка змусить нас тривожитися і бенкетувати.

https://babai.co.ua/articles/te-shcho-nanovo-zalyublyuie-v-gotiku
🐰Something wicked this way comes
post.reposted:
Жорж avatar
Жорж
🕷️Сьогодні #горорнасереда і ми розповімо про найтаємничішого українського автора «Жоржа».

І без тизеру його роману вас, звісно, не лишимо.

Євген Товстоног — переможець конкурсу детективних готичних оповідань від спільноти «Бабай» та видавництва «Жорж», який не любить публічність, але пише вражаючі тексти. Його дебют — роман «Куб» — уже в роботі.

Горор, буденність, підлітки, таємниці минулого, серійний вбивця

Компанія підлітків знаходить зловісний предмет. Раптово зникає чоловік. На волю виходить вбивця, який прагне справедливості.

Книга, на яку треба наважитись.

Яка б'є по найболючішому, оголюючи важкі соціальні проблеми і потворність буденної байдужості. Карколомний сюжет і глибокий реалізм дебютного роману Євгена Товстонога — для тих, хто готовий до справжнього горору.

От вам уривок:

Важко було второпати, що то таке. Але воно було гарним. По-своєму. Ідеально рівне, граційне, стримано вишукане. Чорне як смола, гладеньке як скло. Очевидно, що воно повинно бути холодним на дотик, але Катя ніби відчула тепле віяння. Не те, щоб приємне у таку спеку, але цей подув ніс затишок, любов, гармонію, спокій. Викликав прихильність, схвалення. Щось таке, чого неживий предмет не повинен би викликати.

Катя боязко простягнула руку. Хотіла торкнутися, щоб дізнатися. Відчути тепло, що огортало поверхню. Рука поволі і несміло опустилася на куб. Тієї ж миті замість бажаного блаженства голову пронизав болючий холод. Наче тонкі жалючі пальці вп’ялися в мозок і нишпорили там. Перебирали кожну звивину, як бабка кишки зарізаної курки в пошуках печінки. Дівчина спробувала відсмикнути руку, але її не відпускало. Очі заволокло, світ навколо потьмянів. Зелень згасала, темнішало небо. Дійсність в’яла, розчинялася в сірому попелі. У вухах тонко співав вітер, сповнюючи свідомість моторошною музикою приреченості та розпаду. Вона бачила щось інше.
Всі (ну ладно, майже всі) бачили як круто зробили в інсті Книжкової Країни добірку про книжки та райони Києва.

Але не всі бачили цей коментар 🤭
➡️ Термінове включення

https://youtu.be/-PkgCseOD6Y?si=bZe4iLYMRTIe4ZR7
💀Нещодавно видавництво «Жорж» порадувало читачів українським перекладом перших двох частин готично-горорної серії «Клятвений солдат» Т. Кінгфішер, аж ось американське видавництво «Nightfire» оголосило передзамовлення на третю повість авторки, яка в оригіналі називатиметься «What Stalks the Deep» та планується до виходу 30 вересня 2025 року.

🦇Про конкретні терміни перекладу говорити зарано, але «Жорж» підтверджує, що планує видати українською всю серію про Алекса Істона. Наразі ж можна помилуватися обкладинкою оригінального видання з артом Christina Mrozik та познайомитися з анотацію.

Алекс Істон не хоче відвідувати Америку.
Особливо не хочеться відвідувати покинуту вугільну шахту в Західній Вірджинії, яка має репутацію місцини заселеної привидами.

Але коли старий друг доктор Дентон просить допомогти знайти його двоюрідного брата, який зник у тій самій шахті, клятвений солдат мусить робити те, що клятвений солдат мусить робити…
😱Ви не повірите, але наша редакторка Серафима Біла лише зараз дебютує в бабайському виданні у якості авторки!

👑Письменниця, літературознавиця, проєктна менеджерка і кураторка горорного напрямку видавництва "Жорж", фахівчиня з вина, щурів і занепаду.

💡Цікаві факти про авторку:

✅Усі діти в родині Білих народжуються із білим волоссям, авторка не стала виключенням;
✅Сама Серафима стверджує, що якби не була блондинкою, то все одно посивіла би після прочитання надісланих у видавництво рукописів;
✅Виграє усі конкурси Бабая під різними акаунтами;
✅Жене самогон.

