"Принцип реабілітації "рівний-рівному" є неймовірно ефективним, і Юрій допоміг нам з такою кількістю дітей", - сказала Лебедєва.
Андрію, ще одній дитині-сироті, яку підтримує організація, було десять років, коли російський танк обстріляв машину, в якій він їхав з батьками та дядьком.
"Вони влучили в бензобак. Мама була поруч зі мною, батько спереду, - розповідає він. "Все було як в тумані. Коли я прийшов до тями, то спочатку не міг впізнати свого дядька, у нього були такі страшні рани на голові. Я спробував вилізти - до мене підійшов російський солдат, витягнув мене через вікно і залишив на дорозі. Я дивилася, як вони горять. Я відчував таку безпорадність".
За його словами, консультації зайняли тижні, але Gen.Ukrainian допоміг Андрію знайти сенс життя і бачення майбутнього. Талановитий футболіст, він мріє колись грати за мадридський "Реал". "Для мене зараз головне - здійснити свою мрію, своє майбутнє, щоб батьки дивилися на мене, пишалися і казали: "Це наш син, це на 100 відсотків наш син".
Gen.Ukrainian прагне стабілізувати емоції дітей, яким він допомагає. Лебедєва зібрала деякі з ілюстрацій, які вони малюють в рамках терапії. Зображення показують жах, який війна нанесла на їх сприйняття реальності. На одному малюнку 13-річної дівчинки монстр нависає над багатоквартирними будинками, наче готовий їх знищити. На іншому, автопортреті 11-річного хлопчика, зображена дитина, розділена навпіл: одна сторона світла і усміхнена, інша - темна і пригнічена.
Навіть Юрій, зразковий студент, не вільний від своїх демонів. Він вступив до Вест-Пойнту, американської військової академії, де хоче навчитися воювати з росіянами.
До цього року багато з цих груп фінансувалися Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), але його закриття Департаментом ефективності уряду Ілона Маска означає, що 16 мільярдів доларів гуманітарної допомоги Україні зникли за одну ніч. Десятки неурядових організацій намагаються знайти кошти, щоб допомогти дітям-сиротам відновити своє життя.
Анна Бондаренко, голова Української волонтерської служби, ще однієї благодійної організації, розповідає: "в січні ми підтверджували нову грантову угоду з Українською ініціативою з підвищення впевненості в собі: "У січні ми були в процесі підтвердження нової грантової угоди з Українською ініціативою з підвищення впевненості, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Виходячи з наших попередніх проектів такого роду, приблизно 2 000 дітей не отримали підтримки, яку вони могли б отримати".
Інші організації кажуть, що це лише верхівка айсберга, і, ймовірно, постраждають мільйони дітей. розповіла Катерина Зосіна з благодійної організації "Діти Героїв": "Минулого тижня ми отримали три листи-відмови від організацій, що фінансуються USAID, у тому числі на $50 000 на психологічну підтримку наших дітей, а також на гігієнічні набори та продуктові пакети для дітей".
Вони загинули від осколкових поранень, прикривши її своїми тілами від вибухової хвилі. "Діти Героїв" знайшли їй місце в приватній школі-інтернаті, де навчаються ще кілька дівчаток-сиріт.
"Таких дітей, як я, там небагато, - розповідає Аня. "Ми почали добре спілкуватися через тиждень. У нас є такі душевні вечори, коли ми збираємося групою після того, як всі інші дівчата в кімнаті сплять, і ми обговорюємо якісь історії про наших батьків і підтримуємо одна одну".
Сьогодні Аня мріє стати психологом, а про батьків згадує з посмішкою. "У мене є такий спогад, який я дуже довго тримала в пам'яті. Мені було 11 років, я була вдома, у мене був день народження. Мама, тато, я, мій брат і його дружина, всі разом, щасливі. Вони подарували мені подарунки - незважаючи ні на що, незважаючи на війну, вони хотіли влаштувати мені чудовий день народження", - сказала вона, сяючи, а потім раптом стала серйозною.
👇👇