Зло має свою годину, а Бог має свій день. Це один із сенсів, що закладено в історію Христа. Про те, що рано чи пізно, але неодмінно зло відступить і життя переможе.
Ми хочемо цього всі 1152 дні повномасштабної війни. Ми єдині в цьому. Щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату. Разом. Ми разом боремось за Україну. І разом молимось за Україну.
Нехай година зла скінчиться. Прийде день життя. День миру. День України. День довжиною в століття. І ми зможемо знову зібратися разом. За одним столом. У мирний Великдень. Хай усе це здійсниться. Хай Бог поможе нам у цьому. Хай буде мир. Хай буде Україна. Христос воскрес! Воістину воскрес!
18.04.202513:32
💰 Інвестувати стане простіше: Уряд змінив правила для проєктів із значними інвестиціями
Тепер інвестори можуть вкладати гроші у свої проєкти раніше — не чекаючи стандартного 18-місячного терміну до моменту подання заявки на державну підтримку.
☝️ Такі інвестиції не зараховуватимуться до загального обсягу «значних інвестицій», як це визначено законом.
Заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів зазначив, що це приклад того, як співпраця держави та бізнесу може створювати реальні передумови для економічного зростання та фінансової незалежності.
Держава підтримує великі інвестпроєкти в межах політики «Зроблено в Україні».
🇺🇸🇺🇦 Американський актор і амбасадор United24 Лієв Шрайбер та фронтмен гурту Gogol Bordello Євген Гудзь спекли великодню паску із борошна з розмінованого поля в Харківській області у легендарному ресторані Веселка в Нью-Йорку.
Майстер-клас став частиною проєкту Soul of Soil 2.0, спільної ініціативи Міністерства економіки України і Програми розвитку ООН в Україні, який покликаний привернути увагу до проблеми забруднення території України мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, пояснити, як це впливає на економіку України і глобальну продовольчу безпеку.
Лієв Шрайбер та Євген Гудзь не просто випікли паску. Таким чином вони підтримали збір на розмінування української землі, який зараз триває на платформі #UNITED24. Підтримати його можна за посиланням: https://u24.gov.ua/uk/step-by-step
До організації заходу долучилися Razom for Ukraine, Постійне представництво України при ООН. Ведучою майстер-класу для дипломатів та бізнесу у Нью-Йорку стала Тетяна Ніколенко.
17.04.202514:14
☑️ Хорватська компанія DOK-ING успішно завершила проєкт з короткострокової оренди машини для розмінування MV-4
Термін оренди становив три дні. За цей час роботизована машина:
▪️ очистила 20 837 м² території; ▪️ здетонувала одну протипіхотну міну PMN-2; ▪️ виявила низку вибухонебезпечних предметів, серед яких міни, реактивні снаряди та авіаційна ракета.
Компанія «A3tech», яка є партнером хорватського виробника машин механізованого розмінування, повністю забезпечила реалізацію процесу: від організації оренди до логістики та підготовки машини до роботи.
Програма «Гранти для переробних підприємств» — одна зі складових політики «Зроблено в Україні». Вона допомагає підприємцям запускати або масштабувати виробництво.
🌟 Платформа «Пульс» зібрала вже 60 тис. оцінок та коментарів від бізнесу
Підприємці оцінюють взаємодію з держорганами, повідомляють про бар’єри та пропонують рішення. Дані автоматично обробляються ШІ-модулем, що виділяє ключові теми та групує повідомлення для аналізу.
На сьогодні:
▪️ зібрано понад 60 000 оцінок від бізнесу; ▪️ проаналізовано 7 500+ коментарів, з яких 17% - конкретні пропозиції;
Найбільш згадувані проблеми:
▪️ високий рівень податкового навантаження; ▪️ непередбачувані дії держави та регуляторних органів; ▪️ адміністративний тиск та бюрократія у відносинах з держорганами; ▪️ непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку; ▪️ блокування податкових накладних.