⁉️Про що твір «Баффі»:

«Оповідання - данина моєму дитячому захопленню "Баффі - переможницею вампірів". Як і головні героїні, ми з моєю подругою в дитинстві "полювали" на почвар; а мій найбільший страх - закінчити життя так, як головні героїні. Проте основний "гачок" тексту - реалізація того ностальгічного, болісного питання: "а що, якби можна було повернутися назад?". У Донецьк взірця нульових, де після школи ти купляєш "Живчик" і мчиш додому, щоб глянути улюблений серіал».

⭐️Збірка [назву_з’їв_морок]!
Володимир Кузнєцов у інтерв'ю виданню Galinfo про горор, НФ і літературу загалом та сьогодняшні перспективи українських авторів.

Рекорды

06.04.202523:59
3.6KПодписчиков
11.04.202523:59
400Индекс цитирования
15.04.202512:12
8.5KОхват одного поста
16.04.202502:30
8.5KОхват рекламного поста
31.01.202515:51
31.14%ER
15.04.202512:12
233.84%ERR

Развитие

Подписчиков
Индекс цитирования
Охват 1 поста
Охват рекламного поста
ER
ERR
ЛИП '24ЖОВТ '24СІЧ '25КВІТ '25

Популярные публикации Бабай

06.04.202511:48
Гаррі Кларк, ілюстратор Е. А. По та повної торби інших прекрасних жахіть.
Адам Невілл розповів, чому варто писати горор, на подкасті Writers, Ink 😈

Він багато говорив про письменницьке навчання, про своє ставлення до текстів, про сприйняття горору і книжковий ринок Британії — і там можна провести багато паралелей з нашими реаліями.

Тож, без довгих прелюдій — ось деякі цікаві тези:

🪶 Коли Адам і його брат були дітьми, батько щовечора читав їм історії різних жанрів, але найбільше Адама зачаровували і вражали історії про привидів. Коли він став старшим, у домі, повному книжок, Адам обирав видання за обкладинкою і назвою, і найбільше його приваблювали саме горори — серед них Елджернон Блеквуд, Артур Мекен, Волтер де ла Мер — тобто британська класика.

🪶 Вперше думка написати власний твір прийшла до Адама у 16 років на уроці поглибленого вивчення англійської, коли він відкрив для себе Шекспіра, Джойса та інших модерністів. Саме тоді Адам усвідомив, що якщо не писатиме, то ніколи не буде задоволений своїм життям.

🪶 По-справжньому цілеспрямовано Адам почав будувати карʼєру письменника років у 20, але писав він у ті часи так собі.

🪶 Адам 6 років працював на телебаченні. Він також писав статті для газет, журналів, писав невеличкі оповідання, але все це не закривало його потребу у творчості, тож він прийняв вольове рішення кинути роботу. Це був відчайдушний крок, бо в ті часи було складно знайти хорошу роботу, а роботу на телебаченні — взагалі майже неможливо. Та незважаючи на все це, Адам звільнився і повернувся до університету по другу освіту — у магістратуру з креативного письма.

🪶 Він потрапив на чудовий курс, в якому не навчали всіляких банальних побудов сюжету, прописування персонажів і їхніх арок, а вчили саме технічних аспектів письма: поетики, мелодики мови, побудови речень, ритміки оповіді, чуттєвості мови.

🪶 У 1997 році Адам видав перший роман під жіночим псевдонімом, і з гонорару зміг оплатити навчання. То був еротичний роман — жанр, що саме був на піку популярності в Британії. Книга продалась накладом близько 40 тис. примірників, тож він вирішив написати цілу серію з 9 книг. На кожну книгу пішло трохи менше року. Одна книга була написана від першої особи, одна — від другої, одна — від третьої, одна — в епістолярному жанрі, що дало Адаму можливість поекспериментувати з різними підходами і наративними техніками.

🪶 Свій перший роман жахів, Banquet of the Dead, Адам писав протягом 4 років, але завдяки «внутрішньому редактору», якого він виростив у собі завдяки навчанню, Адам відшліфував його до того стану, коли текст стилістично повністю його задовольняв.

🪶 Адаму подобається переписувати і шліфувати власні тексти — і йдеться не про правильну розстановку ком чи підчищення дивних речень, а про переписування кожного речення знову і знову, доки воно не стане ідеальним.

🪶 Креативного письма зазвичай навчають двома способами. Перший, яким пощастило навчатись Адаму, більш формальний і повністю зосереджений на мові. По суті, вас більше навчають як поета, а не як прозаїка. Другий же зосереджений навколо побудови сюжету. Він, по суті, не гірший, але багато хто одразу переходить до нього — і це не зовсім правильно, бо спочатку ви маєте навчитись писати, і вже тоді — розповідати історії.