Якщо ви підприємець і також бажаєте залишити відгук чи пропозицію — залишайте їх на платформі Пульс: https://pulse.gov.ua/
До кінця року планується придбати близько 600 шкільних автобусів.
Державна програма «Шкільний автобус» реалізується третій рік поспіль у співпраці Мінекономіки та Міносвіти в рамках політики «Зроблено в Україні», яку ініціював Президент України Володимир Зеленський.
♿️💰 Перший ФОП з інвалідністю отримав компенсацію на облаштування свого робочого місця
Першим цією можливістю скористався Сергій Кривуша, підприємець зі Сквири Київської області. Він має ІІ групу інвалідності та статус учасника бойових дій.
Сергій закупив оргтехніку зі спеціальним програмним забезпеченням та джерело безперебійного живлення.
Сергій отримав ветеранський грант за програмою «Власна Справа» на 500 тис. гривень. Закупив обладнання для встановлення сонячних панелей. Винайняв ще двох ветеранів та вже має два перших замовлення. Він також дізнався про нові можливості і отримав компенсацію на облаштування власного робочого місця.
💬 Наше завдання — допомагати підприємствам створювати інклюзивний робочий простір. Ця програма стала реальною підтримкою для понад двох тисяч підприємств, які створили майже 2600 зручних робочих місць для людей з інвалідністю. На це держава виділила 183 мільйони гривень, — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
🧨 Розмінування в березні: перша 1 тис. га за програмою компенсації та нові можливості для фінансування
В березні оператори протимінної діяльності повернули понад 430 га земель у використання фермерам. Отже, з початку програми аграрії отримали понад 1,1 тис. га очищених угідь.
Це дані в межах державної програми компенсацій розмінування земель с/г призначення.
🌟 Також Уряд дозволив використовувати для оплати послуг з гумрозмінування кошти зібрані на рахунок Мінекономіки платформу UNITED24. Це надало:
— додатковий інструментарій для фінансування; — можливості для швидшого очищення українських земель.
Також Італійська агенція розвитку співробітництва оголосила конкурс на очищення земель у прифронтових областях України, в якому можу брати участь й українські оператори.
Україна відкрила свій павільйон «Not For Sale» на Всесвітній виставці EXPO 2025 в Японії
Павільйон має форму магазину, в якому нічого не можна купити. Замість товарів тут представлено 18 предметів, кожен з яких символізує людську цінність — свободу, гідність, стійкість тощо.
ℹ️ Кожен об'єкт має справжній штрих-код, який відвідувачі можуть сканувати за допомогою спеціальних магазинних сканерів, встановлених у павільйоні. Замість звичних цін на товари вони побачать на екрані відеоісторії з України, що метафорично демонструють ціну, якою нам дається право на освіту, cвобода вибору, право на медичну допомогу, тощо.
Участь України в EXPO 2025 стала можливою завдяки підтримці українських бізнесів. Вони представили свої експонати, що розповідають історію незламності. Зокрема, йдеться про артефакти від «ДТЕК», Ajax, «УКРНАФТА», «Астарта» та «Біосфера».
🇪🇺🇺🇦 Представники Мінекономіки взяли участь у Бізнес-саміті ЄС-Україна в Брюсселі
Участь у форумі беруть також представники уряду Італії – як співорганізаторів URC-2025 та уряду Польщі, яка нині головує в Раді ЄС.
Міністерство представляли заступник міністра Андрій Телюпа і директорка Департаменту залучення інвестицій та взаємодії з міжнародними організаціями Марина Хлистун.
Учасники саміту обговорювали:
▪️ інструменти зменшення ризиків для залучення інвестицій під час війни; ▪️ практичні поради для бізнесу, як інвестувати в Україну вже зараз: механізми, інвестиційні програми та можливості; ▪️ інвестиційний потенціал у галузі приватизації та державно-приватного партнерства; ▪️ реальні історії успіху інвесторів, які працюють в Україні під час повномасштабної війни; ▪️ страхування політичних ризиків для залучення довгострокових інвестицій.
Представники Мінекономіки також мали ряд двосторонніх зустрічей з представниками міжнародних компаній, які розглядають вихід на український ринок.
🇺🇦🚜 У програмі компенсації 25% ще більше агротехніки та її виробників — 1373 нові позиції і 8 нових підприємств
Тепер на вибір фермерів — 13,2 тис. одиниць техніки від 152 українських виробників.
❓ Я — агровиробник. Як скористатися програмою?
Щоб скористатися програмою компенсації 25% вартості — купуйте техніку або обладнання з переліку на сайті Мінекономіки та подавайте заявку через уповноважений банк. Перелік техніки — тут: https://cutt.ly/yrsYmiZX
❓ Я — агромашинобудівник. Як долучитись? Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки та подати заявку на сайті: https://cutt.ly/mry4YRmf
1️⃣🌱 Україна та UNIDO розпочали другу фазу програми розвитку екоіндустріальних парків (GEIPP-II).
Програма допоможе залучити інвесторів, скоротити викиди, зменшити витрати на енергоресурси для підприємств і посилити конкурентоспроможність українського виробництва.
GEIPP-II також повністю відповідає Плану відновлення України, Національному плану в рамках Ukraine Facility і курсу на євроінтеграцію. Детальніше: https://cutt.ly/brdvh7XB
2️⃣ Підписано угоду про подвоєння фінансування проєктів відбудови до 100 млн франків
Документ формалізує рішення Швейцарської Конфедерації збільшити підтримку Конкурсу проєктів із відновлення України. Участь у конкурсі беруть швейцарські компанії, які вже працюють в Україні й можуть допомогти у відбудові країни.
Через високий інтерес бізнесу фінансування проєкту збільшили вдвічі — з 50 до 100 млн франків.
Загалом Швейцарія планує інвестувати 5 мільярдів франків у 12-річну програму підтримки. Більше про угоду: https://cutt.ly/hrdvv51z
Зло має свою годину, а Бог має свій день. Це один із сенсів, що закладено в історію Христа. Про те, що рано чи пізно, але неодмінно зло відступить і життя переможе.
Ми хочемо цього всі 1152 дні повномасштабної війни. Ми єдині в цьому. Щодня й особливо сьогодні, коли українці всіх християнських конфесій відзначають Великдень в одну дату. Разом. Ми разом боремось за Україну. І разом молимось за Україну.
Нехай година зла скінчиться. Прийде день життя. День миру. День України. День довжиною в століття. І ми зможемо знову зібратися разом. За одним столом. У мирний Великдень. Хай усе це здійсниться. Хай Бог поможе нам у цьому. Хай буде мир. Хай буде Україна. Христос воскрес! Воістину воскрес!
+1
01.04.202512:54
🇺🇦🇫🇷 Україна та Франція підписали сім угод для розвитку медичної сфери на 51 млн євро
Угоди підписали Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко та Уповноважений президента Франції з питань допомоги та відновлення України П'єр Ельброн в присутності Першої віцепрем'єр-міністерки України – Міністерки економіки України Юлії Свириденко.
☝️ Підписані вони в межах Грантової міжурядової угоди на 200 млн євро, яку сторони уклали у червні 2024 року.
П'єр Ельброн підкреслив, що підписані угоди є важливим етапом у розширенні двостороннього співробітництва та практичним втіленням підтримки України з боку Франції.
Юлія Свириденко висловила вдячність Франції за солідарність і реальну підтримку, яка допомагає Україні не лише вистояти, а й розвиватися.
26.03.202518:13
🌟🇺🇦 В Україні випробовують вітчизняну машину для розмінування Germina URCM-3000
Це дистанційно керована система, розроблена Краматорським заводом важкого верстатобудування.