🪶 Хоч Адам і захоплювався та надихався класичними горористами минулого, писати він хотів щось, що вшановувало б їхню спадщину, але було б сучасним.

🪶 Протягом 3 років ніхто не погоджувався публікувати його перший роман, бо видавництва не хотіли горору. Коли нарешті знайшовся невеличкий видавець, що погодився, книга вийшла накладом всього 700 примірників, але саме завдяки цьому Адам нарешті знайшов агента (в ті часи у Британії було неможливо видатись без нього), завдяки якому за 10 років видавництва вже ставали в чергу, щоб отримати права на його книги.

🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾🐾

Дуже рекомендую послухати повністю.

Повний випуск тут

Там затяжний вступ з довгими розмовами про книжковий ринок, бестселери, ШІ тощо — тож якщо хочете відразу перейти до Невілла, прокручуйте до 24 хв.
☄️До мене, митці, до мене, писаки!

💀Владою, наданою мені штатом Каліфорнія Князем Темряви, оголошую про початок чергового весняного конкурсу ЧИСЛО ЗВІРА 2025!

🪶Напишіть надкороткі горор оповідання (до 6️⃣6️⃣6️⃣ слів) і долучайтеся до пекельного марафону, який розпочнеться вже з1️⃣травня!

🕷Що нового:

❣️Постійне лого конкурсу;
❣️Кілька важливих змін до правил (читайте уважно);
❣️Нові аватарки та нікнейми;
❣️Нові призи та номінації! (буде доповнено)

💀Пишіть і редагуйте ваші криваві історії, заглядайте на конкурсний майданчик, через два тижні розпочинаємо прийом текстів!

🔯Спонсор конкурсу - Видавництво Жупанського
🐰Something wicked this way comes
post.reposted:
Жорж avatar
Жорж
17.03.202511:15
✨Памʼятаєте наш конкурс готичних детективів, організований разом зі спільнотою «Бабай»? Розказали детальніше про організацію, плани і можливості для авторів для Читомо.

🧛🕷️Конкурс «Справжній готичний детектив» організувала українська горор-спільнота та літературно-видавнича платформа «Бабай» разом із видавництвом «Жорж».

🕷️За словами однієї із організаторок, проєктної менеджерки видавництва «Жорж» та редакторки спільноти «Бабай» Серафими Білої, головна ідея конкурсу полягала в тому, щоб дати змогу авторам спробувати себе у новому жанрі.

🧛У готичному детективі жанри зливаються: слідчий не обовʼязково має бути фахівцем у своїй справі, а розслідування — не основний елемент сюжету: «навіть якщо ми спалимо кістки мерця, що став привидом, ми не “анулюємо” злочин. Навіть якщо герой з’ясує усі причини зла, навіть якщо його ліквідує, наслідки ворожого впливу мають незворотній характер: численні смерті, каліцтва, самогубства, самотність та розпач».

🕷️Конкурс мав призовий фонд, наданий видавництвом «Жорж» — переможець отримав 10.000 гривень, а автори, які посіли друге та третє місце — 7.000 та 5.000 гривень відповідно. Також «Жорж» надали учасникам і додаткові призи — сертифікати на придбання продукції видавництва на 2 000 гривень. 
 
🧛Лавреатами «Справжнього готичного детективу» стали троє авторів — Євген Товстоног з оповіданням «Трансплантолог», Маріка Горобець (Марія Каспарова) з «Якби сирени співали блюз» та Юлія Ільченко — авторка оповідання «Останній доказ».

«Конкурс з’явився на наступний день після того, як до мене прийшла ідея рибальського містечка, що потопає в нафтовому бізнесі. Вирішила, що з цього вийде досить цікавий експеримент — поєднати речі, які в будь-який інший час мені б і в голову не прийшло писати: промисловість і готика»,

— говорить лавреатка конкурсу Маріка Горобець.

Оголошення переможців відбулось під час урочистого заходу «Справжня готична вечірка». 

Весь матеріал тут.
***

Ми ж додамо, що дебютний роман Євгена Товстонога «Куб» вийде друком у видавництві «Жорж». Окрім того, за результатами конкурсу буде опублікована збірка детективних готичних оповідань.
04.04.202510:37
📢До уваги жахоспільноти!


Любите горор, слідкуєте за новинками, читаєте та переглядаєте, а може, навіть трохи пишете 😀?


😀Тоді ви напевно помітили, що цікавість до горору дедалі вища: видавництва купують права на зарубіжні новинки, шукають українських авторів, оголошують цілі окремі серії та напрямки.