Характеристики машини:
▪️ ширина проходу — 2,7 м; ▪️ проходження 100 метрів за півтори хвилини (із зануренням робочого органу у ґрунт на 5 см); ▪️ за одну зміну здатна очистити 5 гектарів.
Під час випробувань Germina знищила всі макети мін та вибухонебезпечних предметів. Оснащена компонентами кращих європейських та американських виробників.
Гарантія — три роки. Ціна — 500 тис. євро, що в рази дешевше за іноземні аналоги.
💰 Інвестувати стане простіше: Уряд змінив правила для проєктів із значними інвестиціями
Тепер інвестори можуть вкладати гроші у свої проєкти раніше — не чекаючи стандартного 18-місячного терміну до моменту подання заявки на державну підтримку.
☝️ Такі інвестиції не зараховуватимуться до загального обсягу «значних інвестицій», як це визначено законом.
Заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів зазначив, що це приклад того, як співпраця держави та бізнесу може створювати реальні передумови для економічного зростання та фінансової незалежності.
Держава підтримує великі інвестпроєкти в межах політики «Зроблено в Україні».
🇺🇦 Дніпропетровщина — одна з найактивніших у «Зроблено в Україні»
Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко взяла участь у зустрічі з виробниками Дніпропетровщини під головуванням Президента Володимира Зеленського.
Підприємці та жителі регіону активно користуються перевагами політики «Зроблено в Україні». Дніпропетровщина входить до:
🏡 топ-10 регіонів за кількістю іпотек в межах єОселі 💰 топ-5 за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
Також регіон посідає друге місце за кількістю виробників та магазинів у програмі «Національний кешбек».
Уряд реагує на запити підприємців. Зокрема, торік бізнес регіону мав запит у покращенні умов грантів для переробних підприємств.
💬 Ми зменшили вимоги щодо створення нових робочих місць у розрізі грантів на переробку — з 25 до 5. Крім того, для підтримки виробників розширили програму компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки на інші види обладнання. Тепер компенсацію у 15% вартості можна отримати на українське енергетичне обладнання, колісну техніку, ліфти, — додала Юлія Свириденко.
Цьогоріч підприємства регіону порушували питання:
▪️ браку кадрів у прифронтових регіонах; ▪️ захист виробника від недоброчесного імпорту; ▪️ розширення інструментів підтримки для бізнесу на прифронтових територіях.
Юлія Свириденко зазначила, що Уряд працює над тим, аби покращити інструменти, які вже є в арсеналі політики «Зроблено в Україні».
♿️💰 Перший ФОП з інвалідністю отримав компенсацію на облаштування свого робочого місця
Першим цією можливістю скористався Сергій Кривуша, підприємець зі Сквири Київської області. Він має ІІ групу інвалідності та статус учасника бойових дій.
Сергій закупив оргтехніку зі спеціальним програмним забезпеченням та джерело безперебійного живлення.
Сергій отримав ветеранський грант за програмою «Власна Справа» на 500 тис. гривень. Закупив обладнання для встановлення сонячних панелей. Винайняв ще двох ветеранів та вже має два перших замовлення. Він також дізнався про нові можливості і отримав компенсацію на облаштування власного робочого місця.
💬 Наше завдання — допомагати підприємствам створювати інклюзивний робочий простір. Ця програма стала реальною підтримкою для понад двох тисяч підприємств, які створили майже 2600 зручних робочих місць для людей з інвалідністю. На це держава виділила 183 мільйони гривень, — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
💵 «Власна справа»: 444 підприємці стали переможцями четвертої хвилі програми
Вони отримають 400 млн гривень.
Найпопулярніші сфери, в яких працюватимуть переможці:
🏪 торгівля та ремонт авто — 150 осіб; 🏬 сфера харчування — 64 особи; 🏭 переробна промисловість — 47 осіб; *️⃣ інші види послуг — 48 осіб.
Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
🇪🇺🇺🇦 Представники Мінекономіки взяли участь у Бізнес-саміті ЄС-Україна в Брюсселі
Участь у форумі беруть також представники уряду Італії – як співорганізаторів URC-2025 та уряду Польщі, яка нині головує в Раді ЄС.
Міністерство представляли заступник міністра Андрій Телюпа і директорка Департаменту залучення інвестицій та взаємодії з міжнародними організаціями Марина Хлистун.
Учасники саміту обговорювали:
▪️ інструменти зменшення ризиків для залучення інвестицій під час війни; ▪️ практичні поради для бізнесу, як інвестувати в Україну вже зараз: механізми, інвестиційні програми та можливості; ▪️ інвестиційний потенціал у галузі приватизації та державно-приватного партнерства; ▪️ реальні історії успіху інвесторів, які працюють в Україні під час повномасштабної війни; ▪️ страхування політичних ризиків для залучення довгострокових інвестицій.
Представники Мінекономіки також мали ряд двосторонніх зустрічей з представниками міжнародних компаній, які розглядають вихід на український ринок.
🤝 Мінекономіки разом із бізнесом працюють над підготовкою Хартії стійкості людського капіталу, яка сприятиме подоланню бар’єрів на ринку праці
Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко на засіданні Ради безбар’єрності.
☝️ Хартія — це проєкт принципів, яких має дотримуватися бізнес, щоб зробити робоче середовище безбар’єрним.
Зокрема, серед таких принципів:
▪️ сприяння здоров’ю, добробуту працівників - бізнес може запроваджувати корпоративні програми ментального здоров’я, практики гнучкого графіку та зниження ризику вигорання; ▪️ надання доступу до освіти і розвитку професійних навичок - це можуть бути програми профорієнтації, перенавчання, підвищення кваліфікації; ▪️ справедливої оплати праці чи створення гнучких, гібридних та віддалених форм праці; ▪️ підтримки ветеранів і мобілізованих через збереження робочого місця, гнучкість; ▪️ створення технологічних рішень для різних користувачів, наприклад, для працівників із порушеннями слуху чи зору; ▪️ формування політик, що враховують потреби батьків, опікунів, одиноких матерів тощо.
До роботи над документом долучились 20 великих роботодавців, кількість учасників Хартії планують розширити до 500.
Презентувати Хартію стійкості людського капіталу планують на Ukraine Recovery Conference 2025.
ℹ️ Хартія стійкості людського капіталу створюється в межах ініціативи «Без бар’єрів», що була започаткована Першою Леді України Оленою Зеленською. У 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цього року Уряд затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності.
08.04.202514:45
🇨🇭 Маємо дві підписані угоди зі Швейцарією
1️⃣🌱 Україна та UNIDO розпочали другу фазу програми розвитку екоіндустріальних парків (GEIPP-II).
Програма допоможе залучити інвесторів, скоротити викиди, зменшити витрати на енергоресурси для підприємств і посилити конкурентоспроможність українського виробництва.
GEIPP-II також повністю відповідає Плану відновлення України, Національному плану в рамках Ukraine Facility і курсу на євроінтеграцію. Детальніше: https://cutt.ly/brdvh7XB
2️⃣ Підписано угоду про подвоєння фінансування проєктів відбудови до 100 млн франків
Документ формалізує рішення Швейцарської Конфедерації збільшити підтримку Конкурсу проєктів із відновлення України. Участь у конкурсі беруть швейцарські компанії, які вже працюють в Україні й можуть допомогти у відбудові країни.
Через високий інтерес бізнесу фінансування проєкту збільшили вдвічі — з 50 до 100 млн франків.
Загалом Швейцарія планує інвестувати 5 мільярдів франків у 12-річну програму підтримки. Більше про угоду: https://cutt.ly/hrdvv51z
Нові правила отримання 25% компенсації за купівлю українською техніки 💰☝️
Відтепер на неї можуть претендувати лише ті агровиробники, які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі.