🩸Не будьте осторонь процесу і станьте частиною цього прекрасного всесвіту!
Бабай пропонує долучитися до створення українського контенту!

🅱️🅰️🅱️🅰️🩸

Наш сайт – це зручний універсальний майданчик для реалізації ваших творчих прагнень. Ми радо розглянемо ваші матеріали на тему «темних» жанрів:
➖оглядові статті,
➖рецензії,
➖відгуки на фільми та книги, комікси та музичні альбоми.

📖Опубліковані статті ми розповсюджуємо соцмережами із зазначенням авторства, тому ви можете заявити про себе і налагодити контакти із видавцями, медіа, блогерами.

☠️Ми залюбки приймемо якісні матеріали на тематику жахів, але особливо цікавлять огляди новинок (навіть тих, що наразі не перекладалися), дослідження, рецензії відомих франшиз, критичні статті тощо.

🆗За ґрунтовний і пропрацьований продукт ми навіть готові платити трошки грошей. Так, ми можемо замовити вам певний матеріал і, хай символічно, але все ж оплатити вашу роботу або запропонувати інші бабайські ніштяки: книги на огляд, мерч, знижки.

➡️Звертайтесь до нас на офіційну електронну пошту babai.fanzine@gmail.com.
Най береже всіх нас Мати Темрява!
🌙Видавництво Жупанського традиційно анонсує знижки на Весняне рівнодення.

🌙Частина зібраних коштів як завжди йде на потреби Сил Оборони
😱Ви не повірите, але наша редакторка Серафима Біла лише зараз дебютує в бабайському виданні у якості авторки!

👑Письменниця, літературознавиця, проєктна менеджерка і кураторка горорного напрямку видавництва "Жорж", фахівчиня з вина, щурів і занепаду.

💡Цікаві факти про авторку:

✅Усі діти в родині Білих народжуються із білим волоссям, авторка не стала виключенням;
✅Сама Серафима стверджує, що якби не була блондинкою, то все одно посивіла би після прочитання надісланих у видавництво рукописів;
✅Виграє усі конкурси Бабая під різними акаунтами;
✅Жене самогон.

⁉️Про що твір «Баффі»:

«Оповідання - данина моєму дитячому захопленню "Баффі - переможницею вампірів". Як і головні героїні, ми з моєю подругою в дитинстві "полювали" на почвар; а мій найбільший страх - закінчити життя так, як головні героїні. Проте основний "гачок" тексту - реалізація того ностальгічного, болісного питання: "а що, якби можна було повернутися назад?". У Донецьк взірця нульових, де після школи ти купляєш "Живчик" і мчиш додому, щоб глянути улюблений серіал».

⭐️Збірка [назву_з’їв_морок]!
🌕Земля невеличкого українського села зберігає в собі більше історій, ніж ви можете собі уявити. Вона архівує відбитки стоп, і людські кістки, і нашу пам’ять — хіба це не дає їй право отримати щось натомість, чогось від нас вимагати? Цього разу земля хоче забрати прокляту й невинну Кору, та Анісія мусить захистити свою молодшу сестру, навіть якщо ціна порятунку надто висока. Навіть якщо це чиєсь життя.

👄Юлія Сухорукова - наступна авторка з майбутньої збірки [назву_з’їв_морок] від Бабая і Видавництва Жупанського!

⭐️Її твір «ЗЕМЛЯ» приголомшив редакцію ще під час конкурсу «Справжній готичний детектив».
Готичного детективу, на жаль на щастя, не вийшло, але потужний психологічний фолк горор - так.

🪶Що каже про себе Юлія:
Любов до моторошно-огидного та страшно-неприємного з'явилася ще в дитинстві, але тільки з роками визріла у захват від густих текстів Едґара Аллана По чи соцільно-тривожних історій Стівена Кінґа. Переважно обираю для читання саме психологічні трилери — часто саме там ховаються більш темні речі, аніж у розповідях про привидів, монстрів і чудовиськ.
⚡️Вітання, шляхетне жахопанство!
Бабай в останній час не надто активний у мережах, адже працює над багатьма проєктами. Він зачаївся у своєму лігві і натягує пряжу темряви на кістяк, який вже цього року повстане і понесе Чорне Слово у світ.

🕯Ми активно працюємо над формуванням складу нової збірки оповідань, яка запланована до публікації у Видавництві Жупанського. Це буде наступна книга у серії горорних видань, що продовжить славну традицію, покладену «Першим кошмаром» і «Нічний сеансом».