Відповідну постанову ухвалив Кабмін за поданням Мінекономіки для повної відповідності міжнародним зобов’язанням України в рамках Ukraine Facility.
❓ Що ще нового?
Уточнено вимоги до підтвердження статусу агровиробника: не менше 75% від реалізованої ним продукції за останні 12 звітних податкових періодів мають становити саме сільськогосподарські товари або послуги.
❓ Я — агровиробник. Як скористатись програмою?
Щоб скористатися програмою компенсації 25% вартості, мають обрати техніку або обладнання з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк.
❓ Я — агровмашинобудівник. Як долучитись до програми?
Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подавши заявку на офіційному сайті Міністерства: https://cutt.ly/mry4YRmf
Програма компенсації 25% вартості української агротехніки — одна зі складових політики «Зроблено в Україні».
+1
26.03.202512:30
🇺🇦 Юлія Свириденко розповіла про пріоритети політики «Зроблено в Україні» у 2025 році на заході Аспен Інституту Київ
Підтримка українських виробників здійснюється через:
❤️ формування попиту на українську продукцію; 💰 залучення інвестицій у реальний сектор економіки; 📦 збільшення несировинного експорту.
Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України зазначила, що одним з важливих інструментів збільшення попиту на українські товари є збільшення локалізації в товарі:
💬 Торік вимога локалізації була 20%. Зараз її рівень вже зріс до 25%, — додала Юлія Свириденко.
Також Уряд планує розширити програми грантів на переробку на виробництво компонентів до озброєння. За кошти гранту можна придбати технологічне обладнання.
Юлія Свириденко наголосила, що Україні потрібне власне виробництво озброєння, техніки, ліків, одягу, адже це гарантія незалежності.
17.04.202511:29
💰 Ще 22 переробні підприємства отримають гранти: Мінекономіки погодило фінансування на 81,9 млн гривень
Серед грантерів — виробники харчових продуктів, фармацевтики, поліграфічної продукції, дерев’яних виробів і безпілотників.
Програма «Гранти для переробних підприємств» — одна зі складових політики «Зроблено в Україні». Вона допомагає підприємцям запускати або масштабувати виробництво.
🇪🇺🇺🇦 Мінекономіки підписало Меморандум про співпрацю з Аудиторською радою Ukraine Facility
Документ підписали Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Голова Аудиторської ради, колишній прем'єр-міністр Польщі, професор економіки Марек Белька.
👉 Меморандум визначає ключові принципи взаємодії між Мінекономіки як національним координатором програми Ukraine Facility та Аудиторською радою
Представники Аудиторської ради підтвердили готовність розвивати тісну співпрацю з українською стороною.
ℹ️ Аудиторська рада Ukraine Facility — це незалежний орган, створений Європейською Комісією задля забезпечення прозорого та ефективного використання коштів ЄС, що спрямовуються на відновлення, реконструкцію та модернізацію України.
25.03.202513:08
💰 Підтримка проєктів зі значними інвестиціями: Уряд дозволив безмитне ввезення обладнання для першого інвестпроєкту «Астарта Агро Протеїн»
Підприємство ввезе в Україну обладнання для заводу з глибокої переробки сої у Полтавській області.
💬 Зараз на розгляді маємо ще чотири великі інвестпроєкти, бачимо зростаючий інтерес бізнесу до програми. Дозвіл на безмитне ввезення обладнання для заводу «Астарта» — перший прецедент, що підтверджує дієвість цієї моделі, — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
❓ Хто може скористатись такою можливістю?
Державна підтримка доступна всім підприємствам, що уклали спеціальний інвестдоговір. Інвестори, які вкладають від 12 млн євро, можуть отримати від держави компенсацію до 30% капітальних інвестицій:
Підтримка проєктів зі значними інвестиціями є складовою державної політики «Зроблено в Україні».