💀Ще минулого літа ми направили багатьом письменниками пропозицію долучитися до авторського складу, і ось, після довгих днів читань, дискусій, сповнені сумнівів, захвату та сподівань, ми практично сформували склад збірки, яка має робочу назву «Чорна мітка».

🕷Попереду ще багато роботи, тому склад збірки оголосимо пізніше. Проте вже зараз можемо стверджувати, що вона буде потужнішою за попередні. Ми відкрили нові імена, котрі незабаром вибухово заявлять про себе на всю жахоспільноту, ми втішені тим, що знайомі досвідчені автори тримають планку і навіть перевершують власні рекорди.

💀Нові концепти, нові присвяти, дизайнерські рішення та ілюстрації!
Очікуйте новин, відкладайте кошти, слідкуйте за анонсами.

🫀Ваш Бабай.
Бабай нагально рекомендує 👌

Єдиний мінус книги - її вам буде замало.

🌕Водночас вона демонструє, як вичерпно, глибоко, концентровано можна розкрити цілий паморочний світ в лаконічному форматі.

...а невдовзі Число Звіра, тож конкурсантам варто готуватись😈
🤡

Чи хотіли би ви, шановне жахопанство, щось на кшталт вікторини у прямому етері на знання цієї культової книги?

КСД
27.03.202515:57
🦌 Стівен Ґрем Джонс - індіанець, професор, і один з найкращих горористів сучасності.

🌕Автор до межі жорстоких, глибоких романів, які незабаром вийдуть у видавництві "Жорж".

➡️Детальніше у статті Ігоря Антонюка.

https://babai.co.ua/articles/-krivavimi-shlyakhami-chornonogikh-indiantsiv-
post.reposted:
Жорж avatar
Жорж
🕷️Сьогодні #горорнасереда і ми розповімо про найтаємничішого українського автора «Жоржа».

І без тизеру його роману вас, звісно, не лишимо.

Євген Товстоног — переможець конкурсу детективних готичних оповідань від спільноти «Бабай» та видавництва «Жорж», який не любить публічність, але пише вражаючі тексти. Його дебют — роман «Куб» — уже в роботі.

Горор, буденність, підлітки, таємниці минулого, серійний вбивця

Компанія підлітків знаходить зловісний предмет. Раптово зникає чоловік. На волю виходить вбивця, який прагне справедливості.

Книга, на яку треба наважитись.

Яка б'є по найболючішому, оголюючи важкі соціальні проблеми і потворність буденної байдужості. Карколомний сюжет і глибокий реалізм дебютного роману Євгена Товстонога — для тих, хто готовий до справжнього горору.

От вам уривок:

Важко було второпати, що то таке. Але воно було гарним. По-своєму. Ідеально рівне, граційне, стримано вишукане. Чорне як смола, гладеньке як скло. Очевидно, що воно повинно бути холодним на дотик, але Катя ніби відчула тепле віяння. Не те, щоб приємне у таку спеку, але цей подув ніс затишок, любов, гармонію, спокій. Викликав прихильність, схвалення. Щось таке, чого неживий предмет не повинен би викликати.

Катя боязко простягнула руку. Хотіла торкнутися, щоб дізнатися. Відчути тепло, що огортало поверхню. Рука поволі і несміло опустилася на куб. Тієї ж миті замість бажаного блаженства голову пронизав болючий холод. Наче тонкі жалючі пальці вп’ялися в мозок і нишпорили там. Перебирали кожну звивину, як бабка кишки зарізаної курки в пошуках печінки. Дівчина спробувала відсмикнути руку, але її не відпускало. Очі заволокло, світ навколо потьмянів. Зелень згасала, темнішало небо. Дійсність в’яла, розчинялася в сірому попелі. У вухах тонко співав вітер, сповнюючи свідомість моторошною музикою приреченості та розпаду. Вона бачила щось інше.
💀У Бабая стільки планів, що вчасно ділитися ними банально не вистачає часу.
Але ви можете стати причетними до людей, які перші дізнаються про анонси, новини, цікавинки та нюанси бабайської роботи.
Наприклад, прямо зараз, на нашому Патреоні, можна дізнатися, що нового буде у "Першому кошмарі".

✨Підписуйтесь, підтримуйте розвиток українського горору, усі кошти йдуть на нові проєкти.
Якщо ж ви бажаєте підтримати Бабая разовим траншем, ось карта:
5375411420137536
(С.Біла)

🇺🇦Проте закликаємо насамперед донатити Силам оборони!
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.